Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Epilepsie a Hulení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Hawke
Stálý Člen

Karma uživatele Hawke - 84% PěstitelskáKarma uživatele Hawke - 84% PěstitelskáKarma uživatele Hawke - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 17

http://grower.cz/forum/showthread.p...ht=%2Bepilepsie

A když nenajdem na Groweru, hledejme na spřátelených stránkách

http://www.konopijelek.cz/index.php...itola=epilepsie

Jinak pokud zadáš v google.cz heslo "epilepsie" a "marihuana" nebo "konopí", myslím, že mezi 36 900 odkazy najdeš co potřebuješ

Kdykoliv, kdy chceš, seš volnej jak pták.
Jan Werich

!!! GardenGrow 2008 !!! - Nejvhodnější stát na pěstění - Násilí = SHIT! - Účinnost ganjové masti - Kouřit či nekouřit ?

Naposledy upravil Hawke 18-09-2008 v 20:54 PM

Old Post 18-09-2008 v 20:20 PM
Hawke je offline   Profil uživatele Hawke   Find more posts by Hawke   Foto galerie člena Hawke   Click here to Send Hawke a Private Message   Add Hawke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hawke
Stálý Člen

Karma uživatele Hawke - 84% PěstitelskáKarma uživatele Hawke - 84% PěstitelskáKarma uživatele Hawke - 84% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 129  

Příspěvek č. 18

Tak snad jen něco málo co se mi o tomhle podařilo objevit v literatuře...

Lidová medicína znala účinnou moc konopí proti křečím a spasmatům po tisíciletí. První evropská zpráva o těchto efektech byla publikována dr. Wiliamem O´Shanghnessym, který dospěl k názoru, že "lékařství získalo protikřečový lék nesmírné ceny". Tisíce obětí mnoha typů křečí, spasmatů a epilepsie, různých forem paralýzy jako jsou paraplegie, quadriplegie, svalové distrofie (SD) a roztroušené sklerózy (RS), chorey a podobných neuralgií chválí konopí pro jeho vyjímečnou uvolňující sílu. Příběhy o jeho účinnosti údajně podnítily vznik mnoha klinických studií, které ukázaly, že cannabidiol (CBD) může mnoho pacientů téměř zcela zbavit konvulzí, bez jakýchkoliv toxických dopadů, zhoršení tělesných funkcí či citlivosti. Jistý vědec (jehož jméno zde ale nebylo uvedeno ) shledal "omezený účinek" kouření konopí na uvolnění spasticity RS, a jiní zjistili, že THC má vlastnosti příznivé pro léčbu svalové dystrofie.

zdroj: literatura

Kdykoliv, kdy chceš, seš volnej jak pták.
Jan Werich

!!! GardenGrow 2008 !!! - Nejvhodnější stát na pěstění - Násilí = SHIT! - Účinnost ganjové masti - Kouřit či nekouřit ?

Old Post 18-09-2008 v 20:37 PM
Hawke je offline   Profil uživatele Hawke   Find more posts by Hawke   Foto galerie člena Hawke   Click here to Send Hawke a Private Message   Add Hawke to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sweet
Stálý Člen

Karma uživatele Sweet - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2008
Příspěvků: 47  

Příspěvek č. 19

Epilepsie může být primární – vrozená – za její příčinu se pak považují nejrůznější inzulty během nitroděložního vývoje. Existují i dědičné syndromy, kde součástí klinického obrazu jsou epileptické záchvaty. Příčinami sekundární – získané epilepsie jsou nejčastěji úrazy, dále nádory a cévní malformace a také infekce. - zdroj: wikipedie

Tak jsem si jen tak pročítal a na wikipedii se nezmiňují o tom,že by marihuana mohla mít vliv na vznik epilepsie ale na stránkách www.epilepsie.cz byl dotaz cituji:

Dobrý den, mám epi již něco přes půl roku, beru na ně depakine, a chtěla bych vědět, zda by mohlo mít nějaký negativní dopad na mé epileptické zdraví požití LSD či marihuany. Předem děkuji za odpověď.


A odpověď od MUDr. Tomáše Nežádala:

Dobrý den, vliv LSD je nejednoznačný, provokační mechanismus nejasný, případ de novo grand mal záchvatů po LSD, bez jiné příčiny, byl popsán u studenta v Los Angeles. Užití marihuany a její následné vysazení záchvat provokovat může, přes terapii Depakinem.


Tak doufám,že tohle bude aspoň někomu přínosný..

Edit: kdyby to někoho zajímalo tak na stránkach www.epilepsie.cz se dá přes vyhledávání dostat k zajímavejm informacím..hlavní přednost je,že to píší doktoři a doktorky takže je to objektivní..

Viva la Visine!

Naposledy upravil Sweet 18-09-2008 v 20:59 PM

Old Post 18-09-2008 v 20:52 PM
Sweet je offline   Profil uživatele Sweet   Find more posts by Sweet   Foto galerie člena Sweet   Click here to Send Sweet a Private Message   Add Sweet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kokopelo
Stálý Člen

Karma uživatele kokopelo - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2009
Příspěvků: 37  

Příspěvek č. 20

no já mám kámoše kterej míval cca 5-6 brutálních záchvatů ročně o těch slabších nemluvě. od tý doby co hulí ,nebere na to prášky, tak ty brutální záchvaty zmizely, má třeba jen 2-3 slaboučký do roka a jak sám říka je velmi spokojen.


BANIK pičo
Jaký je rozdíl mezi USA a jogurtem????
jogurt je kultura.

Old Post 04-08-2009 v 09:25 AM
kokopelo je offline   Profil uživatele kokopelo   Find more posts by kokopelo   Foto galerie člena kokopelo   Click here to Send kokopelo a Private Message   Add kokopelo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MadEGG
Stálý Člen

Karma uživatele MadEGG - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 21

jeden muj kamarad dostal po zahuleni svuj prvni epileptickej zachvat.. tak nvm no. mozna je to nejakej katalizator

Old Post 04-08-2009 v 11:47 AM
MadEGG je offline   Profil uživatele MadEGG   Find more posts by MadEGG   Foto galerie člena MadEGG   Click here to Send MadEGG a Private Message   Add MadEGG to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dobythek
Nový Člen

Karma uživatele Dobythek - 72% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 22

Téma už je sice trochu starší, ale také přispěji se svojí trochou do mlýna.

Sám se s epilepsii léčím a již v době kdy jsem dostal svůj první záchvat už jsem začínal s kouřením marihuany. Nicméně jak je psáno výše, každý jedinec je jiný a záchvaty u něj vyvolává něco jiného. Jsou popsány případy, kdy se objevil první záchvat po prvním zahulení, stejně jako po troše chlastu. Naopak někdo může chlastat, hulit a nic se mu nestane dokud nedojde ke zvýšení stresu, atd. (což je třeba můj případ). Určitě ale bude něco na tom, že po zahulení se člověk uvolní a relaxuje.... Na každého to má jiný vliv

Old Post 31-10-2011 v 14:10 PM
Dobythek je offline   Profil uživatele Dobythek   Find more posts by Dobythek   Foto galerie člena Dobythek   Click here to Send Dobythek a Private Message   Add Dobythek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kakastromet
Nový Člen

Karma uživatele kakastromet - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 23

som epileptik a mozem povedat ze ked beriem lieky ( Depakine ) tak ostatne obmedzenia nemal by som ale mozem vynechat spavam cez den niekedy nespavam cez noc obcas si vypijem pofajcim proste zijem normalne akurat lieky berem aj to by som musel nebrat ziadne lieky po dobu cca mesiaca (skusil som si ich sam vysadit ) aby som mal zachvat. Osobne si myslim ze je to u kazdeho individualne.

Old Post 07-04-2012 v 10:20 AM
kakastromet je offline   Profil uživatele kakastromet   Find more posts by kakastromet   Foto galerie člena kakastromet   Click here to Send kakastromet a Private Message   Add kakastromet to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
kamill
Nový Člen

Karma uživatele kamill - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2007
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 24

Řešíme epilepsii u mě blízké osoby a narazili jsme na jeden možný původ epilepsie.
Můžou to být docela dobře paraziti v mozku, kde dělají neplechu.
Naše lékařská věda se parazity téměř vůbec nezabývá, nebo spíš naopak, přestaly být dostupné léky, které ještě nedavno byly.
docela zajímavé informace jsou třeba tady:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=1378

Old Post 08-06-2012 v 19:37 PM
kamill je offline   Profil uživatele kamill   Find more posts by kamill   Foto galerie člena kamill   Click here to Send kamill a Private Message   Add kamill to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Subaru
Stálý Člen

Karma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% PěstitelskáKarma uživatele Subaru - 96% Pěstitelská

Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 25

Epilepsii ma i moje laska, ale hulit bych ji nikdy nedovolil a taky ona sama je dost chytra, takze by to nikdy ani nezkusila, to same alkohol, cigarety, drogy.. Zachvat uz nemela 2 roky, predtim prvni a druhy hned po vterine, kdyz ji byvali snazil drzet ve stoje hned po tom prvnim zachvatu, debil. No zkoušela se ptát na řidičák, a prej je ještě brzo, ale tak možná za rok, za dva pokud nic nebude, a budou vysledky EEG lepší a lepší, tak by to asi šlo. Sama prej jezdit nikdy nechce, a i kdyby, tak jen nezbytne nutne..

IN
1) Můj první indoor - F*ck
2) 10x White Widow - 400w
3) 10x Exile - 400W
4) 25x kytí (C+, MD) - 600W
Atd ...
OUT
1) 3x Marmalate - Delicious

Old Post 14-06-2012 v 23:10 PM
Subaru je offline   Profil uživatele Subaru   Find more posts by Subaru   Foto galerie člena Subaru   Click here to Send Subaru a Private Message   Add Subaru to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Sordo
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% PěstitelskáKarma uživatele Mr.Sordo - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 761 

Příspěvek č. 26

Marihuana pomáha v léčbe epilepsie

http://zdrowie.dziennik.pl/aktualno...a-padaczke.html

Je to v polštině,takže pro některé tady:
http://translate.google.cz/

Old Post 14-09-2012 v 12:15 PM
Mr.Sordo je offline   Profil uživatele Mr.Sordo   Find more posts by Mr.Sordo   Foto galerie člena Mr.Sordo   Click here to Send Mr.Sordo a Private Message   Add Mr.Sordo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pupiset
Stálý Člen

Karma uživatele Pupiset - 74% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 688  

Příspěvek č. 27

Taky dam doušku mých zkušeností,epilepsii(Dg G402) mám diagnostikovanou od letošního září,ale její projevy jsem pozoroval už před 10lety.Protože jsem měl jen aury a nikdy mi nebyla nalezena na EEG tak jsem v tom viděl následky životního stylu.Nicméně po prvním velkém záchvatu bylo jasno.Takhle těch 10let než jsem se ujistil že mam epilepsii jsem celkem vesele popíjel,užíval psychedelika(Houby,LSD,Ketamin),MDMA a bez záchvatů.Ted už bych si to netroufl.

Hulení,hulim 20let+ cca 1-2g denně a to i ted po generalizovaných záchvatech co jsem na lécích-Lamictal,zatím mám zkušenost že záchvaty nespouští spíš naopak,usnadnuje usínání,relaxuje,chut na jídlo a jiné radosti života.Nicméně co jsem se bavil z Dr.Vojtěchem jedním z nej odborníků na epilepsii v CZ,tak je jí opravdu mnoho tipů(umístění,způsob vzniku apd),na některé tráva prokazatelně funguje jako tlumič záchvatů(dětské epilepsie),ale jsou znám případy kdy u epileptika joint záchvat vyvolal,takže jak už tu bylo mnohokrát napsano je to dost individuální.Na otázku zda muže THC epileptické onemocnění způsobit mi odpověděl že ne.
Osobně si myslím že největší nebezpečí hrozí ze spánkové deprivace,u mě tedy určitě,stejně tak je u mě riziko z pospávání přes den.
A měl bych otázku na epileptiky,je tu nějaký epileptik co má aury(zajímají me jejich projevy),a jaké máte stavy po záchvatech,u mě trvají třeba týden stavy při kterých mám mimo rozpadu paměti/do48hodin se zlepšila/ dost změněné vnímání reality i halucinace,upřímě jsem rád že jsem požil víše zmíněné látky,protože to nebylo lehké zpracovat.

Pupisetuv OUT

*Kalfas factory

Fajfka kifu před snídaní dá muži sílu sta velbloudů na dvoře



Naposledy upravil Pupiset 29-11-2019 v 18:16 PM

Old Post 29-11-2019 v 17:55 PM
Pupiset je offline   Profil uživatele Pupiset   Find more posts by Pupiset   Foto galerie člena Pupiset   Click here to Send Pupiset a Private Message   Add Pupiset to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:53 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5136330 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív