Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Jak na plíseň v šiškách??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9
Autor
Téma 
OutDoorEr
Stálý Člen

Karma uživatele OutDoorEr - 47% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 151  

Příspěvek č. 97

a na mast by se to nehodilo?

4xOrange bud mikrogrow

85101

1.Out by me OB,NL+F2 by Cerzyn 2011

Old Post 04-03-2011 v 12:29 PM
OutDoorEr je offline   Profil uživatele OutDoorEr   Find more posts by OutDoorEr   Foto galerie člena OutDoorEr   Click here to Send OutDoorEr a Private Message   Add OutDoorEr to your buddy list     Navštiv homepage uživatele OutDoorEr! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Syrusak
Stálý Člen

Karma uživatele Syrusak - 16% Pěstitelská

Registrován: Feb 2011
Příspěvků: 34  

Příspěvek č. 98

citace:
Původní příspěvek od medulda
já bych se toho zase tak nebál - extrahovat rozpouštědlem, přefiltrovat a pak kouřit přes vodárnu může být bezpečné. Doporučuji vyšší teplotu (toxiny plísní se při 250°C rozkládají).


Ja bych to fajcil normalne mam zapik s teplotou 1300°C tak nemyslim ze mi to dako uskodi ci? Vecsina bakterii zahynie uz pri teplote 100°C

Prišiel som si pre rady.

Old Post 10-03-2011 v 11:39 AM
Syrusak je offline   Profil uživatele Syrusak   Find more posts by Syrusak   Foto galerie člena Syrusak   Click here to Send Syrusak a Private Message   Add Syrusak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 99

Letos mi chytla šednou plíseň nejlepší kyti co jsem měl, rusák ve skleníku, a právě půlka šišek je infikovaná ale jen u stonku (když na šišku koukam jinak tak nic není vidět) tak nevim jestli budu hulit ale stejně to asi koštnu a když to nebude chutnat jak hovno tak to budu asi i pálit,
BTW: nadruhou stranu o kolik to může být škodlivější než radioaktivní cigárka který v klidu prodávaj dál nebo taková ranní procházka po ostravě? :P

Old Post 21-10-2011 v 14:19 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
emk
Stálý Člen

Karma uživatele emk - 80% PěstitelskáKarma uživatele emk - 80% PěstitelskáKarma uživatele emk - 80% Pěstitelská

Registrován: Aug 2011
Příspěvků: 150  

Příspěvek č. 100

Mne tento rok zacali sisky chytat plesen v krabicy od topanok, jedna varka sa nedostatocne dosusila, vytriedil som to, bolo toho cca 7dcl pridal som 3dcl spodkov, prevaril pol hodinu v cistej vode, vycedil, dalej sa to 4h varilo v plnotucnom mlieku s jednou smotanou na varenie a 9 ludi do rana plakalo smiechom no co... bolo mi luto to vyhodit, mlieko chutovo bolo asi naj co som zatial varil ale zas zhnite to nebolo... len take liznute

Old Post 25-10-2011 v 20:19 PM
emk je offline   Profil uživatele emk   Find more posts by emk   Foto galerie člena emk   Click here to Send emk a Private Message   Add emk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
perlenbacher
Nový Člen

Karma uživatele perlenbacher - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 22  

Příspěvek č. 101

pro :OutDoorEr ne co te napada pouzit plisen do masti pak si to budes mazat na telo !
jeste lepsi napad by byl rovnou si z plisne uvarit mliko ne ?
jestly je ti trava cenejsi nez zdravi tak jo

Old Post 02-11-2011 v 10:08 AM
perlenbacher je offline   Profil uživatele perlenbacher   Find more posts by perlenbacher   Foto galerie člena perlenbacher   Click here to Send perlenbacher a Private Message   Add perlenbacher to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ivanhow
Nový Člen

Karma uživatele ivanhow - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 9  

Dotaz Problem S PlesŇou Příspěvek č. 102

Potreboval by som radu od niekoho kto s tym už niekedy mal skusenosťi.
Celu moju úrodu som si dal do sačkov a nebolo to ešte asi dosť presušene tak sa vytvorila pliesen ... este nieje vo veľkom štadiu
CHcel by som sa opytat či sa to da nejako odstraniť .. dakujem

out 2010 NO NAME

Old Post 20-11-2011 v 20:58 PM
ivanhow je offline   Profil uživatele ivanhow   Find more posts by ivanhow   Foto galerie člena ivanhow   Click here to Send ivanhow a Private Message   Add ivanhow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
S3RIOUS
Stálý Člen

Karma uživatele S3RIOUS - 53% PěstitelskáKarma uživatele S3RIOUS - 53% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 52  

Příspěvek č. 103

S plísní je to tak, že jak se jednou objeví, tak její spory už jsou rozšířeny mnohem víc, než jen v epicentrum plísně. Vím, že to nechceš slyšet, ale pokud máš rád zdraví své a lidí s kterými to chceš pokuřovat, tak plesnivou ganju NEKOUŘIT. Jinak plesnivá místa odstranit a hulit to i se spory :-D

Old Post 20-11-2011 v 21:05 PM
S3RIOUS je offline   Profil uživatele S3RIOUS   Find more posts by S3RIOUS   Foto galerie člena S3RIOUS   Click here to Send S3RIOUS a Private Message   Add S3RIOUS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fial
Nový Člen

Karma uživatele Fial - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 6 

plisen pri suseni Příspěvek č. 104

Ahojte,

objevila se mi plisen na par skoro suchych palickach. Vypada jako prach a kdyz palicku trochu otru prstem, tak plisen zmizne. Tusite nekdo co to muze byt zac a jestli je mozne palice nejak zachranit? Prijde mi hrozna skoda je vyhodit, nadruhou stranu si nejsem jisty, jestli to nemuze mit negativni vliv na me zdravi pri koureni
diky za odpoved

Old Post 04-06-2013 v 19:36 PM
Fial je offline   Profil uživatele Fial   Find more posts by Fial   Foto galerie člena Fial   Click here to Send Fial a Private Message   Add Fial to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 105

jakákoliv plíseň má při kouření negativní vliv na zdraví

jinak je divný, že se ti udělala na skoro suchejch pálkách, občas můžou plesnivět spíš hodně čerstvý mokrý při špatnym větrání....
není to prostě prach?

tvůj popis docela sedí třeba na padlí, ale přijde mi nepravděpodobný, že by se dělalo na skoro suchejch palicích

Old Post 04-06-2013 v 19:47 PM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SOMBruno
Stálý Člen

Karma uživatele SOMBruno - 15% PěstitelskáKarma uživatele SOMBruno - 15% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 121  

Příspěvek č. 106

Noo... Fotka by určite povedala viac..

Pleseň by som určite nefajčil.. Je tam kopu rakovinotvorných sračiek..(a predsa je to pleseň )

Old Post 04-06-2013 v 19:49 PM
SOMBruno je offline   Profil uživatele SOMBruno   Find more posts by SOMBruno   Foto galerie člena SOMBruno   Click here to Send SOMBruno a Private Message   Add SOMBruno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 107

Na plíseň , houbové nemoci i proti breberkám je nejrychlejší pomoc 3% peroxid vodíku postřikem. Například u hniloby palic vystřihneš špatnou část a stříkneš peroxid, je to okamžitá dezinfekce a pro rostliny přirozená ochrana, vytváří si vlastní peroxid, jako obranu vlastního imunitního systému. Všechny informace najdete na netu a tady na foru

Grow Max 150W

Old Post 19-09-2013 v 19:24 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 108

citace:
Původní příspěvek od chuck53
Plíseň ve sklizni mě letos taky neminula.
Já sem zkoušel "nebezpečné" paličky školit H2O2 a výsledky taky celkem bída.
Plesnivé kousky vyhazuju,ale ty z jejich okolí většinou stihnou doschnout. Suším je někde u topení aby to bylo za 3dny.

Pokusnou várku sem měl ponořenou do roztoku vody a peroxidu odhadem tak 10%.
A přes můj údiv se paličky obalily plíšní i "pod vodou" a to tak, že totálně a během dvou dnů.

Tak sem si teda sterilizační účinky peroxidu nepředstavoval. Ale jako poslední možnost flushingu po setnutí je H2O2 lázeň dobrá..

Jseš si jistý, že nebyl prošlý? Trvanlivost tam je tuším rok, je to na obale, prošlý muže být nefunkční.

Grow Max 150W

Old Post 19-09-2013 v 19:48 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kammo
Stálý Člen

Karma uživatele kammo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 115  

Příspěvek č. 109

Peroxid nieje nejake agresivne dezinfeciens v normalnych koncentraciach...v pripade hub a plesni brani kliceniu spor,ale uz vyklicene spory si dokazu vytvorit ochranu a rastu kraasne dalej..niekedy aj lepsie ako bez neho.Na svedomi to ma enzym peroxidaza ktory sa nachadza vo vsetkych zivych organizmoch..okamzite katalizuje rozklad peroxidu....a ten zacne kraasne bublinkovat alebo vysumi To sa vyuziva aj pri domacom pestovani hub na tzv peroxoagaroch...

Old Post 19-09-2013 v 22:14 PM
kammo je offline   Profil uživatele kammo   Find more posts by kammo   Foto galerie člena kammo   Click here to Send kammo a Private Message   Add kammo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 110

citace:
Původní příspěvek od kammo
Peroxid nieje nejake agresivne dezinfeciens v normalnych koncentraciach...v pripade hub a plesni brani kliceniu spor,ale uz vyklicene spory si dokazu vytvorit ochranu a rastu kraasne dalej..niekedy aj lepsie ako bez neho.Na svedomi to ma enzym peroxidaza ktory sa nachadza vo vsetkych zivych organizmoch..okamzite katalizuje rozklad peroxidu....a ten zacne kraasne bublinkovat alebo vysumi To sa vyuziva aj pri domacom pestovani hub na tzv peroxoagaroch...

Tak na houbové nemoci to funguje. http://www.ueb.cas.cz/cs/content/ch...-zbrane-rostlin


http://konoptikum.cz/articles/2012/...nik_K31_s13.php

Grow Max 150W

Old Post 20-09-2013 v 14:02 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koro
Nový Člen

Karma uživatele koro - 37% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 111



Tak mě letos plíseň zplundrovala třičtvrtě úrody! Svině zk*rvená! Během DVOU (!!!) dnů seschly téměř všechny vrchní palice a při sušení se z ostatních palic utvořila bílá guča plísně...
Fakt paráda
Málem mě jeblo...

be happy

Old Post 28-10-2013 v 21:38 PM
koro je offline   Profil uživatele koro   Find more posts by koro   Foto galerie člena koro   Click here to Send koro a Private Message   Add koro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Zase peroxid Příspěvek č. 112

citace:
Původní příspěvek od chuck53
Plíseň ve sklizni mě letos taky neminula.
Já sem zkoušel "nebezpečné" paličky školit H2O2 a výsledky taky celkem bída.
Plesnivé kousky vyhazuju,ale ty z jejich okolí většinou stihnou doschnout. Suším je někde u topení aby to bylo za 3dny.

Pokusnou várku sem měl ponořenou do roztoku vody a peroxidu odhadem tak 10%.
A přes můj údiv se paličky obalily plíšní i "pod vodou" a to tak, že totálně a během dvou dnů.

Tak sem si teda sterilizační účinky peroxidu nepředstavoval. Ale jako poslední možnost flushingu po setnutí je H2O2 lázeň dobrá..


Letos mě plíseň drtila už v červenci a pak se přidaly mšice. Jel sem AFka Big Bang of Green House Seeds. Nakonec sem musel opět použít peroxid vodíku abych to trochu "sterilizoval" a zarazil šíření plísně na zdravé části. Funguje to ! Akorát jsou kytky tmavší a chutnají pěkně hnusně oproti referenčním kouskům.
(Palice byly ponořené pod vodou ve sklepě ve tmě a chladu v roztoku vody a peroxidu vodíku od oka pár ml na litr. Každý den sem měnil roztok a po týdnu to dal sušit - schne to mnohem rychleji než bez školení vodou).

Takže peroxid funguje a myslím si že mi zachránil poslední zbytky šmaku.

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 29-10-2013 v 17:37 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:31 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-09-2015 - Plíseň v palicích? - 5 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0081340 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív