Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Nejlepsi puda, hlina, substrat...tipy jak na to .
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 48 49 50 51 52 »
Autor
Téma 
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 785

citace:
Původní příspěvek od Berryman
zdarec, tak jak čtu kdo co jak mixuje tak to asi dělám celé špatně .... já jsem minulej rok musel přestěhovat kytky na zahradě na místěčko kde rostla čistě tráva a nikdy tam nic nerostlo.. tak sem vykopal jámu cca skoro metr do hloubky obvod nevím... na spodek jsem granulované kravské hnojivo, hlínu jsem promíchal s obyčejným agro zahradnickým substrátem,perlitem + kuřincama a byl jsem nadmíru spokojenej ještě kolem každé kytky jsem udělal takovou prohloubeninu aby se to hnojivo když jsem zalíval drželo co nejvíc u teho a neteklo to jinam pak to mělo ještě o něco víc grádů. Kdybych měl pár peněz navíc tak tam místo klasického substrátu koupím např, biobizz ale i tak si myslím že za málo peněz hodně muziky.. co myslíte mám to dobře udělané ? přemýšlel jsem že bych dodal ještě rašelinu nebo něco na odlehčení / provzdušnění půdy ale zapomněl jsem na název kdyžtak mě doplnte díky a přeju všem uspěšnou sklizen 2016


Rašelina nic moc. Ta je kyselá a konopí moc kyselé prostředí nemá. Já pro letošek pro pěst v přírodě, mám nachystány 2 kýble:
10 litrů kde je 5dl litru hydrogelu, 3 dl Cereritu a 9litrů běžného substrátu (to pečlivě promícháno)
30 litrů, kde mám běžný substrát 20 litrů a 10 litrů perlitu
A pro pěst vykopu díru cca 20 litrů, na dno půjde 5 litrů z prvního kýble s hydrogelem a na to 15 litrů z druhého kýble. Tu hlínu pak navrstvím okolo (udělám takový val) to mi pomáhá proti slimákům a také to zadrží rychlé deště, které se pak mohou vsáknout.
Takže jdu s 2 kýblema a rýčem v ruce, na zádech krosnu 2 sazenicema a 5 litrovým kanystrem s vodou.

Old Post 02-05-2016 v 13:45 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 786

citace:
Původní příspěvek od TheLittleOne
mám pár kytek, když jsem je dostala, tak byly maličký řízečky a koupila jsem jim hlínu pro předpěstovávání a řízkování rostlin (prostě předhnojená, hodně jemná bez hrudek a kamínků nebo kusů dřeva, aby se kytka dobře chytla a dostala co potřebuje k růstu pro začátek). Teď mají kytky kolem 30cm. Můžu je nechat tak (s tím že hodlám používat přírodní hnojivo s guánem) nebo je mám přesadit do jiný? Připadá mi že by to chtělo trochu provzdušnit, ale teoreticky by mohlo být v pohodě když to trochu prosypu kamínkama ne? Trošku povadají, po pročtení vláken tady jsem došla k názoru že jsem je buď přelila nebo měly málo světla.


Hlína pro řízkování je obvykle BEZ hnojiva. A pokud jde o těžkou hlínu tak vřele doporučuji perlit aby byla vzdušnější. A zalévej až když bude hlína suchá do hloubky 3 cm.

Old Post 02-05-2016 v 13:47 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TheLittleOne
Stálý Člen

Karma uživatele TheLittleOne - 7% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 787

právě mi připadá, že to hrozně trvá než proschne (i když teda obecně nejsem zrovna trpělivá) Takže zkusím ten perlit, díky;-)

I don't care about someones
politics, nationality or skin color. I
just hate everybody.

Old Post 03-05-2016 v 17:04 PM
TheLittleOne je offline   Profil uživatele TheLittleOne   Find more posts by TheLittleOne   Foto galerie člena TheLittleOne   Click here to Send TheLittleOne a Private Message   Add TheLittleOne to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
breakstra
Stálý Člen

Karma uživatele breakstra - 58% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 30  

Příspěvek č. 788

mám asi 40 l kýbl do něho dávám mix zahr. substratu, pak kokosový substrat - to je ta krychle co se namočí do vody a nabobtná, a pak jeste rašelinu...

Old Post 03-05-2016 v 17:11 PM
breakstra je offline   Profil uživatele breakstra   Find more posts by breakstra   Foto galerie člena breakstra   Click here to Send breakstra a Private Message   Add breakstra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 789

citace:
Původní příspěvek od breakstra
mám asi 40 l kýbl do něho dávám mix zahr. substratu, pak kokosový substrat - to je ta krychle co se namočí do vody a nabobtná, a pak jeste rašelinu...


No to já mám jen pro sázení zakořeněných prcků v rockwoolu. Ale abych dával hlínu+kokos do velkých květináčů, to mi přijde jako drahá legrace. Kupuji 125 litrový pytel agroperlitu a to mi stačí na míchání s tím nejobyčejnějším substrátem do kýblů na celý rok.

Old Post 04-05-2016 v 07:35 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

složení substrátu, vylepšení techniky Příspěvek č. 790

Krásný dobrý den všem growerům !

V prvním kole jsem jel Plagron Royal Mix a až na malé problémy spokojenost. Teď jsem se rozhodl zkusit namíchat vlastní substrát. Mám doma připraveno 100 litrů keramzitu, perlitu, kokosu ale problém je v tom, že nevim jaký poměr namíchat a proto bych chtěl poradit od VÁS !

Četl jsem různé topicky zde na groweru i obecně na googlu, ale rád bych zjistil Vaše zkušenosti s různým poměrem těchto tří složek + vysvětlení pro/proti a na co si dát pozor.


Rozhodl jsem se trošku vylepšit box a aktuální složení:

Box - Dark Street II 120x120x185
Předřadník - Grow předřadník 600W HPS/MH
Světlo - Sunmaster 600W Dual spectrum HPS
Ventilátor - Hurricane klipsnový ó18cm
Odtah - Odtahový ventilátor TT150
Stínidlo - WAVEflector XXL

Ocenil bych každou radu, jak zlepšit tento setup. Nemám zkušenosti s pěstováním v létě, ale předpokládám že budu must dokoupit heatshield na stínidlo a nějáký spodní "ofuk" v podobě počítačovejch větráčků.

Když už sem se takhle rozepsal, tak bych ocenil i doporučení nějákého akcelátoru na kořeny. Ve popisů, jsou všechny úžasný, báječný a nejlepší - normální člověk těžko pozná co vybrat.


Všem děkuji za rady !!!

S přáním hezkého sobotního dopoledne Murta !

Old Post 11-06-2016 v 11:34 AM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 791

A chceš jet hlínu nebo hydro? Plagron Royal Mix je hlína, ale u tebe nikde hlínu nebo rašelinu mezi prvky ze kterých to chceš míchat nevidím...
Já používám hlínu a to tak, že na dno kýblu dám 2-3 cm keramzitu (neproplachuji) a na něj substrát smíchaný a běžný substrát na pokojové květiny (70%) a agro perlit (30%). Na indoor matky používám ten výše uvedený substrát (60%) perlit (30%) a kokos s trichodermou (10%). Jen před mícháním ten substrát na květiny proseju, aby v to nebyly kusy klacků a tak. Tahle směs mi vyhovuje, protože svítím lineárníma zářivkama, co moc netopí a běžné substráty mi moc neprosychaly. A ten kokos tam dávám jednak kvůli trichodermě a jednak že je pak mnohem lépe vidět, kdy substrát v květníku proschne. Kokos je po proschnutí mnohem světlejší.
Já osobně na podporu růstu kořenů používám cokoliv co obsahuje výtažek z hnědých mořských řas.
Ať ti to roste!

Old Post 11-06-2016 v 21:11 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FenixStorm
Nový Člen

Karma uživatele FenixStorm - 66% Pěstitelská

Registrován: Mar 2016
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 792

Poměr záleží na tobě všechny 3 media (keramzit, perlit, kokos) ovlivňují vzdušnost a držení vláhy, ale ani jedno z nich nemá živiny. Takže semínko ti vyklíčí kytička zežloutne a umře.
Takže dokoupit hnojiva, ec a ph metr nebo přimíchat kokos a perlit ke koupenému substrátu nebo vlastnímu substrátu. Každopádně koupené substráty jsou již připravené k pěstování....

Každopádně skříň bych na poprvé nejel. Dá se toho hodně pokazit. Být tebou nejdřív bych dal out a až později indoor.

Old Post 12-06-2016 v 20:15 PM
FenixStorm je offline   Profil uživatele FenixStorm   Find more posts by FenixStorm   Foto galerie člena FenixStorm   Click here to Send FenixStorm a Private Message   Add FenixStorm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murta
Nový Člen

Karma uživatele Murta - 37% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 793

citace:
Původní příspěvek od FenixStorm
Poměr záleží na tobě všechny 3 media (keramzit, perlit, kokos) ovlivňují vzdušnost a držení vláhy, ale ani jedno z nich nemá živiny. Takže semínko ti vyklíčí kytička zežloutne a umře.
Takže dokoupit hnojiva, ec a ph metr nebo přimíchat kokos a perlit ke koupenému substrátu nebo vlastnímu substrátu. Každopádně koupené substráty jsou již připravené k pěstování....

Každopádně skříň bych na poprvé nejel. Dá se toho hodně pokazit. Být tebou nejdřív bych dal out a až později indoor.




Zdravim a děkuju za odpověď. Bude to moje druhé kolo. Povedlo se mi úspěšně vypěstovat 9 rostlinek v předhnojeném substrátu, ale vadilo mi, že nemůžu dávat hnojky už od začátku, přesně podle toho jak já chci. Namíchal jsem to tak, že jsem dal pár centimetrů na spod keramzit a zhruba 40/60 perlit/koko, tak uvidíme.

Old Post 13-06-2016 v 16:37 PM
Murta je offline   Profil uživatele Murta   Find more posts by Murta   Foto galerie člena Murta   Click here to Send Murta a Private Message   Add Murta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Murph
Stálý Člen

Karma uživatele Murph - 25% Pěstitelská

Registrován: Mar 2013
Příspěvků: 106  

Příspěvek č. 794

Zdravím, hledám nějaké spolehlivé a opravdu účinné enzymy na rozpuštění zbytků hnojiv v substrátu/kokosu. Mám to namíchané.

Zde na G je často zmiňovány Enzymes od AH a Cannazym od Canna, ačkoliv u Cannazym není žádná zmínka o rozpouštění zbytků hnojiv.

Budu rád za každé vyjádření zkušenosti, doporučení. Děkuji

Old Post 25-06-2016 v 10:43 AM
Murph je offline   Profil uživatele Murph   Find more posts by Murph   Foto galerie člena Murph   Click here to Send Murph a Private Message   Add Murph to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 795

zbytku hnojiv se nejlíp zbavíš tak že v dalším kole pojedeš v čistém kokosu. jinak enzym pouzivam atazyme

Old Post 25-06-2016 v 11:30 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
w_rhino
Stálý Člen

Karma uživatele w_rhino - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 796

Zdravim s tym zbavovanim sa hnojiv alebo respektive zasolenim hliny mam problem aj ja viac nasobny miesam hlinu 30 perc kokos 20 perc perlit 30 substrat a 20 keramzit hnojim biobizom podla tabulky raz tyzdenne a vysledok je scvrknute sisky slaby stav a maly vynos ostatne parametre ventilacie osvetlenia su vyladene svietim 600 w ec aj ph som sa snazil drzat v priatelnych hodnotach takze marne hladam chybu ....otazka ma sa biobiz grow pridavat aj v kvete ako je v tabulke dakujem za kazdu radu

Old Post 29-06-2016 v 15:41 PM
w_rhino je offline   Profil uživatele w_rhino   Find more posts by w_rhino   Foto galerie člena w_rhino   Click here to Send w_rhino a Private Message   Add w_rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jurij Gagarin
Stálý Člen

Karma uživatele Jurij Gagarin - 21% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 78  

Příspěvek č. 797

[účet odstraněn]

Old Post 14-01-2017 v 14:02 PM
Jurij Gagarin je offline   Profil uživatele Jurij Gagarin   Find more posts by Jurij Gagarin   Foto galerie člena Jurij Gagarin   Click here to Send Jurij Gagarin a Private Message   Add Jurij Gagarin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Michaelos
Stálý Člen

Karma uživatele Michaelos - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 217  

Příspěvek č. 798

Nazdar kámové,co se stane když dám kytkám toho perlitu více ?třeba půl napůl se substrátem .

Naposledy upravil Michaelos 16-01-2017 v 18:15 PM

Old Post 16-01-2017 v 15:06 PM
Michaelos je offline   Profil uživatele Michaelos   Find more posts by Michaelos   Foto galerie člena Michaelos   Click here to Send Michaelos a Private Message   Add Michaelos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zelenymuz
Stálý Člen

Karma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% PěstitelskáKarma uživatele zelenymuz - 79% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 355  

Příspěvek č. 799

Zdarec.

Počítal jsem si pro svý potřeby jednolivý substráty podle návodu ve FAQu, kde jsou asi nejznámější mixy z doby, kdy ještě nebylo tak rozšířený pěstovat v substrátech z growshopů.

Srovnal jsem následující substroše:

Rašeliňák:6,5 l rašeliny
2,3 l drceného
keramzitu
4,5 l perlitu
0,1 kg kost.mouč
0,1 kg bílý písek
0,1 kg drc. vápen
0,1 kg fosf. hnoj

7,20 Kč/l

Kokosák: 50 % zahr. subs
30 % koks drti
10 % perlit
10 % písku

3,70 kč/l

Kaktusák: 30 % kompost
30 % keramzit
30 % substrát
kaktus a sukulent
10 % perlit

6,70 kč/l

Worm: 40 % kompostu
30 % wormu
20 % perlit
5 % drc.vápenec
5 % slepičinec
nebo guano

12,90 Kč/l (záleží jestli vemeš guano)

Slušný ceny.

Old Post 03-02-2017 v 16:56 PM
zelenymuz je offline   Profil uživatele zelenymuz   Find more posts by zelenymuz   Foto galerie člena zelenymuz   Click here to Send zelenymuz a Private Message   Add zelenymuz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Muskatel
Nový Člen

Karma uživatele Muskatel - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 800

Ahoj stane sa nieco ked prelejem biobizz horucou vodou zabiju sa neake dobre organizmi?

neznášam stonoženky lebo žerú korienky

Old Post 14-02-2017 v 14:41 PM
Muskatel je offline   Profil uživatele Muskatel   Find more posts by Muskatel   Foto galerie člena Muskatel   Click here to Send Muskatel a Private Message   Add Muskatel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:54 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 48 49 50 51 52 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5915310 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív