Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Kukuřice 2006
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 17

Tak asi by na mě docela čuměli kdybych tam přišel já (dready na hlavě, v ruce rejč) a ptal se jich kdy to hodlaj sklízet.
Ale, kdyby tam přišla, nějaká roztomilá slečna, v ruce nějaký prospekty a ptala se kvili nějakýmu semináři do školy, tak by to šlo, ne????
btw. tohle už je v threadu pana Kera...

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 13-06-2006 v 14:34 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lahvan_FlaskiCZ
Stálý Člen

Karma uživatele Lahvan_FlaskiCZ - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2004
Příspěvků: 879  

Příspěvek č. 18

IMHO vymluvit se, ze delas pouze seminarni praci, jsi ze Zemedelske skoly a tema Kukurice je pro tebe stezejni, myslim ze by problem nebyl. I kdyz mozna majiteli metrovych dredu s vekem neco pres 30 by to asi nikdo nezbastil.
Dobrej trik na grow v kukurici: od policka se vracet stale po jedne radce, akorat u silnice (cesty) si ten radek nejak oznacit (zlomeny klas).

!

Po pár letech zpět.

Old Post 13-06-2006 v 15:03 PM
Lahvan_FlaskiCZ je offline   Profil uživatele Lahvan_FlaskiCZ   Find more posts by Lahvan_FlaskiCZ   Foto galerie člena Lahvan_FlaskiCZ   Click here to Send Lahvan_FlaskiCZ a Private Message   Add Lahvan_FlaskiCZ to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Lahvan_FlaskiCZ! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Moucha
Nový Člen

Karma uživatele Moucha - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 19

ja bych měl trochu jiný problém než vy . V kukuřici už sadím druhým rokem, ale nejvíc by zajmalo jestli někdo neví nějakou zaručenou metodu proti té konopíchtivé zvěři která mi loni sežrala pulku sklizně.

předem dík.

Old Post 14-06-2006 v 06:31 AM
Moucha je offline   Profil uživatele Moucha   Find more posts by Moucha   Foto galerie člena Moucha   Click here to Send Moucha a Private Message   Add Moucha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gambler
Stálý Člen

Karma uživatele gambler - 85% PěstitelskáKarma uživatele gambler - 85% PěstitelskáKarma uživatele gambler - 85% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 20

Propoceny hadry, lidsky vlasy (v holicstvi Ti na konci sichty klidne igelitku daj) , nebo kozenou prdel a nabitou brokovnici. Ne, ja vim ze obcas je vsechno marny. Kdyz si vemete obrovskyho divocaka, tak ho jen stezi zastavi chomac lidskejch vlasu...

son of a god
out 06- sklizeno kopinatkyout 07- ww, aurora indica, swiss sativa

Old Post 14-06-2006 v 07:49 AM
gambler je offline   Profil uživatele gambler   Find more posts by gambler   Foto galerie člena gambler   Click here to Send gambler a Private Message   Add gambler to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Capo
Stálý Člen

Karma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% PěstitelskáKarma uživatele Capo - 87% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 234  

Příspěvek č. 21

Přes kukuřici jsem lama. Když mi ji sadili u baráku tak jsem byl ještě prcek a nějaká travka mě nezajímala a proto jsem se nedíval jak vypadá když je malinká a tak se ptám jestli by někdo z vás nemohl vyfotit tu kukuřici at vím, že je to ono. No předtím jsem měl pole 20 od baráku, ale tedka jsme přestěhovaní v rodiném domku a kukuřici bych musel hledat (tak radši sadím v lese, ale kukuřici je mnohem menší pravděpodobnost, že mi pole někdo objeví). I když jak ted nad tím přemýšlím tak to bude asi jednoduché poznat, protože obilí a tak (kromě brambor) se nesadí do řádků.
Ale stejně pleas foto. Díky

Old Post 15-06-2006 v 16:30 PM
Capo je offline   Profil uživatele Capo   Find more posts by Capo   Foto galerie člena Capo   Click here to Send Capo a Private Message   Add Capo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
piiit
Stálý Člen

Karma uživatele piiit - 20% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 22

ludia ja viem, ze je to trochu z cesty, ale co tak sadit v slnecnici? skusal to uz niekto?

Old Post 16-06-2006 v 12:07 PM
piiit je offline   Profil uživatele piiit   Find more posts by piiit   Foto galerie člena piiit   Click here to Send piiit a Private Message   Add piiit to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 23

hele nezkoušel, ale už jsme o tom slyšel a prej v pohodě...
klidně bych do toho šel, ale nevím kde se taková plantáž kukuřice pěstuje, vid...

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 16-06-2006 v 19:48 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
quidge
Nový Člen

Karma uživatele quidge - 11% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 24



Já teda dávám přednost kopřivám před kukuřicí, spíš se bojím policejních zátahů, někdo mi řikal že zná nějaký benga a bavil se s nima o tom, že prej chystaj velkej zátah. Už se bojim tam chodit, prej se to monitoruje. Asi kitičky nechám dozrát, v týhle velikosti to určitě přežijou, žádný velký sucha se taky nechystaj, tak se budu snažit omezit návštěvy a někdy v srpnu zajdu sklidit..

p.s.: fotky jak to vypadá zblízka a 2 metry od políčka

Old Post 26-06-2006 v 20:52 PM
quidge je offline   Profil uživatele quidge   Find more posts by quidge   Foto galerie člena quidge   Click here to Send quidge a Private Message   Add quidge to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kolom&n
Stálý Člen

Karma uživatele Kolom&n - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 424  

Příspěvek č. 25

tak do kopriv bych to asi ubec nedaval a z F(F=fízl) strach nemam
protoze na muj flek asi nepujdou leda ze by tam nekdo spadl z letadla nedo z nedejboze z vrtulniku

Kolomanovo Šouší---2oo6to bejvávalo..

Surpr!se OUt'07 by Kolom&njsem na to zvědaFF

Koloman's 400W Wonder BoxXx,,,ZHULENO:...

Old Post 26-06-2006 v 21:55 PM
Kolom&n je offline   Profil uživatele Kolom&n   Find more posts by Kolom&n   Foto galerie člena Kolom&n   Click here to Send Kolom&n a Private Message   Add Kolom&n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niga
Stálý Člen

Karma uživatele Niga - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 184  

Příspěvek č. 26

citace:
Původní příspěvek od piiit
ludia ja viem, ze je to trochu z cesty, ale co tak sadit v slnecnici? skusal to uz niekto?


Slnecnica a repka olejna je na konci vegetacneho obdobia striekana. Je to v podstate herbicid - pretoze jeho ulohou zabit rastlinu a vysusit ju aby dozreli semena. Neviem presne kedy to striekaju ale asi v auguste alebo septembri :O

kukurica ktora je sadena tesne vedla seba ( tak tesne ze by sa tam nevosla dalsia) a v uzkych radoch (cca 15-30cm) bude krmna.

Postrek chytil aj moju chuderku, ale uz to rozdychala. Horsie je to ze tu kukuricu este aj ,,šarabujú,, No proste pride traktor s takymi gulatimi diskami a vsetko medzi radmi rozkypria. Tak bacha na to.:O Ozaj robia to do vysky cca. 0,5m potom sa to uz neda robit.
Preto treba sadit v radoch v ktorych kukurica je sadena. Jednu vytrhnut a miesto nej dat rastlinku.

Vyhoda kukurice je v tom ze je dobre hnojena a ked ma viac ako meter zemina tak rychlo nepresne.

Dali sme sa do služby ducha, preto musíme prejsť cestu života tŕnistú
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
Ak este nepoznate vyznam skratiek ako LOL, IMHO,.. kliknite Sem

Old Post 26-06-2006 v 22:55 PM
Niga je offline   Profil uživatele Niga   Find more posts by Niga   Foto galerie člena Niga   Click here to Send Niga a Private Message   Add Niga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Niga
Stálý Člen

Karma uživatele Niga - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 184  

Obecné Příspěvek č. 27

Tak bol som pozistovat rozdieli medzi silážnou (krmnou) kukuricou a a tou na semeno:
Sadenie:
Krmna sa sadi velmi nahusto - asi ako obilie (rady su od seba len 10 - 15cm), na semeno je ta ktorou prejde v radoch clovek
Zber:
Kukurica na silaz (krmna) sa kosi asi ked dorastie do vysky 1-1,5m(Jul,August?) a na semeno niekedy v oktobri az v decembri(ak su dazde a poda je rozmocena pockaju dokym zamrzne)- zrno musi byt dokladne preschnute aby ho nemuseli este dosusat, takze urcite ju nepokosia po dazdi
Osetrovanie:
Hnoji sa granulovanim dusikatym hnojivom bielej farby. Nezistil jeho zlozenie ale viem ze obsahuje extremne vysoke % Dusika(N) menej Draslika(K) mineralne a stopove prvky, ale male % Fosforu(P) . Niektore hnojiva maju v sebe obsiahnute aj herbicidne latky(proti burine), ale kazde druzstvo vraj pouziva ine hnojivo.
Ak sa nepouzije herbicidne hnojivo tak sa herbicidom postrekuje.
Dalej sa šarabuje(okopava) a tym osetrovanie kukurice konci az do zberu. Krmna kukurica sa len hnoji inak ju neosetruju.

Dali sme sa do služby ducha, preto musíme prejsť cestu života tŕnistú
-- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- --
Ak este nepoznate vyznam skratiek ako LOL, IMHO,.. kliknite Sem

Old Post 27-06-2006 v 17:53 PM
Niga je offline   Profil uživatele Niga   Find more posts by Niga   Foto galerie člena Niga   Click here to Send Niga a Private Message   Add Niga to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skrec
Stálý Člen

Karma uživatele Skrec - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 28

Zdravím, moc by mě zajímalo jak je to letos s tím stříkáním kukuřice. U nás pořád nic a tak jsem se chtěl zeptat jestli někdo na vlastní oči viděl(tento rok) traktor stříkající kukuříci.
Peace.

Tahle republika je obšancovaná posedama. Posed kam se podíváš

Naposledy upravil Skrec 30-06-2006 v 08:48 AM

Old Post 29-06-2006 v 08:23 AM
Skrec je offline   Profil uživatele Skrec   Find more posts by Skrec   Foto galerie člena Skrec   Click here to Send Skrec a Private Message   Add Skrec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 29

NEVIDĚL NIKDY V ŽIVOTĚ ...kytky mám v kukuřici asi 3 tejdny a zatim v pohodě...
A co jsem slyšel od kámošů, tak s postřikem nikdy problémy neměli a pro některý to bylo dokonce novinkou...

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 29-06-2006 v 09:19 AM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
loofan
Stálý Člen

Karma uživatele loofan - 50% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 30

U nás stříkají kukuřici proti plevelu běžně,ja to poznám tak že objíždím pole co 2 dny a jak je plevel nažloutlý až spálený tak vím že to stříkali.Počkám tak 3 dný a hurá vysadit.

Old Post 30-06-2006 v 13:39 PM
loofan je offline   Profil uživatele loofan   Find more posts by loofan   Foto galerie člena loofan   Click here to Send loofan a Private Message   Add loofan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skrec
Stálý Člen

Karma uživatele Skrec - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 31

citace:
Původní příspěvek od loofan
U nás stříkají kukuřici proti plevelu běžně,ja to poznám tak že objíždím pole co 2 dny a jak je plevel nažloutlý až spálený tak vím že to stříkali.Počkám tak 3 dný a hurá vysadit.

No přesně takhle jsem to praktikoval i já loni. Ovšem letos je situace stížena tím že tam toho plevelu moc není - takže to není pomalu na čem poznat.
Koukal jsem na kukuřici i jinde - kde už měla tak 70 cm a zdálo se mi že plevel tam byl stále. Jestli ji teda vůbec letos budou stříkat?

Tahle republika je obšancovaná posedama. Posed kam se podíváš

Old Post 30-06-2006 v 13:52 PM
Skrec je offline   Profil uživatele Skrec   Find more posts by Skrec   Foto galerie člena Skrec   Click here to Send Skrec a Private Message   Add Skrec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Radoslav
Uživatel

Karma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% PěstitelskáKarma uživatele Radoslav - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2002
Příspěvků: 384  

Příspěvek č. 32

Trochu jsem letos brousil po zemědělskejch stránkách a zjistil jsem následující. Velká pole jsou proti plevelu již upravena před výsadbou a pak se už nestříkají - zde plevel nepotkáte (mám v takovým poli kytky a krásně to roste). Pak jsou pole kde se postřikuje, takový pole poznáte,že zaroste plevelem a když ho postříkaj tak plevel zežloutne. Není úplně pravda,že kytky to zahubí. Pokud sázíte hned, jak poznáte na poli kukuřici - malé rostlinky pár centimetrů - tak v době postřiku máte dost silné kytky aby to přežili. Slabší jedinci to holt nepřežijou. Třetí variantou jsou pole bez postřiku, kde jsou kvanta plevele, nestíháte plít a moc se tam kytkám nedaří.

Sodík 400W - můj první indoor
Kukuřice 2007
Plagron Royalty Mix - 400W


Pěstujte a budete mít vždy co kouřit.

Old Post 30-06-2006 v 14:56 PM
Radoslav je offline   Profil uživatele Radoslav   Find more posts by Radoslav   Foto galerie člena Radoslav   Click here to Send Radoslav a Private Message   Add Radoslav to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:50 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-05-2020 - Kukuřice 2020 - 18 odpovědí
06-05-2017 - Sklizen kukurice 2007 - 80 odpovědí
22-09-2005 - Sklizeň kukuřice 2005 - 14 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6140090 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív