Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor > Galerie Mikropěstování

Stránky: 1 2 [3] 
CFL 150W box - Klikni zde pro originální téma
Funny420
Flushuj :)
Touma
citace:
Původní příspěvek od Funny420
Flushuj :)


Dobře, dneska jsem dal poslední hnojku a od zítra pojedu pěkně čistou vodu. Jen se zeptám, viděl jsem různé názory.. Mám to předtím prolívat vodou, dokud z toho nepoteče zase čistá voda, nebo prostě jen normál zalévat, akorát bez hnojek? Děkuju za pomoc :) příští kolo už to bude čistě galerie!" :D
Touma
Tak poctivě už 2 dny flushuju, za 13 dní by měla být kosa. Palice jsou - řekl bych, na 150W CFL velikostně docela slušný, jen se mi zdá, že jsou hrozně málo pocukrovaný. Když se na ně člověk podivá, tak ty lístky nejsou prostě téměř vůbec bílý. Je to špatným prvním kolem, že jsem dělal dost chyb, nebo ted je právě ta fáze kdy se ty palice už jen obsypou? Děkuju za rady, přikládám foto v noci blesk/bez blesku
SarumanCZ
čest, buď v pohodě pocukrovaný to máš dobře a do kosy ještě pořád daleko,za těch 13 dní se to ještě trochu dosype a trochu zmohutní,žádný velký chyby na nich vidět nejsou,listy jsou hezky zelený a během toho flushe by měly zežloutnout,jestli si teda neudělal chybu jako já,že si je někdy poslední dobou krmil víc než měl,to by ti pak jen zesvětlaly...Na první kolo dobrý :) kuřivo bude :D
Touma
citace:
Původní příspěvek od SarumanCZ
čest, buď v pohodě pocukrovaný to máš dobře a do kosy ještě pořád daleko,za těch 13 dní se to ještě trochu dosype a trochu zmohutní,žádný velký chyby na nich vidět nejsou,listy jsou hezky zelený a během toho flushe by měly zežloutnout,jestli si teda neudělal chybu jako já,že si je někdy poslední dobou krmil víc než měl,to by ti pak jen zesvětlaly...Na první kolo dobrý :) kuřivo bude :D


Jedu celou dobu podle biobizz tabulek, poslední týdny jsem dával 4ml biogrow, 4ml biobloom a 4ml topmax. Myslim, že akorát :) Tedka dávám obden 500ml čistý odstátý vody každý. Jinak na netu jsem četl, že je to ideální strain na pěstování bez pacháče, protože ta kytka téměř neni cítit. Jako jasně, že je, ale neni to žádný velký puch. Možná proto mi to připadá, že jsem udělal něco špatně, když to ani nesmrdí :D jestli mi rozumíš, vypadá to pak, že je to nějaký chroští, co neni pocukrovaný, nesmrdí, tak to ani nebude nic dělat :D uvidíme za pár týdnů. Jinak se mi povedl majstrštyk, a to že jsem omylem vypojil větrání a 3 hodiny to jelo bez větrání. V boxu 35 stupnů a ta největší palice se z jedné strany tak do půlky opálila, úplně zhnědla. Tak doufám, že aspo nta durhá půlkja bude použitelná :D
Touma
VELKÝ UPGRADE - konečně jsem se dokopal k sestavení boxu. Krom toho, jsem teda koupil pachový filtr a potrubní ventilátor. Pachový filtr 360 m3/h a k tomu ventilátor 150 m3/h. V boxu jsem všecko přichytil ke stropu. Kytky jsem přemístil do boxu a ze stropu zavěsil vertikálně to CFLko. Fotka v příloze. Na fotce si nevšímejte spálené palice a některých konečků listů - to je důsledek toho jak jsem omylem vypojil větrání.
Nyní mi v boxu běží 2 PC větráčky na 12V - oba dva foukají skrze kytky na lampu a rozvádí vzduch po boxu. Ten velký větrák u stropu s pacháčem zapínám (zatím) jen sporadicky - jednou za 2 hodinky ho na 10 minut zapnu aby se vzduch obměnil. Je totiž dost hlučný, a navíc mi přijde, že ta výměna vzduchu neni moc potřeba. To CFLko skoro nehřeje, v boxu mám ve výšce palic kolem 25°C přes den, čili pohoda. Pokud má někdo nějaké připomínky, sem s nima! :) Jinak nejspíše ještě jedno kolo odjedu s tou CFLkou, zkusím to takhle horizontálně. Mám připravená semínka Blue kush od dinafem, tak uvidíme co to udělá :) Děkuju za sledování

EDIT : jinak za 10 dnů by podle údávaných čísel měla přijít kosa
SarumanCZ
cau,myslim ze byla chyba dat tu lampu ke konci pestu vertikalne preci jen ti rostly za lampou ktera lezela a pekne ti pod tim zaplnily prostor,ted defakto nekterejm vrcholkum nedavas skoro zadny svetlo a misto toho svitis nekam do spodku.Takhle si to mel jet od zacatku 4 az 6 kytek v malejch kvetnikach kolem lampy a jet na centralni palici :)
Touma
citace:
Původní příspěvek od SarumanCZ
cau,myslim ze byla chyba dat tu lampu ke konci pestu vertikalne preci jen ti rostly za lampou ktera lezela a pekne ti pod tim zaplnily prostor,ted defakto nekterejm vrcholkum nedavas skoro zadny svetlo a misto toho svitis nekam do spodku.Takhle si to mel jet od zacatku 4 az 6 kytek v malejch kvetnikach kolem lampy a jet na centralni palici :)


dobře, já to zkusím ještě teda dát zase na ležáka, jen nevím jak tu cfl hodit na ležato v tomhle boxu :D Jinak 4-6 kytek kolem dokola a jet hlavní palici - to znamená menší květináč než 3,5 a jet celou dobu bez zaštipování nebo jak?
Touma
Přidávám foto té vyvinutější - takhle vypadají moje trichomy pod mikroskopem s LED osvícením. Tu méně vyvinutou ještě nemá cenu fotit, měla horší podmínky a ještě jí ani nezačaly hnědnout chloupky, je tak týden dva pozadu.
Touma
Ahoj, přidávám další upgrade. Tento pátek (29.) to bude přesně 8 týdnů od přepnutí. Kytky by měly být ready v rozmezí 7-8 týdnů. Tady přidávám foto 2 různých palic. Co myslíte, už je to ready nebo tohle je ještě málo? Díky všem za rady :)
Funny420
Nemas zrovna idealni microskop. Kup si z wishe do 100kc s priblizenim 60-100x. Mam a spokojenost. Ty fotky mas trochu mazle,ale zda se mi,ze tam vidim jantar,takze za me sekej.
Touma
citace:
Původní příspěvek od Funny420
Nemas zrovna idealni microskop. Kup si z wishe do 100kc s priblizenim 60-100x. Mam a spokojenost. Ty fotky mas trochu mazle,ale zda se mi,ze tam vidim jantar,takze za me sekej.

on ten mikroskop je dobrej, jen já nejsem schopnej udržet ruku tak aby se to nemáhlo a zároven to vyfotit :D jinak díky za postřeh, pokud by mi ještě někdo doporučil kosit, tak to udělám s radostí hned :D
Váchy 55
Z tvych fotek tezko posoudit. Vrchy maji vzdy vetsi zralost než spodky.musis udelat nekolik kontrol na nekolika mistech a na zaklade toho posoudit. Ja moc jantarovych teda nevidim, ale tezko rict. Kup si poradnej mikroskop jak radi kolega.
Touma
Mikroskop si muzu poridit lepsi na pristi kolo, kazdopadne tedka musim pracovat s tim, co bohuzel mam. Ja nejsem ani schopnej rict, jestli jsou ty trichomy mlecne, nebo setam jen odrazi to svetlo z mikroskopu :D ale asi to teda jeste den dva necham a v patek bych mohl kosit ;) dekuju za postrehy
Pítr90
Čau, pokud si nejsi jistý, tak je nechat klidně ještě cca týden. Trichomy se za den dva nezmění. Jestli nevidíš žádné jantarové (nahnědlé), tak bych s kosou počkal 😉
Touma
Dekuju, objednal jsem si v eiffel optic nejakej kapesni mikroskop, snad dneska dorazi tak bych to mohl okouknout lip
Touma
Ahoj, je to skoro další týden co uběhlo na mém květu a už bych opravdu rád sklidil alespon tu první kytičku :D Jenže řeším takové dilema. Na kytce jsou 2-3 palice, co se mi zdají, že by ještě nějaký čas snesly. Chci se zeptat - je blbost sklízet kytku na dvakrát? Zespodu už mi totiž odpadávají mrtvé listy jak jedu jen vodu, tak už bych rád sklidil at to neodnese úroda. Přidávám 4 fotky - první tři jsou (podle mě) jasně hotové palice pro sklizen, ikdyž se mi zdá že je tam dost chloupků ještě bílých. Poslední fotka je ona palice s otázkou, kde chloupky začínají vespod jen lehce hnědnout, ale jinak 80% zatím bílá.
Jinak v pátek 29. to bylo 8 týdnů květu, kytka má psáno 7-8 týdnů čili ted jedu už teoreticky pár dní přes. Co si myslíte, otěch palicích? mám počkat se všema ještě, nebo něco sklidit? Díky za názor! :)

EDIT: fakt nevim, proč se mi fotky někdy otočí a někdy ne, všecky mam v počítači správně
Pítr90
Čau, podle chloupků se neřiď 😉 nejlepší je na rozpoznání zralosti mikroskop. Jinak podle údaje, co udává banka, se dá plus mínus řídit jen když si budeš jistý, že celý květ proběhl bez problémů a tím pádem kytky nepotřebují nechat déle kvést.
Co se týká postupné sklizně, tak na tu mám názor takový, že pokud budeš mít kytky po řádném flushovaní, tak ten zbytek, co necháš déle, už nebude mít z čeho čerpat živiny 😉 nicméně někteří to tak dělají 😉 třeba někdo takový hodí názor 😉
Touma
Tak jsem celou první kytku pokosil až na zmiňované 2 palice, ty zbylé 2 nechám ještě pár dní, resp nechám je ještě a pokosím je s tou druhou kytkou. Chci se zeptat - pověsil jsem to nahoru do boxu, aby mi to nikde nesmrdělo a zároveň aby se tam pořád měnil vzduch. Je problém, když na ně prosvítá trochu světla? jelikož na tu druhou ještě svítím, tak sice je tam stínidlo, ale itak něco projde. Díky za radu všem :)
Pítr90
Bacha, aby ti to neuschlo moc rychle, beztak máš nad lampou celkem teplo a malou vlhkost 😉
Touma
Tak ja to prdnu na pudu, ikdyz tam je teplota temer jako venku, to by mohlo zase byt malo, ne?
Pítr90
To bude lepší, taky tak podobně suším, i v zimě. Důležitý je větrání/průvan 😉
Touma
Tak jinak, venku vysvitlo slunko a naše půda je prostě nezateplená část baráku, kde jsou jen trámy a tašky, takže tam ted začíná být hezky teplo :D dal jsem to přímo k vikýři aby na to hezky luftoval vzduch, sice to není ve tmě ale to se nějak zvládne :)
Váchy 55
Spodky nikdy nebudou mít zralost jako vrchy pochop to už. Prostě to sklid. Nemá cenu svítit na 2 paličky, který ti stejnak shoří v papírku během pár minut a zhulí tě podobně jako všechno ostatní. Půda je na sušení ideální přesně do té doby, než jí vytopí slunko. Jak píše kolega větrání je hlavní. Jinak co se týče sušení, tak je to jedna z nejdůležitějších fází, protože si luxusní materiál špatným sušením můžeš pěkně zmrvit. Sice se prodává už Boveda (pytlík na udržování vlhkosti v nádobě), která ti přesušený materiál trochu vylepší, ale podle mě už to neni ono. Konopí se má prostě sušit a skladovat v chladnu a temnu, protože teplo a světlo jsou nepřítel. Musíš si sám najít nejlepší místo na sušení. Nevěš hlavu. Chybami se člověk nejlépe učí ;-) pic
Touma
citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Spodky nikdy nebudou mít zralost jako vrchy pochop to už. Prostě to sklid. Nemá cenu svítit na 2 paličky, který ti stejnak shoří v papírku během pár minut a zhulí tě podobně jako všechno ostatní. Půda je na sušení ideální přesně do té doby, než jí vytopí slunko. Jak píše kolega větrání je hlavní. Jinak co se týče sušení, tak je to jedna z nejdůležitějších fází, protože si luxusní materiál špatným sušením můžeš pěkně zmrvit. Sice se prodává už Boveda (pytlík na udržování vlhkosti v nádobě), která ti přesušený materiál trochu vylepší, ale podle mě už to neni ono. Konopí se má prostě sušit a skladovat v chladnu a temnu, protože teplo a světlo jsou nepřítel. Musíš si sám najít nejlepší místo na sušení. Nevěš hlavu. Chybami se člověk nejlépe učí ;-) pic


děkuju moc za radu a názor! já spodky vůbec neřeším, ale jde mi o to, že ty 2 palice, které byly celou dobu normálně ve stejné úrovni jako ostatní, jak kdyby byly fakt týden pozadu. Ta jedna má na té palici úplně jiné lístky, takové baculaté, spíš širší a kratší než ty klasické dlouhé hubené. Vůbec nevím, čím to je. Obě jsem přepnul stejně a ta druhá má naopak hotovou podle mě jen jednu, ta jé krásně ocukrovaná, špičaté, hnědá, ostatní mají bílý chloupky bez náznaku hnědnutí. Tak nevím, kde jsem udělal chybu :) nicméně na půdě jsem tomu udělal stříšku,aby to bylo ve stínu tak to tam pár dní nechám hezky sušit a pak šup do sklenice
Touma
Přidávám fotku sušení - takhle jsem to pověsil přímo do vikýře, hodil jsem přes to desku aby na to nesvítilo sluníčko - je to v průvanu a ve stínu, teplota je tam teda vždy stejná jako venku. Nevím teda co to udělá v noci, snad nic.
EDIT: jinak teda, ty kytky vůbec nejsou cítit mi připadá :D nevím, jestli je to tím že je jich tak málo, nebo nevoní, nebo jsem to nějak posral a nevoní.. nevím, ale těším se na to :D
Touma
Ahoj! zítra to bude 7 dní od kosy. Včera večer jsem kosil druhou kytku tak jsem jí dnes ráno byl pověsit na půdu k první. Paličky jsou už krásně suché, ale když zkusím zlomit stonek tak ještě nelupne ale stále se ohybá. Je to tedy ještě brzo na přesunutí do sklenic na curing, že? Jinak já nevím proč, ale vůbec to není na půdě cítit. Olepkaný ruce mam jako svina, ale ikdyž tu palici vezmu a narvu jí téměř do nosu, tak cítím jen možná lehké aroma, spíš nic. Na internetu sice píšou, že tato odrůda úplně minimálně zapáchá a proto je vhodná i pro indoor bez pacháče, ale nevím jestli je tohle úplně správně? Děkuju za každou připomínku a radu :)
Váchy 55
Ahoj. Rozhodne to dej uz do sklenic a do sklepa. Ze zacatku kontrolovat kazdej den! Treba se tomu ta vune vrati, ale pokud je to jak pises tak bych to nehrotil. Důlezitejsi je chuť a kvalita materialu. Vůní se neřiď ;-)
Edit: jinak doporucuji vzdy vysypat sklenice na chvíli a nejlepe jeste vytrít papirovou uterkou.
Touma
Dobre, dekuju za rychlou odpoved :) hnedka odpoledne to narvu do sklenice a sup s tim do pokoje nejam do temna a pokojovy teploty. Jinak dneska dam naklicit Blue Kush od dinafem a zacnu nove kolo, tak uvidime jestli se do druheho kola zlepsim :) dekuju!
Touma
Ahoj. Tak jsem palice narval do sklenice, zatím tedy jen z té první rostliny. Vypadá to, že jsou možná lehce přesušené, tak jsem tam dal kousek šlupky z jabka - to jsem četl na netu, nevím jestli to k něčemu je ale určitě to nějakou vlhkost přinese :D Na to, že to byl muj první pěst a muj box byl vysoký 60 cm, tak myslím že 25g jen z vršků je docela solidní číslo. S ohledem na to, že ta druhá je podle mě na tom lépe, si troufám říct, že 50g bych na obou dohromady mít mohl. Zatím jsem samozřejmě nechutnal, takže nemůžu hodnotit kvalitu pěstu, ale jsem spokojený s tím jak to zatím vypadá :) napadlo mě, že bych si zkusil jedno ubalit z těch spodků, které jsem ani nevážil ale dal jsem si je do vedlejší sklenice právě na chutnání. Chtěl bych všem poděkovat za to, že mi sem 3 měsíce psali všecky postřehy, poučovali mě co dělám špatně a radili co udělat lépe. Ještě jednou děkuju :)
freeonly
Vizera to zaujimavo, myslim ze mozes byt spokojny. 👍
Touma
Tedka jsem zkoušel podrtit nějaké spodky abych ochutnal, prostě kousky co jsem odstříhával při sklizni z palic a ikdyž to drtím jak chci, tak je to furt takový gumový že se to nenadrtí ale furt se to tak žmoulá nahoře v drtce v takovejch velkejch kusech. To znamená, že je to moc vlhký? pokud jo, tak moje obava že to mám přesušený asi neni na místě, protože by to obojí mělo být ve stejný fázi :D
Broskvin
Fakt super práce!
Jsem zvědavý ještě Teda na smoke report!
Touma
Ahoj, poslední info je takové, že : na každé kytce 24g vršků, čili 48 krásnejch vršků. Po různých debatách a přemýšlení jsem došel k závěru, že LEDky zkusím, až budu pořádně vědět co a jak, Čili na příští kolo jsem si zvolil 150W HPS. Nejraději bych samozřejmě bral 250W, jenže mám pocit, že bych to v podkrovní místnosti, kde přes léto je problém s teplotou sám o sobě, neuchladil. Když bude místnost i bez výbojky cca 25°C, tak je blbost brát 250 která by mi akorát oteplovala dál vzduch v místnosti, ne? Jestli je tu někdo, kdo by mi dokázal říct, jak moc se ta 250 odrazí na teplotě atak, tak budu moc rád za každej názor. Jinak já osobně preferuju na další kola 150W HPS :)
Váchy 55
Za rady neděkuj a rovnou posílej K+. Od toho tady ta karma je ;-) Ona už ta 150w bude topit a věř, že jak máš malej prostor, tak ti to tam taky hafo vytopí. 250w HPS určitě ne..pokud budeš mít problémy s teplotou, tak tam jednoduše dej zpátky CFL.
Jinak vidíš, že to sušení si moc hrotil, jak jsem ti psal. Pokud to drtička nevezme, tak to suchý není.
PS: Gratuluji k výsledku a ať ti chutná.
Touma
Ahoj, jako poslední příspěvek tohoto tématu přidávám smoke report. Co se týče vůně, tak to voní velice příjemně, voní to tak nasládle a lehce štiplavě. Nicméně velice příjemně, ta štiplavost rozhodně není negativní. Co se týče chuti, tak je to takové normální, nic speciálního necítím, ale je super že neškrábe a dělá poměrně dost hustý dým. Jediné co mě zaráží je, že dělá poměrně slabý stav. Nevím, jestli je to odrůdou, nebo jestli je možné sílu ovlivnit v průběhu růstu a třeba jsem jí nějakou chybou takhle razantně snížil? To bych ještě případně poprosil poradit, jestli je možnost sílu takhle ovlivnit. Za mě na první pěst hodnotím 4/5 :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma