Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Micro Grow LED 61W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4 5 6
Autor
Téma 
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 49





jasná věc. brzy to nafotim. těch modrých je 6 a jsou to Royal blue 465nm. Dal jsem je na střed s tim, že kytky při růstu budou uprostřed, což není úplně real. Po tomto growu budu světla zase předělávat jak jsem už psal. Zatim sháním hliníkovej plech na kterej bych je přidělal. takhle je to nevyhovující. Původně jsem tam měl 48 červených, 6 modrých a 2 bílé. přidělal jsem do stran 2x5 čevených. tj teď je to 58red, 6 blue, 2white. Těch modrých tam moc není. Časem vyladím. Diody jsou zatim na sololitový desce na kuprexu 2x4cm. červený se uchalděj, modrý a bílý maj na sobě ještě měděný pásky. Do budoucna ještě přidělám nějaký reflektory a proudový zdroje..
Vývoj je vývoj. Všechno nejde hned.... Ale roste to pěkně. Fotky jsou na prd protože je skříň malá a nevejde se mi do ní foťák. Už stavim větší.. Plus teplota ledek, modrý a bílý cca 60-70 (80?)stupňů na chipu, řekl bych, proto to chci hodit na ten hliník, aby to bylo do 50 všechno...
Jede to na 350mA což není tolik. to se dá. červené jsou 2V. tj 0,7W modré 3V (1W) a bílé 3,5V (1,2W). Proto ta větší teplota..

Koukám že farnell má i ledky 656 nm od osramu. Ale zase nikde nevidím jak budou svítit. Cree je záruka kvality. Ale je jasný že by se tim zlepšilo spektrum. To jsem chtěl právě doplnit těma dvěma bílejma LEDkama. Možná na zkoušku pár koupim abych viděl jak svítěj. Ale jestli má někdo z vás zkušenosti s LEDkama na této vlnové délce, tak by to bylo super...

Už jsou to tak dva roky co na těch ledkách dělám. Začínal jsem s obyčejnejma supersvítivejma. Ale to byl krok zpět. Maj malý vyzařovací úhel a to je špatný. Tyhle maj úhlel kolem 100-110stupňů. když dám na pár ještě 60-70 stupňový reflektory může to být zajímavé..

+Všem díky za připomínky. Však já to časem vyladím..

Naposledy upravil Okurčák 04-10-2012 v 22:56 PM

Old Post 04-10-2012 v 22:28 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 50

+Přídávám foto starých světel...

Old Post 04-10-2012 v 22:58 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 51






+přikládám fotky starých světel kde jsou vidět vysoce svítivé úzkosměrové diody a po stranách už pár prvních současných výkonových diod. Hodně práce mi to tenkrát dalo....
Cuprex je rozměru 20x30cm

Old Post 04-10-2012 v 23:06 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 52



58(12/12)

tedy narychlo něco pro porovnání

Ale mam slabej blesk na foťáku a v tý tmě to prostě neutáhne. Světlo se na zelený barvě ztrácí..

Naposledy upravil Okurčák 12-10-2012 v 16:09 PM

Old Post 05-10-2012 v 09:40 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 53

Teda, kdyz sem tohle videl. predstavoval sem si kytky jak paratka a uz vubec sem neveril ze to dojedes do konce, je to parada Kplus mas jasny... ze zvedavosti se zeptam, na kolik te vysel soucasnej(trochu punkovej ) panel?

Old Post 05-10-2012 v 21:42 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zmetek
Stálý Člen

Karma uživatele zmetek - 89% PěstitelskáKarma uživatele zmetek - 89% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 265  

Příspěvek č. 54

díky, byl jsi rychlej...

ty teploty jsou ale fakt hodne vysoky, LEDky pri nich budou velmi rychle degradovat, navíc tak maji mnohem nizsi optickej vykon

ten stary panel bych klidne taky vyuzil, pridej jeste modry a muzes pod tim nechat korenit a rozrustat rizky nez prepnes na kvet

micro LED box 15/25W #1

Old Post 06-10-2012 v 13:06 PM
zmetek je offline   Profil uživatele zmetek   Find more posts by zmetek   Foto galerie člena zmetek   Click here to Send zmetek a Private Message   Add zmetek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 55

zmetek: s tou teplotou to je jasný, proto to budu předělávat. Ale zase ber to tak, že červený jsou studený a těch je tam nejvíce.... ty maj třeba 40 stupňů.
Lori: no, začínal jsem na pár stovkách ale ted už jsem v tom tak za 4000,-

Old Post 07-10-2012 v 18:48 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 56

citace:
[i]
Lori: no, začínal jsem na pár stovkách ale ted už jsem v tom tak za 4000,- [/B]


No to uz je pekna palka, ptal sem se proto ze jednou za cas kouknu na kolik by takovej panel prisel, a ted me prastila do oka akce na led moduly(asi do auta) po trech smd diodach, udavana svitivost jednoho panelu je okolo 60lm pri necelym 1w, a cena se tam pohybuje do 20korun...! Takze prakticky stejny parametry jak 1w led cipy pri ctvrtinovy cene, ale to uz zabiham moc od tematu. Za odpoved diky

Old Post 07-10-2012 v 19:15 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 57

včera jsem zalil finalem. Do konce týdne chci kytky říznout, pryskyřice už vypadá ok..

P.s. teď jsem na ně šahal, a tím že vlhkost nízko (50%), stonky ohnuté, větráky naplno. Tak vzduch proudí kolem světel naplno a diody se dobře chladí. Teplota je max do 40 stupňů na bílé, ostatní jsou v poho..

Nejvíc to bude asi topilo v době růstu.. No snad seženu nějakej ten plech..

Naposledy upravil Okurčák 08-10-2012 v 19:47 PM

Old Post 08-10-2012 v 16:27 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alesh
Stálý Člen

Karma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% PěstitelskáKarma uživatele alesh - 73% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 647  

Příspěvek č. 58

Ahoj, konečně to tady někdo rozjel s pořádnýma LEDkama.

A teď spousta dotazů:

Jaký to máš plošňáky? Klasický FR4 nebo něco s kovovým jádrem? Pokud FR4, máš tam prokovený otvory pro přenos tepla? A na sololitu? Když to předěláš, zvýší se ti účinnost. 40 stupňům nevěřím, to může bejt někde na plošňáku, pájecí bod má mnohem víc a přechod ještě víc.

Jinak Farnell má teď hyper red (655nm) (Osram Oslon), minimální bin 3T - což je 355mW. Prakticky nejlepší deep red na trhu (ještě s Rebelama).

Co ten driver s tím IOčkem? Šlape to dobře? Sám teď skládám podobný setup a rozmýšlím, jaký drivery použiju. Určitě by ti klesly náklady, kdybys jich udělal o něco víc a rozumně prodal.

Ještě bych poznamenal, že není dobrý nápad dělat jeden driver pro dvě paralelní větve. Často to skončí tak, že jednou větví prochází mnohem vyšší proud, než tou druhou, což vede k přehřívání a k možnému odpálení. I když tvoje LEDky jsou stejně specifikovaný na 700mA, takže by jim to asi neublížilo, ovšem prospívat to nemůže. Plánuješ je s pořádným chlazením krmit vyšším proudem?

Jo a ještě by mě zajímalo, kde si necháváš dělat plošňáky a na kolik to vyjde (třeba za 1dm^2).

a.

Old Post 09-10-2012 v 09:35 AM
alesh je offline   Profil uživatele alesh   Find more posts by alesh   Foto galerie člena alesh   Click here to Send alesh a Private Message   Add alesh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 59

alesh:Je to FR4, 0,8mm. Nechal jsem t o vyrobit u pana Kohouta http://www.tistaky.cz/ cenově to vyšlo na pár korun za jednu desku. (Už nevim4-8kč?myslim 1 deska jedné diody.. Fotopředloha stojí kilo a něco řeznání). Ale dá se koupit deska z GM. nařezat, proférzovat a nožem uštípnout pár vrstev lamina a ztenčit. Potom bude dokonale tepelně odvodivá. Uvidím zda tyhle neztenčím až je hodim nějakej plech. Na ty hyper red ještě mrknu. Ten IO je parádní, má intergorvanej výkonovej mosfet v sobě, je to o pár součástkách a umí až ampéru mam pocit. Účinnost má přes 95 procent při optimálním zatížení (vstupní napájení/výstup napětí/prodová zátěž). Je dost možný že při 700mA poteče každou větví jinej proud, na to mrknu, případně prohodim nějaký diody. Ty paparalení větve budou mít samozřejmě identický zapojení diod. Uvidím, chce to testy. Každej bych chtěl vědět hnedka všechno, ale to nejde Krmit většim proudem, jak jsem už psal, chci mít optimální světlo s minimálníma nákladama. Moje led maj nevyšší efektivitu na 350mA. Samozřejmě bych je moh přitáhnout více. Zatim o tom neuvažuju. Šlo by to snadno.... Vem že převládají Red a ty jsou méně žravý. Takže by to při dobrych chlazení jít určitě mělo. Pro lepší svit jsem přemejšlel nad těma reflektorama, ale to jsou pracha navíc (min 30kč za jeden), uvidíme.... Asi tak....

Dostatečně to vylepšit, tak bych klidně i pár prodal, s tim jsem počítal od začátku, ale zatim to neni ono a náklady jsou moc vysoký. Výrobci led panelů koupěj milion ledek a nákady maj minimální.

Naposledy upravil Okurčák 09-10-2012 v 10:57 AM

Old Post 09-10-2012 v 10:25 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 60



ukázka desky s diodou..
2x4cm 0,8mm FR4, Cree red 630nm

Naposledy upravil Okurčák 09-10-2012 v 10:47 AM

Old Post 09-10-2012 v 10:34 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 61

Díky všem za připomínky. Kolega alesh mě přivedl na nové myšlenky. Už chápu proč týpek provozuje svoje 350mA diody na 700mA. viz odkaz http://bonsaihero.com/ledgrow.html (odkaz uživ.biely)
Asi se to vážně vyplatí, protože se pořizovací náklady sníží na půl.

Naposledy upravil Okurčák 09-10-2012 v 12:45 PM

Old Post 09-10-2012 v 12:30 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
biely
Stálý Člen

Karma uživatele biely - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 62

nebolo by lepšie upevniť tie ledky čo máš na hliníkový plát? chladenie by sa dalo teoreticky riešiť potom za pomoci cpu vetrákov + s teplotným regulátorom otáčok praktickz to ešte nemám odskúšané nakolko taký plát aký by som potreboval nemôžem zohnať zaťial

to ze sa niekedy hlupo pytam neznamena ze cakam rovnaku odpoved. Forum luskam kazdy den aby som sa ucil na chybach a radach druhych

Old Post 09-10-2012 v 19:39 PM
biely je offline   Profil uživatele biely   Find more posts by biely   Foto galerie člena biely   Click here to Send biely a Private Message   Add biely to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 63

biely: máš pravdu, už mnohokráte jsem zmínil, že budu světla předělávat. Takhle to bylo provizorní. Myslel jsem že se diody dobře uchladí samotnou kuprexovou deskou a jako nosný materiál jsem vybral sololit kvůli ceně. Sololit ale celkovou váhu nesnese plus ledky chci chladit lépe. Tj opravdu to budu celé předělávat. Cílem je předělat celý systém. Sundám destičky s diodama a budu je nejspíše lepit na plech (hliník nebo nerez). prodrátuju a připojím IO LED driverů. Do diskusi s aleshem jsem si uvědomil, že je blbost dávat dvě dvětve na jeden proudový zdroj. Při přerušení okruhu větve by protékal plný proud větví druhou a musel bych to ošetřit pomocí pojistek nebo zenerek. Takže abych neutrácel za IO LED driverů, které mam koupeny 4, zapojím méně diod na 4 okruhy po 700mA. Z datasheetu diod plyne, že při dvojnásobném proudu je světelný tok cca 180-190%, takže se to dá... Uvidím. Možná udělám kompromis a pojedu na proudu mezi 350-700mA, to až podle testů nového světla. Plus jestli se prodávaj nové deep red diody, tak asi přikoupim a zapojím do okruhu aby to bylo ideální. Snížením počtu červených diod se sníží nepoměr modré vs červené. Ale možná pár modrých na radu aleshe přidám. Jestli má kytka kvůli nedostatku modrého světla problém s optimálním průběhem fotosyntézy, mohlo by se to jen vyplatit.

Takže je to tak, diody půjdou ze sololitu na nějaký chladič pro lepší odvod tepla. Skříň bude větší a vyšší, takže bude více prostoru pro cokoliv.

Old Post 10-10-2012 v 10:54 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 64

Kytičky už mají tmu, v neděli půjdou pod kudlu.... to bude 67(12/12)
Pohled do skříně je dost zajímavej, všechny stonky jsou pod palicema někam ohnutý.

Objednávám nakonec i kovové diodové destičky. 100ks za těch 8 doláčů s dopravou zdarma, to už se dá. Horší je že si člověk musí počkat. Na jednu věc čekám už měsíc a nejsem si jistý zda ještě dorazí Hold riziko věcí z Chiny.

Naposledy upravil Okurčák 12-10-2012 v 16:40 PM

Old Post 12-10-2012 v 16:16 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:44 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4 5 6  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2016 - LED micro grow - 110 odpovědí
19-07-2015 - První grow LED 74w - 30 odpovědí
29-08-2013 - Micro Grow LED (50-60W)+pseudo aero - 172 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6005300 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív