Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor > Galerie Mikropěstování

Stránky: 1 [2] 
home made box/ 1st grow - Klikni zde pro originální téma
countryboy
No ved mne sa to tiez nezda ze by to bolo take jednoduche. Pri mojom stasti to ani nebude pravda :D uvidime zajtra co to spravi...
rogi4
a sodík o objímke E27 som teda ešte nevidel. všetky sú na E40. to bude nejaká blbosť, výbojka potrebuje tlmivku a štartér, inak to nepôjde.
countryboy
Zdravim vas zahradnici :)

UP 16.den 12/12

Dve zvysne rastliny este naplno neprejavili stale svoje pohlavie a nechce sa im moc asi ani kvitnut, aj ked blizniciek je kazdy den viac :D neviem ci to je tym slabsim svetlom alebo ide o take pheno. Vcera zaliate po 4ml growu, bloomu, topmaxu /1l odstatej vody. Prikladam 4 foto.

Mimochodom vybojka uz je doma a ma zavit E27 a samozrejme nesvieti bez startera. Vidiet ze predavac v elektro obchode je odbornik :D :D

Nech to rastie !
sWei
50w a 70w maj e27 mám jí doma
SarumanCZ
nestálo by za to dát ty světla nad ty kytky?na ty první fotce to vypadá,že jim svítíš ze spod na listy... :-)
countryboy
Dik za radu Sarumane, zajtra to prerobim.

Ale preco mi to vobec nechce zacat nakvetat ? Nevie niekto poradit?
SarumanCZ
to bude nejspis tim svetlem chlape...
countryboy
Snad im trochu pomoze ked ho zdvihnem nad kvetinky. Musim uz dat dokopy ten sodik ked uz mam tu vybojku doma :D a k tomu potrebujem zaobstarat aspon 2 pc fany. Myslis ze mam este sancu mat nejaky vynos z tohto kola ?
SarumanCZ
nema smysl svitit kytkam pod listy,jak svetlo zvednes kytky ti zacnou i nakvitat,nevim jakou tam mas wataz toho svetla,ale vyrostli ti docela fajn kytky takze sklizen urco bude,kor az tam das ten sodik pod tim se tomu dari :)
countryboy
Tak wattaz je dokopy 86W co je celkom dobre myslim. Dnes rano mi jedna rastlinka pripravila super prekvapenie, konecne ukazala samičie preflovers :)) takze mi to hned zdvihlo motivaciu a idem to svetlo prerobit nech vsetky svietia zvrchu. Čus
countryboy
Dnes prvy krat odfotene za tmy. Rastlinkam sa dari celkom dobre, ta prerabka svetiel im dost pomohla. Mozno ze si to aj druha rozmysli a bude samica :D
Darsilius
Hlavně udělej pořádné stínídlo, tzn odrazovou plochu, at využiješ aspon ten potenciál, co ty zářivky mají a nesvítíš půlku do stěny skříně, návodů je na netu mraky, treba koukni na youtube jak to jde vybástlit z různých plechovek atd ...
countryboy
Tienidlo mam vyrobene z dvoch profilov na sadrokarton ale to si necham az na sodik :D teraz ho tam nedostanem.

Nakoniec su obidve samice a zacinaju pekne nakvitat :)
countryboy
UP 24.DEN 12/12

Korene uz prerastli cely kvetinac a trcia von, dufam ze to nejak moc nevadi, ci mam to radsej presadit do vacsich ?

Dnes dostanu 3ml/l topmaxu a bloomu.
Liverone
jj už by si to pomaly mohol presadiť do vačšich.
sWei
přesazovat v květu? naprostá blbost
countryboy
Tiez som mal rovnaky nazor ako ty swei len som chcel vediet radu skusenejsich ;)
SarumanCZ
kolika litrový máš ty květníky?ja na druhý kolo použil 3L a myslím,že je to moc málo a tyhle vypada ještě menší....
countryboy
Su asi 1,5 l max 2l a uz viem aj ja ze je to zalostne malo. Na buduce aspon tie 5,7teku by som chcel.
Darsilius
Já měl v 1,5l květních řezy a na kytce i přes 10g pod 125w, příště též zkusím větší no...
countryboy
Uz sa to pekne chlpatiiiiii
countryboy
Zdravim,

Mam dotaz ako to zpojazdnit. Kupil som dva jeden na odtah a jeden na ofuk. Dik za rady. Napojim to na nabijacku od nokie ale neviem ako :D
SarumanCZ
slovy klasika červený drát na červeny modrý drát na modrý,jeden větroň nastavíš jako ofuk a druhej otočiš jako odtah a jedeeem :-)
countryboy
Uz to mam spustene (nie som az taka lama ako som myslel haha ) idem to namontovat kytickam :D
Kreator1993
Dej každý větráček na jinou nabiječku jinak se snížej otáčky :) nejlepší by byl samozřejmě nějakej starej PC zdroj;)
countryboy
Tak aj chcem urobit aby ofuk mohol fachat nonstop a odtah len ked sa svieti. Lebo mam pocit ze sa mi na povrchu hliny tvori mala pliesen.
lolo
Odťah aj ofuk nechaj ísť celý čas. ak nepôjde odťah, bude vysoká vlhkosť a to je problém ... ofuk taktiež nech ide, aby ten vzduch sa hýbal a bude všetko super ... nikdy som nemal problém s plesňou a vždy mám aj jedno aj druhé pustené non-stop ... taký vetrák zožerie za rok možno 5€ , čož ak máš vyhodiť polku úrody, tak volíš obetovať tých pár centov a nič nevypínať.
countryboy
Dik za rady.

Ofuk uz maka a odtah pripojim asi az vecer lebo maly mi chce pomahat a mna to znervoznuje :D

Dnes dostaly aj zalievku 5ml/product x, 3 ml topmaxu, 3ml bio bloom / 0,75 l odstatej vody.
mimacka
citace:
Původní příspěvek od countryboy
Tak aj chcem urobit aby ofuk mohol fachat nonstop a odtah len ked sa svieti. Lebo mam pocit ze sa mi na povrchu hliny tvori mala pliesen.


Velká vlkost substrátu - nech to klidně 2 dny bez zálivky a potom zalívej menším množstvím, prohrábni mělce prstem nebo párátkem tu vrchní vrstvu a tím že hlína proschne tak plíseň zmizí. Plíseň není nemoc ale indikace velké vlhosti ze zalívání.

:einstein:
countryboy
Ja zalievam kazdy stvrty den. Az ked su kvetinace uplne suche. Mozno sa to tvorilo prave kvoli tomu ze som nemal aktivne vetranie.
mimacka
citace:
Původní příspěvek od countryboy
Dik za rady.
... Dnes dostaly aj zalievku ..... / 0,75 l odstatej vody.


No těch 0,75 litru vody na dva květináče ???? Já na 8 květináčů dám 1 litr vody každý druhý den a to samé na 10 květináčů pěstovaných gloxínii , pokud to neuhlídám a občas zaleje i manželka ,tak je to voda navíc a hned mám na hlíně bílou plíseň. Pokud je kytka opravdu suchá a chce "pít" ,tak má listy ovadlé dolu a po zalití (ne přelití) se listy během 15 minut znovu postaví ke světlu.

:einstein:
countryboy
Myslis, ze tych 0,75 l na dva kvetinace to je cca 3,5 deci na kvetinac je vela? Vacsinou mi nevytecie ziadna voda do podmisky a na treti den su uz suche tak ich este nechavam preschnut a na 4.den zalievam.
mimacka
Já dávám zatím 1,25 dcl na květináč každý druhý den a v dospělosti tak 1 dcl každý den a mám je v pohodě ,ty klasické květiny na okně spotřebujou 1 dcl každý druhý až třetí den a jsou taky v pohodě.
countryboy
Je to to co si myslim??? :(

Videl som to na kvetine uz davno ale nepripisoval som k tomu vyznam ked to este bolo zelene a videl som chlpky tak som myslel ze to je samica.

Az dnes som zbadal ze to je uz zlte a pel je vsade na listoch :((
sWei
všechno to otrhej ty gule, neměl si je nechat prasknout
countryboy
Ja som to uplne zanedbal a doplatil som na to. Gule som otrhal a kytku dal na okno. Tu opelenu samicu nechavam zatial v boxe. Je to skoda, kedze pondelok alebo utorok mi konevne pride starter a tlmivka na sodu.
countryboy
Samicka sa zacina pekne cukrovatit :)
countryboy
Uz mam doma starter aj tlmivku, pozeral som navody na zapojenie, ak to dokazem sam som boh :D
countryboy
Pomoze niekto? Nemam ja na to nervy sam, neviem to vycitat z tych planov :D

EDIT : uz to maaam :D stacilo prepojit kablom vyvod z tlumivky do startera R. Bomba !!!
mimacka
Zdar chlape ,doufám že to tak nechceš připojit do zásuvky. V PMce jsem ti radil, abys to dal někomu zkušenějšímu zapojit jinak se dočkáš akorát rychlého výjezdu hasičů.
Na připojení žárovky a startéru bych použil montážní kabel pod názvem CYKY 2x1 ! Stačí od elektrikářů 20-30 cm ,tím zelenožlutým propoj kostru tlumivky + šroub startéru + kovoé stínítko lampy !!! Pro sychr bych tam dal na fázi pojistku 1A ,osobně jsem zkoušel 0,6A ale ta při startování občas odcházela.
Na tlumivku vlevo jde fáze ,z pravého vývodu na starter R ,pracovní nulák na startér N ,ze startéru M na výbojku na závit a ze startéru L na střed žárovky - Ať se daří a hlavně nic nezapal a nezabij se.

:flamer: :micro:
countryboy
Zdar, uz to mam zapojene ako pises ty. Akurat mi chyba ta poistka a prepojenie toho zelenozlteho kablu s poistkou. Nemam to dat komu zapojit bohuzial dufam ze sa nic neposere.

Pripajam foto mojho homemade stinitka a pohlad do skrine.
Okurčák
V grower bazaru je často nabídka kompletu ke svícení. A to doslova za pár kč. Nerozumím tomu, proč si to někdo chce dělat na "koleně", pokud není elektrikář, případně nemá aspoň průmyslovku, když to přeci není o penězích. Navíc kvalitní předřadník by mohl být efektivnější..?? ;)
countryboy
Okurčaku ved s tym nesvietim v tvojom byte :) Vsetko funguje ako ma, tak neviem preco sa nenaucit nieco nove o elektronike. Zapojit to nieje az take zlozite ako som myslel, este dokoncim uzemnenie a myslim ze sa mne ani bytu nic nestane :) aj tak dik za nazor...
countryboy
Vyzera to na peknu šišku :) dufam ze v nej nebude hafo seminek...


Btw... odspodu mi zacinaju zltnut listy, cim to moze byt ? Prehnojenim ci skor nedostatkom zivin alebo je za tym skryte nieco ine ? Dik, nech vam to kvitne ;)
mumuk
Nic se neděje Kytka se zbavuje nepotřebných listu
sWei
podle barvy a žloutnutí špiček mi přijde nedokrmená
countryboy
To žltnutie špiciek je skor spalenie od usporky este asi zpred tyzdna :D mal som na mysli toto .....
sWei
to neřeš
mimacka
- bacha na hnojení ,na přehnojené kytky se ti začne chodit přikrmovat nežádoucí havěď , žlutnutí spodních listů při době květu je normální - kytka se tak zbavuje nepotřebných listů ,netrhej je ona si z nich nejdřív vycucne výživu a potom sami opadnou ,potom je odstraň aby tam nezačali zahnívat a nenastěhovali se tam zase mušky.
countryboy
Čugo G`s ,

40.den 12/12

Sodik robi samicke velmi dobre krasne sa nafukuje :) zaliate 3ml bloom a topmax/ l vody.
countryboy
Situacia sa zmenila, necham kytku este dva dni pod lampou a potom ju hodim za okno, vsade ma po sebe vačky kde budu pravdepodobne semienka :( radsej rozbehnem zachvilu druhe kolo uz z feminami.
countryboy
Tak som sa s tym nesral a sekol to uz dnes :D :D nedalo mi to ... na brko bude aj na dve, tri takze ciel prveho growu splneny aj ked som to nenechal uplne dozriet.

Peaceeeee countryboy
countryboy
Dva dni este len vysela dole hlavou, ale na prvy test postacila az nad ocakavania :)
countryboy
Tak aby som to tu nejak uzavrel.
kytka je uz preschnuta, da sa v rukach drtit :) bolo toho dokopy slabych 7ge :D ale na prvy pokus je to velmi dobre matro aj ked nema dobru chut lebo som ho ani raz nepreplachol :( Z prvym pestom som spokojny, ciel vypestovat si na par brciek sa mi podaril.

Pripajam foto s nezrelym semienkom :D

Čus


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma