Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Pegasovy kapky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 6 7 8 9
Autor
Téma 
PaBlo
Stálý Člen

Karma uživatele PaBlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 113


Zdravim všechny,
tak jsem se rozhodl vyrobit si výtažek. Podle návodu zde popsaného, jsem louhoval nadrcené rosliny a nechaval odkapávat asi 4 hodiny, prolil jsem asi půl až tři čtvrtě litra benzinu, zdalo se mi že sem z toho dostal maximum.
Poté jsem si nachystal destilovanou vodu, kapl do ní asi 20 ml propylenglikolu a nalil prolitý benzín, postupně jsem odpažoval benzín a sledoval jak se to mění, po té co jsem odpařil benzín jsem to chtěl přecedit ale zdálo se mi že by mi v plátně zůstalo právě to co chci. tak jsem nic nefiltroval. a dále jsem odpařoval jen vodu, musel jsem ji trochu odlít aby to netrvalo dva dny, a taky jsem musel přilévat postupně benzín aby se mi extrakt nelepil na boky hrnce. nevim kde jsem udělal chybu ale po odpaření benzinu to vypadalo asi takhle, a zda se mi že to hnědé je pravě to co jsem potřeboval získat, tak jsem to nechtěl filtrovat.

Old Post 21-02-2015 v 09:51 AM
PaBlo je offline   Profil uživatele PaBlo   Find more posts by PaBlo   Foto galerie člena PaBlo   Click here to Send PaBlo a Private Message   Add PaBlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
John.Mall
Stálý Člen

Karma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% PěstitelskáKarma uživatele John.Mall - 83% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 296  

Příspěvek č. 114

Já dělal podle tohoto návodu a dopadlo to dobře.

citace:
http://youtu.be/bDaNmFUUhHU

A podle mě, výborné shrnutí zkušeností je tady:
Je to již nějaká doba co jsem to zkoušel podle Pozdravova způsobu a získal jsem v podstatě totéž co ty, tedy vlastně nic.

Já to jebu...


Jsou chvíle, kdy Ti vůbec nepomůže, že umíš napsat slovo MYSLIVEC.

Naposledy upravil John.Mall 21-02-2015 v 13:49 PM

Old Post 21-02-2015 v 13:29 PM
John.Mall je offline   Profil uživatele John.Mall   Find more posts by John.Mall   Foto galerie člena John.Mall   Click here to Send John.Mall a Private Message   Add John.Mall to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PaBlo
Stálý Člen

Karma uživatele PaBlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 115

Takže když jsem při získání toho co je na obrázku přidal propilenglykol, trochu benzinu aby to pustilo z těch stěn a odpažoval vodu dokud mi nezbylo jen to tmavě hnědé co tam plave, dá se považovat výsledný produkt za onen léčivý výtažek?

Old Post 13-03-2015 v 10:52 AM
PaBlo je offline   Profil uživatele PaBlo   Find more posts by PaBlo   Foto galerie člena PaBlo   Click here to Send PaBlo a Private Message   Add PaBlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dexda
Stálý Člen

Karma uživatele dexda - 17% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 116

citace:
Původní příspěvek od PaBlo
Zdravim všechny,
tak jsem se rozhodl vyrobit si výtažek. Podle návodu zde popsaného, jsem louhoval nadrcené rosliny a nechaval odkapávat asi 4 hodiny, prolil jsem asi půl až tři čtvrtě litra benzinu, zdalo se mi že sem z toho dostal maximum.
Poté jsem si nachystal destilovanou vodu, kapl do ní asi 20 ml propylenglikolu a nalil prolitý benzín, postupně jsem odpažoval benzín a sledoval jak se to mění, po té co jsem odpařil benzín jsem to chtěl přecedit ale zdálo se mi že by mi v plátně zůstalo právě to co chci. tak jsem nic nefiltroval. a dále jsem odpařoval jen vodu, musel jsem ji trochu odlít aby to netrvalo dva dny, a taky jsem musel přilévat postupně benzín aby se mi extrakt nelepil na boky hrnce. nevim kde jsem udělal chybu ale po odpaření benzinu to vypadalo asi takhle, a zda se mi že to hnědé je pravě to co jsem potřeboval získat, tak jsem to nechtěl filtrovat.


Pokud se provádí pouze prolití dekarboxylovaného a rozmělněného materiálu proplachem, není nutné vůbec používat vodu. Ta se používá jen u systému s louhováním, kdy se do rozpouštědla dostane dost vosku a jejím úkolem je po vystydnutí vysrážet vosk jako škraloup k sebrání z hladiny. Tím odlitím vody jsi neudělal dobře, obsahovala i rozpuštěný PPG a kýžený produkt. Vody kvůli vysrážení vosků není třeba mnoho, stačí jen cca 2 cm v nádobě a po zahřátí nechat vystydnout a sebrat za studena vosky, nebo opatrně slít roztok k dalšímu odpařování v jiné nádobě.
Dělám to už několik let výhradně podle popisu na str. 3, příspěvek č. 40 a následující.
Zkrátka proplachové rozpouštědlo odpařuji velice zvolna a v poslední fázi, když se už na povrchu začíná objevovat tmavší povlak, přidám podle uvážení trochu propylenglykolu a nechám dokončit odpaření rozpouštědla. Je i výhodnější ve fázi po přidání PPG do zbytku rozpouštědla přelít vše do nějaké menší nádobky, aby zbytečně na stěnách větší a vyšší nezůstal těžko získatelný cenný výtažek.

Proč? A proč ne?

Old Post 05-05-2015 v 10:13 AM
dexda je offline   Profil uživatele dexda   Find more posts by dexda   Foto galerie člena dexda   Click here to Send dexda a Private Message   Add dexda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PaBlo
Stálý Člen

Karma uživatele PaBlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 117

Otázkou stále zní, je extrakt který jsem získal kvalitní? S požadovaným obsahem CBD, CBN, nebo jen THC? Ještě jsem jej nezkoušel aplikovat orálně takže nevim jak je silný, zatim jej používám jen na kůži a nezdá se mi že bych dosahoval vysledků kterých jsem chtěl dosáhnout, konktérně jsem výtažek chtěl použít na drobné kožní výrustky.
Předem díky za odpověd.

Old Post 07-05-2015 v 17:57 PM
PaBlo je offline   Profil uživatele PaBlo   Find more posts by PaBlo   Foto galerie člena PaBlo   Click here to Send PaBlo a Private Message   Add PaBlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PaBlo
Stálý Člen

Karma uživatele PaBlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 118

Tak co přátele kdo mi s tim poradi odpověď jsem ještě nezískal ani jinde.

Old Post 23-09-2015 v 14:03 PM
PaBlo je offline   Profil uživatele PaBlo   Find more posts by PaBlo   Foto galerie člena PaBlo   Click here to Send PaBlo a Private Message   Add PaBlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 119

citace:
Původní příspěvek od PaBlo
Otázkou stále zní, je extrakt který jsem získal kvalitní? S požadovaným obsahem CBD, CBN, nebo jen THC? Ještě jsem jej nezkoušel aplikovat orálně takže nevim jak je silný, zatim jej používám jen na kůži a nezdá se mi že bych dosahoval vysledků kterých jsem chtěl dosáhnout, konktérně jsem výtažek chtěl použít na drobné kožní výrustky.
Předem díky za odpověd.


No věštit se dá těžko :-( Předpokládám že jsi měl nějaké normální konopí, tedy s vyšším THC a nižším CBD. Předpokládám že jsi udělal dekarbolizaci před proléváním benzínem. Připadá mi, že ti v tom rendlíku moc nezůstalo.
Tudíž aby jsi zjistil zda tam nějaké THC je, tak to otestuj na sobě. Jak jinak to chceš ověřit? Jinak můžeš koupit v lékárně test na THC ze slin a když si uděláš lihový výtažek a budeš ho kapat do 1 dcl destilky, tak uvidíš po kolika kapkách ti to něco ukáže. Protože citlivost je kolem 50 ng/mililitr tak si můžes spočítat kolik THC je v tom lihovém roztoku co tam kapeš.

Obvyklé je postupovat opačně - vím že mám konopí co není technické, tudíž vím že obsahuje THC a zkusmo vím kolik. A z něj pak navážím vypočtený objem a ten zpracuji.

Old Post 23-09-2015 v 15:28 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
xxxlamaxxx
Nový Člen

Karma uživatele xxxlamaxxx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 120

Zdravím, chtěl bych se zeptat možná je to prostá otázka ale, zdali jde proces macerování nějak urychlit?

Život je život a Život je THC

Old Post 23-09-2015 v 16:25 PM
xxxlamaxxx je offline   Profil uživatele xxxlamaxxx   Find more posts by xxxlamaxxx   Foto galerie člena xxxlamaxxx   Click here to Send xxxlamaxxx a Private Message   Add xxxlamaxxx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 121

citace:
Původní příspěvek od xxxlamaxxx
Zdravím, chtěl bych se zeptat možná je to prostá otázka ale, zdali jde proces macerování nějak urychlit?


Jde, a to zvýšením teploty.

Náhoda je příjemný polštář k odpočinku pro všechny,kteří by chtěli vše to božské,naplněné smyslem a ukazující cíl,z kosmu vyloučit,a to ve prospěch jalové myšlenky,že vesmír postrádá účelné uspořádání a že vznikl sám ze sebe. H.FRITSCHE

Old Post 24-09-2015 v 06:17 AM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PaBlo
Stálý Člen

Karma uživatele PaBlo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2012
Příspěvků: 165  

Příspěvek č. 122

No myslel jsem že výtažek obsahuje i více duležitých látek než jen THC, je tomu opravdu tak? Myslim že by to neměl byt jenom omamný výtažek z obsahem THC ale i s ostatními canabinoidy, jenže jako u masti se nesmí přesáhnout teplota 60 stupnů tak nevim jestli je tomu tak i u výtažku.

Old Post 26-09-2015 v 08:00 AM
PaBlo je offline   Profil uživatele PaBlo   Find more posts by PaBlo   Foto galerie člena PaBlo   Click here to Send PaBlo a Private Message   Add PaBlo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fanek107
Stálý Člen

Karma uživatele Fanek107 - 44% Pěstitelská

Registrován: Apr 2016
Příspěvků: 57  

Příspěvek č. 123

Super popis. Díky, vyzkouším.

Old Post 03-07-2016 v 20:14 PM
Fanek107 je offline   Profil uživatele Fanek107   Find more posts by Fanek107   Foto galerie člena Fanek107   Click here to Send Fanek107 a Private Message   Add Fanek107 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 124

citace:
Původní příspěvek od PaBlo
No myslel jsem že výtažek obsahuje i více duležitých látek než jen THC, je tomu opravdu tak? Myslim že by to neměl byt jenom omamný výtažek z obsahem THC ale i s ostatními canabinoidy, jenže jako u masti se nesmí přesáhnout teplota 60 stupnů tak nevim jestli je tomu tak i u výtažku.


To je asi nedorozumění. Výtažek za studena bude obsahovat karboxylové deriváty (kyseliny) takže třeba THCA místo THC. Proto se používá vyšší teplota aby proběhle přeměna (debarboxylace) na kanabinoidními receptory využitelné formy.
Protože s lihem by zahřívání moc dobře provádět nešlo, tak se obvykle konopí zahřívá před louhováním.

Old Post 03-07-2016 v 20:34 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 125

Zdravím,
je nějaký rozdíl v čištění lihového extraktu jílem nebo aktivním uhlím ? Jeden můj extrakt z Therapy je nesnesitelně hořký ( asi chlorofyl ). Přitom byl dělaný 30s oplachem se zmraženými palicemi a lihem. Následovala filtrace přes 37um filtr v mrazáku. Máte někdo zkušenost kolik kanabinoidů ta Smecta, nebo aktivní uhlí na sebe naváže ?

Old Post 22-08-2016 v 14:55 PM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 126

Já pokusně zkusil vyčistit jeden vzorek Smectou a výsledek moc přesvědčivý nebyl. Raději začni zkoušku s aktivním uhlím :-)

Old Post 23-08-2016 v 07:41 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 127

Ono není filtrace jako filtrace :-) U akt.uhlí platí pár zásad pro ok filtraci,ale při jejich 100% dodržení by protekl snad jen velmi kvalitně vyčištěný líh. Nechce se mi to tu vše vypisovat,lze to na webu dohledat. Jen stručně teda,na čem záleží: velikost granulí a jejich úprava před filtrací, množství uhlí a síla setřepu,absence vzduchu ve filtru,a samozřejmě průřez (průměr) filtr.trubice,teplota rozpouštědla.
Když jsem zkoušel dodržet filtr.postup, tak prakticky vše zůstane navázané v uhlí. Nezbejvá než laborovat,zkoušet :-)

Náhoda je příjemný polštář k odpočinku pro všechny,kteří by chtěli vše to božské,naplněné smyslem a ukazující cíl,z kosmu vyloučit,a to ve prospěch jalové myšlenky,že vesmír postrádá účelné uspořádání a že vznikl sám ze sebe. H.FRITSCHE

Old Post 23-08-2016 v 08:40 AM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 128

Jinak z článku mi vyplývá, že PG nerozpouští vosky a absorbuje jen kanabinoidy. Podle mě to není pravda, ale pokud se pletu budu rád za vysvětlení. Nějak mi nedává smysl používat vodu, PG a benzín dohromady ... Benzín případně líh chápu - jedná se o rozpouštědlo, které při pokojové teplotě rozpustí vosky, terpeny, kanabinidy, ale i chlorofyl. Následuje odfiltrování vosků - to lze ( aspoň částečně ) udělat zchlazením, kdy se vosky vysráží a následně přefiltrují přes jemný filtr. Chlorofyl se pak dá namísto fullerovy hlinky odstranit mnohem šetrněji vystavením extraktu na slunci. Tím získáme úplně stejnou hnědou barvu, jaká je na posledním obrázku. Po odpaření lze pak extrakt naředit čím chcete třeba PG, ale já preferuji líh se sirupem.

Old Post 20-09-2017 v 15:41 PM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:32 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 6 7 8 9  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6448130 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív