Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 2 [3] 
1xRoyal Gorilla, 1xCritical-RQS/50l DWC bubbler,60x60,cool tube-min.450w HPS,METROP,C - Klikni zde pro originální téma
JetiX
Ako sa v nich môže dokurviť pH, keď máš namiešany roztok v nádrži, ktorý pravidelne prelieva tie rohoze? Tie kocky sa pufruju už na tých rohožiach? Že nechám cez kocky a rohoze pretekať upravenú vodu?

Keď tam mám dva topspiny, čo je 24 kapilar, tak mi vychádza 24 rastlín na 5 rohozi, to by mohlo byt okej?
Ajtaktak
Ak napraces 5 rastlin na 4ri rohoze tak to sprav. Ale za mna je to moc nahusto.
Ved si vyskusaj ak mas kupenu rohoz polozit na nu 5 kociek. Sam uvidis.

A uvidis ze ak nastavis automaticku zalievku a zmeras vytok po 5tich dnoch dajme tomu a nameras ph 7.0. Aky budes prekvapeny ze sa to ph zvykne dokurvit :D

Za mna ma tendencou ph stupat az do faze kvetu. Vtedy sa to zvykne ustalit.
JetiX
Ja si to predstavujem takto, ešte tam pôjde ta jedna rohož a na ňu kocky aby bolo 24.
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Gauss: veď ma to pekne sere :D chodím sa tam pozerať vždy keď je na to čas. A to už radšej asi zbhnem do hanfu, to už je jedno keď s tým treba ísť cez hranice... pekne to máš, ako z obrázku :)


Prosimtebe a stihnul si, ze uz nejakej ten patek existuje neco jako schengenska dohoda? :D na hranicich uz se nekontroluje.

citace:
Původní příspěvek od Ajtaktak
Podla mna max 4ri, zalezi aj od toho ako ich chces velke.
Idieal su podla mna 3.



souhlas

citace:
Původní příspěvek od Ajtaktak

A uvidis ze ak nastavis automaticku zalievku a zmeras vytok po 5tich dnoch dajme tomu a nameras ph 7.0. Aky budes prekvapeny ze sa to ph zvykne dokurvit :D


porid RO a prestan do toho bublat, to tvuj problem pravdepodobne uplne vyresi. Taky to picuje kdyz nevis co delas a dostavaj moc nebo moc malo.

citace:
Původní příspěvek od JetiX
Ja si to predstavujem takto, ešte tam pôjde ta jedna rohož a na ňu kocky aby bolo 24.


vic jak 16 je nesmysl.. to uz se blizis k SOGu a v tom pripade to chce jeste jednu rohoz pridat.
Ajtaktak
RO mam a nebublam :)
Asi to bude teda karma ;)
JetiX
Tak tam mám dam 4 rohoze, 12 kociek a do každej dám dve kapiláry?
JetiX
Takze mame rezy 12x Kush bomb (Californian kush x big bomb od bomb seeds) zatiaľ sú pod trubicami 2x18.

V stane budú 4 rohoze a na každej budú tri rw kocky a v každej budú ve kapilary :)
Otázky:
Ako sa otvárajú alebo správne robia diery do tých rohozi (odspodu) aby z nich odtekala voda?

Pufrovat to asi nebudem, ale nastavím kocky, aj rohoze normálne na miesto kde budú, aj kapilary a nechám cez ne pretekať pH upravenú vodu. To by mohlo stačiť nie?



Mh nemám (shit) takze použijem rovno 600w hps z menšieho stanu (criticalovi bude musieť stačiť 250w :)
Zajtra namiešam prvú várku roztoku a dúfam že sa nám to podarí spustiť, potom založím aj nové vlakno s detailnejšim popisom setupu a fotkami. Počítam že prvé kolo v novom stane asi nebude Zrovna hneď na sieň slávy :D ale niečo z toho musí byt :)
A budem znovu a o5 potrebovať help :)
odo
Jetix - nesledujem toto vlákno dopodrobna, som tu len na skok. Nedá mi poznámočku k príspevku 194. Máš tam nafotený vzduchovací kameň, ktorý si zrejme kúpil v nejakom "odbornom" gšhope. Uvedený kameň je nevhodný do hydroponických roztokov, nakoľko je z nevhodného materiálu, ktorý hýbe pH hodnotou smerom hore.
Už som to tu niekoľkokrát spomínal možno v iných vláknach. Obsahuje to zrejme vápenec. Skús pokvapkať pH- roztokom, uvidíš, že ako fajnovo zašumí. Čo sa týka nefunkčnosti - zrejme je upchatý vodným kameňom, prípadne Ti rapidne klesol tlak vzduchovacieho motorčeka
JetiX
Ahoj odo, ďakujem za odpoved
prišiel z hotchilli ani som ich nikdy nepoužil a obidva sú teda poriadne upchate, motorček je určite fajn, videl som že sa niekde o tom písalo a práve som si myslel že tento je ten vhodný :D pokvapkal som a šumí...musím kúpiť iné...
JetiX
Ok, bude to takto, vyzerá že to fici, nikde nič netečie-kde nemá.
Akurát sa mi nezdá, aké to je suché, voda stecie proste rovno dolu a neni navlhčená cela kocka a dokonca ani rohož. Budem musieť tie kapilary napochat nejak do sikma aby voda tiekla na kmeň, lebo takto je to nakkt, alebo tam ešte vrátim nas5 druhy topspin...?

Edit: ne počkaj takto to nebude, inak to bude, ja už viem ako to bude
JetiX
Ok bude to takto a zajtra namixujem zbrndu, pichnem tam decká a zapnem to.
Gauss
najs, hezky holciciky! snad jim zas nedas naprdel nejakou kravinou :D

citace:
Původní příspěvek od JetiX

Mh nemám (shit) takze použijem rovno 600w hps z menšieho stanu (criticalovi bude musieť stačiť 250w :)


ten bude takhle daleko stastnejsi :]
JetiX
No pri inštalácii nového setupu som rozbil 250hpsku pri montáži do tuby v malom stane kde je critical. Takze kým nekúpim pondelok alebo utorok novú žiarovku, bude svietiť 125 cfl dual :D :D :D neva ale vyzerá celkom v pohode dávať mu viac ako 1,0 bola chyba ale ok, potreboval som si to vyskúšať :) výnos nebude taký ako minule kolo, ale zato sú chlpatejsie šišky, bude to šmakina. Inak mame 44. Deň kvetu čiže budúci piatok bude žatva.

Maminky som musel šupnúť zatiaľ pod trubice

Nové baby sú už v stane trosku sa hrám s vlhkosťou a teplotami a hlavne so zavlahou. Zatiaľ som to z brucha nastavil že každú hodinu po 7 sekúnd zalievania, keď ide 7 sekúnd tak do odpadu vytečie 4 deci. A v noci to iste každé 3 hodiny, takze by mal poliať dvakrát. Namiešal som podľa tabuľky a ec je 0,8 pH 5,7
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
No pri inštalácii nového setupu som rozbil 250hpsku pri montáži do tuby v malom stane kde je critical.


chudak z extremu do extremu :D jj v tom bublaku vic jak 0.8 je nesmysl, vypada to pak hrozne.

jo a gratuluju k prvni "smuggle" akci :bravo:
JetiX
Dikes :D bolo to úplne onicom :D nuda takze do budúcna budem vedieť :)

Čo si myslíš o tom polievani? A to ec?
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Čo si myslíš o tom polievani? A to ec?


jo to EC by melo fungovat pro zacatek , ale to nacasovani je moc casto, ted nebudou potrebovat tak moc casto a delku to chce nacasovat tak aby to ty rohoze komplet prolilo a neco malo i vyteklo ven..
atletico
Inak ako si prisiel na to ze sa uz nekontroluje?zvlast v dobe migracnej krizy :P To ze nie je hranicny prechod oddeleny zavorou neznamena ze ta nikto neskontroluje..prejdes “pomyselnu ciaru” a o 500metrov dalej moze byt cestna kontrola co namatkovo zastavuje auta..bezna prax medzi de a ch napriklad..
Gauss
na hranicich se uz davno nekontroluje. neni vic co dodat, asi nepamatujes "stary spatny casy"
tuffgong1
I ty vtipe, prej nekontroluje 😂
Auta se běžně namátkově kontrolují. A třeba mne namátkově zkontrolovali ve vlaku a našli u mne jedničku.
Gauss
jezis nevim proc sem furt tahate nejaky silnicni kontroly, motas hodinky holinky.. konec debaty.
JetiX
Ľudia my sme sa bavili o kontrole pri prechode cez hranice :D je to v pohode už
atletico
Gauss a aky je rozdiel medzi tym ci ta skontroluju na hraniciach alebo na odpocivadle pol kilometra za hranicami?toto je presne sposob myslenia ludi co uz davno bručia!! Take rady a nazory si nechaj pre seba a svojho advokata
atletico
Jet to je ok :) len pravda je taka ze kontrola pri prechode hranic moze byt,len nebude priamo na zemepisnej suradnici konkretnej hranice..to ze niekto sa rad chyta slovicka nie je problem nas vsetkych :) 2-3 tyzdne dozadu bolo v mediach ako robili poliaci plosnu kontrolu na slovensko-polskych hraniciach..bola tam pekna kolona s krasnym cakanim..ale podla gaussa som mal asi halucinaciu :P
JetiX
Máme 46. deň kvetu, konečne prišla HPS, takže už svietime 250w :D

Vyzerajú výborne, na to akú napi*u dostali počas života :D výnos nebude bohviečo,
šišky sú pekné obsypané, ale nenafúkli sa tak, ako minulé kolo, typujem okolo troška cez stofku, ale za to je to poriadne lepkavé, uvidíme :)

Trichomy sa zakaľujú, kosa zrejme vychádza celkom presne, na budúci piatok, to bude 56. deň, banka udáva 7-8 týždňov, od 49. dňa plánujem začať s flushingom... čo som ešte nerobil, takže feel free to poradiť mi... :D
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
od 49. dňa plánujem začať s flushingom... čo som ešte nerobil, takže feel free to poradiť mi... :D


staci posledni 3-4 dny.. osobne pouzivam florakleen posledni 3 dny a pak den jen cista voda.

ale jestli tomu chces dat fakt takhle dlouho, tak to chce neco se Sirou a horcikem, napr Flawless Finish od AN nebo tak neco.
JetiX
Čím dlhšie, tým lepšie nie? Nemyslím zase úplné extrémy. Ja potrebujem čo najlepšiu chuť, lebo ja si to húlim iba sám no a tie hnojivá, čo im tam lejem, to je teda poriadny umelý shit :D V budúcich pestoch, keď sa už ako tak naučím pestovať, sa chcem zameriavať hlavne na kvalitu a chuť a vyrobíme si poriadne šmmmmakovice :) Neskutočné toto remeslo... :D
Za 3-4 dni tá kytka vie spotrebovať všetky hnoje?
Prečo pri dlhšom flushingu treba síru a horčík? To ma zaujíma. Totižto zisťujem, že ma priťahuje všetko, čo je iné než bežné, a hlavne komplikovanejšie, než by bolo treba :D
atletico
Pocuj ked sa chces zamerat na chut a celkovo vyslednu kvalitu tak ti flush nepomoze ked to budes susit pri klasickych “bytovych” podmienkach (23stupnov a nejakych 45%)
tuffgong1
Jáj bože moooj.
Samozřejmě že flush pomůže. Flushem se dostávají z rostliny zbytky hnojiv a všech možných sraček. Samozřejmě není úplně ideální sušit při vyšším teplotě, ale s tím člověk často nic nenadělá (ikdyz existují techniky zpomalení sušení třeba právě v paneláku.
Jinak vůbec bych se nebál jim nalejt čistou vodu jen s pH týden před kosou ;-)
atletico
Ze boze :D to mozes napisat rovno allahu akbar ;) vy krestania :) neviem naco sa s tebou vadit..ani mesacny flush ti nepomoze ked to ususis rychlo a stratis veskeru chut a vonu..ale ty to vies najlepsie..co flushujes cistou vodou
tuffgong1
Chtěl jsem napsat Jáj. Je to hláška věštkyně Jolandy. V ČR celkem známá, dělala v ezo tv 😂
Vím to moc dobře za těch cca 9 let co pěstuju, už jsem ledacos zkusil. A Bc studium zahradnictví taky nějaké ty znalosti dodá.
Ono to jde ruku v ruce. Ale tak jako tak můžeš sušit při jaké teplotě a vlhkosti chceš, ale pokud nebude kytka pročištěná, tak to bude taky škrábat a nebude to nic moc.

Ale jak jsem psal i v paneláku muzes sušit třeba týden a pak ještě další tyden pomalu dosušovat ve sklenících. A pokud kytku předtím pořádně proplachneš, tak budeš mít taky fajn kouření.

Ano čistou vodou s upraveným pH.
Co bys tam ještě chtěl lejt ? 😂 Samozřejmě můžeš použít nějaký čistící prostředky od výrobců hnojiv, ale pokud necháš kytky dost dlouho jen o čisté vidět, tak to není třeba.
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Čím dlhšie, tým lepšie nie?


tohle je hydro, 4 dny az az. +ja posledni tejden pred kosou snizuju EC na polovinu.

citace:
Původní příspěvek od JetiX
Nemyslím zase úplné extrémy. Ja potrebujem čo najlepšiu chuť, lebo ja si to húlim iba sám no a tie hnojivá, čo im tam lejem, to je teda poriadny umelý shit :D V budúcich pestoch, keď sa už ako tak naučím pestovať, sa chcem zameriavať hlavne na kvalitu a chuť


zatim jsi se zameroval akorat tak na to, jak je usmazit svetlem a hnojkama :D takze v prvni rade je potreba zapracovat na tom.

citace:
Původní příspěvek od JetiX

Prečo pri dlhšom flushingu treba síru a horčík? To ma zaujíma. Totižto zisťujem, že ma priťahuje všetko, čo je iné než bežné, a hlavne komplikovanejšie, než by bolo treba :D


opet.. tohle je hydro, jakmile vymenis vodu tak ty kytce tam nezustane nic, okamzite ji tim uplne zastavis a to nechces + zacne zloutnout a umirat.
ty chces aby dozrala , tzv. ripening [v tyhle posledni fazi tvori cukry ''cukernati"]
na to je sira a magnesium proto aby mohla dal delat fotosyntezu a tim padem i cukry.

urcite bych neztracel cely tyden v bubleru jen s cistou vodou jak tu nekteri radi, nehlede na to, ze to ty kytce vubec neprospeje a chuti a vuni uz vubec ne.


tuffgong1
Ano začne žloutnout. A to je právě ono ! Rostlina nemá možnost tahat živyny z kořenového prostoru a tak je nucena spotřebovávat zásoby uložené v sobě. A to je přesně to co chceme, spotřebovat živiny které má rostlina v sobě, aby jsme to nekouřili :-)
Další věc je, že by se mělo sklízet ne ráno po noci, protože přes noc je rostlina plná dusičnanů, ale až po několika hodinách světla, jelikož bez světla není rostlina schopná jedovaté dusičnany přeměnit.
Jen tak mezi náma, tohle jsou základy fiziologie a biochemie rostlin ;-)
atletico
Tuffgong:jasne mas pravdu..su to navzajom “prepojene nadoby” musis aj preplachnut aj mat dostatocnu vlhkost aj nizku teplotu zaroven..inak jetix neni v panelaku mam taky pocit :P takze to vetranie myslim pokryje tak ze to bude ok..treba sa s tym pohrat..ja osobne by som susil pomalicky v celku aj s listami..susiacu siet by som ani nepouzil..ta ma vyznam v nejakej chladnej pivnici..kazdy ma tie podmienky ine
atletico
Inak to s tym kedy sklidit..ze nie po noci-ako to je teda s tym ked nechas rastlinu 2dni v tme a potom ju ustrihnes?ja osobne to tak nerobim,verim ze rasliny mas seknut po par hodinach svetla kedy sa nastastuju jej chemicke procesy..davat ju do tmy v ramci nejakeho soku :) aby bola viac obsypana trichomami?staci ak v zavere jej robis sok sposobom ze ju nechas viac preschnut-ked sa dostane do urciteho stadia vadnutia..ma niekto podobny poznatok?
tuffgong1
2 dny tmy nevadí, pokud po těchto dvou dnech ještě na pár hodin rozvitis, aby se rostlina stihla zbavit dusičnanů.
JetiX
citace:
tohle je hydro, 4 dny az az. +ja posledni tejden pred kosou snizuju EC na polovinu.


Tak zajtra odčerpám polovicu nádrže a dolejem iba čistú vodu (môže byť?) a zbehnem do Growshopu pozrieť nejaký flush.

citace:
zatim jsi se zameroval akorat tak na to, jak je usmazit svetlem a hnojkama takze v prvni rade je potreba zapracovat na tom.


Aaaaanooo :D už som z toho dúfam vyrástol :D a nechám si poradiť

atletico: keď už bude kosa a nebudem musieť svietiť (kúriť), tak nebude problém ani s teplotou, ani vlhkosťou. S takouto výbavičkou to nebude problém :) ja trimmujem za mokra a dám to normálne na tú sušiacu sieť, je to prehľadnejšie a páči sa mi to a som s tým spokojný :) niesom ešte rozhodnutý ako bude prebiehať kosa.

tuffgong1: ako sušíš ty? a vlastne by sa mi páčilo, keby aj ostatní členovia napísali ako sušia :)
atletico
A ake podmienky mas ked susis ty? Kolko stupnov a vlhkost?
JetiX
50. deň kvetu

Vyčerpal som dve tretiny vody z nádrži a dolial čistú RO vodu, začíname s flushingom, pondelok utorok skúsim zohnať florakleen a v piatok, alebo v sobotu bude kosa :)

Ja mám 20-22 stupňov 60% vlhkosť, ale vyschne mi to príliž rýchlo a v skleniciach to musí byť aspoň 2 mesiace kým sa to dá v pohode húliť, tak chcem vyskúšať nejakú "frajerskejšiu" metódu sušenia a curingu.
JetiX
Už sa to zakaľuje :)
atletico
Ved to je ta vec :) preco susis na site ostrihane kvety ked sa to tak vysusi prilis rychlo? Odstrihni tie rastliny odspodu,ostrihaj iba tie najvacsie listy a nechaj to susit tak..ziskas par dni k dobru
JetiX
Uvidím ešte :)

Dnes 52. deň

Vymenil žbrndu za vodu s florakleenom, štvrtok dám iba čistú vodu a v piatok večer kosa :) Neni to žiadny zázrak, ale mne osobne sa ešte nepodarilo vypestovať ganju s takou tvorbou trichomov a brutálne sa teším, voňajú ako kvety!! ruže, ľalie a tak.

A ďakujem všetkým za podporu, karmy a rady :)
Tutoformuloputo
To vypadá fajně :) ať chutná, k+
tuffgong1
Teď jsme neměl moc času, ale už jsme zpátky.
Susim úplně jednoduše. V místnosti kde se suší přestanu topit a snažím se větrat. Takže se dostanu na teplotu cca 19 stupňů. Suším v boxu, kde stáhnu otáčky větráku na minimum pomocí plynule regulace. Takhle suším dokud nejsou pálky tak na půl suché ( na povrchu ano uvnitř ne úplně). No a pak to barvu do sklenice. A vzdy jednou za den vyndám a nechám třeba hodinku (dle potřeby) oschnout a pak zase šup do sklenice. A takhle furt dokola. Časem vytahují ze sklenice méně a méně a pak už jen občas otevřu víčko a lehce vyvětram.
Takto se to sušení protáhne na cca 15 dnů.

PS: toto platí pro období podzim ,zima a jaro. Přes léto nepestuju indoor a tak nemusím řešit, teplotu při sušení.
JetiX
Díky Tuto :)

tuffgong: a holíš ich suché alebo mokré? Visiace, alebo na sieti?
Prečo to niektorí dávaju do papierových pytlov? Ono čím pomalšie sa to suší, tým lepšie?
atletico
Samozrejme :) inak vsetci susia v mikrovlnke dodnes
crazyben
atletico pobavil :D

jj probihaj pri suseni procesy rozkladu chlorofylu a nekterych cukru, cim nizsi teplota a delsi proces tim lepe

Urcite znas takovy to "paleni" a nevyraznou chut pri rychle ususenym matrosi :) Delam to stejne jak tuff ale s teplotou jdu klidne jeste niz, dohromady dva tejdny susim, pak dva tejdny curing (do sklenice a vetrat). A kdyz to pak nezhulim hned tak to jeste dalsi mesic v ty sklenici "zraje" zavreny v chladu.
JetiX
Jasné, keď som si ešte minulé kolá priebežne kradol z úrody a sušil šišky fénom v ponožke, lebo som nemal čo bafkať :D fuj to boli ščipaky... Preto som aj kúpil väčší stan :D lebo mi žiadna ganja nestihla dozrieť :D Minulé kolo som oholil listy ešte za čerstva, zavesil každú palicu zvlášť a po piatich dňoch keď stonky pri ohnutí pukli (ale nezlomili sa iba sa ohli), som ich dal do skleníc aj s boveda sáčkami a pár dní otváral. Ajtak to trvá mesiac kým je to prijateľne húlitelné. :)
atletico
Ben Cristovao a cim som pobavil? Pocul si niekedy o sarkazme?? ;) ta poznamka patrila vsetkym rychlosusicom
atletico
Inak to uskladnenie v chlade po niekolko tyzdnovom odvetrani poharov mozem doporucit..ak je moznost,sup s tym do chladnicky 👍
crazyben
citace:
Původní příspěvek od atletico
Ben Cristovao a cim som pobavil? Pocul si niekedy o sarkazme?? ;) ta poznamka patrila vsetkym rychlosusicom


ze by pobavil prave ten sarkazmus :D neboj pochopil sem ;)

(toho Cristovaa uz moc ne :D)
JetiX
Oka, dnes je deň pred kosou a prinášam čerstvé fotky paličky a trichomov. Mne to príde ako číro-mliečne, možno by to ešte chcelo pár dní na dozretie. Idem jej vymenť florakleen za čistú RO (ph upravenú na 6,0 tak je zvyknutá) a zajtra ju zabijem, rozoberem a dám sušiť. To bude dobrota!! Škoda, že neexistuje nejaké spoločné miesto pre growerov, kde by sa mohli stretávať a shareovať a vymienať a chváliť sa tým čo vypestovali :) (niekde v mojom okolí :D)
kilopaprik
zdarec pekny granaty, neams problem s vlhkosti pripadne jak mas vlhk pres den a pres noc ? ja to mel podobne jak ty nezastrizenej chronic vlhkost kolem 60 a napadla me plisen tak sem musel vystrihavat xD
JetiX
citace:
Původní příspěvek od kilopaprik
zdarec pekny granaty, neams problem s vlhkosti pripadne jak mas vlhk pres den a pres noc ? ja to mel podobne jak ty nezastrizenej chronic vlhkost kolem 60 a napadla me plisen tak sem musel vystrihavat xD


Fu kámo, to naozaj neviem :D akonáhle prepínam na kvet, tak vlhkosť neriešim, ale typujem, že to bude okolo 30-40%.
Ja mám dobre vyriešený príťah aj odťah do inej miestnosti, s plesňou som zatiaľ (klop,klop,klop na drevo) vďaka bohu problém nikdy nemal. :) Ja mám skôr problém tú vlhkosť dať hore :D

Inak kosa sa nekonala včera, ale bude sa dnes :) Nechám ju ešte chvíľu nech rozlepí oči a zabijem ju.
6dňový preplach, 4 s florakleenom a 2 dni vody.

EDIT: vymenil som fotky za trochu kvalitnejšie, bo boli hrozné.
AladinXXX
dobry,zamorduj je vsecky.poslal bych ti kacko,ale uz mi dosel dnesni pridel....
Gauss
citace:
Původní příspěvek od AladinXXX
dobry,zamorduj je vsecky.poslal bych ti kacko,ale uz mi dosel dnesni pridel....


Vsak je jen jedna :D skoda, ze ta gorilla to zatahla:| mohlo to bejt slusne prervany :D
JetiX
Tak a je po nej... dosť dlho to trvalo, mladú som musel zapriahnuť, nech si to trochu osvojí, lebo keď sa bude kosiť veľký stan, tak bude musieť makať :D
Inak nehúli, ale už skúšala nejaký cbd strain z rakúskeho growshopu (kúpili sme 2g na koštofku) a pomohlo jej to na bolest pri krámoch,
takže teraz potrebujem nejaký jahodový čisto cbd strain :D áno chce jahodový.

K téme
Čo sa týka materiálu, bolo veľa veľa spodkov, ale bolo dosť aj vrchov a dobrých tvrdých šišiek.
Ja som spokojný, je toho dosť, krásne a silno citrusovo to vonia a je to poriadne lepkavé.

Prvé tri poschodia od hora sú vrchy, ktoré sa budú vážiť, predposledná polička sú spodky,
tie pôjdu s veľkou pravdepodobnosťou na ten bubble hash a najspodnejšia polička je trim, takisto na hash.
Toľkoto kvalitného vstupného materiálu na separáciu som ja osobne doposiaľ nemal, takže sa už na to patrične trasem :D

V stane je zapnutý malý ventilátor len na cirkuláciu vzduchu, podmienky sú asi v pohode, ten trim tam bude udržovať fajnú vlhkosť a skúsim znížiť teplotu ešte nižšie.
JetiX
Odmena za robotu :)

A keďže je to teraz trendy, aj ja by som rád vyhlásil typovačku o karmy :)
Dvom, ktorý sa trafia najbližšie, posielam k+ :)
AladinXXX
spocital jsem to na 263g.
GrowPlace
300g rovnych :)
Miguell
Slusny grancle rekkl bych 310 a jinak pres co fotis to makro trichomu? Mas nejaky mikroskop nebo neco?
tuffgong1
225g :-)
Funny420
280g
Gauss
citace:
Původní příspěvek od Miguell
a jinak pres co fotis to makro trichomu? Mas nejaky mikroskop nebo neco?


Jo to by me taky zajimalo :] 173
JetiX
Je to usb mikroskop z wishu za nejakú dvacku, preto sú tie fotky nekvalitné, ale bude sa upgradeovať aj to :)

Medzičasom som sa pokúsil narobiť pár klonov, zobral som 4 z toho a 4 z toho, snažil som sa byť sterilný a dodržať väčšinu vecí, ktoré by sa pri klonovaní dodržovať mali :D

Ak sa niečo chytí, pôjde to do bubbleru, ja by som chcel vyskúšať vybublať toho Tutankhamona, má byť sativa dominantný, páčia sa mi jeho listy a aj meno má frajerské :D
atletico
274
Mr.MEN
256g :)
Miguell
No na mikroskop za dvacku jsou ty fotky hodne luxusni 😃
Gauss
citace:
Původní příspěvek od Miguell
No na mikroskop za dvacku jsou ty fotky hodne luxusni 😃


jj taky bych rek, jdu to progooglit :D

citace:
Původní příspěvek od JetiX

Medzičasom som sa pokúsil narobiť pár klonov, zobral som 4 z toho a 4 z toho, snažil som sa byť sterilný a dodržať väčšinu vecí, ktoré by sa pri klonovaní dodržovať mali :D


Dobre ty! bych nerek, ze z takovejch prcku se daj udelat prcci :D dobre vypadaj

citace:
Původní příspěvek od JetiX
ja by som chcel vyskúšať vybublať toho Tutankhamona, má byť sativa dominantný, páčia sa mi jeho listy a aj meno má frajerské :D


jj sativa jako Brno :D :rejp:
JetiX
Už som ich našiel aj lacnejšie, je to ale také ošemetné a treba sa s tým trochu pohrať na fajný a ostrý záber, má to aj stmievateľné led osvietenie.

Klony aj matky zatiaľ vzerajú dorbre, uvidíme zajtra... :D budem ich striekať RO vodou (treba jej upravovať ph?)

Nerozumiem ja týmto genetikám a odrodám... to je takto normálne? Ako to funguje? Keď niekto udáva že ti vyrastie 80% sativa, ale tá rastlina vyzerá úplne opačne?
JetiX
Zdravím divákov (aj diviakov :D) tohoto vlákna, nastal čas to ukončiť :)

Tento pest bol pre mňa prvou skúsenosťou s pestovaním v hydre, celé kolo som sa učil, naučil som sa veľa a chcem sa toho naučiť ešte oveľa viac :)
Gorilla to bohužiaľ nezvládla a zdochla, takže máme Critical, keby som nerobil blbosti a netýral ho svetllom a hnojami, tak by bol výnos o veľa väčší.
450w bolo síce naozaj na taký stan priveľa, ale povedal by som, že 350w v tube by mohlo v pohode fungovať a v kombinácii s bublerom, by mohli výjsť zaujímavé výsledky.
Tento stan a bubbler bude fungovať aj naďalej, ale budem svietiť iba 250w. Najbližšie pôjde Tutankhamon alebo Kryptonite (zatiaľ som za Tutankhamona)

Pome sa pozrieť, čo sme dokázali

Máme:
145g pekných, orosených, tvrdých vrchov

32g pekných, orosených spodkov

40g oroseného trimu

Materiál sa mi zase rýchlo vysušil :( (toto budem musieť ešte poriadne vymastrovať), už je v "skleniciach" chvíľu to tam poleží, budem to otvárať a bude to okej :)
vonia to silno citrusovo a veľký prd ma na chvíľu dosť uzemnil, ale bude sa chutné hulivo, vôbec to neškriabe už teraz. Preplach v hydre sa mi páči :)

Typovali ste dobre, bohužiaľ som sa sám svojou tvrdohlavosťou pripravil o výnos a to, čo ste typovali očakávam budúce kolo. Najbližšie sa trafili (ak sa nemýlim) Gauss a tuffgong1, čiže K+ :)
Ďakujem všetkým, čo sledovali, podporovoali, posielali karmy, prispievali a poradili, predovšetkým Gaussovi! :)
A?????
drobný bonus v nasledujúcom príspevku :)
JetiX
BONUS

Spodky a trm boli použité na bubble hash :) Všetko som to pomlel takým plastovým grinderom, zavákuoval a dal do mrazáku na pár hodín.
Potom som to miešal s s ľadovou drťou a prilieval RO na zriedenie. Použil som len najjemnejšie syto a dve najhrubšie na bordel.
Celkom som tento proces zopakoval 3x a výsledok je pre mňa absolútne úžasný koky 18,66g hashu :D dobrú chuť :)
Gauss
Neni zac, dobrou chut. ;)

BTW: ten vysledek neni vubec spatnej na to, jak moc byl critical (ne)pripravenej v dobe prepnuti... byl prcek oproti gorile.

[pred rozjetim noveho kola doporucuju vsechno hodinu vykoupat v savu a nesetrit snim]
atletico
No 3 dni susenia neni moc.. :/ vazne skus nabuduce tie rastliny susit v celku s vacsinou listov a to susenie natiahnes v tych istych podmienkach na 5-6 dni
WeedBurger
Já suším tak, že ostříhám listy, povesim na nějakých 36 hodin a pak položím na síť plátno, na to plátno naskládám větve s palicemi a přes to hodím další plátno a každých 24 hodin hromadu obracím, jednu větev po druhé skládám (suché dolů a mokré nahoru), to celé opakuji, dokud nejsou stopky palic suché a výsledkem jsou vláčné gumové palice, které nastriham do pytlů a pořádně zmáčknu, po 24 hodinách otevřu pytel, provzdušnim a pak každých 24 hodin dělám to samé.. pokud jsou moc vlhké a hrozí zapaření, tak nechám pytel třeba 12 hodin otevřený a v tom čase vždy trochu obsah prohrabnu.. nakonec mám krásně voňavé, zralé, vláčné květy, které nejsou vůbec přeschlé, ale přitom se drti na krásnou hmotu.. sušení musí člověk vypilovat, protože jinak je pak celá práce s pěstováním jen na půl hotová a je škoda se tomu těch 10 dní nevěnovat a rychle to odflaknout
tuffgong1
Kup si regulátor otáček pro ventilátor. Stojí cca 300kč. Tím stáhni otáčky na minimum a zároveň vetrej a tím snížis teplotu. Díky tomuto sušení protáhneš.
atletico
Tak ja ked som susil ostrihane sisky tak som to mal tiez v poharoch za 3dni.. ked striham az po ususeni tak do poharov to ide po 5-6 dnoch a to je rozdiel ako to voni potom po odlezani ;)
JetiX
Povenujem sa trochu technikám sušenia a upravím na to stan. Všetky šišky sú presne takéto krásne orosené a pekne tvrdé, krásne voňajú, silne citrusovo a keď to nadrvím, ani nehovorím :D Z grindera mi vychádza taká pomaly piesková štruktúra, ktorá dobre drží pohromade. Dym je úplne jemný vôbec ma to neškriabe, môžem si dať aj fakt poriadneho šluka a v pohode precítiť chuť. Síce ma to potom na dve hodky odjebe, ale stojí to za to :) v rozumných dávkach sa to pohodlne fajčí, je to dobrá ganja :) ani to nebude presušené, z pohárov cítiť takú tú dozrievajúcu vlhkosť. Ešte to trochu poleží a som naozaj veľmi spokojný :)
Gauss
Zdravi L.A. Amnesia, taky mi staci par prdu a jeste hodinu kaslu jak debil :D


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma