Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 3 
Jak na miminka aneb selekce maminy :) - Klikni zde pro originální téma
zlobivejkluck
Krasny to mas. Ja tet taky trosku selektim pac uz jsem z tech semen na prasky..... Koupil jsem 20x mazar od DP a k tomu 10x fem. Cal. HashPlant od Dinafem. A hodil jsem k tomu par svych vlastnich kusu z mixu. Bohuzel mi toho ranec pomrelo kvuli dubnovejm mrazikum (zapomel jsem tupa hlava zavrit okno pod kteryma byli prcci) A co se tezko zpamatovavalo sem rovnou hodil do hajzlu. Zustalo mi nakonec 12ks, 3hashplanty zbytek mazaru. Co cert nechtel vsechny mazari krom jednoho mely koule. A jeden CHP mi rozjebal pes :-/ Takze letos pekny smolicek zustaly mi 2 CHP a jeden Maz. Tak doufam ze aspon z toho trefim nejaky lepsi prumer. A pristi leto znova poradnou selekci. Jinak z tema Fem. semenama jsem pred par lety delal BlackDomina a drzela rok v poho, prez zimu jsem ji jednou prerezal a z klonu udelal novou a dalsi sezonu zase byla cajk nez mi ji nejakej sulin ukrad z balkonu i z rajcatama :-/ Myslim ze pokud nebude kdytka ve stresu, pak to prerezes, zase nejaky stresy zase prerezes tak nakonec muzes dostat hermiona i z regularu. KDyz se maji porad dobre budou slouzit i fem. maminky... Jinak to delam jednoduse, necham kytky narost 8pater, misto zastipu udelam klon. Kazdej klon jak vystrci koreny hodim na 3dny do mini kvetnicku, pak je hodim ven, na 2 dny do cernyho pytle. Pak je prikryvam dalsi 2 dny o nekolik hodin driv nez se setmi. Je z toho bordel ale za 10-14 dni vim co co je. Chlapiky vyhazu a ze zbytku narezu, odjedu a vyberu TOP.... Easy....
L1st3r
Tak snad se ti tam vyjde nějaká pecka. Ono když se to nejmíň hodí, tak se to nejvíc sere :( .
Jinak všem děkuji za rady, ale s řízkováním jako takovým problém nemam, šlo vyloženě o to, ze jsem nebyl ze začátku schopnej zoptimalizovat rizkovnu. A co díky tomu predvedli ti prcci, jsem ještě neviděl. Každopádně všechny rady beru v potaz a věřím, ze pomohou i ostatním, co s řízkováním začínají.
L1st3r
Tak jsem tu opět s menším upem, první kolo řízků začalo celkem dramaticky, naštěstí díky stabilizaci prostředí se dalo vše do kupy a přežily všechny. Plíseň to tedy nebyla, bylo to způsobeno nestabilníma podmínkama, na listech zůstaly oschlé skvrny, ale nezařval ani jeden. Listy jenž byly poškozené víc jsem ostříhal a dnes má již většina vystrčené kořeny skrz kostky. AO je pravděpodobně stabilnější, odolnější a celkově vitálnější odrůda. V podstatě jsou zakořeněné již všechny řízky, u GF je kořenění pomalejší a výkyv klimatu nadělal mnohem větší škody. AO se celkově lépe větví a mezi matečníma rostlinama nejsou žádné velké rozdíly u GF je každá kytka jiná a valná většina i přes záštipy preferuje jednu hlavní větev a sekundárním se moc nechce růst. Zde bude asi o něco jednodušší výběr, protože hezkých mamin je poskrovnu. První řízky jsem přestěhoval do pařníku, kde si pobydou, ještě asi dva dny, aby byly řádně prorostlé a potom se přesunou do květníků a do boxu, aby se ukázalo pohlaví. Některé samce jsem již odchytl ve fóliáku a zredukoval celkový počet na 27ks.
Včera jsem se rozhodl udělat další kolo řízků, kdy jsem z těch 27 asi mamin, vzal od každé po dvou řízkách, takže v této chvíly okupuje řízkovací boxík 54 nových kousků, které snad tentokrát zakoření bez nějakých vážnějších problémů.
L1st3r
1. den 18/6

Dnes jsem udělal konečně ornung v boxu po předešlém (smutném) kole. Stěny otřeny savem a vše ostatní opláchnuto jarovou vodou, drip pouze vodou, není to operační sál a proto nejsem zastánce nějaké sterilizace. Něktěré řízky trošku přerostly a až na pár vyjímek vypadají celkem slušně.
Nynější stav je 10ks GF a 16ks AO na selekci, bohužel jsem tak nějak posral minulé řízky a nedotáhl jsem to do konce a tak nemám 100% jistotu, že to jsou všechno samičky. Hold budu muset bedlivě sledovat a případné samce eliminovat. Na maminách ve fóliáku se už žádné kulky neobjevily, tak předpokládám, že to budou holky.
Setup je stále stejný, bohužel jsem nebyl schopen na poště vyzvednout hnojky a proto dostaly dávku JidB, v pondělí se mě snad podaří vyzvednout ta biosevia od GH.
L1st3r
10. den 18/6

Již nyní se ukazuje jak je které pheno potentní. AO je na tom celkově o něco lépe než GF, ovšem i zde jsou slabé kousky. Na fotkách to není moc vidět, ale asi čtyři kousky budou ze selekce předčasně vyřazeny. Vzhledem k tomu, že jsem dělal z každé maminy dva řízky, je evidentní, že to není problém daného řízku, ale celkově phena. Ve všech případech jsou mrzáci oba řízky, malé, pomalé zakořenění i růst a problémy s výživou.
Pro sichr jsem přidal ještě čtyři květináče, které pravděpodobně nahradí tyto mrzáky. Od zítřka přepínám na květ a budu se modlit, aby to byly všechno holky, hold budu muset pečlivě sledovat a případně eliminovat.
Co se biosevie týče, tak na růst dobrý, přidal jsem i trichodermu od GH a jsem zvědavej jak se to bude vyvíjet. Zálivka je namíchaná v nádobě asi čtvrtej den úplně v pohodě, jen co mě trošku trápí je pH, které po namíchání klesne na nějakých 6,2, ale postupně stoupá skoro až na 8. Použil jsem ji i na maminy ve fóliáku a musím říct, že super. S JidB byl problém s dusíkem, pořád žloutly listy, zkusil jsem i krystalon na dorovnání, ale vše napravila až dávka biosevie. Nyní jsou krásně zelené a začíná se jim dařit.
Největší obavy mám z toho, aby se mi podařilo udržet kytky aspoň trochu ve stejné výšce, přece jen je každá originál. Tak snad to neskončí katastrofou :D a snad lépe než minulé kolo.
borecshot
Ahoj zatim to vypadá dobře výška plus mínus stejná
Držim palce ať máš co nejmíň samců (já teď měl 1 z 5)
Co se týče hnojiva držim palce ať tě moc netrápí (GH má silnou koncentraci)
ale jinak je to hodně slušný hnojivo i když kolikrát čtu hodně neoblíbený tady na groweru ...
Určitě budu sledovat tak ať se daří ✨👓
L1st3r
13. den 12/12

Selekce neprobíhá vůbec podle plánu, spíše naopak, celkově nic moc. Kytky jsem dost probral a výsledek? WTF? Konečný výsledek 5 holek GF a 5 holek AO, jako fakt výsměch, protože to vlastně konečný výsledek není. Ještě další dvě maminy GF byly během 2 dnů totálně zdecimované plísní a proto šli okamžitě do koše. Takže výběr bude ve finále pravděpodobně pouze z osmi kousků. Z více než 40 semen, žádnej zázrak.
Další změna je, že matky budou z řízků, protože maminy ve fóliáku začaly pomalu nakvítat, litrový květníky byly malý a díky tomu jak se vytáhly, se mi stejně do matkárny nehodí. Ze všech 12 ks jsem udělal po třech řízkách a putovaly do 6litráků pěkně na květ do boxu. Asi se divíte, jak je možné že 12, je to proto, že díky nedostatku času jsem nevyhodil maminy blbě kořenících řízků. Uvidím jak si nové řízky povedou a je možné, že nakonec bude na výběr z více phen.
Abych se vyjádřil nějak k té biosevii. Na ruční zalívání dobrý, ale do hydrosystémů, se mě to moc OK nezdá. S dešťovkou velkej průser a i s vodou z řádu se mě v nádrži tvoří pěknej mrdník, nebýt silonky na čerpadle, tak je to absolutně nepoužitelný. Jinak na růst v pohodě, ale zdá se mi, že obsahuje málo dusíku a proto jsem se rozhodl použít M složku od JidB a kytkám to celkem prospělo. Co mě opravdu vadí, je pH, který prostě leze nahoru a musím jej stále srážet. Díky tomu jak mám drip udělanej, nelze zalívat jednou za dva dny a proto jsem se vrátil k časovači pěkně 5x denně 1 minuta. Tím jak zůstával roztok ve spinech a trubkách, tak se kazil a ucpával kapiláry.
Toť asi vše k selekci, není to tak jak jsem chtěl, ale to co zůstalo by mělo být celkem odolný a nenáročný. Teď jen doufat, aby to mělo kvalitní paldy a třeba i slušnej výnos.
Už dlouhou dobu jsem měl doma lékařskej benzín a tak jsem se rozhodl zužitkovat veškeré spodky. Byla toho, fakt fest, našláplá 4litrovka, pouze pálky. Tak jsem se pustil do fénixů. Tak sevřený půlky, když to vřelo pod dřevěnou pergolou v rýžovaru, jsem snad ještě neměl. Konečný výsledek 20ml, dle mě solidního matroše. Zatím nemám využití, krom bradavice co má mladej na koleni.
Jinak zkoušel jsem i kokosový olej podle Madiho, kterej jsem daroval matce. Použila jej na ekzém na ruce a během týdne byl pryč. Masti od doktorky nepomohly, takže doporučuju a děkuju.

Tož to je ode mě asi vše, ať se vám daří ;) .

Foto:

1. maminy ještě ve fóliáku
2. nová várka šniclů
3. celkový pohled, pravá strana maminy
4. levá strana, nynější kolo
Bitir
Asi spatna varka . Ja ze 7 gg4 x ck mam 5 samic , za 3 otm x gfbb 1 samici a za 4 f13 mam 2 samice.
A to.mi pes shodil a rozslapal par semenacu ktery to nedaly.
Ale i tak rekl bych mam stesti v nestesti rekl bych.
Gorilla glue 4 x cocoa kush, myslim si ze je to zrovna jedna z tech lepsich genetik a s trochou stesti nepotrebujes ani tak velkej pocet samic abys nasel to pravy.
Elanius doufal ze cocoa kush preda gorille vic kakao vuni a nadech , na to ze mam 5 samic ze 7 semen , sou 2 phena gg4 dominant s cokoladovou vuni .
Zatim vse klape podle planu jakej zamyslel elanius , ted uz si jen pockam jaka bude stavba palic a pokud to bude v poradku , coz vypada ze bude ,tak mam vyhrano .
Neves hlavu, verim ze i z toho mala tam bude dost kvalitnich kousku. Me elanius pomaha celkem dost.
L1st3r
Hlavu nevesim :) , tech osm vypadá dobře, ted jen záleží co na nich vyroste. Po růstove stránce jsou super, kořenění, odolnost, růst, stavba rostliny.
L1st3r
25. den 12/12

Za dva týdny se toho dost změnilo, od automatické závlahy jsem upustil zcela, biosevie na to prostě dle mého soudu není dělaná. Myslel jsem že bordel v nádrži způsobuje užití dešťovky, ovšem i s použitím kohoutkové s RO se situace o moc nezlepšila. Předělal jsem zalívání tak, abych mohl napojit čerpadlo na kanystr a vždy jednou za dva dny jsem namíchal roztok a zalil. Bohužel i od tohoto jsem musel upustit, protože GF má na hnojení jiné nároky než AO. Agent vyžaduje vyšší dávky N, kdežto grepa jsem celkem dost předusil.
Co se týče vůně tak nějak se kytky moc neprojevují, agent je skoro bez jakékoliv vůně, grep lehce citrusová vůně, při zežmoulání listu mezi prsty je to ovšem pecka, jako by člověk zrovna oloupal grep.
Přihazuju čtyři fotky nejzajímavějších kousků.

1. AO nejrychlejší nákvět, pěkně se větví, paličky jsou kompaktní a tvrdé, zatím favorit.

2. AO nákvět trval nejdéle, hodně se tahá a pravděpodobně květ bude nejdelší. Paličky jsou zatím hodně malé, ale dle stavby by mohl dělat pěkný salámky. Jsem hodně zvědavej.

3. GF u všech je nákvět i stavba hodně podobná, vzhledově žádný nijak nevyčnívá. Ovšem po sáhnutí na paličku je to něco, co jsem ještě neměl. Palička vypadá jak shluk nerostných krystalů (tak jak když je kámen obsypán krystaly ametystu, akorát zelený :) ), a stejně tak je i tvrdá, vyloženě to píchá do prstů. Móóóc se těším.

4. GF v podstatě skoro stejný jak předešlej jen né tak tvrdé paličky.

5. Celkový pohled, bohužel opět za světla, pokusím se vyfotit za tmy. Přestěhoval jsem květníky, kdy podl lampou jsou kytky z řezů a na krajích jsou původní maminy.

Od příštího kola hodlám přejít plně na organiku, tímto bych chtěl poděkovat Bitirovi za cenné rady.
Do boxu jsem namontoval growmat, který po technických problémech, (pravděpodobně problém kopatibility mého balastu s elektronikou growmatu) musel být poslán zpět jeho tvůrci. Growmat byl předělán na rádiem řízené zásuvky, nyní funguje bez problémů. Můžu jen doporučit, jak mašinku tak tvůrce, rychlé férové jednání a bezvadná komunikace. Když si spočítáte veškerý balast, který growmat nahradí nebudete na o moc nižší částce a máte stálý přehled o tom co se v boxu děje. Chválím a děkuji.
L1st3r
34. den 12/12

Zatím vše probíhá celkem obstojně, svilušky se mě snad podařilo vymlátit, bohužel jsem byl nucen použít Vermitec. Nejdelší udávaná OL je 28 dní tak doufám, že to bude bez vedlejších účinků, na postřik reagovaly holky v pohodě, jako by se nic nestalo. Jediné co mě trápí je u několika kousků problém s vápníkem a mírné přehnojení, což je vidět i na fotkách. Celkově jsem ovšem celkem spokojenej.
Dnes jsem objevil i u agenta pheno se super tvrdýma pálkama, velikostně nejsou největší, ale tvrdé jako šutr. Vůně je u obou druhů dost do citrusu, u agenta je jemnější, grep je taková víc kyselá a štiplavější. Ovšem žádnej extra zápach, co není může být.
I sativový pheno agenta začíná být dost zajímavý, začíná pěkně bobtnat, pokud to tak půjde dál mohlo by to být hodně zajímavý a možná i dost výnosný.

Foto:

1. grapefruit x blueberry stejná jako v minulém příspěvku, extra tvrdé pálky

2. grapefruit x blueberry detail

3. agent orange x F13 nově objevená, tvrdost palic jako u GF

4. agent orange x F13 detail

5. agent orange x F13 sativový pheno
L1st3r
Ještě dvě fotky, kdy první je pohled na kytí z řízků a druhá celkový pohled.
L1st3r
47. den 12/12

Tak jak je u mě zvykem, mám opět vše nějaké přepálené a opět všemožné deficity. Jsem zvědavej jak dopadnu po přechodu na organiku, protože s čistým kokosem se nejsem schopnej domluvit. Nakonec to vypadá, že bude z čeho vybírat. Řízky z kterých mají být budoucí maminy nemám odvahu fotit, protože dostaly tak na prdel, že jsem nevěřil, že se z toho vzpamatují. Nyní to vypadá, že by mohly přežít a nebudu nucenej k revegingu. Do matkárny se nastěhovaly 3 maminy Big Diesla z Bitirovi selekce, z nichž bude osádka dalšího kola. Tímto chci poděkovat a snad nevadí, že jsem to zveřejnil. Maminy jsou zasazeny v mixu, který jsem dal za pomocí Bitira dokupy, tak jsem zvědav jak bude fungovat. Zatím holky vypadají, že se jim to líbí.

Foto:

1. celek
2.-3. sativovej orange, dělá mi velkou radost
4. top grep
5. matkárna Diesel
Bitir
Cau, jak pokracujes s agentem a grepem ?
Jak ted voni agent ?
L1st3r
Čau, no věc se ma tak, ze kytky celkem vonej, protože to úplně nepobira filtr, ale já mám cuch úplně v riti. Tak nějak me to voní všechno stejně. Čas kosy se blíží, zatím jsem dělal jen dva zástipy, ale díky tomu, ze mám totálně zadrbanou fajku, nebyl jsem schopnější posoudit ani chuť. Hodnotit budu asi az po usušení. Kosa dopadne na 12 kousku který byly udělaný z řízků. Zde jsou tři favoriti, jeden grep a dva agenti, jsou to stále ti sami, co jsem fotil. Zbytek zaostává, jak ve stavbě palek, velikosti a větší deficity. Zůstane ještě dalších 12 kousku, kde jsou ještě jiný phena, třeba tam bude ještě něco lepšího, ale u grepu je ten výběr asi jasnej. Jak jsem psal, i pres veškerou snahu, se me nedaří zbavit deficitu, takže některý vypadají fakt dost mizerně. Jestli se nudis tak se stav zhodnotit ;) .
Bitir
Ok. Domluvime se ;)
Legy
Chci vidět fotkyyyy ;) Rád bych znal někoho, kdo by postkytnul jednou za čas třeba 5 prcků AO, abych si odjel jen tak pro radost :D
L1st3r
Dneska to zkusim napravit. Šest grepu jsem byl nucenej včera pokosit, protože je začala likvidovat plíseň. Pravděpodobně opět padli, vůbec to nechapu. Mám obavy to vůbec zamatkovavat, očividně je to poměrně haklivej model. Ale na druhou stranu pěkně voní a tvoří opravdu tvrdý pálky, jsem moc zvedavej na chuť. Co se týče výnosu, nebude to úplně pecka, ale to nejsem schopnej moc posoudit, protože jsem si s nima moc neprohrál a ani sem je moc neohybal, abych věděl jak to narůstá po přepnutí. Takže rezume je takové, ze kytky po přepnutí moc nevyrostou a proto je vhodné je nechat na růstu trošku dyl, je třeba šetřit dusíkem a ideálně přidávat Ca bud ve formě tekutého hnojiva a nebo dolomit do substrátu. To zda půjde nějaké pheno do matkarny se rozhodnu az po okostovani.
L1st3r
Foto:

1. přecpaná matkárna- vlevo 3x Diesel , uprostřed čerstvé řezy Diesla, vpravo adeptky na maminu GF a AO ( na to jak tragicky řízky vypadaly, se daly pěkně dokupy)

2. celkový pohled na nynější grow, bohužel je to tam nyní namixovaný dle velikosti, takže absolutně nepřehledný.
L1st3r
Nechal jsem se zlákat akci, jenž ma nyní Bohemia seeds ( 5ks semen za 100,- ). Pořídil jsem Mad head kush, Ultimate kush a OG widow, od každého po 10 kouscich a jak prostor dovolí budu provádět takovou pozvolnou mini selekci.
Jako první bude na řadě mad head kush, kterej je již v krabičce s navlhcenyma ubrouskama vedle Xboxu
Bitir
O ten mad head kush mam pak zajem , dyztak neco pomenime ;).
Sem na nej hodne zvedavej, dival sem se po tom uz pred rokem.
Jestli budes kvest klony, tak si pro me priprav od kazdyho po jednom ,rad bych si odjel kazdyho mad heada. aspon uvidis jak to bude vypadat jinde ;).
L1st3r
Oki budu s tebou počítat, za ty diesly si to zaslouzis.
L1st3r
Takže, je to něco přes 48 hodina a 9 z 10 je plně vyklubaných a poslední kousek prasklej, to znamená 100%ní klíčivost. Večer předpokládám bude mít vocásek i poslední a budou přemístěny do kelímků s mixem kokos, perlit, vermikompost a pošupou do matkárny, která je celkem plná už teď.. U řízků se to osvědčilo a věřím, že na start je to pro ně ideálka.
Co se týče nynější selekce, většina agentů je ještě pod světlem, plánuju pokosit asi zítra. Grep je již skoro suchý a je to pro mě, krom jednoho phena, prozatím zklamání. Ve většině případů malé paličky, tvořící jakoby kukly nalepené vedle sebe. V mokrém stavu to nevypadalo vůbec zle, ale po usušení celkem katastrofa, hodně řídký. Pheno 9 asi top, pěkné paličky, kampaktní a tvrdé po celou dobu sušení, škoda jen, že jsem je osekal tak, že zůstaly pouze 3 hlavní větve. V tuto chvíly je to kandidátka do matkárny. Vůně ovocná do citrusu s podtónem čerstvého jehličí, chuť bohužel nejsem schopnej úplně zhodnotit, protože co jsem testoval, bylo ještě vlhké. I tak chuť není vůbec špatná, taková kořeněná, nekope a zhulenost taky solidní. Uvidím až to pořádně proschne.
Na druhé fotce je nachystaný mix na další kolo, v matkárně byl již použit a na růstovou fázi funguje na jedničku.
70l kokosu
30l perlit
20l vermikompost
20l rašelina
1,2kg supermixu
2g/l guanakalong P
1g/l dolomitu
tgun
Dobrá práce, chystám se selekci provést na jaře. Tak budu sledovat a učit se..
L1st3r
To s tou dobrou prací nevím, spíš je to opět thread, jak to nedělat :D . Sám s tím experimentuju a připadne mě, že čím víc se člověk snaží tím víc se to sere. Každopádně díky a budu se snažit to tak nemrvit ;) .
L1st3r
Tak klíčky zasazeny a přemístěny do svého nového domova. Matkárnu bych potřeboval nafukovací, naštěstí během pár týdnů se probere místní osazenstvo a uvolní se prostor.
L1st3r
66. den 12/12

Dnes byli pokosení Agenti 5 kousků. Nevypadají vůbec zle, ale Grep měl paličky mnohem tvrdší, na druhou stranu jsou o poznání větší. Je pravdou, že mohly zůstat pod lampou ještě klidně týden, všechny měly ještě ne zcela zakalené trichomy. Přikládám foto na posouzení.
L1st3r
A zde ještě tři fotky sušiny z kosy která proběhla v 60. dni

1. Grep x Blueberry
2. Grep x Blueberry
3. Agent x F13
odo
L1st3r - caf!
Paráda! Ak sa niečo nevydarí, treba to brať s rezervou. Je to predsa práca so živým materiálom. Je to správny postup, ak sa človek nenechá ničím odradiť a sa snaží kráčať ďalej.
Mám pár otázok:

1. Ako si na tom momentálne s teplotou? Pokiaľ ma pamať neklame, tak growiš na povale?
2. V príspevku 123 spomínaš ako jeden z komponentov půdneho mixu Supermix - můžeš k tomu dať nejaký odkaz?
3.v príspevku 119 vidno vpravo jednoduchý regulátor. Ovládaš s tým ventilátor? Ako si s tým spokojný? Nevrčí a nenamáha sa motor pri nízkych otáčkach?
Diky!
L1st3r
Zdarec
1. Teploty jsou zatím v pohodě, v hlavním boxu nemám nic co by si pamatovalo teploty. Je tam growmat, kterej je nastavenej, aby mi dal vědět když by šla teplota pod 18°C. V matkárně zatím nešla teplota pod 19°C a max nějakých 26°C. Minulou zimu jsem nemusel přitápět, tak doufám, že to zvládnu i tentokrát bez přímotopu, za maximálních letních teplot to díky klimatizaci nešlo přes 30°C.

2. Supermix https://www.growmaster.cz/kategorie...WkaAnGLEALw_wcB

3. Ten regulátor je napojenej na vk100 z horbachu a musím říct, že ten moc nevrčí a jestli se namáhá, těžko říct, ale používám triák i na PKčku a v pohodě, ovšem tam už to celkem dost vrčí.
L1st3r
Takže, abych tak nějak ukončil nynější pěst a výběr mamin. Většina kytiček se ukázala jako sativní pheno a musím říct, že agent je opravdu příjemné kouření, něco co se dá hulit celej den a přitom normálně fungovat, celkem dobře tlumí bolest, chuť i vůně hodně srovnatelná s big budem (sladká citrusová vůně), aroma není nijak extra silné. Grep je vůní též do citrusu s tím že v pozadí je cítit jakoby nějaký jehličnan. Chuť tak nějak neumím popsat, z mého pohledu není nijak vyjímečná, ale ani neurazí.
Celkově z toho bylo 470g, což není žádnej zázrak, ale vzhledem k tomu, že je to selekce a s kytkama jsem si moc nehrál, prostor v podstatě nebyl nijak extra vyplněnej, hnojivo biosevia, celkem dost problémů s výživou, neberu to jako nějakej průšvih.
Zbylo mě sedm kousků agenta a čtyři kousky grepu, pokud by měl někdo zájem si z nich něco vybrat můžu přenechat za cenu květníků :D, bo květníky (pm a osobní předání na břeclavsku). Agent je celkem odolnej a snese větší dávky hnojiv, grep je celkem náchylnej na přehnojení, doba květu je u agenta k 70 dnům, grep 60+.
Vybral jsem si dvě phena od grepu a jeden od agenta, výběr byl ve finále spíš dle vzhledu paliček, protože chuť a učinek mě připadne v podstatě stejná. Agenta asi určitě zachovám, ale u grepu si nejsem úplně jistej, až si ho odjedu ještě jednou tak se rozhodnu.

Foto:

1. 7 agentů co zbyli
2. 4 grepy
3. 10ks Head mad kush od Hlavy, zatím jedou bez závažnějších problémů
4. nové řízky Diesla, předešlé nějak nerozdejchaly teploty v matkárně, snad to tentokrát vyjde. Asi tejden starý a bradavičky jsou naskákaný, tak snad budou co nevidět kořeny.
L1st3r
Head mad kush , malej up, snad to nebudou všechno samci :)
L1st3r
UP aby se neřeklo, že na to úplně kašlu :D . Řezy diesla kaput, psal jsem to již v novém vlákně. Nějak to nechápu, zatím jediné na co jsem přišel za pomoci zdejších členů, je to že jsem pufroval rw pomocí kys. citronové a nevím jestli to nebyla chyba, poslední co mě napadá je zkaženej stimulax. Ovšem podle čuchu a vzhledu se mě zdá cajk. Nasekal jsem tedy další várku, kdy jsem na pufrování použil klasické ph- a uvidím co se bude dít.
Head mad kush jede zatím pěkně, díky nižším teplotám co panovaly v boxu jseu trochu zabržděný, ale valí všech deset bez nějakých závažných problémů. Včera jsem je zaštípl a jak budou nějaké výhony, nařežu a testnu pohlaví. Na první fotce je HMK a druhá celkovej pohled, kde vzadu jsou osekaný diesly, který už volizovali ledku, celkem džungle ;) .
L1st3r
V matkárně panuje celkem pohoda, žádné problémy, možná trošku větší teplo by prospělo, asi budu muset boxík obložit z venku ještě jednou vrstvou polystyrenu. Jinak kytičky začaly ukazovat preflowers takže nyní je poměr holek a kluků 50/50. Pět holek je 100procentních u zbytku si zatím nejsem úplně jistej. Co se růstu týče, vypadají všechny hodně podobně, žádná nijak nevyčnívá, rozdíly jsou v rámci centimetrů. Na výsledný produkt jsem moc zvědavej, je to sice ještě daleko, ale už se moc těším. Dle toho co k tomu píše Hlava, by to mohla bejt dobrá šupa do hlavy ;) .
L1st3r
Zdarec všem, vzhledem k tomu, ze se pohlaví pěkně ukazuje na růstové periodě, mel bych během par dni mít jasno. Už nyní je to tak na 90% jasný, ale pro jistotu tomu dam ještě nejakej ten den. Stále to vypadá na 5 samců, kteri budou k dispozici pokud by mel někdo zájem. Kluci jsou v 1l kvetnikach s mixem a zalivany biobizzem, maji se celkem k světu, nějakých 7 pater. Pouze osobní předání Břeclavsko.
L1st3r
Tak tady ještě dvě fotky, na první jsou holky v matkárně a na druhé jsou kluci co jsou k dispozici, jinak je během pár dnů nasekám do čaje :D .
Ještě jsem zapoměl na aktuální info o šniclech. Vypadá to, že problém s kořeněním asi opravdu měla na svědomí kyselina citrónová, u pár kousků už začínají nyní vyrážet kořeny.
L1st3r
Jen info ohledně klonu. Nyní je skoro stoprocentní, ze kys. citronová ma v RW kostkach negativní vliv na kořenění. Ani ne po 14 dnech ma z 30 kousku, 27 krásné kořeny.
Madical-Strains
No , ja snizoval taky u tech svych prvnich rezu RW kys. citronovou a trvalo zakoreneni fakt hodne dlouho.
Ponauceni pro priste.

Jinak ,mas to opravdu moc krasny, klobouk dolu.
L1st3r
Jako medium je pro me RW kostka super matros, na organice úplně nebaziruju, takže nemám problém je pufrovat chemkou. Na preventivní postřik proti plisni jsem taky použil chemku a pokud se objeví nějakém hmyz, sahnu po vermitecu. Kdo to chce bez chemek budou rozumnější nějaký jiffy a nebo se na pufrovani vykaslat, asi to udělá min škody.
Bitir
Na pozadani modu ,edit.
L1st3r
Ty ses taky dobrej rapl :)
Nebudu zasirat vaše vlákna. Ani s jedním z vas nemám jedinej problem, tak jak vám to již někdo psal, hodte se do klidu a vyserte se na tu vaší žabomyší válku. Hazite na sebe vzájemně spinu úplně zbytečně. Karma je na osobním rozhodnutí každého z nás a nemyslím si ze kvůli jedné červené je třeba dělat takovém humbuk. Dle vysvětlení Bitira je karma za kseftovani, dle mého názoru by mela byt spis udělena za ignoraci rad, kterých Madi dostal prehrsel a stejně si to ve finále udělal podle sebe. Pokud žádam o radu a potom si to udělám stejně podle sebe a blbe, je logické ze člověka kterej mi věnoval svůj čas naseru.
Bitire k tobě mám jen jedno a to je, ze by to chtělo méně arogance, opravdu tvé příspěvky poslední dobou hodně připomínají metracka. Přitom si nemyslím, ze jsi takovej jak se poslední dobou prezentujes. Vim, ze mas o pěstování dost nacteno a dost i odzkouseno v praxi a proto te i zadam o rady, ale zbytečně se zhazujes svým projevem zde na fóru.
Prestante ze sebe dělat idioty, tot vše peace ;)
Bitir
Mozna to tak vyzni , ale k tomu mymu arogantnimu chovani .
Pouzivam ho jen u prispevku ,ktery sou naprosto stupidni a rekl bych ze je to i na miste se tak chovat.
Nez sem se zaregistroval na G. Tak sem ho procital rok.
Od zacatku az do konce , vcetne faq a jeste to nemam docteny.
Tak me prijde smesny ,kdyz se nekdo pta na naprosto zakladni veci ,ktery tady byly nekoliksetkraz zodpovezeny a google mi to najde hned v nekolika clancich.
L1st3r
OK, to beru, je, to tvůj zpusob, ale nepripadne mi úplně OK. Lidi te maj pak za idiota (nemyslím to zle) a mám pocit ze i tobě se tento způsob komunikace u metracka nelíbil. Kolikrát je lepší asi nereagovat.
Bitir
Nelibil , on byl o dost vic utocnej . No to je jedno. Hazu to za hlavu .
A je mi celkem jedno kdo si co mysli zejo , ja snima na obedy nechodim :D.
Vice mene to delam kvuli sobe, ne kvuli ostatnim.
odo
Mňa by teda celkom zaujímalo, či to tvrdenie o tom, že voda ošetrená kys. citronovou znižuje schopnosť zakorenenia klonov má nejaké vedecké vysvetlenie....
Ja mám skôr dojem, že to pH ste upravili až moc smerom dole....-Madi
prípadne zakoreňujete momentálne pri nižšej teplote- L1st3r
oba tieto faktory majú priamy vplyv na rýchlosť - zdĺhavosť zakorenenia.
Madical-Strains
No ja jsem tou kyselinou citronovaou pufroval RW myslim ze na 5,8 uz si presne nepamatuju ale bylo to dle nejakeho doporuceni a pak sem to zaleval tim samym ph.
L1st3r
Vědecké podklady k tomu nemám, ale 2x po sobě jsem to dělal kys. citronovou a vždy problem. Po měsíci pouze nabobtnany stonky a kořeny nikde. Nyní sníženo kys. dusičnou a do 14 dni stejne řezy skoro všechny s koreny, možná všechny nezkoumal jsem je dnes. A to je mám ted v tech větších kostkách 36x36x40mm. Jinak hodnota pH stále stejná 5,5.
L1st3r
Takže toto jsou nynější klony v kostkách 36x36x40mm. Po 14 dnech, jestli se nepletu, krásně prokořeněné. Jedinej rozdíl ve způsobu pufrování, jinak matky, prostor i stimulax stejný, dle toho soudím, že to dělá ta kys. citronová. Klony jsou k mání, protože další kolo chci jet selekci head mad kush a pro tyto nemám prostor ani využití.
Madical-Strains
Pekne zakoreneny, zkusim teda taky tou dusicnou.
Pozor at nedostatnes od bitra negativni karmu za nabizeni konu ve svem vlakne a ne v bazaru.:frog: :frog:
L1st3r
Já to, ale na bazaru mám :D
L1st3r
Zjišťuju, že jsem podcenil velikost matkárny a to celkem dost :D . Nyní je osazena Dieslem by Bitir, Agent orange, LBK a Ednik od Azachyela (pouze pro vlastní potřebu, snad neva), 5 kousků Head mad kush a nyní přibylo 28 kousků na další kolo (20x Head mad kush selekce a 8 agentů). Původně jsem měl těch 28ks v řízkárně, ale jsem zbrklej (klasika) a aktivně jsem dal klíčit další várku na selekci a to 10ks medical OG widow (Hlava). Do tří dnů, všechny s vocasem a dvě bych řekl, že měly být už den v zemi, snad jim to nijak neublíží.
Vzhedem k problémům s teplotou v matkárně jsem tam nechtěl řezy přemisťovat, ale došlo dnes topení a tak jsem ho hned namontoval a uvolnil tak řízkárnu, kde je nyní na nějakou dobu vdovka. Topení jsem testoval trochu na rychlíka, ale vypadá to, že to bude fungovat. Vypl jsem odtah a nastavil 22°C, zítra uvidím jak se bude teplota chovat. Topení je trochu větší než jsem čekal, ale ta spotřeba je prostě super, pouhých 80w, pokud to bude fungovat, tak je to pecka. Podotýkám, že neobsahuje termostat, kdyby nad ním někdo uvažoval, je třeba mít sólo.
Tož to jsou asi veškeré novinky, všem přeji hezký svátky a ať to pěkně roste ;) .
Bitir
Cau. Pro tebe bude nachystanej jinej diesel do matkarny. Az to seknu tak se stavim a kostnes. Uz ted vim ze to bude mnohem lepsi nez ten co sem ti dal.
Nebyl spatnej , ale tohle je vic diesel a vic sour a vic aromatickej.
Jestli toho mas moc , klidne to zlikviduj a poslu ti tam pak nahradu.
Nafotim to , ocisluji , zvazim a co si vyberes to si vezmes :).
Kukni na icmag jak to vypada
L1st3r
To samozřejmě neodmitnu, ale mám to druhy trojkovy pheno ted na květu a vypadá pěkně, tak chci urcite počkat na výsledek. Po novým roce chci udělat novou rizkarnu a používal bych ji i na predpest, takže v matkarne budou pouze maminy a mohlo by se jich vejít az osm. Jestli si necham to LBK a Ednika uvidim az po kose.
Bitir
Ok. Ekak se domluvime potom. Ta trojka byla celkem dobra. Nedelala sice moc sutry palice , ale vynos ideal , chut stav taky. Dobrej pomer kvet.
Jj rizkarna a predpest. Je zlata vec. Ted to rak mam taky vyreseny a nemuzu si stezovat.
Ja sem zvedavej na vynos a vzhled u lady berry. Prece jen jiny podminky.
L1st3r
Už je rozjeté kolo se selekcí Mad head kush, z 10 kousků bylo pět holek. Od každého phena jsem odebral 4 řezy + 4 řezy Agenta , vše bylo pod verem v matkárně na předpěstu zhruba měsíc, prvně v malých kelímkách a týden před přesunem pod HPS jsem je přesazoval do 1l květníčků. Byl proveden asi dvakrát záštip, z pod vera šly hned pod šestikilo a do 6l květníků, stále se stejným mixem média. Nyní jsou formovány pomocí kolínek, zálivka cca. každé tři dny, aby medium nepřeschlo, pouze vodou RO + kohoutková 4:1, bez jakýchkoliv úprav a zatím bez hnojiv. Pokud nenastane nějaký zásadní problém, vypadá to na celkem povedený pěst, ale to dost předbíhám. Během dvou dnů se uvolní lehce místo, díky pokosení dvou kytek Big Diesla.
Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno founem.
L1st3r
Konečně jsem se rozhoupal k realizaci řízkárny (sušárny). Použita LTD 18mm, zakoupeno v uni hobby včetně nařezání a olepení hran, spojeno vruty a zasilikonováno. Jako sušárna funguje skvěle, na odvětrání byl použit ventilátor vent 150 m3/h s regulátorem a pachovým filtrem, přítah pasiv 100mm. Klony budu zkoušet co nevidět, tak se to osvědčí stejně dobře. Jako světlo jsem zvolil 3x led reflektor 10w 6000k 900lm/ks ( snad :D ), během klonování nebude odvětrávání zapnuto a pravděpodobně zadělám i přítah, to uvidím dle situace, rád bych aby se to obešlo bez pařníků.

Cena:

600,- LTD včetně nařezání a olepení
350,- venťas
300,- silikon, panty, uchytka, flexi potrubí, mřížky
530,- led reflektory

těsnění, vruty, kabely, časovačky a regulátor jsem měl doma.
V@ly
zajímavej řízkovník.. sem zvědavej jak budou fungovat ty reflektory.. kde si je prosímtě koupil? cena celkem směšná, jestli je to 530 ká za všechny tři :)
L1st3r
Chtěl jsem původně dvě 60 zářivky, ale vzhledem k totožné ceně jsem zvolil toto, protože tím ze je to led melo by se to min tahat a ma to i stínítko, kdežto zářivka jej nemá a musel bych ho dodatečně řešit. Ještě jsem uvažoval zda nekoupit jeden 30w, ale vzhledem k možnosti zapínat každém sólo jsem to zvolil takto a to i kvůli rozprostření světla. https://www.berge.cz/e-shop/product...fxoC-QgQAvD_BwE snad se hned nevyserou, cena byla i s postovnym ;)
Zapomněl jsem na rozměry rizkarny, měřen vnitřní prostor š66x h36x v56cm.
V@ly
moc hezké, má to i krytí ip65 což je super :) pak určitě dej vědět, jak si s tím spokojený (jak dlouho to koření, jak se táhnout atd :) dík a ať to roste :)
L1st3r
No hele upřímně cena odpovídá kvalitě, pac když jsem to zapojil, tak jsem asi dvakrát zhodil ficko, protože ty hovada v některým světle propojili nulak se zemi. Vzhledem k tomu, ze jsem ale linej na to abych to rozebíral, tak jsem zem prostě odstrihl :D . Světlo urcite fungovat na řezy bude, spis mám trochu obavy z teplot, protože to mám v prizemi, tak jsem uvazoval , ze bych udělal z dvojky polysu podmisku, aby nešel chlad od země ke kořenům, snad to pomůže.
V@ly
preventivně i tu skříň vypodložit?
L1st3r
To asi ne spíš jen dovnitř, už tak je to s těma vetracima mřížka jak pěst na oko :D
L1st3r
14. den 12/12

Up bude spíš o fotkách, tak nějak krom toho, že to pěkně roste, není co dodat. Kytičky jsou stále jen na vodě a zatím to vypadá, že ještě nějakou dobu nebude potřeba dohnojovat. Velikost rostlin je v průměru 50 cm, až na dva kousky, ty byly menší už jako řízky a krom Agenta, ten je celkově menší a tolik se nevytahuje, takže jej budu muset ještě vypodložit. Zatím mezi rostlinama nejsou žádné zásadní rozdíly, takže bude rozhodovat kvalita květenství.
Na příští selekci jsem objednával od sensi seeds California indica, chci něco rychlejšího a tak nějak se mi tento kříženec líbil. Bohužel z finančních důvodů jsem byl nucen vzít pouze 10ks, takže to nebude opět nic extra. Díky vytvoření dalšího prostoru, bude po této selekci vybrán nějakej zajimavější strain a minimálně z 20 kusů.
L1st3r
20. den 12/12

Zatím vše v cajku, holky rostou a je za náma třetí týden bez přihnojování. Sem tam nějakej spodní list žloutne, ale to bude spíše nedostatkem světla, celkově jsou rostlinky pěkně zelené a nic jim neschází. Růst se snad již zastavil, nyní jsou v průměru na 60 cm, u agenta je to tak 45cm. Začínají se formovat paličky, není to žádnej fofr, věřím, že se teprve předvedou, mají před sebou ještě min. 5 týdnů (údajně 55-65 dní květu).
Příští víkend půjdou pod kudlu poslední kousky Diesla a udělá se prostor, tak je trochu přeskládám, aby se světlo dostalo i ke spodním paličkám. Kytky mají celkem poskrovnu listů a nejsou moc velké, takže by mohly být kvalitní i spodky. Celkem mě zaujala vůně stonků, je taková nakyslá, zemitá a celkem dost ja cejtit po mentolu.
L1st3r
27. den 12/12

Fotky jsou ze včerejška, tak jak jsem plánoval, šel pod kudlu diesel. Asi by nevadilo, kdyby ještě tejden pobyl pod lampou, ale chtěl jsem udělat prostor. Dieslové pheno má poněkud větší pálky a v SOGU se za něj člověk nemusí stydět. Na to, že šel z pod úsporky přímo pod šestikilo a po celou dobu (62 dní) nebyl zalíván ničím jiným než čistou vodou, nevypadá vůbec zle.
Co se týče zbytku, trochu jsem podcenil výživu a asi jsem měl již začátkem tejdne přinojit, asi od středy začaly holky celkem světlat a já zbytečně ještě čekal, takže agent, kterej je celkem žravej trochu zežloutnul. Naložil jsem jim v pátek fishmix (4ml/l) a dnes dostaly do zálivky 3ml/l grow a 4ml/l bloom. Phena 2-5 jsou hodně stejný co se stavby týče, rozdíly jsou spíš ve velikosti paliček. Pheno 1 se více tahá, větší rozestupy pater, takový hodně vzdušný, zbytek osazenstva přerostly tak o 15cm.

Foto:

1. pohled na diesel, celek 12ks
2. diesel detail
3. MHK pravá půlka boxu
4. MHK levá půlka, zcela vlevo 4ks agenta
5. skoro celkový pohled :D
L1st3r
35. den 12/12

Všechno roste a není moc co dodat, do zálivky přidávám po 4ml/l grow i bloom, agentovi jsem přidal ještě fishmix. Už se začínají projevovat rozdíly mezi kytkama, vůně zatím nic moc zatím hodně slabá, takže nelze nijak hodnotit. Co se týče paliček, celkově mě připadnou hodně malé, ale může to být tím, že stále porovnávám s kolem, kdy jsem jel big buda a ten měl hodně velké pálky už v 30. dni. Celkem pěkně se rosí, asi nejvíc pheno1, je to ta nejvytahanější bohužel paličky spíš drobnější, největší paličky jsou na phenu4, ovšem zase nejméně orosené. Můj favorit je zatím pheno2, hodně chlupatý a chloupky jsou macatější, orosení a velikost tak nějak mezi.
Jinak v úterý pošta dodala nová semínka a to Michoacan cream od Cannabiogenu, všech deset kousků šlo do krabičky s navlhčenýma papírovýma ubrouskama a na 48h na bojler ( nápad mé drahé polovičky a musím uznat, že super), po 48h 9kousků naklíčených (1cm klíčky), jeden nepraskl. Ve čtvrtek večer zasazeny do lightmixu a přesunuty do matkárny, dnes je 8 kousků nad zemí, 1 bude asi zítra a poslední, teprve vyklíčil (nedalo mi to a lehce jsem to prohrabal :D ).
Na další kolo už mám řízky v předpěstu a bude to opět Mad head kush, Agent orange a OG widow (pravděpodobně pouze 2 holky z 10 semen).
odo
Aké máš aktuálne teploty?
L1st3r
Čau, mám nastaveny termostaty takže v matkarne to nejde pod 21°C a v boxu při světle tak 23 a za tmy nastaveny na min. 19°C. To 80w topidlo neresim a na primotop v boxu mám merak a za kolo a pul si to vzalo asi 80kWh což není taková tragedie.
L1st3r
54. den 12/12

Menší up, aby bylo vidět, že se něco děje. Kytičkám se to krátí a můj plán je příští tejden kosa. Agent se mě moc líbí, vzrůstem malá, ale samej květ, pěkně orosený a vůně příjemná po sladkých citrusech. Mad kush mě trochu zklamal co se týče velikosti květů, dle informací by měl být výnos větší, ovšem velikostí se to dá přirovnat k LBK. Spíš menší paličky, ovšem tvrdé a solidně pocukrované. Mentol se z vůně vytratil a je spíše slabší, sladká, zemitá. Jsem zvědavej na účinek, má to být údajně síla. Zatím si nejsem jistej, zda bude mít cenu matkovat, to ukáže až zkouška žehem. Jinak v matkárně už pěkně narůstá Michoacan cream, 10/10 vylezlo a všem se celkem daří, tak snad bude dostatek holek z kterých bude možné vybírat.
Už mi dorazily semínka od Elania (nevím jak to správně skloňovat :D ) a to:
Gorilla Glue #4 (clone only) x Cocoa Kush
Old Time Moonshine x F13 (Dj Short)
Copalita x Flo
ECSD x Cocoa Kush
F13
takže jak se udělá někde trochu místa, tak začnu, ale nevím čím. Vzhledem k tomu kolik jsem toho četl o GG4, tak asi bude první na řadě.
Foto:
1. celkový pohled
2. detail Agent orangexF13
3. detail Mad head kush
4. všechny creamy
5. Michoacan cream, neskutečně velké listy
L1st3r
Včera jsem kushe zastipl a dnes jsem to nevydržel a ochutnal. Chuť se moc nedá hodnotit, protože to bylo ještě dost vlhký, ale neurazi ani tak. Ovšem zmastuje to celkem solidne, není to úplně umrtvovak, spis dobrý na relax. Vyberu asi dvě phena a po třech kouskach půjdou příští kolo do finálního výběru, spolu s agentem a dvěma kouskama OG widow.
elanius
Tu je mamina GSC S1 pheno 2
elanius
ECSD mati (gang bang s dvoma Cocoa Kush samcama)
elanius
A ECSD x Cocoa Kush vysledny hybrid
L1st3r
Pěkné, snad budu mít aspoň trochu podobne výsledky ;) .
2echy
Zdar! Však tam máš zajímavý výsledky!!
Teď mi dozrává GG x cocoa kush a je supr!Sladká,kaková šmakovina a kdybych jí dal víc prostoru,tak i solidně výnosná.Až bude ready,tak jsem někam hodim foto..
Ať se daří!!
L1st3r
Nic uzasnyho jsem od tohoto kola nečekal, takže výsledek me celkem mile překvapil. Vynos nebude asi nijak slavnej, salámy to prostě nedělá, spis hromadu menších palicek a bohužel na výsledek bude mít i vliv hodně suchej vzduch, zdechla me zvlhcovacka a zrovna ted tak nějak nemám kese na novou. Relativní vlhkost 30% asi nebude to pravý ořechový, holky hold musejí počkat, mám ted jiný priority, snad po výplatě zbydou nějaký drobaky :) .
L1st3r
Malá ochutnávka, co z toho leze :D . Fotky jsou z mobilu, takže se omlouvám za kvalitu. Myslím, že to nevypadá zle, snad to bude chutnat tak jak to vypadá, u agenta obavy nemám, tam to bylo super, na kushe jsem zvědavej.

Foto:
1-3. Agent
4-5. Mad head kush
L1st3r
Tak jest dokonáno, když to vemu kol a kolem, není to průser. Vzhledem k ceně semen 100,-/5ks jsem nečekal nic světobornýho, vzhled a struktura palic je celkem dobrá, výnos dle oka spíše nižší, trošku horší je to s vůní, taková nic moc, uvidím jak se to vyvrbí po usušení.
Phena:
1. asi nejmasivnější vytahování (cca 200%), internody hodně od sebe, paličky proti ostatním trošku řídčí, ale topovky celkově větší, bohužel vůně zcela nevýrazná, dalo by se říct skoro žádná

2. nárůst cca 150% (stejně tak všechny ostatní phena), paličky asi nejmenší, tvrdé a pěkně obsypané, vůně výraznější než 1. , výnos spíše menší

3. paličky středně velké, tvrdé po celé rostlině, asi největší výnos, jediné pheno které si uchovalo ve vůni, krom sladce ovocno zemité nádech mentolu, prozatím můj favorit

4. v podstatě totožné jako 3ka, jen bez mentolu

5. vesměs stejné jako dvě předchozí, pouze listnatější paličky, ovšem nic extrémního

Agent orange - opravdu trpaslík plnej květů, velké kalichy velké množství velkých listů, paličky nejsou úplně šutrovitý, ale ani řídké, celkem slušně pocukrované. Nenáročná rostlina, která snese i můj styl hnojení (přehnojení) bez nějakých problémů. Nárůst po přepnutí je minimální a proto bude vhodnější delší veg, sama o sobě se celkem větví, ale srovnat ji dost dobře nejde, bude to spíše o topovce, což chci testnout příští kolo. Vůně během květu do zralých sladkých pomerančů, ke konci květu se změní spíš na kyselejší.

Upozorňuji, že mám trošku problémy s čichem a proto mé hodnocení berte s rezervou :D .

Foto:
1. MHK p1
2. MHK p1
3. MHK p2
4. MHK p2
L1st3r
1. MHK p3
2. MHK p3
3. MHK p4
4. MHK p4
L1st3r
1. MHK p5
2. MHK p5
3. AO
4. AO
L1st3r
Tak zatím se vše suší a jsem napnutej jak struna co z toho vyleze. Klony na další round jsou již v litrových květníkách a čekají na přesun pod budoucí sluníčko. Nakonec je to samej agent a dva kousky OG widow.
Pilně se připravuju na další selekci, michoacan ještě není dostatečně velkej, aby bylo možné řezat a určit pohlaví a tak jsem dal klíčit pár dalších semínek. Jedná se o 5 kousků Girl scout cookies x cocoa kush a 15 kousků Gorilla glue4 x cocoa kush. Musím pochválit kvalitu semen od Elania, tak jako minule i tentokrát po 24 hodinách, je většina venku. Neváhal jsem a hned jsem je šoupl do lightmixu, protože zítra by se s nima již blbě manipulovalo a hrozilo by riziko poškození. Doufám, že to ukočíruju a stihnu je nachystat tak, aby mohly jít společně s michoacanem do dalšího kola.
Tož se mějte a ať se zelení ;) .
L1st3r
Asi bych měl tak nějak zakončit selekci Head mad kushe. Výnosově to žádnej extra zázrak nebyl, v průměru to vyšlo na 20g na kytku, stejně tak dopadl i agent, ale je faktem, že byl sotva poloviční. Takže celkový výsledek byl nějakých 470g, vzhledem k velikosti palic jsem to ani nečekal. Tak jak jsem již psal, je možné, že na to mohla mít podíl hodně nízká vlhkost a proto jsem koupil nebler a spáchal takovou homemade zvlhčovačku, díky tomu jsem na 60% za světla a okolo 75% za tmy. Vzhledově materiál nevypadá vůbec zle, ale s vůní je to horší, zatím jsem nebyl schopnej udělat pořádnej smoke test, vždy pouze ze skla a tam mě přijde vše víceméně stejný. Vyhrabal jsem proto papírky a testnu to ve špeku, snad mě to nezabije :D , ohlasy jsou pozitivní, ale zatím nejsem přesvědčen o tom, že to je natolik dobrý, aby mi to zabíralo místo v matkárně. Přece jen jsou přede mnou selekce strainů co by mohly být trochu někde jinde.
Během pár dní budu schopen určit pohlaví u Michoacanu a z nově vysazených semínek se krom jednoho chytly všechny, takže příští kolo by mohlo být velice zajímavé a mohla by se pomalu začít plnit matkárna.
Stále mám problém trošku s přebytkem dusíku, i přes to, že jsem snížil dávku supermixu, stále je to víc než dost, snad se mi to podaří postupně vychytat.

Fotky sušiny:
1. MHK p1
2. MHK p2
3. MHK p3
4. MHK p4
5. MHK p5
L1st3r
V matkárně mě začly řádit opět třásněnky, jak to trošku povyroste tak je budu muset vymlátit, už mě začínají pěkně vysírat, vždy je chvíly klid a z ničeho nic se někde vyklubou, svině :) .

Foto:
1. sušina Agent orange
2. zvlhčovačka :D
3. GSCxCK a GG4xCK
4. Michoacan cream
5. 5. den 12/12 Agent, OG widow a poslední kolo Big diesela
L1st3r
7. den 12/12

Menší up primo z founu, tak snad to nebude úplná katastrofa. Musel jsem je celkem fest poohybat (v některých případech polamat), ale zatím jsem s vyplněním prostoru celkem spokojeny. Minimálně tejden by měly ještě růst, takze by mohla vzniknout celkem slušná džungle. Dosud zalevano pouze vodou z RO bez jakýchkoliv úprav. Zvýšení vlhkosti evidentně dost pomohlo a já jsem z organiky maximálně nadsenej. EC metr možná už ani nefunguje a pH metr používám jen na úpravu vody RW kostek.
Mějte se a hezkej vejkend ;)
L1st3r
Dnes jsem trošku presazoval a tak litrové kvetnicky vyfasovaly všechny nové kyticky.
Foto:
1. klony Michoacan cream, určení pohlaví, jeden bohužel chcipl a proto u phena 6 nebude jasné pohlaví, pokud nevyhodi v matkarne preflowers
2. GSCxCK a GG4xCK , ty menší okolo jsou prerezy mamin, kvůli nedostatku místa
3. GSC a GG4 z profilu :D
L1st3r
Dnes jsem trošku presazoval a tak litrové kvetnicky vyfasovaly všechny nové kyticky.
Foto:
1. klony Michoacan cream, určení pohlaví, jeden bohužel chcipl a proto u phena 6 nebude jasné pohlaví, pokud nevyhodi v matkarne preflowers
2. GSCxCK a GG4xCK , ty menší okolo jsou prerezy mamin, kvůli nedostatku místa
L1st3r
19. den 12/12 box
10. den 12/12 michoacan klony
29. den od vyklíčení GG a GSC

Prostor v boxu se pěkně vyplnil, jen snaha srovnat vše do jedné výšky úplně nevyšla. Je to cirka měsíc od zasazení klonů a stále je spíše přebytek N, to jsem do substrátu namíchal tak o třetinu méně supermixu a stále je to moc. Dnes jsem jim lehce pocukroval substrát guanokalongem, jinak zatím stále jen čistá voda z RO. Přebytek není tak extrémní, ale na pár velkých listech se to podepsalo, stejně jako třásněnky, ty ozobávají spodní listy a naštěstí se jim do horních pater nechce. Matkárnu jsem vystříkal vermitecem, ale asi to tam zase ještě natáhnu z boxu, takže to budu muset někdy v budoucnu zopáknout. Michoacan nechce moc nakvítat, po deseti dnech pouze asi na 5 ks preflowers, ale zatím žádné koule. V matkárně je to teď hódně našlapané a jsem opět v situaci kdy úplně nevím jestli to ukočíruju. O víkendu nadělám řízky a půjdou na určení pohlaví cookiesky a opice, selekce proběhne zřejmě z kytek co jsou nyní v matkárně a než je přepnu udělám z nich klony na zachování, jinak to bohužel prostor nedovolí. Ode mě je to nyní asi vše, mějte se ;) .

Foto bohužel nic moc, příště zhasnu a vemu foťák :D

1. box
2. michoacan
3. GG a GSC
L1st3r
Sliboval jsem lepší fotky, tak tady jsou. Není to žádná sláva, ale lepší než pod hpskou a founem. Nevýhoda foťáku je, že nejsem schopnej zabrat celou plochu, která ovšem v reálu vypadá ještě líp. Tak snad se to nepopo.
Po prozkoumání michoacanu jsem byl trošku v šoku a přemýšlel jsem jestli jsem úplně blbej, že bych objednal na selekci feminizovaný semínka. Všech devět kousků vyhodilo blizny, zůstává pouze šestka, kterou testnu teď s GG a GSC, pokud některá nezhermí je to super výsledek. Takovej úspěch bych uvítal u GSC, páč mám jen pět kousků, tak držte palce :D .
Jinak samozřejmě díky za karmy a cením si přízně a toho, že se zde nerozebírají pič...y jak v některých jiných vláknech.
Good night, good luck :D
elanius
mas to supr, rastliny vyzeraju zdravo a vitalne, kedy bude dalsi up? :D
L1st3r
Čau, trošku jsem je ted sidil s hnojkama, takže maj mirnej deficit N, ale jinak jsou cajk. Up jsem chtěl včera, ale nějak se mi to nepodařilo nafotit, tak to dnes zkusim znovu druhým fotakem. Řízky z toho GSC a GG4 už jsou skoro všechny zakořeněný, takže je asi v neděli hodim do boxu at ukážou pohlavi. Tak jak už jsem psal, na květ půjdou asi semena a na zamatkovani klony, Nemám dostatek místa a do foliaku to nechci házet, protože to minule nedopadlo zrovna nejlíp.
GrowPlace
Tak tak, jde videt, ze vis co delas.
Moc pekne :-)
L1st3r
Díky, ale s tím, ze vim co dělám, nemůžu úplně souhlasit. Přechod na organiku je složitější než jsem si myslel, odhadnout predhnojeni substrátu je křeč a nejsem schopnej to odhadnout. Chtěl jsem tekutý hnojiva úplně vyřadit, s tím, ze necham prostor v kvetniku a během kvetu doplnim květináč novým predhnojenym substrátem, ale úplně to neklaplo. Velkej podíl na tom bude mít, ale velikost kvetniku, mám 6l a chci přejít na 11l, ale tak nějak porad nevychazim s lovama :) . Určo te ale potom oslovim ;) .
GrowPlace
Ta kritika, kterou se podrobujes, me jeste vic utvrzuje v tom, co jsem napsal.
Nebot, jak pravil klasik '' Vim, ze nic nevim'' :-)
L1st3r
Kritika je na místě, protože je hromada věci co je třeba ještě podchytit a je to běh na dlouhou trat. Omlouvam se, ale up asi az zítra, ted jsem dodělal skříňky co si přála moje drahá polovicka a nyní jdu do sprchy a potom koukat na to jak Bělorusko dostane na pozadí :D . Třeba to dnes ještě stihnu, ale spis to vidím na relax u TV.
Jdeme fandit ;) .
GrowPlace
Jasny. Taky koukame, zatom 3:0 :-)
L1st3r
35. den 12/12

Listy ve skutečnosti nejsou tak žlutý, jak se na fotkách tváří. Je to vyšisovaný od světla jak wing pálí do krajů. Kytí jsem přestěhoval, krajní si vyměnily místo s těma na středu. Nějak se mě nedaří držet jednu lajnu, takže jsou tak porůznu podložený. Jinak se nic moc neděje, jen u jednoho Michoacanu se objevily takový divný květy, ale na koule to nevypadalo, tak jsem to oškubal a budu doufat, že to nebyl hermouš a nestihl zprznit některý holky. V matkárně taky víceméně pohoda, atak třásněnek se z velké části podařilo potlačit. Než přepnu na další kolo, budu muset box ještě jednou vystříkat, abych vymlátil zbytek těch šmejdů.

Foto:
1. levá část boxu
2. pravá část
3. michoacan určení pohlaví
4. matkárna, GSC a GG
5. řezy GSC, GG a Michoacan, připraveno na určení pohlaví
L1st3r
ještě jeden detail :)
L1st3r
V neděli jsem soupl všechny řezy do lightmixu s trochou wermiku a šupem pod lampu, aby se ukázaly holky, snad jich bude co nejvíce. Rezy se chytly všechny včetně 6 phena Michoacanu, takže celkově je 14 ks GG4xCK, 5 ks GSCxCK a 1ks MC. V matkarne se všechny kyti nějak rozrostly a nevím jak se mi to podaří ukocirovat do doby než je budu moct hodit pod lampu, trošku to tam praská ve svech. Rezy maji par vad, což jsem zapříčinil já, když jsem na chudaky zapomnel a RW kostky vyschly na troud, v neděli vypadaly některý kousky dost mrtvolne, takže dnešní stav je víc než uspokojivý.
L1st3r
47. den 12/12

Tak nějak se nedaří. Když budete mít nutkání odložit zálivku na druhý den, ujistěte se, že jsou květníky dostatečně vlhké. Já to neudělal a asi jsem zprznil výsledek. Asi čtyři dny mi trvalo dát substrát do stavu, aby udržel vodu a na kytkách to zanechalo celkem velké následky, žloutnutí a ztráta velkého množství listů. No co už, poučení pro příště.
Seekce se má následovně:
GSCxCK z pěti rostlin jsou tři samice, za mě spokojenost.
GGxCK ze čtrnácti rostlin, zatím čtyři samice a tři kousky si nejsem stopro jistej, ale dle náznaku květu to vidím bledě.
MC deset semen, deset rostlin a z toho deset holek, asi haluz :D . Z těch co kvetou mám dvě favoritky, ale jsou hodně daleko od světla, takže z toho nic moc nebude, jen mě je bylo líto vyhodit. Aspoň na košt bude, vůně je hodně zajimavá, štiplavá, kyselá dost do hašiše a po dotyku hodně intenzivní, jsem zvědavej co na to pácháč další kolo.

Foto:

1. celkový pohled
2. to co zbylo po vyřazení hošanů
3. nejzajimavější Michoacan
L1st3r
52. den 12/12

Dnes to bude víceméně o fotkách. Už se ukázaly všechny holky, takže stav se ustálil na 10ks Michoacan cream, 3ks GSC a 7ks GG4. Na další kolo nařezáno jest, snad se klony povedou a jsem velice zvědav jak mě tyto strainy překvapí. Takže pokud se něco nepokazí, tak bude další kolo z klonů a zachovány budou matky ze semen. Uvažuju, že ty Michoacany hodím ven dojet, ale mám obavy, aby nedopadly jak matky diesla a orange, které byly nakvetlé, ale ve finále se přeply stejně na růst, takže jsem je byl nucenej osekat a nechám je vykvést ještě jednou až přijde čas.

Foto:
1.-2. levá a pravá strana boxu
3. holky GSC, GG + 1ks MC
4. MC
5. MC detail


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma