Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Řekni mi co čteš....
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 30 31 32 33 34 »
Autor
Téma 
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 497


Wiliam Saroyan...uzasny autor... Precetl jsem od nej nasledujici knihy, ale urcite nezustanu jen u nich...:

Lidska komedie
Odvazny mlady muz na letajici hrazde
O neumirani
Jmenuji se Aram
Tracyho tygr
Synove prichazeji a odchazeji, ale matky to nevzdavaji nikdy
Nedelni zepelin

skoro vsechno to jsou povidkove knihy...psane Saroyanovym stylem, ktery sam tvrdi, ze zadny styl nema...ze kasle na vsechny svazujici omezeni v psani a pise jen tak, jak se mu chce...a pise dobre...
Nejvic me uchvatila kniha Lidska komedie...je to pribeh o malem telegrafnim poslickovi jmenem Homer...no..nema cenu tu psat neco bliz, tu knihu si musite precist...moc silna kniha, myslim jako obsahove, ne pocet stranek...

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 03-05-2005 v 09:29 AM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 498

Krychle: No lidskou komedii jsem náhodou četl Bohužel si na ňu podrobně nevzpomínám, ale jaks řekl to jméno Homér, tak se mně něco vybavilo - třeba město? Ithaka, ve kterým žili.
Já teď momentálně čtu Český jazyk literatura v kostce - úchvatná kniha, zvlášť když si má člověk skoro všechno zapamatovat
A pro zábavu čtu Victora Huga - Bídníci - koupil jsem dvě knížky v naší knihovně (jedna stála 4 koruny). Ale trochu mě štve jak moc podrobně jednotlivý věci popisuje a někdy přimíchává jeho filosofický úvahy, který mě taky moc nezajímají, přece jenom už je jiná doba.

Old Post 03-05-2005 v 14:43 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Reewer
Stálý Člen

Karma uživatele Reewer - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2003
Příspěvků: 88  

Příspěvek č. 499

2 georgeen: JJ, Total Recall, dik :-D

Ginsberg - znate?
Píše poezii, zabývá se téměř vším, hlavně svobodou, ve všech svejch formach. Je to beatník a píše fakt dobře, nelze o něm mluvit jinak než v superlativech... Hodně vzdělanej a chytrej chlapik. A nadaný poeta.
Pro ilustraci sem hodím prvních pár veršů Kvílení - jeho zřejmě nejznámější básně:

"Viděl jsem nejlepší hlavy své generace zničené šílenstvím, hystericky obnažené a o hladu, vlekoucí se za svítání černošskými ulicemi a vztekle shánějící dávku drogy, hipstery s andělskými hlavami, celé žhavé po prastarém nebeském kontaktu s hvězdným dynamem ve strojovně noci,
kteří v bídě a v hadrech a se zapadlýma očima a podnapilí vysedávali a kouřili v nadpřirozené temnotě bytů se studenou vodou, vznášeli se přitom nad vrcholky velkoměst a kontemplovali o džezu,
kteří odhalili mozky Nebesům pod nadzemní dráhou a spatřili mohamedánské anděly, jak se potácejí prozřelí po střechách činžáků,"

btw- Samozřejmě hodně hulil (a taky lsd a... no znáte to - 60. léta :-D)

A je konec


Reewer

Old Post 03-05-2005 v 19:50 PM
Reewer je offline   Profil uživatele Reewer   Find more posts by Reewer   Foto galerie člena Reewer     Add Reewer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 500

futeW: Moje oblibena literatura je posl dobou Odmaturuj z literatury...kupodivu si taky musim vsechno zapamatovat...blee...a uz neni cas...uz mam svatak...blee...tak at ti to dopadne!!

No a jinak treba Saint-Exupéry...?? Uz tu byl zmineny Maly princ, ale precetl nekdo z vas celou Citadelu?? Musim se priznat, ze jsem nejak pred pulkou a konec...chichi...tohle se proste neda cist po vetsich davkach...

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 04-05-2005 v 07:40 AM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Šťovík
Stálý Člen

Karma uživatele Šťovík - 90% PěstitelskáKarma uživatele Šťovík - 90% PěstitelskáKarma uživatele Šťovík - 90% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 200  

Příspěvek č. 501

krychle: ted jsem zacal cist Nocni let od Exuperyho
jinak drzim palce u tech maturit, nedovedu si predstavit jak bych tenkrat dopadl, kdybych uz tou dobou hulil, nastesti me to potkalo az po vejsce a ted je to pohoda

Angrešty a rybízy 2007

Šťovíkůf zelený koutek (250W)

Moje outdoory

Old Post 04-05-2005 v 08:41 AM
Šťovík je offline   Profil uživatele Šťovík   Find more posts by Šťovík   Foto galerie člena Šťovík   Click here to Send Šťovík a Private Message   Add Šťovík to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krychle
Sťatý Člen


Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 502

Šťovík: chichi...na Nocni let se taky chystam, ale rekl jsem si, ze nejdriv Citadelu a pak ostatni...no...jenze ta Citadela se tak tezko cte...
Nocni let mam doma v jedne dost oldschoolove knize spolu se Zemi lidi a Kuryrem na jih..edice Maj, rok 1988...videl jsem ji v antikvariátu a nejak jsem nemohl odolat...jejej
A dekuju za zajem a tak, ono to nejak dopadne...

Oh Danny Boy the pipes, the pipes are calling, from glen to glen and down the mountain side
The summer's gone and all the roses dying, 'tis you 'tis you must go and I must bide
But come ye back when summer's in the meadow or when the valley's hushed and white with snow
'Tis I'll be there in sunshine or in shadow
Oh Danny Boy, Oh Danny Boy I love you so

Old Post 04-05-2005 v 17:52 PM
Krychle je offline   Profil uživatele Krychle   Find more posts by Krychle   Foto galerie člena Krychle   Click here to Send Krychle a Private Message   Add Krychle to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dan.Bass
Stálý Člen

Karma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 280  

Příspěvek č. 503

to Krychle: jo jo, kámoš taky načnul Citadelu, ale jak říkáš, je to orpavud náročný. Jinak, co se mně týče, pokouším se louskat Burroughsův Nahý oběd, ale pánové, je to silná káva.

Old Post 04-05-2005 v 20:30 PM
Dan.Bass je offline   Profil uživatele Dan.Bass   Find more posts by Dan.Bass   Foto galerie člena Dan.Bass   Click here to Send Dan.Bass a Private Message   Add Dan.Bass to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
2Tick
Nový Člen

Karma uživatele 2Tick - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 504

knizek sem za cely svuj kratky zivot nedal moc, asi 60 ( i kdyz na 15 let to zas tak malo neni ) ale zaujali me clancyho romany :
kardinal z kremlu
rainbow six atd atd atd (cetl sem od nej knizke vazne hafo, nevzpominam si)

v posledni dobe me ale dostalo naprosto uchvatne kultovni dilo - KMOTR...
knizku sem precetl za 3 dny a byla to opravdu nejlepsi knizka kterou sem kdy cetl - pribehove vyvazena, napinava, a s originalnim koncem... ale neulitavam si jenom na knizce, tedkom ma kamos vsechny tri filmy (kmotr 1,2,3 ) a muzu rict, ze je to nejlepsi film jaky sem kdy videl jakoze samotne zpracovani neni zrovna to nejlepsi (nejaky specialni efekty atd a taky samotny sceny mi pripadaj obcas takovy strasne chudy na kulisy ale je to genialni film, clovekovi to pripada, jako kdyby ti mafiani hrali sachy ... nejvic me dostala scena, kdy michael corleone nechal povrazdit 5 hlav ostatnich mafianskych rodin a ta scena byla prokladana krtinama (1 zaber - michaele corleone, zrikas se satana ? ano ..... dalsi zaber jak oddelaj typka ) ale rad bych pochvalil i genialni herecke vykony - Marlon Brando ala Kmotr je opravdu perfektni, Al Pacino jako micheal hraje take velmi veruhodne ....

co dodat, je to snad prvni film ktery me presvedcil ze na te televizi neco je

Old Post 04-05-2005 v 22:00 PM
2Tick je offline   Profil uživatele 2Tick   Find more posts by 2Tick   Foto galerie člena 2Tick   Click here to Send 2Tick a Private Message   Add 2Tick to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 505

2 Dan.Bass:
To si piš, že je to silná káva. Ani nevim, jestli jde tahle knížka rozlousknout, protože přece jen málo kdo z nás bral 15 let drogy a cestoval po světě, že?

Old Post 05-05-2005 v 06:31 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hnědojed
Stálý Člen

Karma uživatele Hnědojed - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 250 

Vivat weather report Příspěvek č. 506

No potes kule! Ctenarsky forum na groweru! Nejde mi do hlavy ze by nekterej z tech sucharu co potkavam v mahence (krome uzasnych bab) hulil.

Kdesi sem tu zahlid vselicos ... i vlastni psani. Musim rcit ze je to uzasna forma sebereflexe. Jinak si myslim ze remarque je priserne depresivni. Saroyan ke konci dost vycpel.
Myslim ze takrka kazdymu tady by se libil Bukowski (nevim esi tu to nebylo) - ctu ho hlavne dyz du kalit... napadaj me pak paradni veci- ale taky se obcas opakuje. Fante fuj.

Ju ale co sem hlavne hctel- Nekde sem tu cet nekoho ze nemuze najit dobre knihy. Tak tady jich par je :

Velká divočína, Alchymista (samo, O hrdinech a hrobech, Mistr a a Marketka (strasne hruba kniha), Svet podle Garpa (ted sem od nej cet i Pitnou kuru a fakt sem chcal smichy), Sophiina volba, Kundera skoro celej, Egon bondy (ten zas kunderu nesnasel nejlip cybercomiscs, Velky roman, Lidska tragikomedie. Lesk a bida ... asi ne. Zizen po zivote(uzasny roman o van goghovi), Monografie Toulouse - lautreca od perruchota, Candide a dalsi.

Ju a moc by me zajimalo esi je tu nekdo kdo dava Celina (Buk ho dost opevuje) ja na neho nak nemam a ...

Ju a jinak dobrou knihu obecne poznate v knihovne tak ze je vetsinou furt pucena takze se k ni nemuzete dostat. Cest H.

Old Post 05-05-2005 v 12:48 PM
Hnědojed je offline   Profil uživatele Hnědojed   Find more posts by Hnědojed   Foto galerie člena Hnědojed   Click here to Send Hnědojed a Private Message   Add Hnědojed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hnědojed
Stálý Člen

Karma uživatele Hnědojed - 56% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 250 

Příspěvek č. 507

Dopredele !!!! Ja tu zvastam o knigach a mejch 40 kyti venku nici bourka jak prase. No snad to prezijou.Prirozena (nechtena) selekce. Mel sem je sakrish schovat ...

Keep it growing ..

Old Post 05-05-2005 v 12:50 PM
Hnědojed je offline   Profil uživatele Hnědojed   Find more posts by Hnědojed   Foto galerie člena Hnědojed   Click here to Send Hnědojed a Private Message   Add Hnědojed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 508

krychle: hodně štěstí!! já mám svaťák příští týden hůůůů

Old Post 05-05-2005 v 17:05 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dan.Bass
Stálý Člen

Karma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% PěstitelskáKarma uživatele Dan.Bass - 34% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 280  

Příspěvek č. 509

to futeW : já taky. Gůd lak. Tu biologii už ase asi naučit nestihnu.

Old Post 05-05-2005 v 17:46 PM
Dan.Bass je offline   Profil uživatele Dan.Bass   Find more posts by Dan.Bass   Foto galerie člena Dan.Bass   Click here to Send Dan.Bass a Private Message   Add Dan.Bass to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krishna
Stálý Člen

Karma uživatele Krishna - 71% Pěstitelská

Registrován: Feb 2005
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 510

Som sa rozhodol,ze predsa len sem nieco malo napisem.Uz som to okrajom spomenul v nejakom inom prispevku,ale neda mi to:
Od kedy mam komp,necitam....a to ma celkom sere.Od malicka som precital spustu knih a vzdy ma to moc bavilo...zrazu tu mam PC a neprecital som uz pomaly rok ziadnu knizku.Aky mate na to vy nazor???Mozno to je iba docasne a opat citat zacnem,kazdopadne momentalne mi to moc nejde...mozno aj tym to bude,ze som sa po 5 ci 6 rokoch co som vonku zo strednej rozhodol este si urobit vysku...no a som prvak a mam vela ucenia...takze citam iba skripta a ine mudre veci hhh.No a co som cital?
Tak to sa mi urcite podari si spomenut iba na malu cast toho,ale tu to teda je:
Vsetko od Tolkiena je uplne jasne...Este za mladi
Nejaka literatura o astrologii a numerologii.Napr. Linda Googman
Hviezdne znamenia sa mi v tej dobe ked som ju cital celkom pacila.
Literatura o Hinduizme,Budhizme (Dalajlama) a nabozenstvach vseobecne
Knihy o Joge a meditacii ....P.S.Mahesvarananda - Joga v dennom zivote
Jozef Jonas - Krizovky zivota,Tajenky zivota
Eduard Tomas - cital som niekolko knih od neho,nejake aj vlastnim.K tomuto cloveku a jeho praci citim vskutku respekt.Ten kto cital,vie o com hovorim.
T.Leary samozrejme - pacila sa mi Neuropolitika.Potom som uz cital iba chaos a kyberkultura od neho a to sa mi zas tak nepacilo.Tu psychedelicku prirucku co napisal s Metznerom a este neviem kym som cital tiez...
James Redfield: Celestinske Proroctvo
C.Castaneda ma kedysi fakt bavil tymi svojimy samanskymi vecickami
McKenna...mam rozcitanu jednu knihu od neho teraz.Pokial vas zaujimaju predovsetkym prirodne halucinogeny (DMT a psilocibin) a veci s nimi spojene,bude sa vam pacit.
HAHAHA..ma napadlo,by som nemal zabudnut na Indoor Marihuana Horticulture od J.Cervantesa
N.D.WALSCH ludia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!3 knihy: Hovory s bohom 1-3
Kazdemu cloviecikovi so srdca odporucam.Tieto knihy su nadherne.
Knihy o Pyramidach!!! nespomeniem si menovite na autorov ani na tituly,ale pyramidy su skvela vec...knihy o ich fungovani a posobeni su podla mna velmi zaujimave.Konstruujem si vlastne relativne na milimetre presne pyramidy a funguje to ludkovia.Moze byt velmi uzitocne aj pri pestovani,pokial viete ako ich energiu vyuzit.
Ok,uz ma narychlo nic nenapadaa....Jasne uz viem kupil som tu knihu v Tabore v cechach ked som tam zil...v levnych knihach:
John Mini : Osudovy den ....je to vyklad (celkom pekny) azteckeho slnecneho kalendaaru.
OK.uz fuckt koncim peace

Naposledy upravil Krishna 20-05-2005 v 15:36 PM

Old Post 05-05-2005 v 17:50 PM
Krishna je offline   Profil uživatele Krishna   Find more posts by Krishna   Foto galerie člena Krishna   Click here to Send Krishna a Private Message   Add Krishna to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 511

2Krishna:Hm, slušný...to všechnos čet?
ještě bych tady doporučil toho Philipa K Dicka jestli váháte co číst. Fakt klasa...

Old Post 06-05-2005 v 11:19 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kolumbijec
Stálý Člen

Karma uživatele kolumbijec - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2002
Příspěvků: 152  

.......... Příspěvek č. 512

nekdo tady zminoval remarqua. neni snad jinej autor kterej by me vic ovlivnil. fukt genialni styl psani. ty postrehy. myslenky..........

Old Post 09-05-2005 v 08:54 AM
kolumbijec je offline   Profil uživatele kolumbijec   Find more posts by kolumbijec   Foto galerie člena kolumbijec   Click here to Send kolumbijec a Private Message   Add kolumbijec to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:42 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 30 31 32 33 34 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9097250 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív