Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Konopná tinktúra z Alpy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
šulko
Stálý Člen

Karma uživatele šulko - 17% PěstitelskáKarma uživatele šulko - 17% Pěstitelská

Registrován: Aug 2018
Příspěvků: 178  

Zdraví Konopná tinktúra z Alpy Příspěvek č. 1

Čaute prosím o pomoc pri výrobe tinktúry za pomoci Alpy (60% alk.) . Aký pomer sušiny resp. rastliny (akú časť neviem prosím poraďte mám k dispozícii celú rastlinu ) k Alpe mám použiť . Ako dlho lúhovať a či sa musí aj tepelne spracovať poprípade mám pridať aj tuk (?) tak koľko ? . Čo sa týka aplikácie ako a v akom množstve. Mám veľké bolesti chrbtice (hernie s kontaktom na nerv. korene ) pomôže táto tinktúra ak zvolim model s vyšším obsahom CBD ? Resp. poraďte aký model použiť . Ďakujem pekne za radu ! Moc by som bol vďačný ! Alebo poraďte lepšie riešenie . Prečítal som tu x článkov ale neviem si vybrať čo by bolo pre mňa vhodnejšie a vyrobitelné v byte .

No.1 Super Skunk 09-10/2018
No.2 2x Painkiller CFL200W PCgrow 04-05-06/2019
▼AKTUÁLNE IDEM TOTO :-) klik▼

Po tráve sa nebehá, po tráve sa smeje

Old Post 21-01-2019 v 12:17 PM
šulko je offline   Profil uživatele šulko   Find more posts by šulko   Foto galerie člena šulko   Click here to Send šulko a Private Message   Add šulko to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 2

Cim vice toho do Francovky das tim to bude ucinnejsi , cim dele to nechas ve tme pri pokojove teplote tim to bude ucinnejsi. ( ja to tam louhoval 2 mesice, ale staci i mesic)
Ja ji mam uplne skoro tmave hnedou az skoro cernou..

Ale na chrpticu bych spis pouzil kvalitni mast ale to nerikam ze by tintura nepomohla.
Jen je ji skoda plejtvat na telo kdyz se da uzivat vnitrne.

Old Post 21-01-2019 v 12:40 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 3

Já mám alpu už pár let nalitou v 5l zavařovačce ve spíži. Prvně jsem tam dal nějaký dekarboxylovaný základ plně zalitý alpou.
Vždy když něco z vapíkuju, tak to tam přihodím pač ve vyvaporizovaném materiálu je ještě plno zbytkových kanabinoidů.
S postupem času jak alpa ubývá, tak dolívám novou alpu a stále přisypávám nové a nové vyvapíkované zbytky. Mám to tam naložené neustále ty roky a funkčnost je velmi dobrá, hlavně na svaly.
Čím déle to v alpě bude, tím lépe. Už mám skoro 3/4 lahve zaplněné konopím a nebude to dlouho trvat, kdy už to bude plné konopí s minimem alpy.
Velká výhoda tohoto zásobníku je to, že tam příjdou zbytky všech možný odrůd. Každá odrůda má své léčivé vlastnosti a specifika.
Čím více odrůd použiješ pro elixír, tím je větší šance, že ti ten elixír pomůže, protože pak elixír obsahuje velký rozsah látek ze všech možných odrůd.
Čím delší dobu budeš tvořit ten elixír a čím déle budeš dodávat různé odrůdy, tak tím bude elixír širokospektrálnější a léčivější na mnohem více problémů.
Já osobně jsem od mastí upustil z toho důvodu, že je stím více práce a taky mi vadilo, že jsem byl mastný. Samozřejmě, že na něco se hodí alpa a na něco více mast.
Možná by to chtělo v malém množství udělat oboje a vyzkoušet, co bude učinkovat nejlépe a podle toho to se rozhodnout.
Moje rada teda zní, použij všechny odrůdy co máš a udělej z toho jak mast, tak i alpu.

"Buďte sami sobě světlem" Gautama Buddha

Happy Box LED Vol.I - 1,5g/W - CaH
Happy Box LED Vol.II - 0,75g/W - BD@JH
Happy Box LED Vol.III - 0,53g/W - BD
Happy Box LED Vol.IV - Tube Edition - 0,23g/W - RM

Old Post 21-01-2019 v 13:35 PM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 4

EDIT
Je zbytočné dávať do Alpy na 500 ml viac, než 20 g karboxylovaného materiálu, lebo sa to tam nevyextrahuje. Je to dané extrakčnou schopnosťou toho média. Pokiaľ použiješ 95 percentný alkohol, môžeš tam vyluhovať až 30 g. Po extrakcii, dlhej ideálne cca 1-2 mesiace to je nutné odfiltrovať a tinktúru pred použitím riediť, lebo tak koncentrovaný alkohol môže spáliť sliznicu pod jazykom a znecitliviť receptory, ak to užiješ oralne. Karbox je potrebný pri 104 st.C cca 30-45 min. Mám dobré skúsenosti s medical modelom M49 od Vision Seeds https://www.visionseeds.nl/product/medical-49-cbd/
s 8 percentami THC a 8 perc CBD. Mám otestované aj medic. modely Medical Mass a Painkiller od RQS. Sú z toho kvalitné tinktúry, ktoré pôsobia natieraním, ale aj orálne. Na bolesti ale dobre pôsobí aj komerčný model Jack Herer. Skúšal som orálne v tinkture, alebo vo vapíku tento model od Vision seeds. Účinok na bolesť dobrý, ale psychoaktivita s tým spojená mi neumožňovala "normálne" fungovanie. Konopná Alpovica je samozrejme vhodná aj na vonkajšie natieranie
Ďalšou možnosťou je silný obolej z olivového oleja podľa Bushky. Môže sa použiť mix rôznych odrôd a olej je možné kvapkať pod jazyk, /veľmi opatrne, pokiaĺ nemás dostatočné skúsenosti s THC /a prípadne pridávať v pomere cca 1:5 ku komerčnýám konopným chladivým, alebo hrejivým mazadlám z lekárne, prípadne k lek. vazeline, alebo bravčovej masti. Taktiež je možné vyrobiť konopné kapsle naplnené konopím v cocose. Kapsle počas dňa doporučujem s vyrovnaným THC-CBD profilom, prípadne viac do CBD z dôvodu nižšej, prípadne žiadnej psychoaktivity
Ďalšou možnosťou sú kapsle plnené cca 120 mg karbox sušinou. Tu je ale účinok nehomogénny - závislý v podstate od toho, že daná kapsla z ktorej časti rastliny pochádza.
Môžeš časť sušiny použiť bez karboxu, kde kyslé THCA má silné protizápalové účinky.
Držím palce ku skorej úlave!

Naposledy upravil odo 22-01-2019 v 09:26 AM

Old Post 21-01-2019 v 15:47 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 5

Myslím, že 500ml pokud se bavíme o 95-96%lihu na 30g sušiny je plítvání lihem. Používá se běžně 100g lihu na 30g sušiny. V alpě bych to vůbec nerozpouštěl, často se tam pak právě díky malé koncentraci lihu nerozpustí vše a udělají se tam kuličky pryskyřice na dně.
Druhou možností je glycerínová tinktura.
Karboxylovat se nemusí ani jedna, pokud je necháš pár měsíců při pokojové teplotě.

Old Post 04-02-2019 v 16:10 PM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 6

MILOSX: "Myslím, že 500ml pokud se bavíme o 95-96%lihu na 30g sušiny je plítvání lihem. Používá se běžně 100g lihu na 30g sušiny. V alpě bych to vůbec nerozpouštěl, často se tam pak právě díky malé koncentraci lihu nerozpustí vše a udělají se tam kuličky pryskyřice na dně."

Uviedol som konkrétny a niekoľkokrát vyskúšaný postup
Ako som napísal v príspevku č.4
uvedené pomery je doporučené dodržiavať práve z důvodu maximálnej extrakčnej schopnosti toho alkoholu. Pokiaľ do Alpy toho naválaš viac, udeje sa presne to, čo popisuješ.

ČIže pokiaľ do 500 ml Alpy dáš viac, než doporučených 20 g, jednoducho sa to tam nerozpustí - presne, ako sám popisuješ

Karboxylovat se nemusí ani jedna, pokud je necháš pár měsíců při pokojové teplotě." - Táto informácia je nekonkrétna a nepoužiteľná,
zakladateľ vlákna chcel konkrétne info /aj keď sa tu vo vlákne už viackrát neukázal/
pár mesiacov - to je koľko??? 1-2-3-12-24 ?
Podľa mojich skúseností má materiál po 1-2 mesačnom sušení celkom inú "silu" ako materiál rok suchý a vhodne uložený. Taktiež sa jeho terepautické vlastnosti menia v súvislosti s časom, ako sa mení THCA na THC a to postupne degraduje na CBN, čiže npr dostatočne "stará" indika je vhodná do večerných tinktúr určených na uvoľnenie a zaspanie.
Zišla by sa nejaká tabuľka s konkrétnymi údajmi a analýzami - prípadne odkaz

Konkrétne info o tinktúrach, ich aplikácii a výrobe:
https://healer.com/programs/switchi...on-to-tincture/
Inak čo sa týka tinktury na užitie doporučujem extrakt vyrábať z alkoholu ten potom riediť a tak aplikovať pod jazyk, prípadne kvapkať do nápoja a užiť. Alpu užívať orálne vo vačších množstvách by som nedoporučil.
Ja do tinktúry používam kvety. Kvalita a liečivá "sila" tinktúr je priamo úmerná kvalite použitého materiálu.

Naposledy upravil odo 05-02-2019 v 10:00 AM

Old Post 05-02-2019 v 09:35 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 7

Stabilitu kanabinoidů v rozpouštědlech zkoumalo už docela dost lidí, ale pokud chceš konkrétní čísla potom na dekarboxylaci lihové tinktury (1g konopí:10g rozpouštědla) je potřeba cca 6měsíců při pokojové teplotě 20C pro maximální obsah THC/CBD.
Pak je dobrý umístit tinkturu do chladu, nebo ji nechat dál v teple , aby přešlo THC na CBN - záleží na co to chceme.
Síla takovéto tinktury je mnohem větší, než při klasické dekarboxylaci v troubě.

Jinak bych opravdu nedoporučoval alpu. Při 60% lihu už to pryskyřici/kanabinoidy téměř nerozpouští ( záleží na teplotě ), při 15-20C tam budou plavat kapičky, ikdyž tam rozpustím jen 100mg.

Odkazy:
https://forum.grasscity.com/attachm...al-jpg.2316501/
https://www.researchgate.net/public...round_1896-1905
https://onlinelibrary.wiley.com/doi....1977.tb11313.x

Old Post 05-02-2019 v 13:53 PM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlženka
Nový Člen

Karma uživatele Mlženka - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 8

Ahoj, přiznám se, že z toho vlákna nejsem úplně nejmoudřejší. Chci se zeptat, je lepší nakládat do lihu sušenou nebo čerstvou bylinku? Díky

Old Post 07-03-2019 v 13:52 PM
Mlženka je offline   Profil uživatele Mlženka   Find more posts by Mlženka   Foto galerie člena Mlženka   Click here to Send Mlženka a Private Message   Add Mlženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Příspěvek č. 9

určitě usušit aspoň 14 dnů, aby se zbavila rostlina přebytečné vody.

Old Post 07-03-2019 v 15:01 PM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlženka
Nový Člen

Karma uživatele Mlženka - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 10

a co z toho budu mít, když jsem to tam dala čerstvé? Protože už se stalo

Old Post 07-03-2019 v 15:11 PM
Mlženka je offline   Profil uživatele Mlženka   Find more posts by Mlženka   Foto galerie člena Mlženka   Click here to Send Mlženka a Private Message   Add Mlženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mlženka
Nový Člen

Karma uživatele Mlženka - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 24  

Příspěvek č. 11

tak jsem to přecedila z lihu má cenu to ještě sušit? Nebo to tam mám vrátit zpátky?

Old Post 07-03-2019 v 15:26 PM
Mlženka je offline   Profil uživatele Mlženka   Find more posts by Mlženka   Foto galerie člena Mlženka   Click here to Send Mlženka a Private Message   Add Mlženka to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirovecz
Stálý Člen

Karma uživatele Kirovecz - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 59  

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Mlženka
tak jsem to přecedila z lihu má cenu to ještě sušit? Nebo to tam mám vrátit zpátky?


Už bych to tam nechal...

Old Post 07-03-2019 v 17:18 PM
Kirovecz je offline   Profil uživatele Kirovecz   Find more posts by Kirovecz   Foto galerie člena Kirovecz   Click here to Send Kirovecz a Private Message   Add Kirovecz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Piskor1
Stálý Člen

Karma uživatele Piskor1 - 68% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 13

Alpa je super,protože má sama prokazatelné účinky. Navíc je to 60 % líh za 156 Kč. Je jedno jestli se tam dá suchý nebo mokrý materiál- 1 nebo 2% dolů je prostě šuma fuck.Co jedno není je opakování- tedy nalít do odpovídající misky ,láhve potřebné množství konopí a zalít. Dát uzavřené do tepla-ideal topení.Za cca 14 dnů je macerace hotova-čím teplej-tím rychleji- může být sámo i půl roku,rok,dva.... nicméně slít,nechat přes noc okapat na sítku a postup ještě jednou ,dvakrá opakovat s novým materiálem.. poté zbyde z litru cca 650 mn macerátu . 3 násobný výtažek je už hodně znát.. Na kloubech na fáči ,ale i ve štamprlce na dobrou noc >>> štamprlky ale pár kapek >>> je uplně jedno jestli výsledný produkt má 50 nebo 60 % lihu - fachá perfektně. Je to jednoduché a primitivní a bez chemie a trocha denaturáku nikoho ještě nezabila. Vyránbí se i kaštanová ,měsíčková a HLAVNĚ SE VYRÁBÍ UŽ I KONOPNÁ. VIZ ODKAZ ,. https://www.alpa.cz/cs/e-shop/masaz...covky/francovky

Take it easy :->

Old Post 08-03-2019 v 07:25 AM
Piskor1 je offline   Profil uživatele Piskor1   Find more posts by Piskor1   Foto galerie člena Piskor1   Click here to Send Piskor1 a Private Message   Add Piskor1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 14

Mlženka - asi už nekoro? - nechaj to tam kľudne 6 mesiacov, prípadne to postupom času testuj. Po tých 6 mesiacoch prejde kyslá forma THCA na THC. Obe varianty - kyslá aj dekarboxylovana má liečivú silu, ale s různym účinkom. Možeš časť odliať, uschovať v chladničke a potom si zo zvyšku vytvoriť mix.

Piskor1 - " trocha denaturáku nikoho ještě nezabila" - v Alpe žiaden denaturák nie je-skús si dať štampedlu denaturáku!
Priznám sa, Tvoj príspevok mi príde značne nekonkrétny a zmatočný...nie je jedno že aké množstvo materiálu a v akom pomere rozpúšťadla močíš. Taktiež je důležitý čas macerácie a koncentrácia rozpúšťadla.

Inak sa doporučuje tinktúra používaná orálne zriediť na cca 40 percent, nakoľko pri vyššej konc. hrozí poškodenie - spálenie receptorov pod jazykom

Old Post 16-03-2019 v 13:17 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Gramy
Stálý Člen

Karma uživatele Gramy - 54% Pěstitelská

Registrován: May 2009
Příspěvků: 118  

Příspěvek č. 15

Ahoj, ja dal susene spodky do sklenice od okurek, tolik aby to bylo potopene, dal do temna na cca mesic nebo dva (uz nevim) , jednou za 2 nebo 3 dny poradne protrepat. Pak scedit a vratit do lahvicek od alpy.

Pomaha na bolave koleno, zada atd...

Pred pouzitim zamichat, na dne sedi vrstva dobrot.

Co se tyce dekarboxilace tak tu jsem odhalil az potom, takze jsem nedekarboxiloval

Old Post 05-10-2019 v 08:07 AM
Gramy je offline   Profil uživatele Gramy   Find more posts by Gramy   Foto galerie člena Gramy   Click here to Send Gramy a Private Message   Add Gramy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:37 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-07-2016 - Konopná tinktura - obsažené účinné látky - 9 odpovědí
16-02-2016 - Dotaz konopná tinktura - 15 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0676690 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív