Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná mast v obrazech.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 7 8 9 10 11 »
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 129

pane dokktor: jen kafrejte voda do vazelíny možná jen proto, aby se "mast" (byliny) v ní u dna nepřípalily, jelikož voda zůstává u dna. Lepší logické vysvětlení nemám. btw já ji do vazelíny též nedávám, zdá se mi to jako barbarství
jinak ke smažení velice dobrý názor a připomínka! Dal by se konzultovat i recepis ve FAQ, kde je psáno zahřívati v troubě na 110 °C a teti Bushka píše dokonce zahřívati v kastrólku (což může býti cca 180 °C). Položíme si tedy otázku, proč do masti dáváme samičí květenství? Podle odhadů a dohadů jsou aktivní složky konopí v masti velkým přínosem, proto je tam taky dáváme! Ale proč tu mast kurňa zahříváme na 110 °C a všechny účinné látky "spálíme"?

Naposledy upravil 15-04-2008 v 19:42 PM

Old Post 15-04-2008 v 19:31 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radd
Nový Člen

Karma uživatele radd - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 130

Ahojte vsichni lecitele bylinkovi. Mam jiz delsi dobu atopicky exem je to jiz par let a NIC mi s tim nechce pomoci. Neprodal by mi prosim nekdo trochu jeho masti ? Dekuju moc piste mi na muj email.

Old Post 01-06-2008 v 14:04 PM
radd je offline   Profil uživatele radd   Find more posts by radd   Foto galerie člena radd   Click here to Send radd a Private Message   Add radd to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 131

Poslyšte tak mě napadá add. to plesnivění, není ona náhodou ta plíseň a její produkty tak trochu dost karcinogenní? viz: mykotoxiny??
Ono už to kouření není moc košer a teď do sebe ještě cpát nějaké svinstvo kůží, no je to jen můj názor tak čekám že bude vyvrácen nebo mi to někdo potvrdí?

Old Post 01-06-2008 v 16:35 PM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 132

John.Mall - vyvrátit ti nic nemohu, ale mohu říci, že kvašeního nepoužívám a mast po aplikaci učinkuje "stejně" jako vykvašená... jen co mohu dodat, že po vykvašení se mast znovu zahřívá, tím je možné, že se toxiny spálí... a tím i možná učinné látky... kdo ví...

Old Post 03-06-2008 v 11:32 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ryc086
Nový Člen

Karma uživatele ryc086 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 133

Zdravím, je možné použít bylinky čerstvé nebo musí být sušené? A ohledně té vody, musí být? S vodou se odplaví chlorofyl ale ten je taky přece užitečný. A pro ty co používají místo vazelíny ztužené roslinné tuky-jsou to přece emulgované oleje, tedy oleje s vodou, dokáže to po převaření vůbec zpátky ztuhnout? Díky

Old Post 22-07-2008 v 13:17 PM
ryc086 je offline   Profil uživatele ryc086   Find more posts by ryc086   Foto galerie člena ryc086   Click here to Send ryc086 a Private Message   Add ryc086 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 134

ryc086,

není to sice úplné pravidlo, ale při sušení nebo po usušení se v rostlině, bylině uvolňují učinné látky.. takže je zřejmě zapotřebí používat spíše ty sušené než čerstvé. alespoň se to tak od věky věků tak dělá.. Ohledně vody už jsem tu psal, že zapotřebí není a sám nevidím žádný důvod, proč by tam měla být.. ztužené rostlinné tuky lidé myslím už moc nepoužívají, zkušenost nemám, neporadím..

ať se podaří a splní svůj účel

Old Post 22-07-2008 v 20:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ryc086
Nový Člen

Karma uživatele ryc086 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 135

Tak ztužené tuky zpátky tuhnou chci je použít jako alternativu k vazelíně která je sice taky přírodní ale k výsledku je nutná ona rafinerie na sádlo zas maj lidi alergii jak tady zjišťuju, ale stejně ho asi použiju tak 50:50 protože má jinou hustotu než ty tuky. Na zahuštění je vždycky dobrej včelí vosk :-)
A nemáte někdo zkušenost s přidáním glycerolu(glycerinu)? Je to přece zvláčňující látka a v krémech je běžně

Old Post 23-07-2008 v 11:27 AM
ryc086 je offline   Profil uživatele ryc086   Find more posts by ryc086   Foto galerie člena ryc086   Click here to Send ryc086 a Private Message   Add ryc086 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dimak
Nový Člen

Karma uživatele dimak - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 136

zdravim,trpim na zanět v koleni,jsem už i po operaci,ale po 2 měsících se mi objevil znova a ne se ho zbavit,nebyl by tu nejaký strýček dobrota a neprodal by mi trochu toho zázraku na vyzkoušení,než se dám do kuchtění,pls mooc

Old Post 27-07-2008 v 22:42 PM
dimak je offline   Profil uživatele dimak   Find more posts by dimak   Foto galerie člena dimak   Click here to Send dimak a Private Message   Add dimak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Mast Příspěvek č. 137

Mast vařím v hrnci na vaření mléka (1,5 litru, dvoustěnný, takže se mast nemůže připálit).

Do cca 3/4 objemu hrnce dám žlutou lékařskou vazelínu (dá se koupit v lékárně a pokud neděláš mast pro kožního alergika, může klidně být místo žluté bílá lékařská vazelína), na ni pak nasypu 3-5 dl usušeného listí (podle toho, jak najemno je nadrcené) a 1-2 lžíce heřmánku.

Zapnu el. sporák na stupeň 4 (zkoušela jsem to se stupněm 5, ale voda mi zběsile tekla z hrnce a při čtyřce už tolik nezdrhá ) a když je všechna vazelína tekutá, vařím ji dalších 20 minut (občas zamíchám). Pak hrnec sundám ze sporáku, nechám vychladnout a strčím do lednice. Po týdnu ho vyndám, mast rozehřeju a znovu 20 minut povařím. Pak jde mast zase do lednice a za další týden všechno potřetí opakuju, ale mast už nechám jen lehoulince zchladnout, aby moc nepálila do rukou v rukavicích (používám latexové vyšetřovací nesterilní), protože je hotová a je potřeba ji vyždímat. Já na to používám látku, protože v masti nesmí zůstat ani smítko listí (na poškozené kůži by pak bolestivě dřelo).
Pak mast rozleju do kelímků (80 ml), zavíčkuju a předám nebo pošlu poštou.

Mast vyrábím částečně podle receptu Tety Bushky, částečně podle informací od chell, částečně podle sebe.

Old Post 10-08-2008 v 13:40 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anazel
Nový Člen

Karma uživatele anazel - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 138

Všechny vás zdravím,a zároven prosím o pomoc,dcera má vážné zdravotní problémy.Tím prosím jestli by se nenašel někdo ,kdo by nám prodal konopnou mast,rostlinku jsme si začli pěstovat až ted,ale na mast to zatím není.Dcera trpí svalovými tiky v obličejové části a na rukou.Pokud by jste měl někdo s podobným problémem zkušennosti,tak prosíme o veškeré rady.Předem děkujeme za reakce. Náš email : anazel@centrum.cz

Naposledy upravil anazel 12-08-2008 v 22:17 PM

Old Post 12-08-2008 v 21:59 PM
anazel je offline   Profil uživatele anazel   Find more posts by anazel   Foto galerie člena anazel     Add anazel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
anazel
Nový Člen

Karma uživatele anazel - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 2  

Re: Mast Příspěvek č. 139

citace:
Původní příspěvek od Jedubabka
Mast vařím v hrnci na vaření mléka (1,5 litru, dvoustěnný, takže se mast nemůže připálit).

Do cca 3/4 objemu hrnce dám žlutou lékařskou vazelínu (dá se koupit v lékárně a pokud neděláš mast pro kožního alergika, může klidně být místo žluté bílá lékařská vazelína), na ni pak nasypu 3-5 dl usušeného listí (podle toho, jak najemno je nadrcené) a 1-2 lžíce heřmánku.

Zapnu el. sporák na stupeň 4 (zkoušela jsem to se stupněm 5, ale voda mi zběsile tekla z hrnce a při čtyřce už tolik nezdrhá ) a když je všechna vazelína tekutá, vařím ji dalších 20 minut (občas zamíchám). Pak hrnec sundám ze sporáku, nechám vychladnout a strčím do lednice. Po týdnu ho vyndám, mast rozehřeju a znovu 20 minut povařím. Pak jde mast zase do lednice a za další týden všechno potřetí opakuju, ale mast už nechám jen lehoulince zchladnout, aby moc nepálila do rukou v rukavicích (používám latexové vyšetřovací nesterilní), protože je hotová a je potřeba ji vyždímat. Já na to používám látku, protože v masti nesmí zůstat ani smítko listí (na poškozené kůži by pak bolestivě dřelo).
Pak mast rozleju do kelímků (80 ml), zavíčkuju a předám nebo pošlu poštou.

Mast vyrábím částečně podle receptu Tety Bushky, částečně podle informací od chell, částečně podle sebe.
.......... Ahojky obracíme se na tebe o pomoc,jelikož tu čteme tvé příspěvky a vidíme , že už máš bohaté zkušennosti s konopnou mastí.Dcera má vážné zdravotní problémy.Tím prosím jestli by se nenašel někdo ,kdo by nám prodal konopnou mast,rostlinku jsme si začli pěstovat až ted,ale na mast to zatím není.Dcera trpí svalovými tiky v obličejové části a na rukou.Pokud by jsi měla s podobným problémem zkušennosti,tak prosíme o veškeré rady.Předem děkujeme za reakce. Náš email : anazel@centrum.cz

Old Post 12-08-2008 v 22:16 PM
anazel je offline   Profil uživatele anazel   Find more posts by anazel   Foto galerie člena anazel     Add anazel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 140

...zdravim mastickare - dostal jsem od dobre zname tri lahve sadla z divocaka / to je udajne samo o sobe nejak lecive.../...jestli z toho nekdo udelat mast, rad mu jednu lahev prenecham...jsou to takovy ty lahve od okurek, asi 0,7 l../

Old Post 22-08-2008 v 11:52 AM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xymoxes
Nový Člen

Karma uživatele xymoxes - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 141

Prosím Vás o názor: Od známého jsem dostal UŽ BOHUŽEL TEĎ igelit.tašku čerstvě natrhaného konopí-celé rostliny včetně šišek,které bohužel ještě chtěly čas. No vzal jsem si to.Chtěl bych letos zkusit mast.Myslíte,že má význam zkusit z tohoto o něco dříve "sklizeného materiálu" udělat mast? Díky za veškeré názory..

Old Post 23-08-2008 v 21:46 PM
xymoxes je offline   Profil uživatele xymoxes   Find more posts by xymoxes   Foto galerie člena xymoxes   Click here to Send xymoxes a Private Message   Add xymoxes to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 142

citace:
Původní příspěvek od xymoxes
Prosím Vás o názor: Od známého jsem dostal UŽ BOHUŽEL TEĎ igelit.tašku čerstvě natrhaného konopí-celé rostliny včetně šišek,které bohužel ještě chtěly čas. No vzal jsem si to.Chtěl bych letos zkusit mast.Myslíte,že má význam zkusit z tohoto o něco dříve "sklizeného materiálu" udělat mast? Díky za veškeré názory..


já si myslím, že to cenu rozhodně má; nezralá kytka možná nebude moc zhulovat, ale u masti není THC rozhodně to hlavní

Old Post 24-08-2008 v 09:35 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
luckas
Nový Člen

Karma uživatele luckas - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 5  

mast ze samca?? Příspěvek č. 143

chtěl jsem se zeptat jestli mužu udělat mast z listu a z hlav samce prostě takovej ten zbytek atd.. treba aj ta naka palička ... ale jestli to ma ubec cenu dělat s listu .. predem díky za odpovedi

luckas

Old Post 24-08-2008 v 11:37 AM
luckas je offline   Profil uživatele luckas   Find more posts by luckas   Foto galerie člena luckas   Click here to Send luckas a Private Message   Add luckas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 144

já dělám mast jen z listí, ale z listí samic, tak nevím

Old Post 24-08-2008 v 11:57 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 7 8 9 10 11 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2020 - Hřejivá konopná mast s chilli - 6 odpovědí
07-12-2018 - Konopná mastička podle redytha - 82 odpovědí
03-12-2012 - Konopná mast a její výroba - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5249110 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív