Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Parodentoza
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Cecylcompany
Stálý Člen

Karma uživatele Cecylcompany - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 56  

Dotaz Parodentoza Příspěvek č. 1

Nevíte něco o tom, že by konopí mělo příznivé účinky na parodentózu??

Třeba by se dala udělat tinktura namočením matroše do lihu a pak to naředit a kloktat....

Poraďte pls........ (-_-)

Old Post 05-03-2006 v 11:38 AM
Cecylcompany je offline   Profil uživatele Cecylcompany   Find more posts by Cecylcompany   Foto galerie člena Cecylcompany   Click here to Send Cecylcompany a Private Message   Add Cecylcompany to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Divoženka
Stálý Člen

Karma uživatele Divoženka - 27% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 274  

Příspěvek č. 2

a pomahá to na ty opary?jak se to přesně dělaá? Babičko?

Old Post 10-05-2006 v 11:52 AM
Divoženka je offline   Profil uživatele Divoženka   Find more posts by Divoženka   Foto galerie člena Divoženka   Click here to Send Divoženka a Private Message   Add Divoženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mesias
Stálý Člen

Karma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% PěstitelskáKarma uživatele Mesias - 84% Pěstitelská

Registrován: Nov 2005
Příspěvků: 578  

Příspěvek č. 3

Já vím že to moc do tohodle tématu nepatří, ale jelikož jsme tady všichni takový naturalisti a milovníci přírody a já vidím problém s oparem, tak nejlepší je Propolis, zaručeně včeličkovej produkt... Ale ta tinktura může být též zajmavá, teď až sklidim indoorek tak z listiva bude mastička... Možná i na tinkturu zbude...

Můj Indoor Další kolo jede: 6xSuperSkunk
Můj tabáček 2006Moje pěstování 2007
Moje pěstování 2006

Old Post 19-05-2006 v 18:43 PM
Mesias je offline   Profil uživatele Mesias   Find more posts by Mesias   Foto galerie člena Mesias   Click here to Send Mesias a Private Message   Add Mesias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 4

2jedubabka>doporucuji cely roztok doublovat pripadne triplovat
proste jen scedis a nacpes znovu..jeste je dobre po 14 dennim vylouhovani dat varit vodu do kastrolu a celou sklenici vlozit do vrouci vody a podobny postup jak u zavarovani kompotu..potom scedit nafutrovat znova..zas par dnu louhovat zavarit a znova...
delal jsem tak liger de ganja po triplaci to bypadalo jako ropa zakopali jsme a nastesti uz nikdy nenasli

Old Post 21-05-2006 v 18:29 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 5

zdar, chcel som povodne robit Zeleneho draka. nalozil som do trojdecoveho poharika nejake nedozrete palicky Skunku #1 , cca pol toho pohara, mierne preschnuteho, volne sypaneho, zalial som to 50% vodkou (ziadny ekrazit , normalny drink ) a nechal luhovat v tme a pri izbovej teplote.

Ochutnal som to asi po pol roku, a ma to taku intenzivnu ganjovu chut, ze sa to neda pit. Ako ked si clovek lizne parfemu. Ochutnal som z toho len kvapku, takze neviem ake je to silne, kazdopadne vdaka tej chuti je to skor na lekarske ucely Bezne pijem fernet, absinth, alebo aj grecke ouzo a podobne, takze na divne chute drinkov som zvyknuty, ale toto je way too much

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 23-05-2006 v 16:38 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

Dík jedubabce za tu tinkturu, až sklidim tak určo udělám(na mast sem moc línej ) Ale četl jsem že je tráva dobrá na zelený zákal (nebo šedej ) Chci to udělat babičce, ale nevim recepis(ta tinktura je na to asi nepoužitelná co?? ) No tak prostě jestli někdo ví jak z listů nebo palic udělat lék na zákaly, nechť písne díky bobek

2:infecti: fuj ouzo, po tom sem blil jak Dán

Old Post 05-08-2006 v 21:16 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

Bobku, šedý zákal, kataraktu, lze odstranit operativně, na rozdíl od zelenýho, glaukomu . Ad glaukom mrkni na: http://www.marijuanalibrary.org/MTFM_Musikka_1993.html
http://grower.cz/forum/showthread.p...7520#post247520
http://grower.cz/forum/showthread.p...3380#post243380 ((jen poznámka o Canisolu, ale to se u nás nejspíš sehnat nedá )

Pro babičku bych to asi tipovala na koláčky nebo na prášek z konopí (http://www.ereska.cz/cannabis/index.html). Držím palce.

Old Post 06-08-2006 v 09:55 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
soulQuake
Stálý Člen

Karma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% PěstitelskáKarma uživatele soulQuake - 78% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 214  

Příspěvek č. 8

tak abychom se vrátili k té paradontóze:

jíst hodně zeleniny a ovoce(podporuje produkci slin - samočistící schopnost)

střídat zubní pasty proti paradontóze a čistit zuby 3x denně(ne do krve !!!!!, ale spíš masirovat kartáčkem dásně)

ten hřebíček bude určitě super

a marihuana určitě taky neuškodí, ale nesmí se kouřit(veškerý kouř naopak rozvoji paradontózy pomáhá) - joint a startky jsou kontraproduktivní

mám se podívat do chytrých knih, nebo vám stačilo to, co jsem měl v hlavě?

Old Post 30-09-2006 v 08:21 AM
soulQuake je offline   Profil uživatele soulQuake   Find more posts by soulQuake   Foto galerie člena soulQuake   Click here to Send soulQuake a Private Message   Add soulQuake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amper
Stálý Člen

Karma uživatele amper - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Mesias
Já vím že to moc do tohodle tématu nepatří, ale jelikož jsme tady všichni takový naturalisti a milovníci přírody a já vidím problém s oparem, tak nejlepší je Propolis, zaručeně včeličkovej produkt... Ale ta tinktura může být též zajmavá, teď až sklidim indoorek tak z listiva bude mastička... Možná i na tinkturu zbude...


Účinek propolisu na opary mohu potvrdit je to super! Nicméně by mě zajímalo, zda už někdo zkoušel přidat ten propilis do tinktury nebo do masti a s jakým výsledkem?

Old Post 15-03-2008 v 22:38 PM
amper je offline   Profil uživatele amper   Find more posts by amper   Foto galerie člena amper   Click here to Send amper a Private Message   Add amper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vesi
Nový Člen

Karma uživatele vesi - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1  

parodentoza!!! Příspěvek č. 10

nejak nechapu...
o cem je toto tema???
hledam odpoved na parodentozu a najdu tady akorat takovy spam


http://flashing.cz/
check it!!

Old Post 20-03-2008 v 20:27 PM
vesi je offline   Profil uživatele vesi   Find more posts by vesi   Foto galerie člena vesi   Click here to Send vesi a Private Message   Add vesi to your buddy list     Navštiv homepage uživatele vesi! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amper
Stálý Člen

Karma uživatele amper - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49  

Re: parodentoza!!! Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od vesi
nejak nechapu...
o cem je toto tema???
hledam odpoved na parodentozu a najdu tady akorat takovy spam


No jestli někdo nechápe, jak funguje propolis na paradentozu, tak to je mi líto. Funguje totiž znamenitě.
amper

Old Post 19-03-2012 v 23:38 PM
amper je offline   Profil uživatele amper   Find more posts by amper   Foto galerie člena amper   Click here to Send amper a Private Message   Add amper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 12

To vesi a spol.

Paradentoza je nemoc dásní kolem jednoho nebo více zubů - zánět.
1./ možno použít STOPANGIN z lékátny ,přiloženým nástavcem se dají prostříknout jak přední zuby tak i stoličky vzadu
2./ udělat si 1% zoztok peroxidu vodíku, k zakoupení v lékárne 3% + voda - tímto roztokem se zuby dají také účině proplachovat
3./ doma si namočit tzv. hřebíček (10 - 15 ks) do 1 dcl lékařského lihu nebo může být třeba domácí slivovice.Nech to louhovat min.10dní a potom tyčinkou obalenou vatou touto tinkturou zuby natírat několikrát za den.
4./ doma si připravíš tinkturu (3 - 5 dkg PROPOLISu do max 1/2 litru třeba opět domácí slivovice) a podle předešlého bodu zuby natíráš nebo múžeš celá ústa proplachovat až pokud ti v ústech nevznikne s tinktury za přítomnosti slin emulze.

Tinktury z hřebíčku nebo propolisu se připravují předem, jelikož obsahují alkohol tak se nekazí, možno je skladovat při pokojové teplotě třeba i rok a tak je tinktura připravená stále k použití.

Všechny způsoby jsou účinné, stačí si vybrat ten dostupný.

mimacka

Naposledy upravil mimacka 21-03-2012 v 10:03 AM

Old Post 20-03-2012 v 18:21 PM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amper
Stálý Člen

Karma uživatele amper - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 13

Od minimacka samé dobré rady, mohu potvrdit.
Jenom bych dodal: při proplachování mezer mezi zuby nebo mezi odchlípnutou dásní a zubem,kde to často hnije se mi osvědčila injekční stříkačka, (jehlu ohnout do vingle), a na konec jehly nasadit kousek bužírky z co nejtenčího kabílku, aby se člověk nepích a mohl to tam strčit. Pak proplachovat s její pomocí peroxidem.
Následně ten propolis.
U propolisu se mi také osvědčilo tinkturu nakapat na malý složený mini tamponek, (třeba z kousku ubrousku, toaletního papíru a pod.) a ten na noc vložit mezi tvář a dáseň a vyndat až ráno. Hojí to znamenitě a pomáhá to i při bolesti trojklanného nervu.
Co se zmiňované emulse týče, také lze tinkturu nakapat do sklenice s teplou vodou-okamžitě vznikne emulse a tou v puse proplachovat, honit to mezi zuby co nejdéle. Emulsi lze také pít na žaludeční vředy.
Ideální je vzít čerstvý propolis od včelaře, kdy má největší účinnost.
Stálo by za pokus vylouhovat trávu v lihu a pak teprve k tomu propolis. Zkusil to někdo?

Old Post 20-03-2012 v 21:15 PM
amper je offline   Profil uživatele amper   Find more posts by amper   Foto galerie člena amper   Click here to Send amper a Private Message   Add amper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amper
Stálý Člen

Karma uživatele amper - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49  

Příspěvek č. 14

Zapomenul jsem dodat, že na zánět dásní, tedy paradentózu se mi také osvědčilo 2-3 týdny macerovat palice v panenském olivovém oleji. A lžíci toho oleje ráno a večer hodit v puse alespoň 10-1ř minut. Výborně hojí. (A nevadí u lidí co jsou alergičtí na včelí produkty)

Old Post 20-03-2012 v 21:20 PM
amper je offline   Profil uživatele amper   Find more posts by amper   Foto galerie člena amper   Click here to Send amper a Private Message   Add amper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mimacka
Stálý Člen

Karma uživatele mimacka - 71% Pěstitelská

Registrován: Apr 2009
Příspěvků: 722  

Příspěvek č. 15

amper napsal :
"U propolisu se mi také osvědčilo tinkturu nakapat na malý složený mini tamponek, (třeba z kousku ubrousku, toaletního papíru a pod.) a ten na noc vložit mezi tvář a dáseň a vyndat až ráno. Hojí to znamenitě a pomáhá to i při bolesti trojklanného nervu."

Ano,souhlas, ale pozor na % tinktury, protože dlouhé působení při tom přiložení může způsobit až spálení jak dásně u léčeného zubu tak i spálení z vnitřní strany lícního tkaniva v ústech.U tinktury z lékařského lihu nedoporučuji vůbec.
Jinak při delším používání tinktury jak z hřebíčku nebo propolisu může dojít ke spálení zubního nervu od kořene zubu.Je to následek prosakování tinktury přes paradentickou dáseň,přitom zub nemusí mít žádný kaz.
Ať prospívá.

mimacka

Old Post 21-03-2012 v 08:02 AM
mimacka je offline   Profil uživatele mimacka   Find more posts by mimacka   Foto galerie člena mimacka   Click here to Send mimacka a Private Message   Add mimacka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Yára
Čestná Členka

Karma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% PěstitelskáKarma uživatele Yára - 6% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 94 

Re: Parodontoza Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Cecylcompany
Nevíte něco o tom, že by konopí mělo příznivé účinky na parodentózu??

Třeba by se dala udělat tinktura namočením matroše do lihu a pak to naředit a kloktat....

Poraďte pls........ (-_-)


Z vlastní zkušenosti. Parodontoza je velmi zákeřné infekční onemocnění závěsného aparátu zubu v okostici. Začíná velmi nenápadně, nejčastěji krvácením z dásní. Proces ale zákeřně jede dál. Když už padají zuby a nebo se sami viklají, bývá pozdě.
1.Tak první je zubař-parodontolog a zubní hygienistka. A mnoho a mnoho trpělivosti a pečlivě poslouchat.
2.Až se proces uklidní, pak stále pokračovat v masážích dásní velmi jemným kartáčkem, nejprve zředěným roztokem lékařského peroxidu 3%, který se zředí 1:1 s vodou. Tímto roztokem se pomocí kartáčku dělá masáž dásní, večer před spaním, už nevyplachovat, jen vyplivnout. Před spaním nejíst a pít jen vodu.
3. Nakonec naředit konop. tinkturu destilkou a stejným způsobem jako bod 2, pravidelně masírovat dásně před spaním. Doba masáže minimálně 3 minuty!!! (Ty se nejlépe odhadnou přesýpacími hodinami na vajíčka-také jsou na 3 minuty.)
4. Takto opatrovat dásně až do konce života-to myslím vážně.
Pokud budete mít otázky, ptejte se, ale nespoléhejte na žádné "babské" rady. Nejprve zubař!
O parodontoze mohu napsat celé dlouhé "pojednání".
Upozorňuji, že je to velmi dlouhý běh na několik let. Ale svpje zuby jsou svoje zuby!!!

Nedělej lidem to, co nechceš, aby oni dělali tobě!

Old Post 22-02-2013 v 13:14 PM
Yára je offline   Profil uživatele Yára   Find more posts by Yára   Foto galerie člena Yára   Click here to Send Yára a Private Message   Add Yára to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:10 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7192350 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív