Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » LED box by Nich
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 17

Brej, chválím každej další pokus... ale...
K tomu odporu co by měl bejt na každou větev se seriovejma ledkama se to má tak že tam bejt musí pokud o ně nechceš přijít i za pár minut. LEDky se ohřívají (prutokem nějakýho proudu), ale tím také klesá jejich odpor, tím se následně zvýší proud i ohřátí a tím zase proud atd atd až to shoří. proto rezistor ( ten slouží jako stabilizace protože u něj je ten průběh opačnej - s rostoucí teplotou roste i odpor - )aby se zamezilo možnosti takovýho výkyvu kerej by měl za následek ničení....
Ps letuj na tišťák je to lepší prace akorát používej k cínu ještě kalafunu aby se cín na tu měd lepší chytal ( tišták pčed pájenim trochu od_oxiduj pomocí ocelovýho kartáče

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 12-10-2006 v 11:50 AM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 18

ReeJack: dovol, abych se zasmál... Jak bys prosímtě chtěl velikost toho odporu vypočítat? (a neříkej něco stylu "10ohmů by mělo být OK"). Taky nemůžu souhlasit s tím, že velikost odporu u rezistoru se s teplotou zvyšuje, naopak - u rezistoru je snaha o co nejvyšší teplotní stabilitu. Ještě jednou opakuju: u LEDek se řeší napětí - je li na LEDce správný napětí (podle katalogu), automaticky LEDkou protéká i správnej proud. Jeho hodnota je uvedená kvůli výpočtu rezistoru... Vemte si učebnici fyziky pro osmou třídu ZŠ a tam si najděte ohmův zákon...

Old Post 12-10-2006 v 19:20 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 19

No tak chlapi ja tomu sice moc nerozumim ani po tom co ste mi to vysvetlili ale na rezistory kaslu ... jako nic proti ReeJacku chapu ze se mi snazis pomoct a moc si toho vazim ale kdyz to tvrdi medulda kerej se o to uz nakej patek zajima a jeste me o tom presvedcil profesor z fyziky a kamos kerej je fakt ohledne elektriky kapacita tak proste na ty rezitory prdim... ale pokud mi ty ledky shorej tak se budu mlatit do hlavy a urco si na tebe vzpomenu

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26227 LED box v1.0 by Nich
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56845 LED + CFL project

Old Post 12-10-2006 v 23:40 PM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 20

Pěkný. Až pod tím něco bude růst tak určitě založ thread. Tady na growru to taky pár lidí zkusilo ale nic extra... Třeba budeš první, komu se tady s tímhle podaří překonat sodík.

K+ (aspoň za snahu:-))

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 13-10-2006 v 09:42 AM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 21

No tak nevim ja budu mit LED power 30W ale rust by to melo pekne bo ty modry fakt pekne svitej...

btw. nevite pls nekdo kde sehnat lepsi cerveny nez ma ja ... ty 0,5cd 110° 660 nm ... schanim nekde 1,5cd 60° 660 nm, ale na GME je nemaj maj tam jen tyhle

??http://www.gme.cz/index.php?action=...&sk=&pict=&jaz=

ale ty maj zase jen 40° takze na hovinko nevite pls nekdo

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26227 LED box v1.0 by Nich
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56845 LED + CFL project

Old Post 13-10-2006 v 10:48 AM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
expiry_date1
Stálý Člen

Karma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% PěstitelskáKarma uživatele expiry_date1 - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 1735  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od Nich
No tak nevim ja budu mit LED power 30W ale rust by to melo pekne bo ty modry fakt pekne svitej...

btw. nevite pls nekdo kde sehnat lepsi cerveny nez ma ja ... ty 0,5cd 110° 660 nm ... schanim nekde 1,5cd 60° 660 nm, ale na GME je nemaj maj tam jen tyhle

??http://www.gme.cz/index.php?action=...&sk=&pict=&jaz=

ale ty maj zase jen 40° takze na hovinko nevite pls nekdo

Osobne si myslím,že na vyžarovacom uhle až tak moc nezáleží,proste ich tam dáš viac ,tesnejšie vedľa seba

Jak na houbičky
pestovanie psilocybínových hríbikov - návody
HPS 70W,pokus o porovnanie s CFL 90W
Nová skriňa 150W HPS
Marihuana fakt spôsobuje závislosť........na jej pestovaní!

Old Post 13-10-2006 v 19:04 PM
expiry_date1 je offline   Profil uživatele expiry_date1   Find more posts by expiry_date1   Foto galerie člena expiry_date1   Click here to Send expiry_date1 a Private Message   Add expiry_date1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 23

citace:
Původní příspěvek od medulda
ReeJack: dovol, abych se zasmál... Jak bys prosímtě chtěl velikost toho odporu vypočítat? (a neříkej něco stylu "10ohmů by mělo být OK"). Taky nemůžu souhlasit s tím, že velikost odporu u rezistoru se s teplotou zvyšuje, naopak - u rezistoru je snaha o co nejvyšší teplotní stabilitu. Ještě jednou opakuju: u LEDek se řeší napětí - je li na LEDce správný napětí (podle katalogu), automaticky LEDkou protéká i správnej proud. Jeho hodnota je uvedená kvůli výpočtu rezistoru... Vemte si učebnici fyziky pro osmou třídu ZŠ a tam si najděte ohmův zákon...



Jak bych chtěl velikost odporu vypočítat??? jednoduše: Vím že tou a tou diodou ma protékat proud X - zapojuju ampérmetr abych věděl kolik proudu mi diodou teče, napětí si zvolím takový abych diodu neodpálil - o trochu větší než je napětí potřebný a reguluju potenciometrem průtok proudu na základě zvětšování ( zmenšování ) odporu, tím dosáhnu optimálního proudu pro diodu (dle katalogu srovnám s naměřenou hodnotou) a podle odporu kterej jsem nastavil ( změříš si) spočítám napětí který jsem srazil na odporu - rezistoru, tím díky dalším fyzikálním a díky bohu i matematickejm zákonům spočítám odpor těch diod pokud je mám zapojený do série, tím líp, můžu jedním odporem stabilizovat proud ( samozřejmě ne dalece ale výkyvy teplot nejsou u diod velký...) Navícu pěti diodod zaráz - to záleží na na pětí zdroje a jak dalece chci diody chránít před výkyvy teplot ( proudu). A nemůžeš říct že by se u diod odpor s rostoucí teplotou zvyšoval, a to ani ty, ani tvůj učitel...

Něco jinýho je rezistor - ten má na základě materiálu, povětšinou charakteristiku jinou než dioda, ten s rostoucí teplotou skutečně svůj odpor zvyšuje i když je to nežádoucí a ač se proti tomu dělá maximum ( pže u odporu se z hlediska teorie nechce žádnej výkyv odporu na základě teploty....), je fyzikální stránka se kterou se nedá moc dělat.
Na závěr... Led a všeobecně u diody záleží na proudu !!! protože ten poškozuje unikátní přechod PN v otevřeném směru... Napětí sledujeme především v závěrném směru protože to je to co přeskočí jako jiskra ( a spálí vzniklej izolant způsobenej obrácenou polaritou viz obrázek v podpisu " Led + princip + popis fce."


A vyvrať mi jediný slovo z mýho moc krátkýho monologu, tak se ti příjdu osobně poklonit k nohám.....

Za všechno co jsem tady popsal jsou jednoduchý tabulky, akurát jich je o něco víc než jedna

Dost jsem dnes pil tak omluvte překlepy...

Psps: omlouvám se za případnej spam....

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 13-10-2006 v 21:29 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 24

citace:
Původní příspěvek od medulda
ReeJack: dovol, abych se zasmál... Jak bys prosímtě chtěl velikost toho odporu vypočítat? (a neříkej něco stylu "10ohmů by mělo být OK"). Taky nemůžu souhlasit s tím, že velikost odporu u rezistoru se s teplotou zvyšuje, naopak - u rezistoru je snaha o co nejvyšší teplotní stabilitu. Ještě jednou opakuju: u LEDek se řeší napětí - je li na LEDce správný napětí (podle katalogu), automaticky LEDkou protéká i správnej proud. Jeho hodnota je uvedená kvůli výpočtu rezistoru... Vemte si učebnici fyziky pro osmou třídu ZŠ a tam si najděte ohmův zákon...



To Medulda: Jak bych chtěl velikost odporu vypočítat??? jednoduše: Vím že tou a tou diodou ma protékat proud X - zapojuju ampérmetr abych věděl kolik proudu mi diodou teče, napětí si zvolím takový abych diodu neodpálil - o trochu větší než je napětí potřebný a reguluju potenciometrem průtok proudu na základě zvětšování ( zmenšování ) odporu, tím dosáhnu optimálního proudu pro diodu (dle katalogu srovnám s naměřenou hodnotou) a podle odporu kterej jsem nastavil ( změříš si) spočítám napětí který jsem srazil na odporu - rezistoru, tím díky dalším fyzikálním a díky bohu i matematickejm zákonům spočítám odpor těch diod pokud je mám zapojený do série, tím líp, můžu jedním odporem stabilizovat proud ( samozřejmě ne dalece ale výkyvy teplot nejsou u diod velký...) Navícu pěti diodod zaráz - to záleží na na pětí zdroje a jak dalece chci diody chránít před výkyvy teplot ( proudu). A nemůžeš říct že by se u diod odpor s rostoucí teplotou zvyšoval, a to ani ty, ani tvůj učitel...

Něco jinýho je rezistor - ten má na základě materiálu, povětšinou charakteristiku jinou než dioda, ten s rostoucí teplotou skutečně svůj odpor zvyšuje i když je to nežádoucí a ač se proti tomu dělá maximum ( pže u odporu se z hlediska teorie nechce žádnej výkyv odporu na základě teploty....), je fyzikální stránka se kterou se nedá moc dělat.
Na závěr... Led a všeobecně u diody záleží na proudu !!! protože ten poškozuje unikátní přechod PN v otevřeném směru... Napětí sledujeme především v závěrném směru protože to je to co přeskočí jako jiskra ( a spálí vzniklej izolant způsobenej obrácenou polaritou viz obrázek v podpisu " Led + princip + popis fce."


A vyvrať mi jediný slovo z mýho moc krátkýho monologu, tak se ti příjdu osobně poklonit k nohám.....

Za všechno co jsem tady popsal jsou jednoduchý tabulky, akurát jich je o něco víc než jedna

Dost jsem dnes pil tak omluvte překlepy...

Psps: omlouvám se za případnej spam....

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 13-10-2006 v 21:32 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 25

ReeJack: Nemyslel jsem změřit, ale vypočítat. Představ si, že by podobným stylem navrhovali například televize Nicméně jsem si dal tu práci - spájel LEDku, trimr a zdroj a dal se do měření. Nefunguje mě ampérmetr, tak jsem měřil napětí na odporu a velikost odporu a z toho to počítal. přikládám tabulku naměřených hodnot (Uz=5,9V):
Ur..........R...........I
3,56V....136R.....26mA
3,7V......197R.....18mA
3,64V....167R.....22mA
3,67V....179R.....20,5mA
Co z toho plyne? Že v poslední případě kdy LEDkou prochází cca 20mA, je na ní napětí 2,23V (Uz-Ur). Podle katalogu na ní má být 2,2V - což sedí. Kdybych si sedl ke katalogu, tak mám výsledný odpor 180R za půl minuty Pokud bude napětí zdroje 2,2V nemusím tam dávat odpor vůbec, protože nepotřebuju aby na něm byl úbytek. Taky mě zaráží, že na jednu stranu tu uvažuješ s teplotní odchylkou odporu (pominu, že výrobní odchylka je podstatně větší) a na druhou stranu ti nevadí zapojit do obvodu ampérmetr, jehož vnitřní odpor je nezanedbatelný. Jestli chceš (a máš doma nějakou LED ke které je k dispozici datasheet), napiš PM a můžeme svoje metody porovnat

Old Post 14-10-2006 v 08:32 AM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ReeJack
Stálý Člen

Karma uživatele ReeJack - 78% PěstitelskáKarma uživatele ReeJack - 78% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 26

omluvám se že jsem chtěl radit, jsem jen vyučenej elektrikář - slaboproud, takže vím velký hovno a z praxe jsem taky vubec nic nepochytil...

ps. další spam už nebude....

ReeJacks LED box


CO JSOU TO LEDKY !!!

Výroba másla a Cookiesek

Old Post 14-10-2006 v 18:06 PM
ReeJack je offline   Profil uživatele ReeJack   Find more posts by ReeJack   Foto galerie člena ReeJack   Click here to Send ReeJack a Private Message   Add ReeJack to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 27


Hmm tak ReeJacku urco pis dal... kazdej nazor dobrej a jinak moc diky za to ze si mi chtel poradit at tam dam ty rezistory... urco nezpochybnuju ze tomu rozumis ale proste hodne lidi co tomu taky rozumi rikalo at je tam nedavam ze je to zbytecny tak ja sem strasne zmatenej ale davam na ne,... ale jestli ty diody oddelam tak se ti prijedu poklonit ja ... a jinak spamuj at je co cist

Jo a dneska sem zacal stavet box tak se na nej kdyztak kuknete jinak je to muj prvni box takze urco bude mit hooodne chybek... je to krychle 70x70(cm) .. je to omezeny prostorem ve kterym ten box bude ale snad neni moc malej kdyz to poroste pod LEDkama ne??... chci rostlinky zastrihovat FIMem... jo a ten boxik jeste neni hotovej chybi tam dno a vrch a taky jeste dam jinej material dovnitr pro lepsi odraz svetla...asik papir... nebo kupim reflexni folii

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26227 LED box v1.0 by Nich
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56845 LED + CFL project

Old Post 14-10-2006 v 22:51 PM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 28

Výpočet rezistoru pro LED.... R=(Un-Uled)/Iled Dále stojí za to uvažovat nad možností pulsního napájení, kde se výrazně zvyšuje světelný tok. Jo a ty tvoje první ledky fakt stojí za prd, jsou to jen "orientační-informační" kontrolky, ale svítí jak doutnavka, cena sice dobrá, ale při této svítivosti bys jich musel použít aspoň 3000ks, sám sis jistě všiml toho výrazného světla...

Old Post 15-10-2006 v 00:01 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 29

Tech cervenych mam nak pres 300 a jeste prikoupim 660nm 1,5cd 60° tak kolem 150 takze myslim ze to bude OK... a jinak elektrice prd rozumim takze ten vzorecek nemuzu rozlustit ... R - odpor? ... Un - napětí zdroje?? ... Uled - napeti diody?? Iled - proud diody?? Kdyztak se mi nesmejte fakt tomu prd rozumim

Edit: A jinak bych se chtel zeptat co je to to pulsni napajeni??

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26227 LED box v1.0 by Nich
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56845 LED + CFL project

Naposledy upravil Nich 15-10-2006 v 19:08 PM

Old Post 15-10-2006 v 15:40 PM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 30

Jo, rozluštil jsi správně... Pulsní (impulsní) napájení funguje na principu spínání při vyšším napětí při frekvenci několika set až tisíc Hertz (pulsů za sekundu)-"dioda bliká" nepozorovaně podobně jako TV (50Hz), jen při asi sto až tisíckrát rychleji...Doba plného napětí je však kratsí než beznapěťová pauza, což umožnuje vyšší zatížitelnost bez rizika spálení diod=vyšší svítivost. Pulsní proud může být až 150mA (cca10x víc) ale doba periody musí být menší než 0,1ms (10000Hz-10000pulsů za sekundu)Se spotřebou teď přesně nevím, ale neměla by se nějak výrazně ovlivnit...Zdroj se dá koupit hotový, nebo vyrobit-schéma momentálně nemám...Pulsní napájení se také používá na nabíječky mobilů-proto jsou tak malé a skoro vůbec netopí...Nevím, jestli je možné použít nabíječku k napájení Led, touto tématikou bych se musel zabývat hlouběji...Snad jsem to vysvětlil polopaticky.Mrkni na net a uvidíš. Držím palce alternativním zdrojům...
PS:Ale ty původní červený fakt stojí za prd, ty nový už se dají
Zkus se mrknout na www.ges.cz
Může být zajímavé namíchat Led různých vlnových délek, kytka si sama vybere spektrum, které jí vyhovuje, bádat po tom, jaká vlnová délka je ideální je spekulativní...
LED ø5mm, superjasná, rudá, 3500-4000mcd/20mA, čirá, 30deg, 640nm.........4Kč bez DPH
L7113SEC-H
červená 630nm čirá 10cd 20stupňů-úhel 10.95 bez DPH-to není špatný, ale má myslím si moc malý vyzařovací úhel a nízkou vlnovou délku-už jde do žluta
L53SRC-F
hyper červená 660nm čirá 3,5-4,5cd 30stupňů 5.11 bez DPH-to se mi zdá jako dobrý kompromis...

Old Post 15-10-2006 v 19:57 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nich
Stálý Člen

Karma uživatele Nich - 89% PěstitelskáKarma uživatele Nich - 89% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od Faja
Jo, rozluštil jsi správně... Pulsní (impulsní) napájení funguje na principu spínání při vyšším napětí při frekvenci několika set až tisíc Hertz (pulsů za sekundu)-"dioda bliká" nepozorovaně podobně jako TV (50Hz), jen při asi sto až tisíckrát rychleji...Doba plného napětí je však kratsí než beznapěťová pauza, což umožnuje vyšší zatížitelnost bez rizika spálení diod=vyšší svítivost. Pulsní proud může být až 150mA (cca10x víc) ale doba periody musí být menší než 0,1ms (10000Hz-10000pulsů za sekundu)Se spotřebou teď přesně nevím, ale neměla by se nějak výrazně ovlivnit...Zdroj se dá koupit hotový, nebo vyrobit-schéma momentálně nemám...Pulsní napájení se také používá na nabíječky mobilů-proto jsou tak malé a skoro vůbec netopí...Nevím, jestli je možné použít nabíječku k napájení Led, touto tématikou bych se musel zabývat hlouběji...Snad jsem to vysvětlil polopaticky.Mrkni na net a uvidíš. Držím palce alternativním zdrojům...
PS:Ale ty původní červený fakt stojí za prd, ty nový už se dají
Zkus se mrknout na www.ges.cz
Může být zajímavé namíchat Led různých vlnových délek, kytka si sama vybere spektrum, které jí vyhovuje, bádat po tom, jaká vlnová délka je ideální je spekulativní...
LED ø5mm, superjasná, rudá, 3500-4000mcd/20mA, čirá, 30deg, 640nm.........4Kč bez DPH
L7113SEC-H
červená 630nm čirá 10cd 20stupňů-úhel 10.95 bez DPH-to není špatný, ale má myslím si moc malý vyzařovací úhel a nízkou vlnovou délku-už jde do žluta
L53SRC-F
hyper červená 660nm čirá 3,5-4,5cd 30stupňů 5.11 bez DPH-to se mi zdá jako dobrý kompromis...


Hm hm tak ja uz zdrojik mam ten PC ATX takze na to pulsni napajeni asik zatim kaslu ale jestli budu potom stavet novej BOX tak bych se na to urco zameril a jinak co se tyce tech diod tak podle me a podle toho co sem tu na groweru videl se vyplati diody az od 60° aji tech 30° je hodne malo... spocitej si to na kalkulacce pro LED co vytvoril White a hned uvidis ten rozdil mezi 60 a 30 stp.

a jinak dobrej vyber diod maj tady www.official.cz

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26227 LED box v1.0 by Nich
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=56845 LED + CFL project

Naposledy upravil Nich 14-04-2011 v 11:46 AM

Old Post 15-10-2006 v 20:08 PM
Nich je offline   Profil uživatele Nich   Find more posts by Nich   Foto galerie člena Nich   Click here to Send Nich a Private Message   Add Nich to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 32

Teď jsem četl zajímavou věc u prodejce sodíkových lamp-"žlutočervené světlo stimuluje tvorbu květů a plodů, proto je jeho působení nejdůležitější na podzim a jiných měsících sklizně" tzn, že kratší vlnová délka stojí za uvážení, jak jsem psal, že jde více do žluta...Nejjistější je však namíchat více typů, jak jsem taky psal. Důležité je rozestavit co nejrovnoměrněji, kvůli malému vyzařovacímu úhlu u typu L7113SEC-H na www.ezk.cz

Old Post 15-10-2006 v 20:21 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:36 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
29-06-2007 - LED Box by M!lioN - 7 odpovědí
18-11-2011 - LED Box by Hogi 2.0 - 58 odpovědí
16-05-2010 - Mini LED box by Hogi - 329 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3913620 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív