Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Zářivky versus sodík
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 26 27 28 29 30 »
Autor
Téma 
Legy
Stálý Člen

Karma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 337  

Příspěvek č. 433


MDe_ : Ja ale pojedu 4x 36W, 58W bych se mi prodrazilo :/
Davam vam sem katalog od NARVY, je to naprosto libove udelany, je tam videt vsechno, sou tam grafy svetelneho spektra, ktere jednotlive zarivky vydavaji. http://narva.cz/_files/narva.cz/zarivky-narva-2011.pdf
na rust bych zvolil 112506 LT-LX 36W/865 ma uzasnou svitivost a vyborne spektrum vyuzivane rostlinami pro rust (viz. graf jako prvni prispevek od ZEUSE). UPLNE nejbombastictejsi na rust vypadaji trubice Oceanic Coral, ale jejich svetelny tok je mizivy, nicmene na druhou stranu, proc mit velky svetelny tok, kdyz vsechno svetlo, co na ne pujde, spotrebuji. Mit velky tok znamena mit velkou skalu barev spektra vyzarujici zarivky a kvetiny spotrebuji jen to, co mohou a zbytek toku a spektra jek nicemu. (Nezapomente porovnavat intenzitu svetla (levy popisek grafu) a pak vlnovou delku (spodni popisek grafu)) VERSUS svetelny tok. Oboji se velice hodi, avsak nejsem si jisty, co ma vetsi prednost, zda svetelny tok a nebo spektrum, troufl bych si rict a osobne bych dal prednost tomu toku. Preci jen je to z hlediska fyziky dulezitejsi je to "prubojnost" svetla. Kdo nechce resit jakou na rust a jakou na kvet a chce pestovat pod zarivkama, tak stejne dobra varianta jako Oceanic COLOUR je LUMOFLOR, ten to ma jaks taks vyvazene spektrum jak pro kvet, tak pro rust. Pokusil sem se taky o grafy a rozhodne nechci zpochybnovat ZEUSe, diky nemu sem se rozhodl venovat zarivkam a krasny thrid, davam urcite K+, ale pro rust bych zvolil LUMOFLOR spis, uz jen proto, ze ta "vysvihla" cast modreho spektra je lepsi a vic vyuzita, skoro bych si troufl rict presna s tou maximalni casti spektra, co vstreba rostlina. Dale u trubice LUMOFLOR tam nejsou takove svetelne ztraty co se tyka svetle modre/zelene/zlute barvy. Z toho vyplyva, ze svetelny tok neztraci tolik na intenzite spatnym spektrem a je vyuzito vice svetelneho toku se spektrem, ktere vyuziji a potrebuji rostliny, pri nejmensim, aspon se to pohybuje v tom okoli. Takze rust a ztraty vede LUMOFLOR, na kvet je ovsem o drobet lepsi asi OCEANIC, nenasel sem lepsi zarivku, krome pekarskych, (ketere jsou atypicke) na kvet, nez je OCEANIC a za nim LUMOFLOR. Je to otazka toho, ze pokud chcete pestovat pod zarivkama, dokoupite si usporku s cervenym spektrem staci par W na dosviceni a mate to supr, teda aspon podle teorie. Nakvetu a dokvetu svuj indoor, predelam pestirnu na lepsi s lepsi vybavou a lepe vypadajici a hned se do toho pustim a zkusim teorii dolozit dokumentaci z praxe Zarivkam Zdar!

Naposledy upravil Legy 16-06-2011 v 10:48 AM

Old Post 16-06-2011 v 09:27 AM
Legy je offline   Profil uživatele Legy   Find more posts by Legy   Foto galerie člena Legy   Click here to Send Legy a Private Message   Add Legy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Legy
Stálý Člen

Karma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% PěstitelskáKarma uživatele Legy - 100% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 337  

Příspěvek č. 434


Vrtalo mi to hlavou a rikal sem si, vzdyt zarivky do akvarek a terarek na tom musi bejt jeste o neco lepe. A tak jsem studoval a studoval a studoval a nasel sem nejlepsi zarivku, jakou muzete pro rust rostlin sehnat! Je to >>AQUA GLO<< naprosta bomba, kouknete na spektrum a porovnejte s FAR krivkou (spektrem, co vyuziji rostliny) idealni! Navic kouknete na tu OHROMNOU ucinnost, vsechny maji 20-30 tady mame 60-95!! Proto osobne pujdu do 2x AQUA GLO a 2x SUN GLO pripadne mimo SUN GLO neco jinyho s podobnym spektrem (samozrejme mensi ucinosti, protoze lepsi nelze najit) ALE s vetsim svetelnym tokem! Abych mel jak NEJIDEALNEJSI SPEKTRUM, tak co nejvetsi tok, ktery dozenu jinyma trubicema, napr. prave tou SUN GLO. Tzn: 2x AQUA GLO na spektrum (ani tok neni nejmensi, ale je mizerny, oproti jinym) a treba 2x SUN GLO, nebo i jinou, co ma relativne slusne spektrum, ale zde nas zajima spis ten tok (lm) (spektrum je vhodne, ale dame tomu grady svet. tokem ) Mam hroznou radost, ze sem nasel uplne bomba reseni pro "zarivkace" kez uz bych ty 2 kytky indoor sklidil a moch to rozjet ale rozjedu to holt az po dvou mesicich. Jedine minus je porizovaci cena, ktera se pohybuje cca 340kc / kus, ale to je to nejmensi si myslim, protoze nizsi wattaz nez je u sodikovek a maximalni vyuziti spektra nam to nekolikanasobne zuroci
/edit: tak to bohuzel nemuzu zurocit, s pestovanim je konec, ale doufam, ze i tak vam to pomuze, docela sem se s tim delal a v pracovni dobe k tomu :P

Naposledy upravil Legy 05-09-2011 v 09:16 AM

Old Post 16-06-2011 v 19:43 PM
Legy je offline   Profil uživatele Legy   Find more posts by Legy   Foto galerie člena Legy   Click here to Send Legy a Private Message   Add Legy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 435

Ahoj, mám otázku bude mi stačit na 4 kytičky pro růst tahle zářivka ? http://www.growshopkolin.cz/store/g...trGoodsID=10807
Dík za odpověď SN!P3R

Old Post 10-02-2012 v 21:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 436

citace:
Původní příspěvek od SN!P3R
Ahoj, mám otázku bude mi stačit na 4 kytičky pro růst tahle zářivka ? http://www.growshopkolin.cz/store/g...trGoodsID=10807
Dík za odpověď SN!P3R


ne

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 11-02-2012 v 00:20 AM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 437

Takže by jsi mi doporučil spíš nějakou úsporku ?

Naposledy upravil 12-02-2012 v 19:13 PM

Old Post 11-02-2012 v 08:10 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jarinek69
Stálý Člen

Karma uživatele jarinek69 - 91% PěstitelskáKarma uživatele jarinek69 - 91% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 94  

Příspěvek č. 438

Tak jsem nepochopil proc ma zarivka pri 6500K cerveny spektrum, ale to je vedlejsi... jde videt jakej odbornik dela stranky...

Jinak ja mam tyhle zarivky 4x v rizkarne 1m x 0,5m a je to tak akorat... jde o to, ze zarivky ti neprosvitej moc do hloubky a je fakt ze se mi obcas kytky "plazej"

...SMOKE EVERY DAY...

Old Post 15-04-2012 v 22:19 PM
jarinek69 je offline   Profil uživatele jarinek69   Find more posts by jarinek69   Foto galerie člena jarinek69   Click here to Send jarinek69 a Private Message   Add jarinek69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 439

citace:
Původní příspěvek od Mr. Figaro


ne

Proč myslíš že ne?
Já jsem matkařil pod čtyřma zářivkama dva roky a celkem úspěšně řekl bych.

Old Post 15-04-2012 v 22:51 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr. Figaro
Stálý Člen

Karma uživatele Mr. Figaro - 69% Pěstitelská

Registrován: Dec 2004
Příspěvků: 947  

Příspěvek č. 440

citace:
Původní příspěvek od Mirex

Proč myslíš že ne?
Já jsem matkařil pod čtyřma zářivkama dva roky a celkem úspěšně řekl bych.


Matkařil a pěstoval je rozdílná věc. Navíc jsem nezaznamenal, že by mluvil o více kusech.

projekt Venus
Zeitgeist movement

„Kdo se zeptá, vypadá jako hlupák pět minut. Kdo se nezeptá, bude hloupý celý život.“

„Je s podivem, že většina lidí na světě nechápe náš peněžní a bankovní systém, protože kdyby ho chápali, věřim, že by byla revoluce ještě dřív, než by ráno vyšlo slunce."
Henry Ford , 1922

"Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali."

Old Post 15-04-2012 v 22:56 PM
Mr. Figaro je offline   Profil uživatele Mr. Figaro   Find more posts by Mr. Figaro   Foto galerie člena Mr. Figaro   Click here to Send Mr. Figaro a Private Message   Add Mr. Figaro to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Mr. Figaro! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 441

citace:
Původní příspěvek od Mr. Figaro


Matkařil a pěstoval je rozdílná věc. Navíc jsem nezaznamenal, že by mluvil o více kusech.

Je fakt že jedna zářivka je málo, ale jestli jde jen o to, to udržet na růstu než to půjde ven tak by to mělo stačit.

Old Post 16-04-2012 v 13:55 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 442

citace:
Původní příspěvek od Mirex

Je fakt že jedna zářivka je málo, ale jestli jde jen o to, to udržet na růstu než to půjde ven tak by to mělo stačit.


Stačit spíš 2 bych už tak koupil .. ale i ta to budou slabější kusy ..

Old Post 16-04-2012 v 14:01 PM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Akolitor
Stálý Člen

Karma uživatele Akolitor - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2011
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 443

sry.. smazat příspěvek

Naposledy upravil Akolitor 26-12-2012 v 23:45 PM

Old Post 18-04-2012 v 04:34 AM
Akolitor je offline   Profil uživatele Akolitor   Find more posts by Akolitor   Foto galerie člena Akolitor   Click here to Send Akolitor a Private Message   Add Akolitor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
slovis
Stálý Člen

Karma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% PěstitelskáKarma uživatele slovis - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 444

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat, koupil jsem si duální 200W zářivku Elektrox, máte s tím někdo nějaké zkušenosti??Je to půl na půl modrá a červená... Nejradši bych ji vyměnil jen za červenou... myslel jsem že ty barvy budou mezi sebou promýchaný, bohužel... :-/ musím svítit jen tou červenou půlkou, což je naprd...

Old Post 21-05-2012 v 07:14 AM
slovis je offline   Profil uživatele slovis   Find more posts by slovis   Foto galerie člena slovis   Click here to Send slovis a Private Message   Add slovis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 445

Jsem sice začátečník,ale na růst dávám kyti pod 250 CFL dual spektrum a na květ HPS 400W a celkem to funguje.Tohle je můj druhý grow,takže nechci dělat chytrýho,ale zatím to fuguje

Old Post 01-07-2012 v 18:33 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 446


re

Old Post 01-07-2012 v 18:35 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VFR
Stálý Člen

Karma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% PěstitelskáKarma uživatele VFR - 94% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 160 

Příspěvek č. 447

z me zkusenosti: z pocatku grow pod 400w sodik, pak jsem nakoupil 125W CFL na rust a pote 400W sodik na kvet -
jednalo se o AK47 (ze semen) - cely grow pod 400w sodikem ukazal znatelne vyssi hustotu a tvrdost palic.

Tot muj zaver a CFL sla z baraku

je to koníček

Old Post 06-07-2012 v 13:16 PM
VFR je offline   Profil uživatele VFR   Find more posts by VFR   Foto galerie člena VFR   Click here to Send VFR a Private Message   Add VFR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
amper
Stálý Člen

Karma uživatele amper - 37% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 49  

Re: Zářivky versus sodík Příspěvek č. 448

citace:
Původní příspěvek od zeus
Pro příklad jsem vypočítal osvětlení skříně určitého rozměru v sodíku a zářivkách. Jelikož pro rostliny není až tak důležitý výkon ve watech lampy, ale především světelný tok, počítal jsem světelný tok obou světel a odečetl už ztráty ve výkonu. Podotýkám, že jsem u sodíku počítal schválně s poněkud větším světelným tokem ve FAR, než vychází z grafu výrobce. Zvýšil jsem ho dvakrát oproti grafu a i přesto vychází lépe zářivky.


Osvětlení skříně š – 130cm
h – 60cm
v – 130cm
Strop leštěný reflektor, stěny bíle natřeny.

-Sodíková výbojka 400W: ve výšce 50cm je hladina osvětlení 17 000 lux v celkovém spektru. Hladina osvětlení ve spektru, které využívají rostliny je asi 3 600 lux.

-Zářivka Oceanic colour 6 trubic = osvětlení ve výši 50 cm ve spektru využívaném rostlinami (FAR) 3 577 lux.

Z toho vyplývá, že osvětlení této skříně spektrem využívaným rostlinami pro fotosyntézu je stejné v obou případech. Jenom s tím rozdílem, že u sodíku je zbytek světla vyzářen neúčinně.
Dále vychází poměr pro zářivkové osvětlení v daleko lepším spektru než u sodíku. Oceanic colour vyzařuje širší spektrum v červené oblasti než sodík a navíc vyzařuje výkon i v modré oblasti.
Proto působí jak na růst, tak na květ a není potřeba cokoli měnit. Výkon zářivek vychází i se ztrátami v tlumivkách zhruba 280W. Výkon sodíku je i se ztrátou zhruba 430W. 430 – 280 = 150W ušetřených. V praxi vychází osvětlení ještě o něco lépe, takže by stačil výkon 4-5ti trubic pro jejich lepší spektrum ve FAR. Pokud je menší skříň, tak jsou už rozdíly ve prospěch zářivek ještě větší. Pro dokonalé osvětlení této skříně by byly nejlepší 2 trubice pod stropem a dvě trubice po každé straně. Tím se dosáhne ještě lepšího osvětlení spodku skříně, které není se sodíkem možné.

Pro porovnání spektra pro fotosyntézu FAR, přikládám dvě tabulky, kde je křivka fotosyntézy a na jedné vyzařovací křivka sodíku a na druhé vyzařovací křivka zářivky s popisem. Myslím, že je to dost srozumitelné.


Dobré porovnání! Vidím to na k+ :-)

Amper

Old Post 27-07-2012 v 23:32 PM
amper je offline   Profil uživatele amper   Find more posts by amper   Foto galerie člena amper   Click here to Send amper a Private Message   Add amper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:26 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 26 27 28 29 30 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
08-10-2008 - zářivky220+125 vs sodík 250W hps - 3 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4118900 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív