Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 3 
1xRoyal Gorilla, 1xCritical-RQS/50l DWC bubbler,60x60,cool tube-min.450w HPS,METROP,C - Klikni zde pro originální téma
Gauss
Dělal jsi nějaký změny? vyfot koreny, jakou maji barvu? vzdyt vcera se jeste tvarila na pohodu. Kompresor jede?
JetiX
Nerobil som nič, korene mi prídu pekné zdravé biele ako doteraz, kompresor ide mám boyu s2000 môže byť, že to je málo?

EDIT: vymením im nádrž a dám MR2?
Gauss
vymen no, nevidim nic spatne, wtf? koreny ma v pohode, neco podobnyho jsem videl, ale koreny vypadaly jinak.. tyhle jsou zdrave

ma kazda svuj vzduchovaci kamen?
JetiX
Každá rastlina má pod sebou jeden 15cm vzduchovací kameň
Gauss
tvl to fakt netusim :o kdyz se podivam na fotku z vecera, kde nevypada ze by se neco delo, tak jsem uplne bezradnej. ten kamen pod ni fakt vzduchuje??
JetiX
Roztok vymenený, predpokladám, že EC pôjde ešte hore. Nič v pohode, ak zdochne, dám ju preč, kúpim veko a spravím dieru do stredu, dám tam critical a roztiahnem ho po celom stane.
Gauss
neumim najit jiny vysvetleni, nez ze to byl nejakej degenerant [osobne tenhle typ diagnozy "muze za to nekdo jinej'' nemam moc rad] ale odsud to fakt nevypada, ze by necim trpela, koreny ok, cisla ok, voda ok, vzduch jede, proste podminkama to neni.
JetiX
Tie vzduchovacie kamene prepúšťali vzduch trochu slabšie, mali na sebe taký tenký akoby film (nemali na sebe sliz ani neboli mazľavé), stačilo rukou pretrieť a zišlo to dole a prietok vzduchu sa trochu zväčšil, ale žiadne extra rozdiely tam neboli . Keď tak, tak by to mohli byt aj nedostatočným okysličovaním?
Kúpim nejakú parádnu pumpu nech majú dosť vzduchu.
Keir
Nezvykne sa inak pri SCRoGu ostrihávať všetko pod sieťou ? Neplánuješ to urobiť ?
Ajtaktak
Môj názor je nedostatok vzduchu..Ako keby boli preliate.. Bola tu raz jedna téma pri ktorej ZEDY postoval kolko vzduchu je potrebné do bubbleru, väčšinou to dosť ľudí pod-dimenzuje a je to smrteľnéé :)
Inak vyzerajúú až moc tmavozeleno, nezabudni kontrolvoať známky prehnojenia. Možno je iba táto odroda tak moc zelená.
JetiX
Keir: Robia to pravda, ale ja to neplánujem robiť, odstrihnem iba niektoré menšie stonky ktoré nedorástli do požadovanej výšky a ostali by zatienené. Zdravé listy im strihať nechcem a tie čo rastlina nepotrebuje si dohodí sama... :)

Ajtaktak: z môjho amatérskeho pohladu mi to vychádza tiež na ten vzduch. Idem objednať čerpadlo vie mi niekto poradiť niečo lepšie v podobnej cene? + aké veľké kamene sa k tomu hodia?
https://m.heureka.sk/akvariove-komp.../atman-hp-4000/
Gauss
tak je trochu divny, ze critical si nestezuje a gorilla by chcipla? spis byla celou dobu nejaka postizena, neobvykle mala, vetsinou vsechno strasne vystreli po prepnuti a tahle skoro nic..

nezlepsila se co?
JetiX
To je tiež pravda, ale mne sa ten kompresor nezdá. Má dva vývody, neviem ako je to riešené ale mám podozrenie, že pod gorillou išlo vzduchu menej, to by mohlo vysvetľovať ten spomalený rast, či? Alebo bola pritlacena hadička alebo neviem.
Od rana som nebol doma, takze ich skontrolujem zajtra ráno a hneď posielam fotky.

Dám im tam poriadnu čerpadlo s nejakými parádnymi kameňmi a bude.
Ajtaktak
Ta investicia vzduchove cerpadlo a kamene nie je az taka hrozna :)
Gauss
tak jako urcite silnejsim motorkem nic nezkazis, ale pricinu bych v tom nevidel...
JetiX
citace:
Ta investicia vzduchove cerpadlo a kamene nie je az taka hrozna


5 dní pred výplatou? :D pumpa stojí 50€, nejaký rozbočovoač, hadičky, kamene (ani neviem aké) + doprava a 80€ v hajzli :D
ale je to z tých lacnejších investícii. Mal som hneď na začiatku kúpiť niečo poriadnejšie....

citace:
tak jako urcite silnejsim motorkem nic nezkazis, ale pricinu bych v tom nevidel...


Kurník, ale z ničoho-nič, bez upozornenia a ešte k tomu v takomto rozmere?.
Celá rastlina zrazu zhebla, to muselo byť niečo závažné :D , akoby jej naozaj došiel vzduch, alebo čo... chúďa

Ráno hneď pridám fotky.
JetiX
Tak tá Gorilla to má už za sebou :(
JetiX
Tak tá Gorilla to má už za sebou :( zomrela zdochla.
Gauss
nojo, je tuha... cubka drza. Buhvi co se ji nelibilo, nicmene critical si docela dela zalusk na jeji misto koukam. [nato jakej to byl prcek oproti gorile pri prepnuti] tak ten se vzpamatoval to bych ani necekal.

az pojedes novy kolo, od zacataku s cistou vodou tak jak to ma byt tak uz to bude snad v pohode.
JetiX
Asi som našiel problém... ale neviem čo to je a prečo :D

Ďalšie kolo by už malo byť o inom, toto som vyslovene potreboval, aby som sa aspoň oťukal v novom systéme :) a budem sa venovať criticalu, porozťahujem ho ešte porádne.
kcb
Tady aspon vidi expert gauss, kam vedou jeho rady)))
Ty jsi bezradnej Gaussi? To bylo kecu, kdyz jsem popisoval vsechny problemy, ktere me vedly k vymene systemu. Ted to jede podle tvych rad, jak to vysvetlis? Myslis, ze nekdo jako kcb nelaboroval s koncentraci hnojiv i kdyz to nezminil, protoze to bral jako samozrejmost?
Takze ani tretinova koncentrace hnojiv nepomohla. Tak asi nezbude, nez s fikusem znovu studovat knihu hydroponie pro kazdeho )))


Tady jeste puvodni vlakno

http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=2
Gauss
jakejch kecu? shrnul si problemy kterejma tyhle systemy trpi na ukor toho ze se o to nemusis vubec starat.. to je tak vsechno, ja mam doma to samy uz par let a davno bych to vyhodil kdyby to delalo tohle. vycistis vodu a tyhle problemy tim redukujes na minimum. az pojede novy kolo bude to ok


moje rada byla to vyhodit a rozjet novy, hned jak dostal osmozu :]

to co probirame v tebou zminenem tredu je to, ze ti koreny zahnednou plisen neplisen diky vysokemu EC. [nebo tim jak se to tam furt meni, nemam moznost delat rozbory]


nicmene je pravda, ze pokud nekdo jede ve velkym na byz, tak to pro nej neni vhodny system. ale pro liny lemply jako jsem ja je to primo delany :D
JetiX
Ale zas takto dramaticky by som to nebral :) tá rastlina bola týraná už od nepamäti :D bohvie čím to mohlo byť.
Pleseň a hnednutie koreňov je to iste? Môže to chytiť aj critical? Mám 3% peroxid, mám to tam naliať? Ak áno aký je pomer?

Ako som sa v tom hrabal trochu, bolo tam toho o dosť viac a celý strom sa od koreňov nieže odtrhol, ale "odlepil" ak vidno na fotke v tom keramzite, úplný shit a smrad.

Critical sa nesťažuje, naphcal som ho pod sieť len tak hala-bala, je 16. deň kvetu, takže si to ešte porieši sám.

Ak nezhnije dovtedy :D :D :D
kcb
A znovu ti pisu, ze to zacalo delat po nekolika letech bezproblemoveho fungovani, kdy jsem pouzival porad podobne koncentrace hnojiv, stejnou vodu, stejnou znacku hnojiv. Mel jsem 4 systemy, takze mi prosim vysvetli, jak je mozne ze stejna genetika pri stejne, podle tebe vysoke koncentraci hnojiv, zdechla v jednom systemu a v dalsich ne, pri stejnych podminkach.
Jake jsou kytky v techle systemech ochotny skousnout EC jsem uz ukazal ve svych vlaknech a nevidel jsem tam nikdy zadnou zdechlou kytku, prave ze naopak.
Ajtaktak
Chuda gorila :(
Skaredy pohlad. A na com sa teda zhodneme cim to mohlo byt ?? Bubbler by som chcel do buducna vyskusat tak by ma to zaujimalo :)
JetiX
Ja už asi viem čím to bolo, ja som s tou gorillou totižto manipuloval, otáčal som ju aj s tým košickom aby lepšie “pasovala” do stanu a kýval som celým kmeňom a asi som tam niečo poškodil, čo nerozbehala.
Moja chyba, moja blbosť, moja preveľká vina.

Anyway, ráno som Sa zobudil s tým že chcem nový stan, zatiaľ som vybral tieto veci:
https://www.hotchilli.cz/vyska-220c...-120x120x220cm/
https://www.hotchilli.cz/defender/s...defender-medium
https://www.hotchilli.cz/ventilator...ator-termostat/
https://www.hotchilli.cz/prima-klim...-480m3-h-125mm/

System pokukujem po tejto wilme a dal by som do nej kokos:
https://www.hotchilli.cz/atami-wilma/wilma-xxl-8---18l/
Hnojiva budem musieť tou kúpiť ale neviem ešte aké
Svetlo použijem tu šestofku a do malého stanu dám 250 a potom ho budem používať na matku, v cloneri (áno mám x-strea ten hydro, pozdravujem matesa :D ) budú rezy a dovi už ma nebaví čakať 4 mesiace na jedno kolo.
Zaujíma ma čo si o tomto setupe myslite a čo sa dá zmeniť/vylepšiť.
WeedBurger
A nepřemýšlel jsi o hydro drip systému? Mě to vyšlo dost levně, "stůl" jsem si zbochal sám a na něj hodil akorát dvě vrstvy silného igelitu, je do "V" aby voda stikala do středu a je nakloněný směrem do odpadní nádrže. Vedle boxu mám čerpadlo v nádrži a tu mám z OBI - na maltu 90litru. Je to efektivní, levné a dobře se to čistí a udržuje...
Gauss
tohle je jasna plisna hnusna, takze bud v klidu za to nemuzes, ani zadna z mych rad k tomu nevedla.. voda ze studne je nic moc, takze buhvi kde se to tam vzalo a proc to jedna chytne a druha ne.. to se me neptej, je to jako by ses ptal proc vsichni nechytnou chripku v autobusu. Pokud mas doma prijatelny hygienicky podminky, tak se stim moc setkavat nebudes, nicmene to riziko tam ofc je, ja osobne se kvuli tomu vody nevzdam. kdyz vemes v hanfhanf ty vetsi klony ve velky kostce tak to muzes hned prepnout a za 7-8 tydnu je hotovo.. semena jsou strasne neefektivni.

stan je ok, wilma na kokos jsou vyhozeny prachy... nejaky tu mam kdyztak v kumbalu, akorat verze 16x11l 115cmx115cm :D

ten ventilator je slabej, pridej. a primaklimu bych nebral, ta pica strasne bzuci a dela randal.

a nejaka cervena karma je mi uplne v zadku, klidne si udelej 10 uctu a per mi to tam..
ja dostavam jinou karmu od svych pratel :smoker:

JetiX
citace:
A nepřemýšlel jsi o hydro drip systému? Mě to vyšlo dost levně, "stůl" jsem si zbochal sám a na něj hodil akorát dvě vrstvy silného igelitu, je do "V" aby voda stikala do středu a je nakloněný směrem do odpadní nádrže. Vedle boxu mám čerpadlo v nádrži a tu mám z OBI - na maltu 90litru. Je to efektivní, levné a dobře se to čistí a udržuje...


No ja som si myslel, že tá wilma je hydro drip :D to čo máš sa mi páči, akúrát celkom presne nerozumiem ako to funguje a ako to je postavené.
Musím popozerať na nete niečo, vôbec netuším, že čo by bolo vhodné a čo by som chcel :D, či zobrať hotový systém, alebo postaviť niečo a mieru
(niesom žiadny majster, ale považujem sa za dostatočne zručného človeka aby som nazbieral odvahu a pustil sa do stavby niečoho podobného :)), neviem :D


citace:
kdyz vemes v hanfhanf ty vetsi klony ve velky kostce tak to muzes hned prepnout a za 7-8 tydnu je hotovo.. semena jsou strasne neefektivni.


To by bolo úplne najideálnejšie :D len sa strašne bojím ísť s klonmi cez hranice, keď tak zoberiem jeden, spravím si z neho matku (to sa môže, nie?) v tom 60x60 stane (to by som ju nechal v tom bubbleri) a narobím klony do greenqube.... Možno keby som kúpil ešte jeden taký stan, tak by s.... NE DOSŤ!! "selfie-facka"

citace:
stan je ok, wilma na kokos jsou vyhozeny prachy... nejaky tu mam kdyztak v kumbalu, akorat verze 16x11l 115cmx115cm


Ten stan je iná frajerina, brutálne sa mi páči. Tú wilmu som pozeral tiež, ale ako sa potom dostaneš k tým rastlinám v strede? Treba sa k nim vôbec dostávať?
Chcem nejaký bezúdržbový systém v zmysle nasadím to šup šup, raz za rýždeň vymením čo treba - ak treba, bude to hydro a bude to rásť tak, že mi to vydrbe všecky šiby na stane a o dva mesiace sadím ďalšie.
V poslednej dobe mám nenormálnu spotrebu :D , ale strašne plýtvam, gramové blunty a podobne.

citace:
ten ventilator je slabej, pridej. a primaklimu bych nebral, ta pica strasne bzuci a dela randal.


Ktorá značka je vhodná alternatíva? nech už to má regulátor a termostat...
Ďalšia vec budú hnojivá, mne sa ten metrop celkom páči, ale iné hnoje som neskúšal, takže neviem porovnať :D
Ajtaktak
Spravit drip je lahke jak facka. Chod do najblizsej zavlaharne a hotovo :))
stol plus odtok je na tvojej fantazii iba
JetiX
citace:
Původní příspěvek od Ajtaktak
Spravit drip je lahke jak facka. Chod do najblizsej zavlaharne a hotovo :))
stol plus odtok je na tvojej fantazii iba


Ty máš to isté ako Weedburger? Z fotiek to pre moje oko vyzerá podobne.
Ajtaktak
Základ mame rovnaky Rw rohoze. Aspon myslim, že on nejde kokos.
To kam to odteka a ako to odteka, už máme rozdielne.
JetiX
Tebe to ako odteká a kam? :D resp, dozviem sa to v tvojom vlákne?
WeedBurger
Jsem v práci, ale najdu si chvíli a schematický ti to nakreslim :) do večera to tu máš
JetiX
Ouuuu to si cením, Ďakujem :)
WeedBurger
Ten úhel přední strany stolu může být menší, jde to podložit něčím a můžeš si to "V" nastavit podle potřeby. Aby mi voda tekla opravdu středem ven a ne po celé délce konce, tak jsem ten igelit trochu podebral, udělal jakoby vlnku a zatloukl tam dva hřebíčky (na suchou stranu). Rockwool rohože mám přímo na stole a v každé mám v rohu 3mm otvor na odtok. V nádrži je cirkulační čerpadlo 90l/h, žádné vzduchovani, čerpadlo na zalévání je 1000l/h, regulační ventil za 30kc.

Snad je to srozumitelně podané. Celý stůl jsem postavil ze staré postele :D jen OSB desky jsem koupil a takovou jakoby gumu nahoru v zahradnictví.

Zalévá se tak, aby vytekl max litr ven. Nastavím si to regulací průtoku a intervaly mezi zaléváním.. nejdřív dvakrát denně, pak třikrát.. nakonec pětkrát a třeba i přidám větší proud, když hodně pijí.. je to jen o zkoušení a je to lehký.
Ajtaktak
No, mozno v mojom minulom vlakne, ale niesom si isty ci som daval aj tuto moju novu verziu.
Ak mas LÓVE, tak kup 4x stôl z IKEA za 13 Eur, LACK sa mi zdá ze sa vola.
poskladaj, na to poloz zakupenu ebb and flow vaňu DUMA sa mi zda 100Eur a pod odtok daj tak isto nadobu z IKEA, ja neviem, max 15 eur moze stat.
Co sa tyka cerpadla kapilar a rohozi, to uz si zisti v zavlahach a v growshopoch.

Ja mam Drain to Waste system. Weedburger neviem ci ma daco cirkulacne. Rozdiel je ci sa ti to vracia do rezervoara.
WeedBurger
Já vylivam odpadní vodu pryč, ale přemýšlím že to budu předělávat na cirkulační systém, abych neplýtval vodu. Zase ale dřív se ta voda kazí, takhle mají kytky vždy fresh a čistou zálivku.. když mi vytika moc pryč, tak utáhnu kohoutek a zalévá se 2,5litru za minutu, ven vytika 0,5-1litr ze začátku, jak se rozjedou, tak vytika max 0,5litru odpadu .. navíc si můžu kytky kdykoliv prolit ručně a jen vykydam odpadní nádrž :D
JetiX
Chlapi toto sú užitočné informácie to sa mi páči, človek sa na vec hneď pozerá z niekoľkých uhlov a môže si vyberať.

citace:
Ten úhel přední strany stolu může být menší, jde to podložit něčím a můžeš si to "V" nastavit podle potřeby. Aby mi voda tekla opravdu středem ven a ne po celé délce konce, tak jsem ten igelit trochu podebral, udělal jakoby vlnku a zatloukl tam dva hřebíčky (na suchou stranu). Rockwool rohože mám přímo na stole a v každé mám v rohu 3mm otvor na odtok. V nádrži je cirkulační čerpadlo 90l/h, žádné vzduchovani, čerpadlo na zalévání je 1000l/h, regulační ventil za 30kc.

Snad je to srozumitelně podané. Celý stůl jsem postavil ze staré postele jen OSB desky jsem koupil a takovou jakoby gumu nahoru v zahradnictví.

Zalévá se tak, aby vytekl max litr ven. Nastavím si to regulací průtoku a intervaly mezi zaléváním.. nejdřív dvakrát denně, pak třikrát.. nakonec pětkrát a třeba i přidám větší proud, když hodně pijí.. je to jen o zkoušení a je to lehký.


Ďakujem za nákres, už je to jasnejšie :D Ono potom na ten stôl sa položia rohože a na tie rohože idú ešte RW kocky už s rastlinami a do kociek pichnúť kapiláry?
Aký typ čerpadla mám hľadať na to zalievanie? Máš tiež drain to waste? Tie 3mm diery treba spraviť do igelitu v tých rohožiach?

citace:
No, mozno v mojom minulom vlakne, ale niesom si isty ci som daval aj tuto moju novu verziu. Ak mas LÓVE, tak kup 4x stôl z IKEA za 13 Eur, LACK sa mi zdá ze sa vola. poskladaj, na to poloz zakupenu ebb and flow vaňu DUMA sa mi zda 100Eur a pod odtok daj tak isto nadobu z IKEA, ja neviem, max 15 eur moze stat. Co sa tyka cerpadla kapilar a rohozi, to uz si zisti v zavlahach a v growshopoch. Ja mam Drain to Waste system. Weedburger neviem ci ma daco cirkulacne. Rozdiel je ci sa ti to vracia do rezervoara.


To s tou Ikeou sa mi páči a vaňu 110x100 som našiel za 60€ a rohože sú tiež cenovo okej. Prečo to necirkuluješ? Aká je potom spotreba vody, keď to vypúštaš?
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX

No ja som si myslel, že tá wilma je hydro drip to čo máš sa mi páči, akúrát celkom presne nerozumiem ako to funguje a ako to je postavené.


jakykoli system kde koreny nejsou primo ve vode neni hydro, je to neco jako s tou "organikou" vsechno pseudo..


citace:
Původní příspěvek od JetiX


To by bolo úplne najideálnejšie len sa strašne bojím ísť s klonmi cez hranice, keď tak zoberiem jeden


dont worry bro, par set jsem si jich uz dovezl a nikdo neprotestoval :D

citace:
Původní příspěvek od JetiX

Ten stan je iná frajerina, brutálne sa mi páči. Tú wilmu som pozeral tiež, ale ako sa potom dostaneš k tým rastlinám v strede? Treba sa k nim vôbec dostávať?


no to zalezi... ja to nejak neresim, pac ja se stejne do stanu dostanu jen predmina dverma [mam ho napasovanej v kubalku kam se vejde na par centimetru presne] a jakmile vyrostou nad 80cm tak se nedostanu dal jak 60cm dal do stanu.
ale jak rikam, ja to over all prcam a jedu jungleindabox.


EDIT: co se tyka ventilatoru tak RUCK je n1 a ja jeste muzu doporucit NTS napric tomu, ze mi od nej vsichni odrazovali tak uz leta letouci dela svoji sluzbu.
Ajtaktak
necirkulujem preto, lebo treba castejsie udrziavat roztok - kolisanie PH a EC. Pritom ja potrebujem system, ktorý vydrzi ked potrebujem bez udrzby aj 3 - 5 dni. Spotrebu vody neriesim. Je dost velka, lebo vodu aj filtrujem pouzivam RO.
Tam vznika aj dost odpadnej vody. Co sa tyka vytekania vody z rohozi. tak sa to rovna skoro nicomu. Iba ak meriam vytok (dlho pustim cerpadlo).
Na deň mám momentálne na jednu rohoz 1300ml zálievky.

A k tej cene za vanu. Som zabudol ze ty ides mensi stan. Ja som hovoril o 240x120.
WeedBurger
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Ďakujem za nákres, už je to jasnejšie Ono potom na ten stôl sa položia rohože a na tie rohože idú ešte RW kocky už s rastlinami a do kociek pichnúť kapiláry?
Aký typ čerpadla mám hľadať na to zalievanie? Máš tiež drain to waste? Tie 3mm diery treba spraviť do igelitu v tých rohožiach??


Donesu řízky a rovnou dám do kostek, pár dní nechám vzpamatovat a pak:

Do těch rohoží vyřezu čtvercové otvory, do kterých vložím kostky do 2/3 a ten igelit okolo kostek (ve kterém jsou obalené) povytáhnu ven, abych jim tam mohl ručně nalévat naráz cca 300ml roztoku (abych je lépe proplachl a rozpustil usazená ložiska s vyšší koncentraci hnojiv). A do kostek dám kapiláry.

Čerpadlo 1000l/hodinu, ale může být i 800l/h. Stojí to skoro stejně cca 25€.

A ano, díry přímo do rohoží do rohů, pěstuje se v nich dobře, ale musí být balené tak, aby neměly zespodu díry od výroby, já kupuju takové, že maji dvě díry jen na jedné straně a tu dám nahoru. Ty v rozích si udělám dle potřeby. Stačí opravdu malé, raději udělám menší a zvětším podle výtoku. Do každé rohože jen jednu díru v rohu tak, aby se mi tam po ukončení zálivky nedržela kapsa vody.

Nepotřebuji žádné vany, žádné libra kvetniky do kterých se ty rohože dávají, ten igelit na nich je dost silný a tvoří mi květináč.. Nepotřebuji vzduchovani, protože to jednou za den prolevam ručně dávkou vody a ta mi vytlačí svým sloupcem starý vzduch a nasaje novy a když nemám čas, tak to zaleju jednou za tři dny podle nálady. Rockwool je vzdušný dost a vzduchové čerpadlo je moc hlučné.

Celkem v eurech:
Čerpadlo 25€
Cirkulační čerpadlo na míchání hnojiva v nádrži 10-15€
OSB desky 15€
Materiál na stůl jsem měl zdarma (prkna z postele)
Hadice, kapiláry, ventil 10€
Guma na stůl 10€
Nádrž - maltovnik 90l 10€

Celkem tedy: 85€ cca a to je strop, dal jsem to s rezervou.

Pár šroubů..

Výhoda je ta, že mají kytky stále čerstvou vodu a jak psal Ajtaktak, nekolísá EC a hodnoty jsou stabilní, nádrž stačí čistit jednou za 14 dní (já v půlce toho času naleju na noc peroxid vodíku 30% 1ml/litr a tím dezinfikuji, do rána vyprchá a v noci nezalevam). Nevýhoda je větší spotřeba vody, hlavně když tam lejes drahé doplňky, ty tam já dávám ručně jednou denně a když mi zbývá víc green sensation, který jsem ušetřil ( stojí 50€ za 250ml) tak v půlce největšího rozkvětu, to naleju i do hlavní nádrže aby to měly v každé zálivce.

Když sklízím a pořád mám pět dní před koncem vysoké hodnoty, tak díky těm vytaženým igelitum z kostek, to můžu libovolně často prolévat dávkami vody, které mi rapidně snižují EC na výtoku, který pak leju do záchodu :D

PS nepochopil jsem co je ten drain to waste. Šetřím drahé doplňky ručním dávkováním. Zalévá se 2,5l za jednu minutu 1x denně, 2x denně a teď už 5x denně .. záleží jak pijí a v jaké jsou fázi.
JetiX
citace:
necirkulujem preto, lebo treba castejsie udrziavat roztok - kolisanie PH a EC. Pritom ja potrebujem system, ktorý vydrzi ked potrebujem bez udrzby aj 3 - 5 dni. Spotrebu vody neriesim. Je dost velka, lebo vodu aj filtrujem pouzivam RO. Tam vznika aj dost odpadnej vody. Co sa tyka vytekania vody z rohozi. tak sa to rovna skoro nicomu. Iba ak meriam vytok (dlho pustim cerpadlo). Na deň mám momentálne na jednu rohoz 1300ml zálievky. A k tej cene za vanu. Som zabudol ze ty ides mensi stan. Ja som hovoril o 240x120.


Jo ja som sa zle vyjadril, chcel som povedať vodu s hnojivami teda spotrebu hnojív, recirkulačný systém má tým pádom o veľa menšiu spotrebu nie? Čo sa týka údržby, mne môj bubbler vydržal 5 dní a akurát bolo treba doliať vodu to je celé. Až na to, že mi potom zhnila a zdochla jedna rastlina, ale to je OT :D

citace:
Nevýhoda je větší spotřeba vody, hlavně když tam lejes drahé doplňky, ty tam já dávám ručně jednou denně a když mi zbývá víc green sensation, který jsem ušetřil ( stojí 50€ za 250ml) tak v půlce největšího rozkvětu, to naleju i do hlavní nádrže aby to měly v každé zálivce.


GreenSensation je peklo :D to je teda drahá chujovina, ja som to tiež lial predošlé kolá.


citace:
PS nepochopil jsem co je ten drain to waste. Šetřím drahé doplňky ručním dávkováním. Zalévá se 2,5l za jednu minutu 1x denně, 2x denně a teď už 5x denně .. záleží jak pijí a v jaké jsou fázi.


Drain to waste, že to čo ti stečie do tej nádrži vydrbeš preč a teda necirkuluješ. Akú veľký nádrž na roztok máš?


citace:
dont worry bro, par set jsem si jich uz dovezl a nikdo neprotestoval


Z rakúska do cz by nevadilo ani mne ale na slovensku je nelegálne už klíčenie, keby ma čapli s rastlinkou tak neviem :D

citace:
no to zalezi... ja to nejak neresim, pac ja se stejne do stanu dostanu jen predmina dverma [mam ho napasovanej v kubalku kam se vejde na par centimetru presne] a jakmile vyrostou nad 80cm tak se nedostanu dal jak 60cm dal do stanu. ale jak rikam, ja to over all prcam a jedu jungleindabox.


Čo to ty tam máš za systém? Vyzerá to uhladene. Jundleindabox si myslel hnoje? Či štýl pestovania? :D
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX

Z rakúska do cz by nevadilo ani mne ale na slovensku je nelegálne už klíčenie, keby ma čapli s rastlinkou tak neviem


to se pletes,v CR jsme na tom dost podobne, ale ja si za svoji veci stojim, pocitam s rizikem i nasledky... u soud budu tvrdit, ze jsem nenapravitelnej a jestli me nekdy pustej ven tak to udelam znovu a budu zadat rovnou trest smrti.

citace:
Původní příspěvek od JetiX

Čo to ty tam máš za systém? Vyzerá to uhladene. Jundleindabox si myslel hnoje? Či štýl pestovania?


aeroflo od general hydroponics krizeny s wilmou od atami a doplneny o ten tank jak jsem jiz zminoval. tenhle system so far nic neprekona co se tyka effortu ktery musim vynalozit od startu do konce. vlastne jen 7krat pustim cerpadlo, naladim EC a je hotovo. na zacatku akorat musim krotit cubky aby to nejak vypadalo, ale v pozdejsi fazi uz s tim nic nedelam a vydrzi to bezemne klidne i 10 dni. a kdybych byl hnidopich a mel v ty mistnosti pristup k odpadu, tak s tim growduinem se to da udelat uplne komplet auto.

jidb jsem myslel styl :D ale vlastne oboje, jen ne ted, tohle je canna, stridam je dle nalady.
Ajtaktak
Hej, cirkulacny systém ma mensiu spotrebu hnojiv.

Nádrž na roztok mam 130 litrovú.

A klíčenie nie je trestné na Slovensku ani v Čechách.
Všetko čo zaistia pándle ide na skúmanie, a keď neobsahuje THC - seš volnej :D
A nech mi tu tvrdí kto chce čo chce, nie je to tak a odmietam sa s vami hadat :))
Gauss
citace:
Původní příspěvek od Ajtaktak
Hej, cirkulacny systém ma mensiu spotrebu hnojiv.

Nádrž na roztok mam 130 litrovú.

A klíčenie nie je trestné na Slovensku ani v Čechách.
Všetko čo zaistia pándle ide na skúmanie, a keď neobsahuje THC - seš volnej :D
A nech mi tu tvrdí kto chce čo chce, nie je to tak a odmietam sa s vami hadat :))


a je v tom nejakej rozdil??? je to presne tak jak rikas, ale bohuzel i ten priblej rizek ma THC a je z toho problem. a pokud se to dostane az k soudu, tak to hodne zalezi na soudci.
Ajtaktak
rastlinka v raste obsahuje THC ?
To je pre mna novinka..

Ako nemyslim to provokacne.. :D len pre uzrejmenie. Naozaj som to nevedel.

Viem ze v nejakej krajine su normalne povolene predavat Klony, len je v ich popise, ze rastlina nesmie zacat kvitnut. Je to nejak vyspecifikovane.
JetiX
No v rakúsku normálne klony v obchodoch, z ulice im vidno do prckárne, ale to je teda miestnosť :D normálne ti bloček vytlačí.

Počúvajte ma, ja sa pohrávam s takouto myšlienkou, že do tohoto:
https://www.hotchilli.cz/vyska-220c...-240x120x220cm/

toto:
https://www.hotchilli.cz/hydroponie/xl-8-pot-rdwc/
ako svetlo by bolo 600w na pojazd
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
No v rakúsku normálne klony v obchodoch, z ulice im vidno do prckárne, ale to je teda miestnosť :D normálne ti bloček vytlačí.



hele ve floweryfieldu maji uvnitr hned vedle okynka s mimcama detskej koutek :D ja chcal smichy.

citace:
Původní příspěvek od JetiX

toto:
https://www.hotchilli.cz/hydroponie/xl-8-pot-rdwc/
ako svetlo by bolo 600w na pojazd


no jestli to bude vypadat jak ten tank co dorucili me, tak potespanbuh, ale lakalo me taky dlouho no, ja premejslel nad timhle https://www.hotchilli.cz/rdwc-pro-5...ro-100cm-55ltr/ ale nakonec zvitezil rozum a postavil jsem si co mam ted. hlavni argument byla udrzba, ktera u tohohle bude fakt peklo to ti povidam.

a jestli si na to beres pujcku, tak tam dej fakt ten kokos, jinak si zadelavas na problemy.
Ajtaktak
Ty vole. To radsej tu zavlahu zmajstruj ty lenivec, usetri a kup tam 2x 600w :))
JetiX
Ja som hrozný :D mne je jedno čo to bude stáť, (banka požičia :D) ja to potrebujem mať proste superfrajerské :D
WeedBurger
Prý jestli mě pustí, tak to udělám znovu a budu zadat trest smrti :D jsem málem sežral cígo smíchy když jsem to četl :D
JetiX
:D :D

to rdwc pro je top mega-frajerina ale toľko sa neodvážim investovať :D Na tom XL 8 POT RDWC sa jedná o akú údržbu? Tam by to malo fungovať tak, že si celý roztok riešiš v tom kýbli so zeleným vekom, ni? A prečo ten kokos? Aké problémy hrozia v opačnom prípade?
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
:D :D

to rdwc pro je top mega-frajerina ale toľko sa neodvážim investovať :D Na tom XL 8 POT RDWC sa jedná o akú údržbu? Tam by to malo fungovať tak, že si celý roztok riešiš v tom kýbli so zeleným vekom, ni? A prečo ten kokos? Aké problémy hrozia v opačnom prípade?


nevim jaky mas financni moznosti, ale neni nic prijemnyho si vzit pujcku, nasypat to vsechno do toho, a kdyz ti to nahodou failne [hydro vetsi pravdepodobnost nez kokos] +u toho hydra cim vetsi "scale'' tim vetsi riziko nejakejch problemu , tak to cely sponzorovat neni levna zalezitost a na dvoumetrovym stanu uz je to znat... elektrika, hnojiva, voda, najem, klony, cistici prostredky,tvoje prace, cas, atd.. muze to stat dost penez. ty mas sice dost vyhodu, ze jsem ti tu prozradil zakladni postupy co se tyce vyzivy, ale nez bych se pustil do neceho vetsiho v hydru na pujcku, tak bych predtim raci odjel par zkusebnich kol v mensim meritku, aby sis byl aspon trochu jistej, ze se ti nebude dit to same co treba kcb.

citace:
Původní příspěvek od JetiX
:D :D
tNa tom XL 8 POT RDWC sa jedná o akú údržbu? Tam by to malo fungovať tak, že si celý roztok riešiš v tom kýbli so zeleným vekom


no pohadka je to sice krasna, ale praxe byva vetsinou o neco slozitejsi. [to poznas sam po case experimentovani s temahle pre/builded systemama, uz jsem jich par projel a vsechny jsou delany jako by nekdo myslel s hlavou v prdeli.]

predstav si to jen rozebrat a vycistit, vsechny ty trubicky a spojky a hadicky, peklo...

navic pokud chces efektivitu, tak tady je dost nizka, pac 8 kytek budes muset drzet minimalne 10/14 dni na rustu [mozna i vic abys to zaplnil] a podminka je pristup ke stanu ze vsech stran.

+ to neni jenom to hydro, potrebujes chiller, bluelab guardian atd.
JetiX
Tú výhodu si uvedomujem a u mňa budeš mať vždy brko ubalené :D Vrátim sa ja pekne na zem a budem riešiť 120x120 mám sa ešte čo učiť a chcem toho vyskúšať viac, kým si najdem to čo mi vyhovuje. Toho aliena si ale raz do green cube zaobstarám... Skúsim popozerať nejaký coco drip ako písali ajtaktak s weedburger
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Tú výhodu si uvedomujem a u mňa budeš mať vždy brko ubalené :D Vrátim sa ja pekne na zem a budem riešiť 120x120 mám sa ešte čo učiť a chcem toho vyskúšať viac, kým si najdem to čo mi vyhovuje. Toho aliena si ale raz do green cube zaobstarám... Skúsim popozerať nejaký coco drip ako písali ajtaktak s weedburger


rozumim ti, taky ho jednou prubnu, ikdyz vim, ze jsou to vyhozeny prachy a budu nasranej :D

a ten bublak si tam nech ne? podle me je dobrej na pomer cena vykon, 600kilo dej do novy greencube a kup 400w [ja bych volil LEC CMH 315w philips] pro bublak a budes mit dva krasny setupy, jeden hydro druhej kokots [pak si taky muzes nazivo uzit rozdil mezi nimi] ja osobne nedam dopustit na superjemnej a cistej kour z vody.
JetiX
Ten bublák tam nechám na maminu pravda mne sa to páči, zatial tam ale prdnem 250 mh, do greencube šupnem ebb flow stôl a na to tie kokosové rohože potom?

Inak critical si zvykol bez kamoša rýchlo. Teploty vybehli hore, bo boli vypnuté ventilátory počas fotenia, vrchy nepresiahnu teplotu 25 stupňov, po obede zas dolejem vodu. Svetlo je tiež uš vyššie.
Gauss
rohoze jsou rockwool, ne kokos a bublak se na maminu nehodi [ale nebudu plkat nikdy jsem neklonoval ani nemel matku] nemam na to misto ani cas a navic jsem linej, takze jsem raci kdyz to udela nekdo jinej za me :D

jo ty uz vlastne mas 250tku takze ji nemusis ani kupovat co? to je pak jasna volba.

furt rikas, ze ti vadi palit jeden model dlouho tak to chce dva bloom stany :D
nebo namixovat vic modelu no, ale na to ja jsem vyslovene alergickej.
JetiX
Majú aj kokosové tie rohoze tak neviem čo je lepšie. Ja som práve myslel že mama v bubbleri bude super, chcem ho nechať bežať, klony potom nadrbem rovno do xstreamu... počkaj to je chujovina, potrebujem to asi nasadiť do rw kociek a potom... ok toto ešte nemám domyslené :D ano mám 250 aj s predradnikom, takze to je super, na moje potreby úplne dostačujúce, čiže 60x60 na matku.

Pokial z greencubu vytiahnem aspoň pol kila hula tak dva mesiace vydržím kým sklidim další model a potom uz môžem striedať :) do budúcna bude treba ešte jeden stan to je fakt. Chcem robiť aj olej, haš, všakovaké podobne dobroty ;) a hlavne si narobiť zásoby na horšie časy. A nechať si topky poriadne dozrieť, lebo zatiaľ všetko spotrebujem kým to stihne dozrieť :D
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Majú aj kokosové tie rohoze tak neviem čo je lepšie.


nojo, vidis to, maj je i kokos, ale imho rockwool lepsi.

citace:
Původní příspěvek od JetiX
Ja som práve myslel že mama v bubbleri bude super, chcem ho nechať bežať, klony potom nadrbem rovno do xstreamu... počkaj to je chujovina, potrebujem to asi nasadiť do rw kociek a potom... ok toto ešte nemám domyslené :D ano mám 250 aj s predradnikom, takze to je super, na moje potreby úplne dostačujúce, čiže 60x60 na matku.


ten cloner co sis koupil mas prave delanej na hydro.. tam se zadne rw kostky nedavaji, klony prsknes z cloneru rovnou do kosicku, ale kdyz budes sikovnej tak je zahrabes i do kokosu.

ta matka v bublaku se mi proste nezda :D pac jestli jsem to pochopil dobre, tak vybrat si dobrou matku je docela veda, chce to aspon trochu vedet co delas a jeste to zabere spoustu penez, casu a prace.. a cumet pak na to jak veskery usili sezrala jedna zajebana plisen, by me jeblo...


hej a to je ORCA folie na tom bublaku? :goldcup:
JetiX
citace:
ten cloner co sis koupil mas prave delanej na hydro.. tam se zadne rw kostky nedavaji, klony prsknes z cloneru rovnou do kosicku, ale kdyz budes sikovnej tak je zahrabes i do kokosu.


Hej cloner asi zatiaľ odložím :D, rezy napichám hneď s rootit gelom do rw kociek a pod trubice.

Potom už vlastne stačí spraviť stôl, na to rohože a ešte drip, super.
Zostávajú už len hnojivá, čo sa tam hodí? Mne je tento metrop celkom sympatický, aj napriek ich pofidérnej firme.

citace:
ta matka v bublaku se mi proste nezda


tak to aspoň budem môcť overiť :D
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX


Zostávajú už len hnojivá, čo sa tam hodí? Mne je tento metrop celkom sympatický, aj napriek ich pofidérnej firme.


all the same shit.. [tohohle typka zeru :D ten ti to vysvetli https://www.youtube.com/watch?v=8_aMBzSrbWo] ma to vic dilu

https://www.youtube.com/watch?v=_Lqkinl_nUY

v klidu je muzes pouzit

hej a to je ORCA folie na tom bublaku? :goldcup:
JetiX
Je to frajer, tak ostane metrop, vyhovuje mi:) Áno je tam orca :D, nevedel som v tej panike, čím tú dieru po Gorille zakryť :D

Ešte ma zaujíma, že aký odťah s termostatom mám pozerať, keď PK nie? A s akým výkonom?

EDIT: ked je ctrl 125 málo tak som vybral CTRL 150 s regulátorom a termostatom a k tomu pk industry 680m3/150mm to sa mi páči. Tienidlo ADJUST-A-WINGS AVENGER MEDIUM aj s hítšindlom. /plne posledná vec čo ma zaujíma je, že koľko tých rohoží sa mi vojde na stôl 110x100 a koľko rw kociek viem na tento rozmer použiť?
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
CTRL 150 s regulátorom a termostatom a k tomu pk industry 680m3/150mm to sa mi páči.


jop, 680m3 mnohem lepsi. a filtr bych dal blackops.(levnejsi, lepsi https://www.hotchilli.cz/black-ops/...0m3-hod--150mm/) doma pouzivam kokosovej PROactive. (ale ja tu mam extremni sucho tak si to muzu dovolit)

pro tu orcu urcite najdes lepsi vyuziti :D
JetiX
To je super, ten filter je čierny :D to bude dobre vyzerať.

Je 19. deň trošku som "upratal" a ostrihal blbosti od spodu. Celkom sa mi to páči, akurát nové lístky čo vyrastajú zo šišiek sú nejaké bledé, z tepla to určite nemôže byť dal som vyššie svetlo a lepšie vyladil klímu v stane, vrchy majú 22-25 stupňov.
A pokus o foto v tme, mám v tej izbe strašne málo svetla...
Gauss
jak blede, nic nevidim? detailni foto, snad taky nehnije jak gorila :( jinak ta svetlezelenejsi barva na novych castech je to, jak to rychle roste..

co dela EC kdyz tam nic nelejes? klesa?

jinak me se to libi jak si vyresil krizovou situaci, na 3 grow to vypada dost slusne :punk:
JetiX
Foto dodám po práci, sú take bledozelene tak by to mohlo byt tým. Ec klesá neviem presne koľko ale o vyše jednu desatinu medzi dolievaním určite a vodu pije tiež dosť, dolievam každých pár dni 10 litrov.
V tej situácii sa tam Veľa veci robiť nedalo :D a bez toho zalomenia by to takto nevyzeralo, nesmie sa to posrat lebo mi dochádzajú zásoby :D ďakujem :)
JetiX
Dobré ránko priatelia,

21. deň od prepnutia,

Pardon, že som neposlal fotky, nejak som sa k tomu nevedel dostať. Critical sa ešte donatiahol trochu, rastie okej.

Vodu chlace, idem mu doliať zase 10 litrov a v nedeľu vymením celý roztok.
EC kleslo za posledné dva dni o 0,06 mS, ale aj PH :D a o dosť, neviem prečo to klesá-doladíme. Čepielky má zahnuté dohora, môže to byť z toho nestabilného PH?

S tou matkou to teraz na štart nebudem príliž preháňať, neni na to čas :D,
potom keď budem mať nejaké zásoby porobené tak budem mocť selektovať a venovať sa tomuto (a naštudovať samozrejme).
Zatiaľ tam proste prdnem nejaké semeno a narežem z toho, na to sa teším.
Pozeral som nejaké semená na nete a je tam toho teda fakt toko, že som si nevedel vybrať, ani neviem čo by bolo vhodné.
Rád si prečítam nejaké návrhy :), môže to byť nejaká sativka nech to vydrbe celý stan :D
Gauss
to zluty neni to ta zluta vetev co vylezla k lampe? ten stred trochu vypada na malo hnoje, ale to se mi moc nezda. Az das novou vodu, dej mu 0.9 a zvedni koncentraci v tom co dolejvas na 2/3, za par dni se uvidi. PH ti tahle lita furt nebo to zaclo az ted?
PH by nemelo vubec litat, maximalne prvni den po tom co to namichas. u me drzi kamene, litalo vzdycky kdyz bylo neco spatne. [v mem pripade moc hnoje]

kdyz to nezabere, tak je to pravdepodobne tim svetlem...
JetiX
Zdravím,

23. deň od prepnutia.

Od piatku zase ubudlo vyše 10l vody a EC kleslo tak ako vidno na prvej fotke.
PH mi kleslo iba vtedy raz, alebo dvakrát, dnes keď som meral, držalo. To žltnutie sa trochu rozšírilo, vymenil som im roztok s vyšším EC,
ako vidno na druhej fotke, rátam s tým, že sa do zajtra ešte zdvihne o cca 0,1 určite je len hladný :)

Mám pár otázok ohľadom setupu, už mám zoznam pomaly hotový.

V shopoch je viac druhov grodan pestebných rohoží - classic, master a expert, ktoré mám zobrať?? Píšu, že tam je rozdiel v smere vlákien

Ďalšia vec je, že budem už musieť nejak zodpovednejšie vyriešiť elektriku vie mi niekto poradiť nejakú šikovnú rozvodnú skriňu?
Môže byť kľudne aj na 380, časovač netreba, bo predradník ho má v sebe a na závlahu bude GSE watertimer.
Potrebujem tam zapojiť všetko a je toho dosť :D a ešte aj bude, len neviem ako to spraviť bezpečne.


P.S. urobil som si predčasné vianoce a uplatil som Ježiška, aby prišiel už tento týždeň. :devil: :satan:
Gauss
Cau pane, jak se mu dari? s elektrikou a grodanem ti bohuzel nehelpnu.. uz mas novy velky setup? :D
JetiX
Servus ahoj, pardon že sa neozyvam, ale mám toho veľa v poslednej dobe :D

Zatiaľ mame 34. Deň kvetu znížil som výkon na 400w a zdvihol lampu úplne hore, je to priliz veľa svetla proste... semtam žlté a flakate listy neviem či sú nedohnojene, alebo zasolené? To môže byt? Ec som držal na 1,15 tak som teraz dolial iba RO pH upravenú vodu a ec je okolo 1.0

Na nových hračkách pracujem každý deň kokos nečakal som že to bude toľko roboty :D ale bude to skoro plne automatizované :) bude aj taká mini Matkaren už tam rastu jeden tutankhamon s jeden kryptonite :)
Zatiaľ toľko.
JetiX
Foto
Ajtaktak
Tie zlte listy zacinaju od spodu alebo od vrchu ?
V prípade ak od spodu, nedohnojene, v pripade ak od vrchu ta moze byt pricina aj vela svetla :)
JetiX
Asi 5 listov zbledlo a dopadlo od spodu a žlté sú od vrchu, uberiem ešte waty na 350 asi...
Ajtaktak, zrezaval si nohy na tých ikea stolíkoch? Mám pocit, že by mohli byt nižšie akurát sa bojím, že 100l nádrž na živny roztok ktorý bude vedľa stanu, bude mat hladinu vyššie ako sú kapilary a keď vypne závlahu, tak bude pretekať voda samospadom... mám tam aj s5nú klapku aj filter a dva topspiny.

Edit: neposlal by si nejakú fotecku ako to máš spravene pod stolom? :) potrebujem inšpiráciu :D
JetiX
Ok tak nič :D

Listy sú flakate a zltnú, v nedeľu vymením roztok a skúsim teda namiešať silnejšiu zbrndu :)
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Ok tak nič :D

Listy sú flakate a zltnú, v nedeľu vymením roztok a skúsim teda namiešať silnejšiu zbrndu :)


jj a tim ho dojebes uplne...

je cervenej, listy flekatej a po case zloutnou... pro me uz dobre znama pohadka. + ta intenzita svetla tomu taky moc nepridava.
JetiX
S tým svetlom je to chujovina už vidím (áno som dosť tvrdohlavý a na niektoré veci proste potrebujem doplatiť, aby som ich pochopil :( ) Čo mu je? Úplne som ho zanedbával posledný týždeň, niekedy som sa do stanu nedostal aj dva dni, musím mu to vynahradiť.
Gauss
nedavej mu vic jak tech 0.9 nelibi se jim to a nepotrebujou to. ta nadrz ma 50 litru to je na jednu kytku macek a tech hnojiv je tam dostatek na dost dlouhou dobu i pri velmi nizkem EC.

moje kytky maj az 1.6m a jak vidis jsou zelene a to nikdy nevidely vic jak 0.8 [mivam jich tam 14 a nadrz je 225 litru] + 100l tank

praveze cim min na ne hrabes tim lip, jen ji zarid normalni podminky a nech ji bejt.
JetiX
Ok vymením to hneď ráno a dám max 0,9 a svetlo na 350. V novom setupe už nebudem experimentovať a vymýšľať chujoviny :D sľubujem
Chcem sa spýtať, ako vysoko bude musieť mat svetlo od vrchov? Resp minimálna pripústná vzdialenosť medzi svetlom a vrchmi?
JetiX
Ahoj,

Mame 37. Deň od prepnutia, včera som vymenil nádrž ec bolo 1.00 a potom mi prestal fungovať EC meter :D , dúfam, že ma len vybité baterky. PH meter som sa snažil nakalibrovat, avšak bezúspešne... asi to bude chcieť novú sondu (Snívam o bluelabe). Zatiaľ budem miesat podľa tabuliek, ono to vychádza dobre. Čo sa týka svetla myslím si, že to bola sprostosť ich takto skvarit, ale na druhej strane mám pocit, že sa tým rastlinám páči, keď sa od začiatku kvetu postupne zvyšuje intenzita svetla.

Je to proste spálené hnojom a svetlom, snáď som sa poučil.

Tamtie dve budú dúfam nové maminky do nového setupu.

Edit: inak bude to dobre ajtak :)
JetiX
Ukážka

Samozrejme že to ešte poriadne uhladim a pekne pouprstujem kabeláž upravím veko na sude a blbosticky, inak si myslím, že to bude fungovať popičácky :)
JetiX
A pozerám von - vidím sňah... a reku pozriem mrazak... - vidím matroš ...

Takze JetiXik chce na večeru čokoládu :D

Pomlel som čo som našiel v mrazaku, zozbieral sneh a miešal vŕtačkou s vrtuľou na lepidlo. Riedil som to RO vodou, aby sa to lepšie topilo. Keď to bolo dobre roztopene a pomiešané, nasledovali vaky, použil som iba 220mikronove na najväčší shit, 160 mikronove na ten druhy najväčší shit(tam nič použiteľné nebolo) a posledné bolo 25 mikronove, v tom bolo to čo Vidno na treťom obrázku. Toto iste som spravil ešte raz, tentokrát som vybral z mrazaku väčšie kusy ladu, výsledok druhého kola je ta menšia gulička na 4. Obrázku.
Mix Santa Maria, LSD a White Widow :D veľmi, VEĽMI podarená čokoládka :)
atletico
Iha tomuto sa povedia vianoce v predstihu :P ako sa vlastne volaju tie vrecia? Mas typ kde ich objednat?
JetiX
Kúpil som ich z Wish-u 5 tých 5 galonovych vriec okolo 30€ aj s postovnym. Zove sa to bubble bag, bubblehash bag, filter bag...
AladinXXX
ja ten hash micham rovnou tech pytlich,ale naskup jsem si tou metlo ten hroni,coz neva protozr jich mam 5 a pozitelnej shit je jen ze dvou spodnich.

Myslim ze kdyz to michas v pytlich tak ti i zaroven neco propadava,ale tvuj zpusob je setrnejsi k tem pytlum.

Taky se na nej chystam,tak to zkusim po tvoji.
JetiX
Áno najprv som to robil aj ja tak, že som ponavliekal pytle na kybel od najmenších mikrónov po najväčšie, ale mal som problém že tam muselo byt veľa vody a nebolo v kybli dosť miesta na vodu ktorou som tie bagy oplachoval. Ďalšia vec je že kybel bol väčší jak pytle, takze som ich nevedel navliecť. A je to praktickejšie môžeš poriadne rozmrdat ten materiál a nemusíš sa báť že si potrhas bagy. A nakoniec som ten kybel ajtak vypláchol ešte RO vodou, takze by v ňom nemalo ostať nič.
AladinXXX
jop,sehnat kybl na pytle je nadlickej ukol....
V usa maj na to profi kyble,ale tady?kdyz je dost sirokej,tak je malo hlubokej a naopak.
Mam ty 20l a to proste nesezenes,kyble od fasadnich barev,omitek,proste nic nepasuje.
Reseni jsem nasel v pvc trobce na odpad(ta oranzova,pevna)pr. 300.krasne sedi,pecka.jen metrovka vychazi na 8kill,jeste ze mam znamy,tak za ciga byla moje,rizl jsem ji na pul a tu druhou pulku,pouzivam jako sponovadlo,kdyz sezkrabuju shit,natahnes naopak.
Jeste je teda potreba koupit uzaveru,abys z toho mel jakoze kybl....
JetiX
To je výborný nápad s tou rúrou, tu rúru potom ani netreba od spodu zatvárať, len ju dať do ľubovoľne veľkého kýbla, nech to tam stecie a môžeš aj lepšie prepláchnuť pytle, to sa mi páči. Aj to zoskrabavanie je takto oveľa praktickejšie, super. Akurát je s tým plno roboty a umývania...
AladinXXX
s vikem,mi to prijde lespi,ale kazdy podle chyti.
Jop,kdyz mas dobrou velikost,tak se ti to paradne nasponuje,jen to schrabnu 2x lzici a je to.
Robota je stim furt,proto to jeste nemam hotovy.
Kamos ma tu pracku na to,nemusis u toho stat s aku,ale jinak to je stejnej woj.eb.
Ale tech 60g co jsem vyklep se pak hodilo,to jo...
JetiX
60g čokolády??? :D to musel byt teda kvalitný vstupný materiál. Ešte som videl na jutube ako niekde v Egypte kde rastu kadejaké oprcane outdoory ako vysušené kvety dávajú nejak do hodvabnych plachiet a bubnujú po tom paličkami a od spodu prepadáva len to čo potrebujeme :)
AladinXXX
delam jen z okvetnich listku a bylo toh asi z peti kol odeme a dva velky pytle nejakyho outdooru.
Cely odpoledne az dovecera o zabavu postarano....strasnej mrdelec...
Nic nebudem to tu zasirat.
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX
Ukážka

Samozrejme že to ešte poriadne uhladim a pekne pouprstujem kabeláž upravím veko na sude a blbosticky, inak si myslím, že to bude fungovať popičácky :)


tady byl nekdo asi hodne hodnej :D a co to bude az to bude, vidim tam nejaky hadicky na drip? rw?
JetiX
Ani Nehovor :D môj rozpočet na tieto predčasné Vianoce som prekročil vyše dvojnásobne :D a to ešte nemám bluelab, vyberal som si tie veci jak decko v dráčiku, alebo aj ako psychopat (neskutočné, kam je až človek schopný zájsť :D, ale nebola iná možnosť, semtam ma ešte prepadne paranoja a pocit viny, ale už menej :D)

Áno, sú tam dva topspiny, plánujem 5 rohozi a 24 kociek ( aby boli všetky kapilary vyuzite) inak je to odskúšané a prekvapivo to asi aj funguje tak ako by malo, čo ma teší :)
Akurát sa bude čakať na matky a potom na klony :D asi dosť dlho... už majú zriadený nový flek pod 125 cfl.

Otázka: netuší náhodou niekto, prečo tieto kamene proste nefungujú (sú tam take dva)? Ani jeden nefunguje akoby boli zapchaté...

Serem na tie fotky už
Gauss
citace:
Původní příspěvek od JetiX

Akurát sa bude čakať na matky a potom na klony :D asi dosť dlho... už majú zriadený nový flek pod 125 cfl.

Serem na tie fotky už


lol to mezitim stihnes cely kolo kdyz zajedes do raichu pro velky rezy..
JetiX
No dosť silno nad tým uvažujem, ale som priliz vysratý proste na to :D
Gauss
tak treba za Lupus do Brna... ma slusny macky, muzu jen doporucit. mi nerikej, ze slozis setup a budes na nej dva mesice cumet :D:D

po 4. dnech
Ajtaktak
jak keby sa pozeram k sebe do stanu v mensej verzii :)
Dobry setup :)

Inak som zvedavy na 5 rastlin v rohozi, uz 4ri napchat do jednej je pre mna dost.

Nemaju moc priestoru potom.
JetiX
Gauss: veď ma to pekne sere :D chodím sa tam pozerať vždy keď je na to čas. A to už radšej asi zbhnem do hanfu, to už je jedno keď s tým treba ísť cez hranice... pekne to máš, ako z obrázku :)

Ajtaktak: to dobre že spomínaš. Koľko rastlín sa tam hodí? Koľko rohozi treba? 4-5? Dajú sa nejako zapchať tie kapilary z topspinu, keď ich nechcem používať? Alebo proste dať do niektorých kociek dvojmo?
Ajtaktak
Podla mna max 4ri, zalezi aj od toho ako ich chces velke.
Idieal su podla mna 3.

Ja davam 4ri lebo chcem co najviac rastlin v priestore nech co najskor prepinam.
Cim viac rohozi ttym lepsie, rozdelich ich a bude viac priestoru pre korene.
Inak ked uz to tu riesime, aka by bola fajn nahrada za rohoze ?
Ked sa v nich doku..y ph tak sa to dost tazko a casovo narocno upravuje. Dlhsie rozmyslam nad nahradou, som rozmyslal nad keramzitom plus rw kocky, ale na to su podla mna tie vane duma moc nizke.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma