Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Dlouhé vysychání květníků.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 33


Díkes už se ujaly nejsou tak zvadlé :-)

Old Post 24-10-2007 v 22:49 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Smah
Stálý Člen

Karma uživatele Smah - 73% PěstitelskáKarma uživatele Smah - 73% PěstitelskáKarma uživatele Smah - 73% Pěstitelská

Registrován: Jun 2007
Příspěvků: 351  

Re: Nevysicha mi puda... Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od Cachyn
Ve vsech priruckach se pise o tom, ze korenovy system by mnel proschnout mezi zalivkama. Jinde jsem se docetl, ze je dobre kdyz hlina proschne alespon jednou denne. Mam 18ti denni kyticky, rostou krasne, nektere maji malinko zazloutle konecky listu. Hlina je porad mokra a to i kdyz to treba 4 dny nezaleju. Poradte mi nekdo prosim, bojim se aby mi neschnily koreny a pod. Hnojivo mam rozpustene ve vode na zalivani, ale kdyz je to porad mokre tak to zalivat nemuzu. Jak casto zalivate vy? Diky moc.


de o teplotu musíš nějak tam dat výc tepla nebo čerstvý vzduch např takový větrák vedle toho tomu fakt pomuže skus to ...

Old Post 26-10-2007 v 13:46 PM
Smah je offline   Profil uživatele Smah   Find more posts by Smah   Foto galerie člena Smah   Click here to Send Smah a Private Message   Add Smah to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 35

Diky chlape mám tak kolem 30°?

Old Post 26-10-2007 v 14:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 36

to dejaVuCV: hele destilka se nesmi nikdy lit do zvlhcovacek, ta ja nici hodne, a stemi hnojivy je tam nelej (ja sem napsal nepresne, davam tam jen SuperVit a PowerEnzym, coz sou vitaminy a aminokyseliny, ty se tam muzou davat a nikde se to neosazuje zatim)

Old Post 28-10-2007 v 19:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
V1ck
Stálý Člen

Karma uživatele V1ck - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 65  

Příspěvek č. 37

bacha na tyhle plagron substraty sam ´pouzivam royalty mix a nejsem zcela spokojen s kvalitou provzdusneni pudy-jelikoz substrat si vytvori na povrchu vrstvu srotu ktery moc neprosycha.zkusil bych propichat substrat a dat tam treba dirkovane slamky od piti. zdar pestu

Windoor2007
CastlE OUT2007
400W-Gib 1.Indoor-v pl.royalty mixu

Old Post 29-10-2007 v 06:46 AM
V1ck je offline   Profil uživatele V1ck   Find more posts by V1ck   Foto galerie člena V1ck   Click here to Send V1ck a Private Message   Add V1ck to your buddy list     Navštiv homepage uživatele V1ck! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Obecné dlouhé vysychání květníků Příspěvek č. 38

Zdravim všechny,

před 14ti dny jsem přesadil rostlinky z pěkně prokořeněných 1l květníků do 6,7l (voda + root + enzym + snížený ph) a ještě dnes neni substrát uplně proschlý. Je normální že to trvá takhle dlouho? Rostlinky rostou pěkně, z drenážních děr lezou kořeny takže jinak vše vypadá dobře.

Světlo: 600w MH
Teplota: 17/21
Vlhkost: 80%
Odtah: cca 450m3

Budu rád za každou radu, díky

Old Post 02-03-2014 v 18:13 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 39

Čau,

máš docela vysokou vlhkost vzduchu a nízký teploty. Jedna technická, měříš teplotu a vlhkost v úrovni rostlin?
Bylo by dobrý, kdyby se ti povedlo víc točit vzduch ve spodní části skříně, jak má vyřešený přítahy, případnej ofuk? Skříň máš, ve sklepě, na půdě v podkroví, nebo v paneláku? Co lampa jak je vysoko od vršků rostlin? Odtah ti jede nonstop?
Bylo by dobrý, kdyby si se dostal k 25°C přes den a v noci neklesal hlouběji pod 20°C. Tvůj problém může bejt kombinací teplot-vlhkosti-ventilace Však se rozepiš a zatím se měj blaze!

Old Post 02-03-2014 v 19:22 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 40

citace:
Původní příspěvek od Zedy
Čau,

máš docela vysokou vlhkost vzduchu a nízký teploty. Jedna technická, měříš teplotu a vlhkost v úrovni rostlin?
Bylo by dobrý, kdyby se ti povedlo víc točit vzduch ve spodní části skříně, jak má vyřešený přítahy, případnej ofuk? Skříň máš, ve sklepě, na půdě v podkroví, nebo v paneláku? Co lampa jak je vysoko od vršků rostlin? Odtah ti jede nonstop?
Bylo by dobrý, kdyby si se dostal k 25°C přes den a v noci neklesal hlouběji pod 20°C. Tvůj problém může bejt kombinací teplot-vlhkosti-ventilace Však se rozepiš a zatím se měj blaze!


Ve faq je že vlhkost by měla být 70-80 takže mi přes den jede zvlhčovačka abych to udržel na těch 80%, mam to teda stáhnout na míň?

Jinak jedu ve sklepě, kde je celkem zima, Odtah jede přes den pořád, přes noc ob hodinu, aby teplota neklesala pod 17.. Přítah mám nahoře u stropu a odtah dole u podlahy, vím, že by to mělo být naopak, ale jinak to vyřešit nejde. Na kytky nonstop fouká stojanovej větrák, takže pohyb vzduchu by měl být OK. Teplo/vlhkoměr mam postavej uprostřed na jednom květníku, takže by to mělo být snad přesný Zatim teda svítim jen 600w MH ve vzdálenosti 40cm, ale až se rostlinky trochu roztáhnou tak přidám ještě 400w sodík (asi až v květu) takže pak se ta teplota přes den taky trochu zvedne. Jinak mam v roomu k dispozici přímotop, takže bych mohl přes noc trochu přitápět i když těch 1500w zabolí

Old Post 02-03-2014 v 19:44 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 41

Zvlhčovačky jsou tady na fóru propíraný docela poctivě, však si k tomu něco najdi, podle mě v tvým případě docela zbytečná věc.

Kamaráde nevím jak technicky je pro tebe těžký otočit přítah s odtahem, ale neobejdeš se bez toho Odtah nech běžet nonstop, myslím že budeš v květu bojovat s plísní, pořiď si nějakou vhodnou prevenci.

600w je slušný topení, podle mě je zbytečný používat přímotop. Ten přítah máš aktivní? Nemáš možnost přitáhnout do skříně ohřátej vzduch z baráku?

edit: něco ke čtení z praxe -> Vysoká vlhkost , odvlhčeni sklepa ?? Snížení vlhkosti

Old Post 02-03-2014 v 20:10 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lebanner
Stálý Člen

Karma uživatele lebanner - 86% Pěstitelská

Registrován: Nov 2013
Příspěvků: 84  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od Zedy
Zvlhčovačky jsou tady na fóru propíraný docela poctivě, však si k tomu něco najdi, podle mě v tvým případě docela zbytečná věc.

Kamaráde nevím jak technicky je pro tebe těžký otočit přítah s odtahem, ale neobejdeš se bez toho Odtah nech běžet nonstop, myslím že budeš v květu bojovat s plísní, pořiď si nějakou vhodnou prevenci.

600w je slušný topení, podle mě je zbytečný používat přímotop. Ten přítah máš aktivní? Nemáš možnost přitáhnout do skříně ohřátej vzduch z baráku?

edit: něco ke čtení z praxe -> Vysoká vlhkost , odvlhčeni sklepa ?? Snížení vlhkosti


Právě, že to nijak prohodit nejde, dal jsem teda nahoru k přítahu jeden větrák kterej ještě fouká přivedenej vzduch dolu ke kytkám, tak aspon něco. Jinak pak na květ mam připravenej elektrickej odvlhčovač tak to bude snad v pohodě.

To šestikilo topí slušně, ale pořád to přes den nevytopí víc jak na 22 stupňů, záleží na venkovní teplotě no. Prostě mě ted nejvíc trápí to pomalý vysychání, dal jsem na každej 6,7l květník okolo 1,5 litru vody jen s rootem a enzymem, po dvou tejdnejch to ještě neni suchý a to jsem chtěl za týden přepínat na květ, ale nevim když jsem je ještě ani jednou nehnojil trošku zámrd no

Edit: Přítah je pasivní + teda ten větrák co fouká vzduch dolu na kytky

Old Post 02-03-2014 v 21:27 PM
lebanner je offline   Profil uživatele lebanner   Find more posts by lebanner   Foto galerie člena lebanner   Click here to Send lebanner a Private Message   Add lebanner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 43

Nechci se opakovat, ale pro správnej běh tvýho growu se bez správně provedený ventilace neobejdeš hombre Zapřáhni svý šikovný český pařáty a polaď to.

Jo narazil si přesně na to s čím můžeš mít problém, další může bejt nedostatečnej přísun živin kvůli nepravidelný zálivce, případný zahnívání kořenů, neprodyšnost substrátu, povrchová plíseň na substrátu, "všechno jen teorie", ale...V praxi to samo sebou může mít hladší průběh.

Takže jestli chceš řešit svůj problém, víš co máš dělat, jinak asi nemá cenu se dál o něčem bavit ne Ještě bych přidal jeden klipsnovej ofuk do úrovně rostlin.

Old Post 03-03-2014 v 09:47 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chilligrow
Nový Člen

Karma uživatele Chilligrow - 28% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 44


Ahoj,
nechci zakládat nové téma tak to píšu sem .
Mám podobný problém : Box 60x50x50 , úsporka 125 W . Jednou za hodinu běží na 15 minut zvlhčovačka , ale někdy jí úplně vypínám. Problém je , že se mi květníky nedostatečně vysušujou a já když ráno kapku zaleju , tak ta kapka vyteče spodem ven. Další problém je, že mi spodní listy osychají a kytka je povadlá. Nevím jestli to je přechlastáním a nebo mě napadlo , že mají prostě malý květník . Byly od semínka a do teď jsou v květníku 5x5 . Některé mají už i 15 cm.

Old Post 18-04-2014 v 16:26 PM
Chilligrow je offline   Profil uživatele Chilligrow   Find more posts by Chilligrow   Foto galerie člena Chilligrow   Click here to Send Chilligrow a Private Message   Add Chilligrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 45

No.. a napadlo tě prostě nezalívat? Týden, deset dní jak bude potřeba.
Lehká, vzdušná hlína s kvalitní drenáží je taktéž důležitá.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 18-04-2014 v 18:57 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tomsio
Stálý Člen

Karma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% PěstitelskáKarma uživatele Tomsio - 5% Pěstitelská

Registrován: Nov 2012
Příspěvků: 381 

Příspěvek č. 46

Počkej.. ty máš problém s vyschnutím substrátu a dál tam leješ zálivku? Ty v tom problému pokračuješ.. máš tam drenáž? máš i něco přimýcháno v substrátu? třeba perlit? nezalévej a nech to vyschnout.. kytkám to vůbec neublíží.. a zalévej až když je substrát vysušenej..

PS: teď koukam znova na fotku a v tom modrym tě ty kytky stojí ve vodě? nebo se mě to zdá? jestli ano tak to vylej.. substrát natahává další vodu.. a kořeny by tě ještě k tomu mohli uhnívat..

popřípadě pokud už máš prorostlej květináš tak přesaď..

200W CFL - RED Homemade Box
Chilli balkón 2013
AF mix Balkón 2013
Forest grow 013

Old Post 18-04-2014 v 19:16 PM
Tomsio je offline   Profil uživatele Tomsio   Find more posts by Tomsio   Foto galerie člena Tomsio   Click here to Send Tomsio a Private Message   Add Tomsio to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Chilligrow
Nový Člen

Karma uživatele Chilligrow - 28% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 47

Ok, přestanu zalévat . Mám Royal mix od Plagronu. Perlit tam je . Takže přestanu zalévat a uvidím kdy to vyschne.

Old Post 18-04-2014 v 19:34 PM
Chilligrow je offline   Profil uživatele Chilligrow   Find more posts by Chilligrow   Foto galerie člena Chilligrow   Click here to Send Chilligrow a Private Message   Add Chilligrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4223180 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív