Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Pomoc se zapojením sodíkové výbojky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 5
Autor
Téma 
Hurley
Stálý Člen

Karma uživatele Hurley - 40% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 33

citace:
Původní příspěvek od m3divh
Cau lidi potrebuji nutne pomoct
Koupil jsem si tenhle complet :
http://shop.growshop.cz/katalog/det...2d7f9881941087c
Ale jelikoz k tomu nedavaji draty tak jsem dokoupil draty, a zapojil prodle nakresu, jen me matlo ze na CT je zapojena zem ale ze stavebnice 400W jdou jen 2 vyvody ale to je pohoda, sem to spojil primo se zemi na stavebnici.
Ale ted se stal pruser nebo problem jeste nevim :-).
Dam to do zasuvky a jak je zarivka tak v zarivce u objimky se mezi 2 draty ma jiskrit a to dela, jenze se mi nerozsviti zarovka jen to jiskri, pomoc uz jsem uplne marnej a potreboval bych to vyresit dokud mam cas to vratit.


no jestli myslíš že se tou vyboujou "jískří" takovy modry plamen tak to je pry dobre znameni...aspon sem se to tady dočetl...no mi to delalo taky a tak sem si koupil 1m dlouny vodíče o prumeru 2,5mm a už to jede

jo jinak drat od starteru k vybojce nesmí byt delší než 1,5 m


______________________________________________________

Old Post 05-11-2006 v 20:02 PM
Hurley je offline   Profil uživatele Hurley   Find more posts by Hurley   Foto galerie člena Hurley   Click here to Send Hurley a Private Message   Add Hurley to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
m3divh
Nový Člen

Karma uživatele m3divh - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2006
Příspěvků: 9  

Příspěvek č. 34

citace:
Původní příspěvek od Hurley


no jestli myslíš že se tou vyboujou "jískří" takovy modry plamen tak to je pry dobre znameni...aspon sem se to tady dočetl...no mi to delalo taky a tak sem si koupil 1m dlouny vodíče o prumeru 2,5mm a už to jede

jo jinak drat od starteru k vybojce nesmí byt delší než 1,5 m


jo medeny to jsem zkousel taky, sice nevim jestli to bylo 2.5 mm asi tak 1.5 ( nejaky čtyřky řikal borec v obchode, jenze strater je na 3 ) a taky jsem to zkousel i se standartnima 0,5 a vubec nic jen ten modrej plamen a nic se nerozlo ? Btw nechal jsem to tam tak 2 minuty jit , doufam ze se to nezhavi tak 5 a vice ???

To be or not to be :-)

Old Post 05-11-2006 v 20:19 PM
m3divh je offline   Profil uživatele m3divh   Find more posts by m3divh   Foto galerie člena m3divh   Click here to Send m3divh a Private Message   Add m3divh to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 35

Je nejaky poznavaci znameni pro vysokonapetovej kabel?

Old Post 05-11-2006 v 21:54 PM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
metalsodik
Macro Photography

Karma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% PěstitelskáKarma uživatele metalsodik - 97% Pěstitelská

Registrován: Sep 2005
Příspěvků: 690  

Příspěvek č. 36

vysokonapětovej kabel má označení CYKY , dělá se v různých tloušťká, stačí 1,5-2,5 , provedení je buď pletený nebo jeden kabel a jsou od 2- 4 a více žil. Má dobrou izolaci a dostaneš ho všude běžně k mání, bauhaus atd. Jinak nevím jestli to jiskření je u tebe to co se mi stalo , ale někde po cestě z zásuvky jsem měl přehozenou f za n a jiskřilo to a nechtělo to naskočit, tak pozor na staré prodlužovačky , nebo rozbočky , ty staré mají jednu fázy právě opačne přehozenou, jsou to ty staré trouhelníky jak se jim někdy říká, nejlepší změřit vadaskou , nebo šroubovákem s doutnavkou.

Oceanic colour - pokusy

Metalsodíkova sterilizace substrátu

Odrůda NLX

Nejlepší makra od METALSODIK

Stínidlo Adjust-A-Wings medium 400-600W


Old Post 06-11-2006 v 11:49 AM
metalsodik je offline   Profil uživatele metalsodik   Find more posts by metalsodik   Foto galerie člena metalsodik   Click here to Send metalsodik a Private Message   Add metalsodik to your buddy list     Navštiv homepage uživatele metalsodik! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sqott
Stálý Člen

Karma uživatele sqott - 93% PěstitelskáKarma uživatele sqott - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 282  

Příspěvek č. 37

rozkuchej to a zapoj to znowa....pokad to nepojede tak si bez nechat wymenit wybojku ....muze bejt wadna.....pro zapojeni VO by se mela pouziwat CYKY .. 1,5mm //misto tecek sou normalne pismenka ktery oznacuji druh kabelu ..pro ruzny druh pouziti..napr pro zasuwky,swetla priwod...ale to uz sem nepatri..//

-->TADY JE MOJE KITI POD 400w..for grower 2.<-- OSVĚTLOVÁNÍ ROSTLIN 2
-->TADY JE MOJE KITI POD 400w..for grower 1. <-- OSVĚTLOVÁNÍ ROSTLIN 1
WOKO ZA WOKO A NAKONEC BUDEME WŠICI SLEPÝ....
... A ŘEKL:..BUDIŽ SWĚTLO...A ZAČALO SE SWÍTIT KYTKÁM....
...SEX DROGY DRUM IN BASS... ... //...// ...DEJ TOMU ČAS A UWIDÍŠ CO SE STANE......
Co je osmý diw swěta????--->GANJA .../// ... .....A KOUKNI SE SEM..

Old Post 13-11-2006 v 08:38 AM
sqott je offline   Profil uživatele sqott   Find more posts by sqott   Foto galerie člena sqott   Click here to Send sqott a Private Message   Add sqott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukassssss
Nový Člen

Karma uživatele lukassssss - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 38

Co se stane kdybych tu výbojku třeba 75W zapojil normálně na objímku, jako normální žárovku ? mám tu výbojku ale nic jiného k ní :/

Old Post 15-11-2006 v 21:53 PM
lukassssss je offline   Profil uživatele lukassssss   Find more posts by lukassssss   Foto galerie člena lukassssss   Click here to Send lukassssss a Private Message   Add lukassssss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr Proč
Stálý Člen

Karma uživatele Mr Proč - 35% PěstitelskáKarma uživatele Mr Proč - 35% Pěstitelská

Registrován: Oct 2005
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 39

Je jedno, co se stane, ale nezkusej to, urcite by ti to nesvitilo. Jestli s ni chces svitit, tak si kup v nejakym elektru nadobicko.

Nepěstuju jen pro to, abych měl hulení a nehulim jen proto, abych byl zhulenej.

Old Post 16-11-2006 v 07:51 AM
Mr Proč je offline   Profil uživatele Mr Proč   Find more posts by Mr Proč   Foto galerie člena Mr Proč   Click here to Send Mr Proč a Private Message   Add Mr Proč to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sqott
Stálý Člen

Karma uživatele sqott - 93% PěstitelskáKarma uživatele sqott - 93% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 282  

Příspěvek č. 40

neni to jedno...ale pokad jich mas wic tak to skus...je to pecka...docela mazec....ale bacha na woci....mas jen dwe...

tak ted si kte wybojce sezen etse tlumiwku a starter....pak to hod do kupy a zazehni....

tlumiwka faka si jak odpor....wybojka faka na mensi proud ne je w siti.....

-->TADY JE MOJE KITI POD 400w..for grower 2.<-- OSVĚTLOVÁNÍ ROSTLIN 2
-->TADY JE MOJE KITI POD 400w..for grower 1. <-- OSVĚTLOVÁNÍ ROSTLIN 1
WOKO ZA WOKO A NAKONEC BUDEME WŠICI SLEPÝ....
... A ŘEKL:..BUDIŽ SWĚTLO...A ZAČALO SE SWÍTIT KYTKÁM....
...SEX DROGY DRUM IN BASS... ... //...// ...DEJ TOMU ČAS A UWIDÍŠ CO SE STANE......
Co je osmý diw swěta????--->GANJA .../// ... .....A KOUKNI SE SEM..

Old Post 16-11-2006 v 23:27 PM
sqott je offline   Profil uživatele sqott   Find more posts by sqott   Foto galerie člena sqott   Click here to Send sqott a Private Message   Add sqott to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lukassssss
Nový Člen

Karma uživatele lukassssss - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 10  

Příspěvek č. 41

cet sem tady někde na fóru že jsou i sodíkovky které maj v sobě zabudovaný všechny tyhle ty věci okolo, stačí jí jen zapojit do objímky. Nevíte o tom něco?

A jestli tu bude někdo mít trochu času a bude ochotnej mi pomoct vybrat nějaký to osvětlení ať mi napíše PM, prolez sem to tu vše ale furt mi neni jasný co přesně mam koupit a jestli to vůbec dokážu zapojit. Díky moc

Old Post 17-11-2006 v 16:21 PM
lukassssss je offline   Profil uživatele lukassssss   Find more posts by lukassssss   Foto galerie člena lukassssss   Click here to Send lukassssss a Private Message   Add lukassssss to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hurley
Stálý Člen

Karma uživatele Hurley - 40% Pěstitelská

Registrován: Oct 2006
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 42

citace:
Původní příspěvek od lukassssss
cet sem tady někde na fóru že jsou i sodíkovky které maj v sobě zabudovaný všechny tyhle ty věci okolo, stačí jí jen zapojit do objímky. Nevíte o tom něco?

A jestli tu bude někdo mít trochu času a bude ochotnej mi pomoct vybrat nějaký to osvětlení ať mi napíše PM, prolez sem to tu vše ale furt mi neni jasný co přesně mam koupit a jestli to vůbec dokážu zapojit. Díky moc



no nevim že by nejak sodikovky mela v sobe zabudovaný přehradník,asi si to pleteš s CFL zařivkama všechno co potřebuješ k zapojení sodikove vybojky najdeš ve FAQ a kdyby si pak mel nejaky nejasnocsti tak se pak satčí zeptat ale jinak tady všechno je


______________________________________________________

Old Post 17-11-2006 v 17:21 PM
Hurley je offline   Profil uživatele Hurley   Find more posts by Hurley   Foto galerie člena Hurley   Click here to Send Hurley a Private Message   Add Hurley to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
detlef
Stálý Člen

Karma uživatele detlef - 45% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 43

Hele jak zjistím, jestli mám vysokonapěťovej kabel? Na mym je napsaný 250V 16A, je to normální třížilová flexo šňůra. Je možný že výbojka nejde z tohoto důvodu?

Old Post 23-12-2006 v 10:56 AM
detlef je offline   Profil uživatele detlef   Find more posts by detlef   Foto galerie člena detlef   Click here to Send detlef a Private Message   Add detlef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
medulda
Stálý Člen

Karma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% PěstitelskáKarma uživatele medulda - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2006
Příspěvků: 245  

Příspěvek č. 44

Hurley: mám pocit, že existuje sodíkovka, která nepotřebuje startér. Vyrábí se ve wattážích jako rtuťovky a slouží jako přímá náhrada rtuťovek ve veřejném osvětlení bez nutnosti zasahovat do předřadníku.

detlef: záleží na délce, já mám u lampy normální šňůru, jen rozdělenou na jednotlivý "fousy", ten od zapalovače jsem ještě pro jistotu strčil do bužírky, kterou jsem svlíkl z kabelu. Vzdálenost výbojka-zapalovač je asi 20cm (zapalovač mám přilepenej přímo na stínítku)

Old Post 23-12-2006 v 12:24 PM
medulda je offline   Profil uživatele medulda   Find more posts by medulda   Foto galerie člena medulda   Click here to Send medulda a Private Message   Add medulda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Salieri
Stálý Člen

Karma uživatele Salieri - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 28  

Příspěvek č. 45

ti poradim musis skouset ja jsem zapojoval sodikovku a byljsem tak uplne vkelu

Old Post 23-12-2006 v 23:48 PM
Salieri je offline   Profil uživatele Salieri   Find more posts by Salieri   Foto galerie člena Salieri     Add Salieri to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
detlef
Stálý Člen

Karma uživatele detlef - 45% Pěstitelská

Registrován: Aug 2006
Příspěvků: 124  

Příspěvek č. 46

Já mám zapojeno podle návodu, ale mám přesně 1,5 metru dlouhou šňůru od zapalovače. A kabel normální flexošňůru. Je možný že to nejde kůli tomu kabelu?

Old Post 24-12-2006 v 14:42 PM
detlef je offline   Profil uživatele detlef   Find more posts by detlef   Foto galerie člena detlef   Click here to Send detlef a Private Message   Add detlef to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanizek
Stálý Člen

Karma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% PěstitelskáKarma uživatele Hanizek - 92% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 795  

Příspěvek č. 47

detlef: Při startu výbojky se indukuje vysoké napětí a u normálního kabelu může "prorazit" bužírku. Tím pádem může při startu nastat normální zkrat. Když použiješ obyčejný kabel na VN, měl by být veden zvlášť - dál od ostatních.

Je to i tak docela nebezpečné. Můžeš se ho třeba při startu dotknout a dostaneš pecku nebo probije na něco kovového. Prostě radši použij přímo k tomu určený kabel - zas taková investice to není.
V opačném případě je to šetření na tom "nesprávném místě".

Dogface boy!

Abandoned-places.com

Old Post 28-12-2006 v 14:07 PM
Hanizek je offline   Profil uživatele Hanizek   Find more posts by Hanizek   Foto galerie člena Hanizek   Click here to Send Hanizek a Private Message   Add Hanizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
OptieX
Stálý Člen

Karma uživatele OptieX - 57% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 141  

Příspěvek č. 48

Hele a co se stane, když ten 2,5mm? kabel bude mít necelý dva metry?? Přijde mi, že to s tim funguje...nic nevybouchlo.

Old Post 28-12-2006 v 17:14 PM
OptieX je offline   Profil uživatele OptieX   Find more posts by OptieX   Foto galerie člena OptieX   Click here to Send OptieX a Private Message   Add OptieX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 5  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-08-2014 - Bezpečnost sodíkové výbojky ? - 3 odpovědí
01-05-2008 - Problem pri zapojeni MH vybojky - 24 odpovědí
12-01-2008 - Problém se zapojením 150w vybojky - 6 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9819290 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív