Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Listy ostříhat či neostříhat , Stříhání listů ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 8 9 10 11 12 »
Autor
Téma 
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 145

M.B.: Ty taky, kedlubno.....kde píšu, že denně

Ohlížim se na to, co vim:
1-fotosynteza jede v listech z valné většiny, tedy tam vznikaj cukry a jiný "stavební" látky
2-když zmenšíš plochu k fotosyntéze, budeš cukrů mít méně
3-kytka na výstavbu novejch listů potřebuje látky, který by jinak vrazila do něčeho jinýho - a pokud kvete, tak do palic
4-když bude stavět listy, dostane se na palice méně

(5-bonus-ztratily by smysl veškeré prostředky, které zvyšujou obsah chlorofylu v listech a tím nakopávaj fotosyntézu)

Ušmiknu to, kde to stíní, kde je to sežraný broukem bo plísní a ošmikám to týden před sklízením. Jinak je to, dle mého, zbytečné. Jsem spíš zahradník..


Každej si udělejte názor

...and devil says "Burn 'em alive...all of them!

Old Post 27-08-2007 v 20:38 PM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
groover
Stálý Člen

Karma uživatele groover - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2006
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 146

Zdravy, pekny listy bych urcite nestrihal, striham jen zluty, nebo starsi listy, navic v poranenych mistech muze zacit bujet nejaka ta plisen, vzlaste pri tomto pocasi. Listy nechávam pod kytkou, coz nevim jestli je uplne dobre kvuli plisnim...

Old Post 08-09-2007 v 10:23 AM
groover je offline   Profil uživatele groover   Find more posts by groover   Foto galerie člena groover   Click here to Send groover a Private Message   Add groover to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stoner
Stálý Člen

Karma uživatele Stoner - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2007
Příspěvků: 27  

Příspěvek č. 147

to groover : Listy by som pod kytkami nenechaval, plesen je svina...

Old Post 08-09-2007 v 14:42 PM
Stoner je offline   Profil uživatele Stoner   Find more posts by Stoner   Foto galerie člena Stoner   Click here to Send Stoner a Private Message   Add Stoner to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
RASTA s.r.o
Stálý Člen

Karma uživatele RASTA s.r.o - 92% PěstitelskáKarma uživatele RASTA s.r.o - 92% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 59  

Re: listy Příspěvek č. 148

citace:
Původní příspěvek od sativa
nekdo tu psal, ze se maj ostrihat asi tak 14 dni pred sklizni, ale ja sem je uz ostrihal mesic a pul pred sklizni a kytka se mi libi, jeste ji asi ostiham tak tyden pred sklizni a uvarim si z toho mliko, tak bych to videl ja



Sativa>>>presne tak to delam i ja....dokonce mi za to nejaky slovak nadal ze jsem blb a ze si o tom mam precist nejake info...
ja je strihal taky asi mesic a pul pred sklizni,mozna dva.Samozrejme uz kyticka musi mit krasne sisky,jinak tomu spis uskodis nez pomuzes...Takhle nejak to delam ja a jsem s tim maximalne spokojeny,takze se toho vubec neboj,pokud uz mas solidni "kvety"
Listy vzdycky ostrihavam vetsinou jenom u "salamu" , u stonku ani moc ne,ale samozrejme kdyz uz jsou hodne velike tak jdou do mleka nebo buh vi kam vsude...

Takhle to delam ja a funguje to sqele,ale kazdy tady tvrdi neco jineho takze myslim ze zakladatel tohohle threadu uz je z toho uplne zmetěný

Není nad pořádnou LARVU

RASTOVA ZAHRÁDEČKA







Old Post 21-09-2007 v 08:39 AM
RASTA s.r.o je offline   Profil uživatele RASTA s.r.o   Find more posts by RASTA s.r.o   Foto galerie člena RASTA s.r.o   Click here to Send RASTA s.r.o a Private Message   Add RASTA s.r.o to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čepra
zahrádkář


Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 963  

Re: Re: listy Příspěvek č. 149

citace:
Původní příspěvek od RASTA s.r.o

... ja je strihal taky asi mesic a pul pred sklizni,mozna dva.Samozrejme uz kyticka musi mit krasne sisky,jinak tomu spis uskodis nez pomuzes...


Rasta nechci být , ale jaktože Tvé kytky mají 6-8 týdnů před sklizní již krásné šišky?
Myslím to tak, že když si vezmu, že kytka má dobu květu v průměru 7-8 týdnů /některé samozřejmě i více/ tak v době toho střihu ty šišky asi ještě moc krásný nebyly.

Ale k tématu, já průběžně odstraňuju pouze žlutý či poškozený listy. Týden před sklizní jdou dolů, pokud mám náladu, ty mega velký, ostatní při kose. A funguje to myslím také skvěle.

"To co jsem prožila, mi dalo sebevědomí a po politické stránce to, že budu do konce života proti komunismu a totalitě. A nemůžu pochopit, že mladý člověk se může přiklonit k jejich programu a k jejich straně. Já vím, že neustále lžou"
Hana Truncová, politická vězenkyně

"Co dal bolševismus světu, národům, člověku? Světu vzpoury, zmatky, násilné revoluce, občanské války, teror. Národům bídu, neštěstí, bezpráví, zotročení materiální i duchovní. Lidem věčná strádání. Bolševický stát vzal člověku svobodu, čest,mravnost." Alexandr Jakovlev - bývalý vysoký komunistický funkcionář

Old Post 21-09-2007 v 09:03 AM
čepra je offline   Profil uživatele čepra   Find more posts by čepra   Foto galerie člena čepra   Click here to Send čepra a Private Message   Add čepra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
J.J.
Stálý Člen

Karma uživatele J.J. - 12% PěstitelskáKarma uživatele J.J. - 12% Pěstitelská

Registrován: Jun 2003
Příspěvků: 181  

Příspěvek č. 150

Jojo, ja jsem byl asi čtyři roky obětí growerdesinformace o stříhání listů, naštěstí se to teď rozlousklo a já prozřel, takže nestříhám (nebo stříhám minimálně) a IMHO je to rozhodně vidět. Vona ta kytka vždycky neco vytlačí, bez listů to vypadá víc ehm... salámovitě a člověk má pocit, kdoví jak jí to neprospělo...
já teď uplně vidim, jakse ty kytky nebožky ostříhaný cítí, nekecám
Ona ta příroda fakt neni blbá!

My heart and soul, they are free...

Old Post 21-09-2007 v 11:09 AM
J.J. je offline   Profil uživatele J.J.   Find more posts by J.J.   Foto galerie člena J.J.   Click here to Send J.J. a Private Message   Add J.J. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
outdoorista
Stálý Člen

Karma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 544  

Příspěvek č. 151

Listy v zásadě nestříhat,úplná blbost,minulej rok jsem celou dobu růstu a květu trhal listy,a z 2,5metru vysoké kytí jsem měl pouhých 120g suchého,sice výborného materiálu,ale za to listů 65% a palic 35%,hodně řídké,i když orosené,kytka nemá čím dýchat a tak místo květů tvoří listy,takže lidi nestříhat!!!Listy=Plíce
Tento rok jsem vzal jen listy od hlavního stonku(v době růstu),něco opadalo samo,a to bylo vše,vyplatilo se to jak kvalitou,tak kvantitou,na kytích jsem měl 75%palic a 25%listů,maximálně,výnos jsem měl o dost vyšší a chut byla taky lepší,taková mín''chlorofylová'',byla spíš cítit chut pryskiřice a palic
Listy(všechny) jsem otrhal 3-5 dní před sklizní,aby paldy nabobtnaly a orosily se,taky proto,že až to uschne,tak se v tom nechci přehrabovat,ale rovnou hulit a uskladnit
Ale zálež i občas na odrůdě,jednou jsem měl čutečku a ta neměla skoro žádný listy puáč jsem jí je pořád trhal, a občas nechával jen záštěpky,to samý v květu,a když jsem sklízel,tak jsem měl 90%palic a 10% listů,a byl to model jak genetika,někdy jde fakt o model,ale listy spíš nestříhat
Takže nestříhejte,čím mín,tím líp,jen pár dní před sklizní
Majte se...

Herb is the healing of a nation...

Outdoor 06-OB,Fialka,a jiné....
Outdoor 07-Papaya,JH,a jiné...
Outdoor 08-OB,JH,GWS,DP,AK,a jiné...
Outdoor 09-JH,OBxJH,CHxBB,DP,A,a jiné...
600W - Organically grown plants...
Nestabilní odrůdy
Bodies

Old Post 03-10-2007 v 17:04 PM
outdoorista je offline   Profil uživatele outdoorista   Find more posts by outdoorista   Foto galerie člena outdoorista   Click here to Send outdoorista a Private Message   Add outdoorista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
outdoorista
Stálý Člen

Karma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 544  

Příspěvek č. 152

nevim je to na tobě,co se svojí rostlinou uděláš,ale poznáš tam chut listů,takže už žádný nestříhej,já to taky nedělám a jsem spokojenej

Herb is the healing of a nation...

Outdoor 06-OB,Fialka,a jiné....
Outdoor 07-Papaya,JH,a jiné...
Outdoor 08-OB,JH,GWS,DP,AK,a jiné...
Outdoor 09-JH,OBxJH,CHxBB,DP,A,a jiné...
600W - Organically grown plants...
Nestabilní odrůdy
Bodies

Old Post 04-10-2007 v 05:21 AM
outdoorista je offline   Profil uživatele outdoorista   Find more posts by outdoorista   Foto galerie člena outdoorista   Click here to Send outdoorista a Private Message   Add outdoorista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dr.Shadow
Stálý Člen

Karma uživatele Dr.Shadow - 69% PěstitelskáKarma uživatele Dr.Shadow - 69% Pěstitelská

Registrován: Apr 2007
Příspěvků: 80  

Příspěvek č. 153

Stříhat jen výchovně, prostě "kde to překáží, tam to ušmiknu"...

Letošní out (OBxSH) jsem stříhal minimálně, obral jsem jen pár listů odspoda, které napadly svilušky, nebo se o ně pokoušela plíseň.
Paličky pěkné, krásně se orosily i přesto (a právě proto), že jsem kyti nechal s listama...

...and devil says "Burn 'em alive...all of them!

Old Post 04-10-2007 v 09:17 AM
Dr.Shadow je offline   Profil uživatele Dr.Shadow   Find more posts by Dr.Shadow   Foto galerie člena Dr.Shadow   Click here to Send Dr.Shadow a Private Message   Add Dr.Shadow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
outdoorista
Stálý Člen

Karma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% PěstitelskáKarma uživatele outdoorista - 82% Pěstitelská

Registrován: Sep 2007
Příspěvků: 544  

Příspěvek č. 154

clorofyl,a jiný látky co jsou v listech obsažený,proč mslíš že se hulej palice?

Herb is the healing of a nation...

Outdoor 06-OB,Fialka,a jiné....
Outdoor 07-Papaya,JH,a jiné...
Outdoor 08-OB,JH,GWS,DP,AK,a jiné...
Outdoor 09-JH,OBxJH,CHxBB,DP,A,a jiné...
600W - Organically grown plants...
Nestabilní odrůdy
Bodies

Old Post 04-10-2007 v 20:20 PM
outdoorista je offline   Profil uživatele outdoorista   Find more posts by outdoorista   Foto galerie člena outdoorista   Click here to Send outdoorista a Private Message   Add outdoorista to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hasun
Stálý Člen

Karma uživatele hasun - 80% PěstitelskáKarma uživatele hasun - 80% Pěstitelská

Registrován: Mar 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 155

Dřív sem listy stříhal jak zběsilej, možná kytky rychlejc rostli, právě proto že nemaj čim dejchat, ale taky se nemělo do čeho opřít sluníčko.

Takže po letech už nestříham vůbec, když kytka nějakej list nepotřebuje, nebo už nadešel jeho čas, zežloutne a upadne.
Nestříham listy ani před sklizní,protože neni nic krásnějšího než kytky krásně zbarvený do žluta,oranžova,fialova.

Takže ať si každej vyskouší jestli stříhat ,nebo ne.

Old Post 04-10-2007 v 20:41 PM
hasun je offline   Profil uživatele hasun   Find more posts by hasun   Foto galerie člena hasun   Click here to Send hasun a Private Message   Add hasun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PUNX
Stálý Člen

Karma uživatele PUNX - 94% PěstitelskáKarma uživatele PUNX - 94% PěstitelskáKarma uživatele PUNX - 94% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 156

Ja som listy ostrihat musel. Bojim sa ze by mi to inak napadla pliesen. Takto je tam aspon dobre prudenie vzduchu. Na druhom fleku som listy zatial nechal tak, takze aspon budem moct porovnat rozdiel...

Biooutdoor 2007

Old Post 04-10-2007 v 23:50 PM
PUNX je offline   Profil uživatele PUNX   Find more posts by PUNX   Foto galerie člena PUNX   Click here to Send PUNX a Private Message   Add PUNX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vaaanha
Stálý Člen

Karma uživatele vaaanha - 65% PěstitelskáKarma uživatele vaaanha - 65% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 213  

Příspěvek č. 157

citace:
Původní příspěvek od outdoorista
clorofyl,a jiný látky co jsou v listech obsažený,proč mslíš že se hulej palice?


Já měl za to, že chlorofyl je barvivo-zelené. Šišky sou snad růžové? Tím neříkám, že je dobré hulit listy...

Guns don't kill people. People kill people. Guns protect against people with smaller guns.

Old Post 05-10-2007 v 13:22 PM
vaaanha je offline   Profil uživatele vaaanha   Find more posts by vaaanha   Foto galerie člena vaaanha   Click here to Send vaaanha a Private Message   Add vaaanha to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
larroya79
Nový Člen

Karma uživatele larroya79 - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2007
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 158

tie velke listy co idu od stonky v prvom rade produkuju cukor takze tie by som odstranil az naposledy, a listy vseobecne nevadia a nic nebrzdia, keby to tak bolo nenarastli by tam, robi sa to iba kvovoli presvetleniu a prevzdusneniu. ak chces mat vacsie sisky tak odstran spodne konariky. ja davam podla velkosti rastliny prec jednu tretinu az polovicu. a tak isto to robim z kazdym konarom, zlikvidujem vsetko co je v prvej tretine od hlavnej stonky.

larroya

Old Post 12-10-2007 v 15:38 PM
larroya79 je offline   Profil uživatele larroya79   Find more posts by larroya79   Foto galerie člena larroya79   Click here to Send larroya79 a Private Message   Add larroya79 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Siki
Stálý Člen

Karma uživatele Siki - 42% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 40 

Příspěvek č. 159

Myslím, že listy není dobré stříhat a když, tak maximálně tak týden před sklizní.Vždyť listy jsou "plíce" rostliny a navíc se v listech ukládají odpadní látky, takže když se listy ostříhají, tak ten "odpadní bordel" jde do palic, což se projeví na chuti výsledného produktu.Toť má zkušenost.Takže asi tak.

Siki

Old Post 18-10-2007 v 06:32 AM
Siki je offline   Profil uživatele Siki   Find more posts by Siki   Foto galerie člena Siki   Click here to Send Siki a Private Message   Add Siki to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zombaj
Stálý Člen

Karma uživatele Zombaj - 87% PěstitelskáKarma uživatele Zombaj - 87% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 117  

Příspěvek č. 160

podle me je dobrý ostříhat tak 3/4 kytky odzhora ... tak se ten bordel uloží v listech a taky pronikne světlo tam kam potřebuje .... takže to vypada tak že máte dole takovej keřík ze kterýho koukaj velký palice

Have fun Indor

NFT na koleni
pjestujte pro radost a zážitky a ne pro peníze :-) vždyť tu jsme jen jednou a každej usměv je peknej a sorry za pravopis :-o

Old Post 31-10-2007 v 01:48 AM
Zombaj je offline   Profil uživatele Zombaj   Find more posts by Zombaj   Foto galerie člena Zombaj   Click here to Send Zombaj a Private Message   Add Zombaj to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zombaj! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:15 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 8 9 10 11 12 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9955890 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív