Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » elektricka zapojeni vseho mozneho I.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 12 13 14 15 16 »
Autor
Téma 
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 209

Na ty kondíky bacha-dobrý je na něj paralelně připojit odpor několik Mohm(megaohm) (Nevim přesně, ale 3Mohm by to mohly spravit-podle dřívější normy měl být kondík prázdný do 1 minuty?(to nevim) )-v každym případě ať je alespoň na 400V(sichr) a 1/4W(sichr)

P.S.-je to takovej příspěvek"mimo mísu"-budu rád, když to viridis upřesní

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 25-11-2002 v 21:14 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 210

Vec z plechu z kremikovyho zeleza je tlumivka. Hreje se na slusnou teplotu - ruka na ni udrzet nejde.
Kopl Te kondenzator, nejakou dobu si uchovava naboj, proto se premostuje odporem, jak vyse uvedl Kvetak - ten odpor jej za chvili vybije, ale az za chvili.
Pises, ze jsi tam napchal halogenku ??? doufam, ze metalku, asi. Jestli to vylitava, zkus tam dat vetsi pojistku, tezko rict takhle na dalku.....

[Edited by viridis on 26-11-2002 at 09:45 AM]

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 26-11-2002 v 08:41 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 211

Hele není ta pojistka rychlá-má označení F, jestli jo zkus tam dát pojistku T(pomalá)-vydrží počáteční proudový náraz.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 27-11-2002 v 15:38 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 212

Tak jsem to včera spustil, ale je to zatím zapojený bez pojistky, sejme to i 1A pojistku a to tam mám mít na 150W tak 0,6A nebo tak nějak. Jednou se mi to podařilo nahodit s ní, jen jednou...
Metalka je na tohle potvora, jak jsem zjistil ze zkušenosti i vašich poznatků.
2Květák: Díky, myslím, že je před ní napsaný T, zkusím koupit F.

Potom jsem se chtěl ještě zeptat - Ještě to nemám uzemněný, je to opravdu nutný? Klidně ten zelenožlutej kabel přidám na kolík v zástrčce a připojím na obal tlumivky a stínidla, který ještě nemám, ale proč na stínidlo, když se bude dotýkat pouze keramické objímky žárovky a na tlemivku, když musí být odizolovaná? Jak mě to potom může kopnout? Na ten kondík odpor dávat nebudu, protože mi to přijde teda zbytečný, prostě vždycky počkám, až se vybije, i když je to nepříjemný.
Díky

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 28-11-2002 v 09:09 AM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 213

PORSCHAK
Tu pojistku "F" nekupuj ta ti shoří rychlejc než "T", stínítko musíš (ne, není to rozkaz , ale doporučuji), jelikož je v kontaktu se spotřebičem připojeným k síti-mohlo by se stát, že by se odpojila fáze, dotkne se stínítka a ty tam šáhneš......, nebo nevydrží izolace tlumivky, když to bude uzeměné, tak to jenom vyhodí (no teď si nevzpomenu, ale má to páčku, kterou přepneš a je to zase v provozu-JISTIČ-to je to slovo), prostě bezpečnost.

Viridis
Prosimtě, teoreticky, když bude zapojen proudový chránič a třeba na neuzeměném stínítku (nebo čemkoli jiném) se objeví fáze tak by měly vyletět jističe a)hned, b)až se toho někdo dotkne.
1)je to tak
2)není to tak
3)jak je to?

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 28-11-2002 v 12:33 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

Palec nahoru Zemnění Příspěvek č. 214

Uzemnit všechny kovové části je nutné, pokud nechceš dostat šupu, nebo vyhořet. Samozřejmě za normálního provozu by k tomu nemělo dojít. Ale zemnění je ochrana...tzn. začne fungovat až se něco posere. A pokud by tam nebylo, tak na to, že se něco posralo můžeš přijít až ty, když se dotkneš stínítka. Prostě práce je stím malá a funguje to dobře. NEZANEDBÁVAT OCHRANU!!!!! Určitě si uvědomuješ, co by se stalo, kdybys vyhořel a přišlo se na to, že od pěstírny...brrrrr:-(

Jinak: Ochrana uzemněním funguje tak: Zlenožlutý kábl (ochraný) je v zásuvce spojen s modrým(střední vodič) Pokud je ochraný připojen na kovový obal a stne se, že se z nějakého důvodu na něj připojí i fáze (to je ten co kope-hnědý, nebo černý) dojde vlastně k poruše. Tímto se fáze vlastne spojila přes ochraný vodič se středním vodičem...což je to samé jak kdybys spojil obě zdířky v zásuvce.......naštěstí to vyhodí pojistky a nikoho to nezabije!!!!


Pro info: Uzemněná je i vana nebo radiátory....a taky většinou nekopou...ale náhoda je blbec. Proto, když ti někdo hodí fén do vany (jak je to ve filmech) Tak by ti to nemělo nic udělat.Jen to vyhodí pojistky.
!!!!!!!!!!!!! PROSÍM NEZKOUŠET!!!!!!!

:-))))))))))

Old Post 28-11-2002 v 13:16 PM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

To Kvetak Příspěvek č. 215

Pojistky vyletí hned, protože dojde ke zkratu. viz. má odpověď výše....

Pokud ochrana zemněním není, tak v případě, že se dotkneš zařízení, které probíjí, bude el. proud procházet tvým tělem k zemi...to tě zabije. Právě proto se tam dává ochraný vodič, aby el. proud netekl tebou ale tímto vodičem. Buďme za to vděční :-)))))

Old Post 28-11-2002 v 13:19 PM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PORSCHAK
Stálý Člen

Karma uživatele PORSCHAK - 56% PěstitelskáKarma uživatele PORSCHAK - 56% Pěstitelská

Registrován: Jul 2002
Příspěvků: 246  

Příspěvek č. 216

2 Wanad and Kvetak
Klucí, udělali jste mi velikou radost... Tak málo stačí... Teď už to celý chápu, tedy hned dnes, jak přijdu domů, uzemním všechny kovové části celého zařízení! Je to tak správně, že..?Tedy, jestli už nebude pozdě..Oba jste si ode mne vysloužili K+ a dal bych vám dvě, jakou mám radost, že tomu rozumím.
Wanad, zrovna včera jsem přemýšlel, jaký by bylo, kdybych vyhořel od pěstírny. Říkal jsem si, zkrat a přehřátí, plamen ve skříni, od skříně záclony, od záclon celej barák až do 4.patra... Pak hasiči, vyšetřování příčiny požáru, policajti.... No hoši, žádná sranda, přesně jak píše Wanad - brrrrr....
Ještě jednou dík, ještě, že vás mám. A tu pojistku, Kvetaku, na tu se radši v krámě ještě zeptám, prostě tu pomalejší proti krátkodobýmu přepětí, nebo tak něco.

Porschakova paneláková 150W mini spižírna
Porschakův English outdoor 07

Více pravdy, více liberálnosti rovná se dekriminalizace konopí a jeho produktů.

Old Post 28-11-2002 v 13:29 PM
PORSCHAK je offline   Profil uživatele PORSCHAK   Find more posts by PORSCHAK   Foto galerie člena PORSCHAK   Click here to Send PORSCHAK a Private Message   Add PORSCHAK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

to PORSHAK Příspěvek č. 217

Jakou pojistku použít???? Není nic jednoduššího, než se zeptat v obchode, kde kupuješ lampu. Řeknou ti hodnotu i typ.

Jinak I(proud)=P(příkon)/U(napětí)

Nezapomeňte výbojku zapojovat vždy přes vlastní pojistku. (Jako, že na jednu pojistku 1A nenavěsíte kromě výbojky ještě gramofon, friťák a pračku) :-))

Pojistka F....rychlá....na překročení jmenovité hodnoty proudu prostě reaguje okamžitě.

Kam se hodí??? Pro zařízení u kterých se nepředpokládá krátkodobé překročení jemnovité hodnoty.

Pojistka T....pomalá....dává si chvilku na čas, takže v případě, že je jmenovitá hodnota překročena, tak chvilku počká...pokud v tomto intervalu dojde ke snížení průtoku proudu...pracuje dál. Jinak vypne.

Old Post 28-11-2002 v 13:52 PM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nobody4
Stálý Člen

Karma uživatele nobody4 - 66% PěstitelskáKarma uživatele nobody4 - 66% Pěstitelská

Registrován: May 2002
Příspěvků: 201 

jo jo Příspěvek č. 218

ta metalka vydává hrozně divný zvuky v momentě startování, je to otázka max. 3 sekund (ani né), ale to je právě ta doba kdy ty pojistky lítaj. Možná použitím T pojistky by mel bejt pokoj. Jo jinak jakou pojistu používáte na 400W metlu? Já jsem tam vrazil 2,5 A se sodíkem mi držela úplně v poho potom tam přišla metla, vydžela to jednou a naposled. Dal jsem tam tedy 3,15A asi F jelikož vyletěla při prvním pokusu o start.
Zajímá mně tedy jakou doporučujete vy.
Mám to zapojený tak, že mezi balastem a zásuvkou je na fázi vložená pojistka (klasika jako u dom. spotřebičů , skleněnej váleček na konci s kontaktama a v něm drátek)
Podle toho co jsem tu četl, bych tam zkusil koupit T 240/2,5A ta by to teoreticky měla přežít jaknic. Co vy na to?

Stay high if u can

Old Post 28-11-2002 v 17:10 PM
nobody4 je offline   Profil uživatele nobody4   Find more posts by nobody4   Foto galerie člena nobody4   Click here to Send nobody4 a Private Message   Add nobody4 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 219

Wanad
Já sem nemyslel ochranu nulováním (to vim), ale proudový chránič, ale řek bych že to vyletí až na to někdo šáhne-to by zkrze mne měl procházet miniproud a nějak přes nějaký rozdíl zemních potenciálů začne fakčit ten proudový chránič, takže by mi to nemělo dát ránu, ale trochu mi tam vrtá ten miniproud, když už jednou skrze mne prochází, tak by mi to ránu (aspoň malou) dát mělo. Takže sem se posunul dál, ale furt vim prd.

Nobody
jo o, nám to dělala televize (Tesla 110ST), ale tam to asi dělaly filtrovací kondíky ze zdroje, ty se zpočátku nabíjí vysokym proudem a tu chvilinku to překlene ta "zpomalená" pojistka, ale co to dělá tady, nemam tušení.

Viridis
Mi tě nemít, tak asi nesvítíme

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 28-11-2002 v 23:11 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 220

Proudovy chranic funguje asi tak, ze si hlida proud, ktery do obvodu tece a proud, ktery tece z obvodu ven.
Kdyz se tyhle dva proudy lisi, je jasne, ze se proud nekde ztraci, 'uchazi' - treba zrovna pres nejakeho growera, stojiciho v kaluzi vody, vycmrndane pri zalivani a dotykajiciho se omylem stinitka, do ktereho se probilo pres nacatou izolaci par set Voltiku.... tenhle rozdil se proste chranici od urcite hodnoty nelibi, a tak dalsi napousteni proudu do obvodu zarazi. Pri jakem rozdilu proudu vypne, ovsem zpameti nevim - pocitam tak 10 mA (kolega vedle mi napovida 50 mA, ale to se mi zda dost moc, ztratovy vykon pres 10 W, ktery z toho vychazi, by me mel zabit celkem spolehlive, bych rekl. K tomu by se mel vyjadrit profik - mame tady nejednoho revizaka, ktery to asi zna zpameti... ?)

S vylitavanim pojistek jsem mel taky drobny problem, nakonec jsem tam prdl (pro 400W) pojistku 6.3A a je po ptakach.

Kvetaku, kdyz Te to kopne a pamatujes si to, tak je to v poradku, ne ? Horsi by bylo, kdyby Te to koplo tak, ze si to uz nestihnes zapamatovat... (mohl bych tady umistit dost nechutny obrazek, ale vaham, je totiz opravdu dost nechutny - i kdyz se presne tyka problematiky; dam tady radeji jen odkaz s varovanim: jen pro velmi otrle, zhuleni na to neklikejte !, je to serialek v pps, asi 1/4 MB: http://212.80.76.22/viridis/elektro/HighVolt.pps)

[Edited by viridis on 29-11-2002 at 01:05 PM]

Old Post 29-11-2002 v 11:17 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iJoJo
Stálý Člen

Karma uživatele iJoJo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 93 

Kondenzator pri 18 W Příspěvek č. 221

Zaujimalo by ma, o akej kapacite je nutny kondenzator pre 1x18 W ziarivku?

Old Post 02-12-2002 v 10:41 AM
iJoJo je offline   Profil uživatele iJoJo   Find more posts by iJoJo   Foto galerie člena iJoJo   Click here to Send iJoJo a Private Message   Add iJoJo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 222

iJoJo
Hele řek bych, že to tu někde bude , jinak na tlumivce to nemáš napsané? Jestli ne tak něco kolem 3 microF. Ale jestli tam bude víc zářivek můžu upozornit na 1.příspěvek, 1.obrázek-tandemové zapojení-ušetříš 1tlumivku, 1kondík mě to tak faká v pohodě.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 02-12-2002 v 11:44 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
iJoJo
Stálý Člen

Karma uživatele iJoJo - 38% Pěstitelská

Registrován: Jun 2001
Příspěvků: 93 

Příspěvek č. 223

No prave, ja uz mam vsetko kupene okrem kondiku 2x, aj tlmivku aj starter vsetko, lenze, zapajal som to presne podla schemy na tlmivke (az na starter) a po spatnom overeni presne ako je to tu, no a proste mi ten fluorescent zhorel a vyrazil istice ako keby tam vbehlo 230.
Na tej tlmivke su 4 zdierky a ani za boha neviem, co kam pichnut, mal som fazu aj vystup na tlmivku napojeny priamo na 1 bocny vystup s 2 zdierkami.
Nulak som mal samozrejme picnuty na druhy koniec fluorescentu spolu so starterom.
Tak neviem, ci je blba tlmivka alebo co

Old Post 02-12-2002 v 17:11 PM
iJoJo je offline   Profil uživatele iJoJo   Find more posts by iJoJo   Foto galerie člena iJoJo   Click here to Send iJoJo a Private Message   Add iJoJo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wanad
Stálý Člen

Karma uživatele Wanad - 0% Pěstitelská

Registrován: Apr 2002
Příspěvků: 31 

Kvetak Příspěvek č. 224

Jo jo jsem blb. Proudovej chranic jede tak jak pravil Viridis :-)) Ovsem cas a proud nevim. Ale je to hrozne malo za strasne kratkou dobu :-))))

Old Post 03-12-2002 v 11:14 AM
Wanad je offline   Profil uživatele Wanad   Find more posts by Wanad   Foto galerie člena Wanad   Click here to Send Wanad a Private Message   Add Wanad to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:09 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 12 13 14 15 16 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
25-12-2022 - elektricka zapojeni vseho mozneho II. pokračování - 523 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8706480 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív