Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 17

Vyzera to, ze som posral, co sa dalo. ani neviem, ktorym nestastim zacat skor ...

Kym som prerabal skrinku, dal som rastliny na 3 dni na balkon, a mozno menej prudke svetlo/nizsia teplota (v skrinke mam obcas aj 30°C) im pomohli trochu podrast(vytiahnut sa), takze som mohol narezat par klonov. Ale na oplatku zase nachytali nejake musky, co poletuju okolo substratu a tak. Nebolo ich vela, ktore som nasiel (poletovali), tie som rovno zabil, nasadil som zlte lepove dosky, a vyzera to OK. Porovnaval som to z obrazkami smutnic/svilusek/trasnenek - nepodobaju sa na ziadne z nich. Najviac mi pripominaju musky octomilky (Drozofily). Inak nepozorujem ziadne roztoce, pavuciky, pavucinky, a podobne...

Kedze predtym asi trpeli suchom, pomaly rastli a boli casto ovisnute, zacal som ich viac polievat. Pretoze som ich uz dlho polieval len vodou bez hnojiva, dal som im aj jednu zalievku s Wuxalom v 1% koncentracii, blaazon. Kedze neboli zvyknute na tolko hnojiva, a v skrinke mam pomerne teplo, samozrejme som ich spalil.

Prilisnym polievanim som im premokroval podu a patrne som ich aj prelial, takze teraz maju zase "pustny rezim" a zacinaju sa pomaly davat dohromady.

Na povrchu substratu jednej rastlinky, a bohuzial aj na koncoch stopiek po ustrihnutych listoch na niektorych klonoch sa zacala robit plesen . Na tu som (neuspesne) nasadil postrek peroxidom vodika v 0.1% koncetracii, a neskor zriedene Savo proti plesniam (0.5% koncentracia). Vsetky tieto tortury rastliny pomerne dobre prezili, postreky som aplikoval vylucne na miesta napadnute plesnou, rozhodne nie globalne na vsetky rastliny a nie na listy! Nemozem zohnat to zasrane Polyversum, vsade v zahradnictvach sa tvaria, ako keby som si pytal neviemaku nedostupnu vzacnost. Objednavka na nete je stale v blizsie nevyjasnenom stave, neviem, ci to pride, meska, nepride vobec, alebo co

Spalene listy som ostrihal, a novo vyrastene listy uz nie su flakate. Zato sa mi stonky od polovice rastlin nahor zacali farbit do cervena, a dost zltnu spodne listy - ale skor rovnomerne, nie flakato. Takze to vyzera na nedostatok zivin, alebo neschopnost prijimat ziviny. Kedze sa mi na povrchu substratu robia take tie biele uschnute povlaky soli, typoval by som to bud na prilis vysoke pH (konecne som zohnal tu HNO3, a upravujem im pH vody na 6.5), alebo na prilis tvrdu vodu (vysoke EC?), v ktorej je vela rozpustenych mineralov (vapnika? CaCO3 ?). Vsetku vodu, na postreky i zalievku pred pouzitim prevaram, polievat destilkou ide trochu dost do penazi.. a nakup osmotickeho filtra? Mno, to uz mozem aj polievat tou destilkou...

A tie kony nekorenia Skusmo som dal 2 klony zakorenit do vody ochutenej peroxidom, ale po 2 tyzdnoch umreli bez neznaku korienkov. Mam este par klonov v kokose a par v Jiffy tabletach, tak uvidim. tie nechcipaju, ale ani nerastu...

VSETKO FOTO BUDE!
Mohol by som tie rastliny este nechat ochcavat stadom psov, a slapat po nich, aby im nebolo malo Davam im riadne zabrat. Az sa obavam nejakej tej lepsej genetiky, ta obycajne nebyva tak odolna ako Skunk #1.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 18-07-2005 v 13:42 PM

Old Post 18-07-2005 v 11:22 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 18

aby som len nenariekal, tak aj nejake fakta, udaje z poslednych dni:

teplota: 28-30°C den/23°C noc (je holt leto)
vlhkost(min-max): 35-50%, najcastesie niekde okolo 40-42%
pH: donedavna niekde okolo 7.4, poslednych par dni okolo 6.5
zalievka: 1dl/den, zalievam prevarenou vodou + Wuxal, pH upravene kys. dusicnou na 6.5, substrat je na povrchu a po okrajioch obschnuty, inak mierne vlhky, kvetinace su velmi lahke, akoby skoro prazdne. Polievam priamo pod stonku rastliny 1x denne
hnojenie: Wuxalom v kazdej zalievke zriedenym na desatinu odporucanej koncentracie 0.1%, t.j. 0.01%, 1 ml Wuxalu na 10l vody

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 18-07-2005 v 13:54 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 19

dakujem za karmicky, dufam, ze coskoro tu budem moct predviest aj nieco lepsie ako Klub Tyranych Rastliniek

ale kym ich prepnem na kvet, musia mi tie blbe ignorantske klony zakorenit

alebo ich prepnem na kvet, a pohlavie zistim za behu a po urode budem reveggovat? ha ha, to moze byt tiez zaujimava pestovatelska skusenost. ale ja mam na to asi blbu karmu, mne nechcu ani tie klony korenit, takze pri reveggingu by som mal tak asi 10% uspesnost, co je zo 4 rastlin necela polovica jednej rastliny...

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 18-07-2005 v 22:58 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 20







tak, co mame na fotkach

1) vidime este neurezanu vacsiu vetvu, z ktorej bude klon, vedla 2 mensie, z ktorych som uz klony usmikol a teraz zacinaju rast. okrem toho je patrne zltnutie listov n dolnej polovici rastliny

2) ta ista rastlina, detail listu s odumierajucimi skvrnkami. neviem presne, co to je. neodkazujte ma prosim na "Jacksparkleho resic problemu rastlin", mam ho precitany velakrat a nenasiel som tam nic, co by sedelo presne na toto. ale podla mna spalene.

3) dalsia rastlina, odumrety list. neviem neviem, ci to nie je daka plesen. taketo odumrete listy zajtra otrham.

4) stonky sa farbia do cervena

5) srdce zaboli - tato rastlina bola vzdy najkrajsia a najsilnejsia a teraz je takato ... odumierajuca

6) taketo musky mi tam poletuju. realna velkost tak 2mm(skor menej) od nufaka po zadocek

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 19-07-2005 v 00:40 AM

Old Post 19-07-2005 v 00:24 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubo
Stálý Člen

Karma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 455  

Příspěvek č. 21

skus experiment:napriklad na jednej skus viac hnojiva a zalievat 2 dcl denne.kokos nema ziviny,tak ich tam musis poriadne naprat!!! drzim palce

Old Post 19-07-2005 v 10:44 AM
lubo je offline   Profil uživatele lubo   Find more posts by lubo   Foto galerie člena lubo   Click here to Send lubo a Private Message   Add lubo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 22

S tym hnojenim som to tiez riadne pohnojil. Zivin maju malo, ale pre istotu som ich spalil, takze maju zaroven popalene listy od hnojiv, aj malo zivin A na tych spalenych listoch sa moze krasne uchytit plesen.

Neviem, co ma to vtedy napadlo, dat im z nicoho nic rovno taku slehu. To ako keby som 2 tyzdne hladujucemu cloveku dal poriadnu porciu tazkeho jedla. Som to ja ale maaa-gor .

Budem ich nadalej zalievat mierne, a pozvolne zvysovat davku hnojiva zo sucasnych 0.01% az na 0.05% v priebehu 1 tyzdna. Lubo, ty si pisal, ze tie tvoje vyschnute sa zacali zelenat az niekde po tyzdni zalievania...
A aby mali stopove prvky, dam im postrek Bio-Algeenom. Clovek sa uci na vlastnych chybach - a vdaka Groweru aj na chybach ostatnych

Ten experiment, ze jednu viac zalievat a lepsie hnojit a tak, robim skusam uplne obratene - o vsetky sa staram rovnako. Vsetky maju rovnako svetla, tepla, vody - no, tam sa to mierne diferencuje, pretoze sledujem, ze niektore rastlinky spotrebuju vody menej, ked su napriklad po ostrihani a maju menej zelenej hmoty, tak sa im snazim udrziavat aspon zhruba rovnako vlhky substrat. Odroda Skunk #1 sa vraj vyznacuje vysokou uniformitou, vraj sa vsetky rastliny tejto odrody chovaju zhruba rovnako, tak sa snazim zistit, cim je to, ze mne sa az tak rovnako nechovaju - napriklad ze jedna je zltsia ako ostatne a podobne.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 19-07-2005 v 11:56 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 23

diky amalko,

pH se snazim riesit doladenim pH zalievky kys. dusicnou na 6.5-6.8

tie fotky na problemech s vyzivou rostlin na CannabisWorlde su omnoho lepsie, nez tie z jacksparkleho prirucky

ale je fakt, ze priznaky tam mam zo vsetkeho, nedostatok N,P aj K.
dalsi postup jasny: zacnem mierne hnojit Wuxalom (ma vyvazeny pomer NPK), nebudem vela polievat a pH budem drzat okolo 6.5-6.8, to by malo byt OK, nie?

uvidime o par dni

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 19-07-2005 v 13:39 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 24


tak tu som nasiel VELMI zaujimave veci ohladne pestovania v cistom kokose:
je to plne zaujimavych informacii (okrem ineho aj reklama na BCuzz), ale prelozim to a niekde to sem hodim, este sa to niekomu moze zist.
Zatial uvadzam odstavce, ktore ma zaujali...

Typically, most suppliers of hydrated coir only flush the media and do not buffer it. This can prove detrimental to plant vigor and health, particularly in early growth. Symptoms of toxicity include:
• Rusting (particularly on leaf edges)
• Yellowing
• Slow stunted growth
• Mineral deficiencies (due to uptake problems)
• Purpling of stem

to su vsetko moje priznaky

pH
Ideally, the nutrient should be maintained at between 6.1 (grow) and 6.3 (bloom).

Zatial som to nikde presne nenasiel, lebo vacsina pestuje v kokose s perlitom a vermikulitom a zahradnickym substratom a este neviem cim

pH cannot be measured in the runoff. Ie. The runoff does not accurately reflect what is happening within the coir where pH is concerned. To test the pH of coir, take a sample of the coir from the root zone and add 1 part of coir to 5 parts of distilled water, shake and measure pH.
ze som to doteraz robil zle

Dealing With Sciaridae (Scarid Fly)
Perhaps one of the most complained about aspects of using coir is its affinity to Sciaridae (Scarid Fly). Sciaridae are attracted to organic and decomposing matter. This means coir (which is organic and decomposes) tends to attract Sciaridae.

vedla je prilozeny obrazok musky z celade Sciaridae (Smutnicovite), ktory mi prvy nasiel Google

co dodat?
ak vas niekoho nieco hned napada, kludne piste, ja najprv musim porozmyslat. chcel by som aj nadalej pestovat v cisom kokose....

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 19-07-2005 v 18:08 PM

Old Post 19-07-2005 v 17:41 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mati0n
Stálý Člen

Karma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% PěstitelskáKarma uživatele mati0n - 33% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 25

proc si se rozhodl jen pro cisty kokos ? by me zajimalo.....

Old Post 19-07-2005 v 19:37 PM
mati0n je offline   Profil uživatele mati0n   Find more posts by mati0n   Foto galerie člena mati0n   Click here to Send mati0n a Private Message   Add mati0n to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 26

bublat budem neskor, teraz penim
ten kokos mi je nejako sympaticky, lahko dostupny, dobre sa s tym pracuje, chova sa to ako hydro, v hline sa mi nepozdava pestovat, a nejaky bublak som si netrufal hned zo zaciatku, kym nezozeniem technicke vybavenie. takze tak najvac sa mi na prve pokusy s pestovanim pozdaval cisty kokos.

uvazoval som aj nad bublakom, ale to by som musel zohnat EC meter. sam si ho postavit neviem, lebo do elektriky som taka lama, ze si na to neviem ani v GMku vypytat suciastky...

najprv musim zistit, ake mam pH, pripadne ho dostat do spravnych hodnot, a velmi ma zaujima EC, ale to budem zatial musiet skor hadat.
tuto urodu by som chcel este dojst v kokose, takze mam moznosti:
a) dostat substrat, ktory mam, do spravnych hodnot
b) zohnat substrat od BCuzzu, najlepsie aj s hnojivami a presadit to
c) namiesat to s hlinou, perlitom.. atd a presadit to to sa mi nepaci

najviac sa mi pozdava a), tieto trable beriem skor ako vyzvu, nez ako prehru... ale co sa mi vobec nepaci, stale sa mi tam objavuje plesen
, dnes som zase nasiel na klonoch, tie kusky stoniek, co tam ostali po odstrihnutych listoch odumieraju a na tych, co su blizko substratu sa chyta plesen. ved to nemozem utopit v tom Save, peroxid nepomaha, polyversum este stale v nedohladne
vetranie bezi stale

no ked sa tej plesne nezbavim, a zacnu mi pri kvitnuti plesniviet palice, tak to bude zlee..

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Naposledy upravil inf3cti 20-07-2005 v 11:28 AM

Old Post 20-07-2005 v 11:10 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 27

odmeral som pH ako radia borci z BCuzz, jasne ze bolo niekde nad 7 (mam len ten farebny pH indikator, nad 7 uz sa to tazko rozoznava), cca 7,2-7,4

tak som zarobil lahodnu zalievku:
75% prevarena voda z vodovodu
25% destilka (keby ta vodovodka bola moc tvrda)
0.03% Wuxalu
pH doladene na 6

dobre som tym prelial kvetinace (aj tak uz boli poriadne suche) a co pretieklo von, som vylial prec, rastliny dalej odspodu blednu a zltnu obrazky sem radsej nebudem davat, je mi z toho smutno

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 21-07-2005 v 11:14 AM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubo
Stálý Člen

Karma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 455  

Příspěvek č. 28

nazdar .
máš tých rastlín asi málo pod 150w,tak ich jednoducho presad a smutno ti nebude.kokos už aj kamoš odsúdil.klasická hlina s rašelinou a perlitom je v pohode,nič nežltne a rýchlejšie rastie.

Old Post 21-07-2005 v 11:28 AM
lubo je offline   Profil uživatele lubo   Find more posts by lubo   Foto galerie člena lubo   Click here to Send lubo a Private Message   Add lubo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 29



takze, okrem toho, ze sa nam nieco v skrini poriesilo, mam aj jeden problemik - zacali kvitnut a neviem preco.

- teplota je konecne zase v normale 25-27°C cez den, 21-22°C noc
- vlhkost okolo 40%
- pH 5.8-6.5
- hnojim Wuxalom 0.02% a OBM 0.02% v destilke (takze EC minimalne)

dolne listy uz rastliny zhodili, a tie malicke, co tam vyrastaju, rychlo uschnu. Zopar listov v strednej casti rastlin mierne usycha od spicky tak ako je vidiet na OBR.2, horne su uplne v pohode. Stonky v hornej casti rastliny su mierne vytiahnute a pri spickach zelene, v strednej casti rastliny su silne cervene, az bordove, v dolnej casti rastliny maju taku nechutnu ruzovu farbu.
Na par listoch sa zacali robit spaleniny z prehnojenia.
Vsetko (az na tie spaleniny) vidno na OBR.1



PRECO sa prepli na kvet? Nechapem! Na 100% nemali ziadne vypadky svetla, stale isli 18/6.

Moj nazor na tie podivne farby a spaleniny je, ze vdaka pouzitemu nekvalitnemu (lacnemu) kokosu, ktory bol plny morskej soli, su presytene solou, ktoru nevyuziju a ktora svojou koncentraciou blokuje prijem zivin z normalneho hnojiva a nemaju dost vyzivy pre rast. Pri hladani informacii o kokosovych substratoch to nie je zriedkavy problem. Velke mnozstvo sodika (Na) blokuje prijem draslika (K), na nedostatok ktoreho ma amalka upozornoval. Skoda ze nemam EC meter, hned by som vedel, ci je to tym. Inak teplota je OK, pH je OK, zalievka je OK - je trochu slaba, nez by bolo treba, ale snad nie tak, aby rastliny takto chcipali. A kvoli tym spaleninam na listoch nebudem hned tak davky zvysovat.

Urobil som aspon to, ze som pod ne dal odkvapovy rost a tri krat som ich flushol destilkou s upravenym pH, vzdy po 4 hodinach - dufam, ze som tym zbavil substrat casti soli. Polievat budem odteraz zasadne tak, ze substrat necham preschnut a potom poriadne prelejem tak, ze 1/3 zalievky vytecie von - tym sa budu "zle" soli vyplavovat.

Iste sa uz vela z citatelov divi, preco som nezmenil pestovaciu technologiu - pretoze viem, ze v kokose sa da pestovat velmi dobre a niektori si ho nevedia vynachvalit. Takze tomu proste MUSIM prist na klb, preco sa to chova takto divne. Co by som to bol za growera, keby som pri prvom naznaku neuspechu stiahol chvost a namiesto riesenia problemu hladal jednoduchu cesticku ...
BTW, vdaka tomu predcasnemu kvitnutiu viem, ze mam 3 dievcata zo 4, posledna rastlinka sa este "genitalne neprejavila". Predpokladam, ze ked ich necham aj nadalej pod 18/6 a pokusim sa ich zbavovat soli a budem im davat normalne rastove hnojivo (NPK cca. 1:1:1) , a rozkvitnute vetvicky ostriham, ze budu dalej rast v pohode.





Viete niekto, preco sa mi prepli na kvet aj pri rastovej fotoperiode a normalnom pH? Zeby z nedostatku vyzivy?

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 17-08-2005 v 22:53 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lubo
Stálý Člen

Karma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% PěstitelskáKarma uživatele lubo - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 455  

Příspěvek č. 30

zdar kámo.

čo tak skúsiť hnojivá,ktoré sú určené na kokos?
a s tým kokosom-poznám človeka,ktorý pestuje v kokose(má v tom aj 50% hlinu),ale ten jeho kokos je úplne iný ako lignocel(ževraj rakúsky).pripomína mi jemný perlit.spomínal,že mu to valí o dosť rýchlejšie,ked to porovnáva s iným substrátom a nevie si vynachváliť.
ináč ťa obdivujem,že máš na to nervy.čo najskôr by si to mal poriešiť,lebo ak bude takto rastlinka stále vypadať,čo potom vyprodukuje?
to kvitnutie bude asi spôsobené tým,že trpí a chce to čo najskôr ukončiť:-))
no a na záver-presad to do hliny s perlitom a budeš spokojný!!!
ja teraz nemám kokos ani kúsok a rastlinky majú nádhernú zdravú farbu.a ak porovnám svetlé rastlinky(prvé kolo) s druhým kolom:desať dní po prepnutí na 12/12 sú rastlinky rovnako vyvynuté s tým rozdielom,že doteraz som neotrhol ani jeden zožltnutý list,kdežto v kole prvom(prevažne kokos) som už obtrhával.netvrdím,že je kokos na príčine,ale ak som sa snažil,ako som vládal,žltlo to.v neskoršom kvete som znásobil príjem vody+hnojiva a zeleň sa vracala!
tak vela úspechov

Old Post 18-08-2005 v 09:47 AM
lubo je offline   Profil uživatele lubo   Find more posts by lubo   Foto galerie člena lubo   Click here to Send lubo a Private Message   Add lubo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 31

mne sa ten Lignocel zda vobec nejaky divny - normalne sa zlahava a uz nie je ani zdaleka taky vzdusny ako kedysi. Ako som teraz presadzal klony, dal som ich do substratu (50% kokos a 50% perlit), zda sa mi to o nieco lepsie. Nastastie som uz spotreboval celu tu briketu Lignocelu, a dalsi substrat este budem potrebovat, takze:
a, kupim zasa Lignocel, ale pred pouzitim ho dobre preperiem a vyplavim z neho sol a tie najmensie ciastocky, a tiez mu upravim pH
b, alebo kupim rovno kokosov substrat od BCuzzu, ten je uz vycisteny a ma upravene pH, a zda sa mi, ze ma vacsie ciastocky
V kazdom pripade ziskam substrat s dobrym pH, ktory obsahuje malo soli a malo drobnych ciastociek, ktore ho prilis "zhutnuju".

Uvazoval som aj o specialnych hnojivach na kokos (pravdepodobne tiez BCuzz), ku ktorym sa skor ci neskor aj tak dopracujem , ale v podstate su tam iba NPK a mikroelementy, pricom toho N je tam o nieco viac ako je bezne. Ale je fakt, ze kedze s kokosom este planujem kdeco zazit, asi tie hnojiva kupim.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 18-08-2005 v 12:00 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dlouhán
deathrace king

Karma uživatele dlouhán - 97% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 32

A co peroxid vodiku, nebo nejake enzymy?
Ja bych to rozhodne zkusil nekolikrat prolit vodou s upr. PH + peroxid v pomeru 3ml/10l, nebo poridil nejake ty enzymy (treba tady: http://www.hnojime.net/ je zkusebni 250ml baleni BN- Zymu za 140 voci).
Jinak ale nechapu, kdyz mas takove problemy s tim kokosem, proc nezkusis jiny substrat. Podle me je treba hlina ok. Micham koupeny zahradnicky substrat s perlitem v pomeru 3:1 a nemam problem..
Hodne zdaru

smrťák

Old Post 18-08-2005 v 14:26 PM
dlouhán je offline   Profil uživatele dlouhán   Find more posts by dlouhán   Foto galerie člena dlouhán   Click here to Send dlouhán a Private Message   Add dlouhán to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:59 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3712660 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív