Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Jednání Výboru pro zdravotnictví PSP ČR narušil incident způsobený aktivistou Stanislavem Pencem, který na zasedání výboru vystoupil s kritikou základních principů připravované legislativní úpravy. Aktivista dlouhodobě prosazuje, aby se česká legislativa neřídila Úmluvami OSN o drogách, jichž je signatářem, a aby bylo konopí pro léčbu i pro jiné účely pěstováno bez státní regulace a bez zajištění jeho kvality a nezávadnosti.
ZDROJ : Evropské monitorovací centrum pro drogy a drogovou závislost - Výroční zpráva za rok 2011
Tabulka 2 : Odhady veřejných výdajů souvisejících s drogami
V porovnání s ostatními státy Česká republika v roce 2006 vynakládala výrazně malý podíl veřejných pěnez na snižování poptávky po drogách (PREVENCI ) – pouhých 8,2% z celé částky. Naproti tomu, na podporu snižování nabídky drog (REPRESI) bylo vynaloženo více jak 90% !
Žádná jiná země, která byla do tohoto srovnání zahrnuta, se takovým hodnotám ani náhodou neblíží. Ve Švédsku, Holandsku a Madarsku jsou výdaje na snižování poptávky v hodnotě 25%. U ostatních zemích v tabulce pozorujeme minimálně 30% podíl na prevenci Celé srovnání samozřejmě degraduje to, že chybí data z ostatních zemí EU. Ovšem informace vypovídající o přístupu ČR je poměrně jasná: “Více pěnez na represi, méně na prevenci.”
Bylo by zajímavé dále vidět rozdělení represní části pro Českou republiku. Kolik prostředků přijde na potírání konopí, amfetaminů, opiátů, syntetik apod.
Existují vůbec takové statistiky? Kolik je vynaloženo pouze a jen na konopí? Kolik by se ušetřilo veřejných prostředků, které by se daly efektivně použít třeba právě na prevenci? Jak by se změnily počty protidrogového oddělení, kdyby odpadly konopné zločiny?
Teorie konopí jako vstupní brány k tvrdým drogám je definitivne popřená - její tvůrci v 30. letech si špatně vyložili data. Ukázalo se, že teorie jako taková je sice správná, ale vstupní branou k užívání tvrdých drog a alkoholu v pozdějším věku je náš starý známý a obecně tolerovaný ALKOHOL v příliš mladém věku! Potvrdilo se totiž, že čím více se podaří oddálit začátek užívání alkoholu, tím nižší je nebezpoečí, že dotyčné dítě v dospělosti začně zneužívat akohol nebo drogy, ať tvrdé nebo měkké.