Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Led 2012
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7
Autor
Téma 
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Palec nahoru Příspěvek č. 81

Tak jak to vypadá? Chtěl jsem to napsat do karmy, ale mám se prý podělit s více uživateli

Chtěl bych jen podoktnout, že kytky opravdu neragují pouze na FAR, tedy na světlo, které přináš energii pro zpracování ve fotosyntése. UVB není nezajímavé z hlediska tvroby pryskiřice, viz tady: http://www.greenmanspage.com/guides/thc.html v podstatě byla prokázána souvislost s tímto zářením a tvorbou pryskyřice.

Na druhé straně spektra je to IR záření, které se dobře absorbuje jako teplo. To pomáhá zrychlit cyklus vody a zvíšit množsví doručených stavebních prvků. Výrobce který udává jako výhodu "menší odpar" a "ušetříte za hnojiva" by toto měl spíše nazvat nevýhodou (pokud se na to díváme z hlediska hmotnosti sklizené sušiny)

citace:
A ještě jeden nezmíněný fakt: Rostliny v boxu mají jistou výšku. Světlo, které prochází (mezi) listy a odrazem od stěn mění svoji vlnovou délku. Trend je takový, že níže je méně modrého světla.

To je nějak podložené? Podle mne světlo mění vlnouvou délku jen při průchodu velmi speciálními materiály. Tady by mělo spíš být napsáno, že světlo mení svoje spektrum, neboť některé délky jsou pohlceny a jiné se odrazí/porojdou, světlo se tedy spíš "filtruje".

GL

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 04-03-2013 v 20:26 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 82

Zdravím vespolek,
vypadá to tak, že panely jsou hotový (asi 95W), teď sháním vhodnou posádku a co nejdříve to rozjedu.

Ohledně UV i IR máš pravdu, nicméně já si myslím, že se to tak výrazně neprojevuje. Myslím, že z hlediska sklizené sušiny, je lepší dávat kytkám více světla a méně IR záření (pokud k tomu spotřebujeme stejně E). Jestli mám pravdu nebo ne se ale teprve uvidí.

A k tý citaci: Platí oboje, je to důsledek jak částečného "odfiltrování", tak změn vln. délky při odrazech. Ten překlad je dost kostrbatý, myslím, že v originále je to srozumitelnější. Sorry.

a.

Old Post 04-03-2013 v 21:28 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 83

Ahoj, gratuluji!
Jsem fakt zvědavej na výsledek. Vhodná posádka? Imho mostly indika

K tomu UVB a IR: tak u UVB je pravda, že na hmotnost sušiny mít vliv nebude, jedná se pouze o vliv na tvorbu pryskyřice.
IR tak jednoduché nebude. U tak složitého mechanismu jako je kytka nebude zřejmě platit zákon superpozice. Takže nebude záležet jen na součtu frekvencí a jejich účinnosti, ale také na kombinaci.
Jako že když pozoruju z hlediska výnosu a svítím jen modře, tak každé malé množství červené navíc se projeví nejdřív víc, ale s přibývající červenou se stejné množsví červené navíc už projeví méně. Podobně to bude imho i s IR. Trošku by nebylo podle mne na škodu, ale nejde jinak než to vyzkoušet, je to jen moje sedlácká teorie, takže držím palce.

S tou změnou při odrazech, to se na to teda ještě podívám...
Jako při dispersi, tedy průchodu mezi prostředími se mění rychlost šíření, tedy i vlnová délka, ale nikoliv frekvence, při odrazu mi to přijde ještě zvláštější tvrzní, ale jak říkám, tápu, mrknu na to ještě...

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Naposledy upravil xpapousek 04-03-2013 v 22:55 PM

Old Post 04-03-2013 v 22:31 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 84

citace:
Vhodná posádka? Imho mostly indika

Proč myslíš?

Old Post 05-03-2013 v 14:16 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xpapousek
Stálý Člen

Karma uživatele xpapousek - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 590  

Příspěvek č. 85

Bude víc fotogenická

A bude se držet kompaktní, při takovéto watáži je to imho výhoda.

,___,       Buňky musí neustále monitorovat stav vnějšího prostředí a také komunikovat navzájem. Podněty z těchto zdrojů významným způsobem ovlivňují expresi genetické informace.
{O,o}     45W CFL á la scrog / guerilla outdoor / urban windoor
|)``)      400W TopSpin nad 1.2m x 1.2m
O RLY?   www.topspinreflectors.com

Old Post 05-03-2013 v 14:39 PM
xpapousek je offline   Profil uživatele xpapousek   Find more posts by xpapousek   Foto galerie člena xpapousek   Click here to Send xpapousek a Private Message   Add xpapousek to your buddy list     Navštiv homepage uživatele xpapousek! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 86

ahoj ja uz taky jedu v boxu viz muj topic

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 05-03-2013 v 21:20 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Jedem Příspěvek č. 87

Zdravím po delší odmlce, panely už jsou v provozu, více v galerii . Nakonec jsem to ještě mírně rozšířil na 120W.

Old Post 05-04-2013 v 12:41 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spacecake
Nový Člen

Karma uživatele spacecake - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 5  

Příspěvek č. 88

alesh - jak jsi nakonec vyresil napajeni?

Old Post 07-04-2013 v 23:45 PM
spacecake je offline   Profil uživatele spacecake   Find more posts by spacecake   Foto galerie člena spacecake   Click here to Send spacecake a Private Message   Add spacecake to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 89

nasel sem nahodou docela pekny svetylko.. poskladat kolem toho par 3w led s ostatnima barvama a je vyreseno

http://dx.com/p/30w-10-cree-xp-e-le...e-22-26v-190272

za 500kc bomba - slozil bych z toho nejakej modul treba 180w (6x 30w) + nejaky 3W 660nm dokola zvlast + zeleny+ir atd atd atd..

nebo pokud by nevadilo horsi rozlozeni svetla (podle me by to uz kytky pripalovalo) tak

http://dx.com/p/60w-20-cree-xp-e-le...e-22-26v-190238

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 08-04-2013 v 16:39 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 90

citace:
Původní příspěvek od spacecake
alesh - jak jsi nakonec vyresil napajeni?

Nechtěj vědět, zatím je to provizorium největší. Jeden panel běží na čínským 700mA driveru, druhej používá MeanWell LDD-700H a 48V zdroj. Mám teď v plánu dokoupit i na ostatní ty MeanWelly, jen je nikde nemaj...

Ale není to výhra, všem doporučuju koupit drivery co se rovnou píchnou do sítě, ideálně nějaký, kde jde štelovat proud.

a.

Old Post 08-04-2013 v 23:18 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 91

citace:
Původní příspěvek od NoStress
nasel sem nahodou docela pekny svetylko.. poskladat kolem toho par 3w led s ostatnima barvama a je vyreseno

http://dx.com/p/30w-10-cree-xp-e-le...e-22-26v-190272

za 500kc bomba - slozil bych z toho nejakej modul treba 180w (6x 30w) + nejaky 3W 660nm dokola zvlast + zeleny+ir atd atd atd..

nebo pokud by nevadilo horsi rozlozeni svetla (podle me by to uz kytky pripalovalo) tak

http://dx.com/p/60w-20-cree-xp-e-le...e-22-26v-190238

Nevypadá to vůbec špatně! K tomu přidat něco takovýhleho a nějaký kvalitní bílý, ideálně cree XM-L a bylo by vcelku jednoduše vyřešeno.
Víc by snad ani nebylo potřeba. Akorát se bojim, že XP-E z Číny budou ty nejnižší biny...

BTW: Ty LEDky od Osramu, Oslon SSL vypadaj velmi dobře. Ještě by chtělo zjistit, jestli by nebyli v tom německým shopu ochotni na jeden ten modul poskládat víc barev a mohlo by to být opravdu zajímavý. Ty hyper red jsou momentálně nejúčinnější červený na trhu, 625nm červená patří taky ke špicce a to samý platí i o modrý a bílý. Takovejhle modul např. 4x hyper, 4x red, 2x deep blue a 2x white by byla špička. Fakt lituju, že jsem o tom shopu nevěděl dřív. A ještě bych ušetřil na clu.

Old Post 08-04-2013 v 23:23 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 92

Tak jsem jim /led-tech.de/ napsal a jsou ochotni namýchat moduly po 12ks Osram Oslon za 32,72E, tedy asi 820Kč za nějakých (max)32W. Nevychází to tedy o moc dráž, než ty XP-E z dx.com a je to v podstatě komplet. Jo a tyhle Oslony maj vyzařovací úhel 80st. - další plus. Píchnout na chladič, připojit driver a jede se.

Škoda, že jsem si toho nevšim, když jsem kupoval svůj setup.

a.

Old Post 09-04-2013 v 13:10 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 93

Dneska jsem objevil zajímavý produkt od firmy EZK.
http://www.ezk.cz/chladice_CHL45.pdf

Při použití s moduly výše by to mohlo vypadat docela profi.

a.

Old Post 10-04-2013 v 15:52 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 94

Tak první test dopadl s výsledkem 1,25g/W. Více tady.
a.

Old Post 21-07-2013 v 20:55 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 95

Našel jsem na ebay docela zajímavýho prodejce. Nejenže prodává celkem levně něco ze sortimentu Cree, kde dokonce uvádí biny (na ebay věc nevídaná), ale taky jsem mu psal a je ochotný zadarmo (!) napájet jakkýkoliv LEDky, který prodává na PCB po 10 nebo 20. Vzhledem k jeho cenám a tomu, že nabízí pro nás takřka ideální diody, dovolím si postnout odkaz.

http://stores.ebay.com/acrchobby?_trksid=p2047675.l2563

Je to zatím jednoznačně nejlepší nabídka, co jsem objevil. 18W panel za 700Kč i s poštovným, za 800,- i s čočkama (30 nebo 60 st.). 6x červená, 2x bílá, 2x modrá - ideální volba. Jo je to drahý, ale pochybuju, že se dá dnes sehnat něco lepšího.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teď trochu z jinýho soudku. Občas mi píšou lidi, jaký LEDky koupit a tak...rozhodl jsem se, že sem fouknu pro každou barvu nejlepší diodu. Až se to změní, aktulizuju to. Já osobně doporučuju skládat LED světlo pouze ze 3 nebo 4 barev. Jednoduše proto, že jiné barvy jsou velice neúčinné (nemaj tedy oproti sodíku výhodu) a taky proto, že kvalitní bílá je velmi účinná a širokospektrální.

modrá: Cree XT-E (ideálně bin Q; všechny jsou ale dobré), Luxeon RebelES (nejvyšší bin je nedostupný, navíc jsou dost drahé)

červená (okolo 630nm): Cree XP-E nebo XP-E2 (vždy bin P3 - důležité), všechno ostatní je horší volba

červená (okolo 660nm): Osram Oslon SSL80 hyper red (nejméně 3T bin) - tahle barva, ukázalo se, není až tak potřeba. S klidem je možné nahradit červenou výše.

bílá: Cree XM-L2 (bin U2 - drahá), Cree XM-L (bin U3 - taky drahá), Cree XT-E (bin R5 - o něco horší, ale za míň jak polovičku), Cree XP-G2 (bin R5 - jak XT-E, možná mírně dražší)
Bílé mám na mysly cool white (jiné stejně není možné sehnat v těch binech, které uvádím), na odstínu (tint) nezáleží.

Nahoře v odkazu vám týpek za dobrou cenu sestaví prakticky nejlepší světlo dneška. Snad nelže...působí to na mě vcelku důvěryhodně.

a.

Naposledy upravil alesh 03-09-2013 v 09:04 AM

Old Post 03-09-2013 v 08:54 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 96

aleshi, velký dík a respect za toto téma !
osobně mám ledku jenom do matkárny ...
ale to co sem chtěl napsat - podle mě je důležitý přidat k nim zdroj tepla - řekněme pět/šest hodin denně na časovači tuhle IR lampu - efektivitu to dodá a moc to taky nesežere. co na to říkáš?
http://www.ecat.lighting.philips.cz...3211843801_eu//
akorát byl problém sehnat stojan s velkým závitem...

to samý externě dodat UV zářivku - píšeš že ir a uv jsou neefektivní, takže mě napadlo to zkusit takhle...

Old Post 04-09-2013 v 07:39 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:24 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
12-01-2017 - Led 80w - 83 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4172250 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív