Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 54 55 56 57 58 »
Autor
Téma 
ShivasLight
Stálý Člen

Karma uživatele ShivasLight - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 881

Dôvod prečo tam nieje cervena ani zltooranzova je preto lebo toto je grow Panel ,, robim dva , One grow One bloom ,, naštudoval som si fotosyntezu pri akom spektre aky chlorofil sa vytvara ,, ved dokonca aj pri hps mas bloom svetlo a grow jednoducho preto lebo podporuju inu fazu rastu .. Nechapem prečo sa led vyrobcovia snažia vyrobiť multispektrum panely ked pri každej fazy potrebuješ iný Plus keď tam daju tzv. spínač na rast a bloom tým len nevyužívaju to určité spektrum ktoré je v danej fázi potrebné . -- Intenzita v Mcd je iba pre predstavu keby chceme vedieť ozajstnú silu ledky museli bysme merať silu spektra radiometrom ( zachytava vlnovu dlzky a silu spektra), Nj a tiež som si pre istotu overil silu svietenia na malych 48 diodovych paneloch malickych ako kalkulačka na aku plochu a ako daleko dosvietia a výsledok ma prekvapil dĺžka bola 1 meter a osvietila plochu 60x 60 cm - dokonca som pod modrym spektrom mal jednu malu rastlinu ktora zacala rast dost rychlo no to bol len test celkovy grow som nemal sancu spravit ten by som chcel vykonat tymto panelom ,ktorý by mal byť o hodne účinnejší.

Old Post 23-08-2012 v 07:08 AM
ShivasLight je offline   Profil uživatele ShivasLight   Find more posts by ShivasLight   Foto galerie člena ShivasLight   Click here to Send ShivasLight a Private Message   Add ShivasLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShivasLight
Stálý Člen

Karma uživatele ShivasLight - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 882

Ešte k tým výkonovým ledkám - Podla mňa bysme sa mali držať pri tom že s ledkami chceme hlavne ušetriť čiže používať diody ktoré majú to isté spektrum len svietia trocha silnejšie je zbytočné keďze aj vysokosvietive led vyžaruju 100% spektrum podľa vlnovej dĺžky -tieto vysokosvietive ak sú zapojené správne majú odtah ani nie jeden amper aj menej ... ,, a odťah vykonovych lediek je taky isty ako Hps tak načo potom robiť ledky ked ťahajú tak isto? výhoda vysokosvietivých je plus ešte tá že nemusia mať čočky ,čo výkonové potrebujú keďze svietia 120 stupňov do okolia zatial čo vsksvtve Led maju svietiaci uhol 30 stupňov a keďže potrebujeme aj tak zameráť svetlo smerom dole na naše krásky musíme na vykonove dať optické čočky na spresnennie svietenia ,čiže len ďalšia dra´ha vec a zbytocna.-- to ako svietia vysokosvietive naraz je dosť silné no ak človek nikdy take niečo nespravil a predstavý si že všetky diody su rovnake ako napr ta v tv ovladači ma holt smolu a myslí si že potom treba daky super vykon tam . ale je super ze to tu preberame takto aspon tu neni mrtvo ,.

Old Post 23-08-2012 v 07:18 AM
ShivasLight je offline   Profil uživatele ShivasLight   Find more posts by ShivasLight   Foto galerie člena ShivasLight   Click here to Send ShivasLight a Private Message   Add ShivasLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 883

Candely se nechají celkem přesně přepočítat na vyzářený výkon ve wattech, pokud znáš dominantní vlnovou délku, světelný tok (resp. svítivost a úhel vyzařování) a šířku centroidu (FWHM).

Jinak myslet si, že LEDky jako zdroj téměř monochromatického světla jsou ideální spektrum je naivní. Ideální by bylo kombinovat více barev, ale to zase naráží na technologii, protože jediný LEDky s dostačující účinností, aby mohly být efektivnější než jiné zdroje, jsou modré, červené a částečně bílé (to jsou stejně jen převlečené modré). Zbytek má mizivou účinnost.

Výhoda výkonových LED je taková, že když do ní pustíš stejný proud jako do těch tvých, můžeš dostat i čtyřikrát vetší výkon. A snesou, jak správně říkáš, i 1A. Tzn. 1 takováhle by mohla nahradit cca 40-50 tvých a to se zlomkem spotřeby (na kolik tě vyjde? Osram Oslon na rs-online je za 30Kč). Jinak optiky jsou velmi přeceňované, viděl jsem i velmi úspěšný kolo (víc jak 1,5g/w) s Osram Golden Dragon+, které mají úhel 170*.

Alespoň nějaký výkon v červené části spektra je nutný pro zdravý vývoj a to i ve vegetační fázi.

Věř mi, že vím jak svítí ony "vysoce svítivé LED", sám jsem podobný panel před pár lety udělal, ale nebylo k ničemu (ani ne 10g na 40W). Mezi "vysoce svítivíma" a "výkonovýma" (tedy těmi, které jsou stavěny na větší proudy, mají velký čip, nízký tepelný odpor pouzdra, atd.), je asi takový rozdíl jako mezi tvýma a těma v ovladači.

Závěrem bych ti doporučil více studovat a méně plácat ničím neověřená fakta. Fyziku prostě neuprosíš. Není možné z ledek dostat více než cca dvojnásobnou účinnost než HPS. Ale na druhou stranu, moderní diody už by toho dvojnásobku dosáhnout měly a to také není málo. Bohužel cena nejlepších diod je opravdu velká, zvláště pro jednotlivce.

Pokud by se však našlo dost lidí, které to zajímá, možná by se hromadnou objednávkou dalo dostat na zajímavou cenu. Jsem ochoten sepsat svoje poznatky, podložit to věrohodnými zdroji, poskytnout excelový sešity pro návrh, simulaci spektra a převody jednotek, případně i něco přeložit z aj (pokud by byl zájem). Moc mě tato technologie zajímá, sám to však zatím neutáhnu. Pokud by se někdo našel, byť jen s otázkou, neváhejte napsat!

PS: Doporučuji přečíst každému:
obsáhlý rozbor problematiky by knna - opravdu výborné čtení od zřejmě největšího odborníka na MJ pod LED
onen grow s GoldenDragon+ - 38g na 22W diod (btw dnes jsou LEDky zase o generaci dál)

a.
edit: druhý link nějak nemaká, ale thread se jmenuje "Pinstripe's 2nd try: PC case + 22W LED" - snadno to najdete Googlem

Old Post 23-08-2012 v 10:09 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShivasLight
Stálý Člen

Karma uživatele ShivasLight - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 884

Výhoda Vysokosvietivych je aj v tom že ich môžeš dať vela na malé miesto a nemusis to chladit no pri vykonovych musis chladit celkom dost ,plus odber je podobny ako pri hps aby si teda mal ten isty vykon ktory tak velmi chces. No zas hadat sa ci su lepsie vykonove alebo vysokosvietive je blbost , ,- Jedina moznost je kombinacia oboch kedze vysokosvietive maju malu spotrebu dakych 5 vykonovych umiestnit tak aby boostli celkove panel . -- Nabuduci Tyzden by mali byt hotove obydva paneli -- Bloom and grow .

Old Post 24-08-2012 v 03:17 AM
ShivasLight je offline   Profil uživatele ShivasLight   Find more posts by ShivasLight   Foto galerie člena ShivasLight   Click here to Send ShivasLight a Private Message   Add ShivasLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 885

Promiň, ale šíříš tu jen bludy a nepravdy. Je jen na tobě jaký proud (a potažmo příkon) do diody pustíš. A pro naše účely je samozřejmě lepší taková dioda, která při stejném proudu (resp. příkonu) vyzáří vyšší výkon. A to ty tvoje nejsou.

Old Post 24-08-2012 v 12:44 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fandouc
Nový Člen

Karma uživatele fandouc - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 5  

Pohodička LEDky k ledu Příspěvek č. 886

Moje zkušenost s LED? Nebrat,svítí krásně,ale roste to jak pod zářivkou. LED s příkonem 90W jsem nahradil 250W sodou a jsem uplně někde jindéééé.

Old Post 24-08-2012 v 14:32 PM
fandouc je offline   Profil uživatele fandouc   Find more posts by fandouc   Foto galerie člena fandouc   Click here to Send fandouc a Private Message   Add fandouc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShivasLight
Stálý Člen

Karma uživatele ShivasLight - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 887

Alesh mas aspon elektrikarsku skolu lebo Prud nemozes nijak menit jedine napetie a ked zmenis napetie zmeni sa aj prud ... tak tu ty netrep somariny.

Old Post 26-08-2012 v 11:10 AM
ShivasLight je offline   Profil uživatele ShivasLight   Find more posts by ShivasLight   Foto galerie člena ShivasLight   Click here to Send ShivasLight a Private Message   Add ShivasLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 888

Samozřejmě že můžes, tyhle diody se řídí tzv. Constant-current (CC) drivery. To je takové zařízení, které má nastavený určitý proud a podle toho mění napětí na výstupu (tak, aby obvodem protékal daný proud - např. 700mA).
Vyrábí je např. MeanWell.

btw, začínám pochybovat o tvém vzdělání.

Old Post 26-08-2012 v 12:34 PM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShivasLight
Stálý Člen

Karma uživatele ShivasLight - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 889

No vidíš tak sprav vlastny panel na 100 % bude fungovat ked toho tolko vies ...,, pozrel som tie drivery , len ma zaujma este ci sa to da vyuzit na vysokosvietive lebo co pozeram vacsinou to puzivaju na 1 watt az 3 watt ledky . Ja som hladal vela sposobov ako zvysit efektivitu vysokosvietivych pytal som sa ucitelov no ani jeden my nane nepovedal o tychto driveroch tak sa pytam teba teda ako presne funguje na vysokosvietivych ledkach . Btw O takychto veciach ta nenaucia kedze elektronickych suciastok je hababadej .Vacsinou ti natrepu do hlavy zaklad a potom zbytocnosti... .. no takze kazdu chvilu doplnam text nevadi ,- pokracujem , pozeram citam Led drivers are used to make stable current because of leds changing tempeture http://www.luxdrive.com/products/what-is-a-driver/ takze vyuzitie tochto je vlastne iba nato ze to dodava ledkam taky prud aky potrebuju ale to je potrebne iba vtedy ak menia teplotu cize vznika nechceny odpor a teda do diody ide menej prudu cize mensi vykon -- no zas vysokosvietive nemaju takmer ziadnu vlastnu teplotu cize ziadne vykyvy tam niesu. Tak vlastne sa znova pytam ako inak vyuzit tento led driver na vysokosvietive?

Naposledy upravil ShivasLight 28-08-2012 v 01:25 AM

Old Post 28-08-2012 v 01:13 AM
ShivasLight je offline   Profil uživatele ShivasLight   Find more posts by ShivasLight   Foto galerie člena ShivasLight   Click here to Send ShivasLight a Private Message   Add ShivasLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 890

Ano, plánuju postavit panel. Ale vzhledem k množství věcí, které ještě musím zvážit a s přihlédnutím k ceně, je to ještě dlouhá cesta.
Pro tebe LED drivery nemají smysl, můžeš svoje LEDky řídit pohodlně napěťově. Proud v závislosti na napětí roste v rozsahu 0-20mA "celkem" lineárně a, jak říkáš, nejsou tam takové teplotní výkyvy, aby to nějak výrazně ovlivnily. Bohužel s výkonem, co máš, když ti to přibližně spočítám, můžeš efektivně osvětlovat asi 60cm^2.
Zmínil jsem je proto, abych se ohradil vůči tvé nepříliš slušné poznámce.

mej se, a.

Old Post 28-08-2012 v 07:36 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShivasLight
Stálý Člen

Karma uživatele ShivasLight - 64% Pěstitelská

Registrován: Apr 2012
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 891

60 cm stvorcovych ?? , no ved uvidime

Old Post 28-08-2012 v 18:01 PM
ShivasLight je offline   Profil uživatele ShivasLight   Find more posts by ShivasLight   Foto galerie člena ShivasLight   Click here to Send ShivasLight a Private Message   Add ShivasLight to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 892

citace:
Původní příspěvek od ShivasLight
No vidíš tak sprav vlastny panel na 100 % bude fungovat ked toho tolko vies ...,, pozrel som tie drivery , len ma zaujma este ci sa to da vyuzit na vysokosvietive lebo co pozeram vacsinou to puzivaju na 1 watt az 3 watt ledky . Ja som hladal vela sposobov ako zvysit efektivitu vysokosvietivych pytal som sa ucitelov no ani jeden my nane nepovedal o tychto driveroch tak sa pytam teba teda ako presne funguje na vysokosvietivych ledkach . Btw O takychto veciach ta nenaucia kedze elektronickych suciastok je hababadej .Vacsinou ti natrepu do hlavy zaklad a potom zbytocnosti... .. no takze kazdu chvilu doplnam text nevadi ,- pokracujem , pozeram citam Led drivers are used to make stable current because of leds changing tempeture http://www.luxdrive.com/products/what-is-a-driver/ takze vyuzitie tochto je vlastne iba nato ze to dodava ledkam taky prud aky potrebuju ale to je potrebne iba vtedy ak menia teplotu cize vznika nechceny odpor a teda do diody ide menej prudu cize mensi vykon -- no zas vysokosvietive nemaju takmer ziadnu vlastnu teplotu cize ziadne vykyvy tam niesu. Tak vlastne sa znova pytam ako inak vyuzit tento led driver na vysokosvietive?


Ze se vysokosvitive ledky nezahrejou taky neni uplne pravda, kdyz je jich vic pohromade tak se zahrejou znatelne a jak te ve skole ucitele urcite ucili, nebo jeste ucit budou, polovodice se chovaji pri zmene teploty jinak nez obycejne vodice, s rostouci teplotou klesa jejich odpor a tim roste prochazejici proud a zaroven dost klesa ucinnost LEDek. V polovodicich totiz neprochazi proud jen pomoci volnych elektronu, ale pomoci tzv der. To jen tak mimochodem. Proto si myslim, ze u vetsich panelu i z jen vysokosvitivych diod taky ma smysl nejaky ten driver. Ale taky si myslim, ze zkouset pod tim neco vypestovat smysl nema, pokud chces mit nejaky vysledky. Dukazu pro toto tvrzeni je i tady na Groweru sposty. To jsem ti uz ale rikal drive. A jaka je vyhoda pouzit hromadu slabych LEDek v souctu za vyssi cenu nez nekolik vykonovych s vetsim vyzarenym vykonem? Potom ten panel bez cervenych jsem taky nepochopil. Cervene svetlo rostlina potrebuje a ty ji chces dat nejaky mizivy mnozstvi z bilych LEDek? Bile LED maji cerveneho spektra taky dost malo. Jak tu nekdo psal, bile LED jsou modre emitory s vrstvou luminoforu ktera cast modre premeni na tusim ze predevsim zlutou a slozenim modre se zlutou vznika pro oko bila barva. Neni to pripad vsech bilych, ale vestsiny ano. Pod tim to neporoste moc dobre a dost mozna to bude delat mutanty a hermouse. Je fajn, ze se snazis, uz ti tu hodne lidi poradilo spoustu veci, ale ty si jedes porad to samy a z rad si nic neberes. Tva prace prichazi v nivec. Siris tu z vetsi casti nesmysly. Ale co, i tak jsem zvedavej na nejaky tvuj test tohoto panelu.

Jak pise alesh, vykonove LEDky jsou mnohem lepsi, vyssi ucinnost, kdyz se koupi nejake lepsi. Snadnejsi vyroba - nemusi se letovat stovky a tisice kontaktu a leptat velky plosnaky. Snadnejsi rizeni pomoci kvalitnich driveru. Vysokeho vyzarovaciho uhlu bych se vubec nebal, chce to jen upravit styl pestovani.

micro LED box 15/25W #1

Old Post 01-09-2012 v 05:50 AM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
franta
Nový Člen

Karma uživatele franta - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 24 

Příspěvek č. 893

Nechajte uz toho ShivasLight, urcite ma max 17, chodi na nejaku elektrotechnicku ucnovku a uz si mysli ze pojedol vsetku mudrost sveta. Takto tu len zasierate forum a toci sa to dokola vzdy o tom istom. On si bude tvrdit stale svoje, nema to zmysel sa s nim hadat..

Sak nech sa predvedie, nechajte ho nech si zbastli daco podla tych svojich teorii a nech pod tym daco "vypestuje". A sam potom zisti ze je to na prd. Btw aj ja som sa ledkam venoval dlhu dobu a stale ma to laka, ale tieto pidisvetielka urcite nie!

Old Post 04-09-2012 v 19:38 PM
franta je offline   Profil uživatele franta   Find more posts by franta   Foto galerie člena franta   Click here to Send franta a Private Message   Add franta to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Manas
Nový Člen

Karma uživatele Manas - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 894

Zdravim potreboval bych poradit, podarilo se mi sehnat ledkovy svetla tak jestli by slo je pouzit pro rizkarnu nebo na rust tady je odkaz:
http://vysilackymilin.cz/detail/kat...x3w-8-30v_4331/ a
http://vysilackymilin.cz/detail/kat...0v-bodovy_4332/

a jestli by sla pouzit na kvet:
http://ledkove-zarovky.cz/led-refle...tor-svetlo-i59/

U prvnich dvou teplota 6000 a ty posledni 3000-3500

Zatim co studuju led technologii tak vidim nejvetsi problem v tom ze tyto ledky nevyzaruji infra a ultrafialovy zareni

Naposledy upravil Manas 14-09-2012 v 06:25 AM

Old Post 13-09-2012 v 20:18 PM
Manas je offline   Profil uživatele Manas   Find more posts by Manas   Foto galerie člena Manas   Click here to Send Manas a Private Message   Add Manas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Modelář
Stálý Člen

Karma uživatele Modelář - 23% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 39  

Nápad Příspěvek č. 895

Zdar groweři,chtěl jsem se s vámi podělit o mou zkušenost se zářivkovým osvětlenim..Jednou jsem prořezával box azbyla mi hromada klacků, bylo mi líto je vyhazovat a tak jsem si řekl že je dám zakořenit.Jelikož jsem měl v boxe už přeplo na 12/12 tak jsemm je nemohl nechat tam, tak jsem byl nucen vymyslet náhradní řešení..Po rekonstrukci bytu mi zbyla jedna zářivka brilum ariba W13 4000K..nechal jsem tam originál trubici namontoval o 25cm nad řezany v pařníčku a do 10 dnů většina měla kořeny.Postupně jsem to přesazoval do kelímků od jogurtu(musel jsem jich kvůli tomu sníst během deseti dnů 60) a teď jich tam mám přesazenejch 52 že se tam skoro nevlezou a všichni parádně jedou..sice pomalejš jak pod mh-čkem,ale to mi vyhovuje,bo čekám až bude volnej box a nechci aby pořerostli..tu máte odkaz na nejlevnějši co jsem našel na zboží.cz http://svetusporek.webnode.cz/products/ariba-w13/ pohledejte a uvidíte...myslim si že zlatá spotřeba na to že mám pod tím 52 klanuů..dřív jsme na to jel půjčeným 250W CFL a rozdíl ve spotřebě jak kráva..kdyby někdo chtěl nějaký fotky tam můžu postnout(kdby se našel nevěřící tomáš )

Old Post 15-09-2012 v 15:14 PM
Modelář je offline   Profil uživatele Modelář   Find more posts by Modelář   Foto galerie člena Modelář   Click here to Send Modelář a Private Message   Add Modelář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Manas
Nový Člen

Karma uživatele Manas - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 896


Tak nejspis to budu muset odzkouset, mam vyklíceny a rozjety seminko. Hodil sem to do komina a rozsvitil timto svetlem http://vysilackymilin.cz/detail/kat...ozptylovy_4333/
Tak a uvidime co bude dit.

Old Post 15-09-2012 v 22:04 PM
Manas je offline   Profil uživatele Manas   Find more posts by Manas   Foto galerie člena Manas   Click here to Send Manas a Private Message   Add Manas to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:49 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 54 55 56 57 58 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-11-2023 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV. - 648 odpovědí
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5346660 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív