Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Optiexova Pěstírna - I Have To Save Myself
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 17




Nějaké(nízkokvalitní, bohužel, protože mám jenom foťák zatím jenom v mobilu)fotky.

1.Skříň zvenku
2.Skříň zevnitř
3.Celý dovadní tým

Old Post 08-01-2007 v 11:28 AM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bassman
Stálý Člen

Karma uživatele bassman - 84% PěstitelskáKarma uživatele bassman - 84% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 18

Bacha na to trafo od vlacku,mam ho taky,ale nepouzivam ho,pc ventilatory zvladne,ale nic silnejsiho nejspis ne,jelikoz jako odtah pouzivam auto venilator topeni,tak me to nedavalo,bezelo tak 10minut a cervena.Nejakou dobu vydrzi bezet,ale pak se rozsviti cervena kdyz ho pretizis,tak ho pro jistotu vyzkousej delsi dobu jestli to zvladne,abys pak nebyl prekvapenej ze se ti napriklad zastavila ventilace,ze to to trafo nedava.

Old Post 08-01-2007 v 12:25 PM
bassman je offline   Profil uživatele bassman   Find more posts by bassman   Foto galerie člena bassman   Click here to Send bassman a Private Message   Add bassman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Typek23
Stálý Člen

Karma uživatele Typek23 - 95% PěstitelskáKarma uživatele Typek23 - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 132  

Příspěvek č. 19

ja mam tiez take iste trafo a mam na nom 3 PC ventaky nonstom zapnute uz 2 mesiace a zatial bez problemov

Old Post 08-01-2007 v 13:03 PM
Typek23 je offline   Profil uživatele Typek23   Find more posts by Typek23   Foto galerie člena Typek23   Click here to Send Typek23 a Private Message   Add Typek23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 20

Typek23: Fakt úplně stejný? Jestli jo, tak bezva

Old Post 08-01-2007 v 19:31 PM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hellfire
Stálý Člen

Karma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% PěstitelskáKarma uživatele hellfire - 83% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 249  

Příspěvek č. 21

Jestli jsi to správně přečetl tak maximální proud tvýho trafa je 1,2A. Maximální počet větráčků kterým můžeš trafo zatěžovat spočítáš tak, že si prostě sečteš jednotlivé proudy větráčků(zapojuj je paralelně). Výsledný součet musí být menší než 1,2. Tzn. že těch větráčků s proudem 0,14A by jsi tam mohl zapojit až 8. Ale pokud nemusíš tak to nežeň k těm krajním hodnotám, je to přece jen už dost starý výrobek

Old Post 08-01-2007 v 20:37 PM
hellfire je offline   Profil uživatele hellfire   Find more posts by hellfire   Foto galerie člena hellfire   Click here to Send hellfire a Private Message   Add hellfire to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Typek23
Stálý Člen

Karma uživatele Typek23 - 95% PěstitelskáKarma uživatele Typek23 - 95% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 132  

Příspěvek č. 22

OptieX jj uplne to iste mam....je to sucast mojej 14 rokov starej autodrahy ........ako som uz pisal mamtam 3 PC ventaky tie najvacsie myslim priemer 12cm...........mam ho zapnuty na maxime nepretrzite a nemal som s tym ziaden problem.....mal som na nom zapojene najviac 4 ale nepotreboval som ich tolko tak som to zredukoval na 3. Je to stare asi ruske trafo to vydrzi vsetko

Old Post 08-01-2007 v 22:48 PM
Typek23 je offline   Profil uživatele Typek23   Find more posts by Typek23   Foto galerie člena Typek23   Click here to Send Typek23 a Private Message   Add Typek23 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 23

To trafo je naprosto supr, budeš si moct regulovat výkon a je to spolehlivý, o zatížitelnost toho trafa bych se nebál, má to v sobě pojistku proti přetížení výstupu, jak to přepískneš, rozsvítí se ti to pravý červený oko, odpojí výstup a bude to čekat až pojistka schladne, výsledkem bude přerušovaný blikání v intervalu cca 0,5-5s podle toho jak se jim ta pojistka povedla větráků na to ůžeš navěsit spoustu trafo dokáže dát maximálně 1,2 větrák bere 0,14 pokud vydělíš 1,2/0,14 vyjde ti 8,54 větráků - to znamená osum, odebíraný prody se ti sčítaj a nikdy nesmí být větší jak proud kterj dokáže dodat trafo. pokud bys chtěl aby nějaký větráčky jely celkově víc a nějaký míň tak je velice jednoduchý před ten větráček napojit rezistor - normálně do série tzn. kontakt trafa - jeden konec rezistoru - druhej konec rezistoru - červenej drát větráčku - větráček - černej drát - druhej kontakt trafa. Tím dosáhneš zpomalení toho větráčku a když pak zvýšíš celkový napětí, budou se ti víc točit ty který chceš a ty s rezistorem budou jakoby utlumený - hodnoty toho rezistoru spočítáš jednoduše

napětí o kolik chceš snížit napětí na ventilátoru
LLLomeno
odhadovanej proud ventilátorem

pokud chceš snížit o cca dva volty (solidní zpomalení) z cca desíti (pohodovej provoz) a ventilátor žere maximálně 0,14 (při dvanácti voltech! při nižším napětí žere míň! musíš to odhadnout) tak bych počítal 2/0,08 = 25 ohmů jak přijdeš do krámu tak ti prodavač řekne že takovýý hodnoty se nevyrábí a dá ti nějakou blízkou hodnotu - nejspíš 22 ohmů zatížitelnost by měla být minimálně 0,5W (radši víc, ale není třeba přehánět) aby ti ten rezistor moc nehřál nebo aby se dokonce nespálil, mohl by jakoby rozpojit obvod

To trafo ale nemá vyhlazený výstupní napětí(pouze usměrněný), ničemu to sice nevadí ale pokud by max mapětí nestačilo na roztočení těch ventilátorů na max (stačí?) bylo by vhodný k tomu výstupu připojit kondenzátor 2200mikrofarad/25V elektrolyt(todhle řekneš v obchodě se součástkama) měl by stát něco kolem dvaceti korun, pak k tomu připojíš ventilátor a pokud pojede, tak na té straně kde je připojenej červenej drát je plus a tam kde je připojenej černej je mínus, kondík na sobě má označenej pouze mínus, tak ho k tomu pěkně připojíš a výstupní napětí se ti o něco zvedne (cca1,4x) a bude to i lepší pro ty ventilátoryjediný omezení je v tom, že si budeš muset poznamenat na to trafo, jakým směrem máš otáčet, pokud otočíš na druhou stranu mohl bys poškodit kondenzátor (starý co se dnes už nevyrábí celkem solidně bouchaly )

k těm výkonům: pokud má 12V tafo výkon 60W tak po úpravě vzorce
výkon=napětí*proud (P=U*I)==>> proud=výkon/napětí (I=P/U)==>> 60/12=5A
to zmamená, že se k tomu dá připojit hodně věcí nebo 35 větráčků (solidní průvan)
ty trafa byly asi původně určený na osvětlení takovejma těma bodovkama, pro naše ůčely sice nevhodné, ale trafo má vysoký výkon za rozumnou cenu, ale tobě bude naprosto stačit osvědčené pikotrafo (sám na něm mám doma připojenou minivrtačku )

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 09-01-2007 v 01:47 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PAKYN
Stálý Člen

Karma uživatele PAKYN - 55% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 139  

Příspěvek č. 24

Jur sem zacinajici elektrikar tagle zkusim poradit snad pomuze....
otazka 1)-0.14A mas (140 miliku=prirozenej odber) tagze to znamena kolik ten vetracek potrebuje proudu.A na trafu mas 1,2 coz je 1200 miliku a to ti udava kolik trafo dokaze as davat.Tazge jsi naprosto v pohode.
otazka 2)-ad us mas jakykoli trafo-v tvem pripade 12V musi mit svuj (snadno spocitatelny)vykon...Tagze v tvem pripade nebude tak dulezite kolik to ma vykon(mozna pokud budes pocitat spotrebu provozu vetracku ale ta jae tak zanedbatelna ze to radsi nepocitej)...
tagze zaver...trafo 12V,1,2A je vhodne pro tvuj PC vetrak

92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature.
<---Každý může být sám sebou--->

Old Post 09-01-2007 v 16:28 PM
PAKYN je offline   Profil uživatele PAKYN   Find more posts by PAKYN   Foto galerie člena PAKYN   Click here to Send PAKYN a Private Message   Add PAKYN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 25

Tak co Optiexi ? Jak pokračuješ?
Nevím jak kdo, ale já bych si dal malý update a pár fotek!

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 09-01-2007 v 20:16 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PAKYN
Stálý Člen

Karma uživatele PAKYN - 55% Pěstitelská

Registrován: Jan 2007
Příspěvků: 139  

Příspěvek č. 26

Souhlas taky bych rad videl jak se dari taky u OptieXe

92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature.
<---Každý může být sám sebou--->

Old Post 10-01-2007 v 07:09 AM
PAKYN je offline   Profil uživatele PAKYN   Find more posts by PAKYN   Foto galerie člena PAKYN   Click here to Send PAKYN a Private Message   Add PAKYN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 27

zkus prochážet obchody, přesný místo a cenu ti asi nikdo neřekne, ale já bych bral všechny domácí pořeby útokem, nebo třeba nějakej baumax, procházet ptát se...

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 10-01-2007 v 12:25 PM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 28

Jé, děkuju, že jevíte zájem o mý pěstění. Teď jsem asi 2 dny nepsal, byl hroznej náhul ve škole(náhul jako hodně práce, ne náhul jako náhul) nic moc se zatím nezměnilo, jen mi otc z páce přinesl další větrák: už mám dva! skoro mám chuť zajít na skládku počítačů a pořádně to tam "prohledat". Takže teď se zaměřim na to větrání.
Jo a už mám kapitál na semínka: koupím si od nirvány přes east seeds deset obyčejných semínek Skunku N1(nic výjimečnýho ani exotickýho, prostě standart).

http://www.eastseeds.com/cz/content/index.htm

Skunk Nº1
Plant height: Medium- Indica/Sativa mix
Flowering Weeks: 8/9
Harvest Month: 8/9

Skunk #1 je prvnim stabilizovanym hybridem vyvinutym primo pro indoor pestovani a jeho pocatky se datuji do sedmdesatych let 20. st. v Kalifornii. Skunk#1 v sobe skryva Afghani, Mexican gold a Colombian gold (Mexicke a Kolumbijske zlato). Do Evropy byl privezen na zacatku 80. let a hraje velkou roli v rodovem kmeni veskerych modernich vnitrnich odrud. Tato rostlina zhuluje stabilne, silne, uderne a ma prijemnou skunkovou chut. Skunk#1 hodne snese a dari se mu dobre jak vevnitr, tak ve skleniku.

Nevim. Asi by se to dalo udělat jinak s těma semínkama, možná levnějš, líp, ale já se smířim s timhle.

Old Post 10-01-2007 v 16:43 PM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 29

Sakra s těma semínka jsem se sám nahlodal. Za prvý u těch eastseeds to bývá podivný a hlavně si nejsem jistej co chci za odrůdu: v ranným začátku jsem se rozhodoval mezi top 44 a skunkem (No°1). Skunk protože,je to standart a klasika a když někdo začíná, tak by měl začít se základem a pak zkoušet jiný verze...
A top 44 se mi líbila z důvodu, že je u ní poměrně jistější rychlá doba květu(jde to takhle rychle i u jiných) ale pak jsem od ní upustil, protože jedna osoba mi řekla, že je to uspávací shit.

O obě tyhle odrůdy se mi taky líbily z důvodu, že na serveru nirvana seeds píšou, že snaad jen tyhle dvě jsou dobré pro begineers :-)))))))))))))))

Takže:
1. Rychlost nebo Základnost
2. Cena
3.Jednoduchost pěstění

Teď už jsem ale nahlodanej a nevim Kterou. Možná to stou jednoduchostína pěstění je relativní a možná mi základní skunk přijde nudnej a možná si rád počkám o pár dní dýl a zaplatím víc peněz za to když to bude good.

Schíza. Poraďte.

Old Post 12-01-2007 v 18:25 PM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 30

Hu-Ya:hehe, dík za rady, asi se teda pro začátek budu držet toho skunku...

Old Post 12-01-2007 v 19:08 PM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cru_ci_fix
Stálý Člen

Karma uživatele cru_ci_fix - 47% Pěstitelská

Registrován: Aug 2004
Příspěvků: 218  

Příspěvek č. 31

som si teraz objednaval z dutch-passion.nl skunk1 za 20EUR.. posles im iba 20EUR za semena...postovne uz zvlast neplatis...mal som ich doma na 6 den co mi napisali ze im prisly prachy...

Váž si veci, ktoré ti život ponúka, pretože nikdy nevieš kedy sa môžu pominúť!
Moje male brblave

Mate doma mechur?

Old Post 12-01-2007 v 19:37 PM
cru_ci_fix je offline   Profil uživatele cru_ci_fix   Find more posts by cru_ci_fix   Foto galerie člena cru_ci_fix   Click here to Send cru_ci_fix a Private Message   Add cru_ci_fix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EricCartman
Stálý Člen

Karma uživatele EricCartman - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 421  

Příspěvek č. 32

já bych doporučoval klony - vlez si do pěstitelskýho bazaru - koukej pročítej - poptej se zavedených členů a určitě najdeš, budeš to mít jistý a bez samců

TAG by EricCartman Podporuji zlepšení G.cz Klimatizace!!!
Stavba home boxu Easy groow by EricCartman Heatshield ANO či NE?
Dáme si do bytu dáme si lampu, pod lampu kytku a bude nám hej !
Špetka čísel má větší hodnotu něž hromada keců!
Vše funguje, jak si inženýři Mazdy naplánovali.

Old Post 13-01-2007 v 05:29 AM
EricCartman je offline   Profil uživatele EricCartman   Find more posts by EricCartman   Foto galerie člena EricCartman   Click here to Send EricCartman a Private Message   Add EricCartman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1256460 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív