Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Pěstování chilli na veřejnosti
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Pěstování chilli na veřejnosti Příspěvek č. 1

Zdravím všechny zahrádkáře,

mám takový problém s mýma chilli květinami, které jsem nechal přes zimu v pokoji normálně růst čekajic až dozrají všechny papričky. Měsíc zpátky už vše bylo sklizeno a tak jsem to ostříhal asi před dvěma týdny s tím, že to pak další týden zruším celé pač nebyl čas to udělat všechno hned.
No a teď některým habanerum začli rašit větvičky s lístky a je mi to líto zabít, když se tak snaží růst a přežít. Blbé je že letos budu mít k dispozici jenom balkon na pěstování různorodých plodin a habanera už mi tam asi nevejdou.
Tak mě napadlo, co kdybych to zasadil před panelák, kde bych to měl často na očích a mohl se o to starat a vždy do práce bych si mohl cestou jednu papričku urval. Problém bych viděl v tom, že to jsou hodně pálivé papričky a kdyby se to dostalo do dětských rukou, tak by to asi nebylo dobře. Jednou jsem si omylem šáhnul prstem do oka, na kterým byl ještě zbytek tohoto habanera a bylo to legendární. I když přecijen haranti by měli vědět od rodičů, že nemají nic jíst z křáku někde venku. Kdybych tomu přidal cedulku něco ve smyslu "extra nebezpečně pálivé chilli" tak by to snad odradilo všechny, anebo naopak přílákalo davy. Co si o tom myslíte?

Old Post 12-02-2016 v 07:30 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
frek
Stálý Člen

Karma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% PěstitelskáKarma uživatele frek - 85% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 621 

Příspěvek č. 2

Nápad je to hezkej. Ale stopro se najde nějakej dement, kterej ti to všechno otrhá. To si buď jistej.


Ať je Jaro, nebo Zima, pěstování na okně je vždycky prima
Nekonopné pěstování 2012,2013,2014,2015,2016
Outdoor reports NL,TT,LB,SDxD,Op,PS,SQ
"Gram praxe je lepší, než tuna teorie"

Old Post 12-02-2016 v 08:44 AM
frek je offline   Profil uživatele frek   Find more posts by frek   Foto galerie člena frek   Click here to Send frek a Private Message   Add frek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
murmur
Stálý Člen

Karma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% PěstitelskáKarma uživatele murmur - 58% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 392  

Příspěvek č. 3

Nám ukradli tůji i s kořenama, co jsme vysadili před domem, je to levnější než kupovat

Old Post 12-02-2016 v 08:49 AM
murmur je offline   Profil uživatele murmur   Find more posts by murmur   Foto galerie člena murmur   Click here to Send murmur a Private Message   Add murmur to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 4

Ono o samotné papričky mi moc nejde, těch budu mít dost z balkonu jiného druhu. Jde mi hlavně o to dát rostlinkám šanci žít, když se mají tak čile k světu. Pokud by si nějaký kolemjdoucí utrhl papričku, tak mi to vůbec vadit nebude, ba naopak byl bych i rád. Pokud by mi ji někdo celou ukradnul(adoptoval) tak mi to taky nebude vadit. Nejvíc se bojím, že to nějaké malé děcko utrhne a okusí sílu chilli a já bych z toho měl pak problémy

Old Post 12-02-2016 v 09:22 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 5

Před panelákem ti to akorát budou ochcávat psi Že to někdo sklidí, o bych se nebál, aspoň by to zloděje mohlo vytrestat, haha. Bál bych se vandalismu, že někdo rostliny poškodí nebo vytrhne. Jíst to snad nikdo nebude, už proto, že pejskařská zóna neposkytuje zrovna zdravé kontrolované prostředí pro pěstování poživatin.. Možná tam píchnout tabulku s nápisem, že je to na okrasu a ne k jídlu.

Když už jsme u paneláků, vždycky mě lákalo hodit něco na střechu.. Je tam spousta nevyužitého místa!

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 12-02-2016 v 09:39 AM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 6

Moje děti mi vyprávěli příhodu ze základky. Nějakej kluk donesl do třídy chilli papričku, jeho kámoši to ošahávali a pak během hodiny si jeden ten kámoš protřel oko. Učitelka byla strašně aktivní, výslech jak u gestapa, kázání ředitele, poznámky a pozvání rodičů do školy.
Jestli se u vás najde někdo podobně aktivní, tak za ten vopruz to nestojí. Spíš se poptej svejch známejch, jestli papričku nechce někdo z nich...

Náhoda je příjemný polštář k odpočinku pro všechny,kteří by chtěli vše to božské,naplněné smyslem a ukazující cíl,z kosmu vyloučit,a to ve prospěch jalové myšlenky,že vesmír postrádá účelné uspořádání a že vznikl sám ze sebe. H.FRITSCHE

Old Post 12-02-2016 v 09:47 AM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pixxel
Stálý Člen

Karma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% PěstitelskáKarma uživatele Pixxel - 29% Pěstitelská

Registrován: Jan 2015
Příspěvků: 453  

Příspěvek č. 7

Tak donést do školy je asi trochu jiná situace kdy dotyčný se chtěl papričkou jistě pochlubit když to ošahávalo plno lidí. Když by byl křák chilli někde venku tak nikoho nepobízím aby na to šahal, jedl to nebo si s papričkou mazal oko. Ono když to tak vezmu, tak okolo paneláku máme nějaké křáky, na kterých rostou krásné jedovaté fialové "borůvky" a takové ty šťavňaťoučké "brusinky" a taky to nikoho nenapadne jíst. Pokud to nikdo ze známých nebude chtít, tak to asi před ten barák hodím a uvidím co se bude dít.
Myšlenku dát nějaké kytky na střechu jsem měl už hodně dávno ale přešlo mě to z toho důvodu, že se tam nejde dostat jinak než přes železný žebřík z posledního patra. Jak jsme kdysik dělali internet v baráku tak jsme tam byli celkem často a přístup tam je dost blbý a sousedi taky nebyli nadšeni tím hlukem, který to obnášeno takže u mě je tahle možnost pasé:/
Psů se nebudu muset bát pač tam, kde bych to sadil nikdy nikdá psí noha nevkročila, takže bych se nemusel bát, že to bude pochcané

Old Post 12-02-2016 v 11:21 AM
Pixxel je offline   Profil uživatele Pixxel   Find more posts by Pixxel   Foto galerie člena Pixxel   Click here to Send Pixxel a Private Message   Add Pixxel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hvězdář
Stálý Člen

Karma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% PěstitelskáKarma uživatele Hvězdář - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2014
Příspěvků: 206  

Příspěvek č. 8

Já bych to tam klidně zasadil. A strach z toho že si nějaké děcko ošahá papriky a pak protře oči.....Cožpak se vám samotným nikdy nic takového nestalo? Mě teda jo a hodněkrát (občas člověk zapomene, zvlášť když si dá předtím čouda ), chilli papriky zavařuju už pár let, ale že bych po tom měl nějaké následky? Kdybys tam vysadil růže, tak o ty se taky můžou děcka popíchat, a nikdo je neřeší.

2015: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=75591&perpage=50&pagenumber=1
2016: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=76988

Old Post 12-02-2016 v 15:17 PM
Hvězdář je offline   Profil uživatele Hvězdář   Find more posts by Hvězdář   Foto galerie člena Hvězdář   Click here to Send Hvězdář a Private Message   Add Hvězdář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:59 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7015290 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív