Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Mikropěstování » Pozitronov LED box 49W (HB,BD,DE)
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4
Autor
Téma 
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 17

Všetkým čo čakajú na update sa moc ospravedlňujem že to dlho trvá. Nemám teraz zrovna moc volného času, a keď mám čas, tak som väčšinou zhúlený na šrot óóó áno kyti zhulujú, a poriadne

Snažím sa aby ste sa dočkali čo najskôr...

...ale ani dnes večer to nejde

PS: všetkým moc ďakujem za káčka!

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Old Post 16-06-2008 v 23:15 PM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
LIX
Stálý Člen

Karma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% PěstitelskáKarma uživatele LIX - 47% Pěstitelská

Registrován: Dec 2006
Příspěvků: 619  

Příspěvek č. 18

Konečne niekto nie hlúpy čo vie čo má použiť za ledky na pestovanie, pekné je to

legalized marihuana!!!!
Marihuana nieje len droga, je to rastlina z velmi velkým využitím a ludia na celom svete to možno raz pochopia.

Old Post 18-06-2008 v 18:55 PM
LIX je offline   Profil uživatele LIX   Find more posts by LIX   Foto galerie člena LIX   Click here to Send LIX a Private Message   Add LIX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaaanha
Stálý Člen

Karma uživatele vaaanha - 65% PěstitelskáKarma uživatele vaaanha - 65% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 213  

Příspěvek č. 19

Dopadlo to nějak nebo ne? Rád bych kdyby někdo konečně dotáhl box pod LEDkama do konce a sesumíroval klady a zápory.

Old Post 16-07-2008 v 19:10 PM
vaaanha je offline   Profil uživatele vaaanha   Find more posts by vaaanha   Foto galerie člena vaaanha   Click here to Send vaaanha a Private Message   Add vaaanha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 20






Ešte raz by som sa chcel všetkým ospravedlniť za to nekonečné čakanie, a samozrejme všetkým ešte raz ďakujem za káčka. Taaakže ideme na to...

Sklizeň:
Kytičky išli pod kosu 25.5.2008, vo fáze 12/12 boli 53 dní, potom posledné 2 dni mali úplnú tmu, total 55 dní kvetu. Ako som už písal, chcel som dosiahnuť menej vytuhovací efekt takže som sekal predčasne, ale inak by kyti kludne mohli dozrievať ešte tak týždeň (možno max. týždeň).

Flushing:
Týždeň pred plánovanou sklizňou som flushoval destilkou s FS, potom nakoniec už len destilkou. Nasledovali 2 dni šokovej terapie v tme, a kyti za ten krátky čas dosť nabrali na farbe - takmer všetky blizny zostali hnedo-červené. Nepovažujem to za ukazateľ dospelosti, ale každopádne to potešilo

Sushing:
LED box perfektne poslúžil aj ako sušiareň. Kyti viseli dolu hlavou za stáleho prúdenia vzduchu 8 dní, nasledovalo nasekanie na hrubo a uskladnenie vo vákuovej nádobe..

Bohužial váhu som zohnal príliš neskoro, takže presné čísla fakt neviem. Odhadom - podľa fotiek a pokusných meraní, mohlo byť suchého materiálu 27,2g. Keď beriem do úvahy fakt že SCROGové sito bolo využité len na 1/4 - 1/3 (a bol to môj prvý indoor navyše pod proprietárnou LEDkovou technológiou ), som s výsledkom veľmi spokojný. V ďalšom growe sa budem snažiť pri plnom využití priestoru dostať na 80-100g

Zhrnutie modelov, Smokereport:
Obidve odrody ma prekvapili tým že v kľude vôbec nevoňajú ani nesmrdia, skôr sú cítiť po jemnom sušenom čaji. Ale hneď ako ich vezmem do ruky, rozbalia sa v plnej kráse.. A pri strihaní do kotlíka to už poriadne razí do nosa (do drtičky som sa ich ešte ani neodvážil dať ). Buds sú na prvý pohľad krásne kompaktné (ale malé), tmavo zelené, veľmi veľmi tvrdé uprostred, chrumkavé a lepkavé na povrchu

Dragonic Euforia je (pre mňa) model na príjemné každodenné vyhulovanie, má sladkú prenikavú THC-citrónovo-ovocnú vôňu, aj v dyme ostro kontrastuje citrónová príchuť. Pri fajčení cez bongo nabieha stav do 5 minút a drží sa asi 3/4 hodinu, potom veľmi pozvoľna upadá (čas na ďalšieho prda ). Efekt závisí samozrejme od situácie a spoločnosti, ale všeobecne je to body-energic model, po väčšom množstve nastupuje únava. Pri vaporizovaní prichádza stav pomaly a s ďalšími balónmi postupne rastie až kým nemám silu vaporizovať Obyčajne tak bývam out celý večer.

HashBerry má stav veľmi podobný, možno viac stoned. Obyčajne je HB total-stoned model, ale tentokrát nie (takže to vypadá že som tú predčasnú sklizeň načasoval výborne). Vôňa je viac korenistá, viac "darkly". Dym je ťažší a dosť rozmanitý - mäta, lesné jahody, a prakticky asi všetky príchute čo sa dajú vyčítať z webu Mandaly. Trocha ma zarazilo že som si na ňu veľmi rýchlo zvykol a už ma nedokáže tak zhúliť (minulú sezónu zhulovala statočne pol roka, do posledného prda). Ale najradšej mixujem obidva modely, a najradšej vo veľkom množstve, takže sa to stratí


Fotos:

1: DE pred seknutím
2: HB pred seknutím, jedny z posledných fotiek
3: Sushing - meter ukazuje 50cm
4: HB vs. DE (teraz je tá nádoba takmer úplne prázdna )
5: Dobrú chuť a dobrú noc


Pokračovanie nabudúce ...

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Naposledy upravil pozitron 17-07-2008 v 20:49 PM

Old Post 17-07-2008 v 20:43 PM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Pripravuje sa druhé kolo! Příspěvek č. 21


Opäť všetkých zdravím!

Horúce letné dni sa nám pomaly končia, noci sa predlžujú a ja sa nudím tož začínam pracovať na LED-boxe vo verzii 2. Ohlasy na tento thread boli kladné (čo ma nesmierne teší), tak som sa rozhodol, že sa s vami všetkými budem o svoje poznatky a skúsenosti deliť naďalej, a tentokrát pekne odzačiatku...

Pôvodný domček sa mi osvedčil, takže sa v ňom budú kytičky slniť aj tento raz. Pracujem ale na viacerých upgradoch...

Novinky:
- 192ks oranžovo-žltých LED, 590nm 2000mCd 60° (bude vysvetlené nižšie)
- 48ks UV LED, 400-405nm 12mW 35°
- vylepšený ventilačný systém, použité tichšie a účinnejšie ventilátory

- tentokrát pôjdem SoG, prípadne SuperCropping + SoG, a rozhodujem sa aké seeds kúpiť.. Keby ma nejaký dobrák chcel sponzorovať cca 20 klonmi, nech sa ozve cez PM


Tak a teraz trocha teórie:
(vopred sa ospravedlňujem všetkým odborníkom v danej oblasti; nasledujúci text je len moja vlastná teória podporená faktami rôzne pozbieranými z webu)
Na obrázku je zobrazené viditeľné svetelné spektrum, spolu s grafmi absorbcie rôznych vlnových dĺžok najdôležitejšími farbivami v rastline. Vyznačil som tam vybrané vlnové dĺžky, dôležité pre tento thread, a pre porovnanie aj spektrum lepšej sodíkovej výbojky. Chcem dosiahnuť čo najkrajšie kyti so zdravými a mohutnými šiškami, podobné tým spod sodíka. Chlorofyl a+b a karotenoidy sú vykryté LEDkami 660nm a 470nm, takže v týchto spektrách som sodík plne nahradil. Sodíkové výbojky ale majú oproti mojím LEDkám navyše (okrem malého percenta UV žiarenia) enormne veľa svetla v žltozelenej a oranžovej oblasti, na ktorú reaguje Phycocyanin a Phycoerythrin.

Volne preložené z anglickej Wikipédie:
Phycocyanin a Phycoerythrin sú doplňujúce farbivá k chlorofylu. Absorbovaním svetla v rozsahu 500-650nm dodávajú energiu chlorofylu a (ktorý toto spektrum neprijíma), a tým s 95% účinnosťou dodávajú rastline ďalšiu energiu potrebnú pre fotosyntézu.

Efektívnejšia fotosyntéza -> Rýchlejší rast a spolu s dostatkom živín silnejšie rastliny -> väčšie buds ->

Teda pridaním 590nm LEDiek by som mal docieliť nádherné rastlinky, a spolu so 400nm UV LEDkami tak plne nahradím sodíkovú výbojku. Navyše s malou spotrebou a zanedbateľným zahrievaním Snáď sa to dalo pochopiť. Keď tak si to prečítajte ešte raz

Najhoršie je že teraz musím zasa stráviť dlhé hodiny letovaním nových diód

PS: Spotrebu celého systému, zapojenie zdroja a LED preberieme nabudúce...

pozitron

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Old Post 01-09-2008 v 04:24 AM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 22

Ahoj musim ti sem napsat, pac tomu fandim

Honde se mi libi ten graf, ale zajimalo by me jestli je to pro vsechny rostliny (druhy rostlin)stejny, nebo alespon podobny. No kazdopadne pokud phycocyanin způsobuje "nafouklost" salámů, tak myslím ze az to dokazes tak te nemine nobelovka
Vis co bys mohl udelat az nebudes mit co delat...? Udelat pro kazdy barvivo idealni spektrum (absorcni maximum) a pak si jen hrat s poměrama watů. Zjistit jaky poměr je pro kytku (nasi) optimalni. Pak bych se nebal tvrdit, ze je realna hranice 2g/W.

Hodne uspechů.

edit: no to je zajimave, kazdopadne slunecni svetlo rozhodne idealni neni, cili podle nej bych se neridil.
Vcelku vtipne je. ze v tom odkaze o advanced aquarist pisou o zlutem spektru ahned nahore vyjmanovali asi 30 ruznych barviv co ho absorbuji a v jakejch organizmech se ve vode nachazi...
Proc neexistuji takove stranky o trave? Hned by si to mel jednodusi. Chetelo by to vedet alespon nazvy barviv co jsou v trave obsazeny a nejaky poměr jejich cinnosti-jak si rozdeluji praci na co maji vliv a jak se projevuje zpomaleni absorbce jednoho na rychlost fotosyntezy jako celku (tvorby hmoty). Snad to o kousek posunes.

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Naposledy upravil xpapousek 01-09-2008 v 13:31 PM

Old Post 01-09-2008 v 12:18 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 23

Rovnaký graf pre všetky rastliny neplatí. Žlté a zelené spektrum je napr. velmi dôležité pre podvodné rastliny, ktorým sa nedostáva moc červenej. Podla Wikipédie sa pri niektorých rastlinách ešte uplatňuje tzv. chromatická adaptácia, kedy si rastlina berie jedno spektrum, ale "premení" si ho na iné spektrum ale to je na mňa už moc... Každopádne pre naše kyti ho môžeme brať ako univerzálny.

Absorbčné maximá sú z toho grafu jasné - pre jednotlivé farbivá to je 450nm, 520 (565)nm, 605nm, 670nm. Ale maximá absorbcie kombinácie spektier môžu byť iné - napr. 458nm a 580nm.

No práve ten pomer jednotlivých spektier - to by som rád zistil. Potrebujem nájsť spektrálne zloženie slnečného žiarenia u nás v 8-10 mesiaci, a Google mi neporadil. V mojich "laboratórnych" podmienkach trvá test účinnosti jednej kombinácie spektier minimálne 8 týždňov (do sklizne)...

Edit: http://www.reptileuvinfo.com/html/images/3spectrogramswebsize.gif
Červený graf na obr. ukazuje spektrum slnečného svetla začiatkom júla - prevyšuje stále modrá - a to je pravda, pretože outdoorové kyti ešte rastú v plnom prúde.

Keby táto téma niekoho zaujímala viac, prikladám "Zoznam použitej literatúry"

Phycocyanin tu a tu
Spektrá tu a tu
Farbenie koralov tu
Komerčné LEDky tu

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Naposledy upravil pozitron 01-09-2008 v 13:09 PM

Old Post 01-09-2008 v 12:54 PM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 24

Novo objavených 45 strán povinného domáceho čítania

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Old Post 01-09-2008 v 18:37 PM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Luis
Nový Člen

Karma uživatele Luis - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 25

Zdravim, máš to fakt moc pěkný, můžu se zeptet kde nakupuješ ty LEDky? Nikde nemůžu najít 110°

Old Post 01-09-2008 v 19:46 PM
Luis je offline   Profil uživatele Luis   Find more posts by Luis   Foto galerie člena Luis   Click here to Send Luis a Private Message   Add Luis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sweet
Stálý Člen

Karma uživatele Sweet - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 26

Hustě luxusní box..fandim LEDkám...ať se daříí...

Viva la Visine!

Old Post 01-09-2008 v 20:17 PM
Sweet je offline   Profil uživatele Sweet   Find more posts by Sweet   Foto galerie člena Sweet   Click here to Send Sweet a Private Message   Add Sweet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
srsto
Nový Člen

Karma uživatele srsto - 23% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 15 

Příspěvek č. 27

ahoj, podla toho co som vycital z nasa... a tak je pri pestovani pod led
problem mensieho cerpania zivin a vody v rastline
mas nejake skusenosti ohladom toho?
nejaka US firma ponuka specialne hnojivo ktore uvolnuje ziviny jemnejsie?? do pody alebo tak nejak..
Ja som rozmyslal pouzivat 1/4 davky hnojiv v kazdej zalivke
ake je to zatim iba teoria

Old Post 06-09-2008 v 22:36 PM
srsto je offline   Profil uživatele srsto   Find more posts by srsto   Foto galerie člena srsto   Click here to Send srsto a Private Message   Add srsto to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 28


Zdravím všetkých odvážnych LED bádatelov! Teší ma že sa na Groweri objavujú noví členovia ktorí LEDkám dôverujú. A samozrejme ako som slúbil, aj ja pokračujem vo svojom boxe...

Padajú otázky aké diody použiť.. Ja som použil 5 vlnových dĺžok (farieb keď chcete) ako je vidieť na grafe ktorý som vytvoril. "Presným a zaručeným" údajom z cudzích webov typu "treba 1% jednej farby, 2,5% druhej, 3% tretej..." neverím, príde mi to moc prešpekulované Zčasti aj preto, že cudzie weby kalkulujú s lumenmi, ale keď sa bavíme o pestovaní, treba lumeny previesť na radiolumeny alebo growlumeny. Pri pohlade na môj graf je jasné, že som jednotlivými farbami nepokryl maximá pigmentov rastliny, ale snažil som sa trafiť do určitej kombinácie spektier, a všetko pri rozumnom množstve cenovo dostupných LEDiek.

Pokrytie pigmentov vlnovými dĺžkami (vyčítané z grafu):
Chlorofyl a .. 405nm 50%, 525nm 5%, 590nm 10%, 660nm 35%
Chlorofyl b .. 405nm 10%, 470nm 25%, 525nm 5%, 590nm 10%, 660nm 25%
Karotenoidy .. 405nm 35%, 470nm 75%
Phycocyanin .. 525nm 15%, 590nm 55%
Phycoerythrin .. 470nm 40%, 525nm 60%, 590nm 30%

Uvidíme či to bude fungovať...

Ohľadom výkonových 1W~5W LEDiek - Poskytujú pri rovnakej spotrebe skutočne vyššiu intenzitu svetla oproti 5mm diodám, ALE majú nevýhody kvôli ktorým som ich zatial nepoužil:
Dosť sa zahrievajú - nad LEDkami je nutný chladič, pod LEDkami je nutné použiť sklo aby sa nepálili vršky rastlín (v mikro boxe). V mojom boxe sa kyti 5mm diód priamo dotýkali, a pritom som vôbec nepotreboval ventiláciu.
Väčšinou z tých výkonových LED groweri používajú len zopár kusov, a tým vytvárajú značne nerovnomerné osvetlenie - vpravo modrá, vlavo červená, hore zelená atď. Aby mala rastlina svetlo rovnomerné, je nutné dať LEDky o niečo ďalej, a tým strácajú účinnosť.
V ďalekej budúcnosti plánujem na skúšku zapojiť cca 100ks 5W LED velmi blízko pri sebe, ale teraz späť k mojim 5mm kúskom..

Na kvetovú fázu mám pripravené LED vypísané nižšie. Ešte stále ten panel dokončujem, strašne dlho to trvá keď človek nemá moc času (ako dobre mi bolo pár týždňov dozadu )

1140x 660nm 110° 500mCd
192x 590nm 60° 2000mCd
132x 525nm 150° 700mCd
96x 470nm 60° 1500mCd
48x 405nm 35° ?

Pomer radiolumenov (RLM) pri modrej a červenej je 1:15, pre ostatné spektrá musím ešte nájsť tabulky a prepočítať to. Ale počty diód už meniť nebudem.

Novú ventiláciu tvorí 2x 8cm nasávací FAN + 2x 12cm vyfukovací FAN, supersilent PC modely. Mám vyskúšané že všetko spolahlivo funguje aj bez ventilácie, ale tak teraz som to pre dobrý pocit trocha vylepšil.. Ako časovač mám dočasne klasické spínačky, kým nezletujem dokopy vlastný časovač s CPU. Spotreba kompletne celého systému pre kvetovú fázu bez ventilácie bude cca 70W (zmerám a doplním neskôr).

Momentálne beží fáza 18/6, svietim 2x 18W trubicami Sylvania Grolux + 207x LED 470nm 60° 1500mCd. Posádku boxu a ďalšie podrobnosti rozpíšem čo najskôr. Pri rastovej fáze je total spotreba približne 65W (zmerám presne a doplním neskôr).

Pre vlastné návrhy s LED odporúčam pozrieť túto stránku)

Pridávam obrázok finálnej verzie grafu s vyznačenými vlnovými dĺžkami mojich LED

PS: pánom vedcom z NASA sa muselo niečo posrať, moje kyti nemali s príjmom živín nijaké problémy; labužírovali si pod svetlom pri normálnej zálievke a väčšej než doporučenej dávke BIO hnojky.

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Old Post 18-10-2008 v 18:32 PM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
pozitron
Stálý Člen

Karma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% PěstitelskáKarma uživatele pozitron - 95% Pěstitelská

Registrován: Sep 2004
Příspěvků: 91  

Příspěvek č. 29


Posádka:
V LEDboxe sa tentokrát teší mojej starostlivosti 13 klonov WW (pôvod DP fem). Chcel som 12 ale dostal som bonus Po privezení domov som zistil že sú mladučké kyti napadnuté voškami (svilušky), ihneď som nasadil očistnú kúru 1x týždenne Phytamin + 3x denne bohatý postrek minerálkou, keďže vošky neznášajú vlhké prostredie. Zdá sa že sa mi ich podarilo vyhubiť a dnes sú kyti nádherné a plné života

Hlina a papanie:
Ako médium som tentokrát použil BioBizz Light Mix, s ktorou som naprosto spokojný. O vitalitu kytí sa stará arzenál mňamiek od Plagronu - Start-Up, Alga Grow, Phytamin, na neskoršie nasadenie čaká Alga Bloom, Green Sensation, a nakoniec Final Solution od AH. Hnojím odporúčaným dávkovaním výrobcu + pomaly zvyšujem.

Poučený minulými chybami s nevyužitým sitom som teraz zvolil techniku Supercropping, sito na Scrog pridám podľa potreby neskôr. Každá kyti má 6-10 hlavných výhonkov v približne rovnakej výške. Kyti som ohýbal, ale nové Výhonky už neohýbam - nemám kam Box je takmer celý vyplnený. Najspodnejšie výhonky som odstrihol a pred prepnutím na 12/12 kyti ešte raz prestrihám podľa uváženia.

Z denníčka:
14.9.2008 - spustený LEDbox v2, 13 klonov WW
21.10.2008 - predpokladaný dátum prepnutia na 12/12, výmena svetla
24.12.2008 - predpokladaná sklizeň

Najlepšie odhady slubujú 150g výborného materiálu, teda pomer G/W okolo 2,15 Som zvedavý...

Keďže je po novom možné pripojiť len 1 foto, bude vám to musieť stačiť
Fotené dnes.

Keď dokončím kvetový LED panel, určite sa pochválim..

pozitron

pozitronov prvý a druhý Windoor [2oo5/6]

pozitronov LED Box v2 [2oo8]

- RESPECT -

Old Post 18-10-2008 v 20:09 PM
pozitron je offline   Profil uživatele pozitron   Find more posts by pozitron   Foto galerie člena pozitron   Click here to Send pozitron a Private Message   Add pozitron to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
be_rry
Stálý Člen

Karma uživatele be_rry - 84% PěstitelskáKarma uživatele be_rry - 84% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 67  

Příspěvek č. 30

big UP! mas to pekne "husty".. kolika LEDkama budes svitit, ze odhadujes 15o g ?! jinak drzim palce.

greetings to all freelance lovers..

Old Post 20-10-2008 v 10:39 AM
be_rry je offline   Profil uživatele be_rry   Find more posts by be_rry   Foto galerie člena be_rry   Click here to Send be_rry a Private Message   Add be_rry to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 31

Jo jo na světlušky je idealní zvýšit vlkost...

citace:
Původní příspěvek od pozitron
"Presným a zaručeným" údajom z cudzích webov typu "treba 1% jednej farby, 2,5% druhej, 3% tretej..." neverím, príde mi to moc prešpekulované Zčasti aj preto, že cudzie weby kalkulujú s lumenmi, ale keď sa bavíme o pestovaní, treba lumeny previesť na radiolumeny alebo growlumeny.dĺžkami mojich LED


Hele a co jsou teda ty radiolumeny? A k tem barvam, rek bych ze prave jedna kombinace barev a vykonu je idealni a tu hledas, ne? Jesi kalkuluji s lumeny v urcitych barvach tak je to v poradku, ne? No musim ten physicsnole tred na canabis.com vicero prostudovat, je to zajimave... U ze tesim az udelas pres ty 2g na watt...

Jinak jde nahrat vice fotek-->kdyz je obrazovka s uspesnym nahranim, dej backspace a pak tam dej dalsi. Chcem videt chlupy!!

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 25-10-2008 v 17:03 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 32

Add svilusky... ja osobnme bych jenom na vlhko nespolihal, aby se ti tam neobjevily az snizis vlhko na kvetu, radsi bych pouzil nejakou chemku, bo to mas pekne a byla by skoda... Doporucuju talstar bo decis

Old Post 25-10-2008 v 18:00 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:56 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2574760 seconds with 35 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív