Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Problém se zakořeněním řízků
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 2 3 4
Autor
Téma 
Jebal
Stálý Člen

Karma uživatele Jebal - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 35 

Problém se zakořeněním řízků!! Příspěvek č. 49

Nechtějí mi zakořenit řízky Super silver haze!!

Nikdy jsem s tím neměl problém, vždy mi z jiných odrůd vše zakořenilo,ale ted to prostě nejde.
Matky jsou 3 měsíce staré. Klony vzaty už po třetí a nic.
Metoda je klasická: rockwool,minipařník,zářivka

Old Post 25-05-2013 v 00:41 AM
Jebal je offline   Profil uživatele Jebal   Find more posts by Jebal   Foto galerie člena Jebal   Click here to Send Jebal a Private Message   Add Jebal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aresek
Stálý Člen

Karma uživatele aresek - 80% PěstitelskáKarma uživatele aresek - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 215  

Příspěvek č. 50

nějaké bližší info? popřípadě fotky?...vlhkost, teplota, nemáš tam nějaké škůdce?...kořeny byly a jsou sežrány, zhnilé nebo se vůbec nevytvoří?...

Old Post 25-05-2013 v 01:23 AM
aresek je offline   Profil uživatele aresek   Find more posts by aresek   Foto galerie člena aresek   Click here to Send aresek a Private Message   Add aresek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Re: Problém se zakořeněním řízků!! Příspěvek č. 51

citace:
Původní příspěvek od Jebal
Nechtějí mi zakořenit řízky Super silver haze!!

Nikdy jsem s tím neměl problém, vždy mi z jiných odrůd vše zakořenilo,ale ted to prostě nejde.
Matky jsou 3 měsíce staré. Klony vzaty už po třetí a nic.
Metoda je klasická: rockwool,minipařník,zářivka


Doporučil bych ti projít témata:

Klonování / FAQ
Pěstitelské techniky - klonování
Klonujte s Hlavou

Tam je inspirace dost, jinak by bylo dobrý jak píše aresek poslat bližší info k tvýmu postupu kořenění. Někdy trpělivost přináší růže kamaráde, jestli nemáš ideál podmínky, tak se ti náznak prvních kořenů může protáhnout

Old Post 25-05-2013 v 09:44 AM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 52

AD48)) aha to je pekny test od koho , od cloveka co dava 300 na 600w pojezdu tak se nejak ani nedivim ze mu to jde nejlip od ruky s tou nejlevnejsi srackou btw do 10dnu to koreni v ciste vode...

Old Post 25-05-2013 v 09:49 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jebal
Stálý Člen

Karma uživatele Jebal - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 53

škůdci tam nejsou, semena jak jinak neš MR.nice to je jasný,ale vůbec se netvoří kořínky,vlhkost taky v poho,

Old Post 25-05-2013 v 10:31 AM
Jebal je offline   Profil uživatele Jebal   Find more posts by Jebal   Foto galerie člena Jebal   Click here to Send Jebal a Private Message   Add Jebal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rákosníček
Stálý Člen

Karma uživatele Rákosníček - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 751  

Příspěvek č. 54

a jsou jinak pěkně zdravý, nebo žloutnou a očividně jim něco chybí? i hodnota PH docela ovlivňuje rychlost zakořenění, ale jeho větší výkyv se právě ukáže na listech

nevíš jak vypadal stonek v tý kostičce +- po 10ti dnech?
a do třetice používáš nějakej stimulátor pro řízkování?

Old Post 28-05-2013 v 14:11 PM
Rákosníček je offline   Profil uživatele Rákosníček   Find more posts by Rákosníček   Foto galerie člena Rákosníček   Click here to Send Rákosníček a Private Message   Add Rákosníček to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zdenda89
Stálý Člen

Karma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Zdenda89 - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 313  

Příspěvek č. 55

zrovna ty SSH kořeněj fakt rychle ...

Můj out volume 1

Můj out volume 2

Můj out volume 3

Selekce OG Kush DINAFEM
600W OG, GWS, SSH, FLO

Old Post 29-05-2013 v 21:57 PM
Zdenda89 je offline   Profil uživatele Zdenda89   Find more posts by Zdenda89   Foto galerie člena Zdenda89   Click here to Send Zdenda89 a Private Message   Add Zdenda89 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jebal
Stálý Člen

Karma uživatele Jebal - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 56

Tak co jsem to tu pročetl,tak to mám ůplně stejné jako sirup,zduřelé stonky,malinkaté kořínky,na některých pass. Takže jsem napsal Shantibabovy a napsal mi že některým SSH se nechce kořenit se stimulátory!!! Mám je normálně hodit do čisté vody,takže jsem si vyrobyl menší Bubble cloner a budu čekat. Ve čtvrtek to bude týden v cloneru,uvidíme jestli se chytnou.

Old Post 03-06-2013 v 23:11 PM
Jebal je offline   Profil uživatele Jebal   Find more posts by Jebal   Foto galerie člena Jebal   Click here to Send Jebal a Private Message   Add Jebal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 57



Můžu říct, že patřím k těm kterým také nejde řízkování a stonky většinou zduří a žádný kořínky se nekonají. (většinou až po zasazení)
Už jsem vyzkoušel všechny možné experimenty včetně zakořeňování ve vodě ( to ale trvalo dlouho) a došel jsem k závěru, že rozhodující je kvalita vody, protože u známého to jde a velký vliv má taky daná odrůda.
Nicméně to není směrodatné a ověřené.

S čím jsem ale měl VELKÝ ÚSPĚCH jsou sadbovací kostky ROOT IT.
http://growhouse.cz/growshop-umele%...t-50ks-v-baleni

Sadbovací kostky jsou z pórovitého materiálu /kdo pamatuje houby na mytí tabule ze školy tak bude vědět jak to vypadá /prostě jako přírodní houba.
Návod v češtině nebyl, tak jsem jen podle obrázku nalil do dírky Clonex / místo jejich přípravku/ zasunul řez a uložil do umělohmotného plata od vajíček. Udělal jsem takto řezy ze dvou odrůd a dal do pařníčku.

Žádný namáčení, pufrování se nekonalo, protože kostky jsou od výrobce už vlhké a možná něčím napuštěné. Obal má uzavíratelný zip, proti vysychání tak pozor na to jak to ustřihnete a byste si neustřihli zip.


Upozorňuju na to velmi důrazně, protože označení na pylíku je zkreslující a tam kde jsou nakresleny nůžky je zrovna zatahovací zip!!!

viz - detail foto

Jak vypadaly řezy zhruba po týdnu je vidět na následující fotce.

Také jsem zkoušel tímto způsobem rozmnožit Stevii sladkou /cukr pro diabetiky/, to se bohužel nepovedlo, ale to nevadí.

Old Post 04-06-2013 v 17:22 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jebal
Stálý Člen

Karma uživatele Jebal - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 58

Tak ve minulý čtvrtek to byl týden a pořád nic,ale myslím že se kořínky vytvoří,stonky jsou zduřelé a takové na konci trochu bílé,tak snad,jinak jsem dal naklíčit zbytek semen a zkusím vyselektovat jinou matku

Old Post 10-06-2013 v 15:18 PM
Jebal je offline   Profil uživatele Jebal   Find more posts by Jebal   Foto galerie člena Jebal   Click here to Send Jebal a Private Message   Add Jebal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jebal
Stálý Člen

Karma uživatele Jebal - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2009
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 59

Tak bohužel se nepodařilo,stoprocentně je to genetikou,protože od známého jsem si řízl z matky 3 klony a kořínky jsou na světě.
Selekce ze zbylých semen,tak snad tam bude nějaká plodná matka

Old Post 20-06-2013 v 09:31 AM
Jebal je offline   Profil uživatele Jebal   Find more posts by Jebal   Foto galerie člena Jebal   Click here to Send Jebal a Private Message   Add Jebal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 60

To ještě nikoho nenapadlo, že ne každy pheno koření dobře?

Dám příklad, z 11 semen zůstane třeba 5 holek. U dvou už jdou vidět první kořeny za týden, u třetí už za 10 dnů, u čtvrté za 12 dnů no a u některých ani za dva týdny.

Extremně špatně kořenících phen je dobry se zbavit, ikdyž jsou výsledky z něj dobry. Na co mít maminu, ze které nechtějí řezany kořenit?

Old Post 20-06-2013 v 09:43 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
grizly
Stálý Člen

Karma uživatele grizly - 98% Pěstitelská

Registrován: Mar 2004
Příspěvků: 762  

Příspěvek č. 61

[účet odstraněn]

Old Post 20-06-2013 v 10:09 AM
grizly je offline   Profil uživatele grizly   Find more posts by grizly   Foto galerie člena grizly   Click here to Send grizly a Private Message   Add grizly to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 62

No tak reklamu jsem nikomu nedělal.
Byl to už několikátý pokus na zkoušku a ono to vyšlo perfektně.
Ten fleximix neznám, takže porovnat nemůžu, nicméně až někdy dodělám stávající kostky můžu jej koupit pokud je lepší.

Old Post 26-09-2013 v 12:02 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 2 3 4  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
30-01-2006 - problém se sklizní - 9 odpovědí
04-05-2005 - problém se žloutnoucími lístky - 5 odpovědí
28-11-2005 - Problem s řízky - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0106260 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív