Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Automatizace zálivky / změna média + osvětlení
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Dotaz Automatizace zálivky / změna média + osvětlení Příspěvek č. 1

Zdravím,

dojíždím teď druhé kolo v hlíně s HPS a třetí bych chtěl začít jinak. Můj plán je opustit ruční zalévání hlíny a pokud zbydou peníze, tak navíc vyměnit HPS za LED. Stan mám 120x120, svítil jsem 600W HPS a měl jsem tam 16 kusů v 6,5 l květináčích. Důvod, proč to řeším, spočívá v tom, že mám zaměstnání, u kterého nevím, kdy se dostanu domů a v zalévací dny (tj. obden odpoledne) se může stát, že se nedostanu včas domů a byly by z toho pak noční zalévačky mimo jejich denní cyklus, kdy bych je stresoval dalším svícením. Krom toho bych si pak mohl dovolit čas od času odjet relativně beze strachu na víkend pryč, což bych určitě ocenil. Teď k věci:

Nemohu se rozhodnout pro vhodný systém. Úplně původně jsem přemýšlel nad AutoPotem. Zdá se to geniálně jednoduchý, ale nějak k tomu nikdo nic moc nepíše, nevím, jestli to funguje, jak má. A levný to taky úplně není..ale jestli to funguje, tak nakonec proč ne. Po Autopotu jsem koumal dál a zdá se, že každý systém má něco do sebe, je spousta výrobků a výrobců a těžko se v tom vyznat. Chtěl bych Vás tedy tímto poprosit o Vaše zkušenosti s tím, co máte doma a co Vás na tom těší a trápí. Líbí se mi NFT, aero i drip. Drip mi (jako hydronezkušenému laikovi) připadá asi jako nejmenší piplačka, určitě bych ale volil nějakej neuzavřenej systém, protože mi přijde, že se tady dost řeší u těchto recirkulačních systému kolísající Ph a EC a má to dost různých příčin a tak trochu mi připadá, že je to spíš starost, než radost, ale třeba mi to vyvrátíte, nevím.

Chtěl bych to ideálně koupit jako jeden výrobek, který jenom sestavím, nechci nic vyrábět doma na koleni, mám levý obě ruce, špatně by to dopadlo

Druhá věc: LEDky. U těch nechci spekulovat na tom, jestli se to vyplatí nebo ne, kupuju to čistě ze strachu z HPS, protože to příšerně topí. LEDky se daj navíc uchladit i když se udělá venku hic. Chtěl bych jenom vědět, jestli maj LEDky kromě jiný teploty ve stanu nějaký specifika a případně jestli bych měl nakoupit u Frynka (kterej se mi osobně líbí víc) nebo u Ledideal?

Předem díky za rady.

Old Post 08-12-2018 v 20:17 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Tutoformuloputo
Stálý Člen

Karma uživatele Tutoformuloputo - 25% PěstitelskáKarma uživatele Tutoformuloputo - 25% Pěstitelská

Registrován: Sep 2018
Příspěvků: 55  

Příspěvek č. 2


Co se týče světel, šel bych do vero29 gen 7. Jsou skvělý, netopí moc a celkově kvalita,jent a cena není nic moc..ale to se časem vrátí na spotřebě podle mě.

Jinak autopot...mám čerpadýlko z Ali, hadičky, 12v adaptér, časovač a 4l kanystr... Nemusíš bejt odborník aby jsi to nějak udělal..navíc mě to vyšlo do 200kč a podle mě super.

Konopí nekouřím pro to, abych žil.
žiju pro to, abych konopí kouřil.

Old Post 13-12-2018 v 02:54 AM
Tutoformuloputo je offline   Profil uživatele Tutoformuloputo   Find more posts by Tutoformuloputo   Foto galerie člena Tutoformuloputo   Click here to Send Tutoformuloputo a Private Message   Add Tutoformuloputo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 3

Zdá se, že Vero29 nabízí jak frynk, tak ledideal, takže je asi fuk, kde to koupim? Trochu problém je vyznat se, jaký vzít, u ledideal mají víc variant pro můj prostor. Logika mi říká, že čím větší wattáž, tím líp, ale je to tak? Ideální by pak asi bylo LSVF420W. Já jsem si početl v jiným topicu, že autopot někomu přetékal, takže do tohohle asi nepůjdu, protože bydlím v paneláku a těžko to pak někomu vysvětlovat Nejvíc se mi asi zalíbilo NFT. Akorát bych si chtěl v první řadě nechat poradit, který systém koupit, jestli od Ledideal nebo GoPro.

Old Post 13-12-2018 v 18:05 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
WeedBurger
Stálý Člen

Karma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% PěstitelskáKarma uživatele WeedBurger - 74% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 288  

Příspěvek č. 4

Čau, já mám od FrYnka a je to super. Když mu napíšeš, tak ti odpoví a doporučí vhodný set up. Sám se můžeš rozhodnout. Šišky mám tvrdý jak šutr, úplně něco jiného než výbojka. Co se týče pěstování, tak se mi líbí drip pěstování přímo v rohožích s kostkami, můžeš mrknout ke mě, jak to vypadá na začátku. Nádrž s čerpadlem, regulační kohoutek, cirkulační čerpadlo, vzduchovani nepotřebuješ, nádrž na odpadní vodu a podomácku zbouchany "stůl". Je to efektivní, nenáročné, levné a dobře se to udržuje.


Chemdawg x MK Ultra, Blueberry x Critical Mass a White Russian - led FrYnk 650W hotovo 1,5g/W

CBD Hemp Scout Cookie mini grow

Elektronický herbář na vaporizaci bylin

Bylinné směsy a bylinky k vaporizaci

Old Post 13-12-2018 v 19:35 PM
WeedBurger je offline   Profil uživatele WeedBurger   Find more posts by WeedBurger   Foto galerie člena WeedBurger   Click here to Send WeedBurger a Private Message   Add WeedBurger to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 5

Ok, díky za recenzi, hodím FrYnkovi SZ. Máš to moc pěkný, gratuluju

Drip to waste se mi zdál hned od začátku jako nejlepší varianta, ale jak říkám, vyrábět to doma není pro mě, nemám prakticky žádnej vercajk, všechno bych si musel někde napůjčovat a nakonec by to nefungovalo a ještě bych se vytopil Blbý je, že jsem ani nenašel systém, kterej by se dal pěkně v celku koupit a jenom seskládat doma. Kdyby takovej byl, tak bych neváhal a vzal to hned. Takhle to sklouzne spíš k tomu NFTčku, ačkoliv se recirkulace trochu bojím.

Old Post 13-12-2018 v 19:59 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pítr90
Stálý Člen

Karma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% PěstitelskáKarma uživatele Pítr90 - 77% Pěstitelská

Registrován: Oct 2016
Příspěvků: 1298  

Příspěvek č. 6

Ahoj, jen doplním, další výrobce je alucraft.cz , mají i DIY sety 😉 jinak pokud jsi v rozumném dosahu, tak bych se stolem pomohl 😉 když tak napiš

Po trávě se nechodí, po trávě se směje :-D
Já: "Začal jsem se svojí závislostí něco dělat"
On: " A co???"
Já:" Pořídil jsem si skříň 😁
Pítrovo miniprckárna
Pítrovo HoMeMaDe box s 250 sodou
řízkování rajčat podle Pítra
Pítrovo MiNiBoX 100W SCROG
Pítrovo Nový Homemade box, pořád s 250w sodou

Old Post 13-12-2018 v 20:35 PM
Pítr90 je offline   Profil uživatele Pítr90   Find more posts by Pítr90   Foto galerie člena Pítr90   Click here to Send Pítr90 a Private Message   Add Pítr90 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 7

Díky za tip, vezmu to nakonec od Frynka, jestli teda zbydou peníze. Teď zkusím prolézt celé fórum a popřemýšlým, jestli vážně některej z těch návodu na drip nevyzkouším. Pokud se mi to bude zdát nad moje schopnosti, tak skočím do NFT.

Old Post 16-12-2018 v 12:32 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 8

Tady je vlakno, ktere hledas .. http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=74568

Jinak automaticka zalivka a hydro/aero jsou rozdilne veci ..

Old Post 16-12-2018 v 22:06 PM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 9

To je docela super topic, přesně něco takovýho jsem chtěl koupit. Hold to ale budu muset zkusit postavit. Díky za tip. Chápu, že je v tom rozdíl, ale pro mě je hlavní to, abych nemusel každej druhej den bejt nutně doma kvůli zalévání a to by mi měl každej z těch systému splnit

Old Post 17-12-2018 v 16:10 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garnier
Stálý Člen

Karma uživatele garnier - 60% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 10

Ahoj,
toto je muj prvni prispevek tady celkove na foru takze to berte s rezervou...

co se tyce automatickeho zavlazovani rozhodne bych se koukl na vyrobky od FloraFlex.
Nechci tady delat nikomu reklamu, ale nic lepsiho neni...
Pokud chces zustat u klasickeho substratu - nejaky light mix, nejlepe Plagron pak bych zvolil AirPot minimalne 30l a k tomu Floraflex Matrix poklicku.
Dejme tomu ze pouzivas ctyri kvetinace cili potrebujes ctyri poklicky ty zapojis IceLine hadickou paralelne s rozvadecem na pumpu se zalivkou.
Staci 50l nadoba na zalivku, uvnitr je pumpa pripojena na casovac/sonoff pow spinana kazde rano na minutu, ci dve minuty, musis si sam vychytat mnozstvi podle sily pumpy a velikosti substraru. Vrele doporucuju sonoff pow je to o mnoho snadnejsi.

Pokud chces zmenit pestebni medium, rozhodne bych zase zustal u FloraFlexu a koukl bych se na jejich poklicky na rockwoolove kostky, delaji se jak 4" tak 6" i 8" v ruznych provedenich. Ty bych pak postavil na nejakou Ebb & Flow vanu, pod kterou znova umistil nadobu s pumpou. Tady uz bych pak zaleval minimalne 2x denne hlavne nezapomen na prutokovy filtr aby se neucpala pumpa.

Co se tyce svetel, LED jsou budoucnost o tom zadna, nechapu jak dnes nekdo stale muze tvrdit ze technologie stara cca 40 let je to nejlepsi, Ti co toto tvrdi se myli. Vyvoj jde proste dopredu, kdyz si dnes koupis novy Mercedes S-Class taky ma LED svetla, dnes to v podstate ma i nova Fabia

Za mne je nejlepsi volba Samsung LM561C / LM561B+ 3000K rozhodne bych ale neveril cinskym vyrobcum ( casto pouzivaji falesne diody ).

Vse je pouze otazka rozpoctu, kolik je clovek do systemu vlozit financi...

LED GURU

Old Post 18-12-2018 v 12:26 PM
garnier je offline   Profil uživatele garnier   Find more posts by garnier   Foto galerie člena garnier   Click here to Send garnier a Private Message   Add garnier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kirito-kun
Stálý Člen

Karma uživatele Kirito-kun - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2017
Příspěvků: 73  

Příspěvek č. 11

Hele to vypadá docela zajímavě. Žádný trysky, co by se zanášely. Kropení po celý ploše velkýma otvorama. To se mi dost líbí. Koukám, že v Čechách nemaj zastoupení, to je škoda, zajel bych se k nim podívat. Jak ty máš velkej systém?

Old Post 19-12-2018 v 18:38 PM
Kirito-kun je offline   Profil uživatele Kirito-kun   Find more posts by Kirito-kun   Foto galerie člena Kirito-kun   Click here to Send Kirito-kun a Private Message   Add Kirito-kun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
garnier
Stálý Člen

Karma uživatele garnier - 60% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 12

Ja todle dělal v zahraničí, teď marně sháním kvalitní vanu na ebb & flow ale vše na co jsem zatím narazil je moc nízké já bych nejraději hlubší cca 15cm, měl jsem Danish hydro tray ta byla 120*120 a v tom 4-6 15cm kostek. Šlo by i více kostek ale za mně raději méně větších než více malých...

LED GURU

Old Post 19-12-2018 v 21:12 PM
garnier je offline   Profil uživatele garnier   Find more posts by garnier   Foto galerie člena garnier   Click here to Send garnier a Private Message   Add garnier to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od garnier
Ahoj,
toto je muj prvni prispevek tady celkove na foru takze to berte s rezervou...

co se tyce automatickeho zavlazovani rozhodne bych se koukl na vyrobky od FloraFlex.
Nechci tady delat nikomu reklamu, ale nic lepsiho neni...
Pokud chces zustat u klasickeho substratu - nejaky light mix, nejlepe Plagron pak bych zvolil AirPot minimalne 30l a k tomu Floraflex Matrix poklicku.
Dejme tomu ze pouzivas ctyri kvetinace cili potrebujes ctyri poklicky ty zapojis IceLine hadickou paralelne s rozvadecem na pumpu se zalivkou.
Staci 50l nadoba na zalivku, uvnitr je pumpa pripojena na casovac/sonoff pow spinana kazde rano na minutu, ci dve minuty, musis si sam vychytat mnozstvi podle sily pumpy a velikosti substraru. Vrele doporucuju sonoff pow je to o mnoho snadnejsi.

Pokud chces zmenit pestebni medium, rozhodne bych zase zustal u FloraFlexu a koukl bych se na jejich poklicky na rockwoolove kostky, delaji se jak 4" tak 6" i 8" v ruznych provedenich. Ty bych pak postavil na nejakou Ebb & Flow vanu, pod kterou znova umistil nadobu s pumpou. Tady uz bych pak zaleval minimalne 2x denne hlavne nezapomen na prutokovy filtr aby se neucpala pumpa.

Co se tyce svetel, LED jsou budoucnost o tom zadna, nechapu jak dnes nekdo stale muze tvrdit ze technologie stara cca 40 let je to nejlepsi, Ti co toto tvrdi se myli. Vyvoj jde proste dopredu, kdyz si dnes koupis novy Mercedes S-Class taky ma LED svetla, dnes to v podstate ma i nova Fabia

Za mne je nejlepsi volba Samsung LM561C / LM561B+ 3000K rozhodne bych ale neveril cinskym vyrobcum ( casto pouzivaji falesne diody ).

Vse je pouze otazka rozpoctu, kolik je clovek do systemu vlozit financi...


Není to nejlepší, ale momentálně jsou stále HPS na květ lepší než LED. Hlavně kvůli tomu, že LED chybí UV spektrum (v malé míře), který nutí kytku produkovat více pryskyřice. Neříkám že LED je špatný, LEDky poměrně zastávám a i pro mě je to budoucnoust. Ale nad LED pravidelně nebudeš dělat to co pod HPS v dlouhodobým období. Proto všude ve velkopěstírnách jak v Californii, tak v Kanade, tak v Netherlands používají většinou 1000W HPS a LED pouze přidávají na dosvícení, nebo místo LED dávají CMH ... Tudíž dávají třeba 1000W HPS - 600W LED Panel - 1000W HPS.

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 19-12-2018 v 22:37 PM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
M@gicWeeD
Stálý Člen

Karma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% PěstitelskáKarma uživatele M@gicWeeD - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2018
Příspěvků: 293  

Příspěvek č. 14

Uplne jsem nepochopil co jsi tou prvni vetou chtel rict. LEDky podle me celkem HPSku valcuji, jasnym dukazem jsou toho zdejsi pesty. Logicky nad ledkou budou vysledky mizerny, vetsina lidi dava rostliny pod svetlo. Nehodlam plivat po sode, to bych si nedovolil, jeste nedavno jsem ji mel v boxu. Primarne pujde o naklady spojeny s touto technologii, prece jen je ledkove osvetleni nekolikanasobne drazsi nez hps. 6kilo se vsim vsudy s digitalnim predradnikem poridis za 5000-, , adekvatni Led osvetleni je minimalne na trojnasobku. Dostat se s HPS na g/w je hodnoceno jako hodne kvalitni pest, u LED je to spis horsi prumer. Dukazem je x pestu, posledni dobou to tu moc nesleduji, ale lidi jako KCB, Anarchom ci Bourekk, jsou jasnym dukazem, ze led ma nad HPS navrch.

LED Vero 740w indica vs sativa
18x BigBud coco drip 2x450w LED by FrYnK
Moje PECKY aneb jak se to nedělá
Kokos 600W s pojezdem
Jak na miminka aneb selekce maminy

Old Post 20-12-2018 v 01:21 AM
M@gicWeeD je offline   Profil uživatele M@gicWeeD   Find more posts by M@gicWeeD   Foto galerie člena M@gicWeeD   Click here to Send M@gicWeeD a Private Message   Add M@gicWeeD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BRooT
Stálý Člen

Karma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% PěstitelskáKarma uživatele BRooT - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2016
Příspěvků: 882  

Příspěvek č. 15

Nemůžeš hodnotit LED vs HPS podle kluků co to mají tady v garáži a pěstují si pro radost. Pěstují dobře a jsou to super kluci, ale z toho opravdu porovnávat nemůžeš Jde vidět, že si nenavštívil velkopěstírny.

Kdyby to tak bylo, tak jedou LEDky všichni. Ale jakmile dáš LED panely do většího prostoru s vyšším stropem a chtěl bys jich tam mít třeba 40-50 tak to neudělá to, co bys udělal kdyby jsi tam dal 40-50 1000W HPS s hlubokým stínidlem.

Já ti to nechci vyvracet, jak říkám, LEDky zastávám, sám je jedu. Ale na květ zkrátka vedou HPS. G/W Se dostaneš pokaždý, když vezmeš kvalitní genetiku. A další věc, teď nemyslím zrovna KCB, který je za mě v tomhle ohledu mistr ( a pokud vím tak tam měl taky kombinaci HPS+LED). Ale 90% Lidí tady na groweru si trochu domýšlí svoje výsledky a nebo tu LEDku přisvicují jinýma světlama, akorát to nenapíšou do threadu To je holt real a všichni to víme, nemůžeš tady věřit všem co napíšou že pod 200W LED udělal 300g

LED Panely se primárně používají ve velkopěstech na dosvicování pro lepší růst a kompaktnost palic, ale na masu se dávají stále HPSka

Na kolik Vás vyjde založit indoor?

Hydroponický systém NFT - základy

"Kids gonna cry"

Old Post 20-12-2018 v 09:57 AM
BRooT je offline   Profil uživatele BRooT   Find more posts by BRooT   Foto galerie člena BRooT   Click here to Send BRooT a Private Message   Add BRooT to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 16

a on pojede velkopěstírnu nebo home box?? Na malym prostoru dokážou bejt zase efektivnější a to by Ti pověděli i pánové z těch velkopěstíren. Ty tady srovnavas nejaky haly a mega skleniky, jenze to me jako homegrowera co ma dve lampicky nezajima me zajima jak to vypada na 1m2 o vysce kvetin okolo 80cm +/- nepestuju 2m stromy.

všichni ledkaři dosvicujou a lžou (pro jistotu napisem ze jen KCB je vyjimka a vsichni HPSkáři jsou jinak asi poctivý, žejo?!)... taky argument jak noha (i kvuli takovejm sem svuj výsledek pod led ani nezveřejňoval)

Mimochodem KCB ma kolo i pouze pod led 1000w s lepsim vysledkem (GPW) nez legendarni PP na steroidech.

Si mě fakt pobavil Nic proti HPS, sám jedu HPS i ledky a obojí má svý pro i proti...

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Naposledy upravil crazyben 20-12-2018 v 10:58 AM

Old Post 20-12-2018 v 10:19 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:33 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9679450 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív