Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Hydroponie

Stránky: 1 [2] 
Automatizace zálivky / změna média + osvětlení - Klikni zde pro originální téma
spachal
Nepouzivam, ale pokud bych do toho sel, asi bych vybral neco takoveho, pripada mi to znatelne lepsi :] ..
https://www.ebay.com/itm/-/153374050289
psyweed
jj to je asi naj co je - je na tie huste Bio hnojiva to bude asi problem , ma uz niekto testnute? :)
garnier
Já to teda netestoval osobně, ale co jsem viděl tak přez peristaltiku jdou vždy už naředěné...
spachal
citace:
Původní příspěvek od psyweed
jj to je asi naj co je - je na tie huste Bio hnojiva to bude asi problem , ma uz niekto testnute? :)


Zkusenosti s automatizaci mas, neni problem ta samostatna cerpadla koupit (cca 5-7USD), hodit to na jedno ESP8266 s pripojenym relay boardem a nejakou PWM regulaci a uvidis sam :]. Cenove budes na necele polovine ..
psyweed
problem nie je to rozbehat, ale problem je ze tie hustejsie Grow/FishMix to na 100% po par tyzdnoch zalepia....

ale asi s tym budem musiet zit a raz za mesiac to precistit - je to asi menej prace ako to robit rucne kazde 3d

BTW keby som to uz bral tak asi co najviac cerpadiel v tej krabicke rovno nech to aj nejako kompaktne vyzera, lebo u tychto custom veci je vzdy problem nejaky vhodny box nato, potom to upravit...
garnier
třeba takhle nějak :)
spachal
Pekne reseni :] .. Jen trochu zkulturnit tu kabelaz, doplnit pojistku a pokud by nekdo pouzival stejny zdroj na tom breadboardu, DURAZNE doporucuji si pred zapojenim promerit, co z nej leze za napeti, uz se mi stalo, ze presne tahle verze mela na vystupu USB i na pinech 12V (resp. presne stejne napeti, co bylo na pripojenem trafu). Znicilo to tehda docela dost veci .. ;]
spachal
citace:
Původní příspěvek od psyweed
problem nie je to rozbehat, ale problem je ze tie hustejsie Grow/FishMix to na 100% po par tyzdnoch zalepia....

ale asi s tym budem musiet zit a raz za mesiac to precistit - je to asi menej prace ako to robit rucne kazde 3d

BTW keby som to uz bral tak asi co najviac cerpadiel v tej krabicke rovno nech to aj nejako kompaktne vyzera, lebo u tychto custom veci je vzdy problem nejaky vhodny box nato, potom to upravit...


Ano, na tohle maggi to bude problem ;] .. Ale uprimne, ciste biohnojiva asi nebudou pro automatizaci obecne vhodna, kazi se uz po dvou dnech po namichani.
Tohle by bylo fajn reseni treba pro JIDB a poradny zasobnik bud pro hydro/aero, nebo nejaky DTW. Vice cerpadel je samozrejme rozumne, treba v pripade JIDB na kazdou slozku jedno plus neco na korekci pH, pokud by byla nevhodna voda. K tomu jeden solenoid na doplneni vody v zasobniku napojeny na řád (spolu s merenim vysky hladiny), dokazu si to cele v pohode predstavit, jak by to mohlo vypadat :].
Just
citace:
Původní příspěvek od spachal
Nepouzivam, ale pokud bych do toho sel, asi bych vybral neco takoveho, pripada mi to znatelne lepsi :] ..
https://www.ebay.com/itm/-/153374050289


Dobrý tip.

Ještě jsem našel https://www.rataj-spk.cz/automatiza...o-jednokanalove
Archi
Taky jsem nad tím uvažoval, ale hnojiva je potřeba protřepat ne? Vy netřepete s láhvi před tím, než odlijete do zálivky?
garnier
spachal:
ten DC - DC ani není zapojený, do breadboardu jde pouze 5V ze zdroje co je na fotce v pravo. Jo a celé to je v podstatě jen pracovní zapojení, jinak by ti šlo do krabičky.

Archi:
zamíchat je fajn, ale určitě se i toto dá zautomatizovat. Například projet vzduchovým kamenem
Archi
citace:
Původní příspěvek od garnier
spachal:
ten DC - DC ani není zapojený, do breadboardu jde pouze 5V ze zdroje co je na fotce v pravo. Jo a celé to je v podstatě jen pracovní zapojení, jinak by ti šlo do krabičky.

Archi:
zamíchat je fajn, ale určitě se i toto dá zautomatizovat. Například projet vzduchovým kamenem


Jako, že budeš mít vzduchovací kámen v láhvi kde budeš mít hnojky?
psyweed
@garnier: to oranzove vpredu na board kde davas kable je co?

@spachal: no biohnojky nechcem predmiesat a nechat, nato by malo sluzit to mini cerpadlo co z kazdej flasky natiahne co treba do nadoby a z nej cez venturiho trubicu mozes tahat pri zavlazovani. S chemo hnojkami to bude urcite lahsia operacia...

@Just: to co si nasiel je to iste co na ebay/aliexpress az na to ze tam zato mas 4x v sete ;)

@Archi: ako pise garnier, do kazdej flase s hnojivom das hadicku + maly vzduchovy kamen , povedzme ze ich mas 4 a cca 10min pred natiahnutim hnojiva motorcek pustis. ale fungovat to bude len na chemky/mineralne
Just
Cena o dost lepší, možná to objednám.
garnier
Jasný, vzduchováním se dá alespoň částečně promíchat.
Deset minut před použitím ideálos.

To oranžové je DIN držák klasických wago svorek.
Já mám tady ty wago nejraději


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma