Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam III . !!!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 4 5 6 7 8 »
Autor
Téma 
Lou_Jamal
Nový Člen

Karma uživatele Lou_Jamal - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 81



Zdravím pěstitelé,

Mám Autoblueberry, Syrup a Critical na balkóně, v hlíně pro balkónové květy sázeno začátkem května a mám jakýsi problém..Co jsem tady u vás pohledal mě přinutilo otrhat většinu pravděpodobně napadených listů.Ale pro jistotu pošlu obrázky, protože bych nerad, aby mi to všechno nějakým způsobem pomřelo.. Proto prosím o radu, co s tím.
Díky

Old Post 24-06-2011 v 17:09 PM
Lou_Jamal je offline   Profil uživatele Lou_Jamal   Find more posts by Lou_Jamal   Foto galerie člena Lou_Jamal   Click here to Send Lou_Jamal a Private Message   Add Lou_Jamal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 82

citace:
Původní příspěvek od Spronty


Díky za radu ;-)
Jen doufám, že nebudu muset otrhat hodně listů.. kytka není zrovna moc velká a rozrostlá :/

Můžeš zkusit ostříhat části listů, ale někdy se to šíří dál, tak to pak vem celý, nedá se nic dělat. To je jako jít k zubaři co nejdříve a nenechat zhorřit stav. Když přidáš pravidelné kvalitní hnojení, tak brzo dorostou nové listy.

Old Post 24-06-2011 v 19:50 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bárt
Stálý Člen

Karma uživatele Bárt - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 797 

Příspěvek č. 83

citace:
Původní příspěvek od Vo1um3

Mam in..teplota kolem 24 pres den.. To je asi ok..ale vlhkost me pod 70nechce jit..odtah a 2x ofuk jedou nonstop je to na ....kolem boxu je dost vlhko..

Tak teplotu máš dobrou, ale u té vlhkosti je ten problém, že vlhkost zrychluje postup těchto nemocí. Jaký jsi dal postřik? Asi to ani nepomohlo, že? Tato nemoc se tu objevuje dlouho a sám jsem se s tímto setkal, začíná hnědýma tečkama, vytvoří se hnědé fleky a potom schne celý list a postupně se nakazí rostlina. Sám jsem zkoušel různé postřiky proti houbovým chorobám a plísním, ale bohužel jsem se toho zbavil až radikálním zbůsobem, zbavit rostliny napadených listů až do vymizení příznaků a nebo odstavení celých rostlin .
Pokud tady někdo ví, co je to za nemoc a co pomůže za postřik, tak budu sám rád.

Old Post 24-06-2011 v 19:59 PM
Bárt je offline   Profil uživatele Bárt   Find more posts by Bárt   Foto galerie člena Bárt   Click here to Send Bárt a Private Message   Add Bárt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 84

citace:
Původní příspěvek od Bárt

Tak teplotu máš dobrou, ale u té vlhkosti je ten problém, že vlhkost zrychluje postup těchto nemocí. Jaký jsi dal postřik? Asi to ani nepomohlo, že? Tato nemoc se tu objevuje dlouho a sám jsem se s tímto setkal, začíná hnědýma tečkama, vytvoří se hnědé fleky a potom schne celý list a postupně se nakazí rostlina. Sám jsem zkoušel různé postřiky proti houbovým chorobám a plísním, ale bohužel jsem se toho zbavil až radikálním zbůsobem, zbavit rostliny napadených listů až do vymizení příznaků a nebo odstavení celých rostlin .
Pokud tady někdo ví, co je to za nemoc a co pomůže za postřik, tak budu sám rád.

postřik sem nedal zadnej,protoze sem nevedel o co jde,,maji to zatim dve kytky u prostred,, jedna zacla dost svetlal.. ma to cenu jeste necim strikat kdyz sem na 36 dnu květu?

Old Post 24-06-2011 v 21:32 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
andree
Nový Člen

Karma uživatele andree - 9% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 28  

Hlína žloutnutí a usychání listů odspodu - příčina? Příspěvek č. 85



Zdravím, growers

Mám klony Chronic, 2 měsíce staré, outdoor, v hlíně (1/5 perlit, 1/5 kokos, 3/5 zahradnický substrát + trocha písku + dolomit na úpravu ph + Hoštické NPK s guánem) v květináčích (zatím malé květináče, cca 3 litrové. Hnojím BioBizz BioGrow + Fish Mix + Root Juice + postřik Phytamin + Fish Mix. Navíc od minulýho týdne dávám od Atami - Ata XL + Atazyme.
Půda má PH zhruba 5.8, zálivka s přidanýma hnojkama zhruba 5.7 (BEN test půdní)

Už zhruba 3 týdny mi odspodu rostlin začínají žloutnout a usychat velké listy (na hlavním stonku, ale trochu to už přechází i na sekundární větve)
už opadalo několik pater. jedna rostlina to má už do půlky svojí výšky.

Listy žloutnou a usychají od špičky - viz. photos.

Moc prosím o radu, je to důležité, ale to všichni dobře chápete

Předem díky)

Naposledy upravil andree 25-06-2011 v 11:20 AM

Old Post 24-06-2011 v 22:21 PM
andree je offline   Profil uživatele andree   Find more posts by andree   Foto galerie člena andree   Click here to Send andree a Private Message   Add andree to your buddy list     Navštiv homepage uživatele andree! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gremlin101
Golden Grower

Karma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% PěstitelskáKarma uživatele gremlin101 - 86% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 86

To co máš na posledím fotu se mi teď nedávno objevilo na kytce venku, listy začaly z ničeho nic žloutnout a od středu listu se tvořily hnědé skvrny... kytka už to má zasebou , jelikož se to šířilo fakt rychle... a začlo to bych řekl po tom co jsem začal více hnojit, ale objevilo se to jen na té jedné, takže to byl asi nějaký slabší kousek..ostatní dostávaly stejný množství a v pohodě.. a kořeny byly v pohodě, bílí..takže bych to typoval na přehnojení možná ještě s rozhozením PH..ale možná kecám ..

Big Bud XXL - střešní pláň (2011)

1.Indoor 200W CFL (2010)
Konopný kouř inhaluji od nepaměti..Matka povídala že jsem začal už ve svých 2letech..,když jsem si spletl lízatko s brčkem..

Old Post 24-06-2011 v 23:10 PM
gremlin101 je offline   Profil uživatele gremlin101   Find more posts by gremlin101   Foto galerie člena gremlin101   Click here to Send gremlin101 a Private Message   Add gremlin101 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
andree
Nový Člen

Karma uživatele andree - 9% Pěstitelská

Registrován: Jul 2003
Příspěvků: 28  

Dotaz Příspěvek č. 87



citace:
Původní příspěvek od gremlin101
To co máš na posledím fotu se mi teď nedávno objevilo na kytce venku, listy začaly z ničeho nic žloutnout a od středu listu se tvořily hnědé skvrny... kytka už to má zasebou , jelikož se to šířilo fakt rychle... a začlo to bych řekl po tom co jsem začal více hnojit, ale objevilo se to jen na té jedné, takže to byl asi nějaký slabší kousek..ostatní dostávaly stejný množství a v pohodě.. a kořeny byly v pohodě, bílí..takže bych to typoval na přehnojení možná ještě s rozhozením PH..ale možná kecám ..


Taky jsem myslel, že to začalo potom co jsem žačal víc hnojit, proto jsem ty dávky zase snížil, ale nepřestalo to. A ta nejvíc postižená kytka je právě takovej mutant, s postiženýma listama. Na ní to postupuje nejrychleji, ale je to na všech. Přesně jak říkáš - z ničeho nic to začalo žloutnout a od středu listů hnědý skrvrnky, a listy postupně celý uschnnou od špičky směrem k řapíku.

Myslíte že to PH 5.7 - 5.8 je moc nízký? Já vím, není úplně ideální, ale ale nějak moc mimo normu taky ne.. nebo jo?
Nějakej nápad jak to zastavit

Naposledy upravil andree 24-06-2011 v 23:59 PM

Old Post 24-06-2011 v 23:41 PM
andree je offline   Profil uživatele andree   Find more posts by andree   Foto galerie člena andree   Click here to Send andree a Private Message   Add andree to your buddy list     Navštiv homepage uživatele andree! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 88

!!!

Dobrý ráno andree a ostatní, kterým žloutnou jeden dva listy na kytce...

Nedělejte z komára slona, konkrétně na poslední fotce, když vidím že sou kytky jinak vitální, rostou a vyloženě nestagnujou, bo nestrádají, tak nemá moc smysl špekulovat nad malým množství nažloutlých spodních listů.
Pro svůj dobrej pocit, upravuj a drž pH odstáté zálivky, hnoj podle doporučených dávek a sem tam si změř pH na odpadu v podmisce.
To že kytka sem tam odhodí nějakej list, není důvod k panice, ne vždy každýmu genu sedne vámi vytvořené prostředí a péče, tak aby ste měli kompletně zdravou, nádherně hutně zelenou a vitální krasavici
Takže don't worry be grow

Old Post 25-06-2011 v 07:52 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MDe_
Hulk Gardener

Karma uživatele MDe_ - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 1130  

Příspěvek č. 89

citace:
Původní příspěvek od Zedy
!!!

Dobrý ráno andree a ostatní, kterým žloutnou jeden dva listy na kytce...

Nedělejte z komára slona, konkrétně na poslední fotce, když vidím že sou kytky jinak vitální, rostou a vyloženě nestagnujou, bo nestrádají, tak nemá moc smysl špekulovat nad malým množství nažloutlých spodních listů.
Pro svůj dobrej pocit, upravuj a drž pH odstáté zálivky, hnoj podle doporučených dávek a sem tam si změř pH na odpadu v podmisce.
To že kytka sem tam odhodí nějakej list, není důvod k panice, ne vždy každýmu genu sedne vámi vytvořené prostředí a péče, tak aby ste měli kompletně zdravou, nádherně hutně zelenou a vitální krasavici
Takže don't worry be grow


Přesně tak, mě to taky dělá a neřeším to. Prostě shodí spodní listy. Pokud máš takové světlejší listy, akorád pohnoj trošku, já sem hnojil jen 4x za cenou dobu růstu co jsou venku,jen aby dostaly co chcou do růstu.

Toho se nebojte,

Old Post 25-06-2011 v 07:56 AM
MDe_ je offline   Profil uživatele MDe_   Find more posts by MDe_   Foto galerie člena MDe_   Click here to Send MDe_ a Private Message   Add MDe_ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fungog
Nový Člen

Karma uživatele fungog - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 90



ahoj, predpokladam, ze bych mel pohonojit?diky za odpoved

Old Post 25-06-2011 v 13:25 PM
fungog je offline   Profil uživatele fungog   Find more posts by fungog   Foto galerie člena fungog   Click here to Send fungog a Private Message   Add fungog to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jumbo
Nový Člen

Karma uživatele jumbo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 16  

Příspěvek č. 91

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=57931

poprosil bi som vas o nazor cim to moze bit ?

krutia sa mi listy su zvednute... spodne zltnu a opadavaju

ph ? :/

Old Post 26-06-2011 v 17:54 PM
jumbo je offline   Profil uživatele jumbo   Find more posts by jumbo   Foto galerie člena jumbo   Click here to Send jumbo a Private Message   Add jumbo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chorus
Stálý Člen

Karma uživatele chorus - 95% PěstitelskáKarma uživatele chorus - 95% PěstitelskáKarma uživatele chorus - 95% PěstitelskáKarma uživatele chorus - 95% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 132 

Dotaz plíseň nebo přehnojení ?..poraďte Příspěvek č. 92


jsem týden po přepnutí a objevují ze mi na listech fleky..jak na listech ze spoda..ty i žlouknou tak na velkych listech jde to celkem rychle(..můžete poradit?..prošel jsem všechny thedy..a nevím jestli je to přehnojený nebo plíseň...ty jsem nikdy v pěstírně neměl...díky

Old Post 27-06-2011 v 08:58 AM
chorus je offline   Profil uživatele chorus   Find more posts by chorus   Foto galerie člena chorus   Click here to Send chorus a Private Message   Add chorus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chorus
Stálý Člen

Karma uživatele chorus - 95% PěstitelskáKarma uživatele chorus - 95% PěstitelskáKarma uživatele chorus - 95% PěstitelskáKarma uživatele chorus - 95% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 132 

Příspěvek č. 93

každopádně jsem nasadil proplach a cáknu kuprikolem...uvidíme

Old Post 27-06-2011 v 10:15 AM
chorus je offline   Profil uživatele chorus   Find more posts by chorus   Foto galerie člena chorus   Click here to Send chorus a Private Message   Add chorus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
brujeria
Stálý Člen

Karma uživatele brujeria - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 69  

Příspěvek č. 94

citace:
Původní příspěvek od fungog
ahoj, predpokladam, ze bych mel pohonojit?diky za odpoved

Ja si myslím že bys právě hnojit neměl spíš párkrát zalejt čistou vodou! Tvůj problém určitě neni nedostatek živin spíš naopak!

Old Post 27-06-2011 v 11:10 AM
brujeria je offline   Profil uživatele brujeria   Find more posts by brujeria   Foto galerie člena brujeria   Click here to Send brujeria a Private Message   Add brujeria to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
01maco06
Nový Člen

Karma uživatele 01maco06 - 54% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 18  

Prosim pomoc asi umiera Příspěvek č. 95

Zdravim. V prvom rade podotykam ze som tu novy clen aj grower novacik.
Chcem Vas poprosit ci mi neviete poradit co spravit s tym co sa tu deje.

http://www.image-share.com/ijpg-740-279.html
konce listov usychaju maju sivu farbu a su strasne blede hlavne vrch kvetiny.

http://www.image-share.com/ijpg-740-282.html
Tu su konce listov zoschnute hnede.

http://www.image-share.com/ijpg-740-283.html
Takto vyzera cela rastie pod usporkami pomalicky ale darilo sa jej velmi dobre ale zrazu zacina blbnut .. neviem cim to je ostatne som dal radsej prec odnej tie su v pohode .

http://www.image-share.com/ijpg-740-284.html
Takto vyzerala napravo dole

Old Post 27-06-2011 v 15:49 PM
01maco06 je offline   Profil uživatele 01maco06   Find more posts by 01maco06   Foto galerie člena 01maco06   Click here to Send 01maco06 a Private Message   Add 01maco06 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 96

Ty první tři fota tak to máš nejspíš přelitý. Na poslední fotce se na pravé kytce jedná asi o mutaci, ta kytka to prostě bude dělat.

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 27-06-2011 v 16:31 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:25 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 4 5 6 7 8 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-04-2024 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VIII. !!! - 1575 odpovědí
09-03-2017 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VII. !!! - 1223 odpovědí
15-07-2015 - !!!MÁŠ PROBLÉMY S LISTY? Tak piš jenom sem a nikam jinam VI. !!! - 1201 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7687060 seconds with 33 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív