Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 77 78 79 80 81 »
Autor
Téma 
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 1249

Ahoj všem. Je tu někdo, kdo se někdy seriózněji zabýval virusy rostlin??
Obecně o tom moc informací není. Například Tobacco Mosaic Virus.
Zajímalo by mě hlavně, zda květy po usušení jsou nezávadné.
Díky.

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 02-12-2020 v 09:16 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mondosivan
Nový Člen

Karma uživatele Mondosivan - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2020
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 1250

to waclaw@666 -ty nemuze to byt ph ckem?asi mas hlinu jak jsem koukal nebo?ja davam 6.0 ph.vim ze to neni velkej rozdil ale asi bych se chytal vseho.Ja mel jednou taky mazara a wedding cake a je fakt ze byly hooodne citlivy na hnojivo.dokonce jsem je spalil hnojivem ale to jsem ještě nemel ec metr a jel jsem podle tabulek

Old Post 02-12-2020 v 17:50 PM
Mondosivan je offline   Profil uživatele Mondosivan   Find more posts by Mondosivan   Foto galerie člena Mondosivan   Click here to Send Mondosivan a Private Message   Add Mondosivan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 1251



To Mondosivan:

Nevím, dával jsem taky 6 až 6.1, ale začaly se dělat skvrny jako od nedostatku Ca. Jeden človíček mi řekl, že to může být nízkým pH zálivky. Vápník se vstřebává při pH půdy okolo 6.5 (viz. obr. 1). Při měření výtoku jsem naměřil od 6.4 do 6.6 (viz obr. 2). Snažím se to srovnat na 6.4 až 6.5! Ono je to těžký. Všude píšou něco jiného (internet i tabulka dávkování od Plagronu). Používám řadu Terra. Třeba taky se nikde nedočtu, jaké max EC substrátu má být. Naměřil jsem od 1.7 do 2.8!!!! Je to už moc to 2.8? Ta jediná má nejmenší známky problémů. Teprve se indoor učím, každá rada dobrá.

Old Post 02-12-2020 v 18:14 PM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Waclaw@666
Stálý Člen

Karma uživatele Waclaw@666 - 61% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 1252



Je toto nedostatek fosforu? Nebo plíseň (hniloba)? Já sázím spíše na fosfor. Ale chtěl bych znát názor zkušenějších. Dnes dostaly rostlinky další zálivku včetně Terra Grow. Toho jsem dal nyní pouze 1ml/l. Některé rostlinky měly začínající žloutnutí špiček listů (mírné přehnojení? - minula zálivka byla s 4ml/l Terra Grow). Dnes byl podruhé po týdnu postřik s Plagron Víta Race, který obsahuje NPK 0-5-8, to by mělo snad pomoci, tak uvidím. Nějaké rady, prosím? Díky.

Old Post 03-12-2020 v 05:04 AM
Waclaw@666 je offline   Profil uživatele Waclaw@666   Find more posts by Waclaw@666   Foto galerie člena Waclaw@666   Click here to Send Waclaw@666 a Private Message   Add Waclaw@666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Re: Skvrny na listech - první indoor (EDIT 3) Příspěvek č. 1253

citace:
Původní příspěvek od Waclaw@666
[B]Tak problém se začíná šířit i na ostatní rostliny, zatím ale určitě ne v takové míře, jako u té, co jsem už řešil. Napadá mě několik možnosti.

1. Spálení od světla - kvůli zvyšování vlhkosti rosím rozprašovačem a odstátou vodou několikrát denně přímo na listy. U outdooru se to nedoporučuje, protože kapičky vody fungují jako lupa a sluneční paprsky pak spálí listy. Může to být problém i pod lampou? Radši nerosit? Teď už to dělám méně, pořešil jsem trochu vlhkost. Nyní je tam od 60 do 74 nebo ji mám naopak snížit? Rostliny jsou necelé 4 týdny staré. Výbojky (400W HPS) je cca 40 cm nad vrcholkem nejvyšší rostliny.


Ano spalil si listy rosenim...daj vyssie svetlo alebo pouzi zvlhcovac

Old Post 12-12-2020 v 00:30 AM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1254

Já třeba zvlhcovacku nemám

Rosim klasicky plastovým shitem za 20 Kč


ALE VŽDY AŽ JE TMA
Důkladně stříkám na listy než z nich teče voda
Dělám to průběžně jednou za 3 dny (nebo každý třetí den) na začátku růstového období
Cca 10 dnu před prepnutim už nerosim

Bez roseni mám v boxu vlhkost max 42%
Jelikož nemůžu regulovat odtah dělám to takhle


Levné a funkční

Old Post 18-12-2020 v 13:06 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sensisuperskunk
Nový Člen

Karma uživatele sensisuperskunk - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2017
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 1255


zdravim ,

prvne jsem myslel , ze je to nejaky nedostatek nutricni , tak jsem pridal hnojiv, ale vysledek zadny, tak jsem zkusil ubrat estli to neni nahodou prepaleny, taky nic . Prijde mi to asi jako nejaka toxicita nebo nevim uz no , kdyz si priblizis vidis tam tecky , a od nich to vzdycky zacina, krasny zeleny list udelaji se na nem tecky az to skonci viz foto.

metrop , NFT , EC 1,1 , ph 5,9

ma to jen 1/3 kytek .

sss

Old Post 19-12-2020 v 11:50 AM
sensisuperskunk je offline   Profil uživatele sensisuperskunk   Find more posts by sensisuperskunk   Foto galerie člena sensisuperskunk   Click here to Send sensisuperskunk a Private Message   Add sensisuperskunk to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1256

Ještě se dá přece každou kytku (kořen) proplachnout vodou s peroxidem
Jakoze vyčistit kořenový systém

Old Post 19-12-2020 v 13:37 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 1257

@Carllito: jaky pomer sa tam miesa?

Malo by som zabit celu mikro floru/faunu v hline?
dik

Old Post 20-12-2020 v 14:28 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zdena01
Nový Člen

Karma uživatele Zdena01 - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2020
Příspěvků: 8 

Příspěvek č. 1258

Mohli by to být škůdci? Problém se objevil ještě než jsem začal s hnojenim

Old Post 20-12-2020 v 17:37 PM
Zdena01 je offline   Profil uživatele Zdena01   Find more posts by Zdena01   Foto galerie člena Zdena01   Click here to Send Zdena01 a Private Message   Add Zdena01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1259

Každopádně jde o to který peroxid
Řekl bych ze běžné k dostání je 30% pokud si to dobře pamatuju


Dal bych osobně například do 10l vody 1ml peroxidu maximálně
Lepší možná i méně
Jde jen o nějaký Oplach kořenu

Mas možnost oplachnout každou zvlášť ?
Jakoze je vyndat ven po jedné ?

Pokud ano tak si myslím ze není problém to zkusit a uvidíš

Jestli je nějaký shit v jádru kořenového systému a podaří se dostat pryč do deseti dnu musí byt vše jak nové

Old Post 20-12-2020 v 19:40 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1260

Škůdci to byt mohly

Každopádně dřív nebo později by byla ta havěť vidět

Old Post 20-12-2020 v 19:52 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Canaboy
Stálý Člen

Karma uživatele Canaboy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Canaboy - 92% Pěstitelská

Registrován: Aug 2020
Příspěvků: 55 

Příspěvek č. 1261



Ahoj všem. Byl jsem u kámoše v boxu a u jedné kytky se začaly kroutit listy dovnitř a směrem nahoru viz foto. Mají až hnědou barvu. Děje se tak jen v horních patrech, Kámoš jede hlínu vše plagron Alga...takže neměří PH ani EC. V boxu je 9 kytek ale děje se to jen u jediné. Nějaké nápady co by to mohlo být ? Koukali jsme pod mikroskopem a nic. Svítí ledkamka takže teplota OK.

Díky za pomoc

Old Post 30-12-2020 v 10:11 AM
Canaboy je offline   Profil uživatele Canaboy   Find more posts by Canaboy   Foto galerie člena Canaboy   Click here to Send Canaboy a Private Message   Add Canaboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1262

Kolik dostává vody ?
Na jeden den ?

Old Post 30-12-2020 v 11:06 AM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Canaboy
Stálý Člen

Karma uživatele Canaboy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Canaboy - 92% Pěstitelská

Registrován: Aug 2020
Příspěvků: 55 

Příspěvek č. 1263

Co 3 dny 2L do 11l květináčů. Klasika vyschnutí a potom zálivka.

Old Post 30-12-2020 v 11:30 AM
Canaboy je offline   Profil uživatele Canaboy   Find more posts by Canaboy   Foto galerie člena Canaboy   Click here to Send Canaboy a Private Message   Add Canaboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Carllito
Stálý Člen

Karma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% PěstitelskáKarma uživatele Carllito - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 1096  

Příspěvek č. 1264

To by mělo byt ok
Vida odtéká pryč ? (Přebytečná?) pokud ano tak jaký hnojiva používáš ?
Muže to byt nedostatek manganu podle barvy listu...

Nebo naopak přebytek železa

Při vyšším ph se muže srazet v roztoku případně rostlina nepřijímá živiny

Minimální nákup (Kapičky ph akvaristika)


To bude ono

Old Post 30-12-2020 v 13:11 PM
Carllito je offline   Profil uživatele Carllito   Find more posts by Carllito   Foto galerie člena Carllito   Click here to Send Carllito a Private Message   Add Carllito to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:31 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 77 78 79 80 81 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí
26-04-2014 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam V. !!! - 1236 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5638810 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív