Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » mereni ph u organiky-problem!bude nekdo vedet_
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
zeseveru
Nový Člen

Karma uživatele zeseveru - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 6  

Organika mereni ph u organiky-problem!bude nekdo vedet_ Příspěvek č. 1

ahoj vsem.jsem tu novy ale nake to kolo uz za sebou mam,leč vzdy s obrovskymi problemy-diky usetrenym par kackam za substrat z obi.vzdy skudci a jeste to hlavni PH.
,a, dotaz- koupil jsem uz konecne substrat z gs- plagron grow mix a nedalo mi to a ph sondou sem zmeril ph substratu ktere je 6,5. to je ok ale po proliti vodou kohoutkovou odstatou ec-0,17. - ph upravene na 6,4, vytece - 5,6 az 5,7 ph!!coz je kyseli a nejde mi to dohlavy.grower procitam uz mnoho let ale tohle jsem zaregistroval jen asi ve dvou prispevcich-a bez kloudnych informaci jako odpoved-jedna znela -ph ani ec v organice neres. a druha odpoved - lij tam 6,5 ph a bude to ok.
pokud by nekdo mel nejake info nebo zkusenost byl bych vdecnej diky

Old Post 12-02-2020 v 19:08 PM
zeseveru je offline   Profil uživatele zeseveru   Find more posts by zeseveru   Foto galerie člena zeseveru   Click here to Send zeseveru a Private Message   Add zeseveru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeseveru
Nový Člen

Karma uživatele zeseveru - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 2

dnes potvrzeno ze ph substratu plagron grow mix je 6,2 az 6,5- metodou,kdy sem smichal destilovanou vodu se substratem nechal louhovat sem tam protrepal a po hodine a pul cca sem to prefiltroval.
takze porad zustava otazka jak je mozny ze kdyz tento substrat proleju odstatou vodou z kohoutku ec-0,17 s upravenym ph na 6,5- pred upravou 7,5. tak vytok ma 5,6 az 5,8.??,
porad nikdo?

Old Post 13-02-2020 v 09:08 AM
zeseveru je offline   Profil uživatele zeseveru   Find more posts by zeseveru   Foto galerie člena zeseveru   Click here to Send zeseveru a Private Message   Add zeseveru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3

Growmix je predhnojeny substrat tak mozna to kolisa kvuli hnojkam ktere jsou v tom obsazene.....ale to jen tak tipuju....

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 13-02-2020 v 10:28 AM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeseveru
Nový Člen

Karma uživatele zeseveru - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 4

ahoj a diky za reakci aladinxxx.
jo jo je jasny ze pudni reakce a hnojiva ktera jsou v substratu obsazena trochu vytok okyseli, ale ze o cely 1 stupen je mi divne.nemluve o tom ze tu lidi pisou, ze zaliji roztokem s hnojivy nebo jen cistou vodou upravenou na 6,5 a vytece jim bud 6,3 nebo 6,7 idealne 6,5. pri pouziti stejnyho substartu.,,,
bohuzel vsechny tyhle prizpevky jsou xx let stary.
chystam se na pest a pouzit prave zminovany plagron grow mix+hnojiva taky plagron rada alga-ty jsou samy o sobe dost kysely.takze jak moc upravovat zalivku na jake ph? substrat ma ph 6,2 az 6,5. kdyz ho zaliju zalivkou s ph 6,5- vytece 5,7.a kdyz ho zaliju zalivkou ph 7,5- vytece 5,9 az 6.takze mi z toho plyne ze bych musel zalivat zalivkou o ph 8,5 a vyteklo by mi cca 6,3 -6,4. ale zalivat to roztokem ph 8,5 je prece nesmysl.
chtelo by to radu nakyho zkusenyho hlinare idealne puzivajiciho plagron hnojiva.

abych to doplnil mereni jsem provadel 3x a mezi kazdym merenim jsem kalibroval .mam 2metry - jeden essential ph a druhel kombi ph/ec/teplomer. pro potvrzeni a kontrolu mam jeste 2 ph testy kapkovy .

Naposledy upravil zeseveru 13-02-2020 v 13:05 PM

Old Post 13-02-2020 v 12:50 PM
zeseveru je offline   Profil uživatele zeseveru   Find more posts by zeseveru   Foto galerie člena zeseveru   Click here to Send zeseveru a Private Message   Add zeseveru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 5

Hlinar co jede plagron jsem ja

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 13-02-2020 v 13:54 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 6

Ahoj. Používám BioBizz LightMix nebo Gold Label LightMix a nikdy sem neměl problém, že by na výtoku bylo takto nižší pH. Vždycky blyo +/- stejné jako toho, co tam leju.
Otázka je, zda to vůbec bude v praxi nečemu vadit...

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 13-02-2020 v 16:40 PM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 7

Je tak...

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 13-02-2020 v 16:51 PM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeseveru
Nový Člen

Karma uživatele zeseveru - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 8

ok a diky na pristi kolo poridim zminovany biobizz light mix.
no ale abych se nejak dobral konce,protoze mam uz nakoupeny ten plagron grow mix 450L pojedu tohle kolo v nem.a otazka- ph zalivky drzet v norme cca ph 6,5 nebo se drzet vys cca ph 7 aby ph vytoku postupne lezlo k ph 6?
nebo pred vysadbou primichat vapnity dolomit-ale ph substratu je podle vseho ok -tak se mi do toho nechce.

Old Post 13-02-2020 v 18:50 PM
zeseveru je offline   Profil uživatele zeseveru   Find more posts by zeseveru   Foto galerie člena zeseveru   Click here to Send zeseveru a Private Message   Add zeseveru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 9

No a co poměr ? V jednom případě použiješ x g substrátu na x g destilky , v druhém ten poměr radikálně měníš nebo ne?Tím se mění i koncentrace H iontů- pH roztoku.
Taky bude záležet na vodě, pokud máš EC dost nízký a někdo zas vysoký udělá to rozdíl.
Protože třeba hydrogenuhličitany navážou kyseliny a zvýší pH( a 6,5 přežijou tuším).Ty je tam nemáš, atd.

Old Post 13-02-2020 v 18:52 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeseveru
Nový Člen

Karma uživatele zeseveru - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 10

to lemonade:
mereni sem provadel trikrat a pokazdy se stejnym pomerem substrat x destilka
1:5 . protoze sem tomu neveril. a vodu mam kohoutkovou ec 0,17 po odstati ph 7,4 az 7,5

Old Post 13-02-2020 v 19:27 PM
zeseveru je offline   Profil uživatele zeseveru   Find more posts by zeseveru   Foto galerie člena zeseveru   Click here to Send zeseveru a Private Message   Add zeseveru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lemonade
Stálý Člen

Karma uživatele Lemonade - 60% Pěstitelská

Registrován: Mar 2019
Příspěvků: 103 

Příspěvek č. 11

No ale pak 5 l květináč neproleješ cca 25 litry. O to mi šlo. Jestli pak ten poměr není 1:0.1, to bys byl na 2% koncentraci při měření pH.
S dolomitem v rozumný míře jo, ale pravděpodobně je pH substrátu ok a dělaj to jen hnojky, ty tam za měsíc nebudou a dolomit bude dál zvyšovat pH a budeš pro změnu řešit vysoký :-)
Dej na radu Trisuliho " Otázka je, zda to vůbec bude v praxi nečemu vadit..."

Old Post 13-02-2020 v 20:52 PM
Lemonade je offline   Profil uživatele Lemonade   Find more posts by Lemonade   Foto galerie člena Lemonade   Click here to Send Lemonade a Private Message   Add Lemonade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 12

Já bych to prostě neřešil a počkal co kytky. Během růstu tam lej pH normální, což je cca kolem těch 5.9-6.2 a pozor, jak kytky reagují. Pokud bude nějaký problém, dají Ti to najevo a první, po čem šáhneš bude problém s pH...

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 14-02-2020 v 10:03 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 13

Kazdy hnojiva srazeji Ph, cim nizsi je EC tim vic hnojky Ph ovlivni. Tim jak to prolejes, tak na sebe voda po ceste kvetnikem navaze hnojiva a tim se Ph ovlivni. Nevidim jedinej duvod proc hlinu prolivat, nechej vytikat minimum a zalivej zavcas, at to nemas proschly, pote bude medium krasne drzet vodu. Ph neres dokud nebude problem.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 14-02-2020 v 10:20 AM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zeseveru
Nový Člen

Karma uživatele zeseveru - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2020
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 14

ok a diky za reakce a rady. za par dni se to rozbehne tak snad problemy nebudou. -eventuelne zalozim vlakno v indoor gallerii od zacatku s virou ze me pomuzete rozeznat problemy za vcasu-s tim mam asi nejvetsi problem.jeste jednou diky.

Old Post 14-02-2020 v 12:01 PM
zeseveru je offline   Profil uživatele zeseveru   Find more posts by zeseveru   Foto galerie člena zeseveru   Click here to Send zeseveru a Private Message   Add zeseveru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:19 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8963380 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív