Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!
Hehe, to je řečí tady a žadné kloudné informace! že jste si lidi někdy něco o tom konopi nepřečetli - viz. třeba doporučená literatura v FAQu ...
Popravdě jsem asi taky nikde nečetl, že se to týká uplně suchého materiálu, ale myslim, že ano. Živé rostliny určitě ne! A když vezmete 20% THC ( coz mimochodem není žádnej zajímavej alkaloid, ale CANNABINOID! ) v suchym materiálu, tak to myslim jde Suchá tráva, tedy tráva jak je běžně vysušená, tak obsahuje eště cca 8 - 10% vody. Čerstvé palice oproti tomu cca 70% ( stonky, listi 80%) . Pokud je teda v gramu pořadného materiálu 20% tak to je 200mg THC v gramu sušiny ( tj. asi 180mg v námi usušené paličce) ... při kouření se 20-60%THC ničí ohněm a tedy ho nepřijmete ... no, a když uvážíme, že teda zbývajících cca 80-160mg THC nám přejde do plic, a že minimální znatelná účinná dávka je 6mg ( běžně ale asi víc - třeba15-30mg, či víc -jak kdo,že ) tak nám krásně výjde, že se z gramu - řádného čistého špeka - pěkně zkouří pěknejch 5-10 lidí, což jistě každý můžě potvrdit, he?
... nu a ještě k té pryskyřici - THC není jen v pryskyřici - v hašiši - pryskyřici je prý asi 1/4 - 1/3 cannabinoiduu ( a z toho né všechny jsou započítávány do hodnot THC) ... teď nikde zrovna nemam po ruce hodnoty naměřené v hašiši, ale myslim, že to přibližně odpovídá ( tuším 30% THC by mohlo být, ne?)
Jo, a to THC se muže meřit pomocí roztoků různých látek ( kys. solná, Duquenoisův roztok) a to kolorimetricky, fluorometrivky, chromatograficky ... a možná v dnešní době by to zvládla i nějaká magnetická rezonance či co ... kdo ví ... ja nevim!
jo, použité informace jsou z knih Libora Dupala a Chrise Conrada ...
Inability to accept the mystic experience is more than an intellectual handicap. Lack of awareness of the basic unity of organism and environment is a serious and dangerous hallucination. (Alan Watts)
JardaXXL: Když se teda musíš hádat, tak to nějak dokaž nebo vysvětli. Já nejsem chemik a chemie pro základní školy na toto téma nějak nemyslí , takže jsem hodně hledal na netu a nikde jsem nenašel nic o tom, že by kanabinoidy byly druh alkaloidů. Naopak všude píšou, že kanabinoidy jsou označení skupiny samostatných chemických sloučenin rostliného původu s vlastními mozkovými receptory v mechanismu psychoaktivního účinku.
Protože, jak už jsem uvedl, nejsem příliš znalý v chemii, dovolím si ještě vyslovit vlastní domněnku, že kdyby byly kanabinoidy alkaloidy, tak bychom si asi mohli z hulča vařit magické čajíky Typickou vlastností alakaloidů je totiž, pokud se nepletu, rozpustnost ve vodě, přičemž kanabinoidy se rozpouštějí pouze v tucích, alkoholech a organických rozpouštědlech.
Krom toho jsou alkaloidy jedy, při jejichž přemrštěné konzumaci dochází k trvalým poškozením organismu a mozku a to i po jedné jediné přehnané aplikaci. Což jak uznáš, u thc jaksi ani při nejlepší vůli v podstatě nehrozí, nepočítám-li nějaké druhotné komplikace. A vlastností alkaloidů je skutečně ona rozpustnost ve vodě...Je dobré si občas něco přečíst z více různých zdrojů a vytvořit si komplexní ucelený vlastní názor..
kto nieste lenivy napiste do neakej seed banky a opytajte sa napr sensi seeds zvykne odpovedat do 2 dni na mail a celkom su ukecany
resp hladajte na og
ale skusim si tipnut
dokonale ususena a upravena vzorka sa extrahuje do napr hexanu mozno soxhlet
po extrakcii a nariedeni sa prida standard a jebne sa to na plynku
METODA SPOLEČENSTVÍ PRO KVANTITATIVNÍ URČENÍ OBSAHU Δ9 –THC (TETRAHYDROKANABINOLU) V ODRŮDÁCH KONOPÍ
1. Rozsah a oblast použití
Tato metoda určuje obsah Δ9 - tetrahydrokanabinolu (THC) v odrůdách konopí (Cannabis sativa L.). Metoda podle potřeby používá postup A nebo B, které jsou zde popsány.
Metoda je založena na kvantitativním určení Δ9 - THC plynovou chromatografií (PCh) po extrakci vhodným rozpouštědlem.
1.1 Postup A
Postup A se používá pro stanovení úrovně produkce podle čl. 5a odst. 2 nařízení (ES) č. 1251/1999.
1.2 Postup B
Postup B se používá v případech podle třetího pododstavce čl. 7b odst. 1 tohoto nařízení a při ověřování, zda jsou podmínky podle druhého pododstavce čl. 5a odst. 1 nařízení (ES) č. 1251/1999 dodrženy, aby mohlo být počínaje hospodářským rokem 2001/2002 do seznamu odrůd zahrnuto konopí, pro které lze poskytovat platbu na plochu.
2. Vzorkování
2.1 Odběr vzorků
– Postup A: z porostu dané odrůdy konopí odeberte z každé vybrané rostliny část dlouhou 30 cm, která obsahuje nejméně jedno samičí květenství. Odběr vzorků se provede v období trvajícím od 20 dnů po počátku květu až do 10 dnů po skončení květu, za dne a systematickým způsobem, aby bylo zajištěno, že je vzorek pro daný pozemek reprezentativní, avšak s výjimkou okrajů. Členské státy mohou schválit vzorkování v období od počátku květu až do 20 dnů po počátku květu, pokud jsou v období od 20 dnů po počátku květu do 10 dnů po skončení květu od každé pěstované odrůdy v souladu s výše uvedenými pravidly odebrány další reprezentativní vzorky;
– Postup B: z porostu dané odrůdy konopí odeberte vrchní třetinu každé vybrané rostliny. Odběr vzorků se provede během 10 dnů po skončení květu, za dne a systematickým způsobem, aby bylo zajištěno, že je vzorek pro dané pole reprezentativní, avšak s výjimkou okrajů. V případě dvoudomých odrůd budou odebrány pouze samičí rostliny.
2.2 Velikost vzorku
– Postup A: vzorek obsahuje části 50 rostlin na pole;
– Postup B: vzorek obsahuje části 200 rostlin na pole;
Jednotlivé vzorky jsou umístěny do plátěného nebo papírového pytle tak, aby se nerozdrtily, a poslány se do laboratoře k analýze.
Členský stát může stanovit, že druhý vzorek odebraný pro případnou kontraanalýzu bude uschován producentem nebo subjektem zodpovědným za analýzu.
2.3 Sušení a skladování vzorku
Sušení vzorku musí začít co nejdříve, v každém případě do 48 hodin za použití jakékoli metody pod 70°C. Vzorky se usuší tak, aby měly stálou hmotnost a obsah vody mezi 8% a 13%.
Po sušení uskladněte vzorky tak, aby se nerozdrtily, v temnu při teplotě nižší než 25°C.
3. Stanovení obsahu THC
3.1 Příprava zkušebního vzorku
Z usušených vzorků odstraňte stonky a semena větší než 2 mm.
Rozdrťte usušené vzorky na polojemný prášek (který projde sítem s otvory o průměru 1 mm).
Prášek můžete skladovat 10 týdnů při teplotě nižší než 25°C v temnu a suchu.
3.2 Činidla a extrakční roztok
Činidla
– Δ9 - tetrahydrokanabinol, čistý pro chromatografické účely,
– squalen, čistý pro chromatografické účely, jako vnitřní standardní vzorek.
Extrakční roztok
– 35 mg squalenu na 100 ml hexanu
3.3 Extrakce Δ9 - THC
Odvažte 100 mg drceného testovacího vzorku, umístěte jej do odstředivkové zkumavky a přidejte 5 ml extrakčního roztoku, který obsahuje vnitřní standardní vzorek.
Umístěte do ultrazvukové lázně a ponechejte 20 minut. Odstřeďujte 5 minut při 3000 otáčkách za minutu a poté odstraňte roztok THC, který vyplave na povrch. Vstříkněte roztok do chromatografu a proveďte kvantitativní analýzu.
3.4 Plynová chromatografie
a) Přístroj
– plynový chromatograf s plamenovým ionizačním detektorem a děleným/neděleným vstřikovačem,
– kolona umožňující dobré oddělení kanabinoidů, například skleněná kapilární kolona dlouhá 25 m a o poloměru 0,22 mm, impregnovaná 5% nepolární fenyl-methyl-siloxanovou fází.
b) Rozsahy kalibrace
Nejméně tři body pro postup A a pět bodů pro postup B, včetně bodů 0,04 a 0,50 mg/ml Δ9 -THC v extrakčním roztoku.
c) Podmínky měření
Následující podmínky jsou příkladem pro kolonu uvedenou v bodě a):
– teplota v peci: 260°C
– teplota vstřikovače: 300°C
– teploty detektoru: 300°C
d) Vstříknutý objem: 1 μl.
4. Výsledky
Výsledky se vyjádří na dvě desetinná místa v gramech Δ9 -THC na 100 gramů analytického vzorku usušeného na stálou hmotnost. Použije se tolerance 0,03 g na 100 g.
– Postup A: jedno stanovení na jeden zkušební vzorek.
Pokud je však získaný výsledek nad hranicí stanovenou podle druhého pododstavce čl. 5a odst. 1 nařízení (EHS) č. 1251/1999, provede se druhé určení u analyzovaného vzorku a za výsledek bude považována střední hodnota obou měření.
– Postup B: výsledek odpovídá střední hodnotě dvou měření zkušebního vzorku.“.
lordWilliam
dakujem za info takze uz mam program na vykend heheheh ked sa velmy nezhulim este musim najst neake chromatogramy aby som to mal s cim porovnat a strasne ma serie ze nemam gc/ms
aaaaa musim sa pochvalit heheheh celkom dobre som si tipol postup