Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Základní Pěstitelské Informace » Jak na Rockwool ?? Tipy a triky ..
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 4 »
Autor
Téma 
Matew
Nový Člen

Karma uživatele Matew - 10% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 20 

2NoBODY Příspěvek č. 17

2 NoBody4:

Jo myslim ty matrace, myslis ze by se daly nejak "rozrezat na kousky" a smichat neromalne s AGLOPERLITEM v pomeru (2/3 RW a 1/3 AGLOPERLIT) a pouzit to neco jakoby drcenej RW s growshopu?
Spocital jsem si ze bych v growshopu dal za ten RW + AGLOPERLIT vyšel asi na 5000 a tak bych hledal nejakou levnější alternativu a myslim, že ty matrace by mohly vyjít fakt levně..

Co si myslíš na to koupit normálně ten RW ve stavebninách a rozdrtit ten? Jde mi o to nejlevnější řešení!!

Fakt díky moc za radu!

2 Bohour:

Nemyslel jsem RW kostky, ale dik..

Old Post 24-11-2002 v 12:35 PM
Matew je offline   Profil uživatele Matew   Find more posts by Matew   Foto galerie člena Matew   Click here to Send Matew a Private Message   Add Matew to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

no drcenej Příspěvek č. 18

myslim, že je tam potom ten perlit zbytečnej, nehledě na to, že by ty kytky v tom asi moc nedrželi(vyvraceli se). Myslim, Ten RW je f pohodě tak jak je f celku a není potřeba vymejšlet fíky. Nehledě na to, že by to ten perlit taky prodražil. Jo perlit je taky stavební a agroperlit rozhodně použij agro. Sice jsme dřív používali i stavební, ale ten tolik nesaje a vlivem statické el. se lepí jak polystyrén (to je průda).
Jinak když dáš hledání už jsem o tom tady psal, ten stavební RW je na kosočtverec. Možná se z té široké škály nabízených přecijen dá vybrat hodně podobný (hustotou a nasákavostí), ale ještě jsem na takovej nenarazil. Zkoušel jsem několik druhů, ale nikdy to nebylo ono. Potom jsem o5 objednal pěstební rohože a nemůžu si stěžovat.
Závěr pokud to chceš na hydro (drip apod.) objednej ty matrace v igelitu (nebo kokosový). Pokud ti jde jen o řízky neřeš to už vůbec, to kilčo za kostičky z growsopu tě nesloží. Měj se N4

Stay high if u can

Old Post 24-11-2002 v 22:23 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mishutca
Stálý Člen

Karma uživatele Mishutca - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 39 

2 NoBody4 Příspěvek č. 19

Agroperlit je za par šupů ale me se vzdycky skoro vsechen vyplavil nad substrat - asi spatnej mix

Old Post 25-11-2002 v 15:19 PM
Mishutca je offline   Profil uživatele Mishutca   Find more posts by Mishutca   Foto galerie člena Mishutca   Click here to Send Mishutca a Private Message   Add Mishutca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

2mishutka Příspěvek č. 20

Pokud máš Agroperlit levně tak f poho. Neni to vyplavování tim, že leješ vodu velkým proudem? Když jsem zaléval z petlahví bez hadičky taky se mi to stávalo. Teď už je to Ok.
Nebo zkus dát jako vrchní vrstvu třeba keramzit. Měl by vyplavování taky trochu zabránit.

2 Matew: asi to vyznělo divně, ale tim "Jo perlit je taky stavební a agroperlit rozhodně použij agro. " bylo myšleno pokud už bys ho používal (na substrát ne na tu tvoji kombinejšn ta je podle mně zbytečná)

Stay high if u can

Old Post 25-11-2002 v 22:33 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matew
Nový Člen

Karma uživatele Matew - 10% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 20 

2 NoBody4 Příspěvek č. 21

Fakt dik za radu! Ještě to musim celý zvážit, chceme s kamošema udělat 2x 600W pěstírnu u jeho babičky na půdě a nemáme skoro zadny cashe.. Já momentálně pěstuji pod 250W v substrátu drcenej RW (z g-shopu) + agroperlit (2/3 RW + 1/3 AGROPERLIT) a jsem s tim celkem spokojenej..
Co bys teda doporučoval, když vezmeš v potaz absolutní minimum nákladů, hydroponický pěstování (normálně pasivní – budu zalejvat konvičkou..).. Nechci stavět DRIP, prostě normálně květináče se substrátem..
Možná díky financím pojedeme ze začátku v hlíně, ale do toho se mi moc nechce.. Jakej máš v případě hlíny názor na hnojení hnojivem od AH (v polovicni konentraci nez na hydro. ). Myslíš, že by se dal teda ten RW od Bomat dal nějak použít např. do TEKU květináčů z g-shopu..
Fakt dík a promiň za moje zmatený dotazy.. !

Life is too short, don't waste it, go growing!

Old Post 29-11-2002 v 13:12 PM
Matew je offline   Profil uživatele Matew   Find more posts by Matew   Foto galerie člena Matew   Click here to Send Matew a Private Message   Add Matew to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mishutca
Stálý Člen

Karma uživatele Mishutca - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 39 

2 NoBody4 Příspěvek č. 22

No agroperlit sem kupoval do 20,- Kč ten keramzit je ruzny velikosti a to ze se to vyplavovalo bylo asi spatnym pudnim mixem a tim zalejvanim

Old Post 01-12-2002 v 14:36 PM
Mishutca je offline   Profil uživatele Mishutca   Find more posts by Mishutca   Foto galerie člena Mishutca   Click here to Send Mishutca a Private Message   Add Mishutca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

no Příspěvek č. 23

4 matew: Musim říct, že ty matrace by do těch truhlíků (TEKU) by měli pasovat, ale nejjednodušší když se jukneš na jejich stránky a změříš si ty Teku truhlíky (pokud jsi ovšem nemyslel opravdu květináče tam by jsi ty matrace nenacpal). Jinak myslim, že je to dost v pohodě, ale nevim za jak dlouho ti to vyschne. Aby jsi to stíhal v pohodě zalejvat růčo. Když neplánuješ drip.
Co se hlíny týče podle mně je v pohodě, taky ji používám. 1/3 kokos 1/3 zahradnickej substrát 1/3 perlit + trochen biohumusu (málo a důkladně promíchat!!!!) Pokud ji budeš kupovat (AGRO s.r.o.), rozhodně ji vypeč. Oni na to serou a tim v hlíně zůstávají vajíčka třásněnek a ty tě pak budou trápit jaxvině. Jinak v pohodě používám AH (1/2 koncentrace v růstu trochen víc grow místo růst stimulátoru) na květ potom + BcuzZ kětovej stimulátor a na závěr PK 13+14. Roztok po naředění Ph 5,8 Ec 0,8 no čajíček
Jo ještě dotaz, v tom dreným RW se ti to nevyvrací????

4 misutka: ten perlit jo přesně stál 23,- Kč za 3l tzn. pokud máš 8 desetilitrovejch květináčů je to je 9 pytlů při výše uvedeném poměru substrátu. Což tak či tak vychází na 207,- Kč jenom za perlit. Co se toho vyplavování týče, ono něco málo se toho perlitu stejně vyplaví, ale je to zanedbatelný, to už bych neřešil. Až příště přijedeš tak to uvidíš.

Stay high if u can

Old Post 02-12-2002 v 15:01 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matew
Nový Člen

Karma uživatele Matew - 10% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 20 

2 nobody Příspěvek č. 24

Nazdárek N4!
Fakt nejvíc dík moc za rady! Myslel jsem ty teku kvetináče, asi to udělám tak, že koupim od bomatu ty matrace, nařežuje a smíchám stim AGROPERLITem. Plus použiji hlinný substrát dle tvého doporučení. Udělám to půl na půl a schválně porovnám výsledky.
Máš nějaký vychytaný místečko, kde by se dal pořídit levnej kokos?
Co se týče toho drenýho RW se mi to vzhledem k tomu, jaxem psal výše, že to mám v květináčích, tak se mi to, of course, nevyvrací..
Jinak agroperlit hodlám koupit ve stavebninách, na který jsem tu našel nikde link, takže si myslím, že to všechno vyjde prakticky za pakatel..
Fakt díky nejvíc za rady, fakt dík! Měj se!

Old Post 05-12-2002 v 09:17 AM
Matew je offline   Profil uživatele Matew   Find more posts by Matew   Foto galerie člena Matew   Click here to Send Matew a Private Message   Add Matew to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 25

Matew
Hele ten agroperlit ve stavebninách mít nebudou, má o hodně větší hrubost 2-5mm zrno, ve stavebninách budou mít jen takovej prach, né že by to s nim nešlo, pěstil sem v něm taky, ale řek bych, že s tim agro to bylo víc provzdušněný, ze stavebnin je dobrej na kaktusy.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 05-12-2002 v 09:57 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

jo jo Příspěvek č. 26

už jsem to tu psal, ten stavební je horší, leč použít se dá, ale jak píše Květoň agroperlit je lepší.
Co se těch matrací týče, myslim, že drtit je je škoda, to už je lepší je nechat válet jen tak na pěstebním stole. (trochu stůl nahneš, aby přebytečná voda stékala tam kam chceš). Myslim, že když zavoláš do firmy a zeptáš se jestli tam nemají RW odpad, možná se na drti domluvíš za cool price. Je to nápad, ale za skoušku stojí.
Jinak kokos: používám lisovaný kostky jenž prodávaj pod obchodním názvem LIGNOCEL z jedný brikety po rozpuštění vznikne kolem 8-9l . Cena kolem 25Kč. Maj je skoro v každým květinářství. (Obi, Hornbach, Globus apod.)

Stay high if u can

Old Post 05-12-2002 v 13:23 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mishutca
Stálý Člen

Karma uživatele Mishutca - 16% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 39 

2NoBody4 Příspěvek č. 27

N4 da'j se sehnat i mensi? 9l je moc na mi kvetinacky ubohy.

Old Post 06-12-2002 v 21:06 PM
Mishutca je offline   Profil uživatele Mishutca   Find more posts by Mishutca   Foto galerie člena Mishutca   Click here to Send Mishutca a Private Message   Add Mishutca to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Matew
Nový Člen

Karma uživatele Matew - 10% Pěstitelská

Registrován: Nov 2002
Příspěvků: 20 

4 Kvetak & N4 Příspěvek č. 28

Samozrejme, ze myslim AGROPERLIT!
Maj ho napr. na http://www.stavebniny-skopek.cz/
Jinak s tim RW odpadem to je fakt dobrej napad!
Diky!

Life is too short, don't waste it, go growing!

Old Post 07-12-2002 v 10:36 AM
Matew je offline   Profil uživatele Matew   Find more posts by Matew   Foto galerie člena Matew   Click here to Send Matew a Private Message   Add Matew to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ADA
Nový Člen

Karma uživatele ADA - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 14 

Dotaz Rockwool..? Příspěvek č. 29

Jsem začátečník a tak se ptám vás , poslouží mi tahle věčička k něčemu ?


Kamenná vata(rockwool) je stabilně pórovitá plsť, avšak na rozdíl od skelné vaty je vyrobena z minerálních vláken. Po nasáknutí vodou neslehne. Je především používana jako náplň do hydroponických nádob


ADA

Old Post 15-10-2003 v 21:45 PM
ADA je offline   Profil uživatele ADA   Find more posts by ADA   Foto galerie člena ADA   Click here to Send ADA a Private Message   Add ADA to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ADA! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hYp3r
Stálý Člen

Karma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% PěstitelskáKarma uživatele hYp3r - 83% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 351  

Příspěvek č. 30

Hele...narovinu???

Proc kua neprohledas grower?????
Zatim na vsechno na co jsi se ptal tak tady odpoved je!

"Nesud nikoho koho nepoznas, neposuzuj nic co jsi sam nezkusil."

------------------------------------------------
<<Pestovani pod LED osvetlenim - hYp3r>>
<<Cannagenetics>>
<<Konopny "oriskovy" liker>>
------------------------------------------------

Old Post 16-10-2003 v 06:07 AM
hYp3r je offline   Profil uživatele hYp3r   Find more posts by hYp3r   Foto galerie člena hYp3r   Click here to Send hYp3r a Private Message   Add hYp3r to your buddy list     Navštiv homepage uživatele hYp3r! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ADA
Nový Člen

Karma uživatele ADA - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 14 

Příspěvek č. 31

Fajn brouzdani na netu a čtení , je fajn , ale místo toho abyste mi stručně odpověděli tak mě jenom odkazujete na HLEDENI a HLEDANI nic jinyho ........

Old Post 16-10-2003 v 08:09 AM
ADA je offline   Profil uživatele ADA   Find more posts by ADA   Foto galerie člena ADA   Click here to Send ADA a Private Message   Add ADA to your buddy list     Navštiv homepage uživatele ADA! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Proper
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Proper - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2001
Příspěvků: 321  

Příspěvek č. 32

Strucne odpovidam na otazku, zda ti ta vecicka (Rockwool) k necemu poslouzi:
ano, k pestovani rostlin.
Prdnes do toho rizek, budes dbat o dostatecny prisun zivin, dostatek svetla, ventilace, spravne zastrihnes nebo pouzijes SCRoG, budes hlidat pH a EC, pak sklidis, susis a uzivas.

Staci? Asi ne, ja vim. Tak hledej dal.

Anebo je to taky dobry jako stavebni izolacni material.

Old Post 16-10-2003 v 08:36 AM
Mr.Proper je offline   Profil uživatele Mr.Proper   Find more posts by Mr.Proper   Foto galerie člena Mr.Proper   Click here to Send Mr.Proper a Private Message   Add Mr.Proper to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:58 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 4 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5688750 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív