Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Hydroponie Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower Příspěvek č. 1






Nazdar groweři,

po letech pěstování v hlíně, ve zděděné skříni po rozpadlém konsorciu kamarádů a nasávání informací z tohoto fóra, jsem se rozhodl vystoupit z úplné anonymity a postavit něco nového..

SKŘÍŇ

laminované OSB desky 18mm
komplet bez přepážek: 200x130x100 (vxšxh)
výška pěstební plochy je zúžena přepážkami na 125cm
prostor nahoře i dole pro uložení elektroinstalace, zvlhčovačky, ventilátoru, atd.. má výšku 33cm
celý pěstební prostor je potažen diamantovou fólií, strop stříbrnou f.

SVĚTLO

klony a začátek růstu:
200W Nurturelite Blue
125W Nurturelite Red

růst a květ:
400W Philips SON-T Pia Greenpower
125W Nurturelite Red

Stínidlo : motýlek ze silného hammer plechu s diamantovým průlisem 50x42 cm

VZDUCHOTECHNIKA

Odtah: RUCK RK 100L - slouží věrně 6let bez zvláštní údržby, ale už bych potřeboval silnější
je umístěn horizontálně a pevně vsazen do vyvrtaného otvoru horní přepážky, jako antivibrační podložka posloužila pěnová podložka pod myš
+ Triakový regulátor otáček RVN
Přítah: pasívně 6x 6cm otvory + 1x 6cm pro zvlhčovačku
Cirkulační: ETA 1613 30cm 3rychlosti

VYBAVENÍ

PH metr: Voltcraft PH 100ATC s výměnnou sondou
EC metr: Adwa AD32
Zvlhčovačka: SBS 808 - také 6let v provozu ( z toho 5let na tvrdou vodu ), pořád jede, ale membrána už není to co kdysi
Teplo-vlhkoměr: Min - Max Thermo Hygro

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Naposledy upravil Elimi 13-02-2012 v 16:53 PM

Old Post 13-02-2012 v 13:10 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 2






HYDRO SYSTÉM

NFT Gro Tank 424 na 45l - nedejte na udávané rozměry u obchodníků, protože ve skříni vám to zabere 112x50 cm.
Ponorné čerpadlo: Hailea HX1500 - původně sloužilo k promíchávání roztoku v nádrži. Později jsem ho přidal na výpomoc k dodávanému MicroJetu.
Teplota roztoku: ponorné akvaristické topítko Elite 50W s termostatem
Okysličování roztoku: Vzduchovací motorek Atman AT-A1500

HNOJIVA +

Hesi Hydro - růst i květ
BN-Zym od Bio Novy
ATA PK 13-14
AH - root, g/b excellerátor, ....final solution jsem nakonec nepoužil
kyseliny dusičná a fosforečná pro snížení PH
peroxid vodíku - spíš jako dezinfekce

DOPLŇKY

reverzní osmóza: RO mini-50 od Mandaly
mikroskop: Hama 100x - 900x
Ionizátor vzduchu: P4620 IonizAir

MODEL

10x klon Marley's Collie od Sensi Seed

TECHNIKA

SCROG

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Naposledy upravil Elimi 15-02-2012 v 15:05 PM

Old Post 13-02-2012 v 13:52 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 3




-Zvlhčovačka je umístěna pod spodní příčkou, vyrobil jsem jednoduchý nástavec, který je vyvedený do pěstebního prostoru

-Ionizátor vzduchu ionizuje non-stop, jestli pomáhá...bůhví

-Horní kryt s otvory pro velké zakořeněné RW kostky

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Old Post 13-02-2012 v 14:21 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 4






5den 12/12

Z úplného startu fotky bohužel nemám, protože jsem původně nechtěl nic uveřejňovat.
Chtěl jsem 6 klonů indiky, ale šlo to přes prostředníka, tak jsem dostal 12 klonů..... ani jsem se nedozvěděl jaký je to model.
Řízky byly dobře zakořeněné, tak jsem je přesadil do velkých RW kostek. Za necelý týden, po prokořenění i těch, jsem je ošetřil Previcurem a do NFT šlo deset nejsilnějších kousků
Než jsem 'tichou poštou' zjistil co to vlastně pěstuju, tak uběhly skoro tři týdny a to už byla síť vypletená z 95%.

Fotky jsou z pátého dne po přepnutí a v této fázi bylo vše pod kontrolou

Hodnoty na startu:

PH: 5,6 - 5,9
EC: 0,7 mS
RH: 75 - 95%
°C: noc min.19°C den max.26°C

- trochu jsem to přehnal s EC...používal jsem nepřesný měřák dodávaný s RO :-/

Hodnoty do přepnutí:

PH: 5,6 - 5,9
EC: 0,7 - 1,2 mS
RH: 60 - 80%
°C: noc min.18°C den max.26°C

Teplotu roztoku udržuje topítko mezi 21°C - 23°C
Výměnu roztoku jsem udělal poprvé po 20dnech růstu, když jsem přepínal ( ...spíš postupně zkracoval periodu )


Rám sítě je ve výšce cca 27cm od tanku

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Naposledy upravil Elimi 13-02-2012 v 16:03 PM

Old Post 13-02-2012 v 14:56 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
volver

Karma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% PěstitelskáKarma uživatele volver - 95% Pěstitelská

Registrován: Jun 2008
Příspěvků: 199  

Příspěvek č. 5

Tož vítej... ouplná klaboratoř jen co je pravda, je vidět že si se na tom nadřel.. to topítko ani podle mě nepotřebuješ (spíná ti při těchto teplotách?) spíš je lepčo oklo 20c budeš mít menší náchylnost na plísně v kořenovým balu. Tak ti držim paldy...


a kup si lepší EC metr

volver indoor growing ZDE
400w/aero
Euphoria 1 zde ......1,253g/kWh zklizeno
White Russian zde ......1,085g/kWh zklizeno
White widow zde .....1,114g/kWh zklizeno
Euphoria 2 zde JEDE


250w/soil
Woodoo x Chronik zde zklizeno
Sensi Skunk zde zklizeno

Old Post 13-02-2012 v 16:50 PM
volver je offline   Profil uživatele volver   Find more posts by volver   Foto galerie člena volver   Click here to Send volver a Private Message   Add volver to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 6

Díky všem co už stačili nahlédnout a za k+

to volver: Topítko mám hlavně na noc, ale přitápím i přes den. Listy pod sítí vytvořily bariéru, která tepelně odstínila nádrž s roztokem a proudění vzduchu přes nasávací otvory ochlazovalo celý roztok. Termostat má nastavený na 22°C a teplotu drží ±1°C. Ověřuju plovoucím teploměrem a Adwou.

to VšehochuťPísmen: 112cm a 3mm :-) Podle mě by se z každé strany dal centimetr odřezat aniž by to mělo vliv na stabilitu naplněného tanku. Okraj to má cca 3cm

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Old Post 13-02-2012 v 17:49 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 7




- Používám obyčejný elektromagnetický předřadník ETI MH-HPS 400W už 4-té kolo a zatím nemám žádný problém

- Modrý elektromagnetický balast k úsporce Nurturelite 200W

- Celý osvětlovací komplet jsem upravil tak, že mohu během chvilky vyměnit úsporku za sodík. Napájecí kabely k předřadníkům jsou na konektorech IEC 320 C19 a IEC 320 C20 ( kabely k PC zdrojům ) a stačí jenom přecvakat.

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Old Post 13-02-2012 v 18:26 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 8

Odrůdu Marley's Collie tady zřejmě nikdo seriálově nepěstoval kromě člena bukowski z roku 2001. V popisu bohužel není mnoho informací pro začínajícího hydraře...
Možná si nerozumím s jazykem vyhledávače, ale po zadání názvu odrůdy to svoje téma najdu až v poli "volitelně obsahující tato slova", hmm
Zato Google mi při hledání nabídnul spoustu muziky, growshopů a dokonce odkaz na moje vlákno u dutch-passion.info/ a rovnou se to tam i 'roztagovalo' zřejmě pro lepší vyhledávání. Jenom zírám.....

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Old Post 14-02-2012 v 19:14 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 9






NFT Gro Tank 424 na 45l

Jako poměrně čerstvý uživatel tohoto recirkulačního systému se podělím o pár poznatků. Gro Tank totiž není úplně 'user friendly'.

- samotný tank je obyčejná plastová vana s průlisy..od kalfasu bez průlisu se liší podstatně vyšší cenou.
- není nijak označená pouze na jedné straně je o dva průlisy navíc. Ty mohou označovat min. a max. hladinu roztoku, ale nikde jsem to nevyčetl.
- chybí mi odečtení objemu nádrže z výšky hladiny
- na vaně není žádný vypouštěcí ventil... já to řeším, jako každý druhý akvarista, hydrodynamicky. k ponorným čerpadlům nemám moc dobrý přístup, je pracnější je přepojovat a nevysají tolik roztoku ani usazenin jako hadička a podtlak.
- rozvedení roztoku z čerpadla do náplavové desky je neefektivní. Proud kapaliny dopadá až cca 10cm od výstupu a pod netkanou textilií vytváří vzduchové kapsy. použil jsem T rozdvojku, protože V jsem nesehnal. cirkulaci jsem později posílil dalším čerpadlem a přidal dodatečný rozvod.
- kořeny mohou volně prorůstat do nádrže po celé délce odtoku...
- rozdíly cen g-shopů a ostatních jsou maximální. Třeba čerpadlo MICRO-JET MC320 na g-shopu neseženete pod 800,- Kč a v obchodech pro akvaristy za 300,- Kč, grrrr

Kdyby to nebyla výhodná koupě, tak bych si NFT na míru vyrobil sám. Návodů jsem tady našel spoustu. Vzhledem k novým zkušenostem a ceně prodávaného produktu si myslím, že kvalita zpracování neodpovídá ceně. ...ale každé zboží má svého kupce

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Naposledy upravil Elimi 15-02-2012 v 19:10 PM

Old Post 15-02-2012 v 17:44 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 10






8den 12/12

Přiložené fotky jsou z osmého dne po přepnutí.
Rychlost růstu během třech dnů je patrná od pohledu.
Síť je úplně vyplněná, pouze na pravé straně jsem si nechal prostor pro manipulaci s gro tankem.
Rostliny se hodně větví a výhonků se ukazuje stále víc.

Hodnoty:

PH: PH: 5,5 - 5,8
EC: EC: 1,2 - 1,4 mS
RH: RH: 60 - 75%
°C: noc min.18°C, den max.26°C
Teplota roztoku: 21°C - 23°C

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Naposledy upravil Elimi 18-02-2012 v 08:00 AM

Old Post 18-02-2012 v 07:42 AM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 11






10den 12/12

Nastal čas kouknout holkám pod sukně a před vstupem do dospělosti jim trochu oholit nohy...

Hodnoty:

PH: PH: 5,5 - 5,8
EC: EC: 1,2 - 1,4 mS
RH: RH: 60 - 75%
°C: noc min.18°C, den max.26°C
Teplota roztoku: 21°C - 23°C


citace:
cao!! muzu se zaptat, jak pak s tim nft budes manipulovat??jestli tu desku s necim podlozis nebo jak, kdyz budes vytahovat vanu!to bude chcet tak 4 ruce :-D!!
dikec


Jakmile se ta zelená džungle zakousla do sítě, je manipulace se systémem téměř nemožná. Výměnu roztoku popisuju v příspěvku č.10

Marley's Collie@NFT Gro Tank@400W Greenpower 2012

Rostlina a voda

Poloha měsíce a planet

Stresové faktory rostlin - Abionozologie pro rostlinolékaře


Old Post 20-02-2012 v 19:42 PM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
milkbyrtr
Stálý Člen

Karma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% PěstitelskáKarma uživatele milkbyrtr - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 321 

Příspěvek č. 12

moc pěkný amigo,taky jedu NFT a sem nesmirne spokojenej,ale u tebe koukam ze mas vetsi tanker,jak to budes potom cistit?me uz sere to porad vyndavat,ale jinej zpusob me nenapadl,jako vypustiti roztok je pohoda,ale vycistit jeste tank pred novym nalevem je uz horsi,kort kdyz sem ve fazi kvetu a kytky jsou uz obri..mas nejakou radu ci zpusob?

Old Post 30-05-2012 v 12:26 PM
milkbyrtr je offline   Profil uživatele milkbyrtr   Find more posts by milkbyrtr   Foto galerie člena milkbyrtr   Click here to Send milkbyrtr a Private Message   Add milkbyrtr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:20 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9224920 seconds with 38 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív