Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie pod Sluncem » mopuv outdoor 2006
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 1

mopuv outdoor 2006 - II


Zdravím všechny growery a growerky,

po dvouleté odmlce se opět vracím zpět. Tentokrát bohužel bez pomocné ruky mých Kamarádů. Ale nevadí, snad se letošní out vydaří i jako v minulých létech a možná, bude i líp!


Genetika
Hollands Hope / Afghani x Skunk - všichni samci!

Aurora Indica / Afghani F1 x NL
Genetika: Převážně Indica
Doba kvetení: 7/8
Doba sklizně: 9/10
Indoor

Aurora Indica je F1 hybrid Afghanu a Northern Lights (Světla severu). Tato květina má vyjímečnou produkci pryskyřice a její palice jsou husté. Aurora vytváří hluboké, skoro hashishove aroma a prináší těžkou zhulenost indiky.
Tato odruda je pravděpodobně naší nejsilnejší indikou vůbec.

Northern Lights / Thai x Afghani
Genetika: Převážně Indica
Doba kvetení: 8/9
Doba sklizně: 9
Indoor/Outdoor

Northern Lights je vysoce přizpůsobená pro vnitřní pěstování. Téměř všechny slibné moderní vnitřní odrůdy obsahují geny NL. Vysoký poměr list/květ, kompaktní palice, dobré výnosy a vyjímečná produkce pryskyřice, to jsou vlastnosti představované touto nádhernou květinou. Northern Lights je velmi lukrativní pro indoor pěstitele. Kouř je plný ač neutrální chuti.


Koupil jsem je v Holandsku (před 2 léty), v jednom kamenném obchůdku v centru Mastrichtu. Zn: Nirvana Seeds... pzn. Měl jsem trochu problém s Hollands Hope a jeho klíčivostí - z 5 semen vzešly 2 (pozn. nakonec se ukázalo, že všechny kytky byly samci)


Tech
Substrát: pro pokojové rostliny s hnojivem na 6 týdnů s bioaktivním humusem + perlit nebo lignocel
rockwool kostky na zakořenění řízků + Stimulax III
rašelinové květináče, kontejnery 0,2l - 0,5 - 4l
minipa - mini pařeniště pro řízky


Hnojiva
Bcuzz Booster
Krystalon na trávník
Organo-minerální hnojivo pro okrasné dřeviny s guanem od Floria
ALGA BLÜTE od Plagronu na květ
Advanced Hydroponics : Growth/Bloom excellarator
Enzymes+
Final Solution


Něco o pěstování
Nejdříve nechám semena naklíčít v papírových ubrouscích a snažím se je při tom držet při teplotě nad 20 stupňů (světlo v této fázi nepotřebují, takže postačí někde v temnu). Hned jak začnou rašit dám je do hlíny. Sice jsem to nikde neuvedl, ale pořidil jsem si obyč. zářivku s 2000 K a šoupnul ji do skříňky. Takže hned jdou pod umělý osvětlení, jelikož v době kdy jsem dával naklíčit semena bylo nedostatek světla a jiná perioda. Za oknem se hlavně kytky strašně táhnou ku světlu (jelikož sklo nepropouští ty paprsky, kt. by kýťi potř.) a další nevýhoda, pokaždý se mi stalo, že za oknem začli kvést.
Nejdůležitější ale je, vypěstit z těchto modelů matky! Postupovati se dá několika způsoby. Základ je v tom, že rostlinu s prvníma lístkama a dvěma patry můžeme třetí zaštípnout. Její růst se rázem zpomalí (jelikož všechny žíviny šli centrálním stonkem nahoru), teď po zaštípnutí se začně její stonek zvětšovat a začnou více růst spodní větve (od štípance). Po pár dnech nám doroste další větvení (teď už dvě patra) a to druhé můžeme dále zaštipnout. A takle to funguje až do krásnýho keříku. Btw. ke zjištění pohlaví je tedy zapotřebí onen "štípanec", kt. namočíme do Stimulaxu (dpp III. - tekutá forma) a zapíchneme do rocwoolu. Po pár dnech až prorostou kořeny, zasadíme do hlíny a dáme na 24 h (když nepomůže na 48 h) do temna. Řízek by měl vykvést a ukázat své pohlaví. Tak zjistíme zda se jedna o samce bo samici. Další možností je nechat kytky napospas a čekat zda se nám k začátku růstu samci neobjeví (upřednostňuju spíše tuto variantu, ale jak je vidno... letos se mi to moc nevyplatito - HH). Pokud víme pohlaví, můžeme řízkovat do aleluja. Kýti pak přesazujeme s chutí do hlíny a čekáme co z toho vyroste


Naposledy upravil 23-08-2006 v 13:09 PM

Old Post 09-05-2006 v 17:50 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2








MINIPA aneb minipařeniště s vlastní ventilací - tuto věc jsem sehnal v obyčejným zahrádkáři (prct. ve všech by něco podobného měli mít), jeho cena byla do 100 ,- kč

Zkoušel jsem všelijaké nádobí (misky, potr. fólie), ale tato věc je velice originální a praktická... kytkám se v ní velice daří, ostatně to je vidět na fotografiích...


foto. 3 - z leva jsou řízky ze starýho pařeniště, v pravo už jsou přímo z MINIPA

Naposledy upravil 09-05-2006 v 18:14 PM

Old Post 09-05-2006 v 17:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3







z leva NL , střed HH , z prava AI






foto. 2 - Northern Light




foto. 3 - Hollands Hope




foto. 4 - Aurora Indica




foto. 5 - z leva HH sameček ; z prava NL též sameček




foto. 6 - samčí květenství





Naposledy upravil 09-05-2006 v 18:19 PM

Old Post 09-05-2006 v 17:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4




toto jsou řezani z oněch matečních rostlinek (příspěvek č. 3).
5 dní po zakořenění v rockwool kostkách




foto. 1 - NL




foto. 2 - AI




foto. 3 - HH

Naposledy upravil 17-08-2006 v 19:43 PM

Old Post 09-05-2006 v 17:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 5



kýti pohromadě...


během týdne půjdou 3 řezani do země. zbytek řezanů si ještě bude muset trošku prokořenit a zvyknout na hlínu a venkovní podmínky...

Naposledy upravil 15-05-2006 v 19:00 PM

Old Post 09-05-2006 v 18:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6










Jak jsem řekl, po týdnu jsem zase zpátky...

3 řezani přesazeni do země, pro lepší růst jsem použil jeden 50 l substrát a zeminu jsem ještě prokopnul. Je to osvedčený místo u nás na zahradě v rohu baráku. Kýti jsou od východu až po západ na slunku, je to nejteplejší místo... však za pár týdnů to bude vidět.

Old Post 14-05-2006 v 17:59 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7









Z př. č. 2 z pařníku na levé straně jsem přesadil 8 řezanů do menších květináčů. Je zde vidět jak po 5 dnech se stihly krásně zakořenit.

Po týdnu kýti zase přesadím na oné místo vedle baráku. Počítal jsem kolik by se jich tam mohlo asi vejít, vyšlo mi to na 10 kytek. Když tak počítám celkem mám řezanů 19 a 3 mateční rostlinky... tak jsem zvědav kam zbytek nasadím

Btw. minulý rok jsem pěstoval u baráku pouze jednu kytku (HH), čistý výnos suchého materiálu bylo něco málo přes 90 g... škoda, že nevyšly žadné fota... letos se asi polepším, prtž. se s vámi musím podělit )

Pište své názory a přípomínky, rád uvítám jakékoliv slovo

Old Post 15-05-2006 v 10:49 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vincent21
Stálý Člen

Karma uživatele vincent21 - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 8

Cus hezky to je a za jak dlouho se ti ty řezy chytly?

Old Post 15-05-2006 v 10:58 AM
vincent21 je offline   Profil uživatele vincent21   Find more posts by vincent21   Foto galerie člena vincent21   Click here to Send vincent21 a Private Message   Add vincent21 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9




....

Old Post 15-05-2006 v 15:03 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 10

ahoj vincente21,

necelých 7 dní trvalo než se rcwkl kostkama začaly prodírat první kořeny. Po koupi novýho pařníku jsem je přendal do něj. To co vidíš v př. č. 9 je po 5 dnech v MINIPA. Celkem tedy 12 dnů... až začnou zakořeňovat nový řezani postnu foto a připíšu jak dlouho to v něm trvalo...

Old Post 15-05-2006 v 15:06 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11








Jen tak pro inspiraci. Našel jsem pár fotek z loňský sklizně. Použitý model jak jinak než Hollands Hope.

Dal jsem si záležet hlavně s usušením, aby model nepřeschnul. Podařilo se, hlavně díky velkýmu množství pryskyřice, kt. ganju dělala mnohem kompaktnejší. Chuť ani high se popsat nedá, to musíte ochutnat

Old Post 17-05-2006 v 19:26 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 12










jsem tu jako na koni

Takže, řezani jsou přesazeny. Celková doba růstu prvních kořínků byla 10 dní.

Na fotách jsou z leva 4 Hollands Hope a potom NL a AI

Naposledy upravil 22-05-2006 v 15:32 PM

Old Post 18-05-2006 v 18:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 13




Pouze ukázka jak se kytkám daří, foceno dnes v 16 hodin. O víkendu další přesazení do země k baráčku.

Hezký den přeji...

Old Post 22-05-2006 v 15:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
eNDy
Stálý Člen

Karma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% PěstitelskáKarma uživatele eNDy - 70% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 532  

Příspěvek č. 14

vyzeraju vitalne no jo...uz aby boli vonku a mozu rast...
ja som moje (nie vsetky) vysadzal a tesim sa ze uz mozu volne rast.
dufam ze budes mat vychytane miesto..zelam zrelu urodu k+

Old Post 23-05-2006 v 00:27 AM
eNDy je offline   Profil uživatele eNDy   Find more posts by eNDy   Foto galerie člena eNDy   Click here to Send eNDy a Private Message   Add eNDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 15











Trošku jsem předběhl dobu a zasadil řezany už včera. 3 Holkám v zemi se na nepříznivé počasí celkem dobře daří. U jedný kytky v rohu baráku budu muset začít zašťipovat, aby to tam potom nevypadalo jak v jungli.
Před pěti léty tam vyrostla jedna kytka, kt. měřila něco málo přes 2,5 metru! Nemluvě o modelu (byl to Pan NoName!) a suchym materiálu!

Jestli správně počítám, tak mam zasazeno 12 kytek a ještě mi jich 10 zbývá (jeden řízeček jsem daroval kamarádoj). K baráku se mi jich tedy vejde max 4-5. Hmm

Hezký week všem...



Aktual.: Bohužel v pátek mi nějak nešel net a musel jsem odjet pryč, tak doplňuji foto až teď...

Naposledy upravil 28-05-2006 v 15:41 PM

Old Post 26-05-2006 v 13:11 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 16






...

Old Post 28-05-2006 v 15:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:53 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
07-04-2020 - outdoor2020 - 0 odpovědí
28-06-2021 - Outdoor 2019 - 125 odpovědí
04-04-2020 - Kambu Outdoor 2019 - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8945500 seconds with 40 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív