Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Zkušenosti s konopnou mastí
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Zkušenosti s konopnou mastí Příspěvek č. 1

Nějak moc často se mě groweři ptají, na co konopná mast pomáhá . Prosím, pište sem svoje zkušenosti, na co mast pomohla nebo naopak nepomohla - veškeré jiné příspěvky budu mazat. Na tenhle thread chci odkazovat i lidi "zvenku", mastička už u pár lidí trošičku změnila názor na marjánku .

Zkušenosti s mastičkou najdete i v
Léčebné účinky marihuany

Zkušenosti moje a ty, které mi byly sděleny (na co konopná mast pozitivně zafungovala) :


  • spáleniny od slunce
  • spáleniny od ohně nebo sporáku a opařeniny od vroucího oleje nebo vody
  • kožní alergické reakce (vyrážky) - nerozjely se jako obvykle do měsíc trvajících maxifleků
  • rozpraskané rty a bolestivě odřené nosní dírky (při nastydnutí s rýmou - i se mi líp dýchalo, jako kdybych to namazala třeba mentolem, ale neštípalo to, naopak)
  • lupénku (na těle i ve vlasech - nemyslím lupy, ale skutečně rozjetou lupénku ve vlasové části kůže)
  • atopický ekzém (ale jednomu člověku na atopičák nepomohla )
  • odřeniny (zkoušeno jen na vyloženě povrchových, nekrvácejících)
  • artróza (jednomu člověku taky nepomohla)
  • revmatoidní artritida
  • spastické stehenní svaly
  • vyhojení kůže bez plastických jizev


Slečna či paní, které jsem mast také posílala, mi napsala, že po pěti dnech mazání obličeje 2-3x denně mastí začaly mizet beďary (měla dost ošklivé akné), teď se ještě zkusí zbavit zbylých červených skvrn.

Vystříkl mi vroucí olej z pánve na bradu a na krk - brada cca 2,5 cm velkej puchejř, na krku sprška spáleninek. Hned po omytí oleje jsem si bradu i krk namazala mastí - spáleniny přestaly bolet, po chvilce nechtěně stržený puchýř bolel chvilinku, na krku zůstalo jen pár zarudlých fleků.
edit po dvou dnech
na krku to nebylo tak v pohodě, jak jsem myslela (blbě vidím ) - sice tam byly jen asi tři čtyři červený fleky, ale ještě sprška puchýřků - ale nebolelo to a dneska už mám problém jenom s tím, že mám hrozný nutkání loupat odumřelou kůži na bradě a vím, že nesmím

Info od jedné paní: bolela ji kolena, ale ne klouby, spíš vazy v podkolení - namazala si podkolení na noc mastí, překryla bandáží a po dvou dnech bolest zmizla.

Doplňuju ještě odkazy na zkušenosti s mastí, které jsou v Léčebné účinky marihuany:
http://grower.cz/forum/showthread....50345#post50345
- polyartritis (zanětlivá, dnavá), výhřezy meziobratlových plotének (tzv. hexenšus), vazoneuróza, hemeroidy
http://grower.cz/forum/showthread....50380#post50380
- oděrky a šrámy, hojení, nic nehnisá
http://grower.cz/forum/showthread....5412#post105412
- rozbité koleno
http://grower.cz/forum/showthread....0749#post120749
- na masáže
http://grower.cz/forum/showthread....8678#post378678
- revma
http://grower.cz/forum/showthread....2952#post502952
- namožený kotník z fotbalu ("měl jsem dvakrát přetržený vazy, takže to není ono")

Co jsem ještě našla:
Marihuanou na lupénku
Test konopné masti

Prosím, napište sem i svoje zkušenosti - na jaký problém konopná mast pomohla nebo nepomohla.

Naposledy upravil 13-09-2008 v 21:34 PM

Old Post 10-06-2007 v 19:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

Měl sem potěšení vyzkoušet 2 masti (thx Jedu, Time)

Takže:

-Bolavé klouby, záda, kotníky
-absolutní vyléčení bercového vředu a všech špatností spojených s tím
-exémy, vyrážky, zánět (v uchu)
-různé pupínky, kosmetické vady (ne úplné odstranění, ale pomohla)
-bolest hlavy
-svalová křeč
-modřiny, pohmožděniny všeho druhu

.....

Prostě medicína za všechny prachy, kdo nevyzkoušel, ten neví

Jah´s medcine

Old Post 10-06-2007 v 20:04 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoned_r41d3r
Utter rude infantile pillock

Karma uživatele Stoned_r41d3r - 66% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 738  

Příspěvek č. 3

... Udajne pomaha na hemeroidy.. Verim tomu-100%, jen mi prislo impertinentni zjistovat od kolegy blizsi podrobnosti..

Osobne overene pri spaleninach a namozeni svalu. Skvele uklidnuje od prace odrene a unavene dlane.

Na psovi pomohla vyhojit vyrazku zpusobenou nejakym parazitickym roztocem <podrazdena kuze, linajici srst, svedeni>, evidentne zabira i na bolavy kloub a bolavou tlapu<srouby v noze>.

Kompfasujete všichni co jste stáli za dveřmi vy mrdky.

Old Post 10-06-2007 v 22:44 PM
Stoned_r41d3r je offline   Profil uživatele Stoned_r41d3r   Find more posts by Stoned_r41d3r   Foto galerie člena Stoned_r41d3r   Click here to Send Stoned_r41d3r a Private Message   Add Stoned_r41d3r to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

skvele pomohla na "vykloubene" koleno (vykloubil jsem si ho do praveho uhlu, od te doby mam pojebane vazy a stava se mi to tak jednou za rok) Normalne to vzdy silene natece, ale po dani velkeho mnozstvi silne konopne masti (jahudka) asi cca kavova lzicka a vmasirovani a nasledne zabandazovani mnelo za nasledek utlumeni bolesti o cca 70% a zmenseni otoku ucinkovalo to tak 4hod pak jsem mazal znova mensi mnozstvi.
Fakt zazrak, mohl jsem chodit uz po 3dnech docela bez problemu, jindy to trvalo treba tyden a furt jsem kulhal.
Vedlejsi efekt byl akorat ten, ze jsem byl intoxikovany proste docela slusne zhuleny.

Takze:
vyrazne stlumeni i hodne silne bolesti
2x rychlejsi regenerace
zmenseni otoku

Old Post 11-06-2007 v 00:01 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Buben
Nový Člen

Karma uživatele Buben - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 5

Ahoj, měl jsem možnost vyzkoušet mast od Jedule, kterou mi poslala nezištně až domů.
Tak ty slíbený zkušenosti..., mast používáme asi 14 dnů (skoro celá rodinka :-))
Mamina- dlouholetej ekzém, po večerním namazání vždy ráno mnohem lepší, ale přes den dělá s chemií, takže se to zase zhorší, gumový rukavice se v práci prej nedonutí nosit pořád, takže je to neukázněnej pacient a eliminoval jsem ji z výzkumu :-).

Babička- Calcar (ostruha patní) + zánět, otok atd..., otok a zarudnutí za dva dny pryč, bolestivost mnohem menší (předtím to mazala Dolgitem a žádný výrazný zlepšení), jasně že to nevyléčí ostruhu, ale 100pro zmírňuje nepříjemný průvodní jevy. Na záněty různýho druhu určitě skvělý.

Já - prubnul jsem to na bolavý rameno (taky dlouhodobá věc, vždycky po námaze) a fakt to tu bolest utlumilo, nevím jestli zabraly cannabinoidy, nebo placebo (namazal jsem to totiž jen jednou), ale to je jedno, důležitej je výsledek.
Další použití - u nás na stavbě, drobný zranění (oděrky, říznutí) se hojí zřetelně rychleji, mám zhoršenou srážlivost a je to fakt rozdíl.

Takže závěrem - mast rozhodně nezklamala, dá se říct že přinejmenším mírní bolest, léčí zánět a urychluje hojení.

Old Post 13-06-2007 v 15:05 PM
Buben je offline   Profil uživatele Buben   Find more posts by Buben   Foto galerie člena Buben   Click here to Send Buben a Private Message   Add Buben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šňupálek
Nový Člen

Karma uživatele Šňupálek - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 6

Osobní zkušenost s mastí nemám, ale sehnal jsem ji kamarádce, která trpí strašně suchou pokožkou (praská jí a dělají se jí ekzemy...). A byla nadšená! Vyzkoušela už všechny lékarenský masti, co se dají sehnat, ale nic jí nepomohlo - až mast z konopí. Dokonce mi říkala, že se to zlepšilo už po dvou dnech...
Ještě pro upřesnění: nešlo o čistou konopnou mast, byly tam navíc přidaný různý byliny - jitrocel, devětsil, violka, aloe a další...
To by mohla být inspirace pro ostatní, zaimprovizovat a zkoušet do masti přidávat další léčivé byliny...

Old Post 16-06-2007 v 22:57 PM
Šňupálek je offline   Profil uživatele Šňupálek   Find more posts by Šňupálek   Foto galerie člena Šňupálek   Click here to Send Šňupálek a Private Message   Add Šňupálek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Asi tady budu opakovat po ostatních členech, ale taky napíšu své zkušenosti:
Mast jsem sehnal od Metalsodíka - díky chlape - pro babičku na klouby.

Po 5ti měsíčním užívání říkala, že se jí bolest snížila cca o 1/4. Mezitím jsem mast sem tam použil také, zvláště na úrazy z hokeje (nástřely pukem, naraženiny), říznutí nožem a popálenina od ohně (vypalování trávy). Účinnost byla na vysoké úrovni!!!
Testoval jsem ji na tetě s bolestmi hlavy, ale nezabrala. Ale u ní je to spíš psychika.
Teď budu vyrábět svoji mast a testovat na kamošově manželce, která má dost drsný migrény spojený s bolestí zad, tak uvidíme...

IMHO na akutní bolest je naprosto zlatá, na chronickou je to horší, je třeba delšího používání.

Old Post 17-06-2007 v 05:03 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lupus
in fabula

Karma uživatele Lupus - 85% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 360  

Příspěvek č. 8

taky se pridam

typ masti - masticka od Jedubabky za coz jsem ji vdecny

spalil jsem se v saune o kovovy teplomer a po naneseni masti a naslednem prelepeni se rana zacala hojit ... kazdy vecer jsem nanesl mast a prelepil a behem 7 dni byla rana zacelena a behem dalsich asi 3 nebo 5 dni se vratila puvodni barva pigmentu ...

naprosto skvela mast

Jo, musí to být uzaviratelny, protoze jinak se to smícha a to je pak v píči.


Herbs are good for everything . . .

Old Post 02-07-2007 v 09:25 AM
Lupus je offline   Profil uživatele Lupus   Find more posts by Lupus   Foto galerie člena Lupus   Click here to Send Lupus a Private Message   Add Lupus to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lupus! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

uz u dvou lidi pomohla s bradavici na prstu ruky

Old Post 02-07-2007 v 19:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hrose
Nový Člen

Karma uživatele hrose - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 3  

Příspěvek č. 10

pomaha na bedary :-) a tatovi pomohla na rospraskanou kuzi na prstech u rukou...

Old Post 02-07-2007 v 19:33 PM
hrose je offline   Profil uživatele hrose   Find more posts by hrose   Foto galerie člena hrose   Click here to Send hrose a Private Message   Add hrose to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Henry
Nový Člen

Karma uživatele Henry - 10% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 11

Zdravim, mam s masti taky pozitivni zkusenosti, delam si ji sam, tak hodim neco do placu:
1. Rostl mi opar na rtu, a kdyz jsem ho maznul pri prvnich priznacich, kdy kripl zacal svedit, tak behem dne bylo po oparu, zadnej strup a tak....
2. Kolegyne v praci byla na plastice ocnich vicek, kratce po zakroku si okoli rany u obou oci zacala pravidelne mazat, neobjevily se ji charakteristicky monokly a krasne a rychle se ji to zahojilo, dokonce prej i ten doktor obdivoval, jak se to krasne hoji...
3. Moje dvouapulleta dcerunka obcas trpi vysusenou pokozkou za usima a staci maznout a je po problemu...
4. Bolava zada, klouby atd.... taky vyzkouseno s uspechem

Zkratka a dobre, nemuzu nic jinyho nez ji vsem, kteri dosud neveri v lecive ucinky teto krasne rostliny, vrele doporucit. Je to fakt pecka.

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo bejt ještě hůř.

Old Post 20-07-2007 v 23:53 PM
Henry je offline   Profil uživatele Henry   Find more posts by Henry   Foto galerie člena Henry   Click here to Send Henry a Private Message   Add Henry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jirka P.
grower racer

Karma uživatele Jirka P. - 73% PěstitelskáKarma uživatele Jirka P. - 73% PěstitelskáKarma uživatele Jirka P. - 73% PěstitelskáKarma uživatele Jirka P. - 73% PěstitelskáKarma uživatele Jirka P. - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2002
Příspěvků: 283  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od praxer
vyrazne stlumeni i hodne silne bolesti
2x rychlejsi regenerace
zmenseni otoku


tohle potvrzuji ja mel ted rozjebany kotnik a mast od Timeho mi moc pomohla . . . jinak na ruzny drobny poraneni kuze je mast vyborna, zvlaste na spaleniny . .
edit: predevcirem sem si spalil ruku o troubu, mazu to masti a hoji se to neuveritelne rychle a vubec to neboli

70W secret grow - powerplant | 70W secret grow II. - powerplant | 70W secret grow III. - isis | 70W grow IV. - jack herer, mazar | 70W grow V. - skunk#1
Rozum mne pronásleduje, ale já jsem rychlejší!

Naposledy upravil Jirka P. 06-09-2007 v 20:30 PM

Old Post 19-08-2007 v 21:51 PM
Jirka P. je offline   Profil uživatele Jirka P.   Find more posts by Jirka P.   Foto galerie člena Jirka P.   Click here to Send Jirka P. a Private Message   Add Jirka P. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ganjaholickz
Stálý Člen

Karma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% PěstitelskáKarma uživatele Ganjaholickz - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 98  

Příspěvek č. 13

zdravim masticku sem dostal od Jedule( jeste jednou dekuji moc) a nebyla teda hlavne pro me ale zrovna sem mel problem s vyrazkou a bolestma kolen. po par aplikacich ekzem pryc( nevim teda na jak dlouho) a bolest z kloubu odesla okamzite cca 5 min od aplikace
s babickou sem jeste nemluvil ale myslim ze ucinek tam urcite je,pak editnu
edit: tak sem ji volal a krom jineho rikala ze konecne si dojde bez bolestivy grimasy i do obchodu takze dekuji jeste jednou i za ni
edit2: koukal sem ze tam mas jedubabko v 1. prispevku psano ze odreniny zkouseno jen na nekrvacejici... tak sem zkousel a zabira i na krvacejici........ klidne muzes editnout

Vězeň který se považuje za svobodného o svobodu neusiluje..............

Naposledy upravil Ganjaholickz 27-08-2007 v 08:23 AM

Old Post 27-08-2007 v 07:22 AM
Ganjaholickz je offline   Profil uživatele Ganjaholickz   Find more posts by Ganjaholickz   Foto galerie člena Ganjaholickz   Click here to Send Ganjaholickz a Private Message   Add Ganjaholickz to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Ganjaholickz! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jerome J. James
Stálý Člen

Karma uživatele Jerome J. James - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 14

Tak už jsem společně s přáteli dopotřeboval konopku a sou na ní jenom pozitivní ohlasy. Mně pomohla hlavně se zádama, fakt úžasná na masáže. Na modřiny, na natažený/pohmožděný svaly, zkoušel sem i na bolest hlavy a trocha to pomohlo, ale ne tak dobře. Nu a kamarád, který má srostlý první dva obratle a má neustálý potíže s krkem a zátylkem a tou oblastí, tak si ji taky nemůže vynachválit. Prostě kouzelná mast:-)

A včera mi kamarádka napsala, že to je první věc, která jí pomáhá s křečovejma žílama na nohou a s dalšíma problémama kolem nohou. Lepčejší než nějakej Lioton 100 milionů

...Drak...;o)

Old Post 10-09-2007 v 12:26 PM
Jerome J. James je offline   Profil uživatele Jerome J. James   Find more posts by Jerome J. James   Foto galerie člena Jerome J. James   Click here to Send Jerome J. James a Private Message   Add Jerome J. James to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Espado
Stálý Člen

Karma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% PěstitelskáKarma uživatele Espado - 93% Pěstitelská

Registrován: Nov 2006
Příspěvků: 101  

Příspěvek č. 15

Hello amigos!
Před časem jsem havaroval na kole a odřel si klouby na noze dosti hluboko do masa. Dosti krve. Tak jsem dojel domu, na gazu dal vrstvu konopné masti od Jedule a přiložil na rány. Krvaceni ustalo za chvilku (ona to ta vazelina asi ucpala) ale hlavně mě to nebolelo. Ani v noci, prostě vůbec . Otok opadl asi za 4 dny. Zbytek se hojí pomaleji, to víte kůže na kloubech........
Doporučuji ..........

Vědeckotechnicka revoluce neni žádná idyla. W.

Old Post 12-09-2007 v 17:45 PM
Espado je offline   Profil uživatele Espado   Find more posts by Espado   Foto galerie člena Espado   Click here to Send Espado a Private Message   Add Espado to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crupi
Nový Člen

Karma uživatele crupi - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 16

ahoj, z mastí mám zkušenost starou již pár let, kdy jsem sehnal vzorek od kamaráda, co jí používal na lupenku.... já jsem jí dal babče na bolesti kloubů a tenkrát to bylo to jedené co jí pomohlo...

Naposledy upravil 15-09-2007 v 19:39 PM

Old Post 15-09-2007 v 00:47 AM
crupi je offline   Profil uživatele crupi   Find more posts by crupi   Foto galerie člena crupi   Click here to Send crupi a Private Message   Add crupi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:09 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-10-2004 - Test konopné masti - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9087330 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív