Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Ripen nebo final solution
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Jakej stimulant na konec květu?
GH Ripen 1L
AH Final Solution 250ml
Ukázat Výsledky [Upravit Anketu (pouze moderátoři)]
Autor
Téma 
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Ripen nebo final solution Příspěvek č. 1

Ahoj, zanedlouho pojedu nakupovat tak bych potreboval vedet co je lepsi na ukonceni zivota tech nasich mazliku:

GH Ripen
AG Final Solution

??

Pak bych mel jeste otazku jestli ma cenu kupovat PK13-14 nebo staci u hnojek AH davat vic bloomu - flaska c.2?

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 01-04-2013 v 17:30 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ŽUŽU
Stálý Člen

Karma uživatele ŽUŽU - 84% PěstitelskáKarma uživatele ŽUŽU - 84% Pěstitelská

Registrován: Dec 2012
Příspěvků: 42  

Příspěvek č. 2

Čau, já bych volil radši fs, rippen je plnej sýry.

ŽUŽU

Old Post 01-04-2013 v 18:28 PM
ŽUŽU je offline   Profil uživatele ŽUŽU   Find more posts by ŽUŽU   Foto galerie člena ŽUŽU   Click here to Send ŽUŽU a Private Message   Add ŽUŽU to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 3

Vím že je to trochu mimo, ale podle mě je na konec stejně nejlepší prachobyčejná čistá voda. Máš jistotu že v kytkách nebudeš hulit kdoví jaký svinstva a o ceně ani nemluvě.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 01-04-2013 v 18:39 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nawy
Stálý Člen

Karma uživatele nawy - 68% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 92  

Příspěvek č. 4

ja proplachuju 10 az 14dni . ze zacatku upravim ph a dam final . pak dam jenom upravenou vodu, pak uz neupravuju ani ph a posledni dva dny maj sucho a tmu. a ten ripen co sem mel moznost hulit, tak me prislo ze pak kazdej vzor chutnal stejne nebo podobne. po ripenu je vsechno po citrusech.

Old Post 01-04-2013 v 19:10 PM
nawy je offline   Profil uživatele nawy   Find more posts by nawy   Foto galerie člena nawy   Click here to Send nawy a Private Message   Add nawy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bubik
grandpappy

Karma uživatele bubik - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2004
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 5

...GH ripen neznam, ale Final sol. je pekna sracka, ktera kurvi chut modelu...

xxyy

Old Post 01-04-2013 v 20:42 PM
bubik je offline   Profil uživatele bubik   Find more posts by bubik   Foto galerie člena bubik   Click here to Send bubik a Private Message   Add bubik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fananek7
Stálý Člen

Karma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 6

Čus taky bych se rád poradil a přidal,protože ted dojíždím druhé kolo Power Plant.
První jsem končil Ripenem a ted váhám jestli druhé kolo fakt nedat jen proplach po hnojkách a nebo v Ripenu pokračovat dál.
Mi to příjde úplně stejné at s ním,nebo bez něho a zbytečně jen vyhazovat love a kurvit tím chuť na které hodně záleží...
Hodně degustátorů mi řeklo že jsem mněl venky kolikrát lepší než indor,ale zase se to nedá srovnat s účinky proč asi že?
Já si myslím že je to prostě takový zabiják té kytky ke konci,ale bude to fest chemka.
Mám asi týden až dva do sklizně,takže zítra zaleju dvounásobným množstvím na květ a potom jednou až dvakrát proplach a třeba to bude to samé,zkoušel to tady někdo?Nebo se jen držíte předepsaných tabulek od výrobců hnojek?
A dááááááál Final solution je neskutečně drahá sranda a extra rozdíl jsem taky nezpozoroval,to už raději rypáka



Fanánkův out 2010

Old Post 01-04-2013 v 23:38 PM
fananek7 je offline   Profil uživatele fananek7   Find more posts by fananek7   Foto galerie člena fananek7   Click here to Send fananek7 a Private Message   Add fananek7 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fananek7! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hy3nA
Stálý Člen

Karma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 7

já proplachoval FS jednou a měl sem z toho "prskavku" ted tu mám florakleen, zkusim ho,ale poslední tejden až deset dní tam budu lít stejně jenom vodu

Hyena je nedotáčivá!

http://www.stop-rybam.unas.cz

Old Post 02-04-2013 v 21:51 PM
Hy3nA je offline   Profil uživatele Hy3nA   Find more posts by Hy3nA   Foto galerie člena Hy3nA   Click here to Send Hy3nA a Private Message   Add Hy3nA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čepra
zahrádkář


Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 963  

Příspěvek č. 8

Já osobně si myslím (a někde jsem to tu asi už i psal), že porovnávat Ripen s Final Solution prostě nejde. Ripen je hnojka (stimulátor) naproti tomu FS je určen na průplach. Těžko čistit kytku Ripenem, když obsahuje kupu hnojek.

Ripen je květový stimulátor na konec doby květu. Obsahuje P2O5-6%, K2O-5%, MG-2,5%, S-2%. Komplexní tekutý výživový přípravek určený k použití ve fázi květu. Hnojivo Ripen je navrženo k urychlení a zintenzivnění procesu zrání.

Final Solution je složen z bylin , extraktů z mořských řas a přírodních proteinů. Zlepšuje chuť rostliny, proplachuje přebytečný rostlinný odpad a zbytky hnojiv.

V případě používání Ripenu je podle mého proplach čistou vodou nezbytný- je to hnojka !!!, v případě FS by se asi nemuselo, nicméně já osobně po FS dávám ještě alespoň týden jen čistou vodu.

BTW: Pokud jde o ty peníze, 500ml Ripen stojí 162,- Kč / 500ml FS - 441,-. Nicméně pokud si dobře pamatuji tak Ripenu se dává až 5ml/l, kdežto FS 1ml/l. Takže ve finále je ekonomičtější ten FS.
Ale jak už jsem psal, tyhle dva výrobky prostě porovnávat nelze.

"To co jsem prožila, mi dalo sebevědomí a po politické stránce to, že budu do konce života proti komunismu a totalitě. A nemůžu pochopit, že mladý člověk se může přiklonit k jejich programu a k jejich straně. Já vím, že neustále lžou"
Hana Truncová, politická vězenkyně

"Co dal bolševismus světu, národům, člověku? Světu vzpoury, zmatky, násilné revoluce, občanské války, teror. Národům bídu, neštěstí, bezpráví, zotročení materiální i duchovní. Lidem věčná strádání. Bolševický stát vzal člověku svobodu, čest,mravnost." Alexandr Jakovlev - bývalý vysoký komunistický funkcionář

Old Post 03-04-2013 v 07:26 AM
čepra je offline   Profil uživatele čepra   Find more posts by čepra   Foto galerie člena čepra   Click here to Send čepra a Private Message   Add čepra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krizek
Stálý Člen

Karma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od hardware
Final Solution obsahuje kyselinu abscisovou (ABA), která se používá v sadařství na řízenou sklizeň jablek (po postřiku jdou všechny nezralé plody na celém stromě snadno oddělit v čas sklizně, čehož jinak nelze dosáhnout -příroda si kupodivu dělá, co se jí zlíbí, a jablka dozrávají postupně, což je pro sadaře potupné. "Kyselina ve stresových situacích zastavuje zrání plodů a v případě mimořádného stresu prudké zvýšení její hladiny způsobuje opadání nezralých plodů. Pro teplokrevné živočichy je v podstatě neškodná." Význam prostředku pro čeleď Konopovité se nepodařilo v odborné literatuře dohledat, pročež se domníváme, že se jedná o reklamní trik, bez obav nahraditelný proplachem čistou vodou...

Old Post 03-04-2013 v 11:16 AM
Krizek je offline   Profil uživatele Krizek   Find more posts by Krizek   Foto galerie člena Krizek   Click here to Send Krizek a Private Message   Add Krizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 10

Přiklánim se ke Křížkovi (hardwerovi)..zbytečně vyhozený prachy..
Osobně dávám na konec jeden proplach s enzymy a pak cca 14 dní jen čistou vodu..Chuť je super!!

Old Post 03-04-2013 v 18:38 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
čepra
zahrádkář


Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 963  

Příspěvek č. 11

Jestli FS funguje či ne je na jinou debatu, to hlavní na co jsem chtěl poukázat, je to, že Ripen a FS jsou dva rozdílný produkty, které nejde srovnávat.
Konečný flush jde samozřejmě provést jen s čistou vodou, mě osobně přijde, že s FS jsou palice kompaktnější, ale to je subjektivní názor.

"To co jsem prožila, mi dalo sebevědomí a po politické stránce to, že budu do konce života proti komunismu a totalitě. A nemůžu pochopit, že mladý člověk se může přiklonit k jejich programu a k jejich straně. Já vím, že neustále lžou"
Hana Truncová, politická vězenkyně

"Co dal bolševismus světu, národům, člověku? Světu vzpoury, zmatky, násilné revoluce, občanské války, teror. Národům bídu, neštěstí, bezpráví, zotročení materiální i duchovní. Lidem věčná strádání. Bolševický stát vzal člověku svobodu, čest,mravnost." Alexandr Jakovlev - bývalý vysoký komunistický funkcionář

Old Post 04-04-2013 v 06:19 AM
čepra je offline   Profil uživatele čepra   Find more posts by čepra   Foto galerie člena čepra   Click here to Send čepra a Private Message   Add čepra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fananek7
Stálý Člen

Karma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% PěstitelskáKarma uživatele fananek7 - 76% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 395  

Příspěvek č. 12

EDA 45
a nemá to vliv na výnos?Mně se zdá že pokud se použuje před sklizní Ripen tak se palice ještě trochu rizjedou a zvětší.
Jinak proplach provádím buď jen jednou zálivkou,nebo dvouma než vyteče hnědá sračka at to má pecky,ale chuť taky ve finále není špatná...



Fanánkův out 2010

Old Post 04-04-2013 v 19:28 PM
fananek7 je offline   Profil uživatele fananek7   Find more posts by fananek7   Foto galerie člena fananek7   Click here to Send fananek7 a Private Message   Add fananek7 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele fananek7! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
EDA45
Stálý Člen

Karma uživatele EDA45 - 96% Pěstitelská

Registrován: Oct 2011
Příspěvků: 657  

Příspěvek č. 13

Jak píše čepra,je to hnojivo a to samozřejmě na výnos vliv má..,ale řeč je o flushingu, tedy o vyplavení co nejvíce hnojiv z pěstebního media pryč..
Ripen OK,ale ve fázi květu,kdy ještě kytky "kynou" , ne při výplachu..
Výplach,je výplach a ne hnojení..
A jednorázově hnojky nevypláchneš,ani náhodou..,vzal si někdy použitou,vyflushovanou hlínu po sklizni a změřil její EC..?
I po poctivým,dvoutýdením zalévání jen vodou a průplachu, tam prostě něco zbyde,většinou jo..

Old Post 04-04-2013 v 20:36 PM
EDA45 je offline   Profil uživatele EDA45   Find more posts by EDA45   Foto galerie člena EDA45   Click here to Send EDA45 a Private Message   Add EDA45 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 14

pozor ale ja se neptal co je dobry na flush ale co je dobry tesne pred nim (v pripade AH lze davat kratsi flush) z hlediska vynosu a chuti. To je to preci o co nam vsem jde ne? Rozhodl jsem se pro ripen..

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 04-04-2013 v 21:31 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 15

tak zmena :
i kdyz sem chtel na konec kvetu Ripen, typek z gshopu mi doporucil AH final solution kterej je i lacinejsi a prej ma lepsi chut tak se necham prekvapit. ted zkusim - par kytek jen voda, par kytek AH FS a dalsi sklizen si koupim i ripen tak to bude dobry porovnani

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 16-04-2013 v 16:33 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NoStress
Stálý Člen

Karma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% PěstitelskáKarma uživatele NoStress - 58% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 389  

Příspěvek č. 16

muze se na final flush pridavat hnojivo pri prvni a druhy zalivce nebo je to kravina?

1. pěst - LED box nostress SOIL - průměr 0,8g/W
2. pěst - LED box + pseudoaero - NEÚSPĚCH
3. pěst - LED box + soil s trochou coco
4. pěst - Homebox 120x120 600w + 15x CM soil

Old Post 25-04-2013 v 18:06 PM
NoStress je offline   Profil uživatele NoStress   Find more posts by NoStress   Foto galerie člena NoStress   Click here to Send NoStress a Private Message   Add NoStress to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:20 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
10-06-2017 - Bio Nova Silution - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9153460 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív