Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 59 60 61 62 63
Autor
Téma 
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 961

citace:
Původní příspěvek od Skatersoft
Mohl by mi nekdo poradit co je tohle ? Nejspis to bude asi geneticka vada ta točivost listu ale tezko rict mam jeste jednu kytku stejne genetiky a ta si jede v pohode i vetsi naznaky kvetu ale na tyhle jen kotel blizen a sem tam naznak jakoby palicky. Je mozne ze to je treba i starim seminka (3roky stary) nevim nejsem odbornik. Diky..


Jo tak takovýhle jdou pri selekci jako první pryč , nektery modely to občas delaj , Chronik , BB , UPP , ale jen treba na jednom listu na cely kytce ale tohle je moc , zlikvidovat

Jak je stare seminko na to vliv nema , cau Hlava

Old Post 23-07-2010 v 17:44 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Skatersoft
Stálý Člen

Karma uživatele Skatersoft - 54% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 125  

Příspěvek č. 962

Prave ze ze zacatku se kytka jevila jako vsechny ostatni zadnej naznak nic a najednou tohle aspon ze tak bal sem se aby to nebyla naka nemoc a nenapadla i zbytek rostlinstva.

Old Post 24-07-2010 v 16:36 PM
Skatersoft je offline   Profil uživatele Skatersoft   Find more posts by Skatersoft   Foto galerie člena Skatersoft   Click here to Send Skatersoft a Private Message   Add Skatersoft to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
plast1ck
Stálý Člen

Karma uživatele plast1ck - 90% PěstitelskáKarma uživatele plast1ck - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 63  

Příspěvek č. 963

to nero: a jak na tom byly koreny,???? koukal jsi na ne? prijde mi ze asi uhniva(asi to bude tou vlhkosti)

vypada to zle a jestli to takhle i prechazi z kytky na kytku, tak to muze bejt nejaka hnusna plisen ci choroba,, nevypada vubec dobre asi bych ji to trapeni uz neprodluzoval..
pouceni pro priste,,, nezalivat nejak extra casto(v kvetinacich koreny snadno chytej plisen) a stim rozprasovacem dobra tedy sem tam kdyz je mala vlhkost tak dobry , ALE URCITE TO NESTRIKAT 4X DENNE,JESTE K TOMU KDYZ TO MAS ZA OKNEM.

Old Post 25-07-2010 v 08:44 AM
plast1ck je offline   Profil uživatele plast1ck   Find more posts by plast1ck   Foto galerie člena plast1ck   Click here to Send plast1ck a Private Message   Add plast1ck to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nero
Stálý Člen

Karma uživatele nero - 11% PěstitelskáKarma uživatele nero - 11% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 256  

Příspěvek č. 964

citace:
Původní příspěvek od plast1ck
to nero: a jak na tom byly koreny,???? koukal jsi na ne? prijde mi ze asi uhniva(asi to bude tou vlhkosti)

vypada to zle a jestli to takhle i prechazi z kytky na kytku, tak to muze bejt nejaka hnusna plisen ci choroba,, nevypada vubec dobre asi bych ji to trapeni uz neprodluzoval..
pouceni pro priste,,, nezalivat nejak extra casto(v kvetinacich koreny snadno chytej plisen) a stim rozprasovacem dobra tedy sem tam kdyz je mala vlhkost tak dobry , ALE URCITE TO NESTRIKAT 4X DENNE,JESTE K TOMU KDYZ TO MAS ZA OKNEM.


Zdravim
Kořínky byli absolutně v pořádku celej květináč byl plně prorostlej takže kořenovej sytém byl v pořádku pěkný bílí nitky mno kytka stejně odešla takže je to jedno.
Možná sem přišel na to čim to bylo,kytku sem zastřihával neočištěnejma nůžkama později sem těma samejm zastříhnul jinou kytku (v tom místě kde se dotýkali) a to samý proto se kytka nelepšila když sem stříhal nakažený listy jinak škoda samičky no další kytka se projevila jako samec takže tu mám 2 samice takže úroda bude mizerná ale spoustu skušeností do dalšího pěstu

Jiank díky všem za odpovědi ,nero


EDIT: Jop a ještě k tomu rosení,rosil sem je 4x deňě protože jak na to fouká ten větráček tak do 5 min je ta kytka kompletně suchá i spůdou tak proto

Naposledy upravil nero 25-07-2010 v 13:54 PM

Old Post 25-07-2010 v 13:32 PM
nero je offline   Profil uživatele nero   Find more posts by nero   Foto galerie člena nero   Click here to Send nero a Private Message   Add nero to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flowtek
Stálý Člen

Karma uživatele flowtek - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 965

cuus...hele nahodou nevite jestli muze kytka zesvetlezelenat po 20 dnech v celkem vysoky teplote? den tak 30-34 c.....mam to nak moc svetlezeleny....ale jinak to voni a vypada dobre...ph to neni, hnojky takny ee... Tak nevim co jinyho...svilusky nejsou...akorat par musek tam obcas lita....skrin moc neumejvam to je pravda... a maj tyo jen dve kytky ostatni sou v pohode....a prave ze to maj i kapku niz....vyfotim to dneska v noci nebo zitra rano...ted maj noc a nebudu je tahat na svetlo...jen jestli to muze bejt tou dlouhodbe zvedlou teplotou...dik

Everybody loves Bob Marley

Old Post 26-07-2010 v 17:55 PM
flowtek je offline   Profil uživatele flowtek   Find more posts by flowtek   Foto galerie člena flowtek   Click here to Send flowtek a Private Message   Add flowtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flowtek
Stálý Člen

Karma uživatele flowtek - 10% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 35  

Příspěvek č. 966

Jeste pridam ze sou na kvetu zhruba 23-26 dni....
a ze na mejch fotkach z mobilu to asi nepujde moc videt...

Everybody loves Bob Marley

Old Post 26-07-2010 v 17:56 PM
flowtek je offline   Profil uživatele flowtek   Find more posts by flowtek   Foto galerie člena flowtek   Click here to Send flowtek a Private Message   Add flowtek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sonic81
Nový Člen

Karma uživatele Sonic81 - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 967



Zdravim hosi mam takovy problem zacinaji se me na kytkach delat fleky a list potom usicha od spicky mam 250w hlinu a jsem v 26 den 21/12 ph mam 6.3 a teplota kolem 28-32stup tak 8-10cm nad vrcholkama takze ok
hnojim tak 1/3 davkou (bio grow,bloom a hesi pk13/14) davam foto a prosim o radu co to je dik

Old Post 26-07-2010 v 19:30 PM
Sonic81 je offline   Profil uživatele Sonic81   Find more posts by Sonic81   Foto galerie člena Sonic81   Click here to Send Sonic81 a Private Message   Add Sonic81 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tendr
Nový Člen

Karma uživatele Tendr - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 6  

Rezavý fleky a žloutnutí Příspěvek č. 968



Ahoj, můj problém viz foto. Ty fleky se začaly objevovat už asi 15. den růstu, ale zasahovalo to jen nejstarší listy tak jsem to nějak moc neřešil. Teď jsou holky 25. den květu a postihuje to už i listy těsně u palic, bojím se aby to nezasáhlo i samotné paličky když zbývá ještě poměrně dlouhá doba do skosu.

Jedná se o Northern Light v 500l sudu, sluníčko 250W Son-T
Ventilaci obstarává velký průmyslový větrák, který je namontovaný do víka hned nad výbojkou. Přítah je pasivní v podobě dvanácti 5cm dir, vzduch se točí slušně, kytí se třepetají poryvem větru.
Hlína je Zahradnický substrát B / Perlit / písek v poměru asi 60/20/20 a asi 3cm keramzitu na dně. Hned při míchání jsem upravoval Ph na 6 jemně mletým Dolomitickym vápencem.
Po celou dobu je Ph stejné, každou zálivku měřím a to 6.0-6.3, jakou hodnotu naleju, taková vyteče. Zalívám sedmi litry sedm sedmilitrových květníků, takže zhruba litr na každý a to každých 3 - 5dní, teď už jsou žíznivější. Teplota je 20 měsíček, 30 sluníčko. Perioda obvyklá, 12/12. Vlhkost nemám možnost jak změřit, ale relativně vysoká, holky rostou ve vlhkém sklepě.
Hnojení bylo započato asi v desátém dnu růstu a to biogrowem ve slabých dávkách. Poté jsem udržoval asi polovinu doporučeného dávkování. V květu hnojím Bio Nova PK 13 14 ob zálivku a ob ob zálivku přidávám Kristalon trávník pro podporu listoví. Oboje v polovičních dávkách než jsou doporučené.

Už si nevím rady co to může způsobovat. Není to plíseň z té vlhkosti? Za každý nápad či radu budu vděčný. Growu zdar


Edit: Obr. 1 vršek, obr. 2 spodek

Naposledy upravil Tendr 27-07-2010 v 08:00 AM

Old Post 27-07-2010 v 07:42 AM
Tendr je offline   Profil uživatele Tendr   Find more posts by Tendr   Foto galerie člena Tendr   Click here to Send Tendr a Private Message   Add Tendr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Re: Rezavý fleky a žloutnutí Příspěvek č. 969

citace:
Původní příspěvek od Tendr
Ahoj, můj problém viz foto. Ty fleky se začaly objevovat už asi 15. den růstu, ale zasahovalo to jen nejstarší listy tak jsem to nějak moc neřešil. Teď jsou holky 25. den květu a postihuje to už i listy těsně u palic, bojím se aby to nezasáhlo i samotné paličky když zbývá ještě poměrně dlouhá doba do skosu.

Jedná se o Northern Light v 500l sudu, sluníčko 250W Son-T
Ventilaci obstarává velký průmyslový větrák, který je namontovaný do víka hned nad výbojkou. Přítah je pasivní v podobě dvanácti 5cm dir, vzduch se točí slušně, kytí se třepetají poryvem větru.
Hlína je Zahradnický substrát B / Perlit / písek v poměru asi 60/20/20 a asi 3cm keramzitu na dně. Hned při míchání jsem upravoval Ph na 6 jemně mletým Dolomitickym vápencem.
Po celou dobu je Ph stejné, každou zálivku měřím a to 6.0-6.3, jakou hodnotu naleju, taková vyteče. Zalívám sedmi litry sedm sedmilitrových květníků, takže zhruba litr na každý a to každých 3 - 5dní, teď už jsou žíznivější. Teplota je 20 měsíček, 30 sluníčko. Perioda obvyklá, 12/12. Vlhkost nemám možnost jak změřit, ale relativně vysoká, holky rostou ve vlhkém sklepě.
Hnojení bylo započato asi v desátém dnu růstu a to biogrowem ve slabých dávkách. Poté jsem udržoval asi polovinu doporučeného dávkování. V květu hnojím Bio Nova PK 13 14 ob zálivku a ob ob zálivku přidávám Kristalon trávník pro podporu listoví. Oboje v polovičních dávkách než jsou doporučené.

Už si nevím rady co to může způsobovat. Není to plíseň z té vlhkosti? Za každý nápad či radu budu vděčný. Growu zdar


Edit: Obr. 1 vršek, obr. 2 spodek


Ted nevim jestli mas kytku v 500L sudu nebo 7L kvetnikach ale tohle bude z vysoke vlkosti , sklep je dobrej na rust/matky , ale na kvet musíš mít pořadnou ventilaci aby tam nebyla pliseň , jak listová , což je tvuj připad tak v palicich , coz budes mit pokud nebudes mit poradnou vymnenu vzduchu , kolik vzduchu ti ten větrak vyměni za hod ?? Hlava


citace:
Původní příspěvek od Sonic81
Zdravim hosi mam takovy problem zacinaji se me na kytkach delat fleky a list potom usicha od spicky mam 250w hlinu a jsem v 26 den 21/12 ph mam 6.3 a teplota kolem 28-32stup tak 8-10cm nad vrcholkama takze ok
hnojim tak 1/3 davkou (bio grow,bloom a hesi pk13/14) davam foto a prosim o radu co to je dik


To naprosto přesne vypada na vápník , http://grower.cz/forum/showthread....6422#post366422 , mrkni sem , cau

Old Post 27-07-2010 v 11:52 AM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tendr
Nový Člen

Karma uživatele Tendr - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 970


Ahoj Hlavo,

ventilátor axiální vestavný Mezaxiál 3140
hliníková konstrukce
průměr 128mm
rozměry 135x135mm
napětí 230V
kmitočet 50-60Hz
proud 0,16A
objemový průtok : 0,05 - 0,06 m3/s
celkový tlak : 33-43 Pa
příkon 21W

Jinak je to vertikální system jako má třeba uživatel Banány, to je brácha a má to ve stejné místnosti ve sklepě, ale má jinou genetiku a to Nebulu. On má dva 90l kalfasy a v tom 4x 7l květináče s vertikálně uloženou 150W výbojkou. http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=6
Já to mám stejně s tím rozdílem že místo kalfasů mám 500l zelený plastový sud na vodu, který se dá koupit např. v Baumaxu a ve kterém mám 7x 7l květníky.
On tam žádný problém s plísní nemá, může to být rozdílnou genetikou? A určitě je to plíseň a ne nějaký deficit?

Edit: Přidáno ještě foto celku.

Old Post 27-07-2010 v 14:20 PM
Tendr je offline   Profil uživatele Tendr   Find more posts by Tendr   Foto galerie člena Tendr   Click here to Send Tendr a Private Message   Add Tendr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 971

No ja nevim , me to pripada jako problem s pH , pišeš ze pH je Oka , tak to vypada na plíseň , ale vedle plíseň neni , můze to bejt jinou genetikou ? Ano i ne , ale jak pises jak to porad hnojiš , prolejváš to občas čistou vodou , jestli to nemáš moc zasolenej substrat.....

Old Post 27-07-2010 v 14:49 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tendr
Nový Člen

Karma uživatele Tendr - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 972

Neprolejvám, myslím, že těch hnojek tam zas tolik neliju, ale tak můžu zkusit přestat hnojit, jestli se to zlepší...
Já bych třeba i ten sud dal do jiný místnosti, jenže problém je, že se mi těžko vleze skrz futra, s těma kytkama by to asi neprolezlo a vyndat je nemůžu neb jsou prorostlý pletivem...
No tak holt budu doufat, že to dobře dopadne a pečlivě sledovat každou paličku.
Zatím teda dík a kdyby něco tak se ještě ozvu.

Old Post 27-07-2010 v 15:15 PM
Tendr je offline   Profil uživatele Tendr   Find more posts by Tendr   Foto galerie člena Tendr   Click here to Send Tendr a Private Message   Add Tendr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 973

citace:
Původní příspěvek od Tendr
Neprolejvám, myslím, že těch hnojek tam zas tolik neliju, ale tak můžu zkusit přestat hnojit, jestli se to zlepší...
Já bych třeba i ten sud dal do jiný místnosti, jenže problém je, že se mi těžko vleze skrz futra, s těma kytkama by to asi neprolezlo a vyndat je nemůžu neb jsou prorostlý pletivem...
No tak holt budu doufat, že to dobře dopadne a pečlivě sledovat každou paličku.
Zatím teda dík a kdyby něco tak se ještě ozvu.


No to chce hlinu zalejt čistou vodou aspon jednou za 7-10dní , nejlepši jsou k tomu přidat enzymy aby se to poradne proplachlo , viz tady , http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=5125 , jeste zbytek diskuze , ale podstatne tam je , cau Hlava

Old Post 27-07-2010 v 15:42 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bublajzna
Stálý Člen

Karma uživatele Bublajzna - 35% PěstitelskáKarma uživatele Bublajzna - 35% PěstitelskáKarma uživatele Bublajzna - 35% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 53  

Příspěvek č. 974



Prosím o pomoc.
Všechny moje kytky ve foliáku jsou nějaký nemocný Trvá to cca 14 dní, nejdříve to bylo u těch největších listů a teď to začíná napadat i malé nové listy.
Má to už víc jak 50% listů. Nejdřív se udělají žuté flíčky, které postupně zhnědnou.
A dál se mi objevují listy, které jsou jakoby prostřílené :-O
Zalejvám vodou z potoka, kterou zualejvám i zbytek foliáku a celou zahradu a no problem. Kytky jsou zasazené v zemi.
Díky za odpověď.

Old Post 27-07-2010 v 19:20 PM
Bublajzna je offline   Profil uživatele Bublajzna   Find more posts by Bublajzna   Foto galerie člena Bublajzna   Click here to Send Bublajzna a Private Message   Add Bublajzna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kambu

Karma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% PěstitelskáKarma uživatele Kambu - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 567  

Příspěvek č. 975

Bublajzna : podobný problém jsem měl taky,že listy byly díravé-jaky by prožrané,pomohl výluh z kopřiv a s vajglů a mám mezi kytky zasaděné 2 afrikany(rostliny které mrtě smrdí) a už to není v tak velkém rozsahu,když tak se jukni sem jestli to není ten problém co máš http://grower.cz/forum/showthread.p...2285#post442285 .. j

Old Post 27-07-2010 v 19:36 PM
Kambu je offline   Profil uživatele Kambu   Find more posts by Kambu   Foto galerie člena Kambu   Click here to Send Kambu a Private Message   Add Kambu to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 976

citace:
Původní příspěvek od Bublajzna
Prosím o pomoc.
Všechny moje kytky ve foliáku jsou nějaký nemocný Trvá to cca 14 dní, nejdříve to bylo u těch největších listů a teď to začíná napadat i malé nové listy.
Má to už víc jak 50% listů. Nejdřív se udělají žuté flíčky, které postupně zhnědnou.
A dál se mi objevují listy, které jsou jakoby prostřílené :-O
Zalejvám vodou z potoka, kterou zualejvám i zbytek foliáku a celou zahradu a no problem. Kytky jsou zasazené v zemi.
Díky za odpověď.


No neco ti to okusuje a to bude nejaká píďalka / housenka/ prohlidni si to taky jeste tady , http://grower.cz/forum/showthread....1675#post901675 , cau Hlava

Old Post 27-07-2010 v 20:26 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 59 60 61 62 63  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2938080 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív