Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Hydroponie

Stránky: 1 [2] 3 
Home-pseudo Black Widow 600W - Klikni zde pro originální téma
mirage
Ahoj Hopi

No právě, že já to nevím jak odhadnout :D

Vzal jsem normálně metr a dal jsem ho ke kytkám, ale po čase odešel, tak teď nemám nic :D.... Objednal jsem cooltubu, ale nevím zda-li jsem radši neměl objednat heatshield :(.. no teď už s tím nic neudělám, aspoň nebudu muset řešit teplotu nad kytkama :P

Jinak se chci zeptat hopiku, ofuk ma asi fičet pořád co? I od malých kytek že? Já jsem si myslel, že když jsou malé, jak je mam já, tak ofuk by jim bral teplo z listů, není tomu tak? Mam ho radši zapnout ?

Jinak teplotu jsem již vyřešil. teď je tam cca 25°C přes den.. přes noc 22°C... mam to doma v místnosti, místnost teď zavírám, vypnul jsem tam topení, a přes den na chvíli vyvětrám, aby tam nebyl hyc a je to v pohodě. Jinak ja mam na lampě taky větraky (viz foto.) tak nevím jestli mi nějak moc pomahaji :D

No jinak k tomu tvému řízku :D Doufám, že to ty moje rozdýchají :D protože takové listy maji snad všechny moje řízky :X :X

K tomu hnojivu. Ne ne, 1 je grow, 2 je bloom, 3 je micro :)
Jinak k těm dnům nevím jak se mam vyjádřit :D
Protože mi řízky přišly strašně malé a vystresované, a kořeny žadné neměly, kořeny se objevily až po 3 dnech :X a růst začli až 5tý den... Takže počítám zhruba cca, že jsou teď cca na 9 dnu růstu no. Snad to přežijou, to se uvidí zítra :/
mirage
No nevím nevím

Četl jsem si něco o Cooltubach a nikdo to nedoporučuje :X

Tak teď jsem na rozpacích. Mam stinidlo Wave XXL ? asi :D Wave by to mělo byt určitě jen tim počkem X si nejsem jistý :D... Mam tam 600W a co jsem se díval na testy stinidel. Tak pry to stinidlo s 600W lampou ma nejlepší podmínky.. hmm..

Jinak k problému. Jak mam efektivně změřit teplotu u vrcholku rostlin ?
Měl jsem tam digitalní teploměr vedle kytiček, je tady i na obrázku nad tímto přispěvkem. Dokonce mam na lampu namířene 2 ventilatory kvůli tepla... Odtah mam tak silný, že když ho zapnu na 100% tak mi to lisuje stan dovnitř, stačí jen abych dal k passivnímu přívodu vzduchu ruku a vcucne mi ji jak vysavač... Když ho nastavím na 80% bere mi strašně moc vlhkosti, teplota ve stanu je pak 23-24°C, ALE teplota u těch kytiček je pořád 29°C a to mám tu lampu vysoko asi 60-70 cm cca. Tak teď nevím jestli ten měřák blbě měří, nebo co dělám špatně ?:D Jak jinak než cooltubou můžu docílit lepší teploty ?:) Dík
Hopík44
Ofuk určitě zapni, třeba na menší otáčky ale ať se kytky trošku hýbou, jen tak tetelí a odsávej ať se mění vzduch.
Jinak já bych asi zvažoval, jestli to máš takhle málo v růstu, začít znova a celé to tam vydezinfikovat kvůli těm potvorám.
Vím že se nechce ale v tomto dnu by asi měly být trošičku někde jinde.
To jsem tě nasral co? Jestli je tahle fotka aktuální, tak určitě a jestli je tam jen jako ukázka těch větráků, tak moc fota tady není, možná jsou větší.
Musíš posoudit sám, ale vím že se nevzdáš, protože jsme to už řešily.
Já jsem teď přišel o pár kytek stěhováním a byly třeba na 25 dni květu, začaly hermit z šoků a tak jsem začal znova.
mirage
:D Hopiku mrkni na stranku číslo 6 :D tam dole jsou fotky aktualního stavu kytek, foceno před 2ma dny takže asi cca 7 den růstu... :)

Tuhle fotku jsem dával jako ukázku těch ventilátoru.
Jinak nemyslím si, že bych to měl nějak ukončovat. Kytky pořád rostou, ty potvory už někde zmizely :O zrovna jak jsem koupil postřik :D:D... No za chvíli se na ně jdu podívat byly teď asi 8 hodin bez dozoru na te vodě s peroxidem :D. Jen mě trápí jak holky vypadají... měly by vypadat trošku vitalněji no :D snad se to zlepší :) Hned půjdu zapnout ofuk :)
Hopík44
No k měření teploty pod lampou a u vrcholku já používám teploměr s kabelovým čidlem. To čidlo si výškově dám jak já chci a samotný malinkatý teploměr sedí na stínidlu.
Cooltubu jsem nikdy neměl ani mě nijak nezajímala tak nemůžu reagovat.
Ale pomoct snížit teplotu by ti měla pomoct, obzvláště když ti to takhle cucá! Já bych v té cooltubě naopak viděl pro tebe výhodu že budeš moct dát lampu níž jak 60 - 70cm
Hopík44
Tak to sorry, to víš že nechci aby to kdokoli ukončoval jen mě zmátla ta fotka a zpátky jsem nekoukal.
Ty to dojedeš, to já vím a taky jsem to psal. Tak peace:heart:
mirage
No tak to je maras :D Byl jsem teď mrknout na kytky a nestačil jsem se divit. Masakr.. Dnes jsem ráno.. no ráno :D jak jsem vstal kolem 12. Namíchal jsem kytkam roztok vody a peroxidu... šoupnul jsem je na to a ony hned povadly atd. Tak jsem se bál, že jak teď otevřu stan, že budou po smrti... No hned první věci jsem si všiml jak jsem přistoupil ke stanu, úplně mokrý koberec :D.... špatně jsem postavil vrchni bednu na kbelik a udělalo mi to bazén ve stanu :D.... Každopádně po těch pár hodinách na peroxidu vypadají konečně kytky k světu a dokonce vyrašilo spousta listů... Zítra hodím foto. Teď tam už nechci lozit, nemam žaluzie svítí to do všech světových stran takhle na večer :X

No zkusím snížit tu lampu trošku... Myslím si, že ty 2 ventilátory které míří na lampu a ještě ten Huricane co mi fouká na kytky (Docela silak, a to ho mam teprve na rychlosti číslo 1 :D).. že by to mělo trošku tu teplotu snížit. Přidám trošku odtah. Snad to vyjde. Zítra se uvidí. Jinak objednal jsem si meteostanici, ale kdo ví kdy přijde :X Ještě nepřišla ani zvlhčovačka :(
mirage
Jejda, to se nemusíš omlouvat :D
Myslel jsem to z legrace :D
Vždyť já bych se nemohl na nikoho zlobit, a rozhodně ne na tebe :D. Vždyť s kým bych si psal v tyto hodiny :D to tady jsme vždycky jen my 2 :D
Hopík44
Asi potřebovaly kyslík, jsem rád že H2O2 funguje :guitarist

Asi přejdeme do PM ať to tady moc nezaserem
mirage
No tak vyskytl se další problém

Byl jsem se podívat jak to stříká a jedna tryska skoro nestřikala... Nevím čím to je, vyčistil jsem ji a stříkala dobře a přestala stříkat druhá a tak se navzájem střídají :(...

Tak jsem vypnul čerpadlo, zapnul jsem ho a stříkaly všechny a po čase se ta jedna zase zastaví. Čím to může býti?:(

Rozdíl mezi prvním a druhým roztokem je jen ten, že v tom prvním bylo 60l vody což mi přišlo zbytečné a teď jsem dal jen 32L... Ale pochybuji, že by množství vody v tom hrálo nějaký smysl a nebo snad může ?

Když to tak vlastně vemu, a je čerpadlo ponořene do vody hluboke 30cm, tak i v te trubce od čerpadla je voda po hladinu vody, tedy 30cm v trubce.. Když dám jen 15cm, bude voda v trubce jen po hladinu taky, tedy 15cm... Přidal jsem tedy čerpadlu tlačit dalších 15cm ? Nebo čím to může být ?
Hopík44
Nejspíš bordel ve vodě, řasa nebo nějaký cucky, když to zastavíš a znovu pustíš tak ten prvotní tlak to protlačí a začne se točit a jak to čerpadlo znova nasaje tak to ucpe třeba jinou trysku a toho bordelu nebo řasy tam může být víc. Takže výměna roztoku, cha cha, já jdu na to taky a nechce se mě ale musím.
tupec100
vytoč ich všetky vonku a namoč do octu na chvíľu nech sa uvoľný vodný kameň zo spojov

a pusť systém na chvíľku bez trysiek či sa ti tam niečo nedostalo skontroluj aj čerpadlo či nieje zanesené
mirage
Ahoj

No nevím kde by se ten bordel mohl zebrat :D
Před hodinou jsem dal nový roztok, a daval jsem si SAKRA bacha na to, aby byl čistý :X. Takže v něm není ani smítko. Nevím čím to může byt no :D
Jinak trysky nemam vyndavaci :) Chtěl jsem je, ale stavěl jsem to zhuleny, tak když jsem trubku roztopil abych ji uzavřel, a zapoměl jsem že špunt chladne trošku delší dobu a já jsem tam ty trysky prcnul, tak jsou tam na pevno :/

No asi budu muset koupit nějake čerpadlo s filtrem nečistot :D
mirage
No

Točí se všecky :D občas přestanou. Problém bude asi v tom, že čerpadlo nemá žádný filtr nic, nasává úplně všecko co mu přijde do "dírky" :D
tupec100
Hopík teraz menil roztok ten tlak by nemal byť problém veď máš silné čerpadlo ale keď nepomôže čistenie tak to môže byť len ten tlak, čiže si nato prišiel sám čo tomu je.


Nabudúce nerieš 2 nádoby ale iba jednu zbytočne to máš vysoké.
Do jednej ti všetko bohato vôjde ale to do budúcna dve vedľa seba a pôjdeš ako pán.

Len ten polystyrén

Sused nemá nič umelé alebo reklamu z eurofondou chod večer ukradnúť

hoci čo neverím, že v dedine nič užitočné nenájdeš
tupec100
zober mame starú pančuchu a natiahni alebo potiahni ho cez čerpadlo a vybavené
mirage
Jj všecko co píšeš by bylo reálne

Mamě bych vzal punčochu, kdybych nebydlel sám :D.
Jinak na 2hé kolo už mám připravenou úplnou inovaci systému a rozšíření na 24 kytek (pokud se povede 1ní grow) takže se máte na co těšít :D.
Jinak tady na vesnici opravdu nic není... Zkusím se po něčem podívat, ale už delší dobu nad tím přemýšlím a polystyren už mě zlobí moc..

Jinak tady dávám fotky. Kytky se po peroxidu trošku vzchopily, ale ještě nějak nezačly růst...

EC 1,1
PH 5,6-6,0

A Kořeny jsou kráásnéé sněho bíléé
mirage
Další
mirage
A tady 1 skunk 11#
mirage
Troufám si tvrdit. Že kytky teď musí mit ideální prostředí pro růst. Ph je stabilní, EC je v normě, teplota taky, výměna vzduchu probíhá dobře. Kořeny jsou úplně bilé, vypadají vitalně. Ofuk atd atd :D takže jen čekam no... Kytky maji tak kolem 12cm a 2 ty větší co nějak vyrostly maji 16..
tupec100
daj prosím ťa jednu fotku z blízka aby sme vydeli ako sa to vetví

ohýbať kolienkami už určite môžeš
Yára
Pánové, díky za popisy, názory a zkušenosti. Sleduji velmi podrobně, učím se.
Kažká rada a názor drahý.
A tu vášeň začátečníka, právě prožívám taky. držím palce.
mirage
Zdravíčko

Omlouvám se pro těch pár co to sledují, neměl jsem teď vůbec čas kytky vyfotit. Navíc se mi stala nepřijemná věc a to taková, že se mi udělal ve stanu bazén, prosaknul, zasahnul zásuvku a vyhodilo to pojistky. Takže kytky byly tak 5-6 hodin bez vody,bez čerstvého vzduchu, bez všeho vlastně :D... Byl jsem totiž pryč :(...

No tady jsou fotky. Holkám se daří už podstatně líp, když to srovnám s tím jak vypadaly ještě před 2ma dny, kdy byly na pokraji smrti :(.. Jinak už mam novou zvlhčovačku, tak zvlhčuji co se dá :D je to krása, možná vadila kytkam ta vlhkost, protože jsem měl starou zvlhčovačku do které se vešlo tak 2 litry a vůbec to vlhkost moc neupravovalo, spíše to divně stříkalo :X... takže za 2 hodiny byla z toho voda pryč a kytkám se střídala vlhkost... No právě, že většinou byla vlhkost tak 30%, což je podle mě dost málo a ta zvlhčovačka udělala max tak 50% a to tam bylo jen někdy...
Snad jim ta nová pomůže.
Jinak začal mi úplně opačný problém, z nějakých důvodů, pro mě neznámých mi začlo rapidně klesat PH... Kdysi se spíše zvedalo jen trošku a jinak bylo konstantní mezi hodnotami 5,5 - 6,0... teď jsem koukal a najednou 4,8 :O
Tak jsem dolil vodu, bylo 6,0.... kleslo mi EC z 1,00 na 0,58... a po pár hodinách mi to zase začlo klesat :D... přece nemůžu pořád dolívat vodu :D to není možné, za chvíli přeliju nádrž :D....

Jinak tohle je nový list. Myslel jsem si a byl jsem šťastný, že se konečně vzchopily a netrpí už tou neznámou nemocí... Ale je to pořád tady. Tady je fotka nového listu, kroutí se dolu a scvrkává, nakonec se na něm udělaji bilo černé tečky, nakonec se to rozšíří po celém listu a on zhnědne a když jsem jich pár otrhal, na omak a na utrhnutí mi to připadalo, jako kdyby ty listy byly suché.. jako kdyby se usušily zevnitř :D...
Tak jsem zvednul lampu zase na 60cm (od vrcholku kytek), snad jsem je nespálil, ale tomu se mi nechce věřit, protože na začátku jsem měl lampu 1 metr nad kytkama a dělalo to samé. Pokud by někdo mohl a pomohl mi, byl bych moc vděčný..

Myslím si, že holky mají teď docela ideální podmínky, odtah mi jede na plné koule, až mi to vcucava stan dovnitř. Mam jeden ofuk na kytky hurican, 2 ventilatory 15W na lampu.Ph je celkem stabilní až na poslední klesání. EC taky není velké a bílou vdovu není dobre přehnojovat.
Jedinou věc co za poslední dny nevím, to je teplota v boxu, vlhkost v boxu... Jelikož mi odešel metr, ale dnes mi přijde meteostanice..
Jinak teplota roztoku se pohybuje kolem 20,5 °C po 22°C. Odtah jede permanentně, přísun vzduchu určitě maji, i výměnu vzduchu. Jenom box je v docela malé místnosti, ale to určitě nebude vadit, že?

Pokud by byl někdo tak hodný a zkusil odpovědět na všechny moje otázky, moc bych byl vděčen. Děkujii
S pozdravem K.
mirage
Tady příkládám foto pro Tupce (zní to divně, nechceš si změnit přezdívku?:D :D)

Jak se mi větví patra.. Co na to říkáš ? Jaký postup bude nejlepší?
mirage
Tady fotka kořenů. Jsou stále krásně bílé, jen ten foťák fotí nějak žluto- hnědě :X
mirage
Tady fotka skunka v hlíně - asi jediná zdravá kytka tam :(
Bojím se, že už je to nějaký genetický problém, kvůli všech těch stresů co kytky zažily.. :(
mirage
A tady jsou všechny pohromadě.
tupec100
takže otázka znie ako dlho to chceš ešte nechať na rast?

vetví sa ti to krásne, čiže jedine čo odporúčam je kopa kolienok a tie dve čo ti prerastajú na tých môžeš skúsiť FIM.
LonGermaX
Zdarec, vcera jsem si to tady procital a co jsi pamatuju zkusim trosku napsat par postrehu. S listama ti moc neporadim,kdyz mas vsechno zmereno a je to v norme tak me nenapada cim by to mohlo byt.Jen snad pokud nemas vyreseny odvetravani z boxu, aby se menil vzduch. Doporucil bych ti ho rychle poridit. Z prava v rustu staci ho kytkam parkat za hodinu vymenit jsou jeste maly a to jim staci. Ještě doporucuju ti poradne nakalibrovat EC+PH metr. Ofuk nezapinej je to zbytecny kork na zacatku. Ofuk staci zapnou az kytky budou tyden na kvetu. Zaprvi srazis jim vlhkost kterou potrebujes ted udrzovat v rozmezi 70-80% a taky vysusujes listy. Hlavne nefoukej teply vzduch od lampy na kytky to je vysusi uplne nejvic. Foukat by se melo horzizontalne s vrskama a teplej vzduch foukat od nich, aby miril k ventiku a ven z boxu. Pokud by si foukal ze zhora na kytky foukal by si teplej zvduch na ne coz je spatny:)..ps jestli se ten bordel neuvolnuje z polise. To bych tam nedaval. nekde jsem cet ze AH hnojky leptaj polis a to muze byt taky problem. Jinak listy nevypadaj vabne zčekus jakym jim davas slozeni AH ve spravnym pomeru.
tupec100
čiže škodcov už nemáš všetko si vystriekal máš čisto?
Peroxid si dával či nie?

Od koho si mal tie klony,
nevedel by ti poslať nejaké fotky ako mu to rástlo aby si to vedel porovnať

Podľa mňa je to presne to kolísanie PH

Dúfam, že sa nenahneváš ale ako dlho nechávaš odstáť vodu? Skúšal si si namiešať napr. 10l nechať 2 dni a premerať?
Mal by si mať stále po ruke aspoň 5l ktoré su nahnojené, premerané a odstaté
mirage
Čaute kluci. Díky za reakce, začnu u Longermaxe...
Všecko mam změřeno a je to v normě, začlo akorat kolisat PH, ale to doplňuji vodou. Takže se PH vždycky zvedne na hodnotu 5,7 zhruba. Začlo mi teď padat poslední 2 dny, jinak se mi vždycky strašně zvyšovalo... No snad nevadí, že když doliju nějakou vodu, sníží se tim EC. Nebo mám hned dolívat hnojiva na stejnou hodnotu ?
Protože když mi spadne PH doliju vodu tak abych měl dobrou hodnotu, ale EC mi spadne třeba z 1,0 na 0,60, myslíte, že by jim to mohlo vadit ?

Jinak k tomu odtahu, mam odtah asi 3x silnější, než je určeny pro tyto stany, když ho zapnu na MAX, tak mi to normalně ohyba trubky ve stanu, a když dám třeba ruku k tomu passivnímu přítahu, tak mi ji bere možná silněji než můj vysavač. Takže odtah je v pohodě, vyměna vzduchu probíhá, nemam ho na max, ale tak na 75%. Jinak mam lampu 600W a stinítko mam wavflector xxl. Mam ji docela vysoko nad kytkama, 60 cm nad vrškama kytek, protože když ji mam níž, tak tam mam teplotu i 29°C a takhle je to v normě. Jinak zvlhčovačku mam asi na 80%, protože když jsem to dal na 100% tak jsem měl za chvili mokro ve stanu :D. Jinak na lampu mam připevněné 2x15W větráčky z PC (jedny z nejlepších na trhu), takže foukají na lampu ze předu, za lampou je hned odtah, takže jde ten teplý vzduch z lampy rovnou ven. Huricanem na ně foukám z boku, mam to na rychlostní stupeň 1. Takže se jen tak třepotají :D.

Jinak mám otázku, která je možná hloupá, ale taky může být zásadní. Kytky mi vypadají, jako kdyby neměly kyslik nebo co.. Passivní přítah mam na levé straně boxu dole, na odtah mam napojený pachač, který je ovšem také na levé straně v rohu... Jestli ten vzduch, který odtah bere z toho passivního přítahu, nebere rovnou... že to neprojde ani boxem. Jestli by nebylo lepší, dát ho na druhou stranu boxu, tak aby ten vzduch, který se nasává prošel celým boxem ? Je to asi hloupost, co já vím...

Další problém bych asi viděl v tom s prominutím zasraném polystyrénu. U košíčku je plíseň zelená a ze spoda to hnědne. Takže máš pravdu AH rozpouští polystyrén, možná se do vody pak dostává něco, co jim hodně vadí. Protože když kytky byly fakt na tom špatně, naředil jsem roztok peroxidu a vody, a kytky do pár hodin povyrostly o hodně a hned se postavily....
Jenže se snažím sakra každý den sehnat něco co tam můžu dat místo toho, ale nevím kde tady v te prdeli kde bydlím něco seženu, a auto nemám, takže si pro nic ani nezajedu... Myslíte, že by za to mohl polystyrén ? Protože jinak kytky si myslím mají všechno co potřebují, dokonce jsem do roztoku hodil filtr atman AT F 301 se vzduchováním, takže jsem proto udělal snad všechno.. A už opravdu nevím :(

Jinak na AHčkach jsem pěstoval asi 4 roky out a nikdy jsem neměl pocit, že bych měl hnojiva vyměnit. Jsem zvykly si vést deníky, takže si všechno zapisuji.

První 3 dny jely holky jen na odstaté vodě s upraveným PH 5,6- 6,0
pak jsem ředil hnojky takhle.
EC voda z kohoutku 0,065 , PH = 7,7
Odstáta voda prvně dané hnojiva, pak upraveno PH
Roztok 35l
AH 1 GROW 20ml
AH 2 BLOOM 0ml
AH 3 MICRO 7ml
Enzymy 1ml/1l = 35ml
Root stimulator a growth/bloom excellator tak samo jak enzymy tedy po 30ml
Po naředění roztoku spadlo PH z 7,7 na 6,9. Ph bylo následně upraveno AH PH - grow
EC roztoku bylo 0,69

Kytky nevypadaly vůbec zdravě, na konci týdne jsem použil roztok peroxid voda ph norma ec žádné. Kytky po 1dní se docela spravily. Proto jsem usoudil taky, že jim asi prostě chybí kyslík.

Další týden
Nový roztok, odstáty asi přes noc
Pak bylo vše při stejném poměru, jen jsem začal přidávat AH 2 BLOOM
ale přidal jsem hnojiva a to na EC 1,0, PH stále stejné v normě.
Kytky rostou, ale není to nic extra, lísty mají stále stejnou chorobu. Už si říkám, jestli to není fakt geneticky...

Jinak řízky mam od prověřeného kolegy, beru od něho už několik let a myslím si, že kdyby to byla genetika od někoho jiného, už by to bylo dávno mrtvé :)


Teďka k tupcovi
Listy jsem postříkal postřikem proti stresům a pro lepší obranyschopnost a vitalitu..

Na druhý den jsem chtěl postříkat postřikem proti tomu hmyzu, ale už jsem tam žádný nenašel a to jsem kytky úplně probral... Tak jsem to nestříkal teda.

Ano peroxid jsem dával na 1 den roztok, výše se o tom zmiňuji.
Jinak to PH kolisalo asi jen první 4-5 dnů, od té doby je celkem stabilní a metr jsem kalibroval, ale nemám destilovanou vodu, tak ho vždycky jen otřu hadříkem, nemohlo ho to poškodit?
A nebo myslíte, že kytky potřebují trošku více času se stabilním PH aby se srovnaly ? Že nestačí jen 5 dní na stabilním PH ?

Jinak nevím jak to myslíš s tou odstatou vodou, roztok jsem zatim měl jen 3x... Tedy úplně první roztok, tu vodu jsem bohužel odstát nenechal, protože na to nebyl čas. Druhý roztok byla voda s peroxidem a ten jsem nechal odstát skoro celý den. Teď je třetí roztok, ten jsem nechal odstát jen přes noc.

Jinak s těmi 5l máš pravdu, to musím začít dělat, aby mi nekolisalo EC.

Jinak už fakt nevím no :(( Moc mě to mrzí sakra, nevím co s něma...
Ofuk jsem teda vypnul, zvlhčovačku jsem zvednul ze země vedle kytek, takže pára ze zvlhčovačky padá přímo na ně... snad jim to pomůže. Protože mi připadá, že kombinace obrovských rozdílu ve vlhkosti a kolisaní PH jim hodně ublížilo. Protože jsem míval v boxu 30% vlhkost pak na chvíli 50% a pak zase 30% :/ no a k tomu kolisalo to PH.
Novou zvlhčovačku mam teprve od včera, čekal jsem na ní už skoro 2 týdny. No nová meteostanice mi přijde dnes...
Jinak přemýšlel jsem taky že jim dopřeju i CO2, které udělam z kvasnic, myslím, že by to taky určitě pomohlo. Musím na tomu přijít na kloub. Kytek se jen tak lehce nevzdám. Dík

S pozdravem K.
tupec100
ohľadom EC je jedno či máš 0,6 či 1,1 len to nemať nad 2 máš systém kde si korene zoberú len toľko koľko potrebujú v tom máme jasno, však

pacháč ti zatiaľ určite netreba, von. Príťah by si mal mať otvorený do kríža ale máš ventilátor, čiže vzduch prúdi.

Ten polystyrén tomu určite nepridá ale také škody nenarobí na niečo prídeš cez víkend, verím ti.

Filter atman AT F 301 von nemá tam čo robiť. Keď si dal peroxid tak ho netreba.

No a teraz to príde VODA to bude tvoj problém. Na začiatok zbytočne robíš 30 L roztoku keby si mal čerpadlo aj v 5 L tak to stačí.

Stále si pripravuj 5 alebo 10 l aspoň 2 dni dopredu teraz ti určite bude stačiť 5L na 3 dni.

otestuj vodu domáca voda je to vodovod alebo studňa?
dnes aj zajtra voda musí stáť min. 24 hodín môže sa ti meniť voda každý deň pokiaľ to neotestuješ nebudeš vedieť.



PS: Domáca úloha

Ak sa dá skús si dnes dať do nejakej 5L či 1l nádoby vodu zmeraj.
Zajtra po 24 hod. znova zmeraj.
Daj do nej len AH 1,2,3 plus peroxid dúfam, že máš ten 30 % a uprav PH na 5,5 - 5,8.
poriadne premiešať znova zmerať

Nechaj to deň stáť a zmerať
mirage
Ahoj

Asi jsi mě špatně pochopil. Peroxid nepřidávám, protože dávám enzymy. Peroxid jsem dal jen na 1 den a to jen s vodou a pak jsem dal nový roztok :)... JJ tu vodu budu určitě odstávat, jinak mám myslím vodu ze studny, je tady úplně měkká voda a PH ma kolem 7 no :) ale odstata ma tušim 6,6.. Jinak kdybych měl jen 5l v te nádrži, tak se mi zadře čerpadlo, musí byt úplně ponořené a to je tak 20L...

Jinak vyhodím teda ten pacháč a udělám to do kříže, protože takhle tam vzduch neproudí a ofuk jsem vypnul, protože se kytky divně ohybaly :D ještě na to nejsou připraveny. Jinak s tim FImem bude asi problém, nikdy jsem nijak speciálně nezastříhaval... A s těma kolinkama taky, mam tady 100 kolinek, ale vůbec nevím jak větve ohýbat, do jakých stran atd. K tomu bych potřeboval trošku podrobnější info... Jinak myslím, že ten polystyrén děla docela nepořádek... Ze spoda už je celý hnědy nějaký rozleptaný a padají z toho takové kousky, které vypadají jak by byly rezave a potom plavou v roztoku... A u každého košíčku je plíseň...

Takže udělám toto, sundám filtr, dám do kříže odtah, aby šel vzduch přes celý box. Přes víkend se budu snažit sehnat něco místo toho, ale nebudu na to mít ani čas takže neseženu :( Sakra..

Jinak zkusím koupit kvasinky, atd a vyrobím jim CO2... Stojí to 30kč a za zkoušku přece nic nedám ne ?:) Ublížit jim to určitě neublíží...

Jinak ten atman ma vzduchování a trošku mi to aspoň míchá roztok, sice PH začlo klesat až po tom, co jsem ho tam dal, ale nevím co by mohl on ovlivňovat, je v něm jen nějaka černá filtrační pěna, ale pry to jen zachycuje nečistoty...
mirage
Takže nalil jsem teď vodu do kybličku 5L, PH má 6,2 což je nějaké divné :D...

Jinak zjistil jsem, že jsem i špatně měřil PH metrem, vždycky jsem to strčil do roztoku a zamíchal a hodnota která tam byla, tak jsem si myslel, že je... Ale teď jsem strčil PH metr do roztoku, chvíli jsem čekal a ze 7 to pomalu padalo na 6,2 kde se to zastavilo. Zkoušel jsem to v roztoku, tam je PH 5,3 :D

No musím si ty věci všechny vychytat sakra. U outdooru jsem si vždycky říkal, hlavně si dávej pozor na detaily a nikdy mě kytky nezklamaly. Teď je pro mě spousta nových věcí, takže si zvykám, na úkor kytiček :(( takže musím na sobě zapracovat.
tupec100
PS: Domáca úloha

Ak sa dá skús si dnes dať do nejakej 5L či 1l nádoby vodu zmeraj.
Zajtra po 24 hod. znova zmeraj.
Daj do nej len AH 1,2,3 plus peroxid dúfam, že máš ten 30 % a uprav PH na 5,5 - 5,8.
poriadne premiešať znova zmerať

Nechaj to deň stáť a zmerať


si to stihol skôr ako som dopísal

ohýbanie nieje žiaden problém každý vrchol by mal mať výhľad na slniečko asi toľko k tomu, čiže to formuješ ako chceš rozťahuješ to do strán.

PH 5,3 ešte nieje tragédia

tu spodnu nádobu nevieš vymeniť za nejakú menšiu?
mirage
JJ na to už jsem myslel, tak provedl jsem :D A proč mam dávat ten peroxid ? Ja mám enzymy... ale po pravdě s peroxidem to vypadalo, že jim je lépe, a enzymy dávám spíše kvůli toho, že by mi bylo líto toho, že jsem je koupil... :( Tak nevím rozhodnu se podle tebe... Peroxid nebo Enzymy ?

Mam nádobu 5L voda po nalítí měla PH 6,2 a EC 0,065. Zítra touto dobou změřím, namíchám hnojiva a upravím PH. Zamíchám, změřím a nechám dalších 24 hodín stát. Pak zamíchám a změřím. Všecko budu zapisovat pak to tady napíšu :)

Jistě, že mam peroxid 30% a ještě že tak, protože se mi vylil v tašce, i když byl zavřeny a já jsem do te tašky strčil ruku a než jsem si stihl uvědomit co se stalo, měl jsem ruku celou bílou, štípalo to, nešlo to umýt, do pár hodin se bílá barva ztratila vystřídala ji krvavá červená :D rozleptalo mi to úplně ruce a otisky prstů se mi úplně vytratily :D No legrace no :D... Už se to celkem hojí :D Takže kdyby to byl takovy 70% tak nevím nevím :D asi by to bolelo více :D

Jinak k tomu ohybání a zastřihování. Pěstoval jsem sice dlouhou dobu venku, ale tyhle věci jsem na kytkach nikdy nedělal, pěstuji protože je to můj koníček, hodně velký koníček a kytky miluji. Takže jsem do nich nikdy nezasahoval... Takže bych byl nejradši, kdybys mi poslal aspoň nějaké fotečky jestli by šlo o tom FIMU a jak aspoň dávat ty kolínka, protože když se dotknu stonku těch kytek, tak je strašně měkký a řekl bych, že by stačilo do toho trošku strčit a ona se zlomí... Takže abych to všecko nedosral :) Venku bych do toho určitě nešel, ale když to udělám ve skříni holkám tím pomůžu, pač na ně bude lépe svítit :P

Tu spodní nádobu klidně vyměnit mohu... už delší dobu sháním nějakou ... Našel jsem jednu co ma 35L... jenže teď je to OK, ale co až kytky vyrostou a začnou si pořádně brát vodu, to bych pak pořád dolíval ne? Nebo to není až tak strašné a zvládl bych to i s 30L ?
mirage
Tady jsem objevil 2
http://aukro.cz/plastovy-ulozny-box...3031390173.html

a

http://aukro.cz/pojizdny-ulozny-box...3028969723.html
mirage
Nebo na kolečkách, celkem praktické
http://aukro.cz/plastovy-ulozny-box...3031957310.html
tupec100
Tak to bude presne ten peroxid ktorý potrebuješ.

Peroxid má len same výhody ktoré práve teraz tak potrebuješ "kyslík"
Enzymy či Root stimulator a growth/bloom excellator to sú len veci ktoré fungujú asi ako placebo efekt to, že na zadnes strane je napísaný text ktorý znie ako najkrajšia rozprávka ešte neznamená, že bude mať aj pekný koniec.

Máš pravdu teraz nechaj ohýbanie a FIM najprv sa musia dať ako tak do kopy.

Určite by si to zvládol aj s 30L ku koncu budú žrať max. 10L denne
tupec100
No ja mám niečo podobné ako ten 1 box len výška je okolo 25 cm v tom pestujem klony a druhá má 40 cm kde úž len dožívaju mením len vrchy


Ten box chceš dať ako spodnú nádobu?
LonGermaX
Zdarec, tak to je docela velkej problem a zasadni, pokud si meril spatny ph ktery dokaze udet hodne skody. S ph metrem meris tak dlouho dokud se hodnota ph na meraku neustaly. Takze pokud si ho tam jen strcil a vyndal dokaze to rozhodit az o jeden stupen ph coz udela to co je videt na listech.Chyby jim prvky, ktery rostlina potrebuje.Takze namer ph roztoku uprav a drz ho. Kazdopadne je lepsi a to urcite drzet stabilni ec takze padat z jednoho ec na 0,6 neni good ale zas co by skodilo. Vetrak dej krizem.Odtah zapinej jednou na 15 min co hodinu a udrzuj vlkost kdyz uz ji mas. Aspom 70%. Mer PH vymen polis a bude to v pohode. urcite jim prospivat nebude vcera jsem to cetl ze se rozpousti a muze to mit vliv na to kolisani ph. Pak kdyz to nepomuze res kyslik.

Doplnim ph drz na 5,8. Teplota roztoku se musi pochybovat od 18-24°C. jednou za 7-14 dni max 21 dni udelj pruplah enzymy + voda. kdyz budes davat kyslicnik tak nedavej uz enzymy. Jinak enzymy staci. nevim mam NFT je to pecka mam ho na 120 litru a kytky mi zerou ted pres 10 l dene. Takze bych ti doporucil vetsi nadrz at nemusis furt dolejvat...mimochodem taky jsem dneska rano nezavrel ph- ta je 60% kopnul jsem do ni a 1/2 v pyti:( ale nezavidim ti to:D
mirage
Hoší

Tak to je asi konec :(. Dnes je prostě den pěkně na hovno. Nejsem sprostý, ale musím to říct. Čekal jsem dnes na tu meteostanici, abych konečně mohl měřit teplotu a vlhkost, protože se mi před 4mi dny pokazil teploměr. Navíc můj děda zapnul topení v místnosti, kde mám stan.
No všechno totálně na hovno. Zapoměl jsem nasadit při změně toho roztoku punčochu, a čerpadlo mi nabralo kořeny do vedeni a ucpávají mi trysky, takže je musím každou chvíli prošťouchnout. Bohužel vyndávat jdou jen 2, tak jak se ucpou ty druhé, tak musím vypínat a zapínat čerpadlo, dokud se kořeny nedostanou jinde.... Navíc přišel jsem domů, rozbalil jsem meteostanici a hrůza hrůz. Už jen krabice byla poškozená, vytáhl jsem to, jeden plastík z boku zlomený. No říkal jsem si hajzli na poště. Dám tam baterky a celá stanice je totálně na hovno, vůbec to neměří... na čidle je úplně jiná hodnota než na stanici... píše mi to vlhkost 60% v místnosti, kde mam 35% atd. Teplota je taky úplně z cesty. Tak jsem se na to podíval trošku z blízka a přišel jsem na to, že už to předemnou někdo reklamoval, a ti hajzli mi poslali skaženou stanici, co nic neměří... Takže jsem zase bez měření teploty a vlhkosti. A aby to nebylo málo... Nebyl jsem doma, a u stanu je topení vždycky vypnute, aby se střídala teplota zhruba 26°C ve dne a 19°C v noci... Jenže když jsem přišel domů, byl tam hyc jak prase. V moji místnosti bylo tak 24°C a když jsem vlezl do stanu muselo tam být hodně přes 30°C...... Kytky úplně zvadly, sevřely se, dokonce i ta v hlíně, jako kdyby byly někde na sahaře. Rychle jsem otvíral okna, sundal jsem filtr a rouru jsem dal k lampě ať to bere teplo z lampy, před lampu mam ty ventilátory, takže ty foukají to teplo rovnou do odtahu... No a to není vše, přestaly stříkat trysky, projel jsem je, pak stříkaly, sundal jsem čerpalo, protože v něm byly kořeny, které jsem vytahnul, ale pak z čerpadla vypadla nějaká plastová věc :D Ale bohudík to jede i bez toho :D..
Postříkal jsem je aspoń vodou z rozprašovače a zapnul zvlhčovačku... Jinak rozhodl jsem se, že se vyseru na AH kolekci, protože mi vůbec nevyhovuje. Budu používat jen to co jsi mi poradil Tupče, protože za celou dobu, co ty kytky rostou/nerostou, tak zdravě vypadaly jen když byly ten 1 den na tom roztoku vody a peroxidu. Takže počkám do 12, až se lampa rozsvítí a pokud budou ještě na živu, ihned měním roztok. Já vím, měl bych vodu nechat odstát, bohužel si to nemohu dovolit. Minule jsem to taky neudělal a stejně to kytkám hodně pomohlo. Hold ten peroxid je super věc, lepší než enzymy od AH...
A když jsem pěstoval venku na AHčkach, tak jsem začinal jen s Trojsložkou a když jsem dokoupil ten zbytek, tak jsem normálně nepoznal rozdíl. Takže něco na tom pravdy bude tupče :)

JINAK aspoň jedna pozitivní zpráva, už jsem byl fakt bezmocný, tak jsem se ptal všude, nakonec otec od kamaráda, který vlastnil firmu, je tak hodný, že mi poskytne obrovskou reklamu z plastu :) takže zítra snad pošlu do prdele polystyrén. Pokud bude ještě kvůli čeho :(. Naředil jsem teda jen 1,2,3 a peroxid.
Jinak ten box ano, chci ho jako spodní nádobu na roztok.

To longer:
Ahoj, já vím, je to zásadní problém, ale poslední 4 dny už jsem ho nedělal a PH mi drželo celkem stabilně a až když jsem přidal do roztoku ten atman filtr, který mi daroval kamarád z akvárka, najednou mi PH začlo strašně klesat, z 6 i na 4,2.. což se mi nikdy nestalo, tak jsem ho vyndal, možná to bylo tím, možná ne, nahodím nový roztok kolem 12 večer a filtr vymyju peroxidem..

Každopádně strašně mě sere to hlídáni teploty, už prostě nemam finance na nic dalšího, nechci o kytky přijít. Prostě jsem idiot, spoustu chybám jsem se mohl nejspíše vyhnout. Ale když je pro člověka všechno nové a je zvyklý úplně na jiné pěstování, tak prostě takové věci přehlédne a trvá trošku času, než si to vychytá. Snad to kytky přežijou a věřím že s peroxidem jim to pofrčí :). Každopádně příští týden mam bohužel v pondělí reparáty, pokud je neudělám, nepustí mě k maturitě. Zatím jsem se neučil, takže zítra se budu muset učit celý rok... Takže spíše až příští týden budu dělat s tím polystyrénem, peroxid to stejně trošku vydesinfikuje. Jinak opravdu se ten polystyren uvolňuje do vody. Nemám v systému nic, co by mi mohlo zbarvit vodu. Když jsem dal roztok peroxidu a vody, byla křišťalově bílá... Na okrajích polystyrénu už jsou řasy a všude nějaká hnědá barva, jak jsem po 1 dni mrkal na ten roztok, byl úplně hnědý.... Jinak odtah nemohu zapínat na 15 minut za hodinu. Nemam už další hodiny a jsem úplně bez peněz.. A když jsem jednou vypnul odtah na 5 minut, moje stará zvlhčovačka mi tam udělala rybníček :D.... Odtah mi jede permanentně.. :)
Ale myslím si, že bez toho měření vlhkosti a teploty se dál prostě nehnu.

Jinak teplota roztoku se pohybuje od 20°C do 21°C max..
No nejspíše se vrátím k mým postupům pěstování a vemu si to po svojem. Snažil jsem se to aero, vlastně celý indoor fičet, podle toho co tady lidi píšou na groweru. Ale nejspíše mi to nějak nesedí :) Zkusím to podle sebe.

Jinak asi nikdo nemá nějaký nápad jak bez peněz zjistit vlhkost a teplotu co?:(
Někdy si říkám, že se na všechno prostě vyseru :D :X
mirage
Nasrat, určitě přežijou !
LonGermaX
Drzim palce myslim si ze jeden den je zabit nemuze! Proc si spis nezkusil NFT tam ten kkoberec korenu vydrz bez vody dyl a je to mnohem jednodusi system.
NORM
na 90% ti už vzniká kořenová plíseň a možná je to nezabije, ale hodně po poznamená výnos a kvalitu..
to můžeš zrovna vyhodit... první se nauč vůbec udržet optimální podmínky v boxu a pak už je úplně jedno v jakém systému pěstuješ, ať aero nebo kokos... ikdyž s kokosem se to naučíš bez stresu o roztok bezpečněji.
tupec100
A ide sa nato

systém
- vyčistiť trysky musia bežať
- roztok voda odstatá ale ako píšeš teraz to nejde tak urob teraz len min. množstvo. Hlavne AH 1,2,3 a preroxid a PH 5,5 až 5,8 po pár hodinách skontrolovať PH či nelieta.
- polystyren to budeš riešiť keď bude čas, teraz to nechajme
- všetko von len čerpadlo v pančuche môže ostať

box
- lampu daj kľudne aj 80 cm od rastlín máš 6kilo a to musí presvietiť všetko.
- odťah non-stop
- príťah do kríža
- a teraz POZOR zvlhčovačka von z boxu a dať ju ku príťahu z vonkajšej strany máš tam podtlak a všetko pôjde do vnútra
- jeden ventilátor na ofuk a to je všetko čo budeš mať v boxe

meteostanicu okamžite nech ti vrátia peniaze a už nič podobné nekupuj
teplomer von všetko von z boxu

Vodu nechať odstáť aspoň deň izbová teplota a namiešať do budúcna

HESLO je to burina "plevel" čo bude rasť aj u mňa v boxe.
mirage
Zdravičko

Promiň tupče. Zkusím to udělat všechno podle sebe :)
Věřím, že se kytkám bude dařit dobře.
Bohužel teď budu chvíli bez internetu. Tak uvidím
tupec100
dúfam, že skúšky dopadli dobre?
mirage
Zdravim

Tak k maturitě jsem se dostal :D.. o problém méně. Jinak ke kytkám. Udělal jsem pár změn. Zapnul ofuk, vyndal pacháč a odtah dal rovnou k lampě, nová zvlhčovačka, nový roztok, kytky jsem trošku poohyval do stran, ať využijou co nejvíce prostoru.Systém jsem vyčistil. Do nádrže jsem dal filtr se vzduchováním, na čerpadlo jsem dal filtr ať se nezaserou trysky. Všecko funguje jak má, trysky fičí, kytky rostou, sice by mohly rychleji, ale vzhledem k tomu, jak jsem je stresoval tak se nedivím.

Jinak nastal problém, dal jsem asi 2 dny odstátý roztok s PH 5,9 a na druhý den to mělo 4,8... dolil jsem odstatou vodu s hnojivama a bylo 6,0 a dnes zase 4,7... strašně mi to kolísá, netuším proč a nemůžu dolívat pořád vodu, za chvíli mi přeteče kalfas :D

Kromě toho PH je asi vše v normě, lampa 60cm nad vrcholky. Teplota ve dne kolem 24°C, přes noc kolem 19°C, teplota roztoku kolem 20°C. Vlhkost je cca od 70% po 90% pořád.
mirage
jinak výška rostlin.. některé maji 23-24cm, většina ma cca 16cm..
tupec100
nazdárek

skús dať von ten filter možno v ňom je problém???
mirage
To jsem si taky myslel, zkoušel jsem ten filtr dát do nádoby.... v te nadobě jsem měl roztok ale nijak to neupravoval ani po 3 dnech... tak nevím proč by to měl upravovat v té mojí nádobě.. :D
tupec100
tak už fakt neviem

čo tak ten polystyrén???

asi blbosť

tak ten to nieje

má kontrolované pH, ktoré nespôsobuje koróziu a nevstupuje do žiadnych reakcií s okolitými materiálmi

čo všetko máš v nádobe???
LonGermaX
zdarce, ted vidim na kytkach na 99% ze maji problem s Ph zkus ho nejak stabilizovat, aby na tom kytky byly lip.Jinak gratuluju k maturite.
mirage
Ahoj

To, že maji problém s PH vím už dlouho... Problém je v tom, že buď se to PH drželo stabilně a kytky nerostly a teď začly růst, ale PH mi ze dne na den skočí z 6,0 na 4,5 a já netuším čím to může být ???

Jinak ten polystyrén bych teda neřekl, že nevstupuje do žádných reakcí :D
Je celý zelený od řasy a ze spoda je hnědý a nějaký rozleptaný, jinak jsem už sehnal slušnou náhradu, jen teď vyřešit, jak udělat díry na košíčky...
Hopík44
Zdarec hoši,

To Tupec100: proč vše z boxu pryč? Hlavně nechápu ten teploměr a hydroměr, jak by to měřil?

Bude to to PHčko, přikláním se k LonGermaXovi ale proč to takhle lítá??? Taky řeším, ale rostou a výkyvy nejsou na kytkách moc znát, spíše vůbec, hlídám to každý den.

Jestli máš vše v normách, tak hlídej jen to EC a PH a oni se srovnají, těch spoustu pokusu jim nepomohlo, zpomalilo vývoj. Dej jim klid a dobré PH.

Ať to roste !!
mirage
Jinak maturitu jsem ještě neudělal :D
Jenom jsem dělal reparaty aby mě k ní vůbec pustili...
mirage
No a jak mam zvyšovat teda PH ?? Protože mi to pořád jde dolů... a nemůžu pořád měnit a dávat nový roztok, to je na hlavu ?!? :D
Mužu tam mrsknout hydroxid draselný ?
tupec100
môžeš ale to nerieši prečo ti to lieta
mirage
To je jasné, že to nic neřeší :D
Já ke kytkám chodím celkem často, pokud nemají tmu.... Teda chodím k nim zhruba od těch 2 hodin do 23:00 tak 10x... jinak tam nechodím, protože jsme buď ve škole, nebo spim, nebo jsem venku... Takže mě vždycky naštve, že těsně než jdu spat,ven,do školy upravim PH a než přijdu, tak už je malé. Prvně mě sralo, že se PH zvyšovalo, teď se snižuje. Filtr jsem vyndal, i když jsem si 100x jistý, že to tím není. Protože už jsem ho testoval.

Když jsem používal normální hnojiva, tak to šlo nahoru, teď přidávám ten peroxid a jde to dolů...
Jinak když to šlo nahoru, tak kytky stagnovaly, teď aspoň rostou, z čeho mam velkou radost, takže je klidně budu chodit pořád upravovat.... Jenže to nejde pořád hlídat..

Přemyšlím čím jiným to může být. Mam všecko stejné jako minule, kdy to taky dělalo...
Napadá mě jen ten peroxid, jinak opravdu netuším :) Ale to je blbost ne ?

A postřik to dělat nemůže, že ano ?
Jinak docela rychle se to snižuje, na večer budu muset asi zase měnit roztok, protože jsem už dnes 2x dolíval vodu a za 2 hodiny to spadne z 6,0 na 5,4 a pokračuje to...
Důležité je pro mě to ustálit,ale nevím v čem může být problém.
Okurčák
Mě lítá PH a řekl bych že je to keramzitem. Už z toho blednou listy. Četl jsem, žes to předtim nějak řešil (převařoval atd). Na příští kolo použiju hydroton přemáchnutej ve vodě se správnym PH. 10l pytel jsem koupil za 90,- To mam na pár let..
mirage
Čus

Ja tam keramzit nemám, kytky rostou volně v košičkách... :)
tupec100
stále to lieta?

Skús dať bez toho peroxidu a ten polystyrén vymeniť možno fakt spolu oxidujú a znižujú to PH

diery tak to sa natrápiš lebo máš veľké košíky ja mám malé, čiže som si kúpil takú srandu na vrtačku čo mi vyreže presný rozmer
mirage
Ahoj

Vyndal jsem všecko, vyčistil jsem box. Myslím si, že když jsem nepoužíval peroxid, a měl jsem špatné PH, tak mi nežraly hnojiva, a někde se to tam ukládalo, na stěny, do beden, kořeny, košíčky, keramzit. A když jsem dal peroxid, tak se to všecko uvolnilo.
2 kytky jsem měl uloženy v keramzitu.

Tak jsem vyndal ten vodní filtr, keramzit jsem dal taky pryč z těch 2 košičku.

A ph mi už dnes drží celkem stabilně hodnotu 5,8.
Uvidím zítra ráno, nebo ještě večer před spaním to změřím. Ale měřil jsem to kolem 15x00 a bylo 5,8 a zatím to drží.

Jinak k tomu polystyrenu. Tu desku už mám doma, je to reklama od kolegy, co měl na obchodě. Docela hruba plastová deska, je odolná vůči teplu,vlhkosti, vodě atd. Takže super
Jinak vrhnu se na to asi zítra, nebo přes víkend. S dírama se trápit vůbec nebudu :) Protože mam násadku http://www.inaradi.com/bmz_cache/9/...age.250x250.jpg

A košičky maji průměr nahoře 8,2cm (měřil jsem to posuvným měřítkem) a mam ten vykružovák průměr 7,9cm. Takže mi tam košíčky ideálně vlezou a nemusím nic řešit.

Kytky už jsou celkem vitální, začly docela hodně růst. Každý den jim dělám "gymnastiku". Ohýbám je ručně, nepoužívám ty kolínka, moc se mi nelíbilo, jak je to ohýbá a ručně to jde taky, kytky si na to zvykly a hezky se mi rozrůstají po prostoru, kterého mam docela hodně, takže maji místa dost ,-).
Nechám je vyrůst tak na 40-50cm. Chci využít prostor maximálně, pak natáhnu síť :)

Jinak chci se zeptat na teplotu. Je to špatné, když mam teplotu v boxu přes den tak 23°C a přes noc tam mam 18°C ?
tupec100
super
už sa teším na UP s novou doskou


Teplota je ideálna ak to urdžíš tak to bude super aj tých 18 je OK ale nesmie ísť nižšie
tých 18 je dobrých po prepnutí lebo sa budú viac cukornatieť
mirage
Zdravičko

zítra bude UP ohledně desky, zítra se na to vrhám, už ji mam doma :). Tady foto kytiček, rostou každým dnem líp a líp.
PH mi pořád strašně klesá, ale už jsem si zvykl pořád ředit roztok. Rád se o ně starám, takže mi to vůbec nevadí a PH mam kolem 5,6 - 6,0 :)
Teplota ve dne 24°C vlhkost 80-90%. Teplota v noci 18°C +- a vlhkost 80-90% držím ji stejně. Tak 5x denně větrám místnost, aby dostaly čerstvý vzduch. No začal jsem dělat vše tak jak jsem pěstoval venku. Bohužel to musím říct tak, že když jsem postupoval jak tady lidi na groweru a přestal jsem přemýšlet svým rozumem tak ty kytky nerostly. Už si jedu zase svoje :) a jde to vidět i na kytkách. Tady foto z dneška.
mirage
Co na to řikáte ? Pořád si myslíte, že bych to měl vyhodit, jak mi psalo tak 5 lidí ?:)
Okurčák
dobrá práce..jen tak dále..
mirage
Mam otazečku.
EC držím stále kolem 1,0...
U WW je známo, že má radši takovou hnojivovou dietku. Chci se teda zeptat, jestli mohu už EC zvednout ? A na kolik. Díky..
Hlava
citace:
Původní příspěvek od mirage
Tak 5x denně větrám místnost, aby dostaly čerstvý vzduch. No začal jsem dělat vše tak jak jsem pěstoval venku


Tomu nerozumim , 5x denně větráš ?? Nemaj mít min 20x vyměněnej objem přestirny za hodinu ?? To jsou jak velky po tech 23dnech růstu ?? Dietu jim nedávej pust jim trochu vzduchu .
EDA45
citace:
Původní příspěvek od mirage
Zdravičko


Teplota ve dne 24°C vlhkost 80-90%. Teplota v noci 18°C +- a vlhkost 80-90% držím ji stejně.

Čau.Jeď si to samo podle svýho,ale 80-90% vlhkost je zbytečně vysoká i na prcky bez kořenů..Ubral bych na zvlhčovačce,na listech musíš mít permanentně vodní film a kytky to dusí a brzdí.listy musí dejchat,odpařovat..Ganja neni tropická kapradina..
Vlhkost cca 60-65% by byla bohatě dostačující na takhle velký kytky..
tupec100
presne tak kytky sú už dosť veľké na tak veľkú vlhkosť
hnojenie mal by si trochu pridávať ale keď ideš presne podľa tabuliek nieje čo riešiť. možno trochu viac 1 a 3

Ako sú na tom nové listy?
mirage
Ahoj

Nejedu podle tabulek, řídím se jen podle EC....
Vlhkost už jsem snížil. Taky jsem si říkal, že by neměly byt kytky pořád mokré, ale nejsou, tak podle toho se řídím.

Dnes zkusim nahodit EC 1,3 - 1,4

To Hlava:

Mam to ve velké místnosti a nechápu co má výměna vzduchu společného s větráním ???? Když mám místnost která má 30x více m3 než stan, navíc z té místnosti do další nemám dveře, celkově nemám nikde po domě zavřeno a chodim sem a tam.Čerstvého vzduchu tu mám dostatek a větráno je tu už tak hodně a ještě jim navíc větrám. Snad mi nechceš tvrdit, že mam dát v zimě -5°C přítah ven, aby měly kytky čerstvý vzduch ?!?
tupec100
Hlavu si zle pochopil on hovoril o výmene vzduchu v boxe nie v miestnosti.

A v akom pomere potom dávaš 1,2,3

ale určite to môžeš dať na tých 1,4 nemalo by sa nič stať
mirage
No to spíše on mě špatně pochopil a kdyby četl celý dred, tak by zjistil, že mam kvalitní odtah a výměna vzduchu v boxu bude určitě vícekrát než 20, protože mam silnější odtah o trošku, než by měl být...

Jinak i takhle nechápu spojitost s výměnou vzduchu v boxu a větráním... když mam doma čerstvý vzduch a více méně tady někdo pořád chodí a je tu vyvětráno pořád tak nevím jak jinak, bych měl kytkám pustit více vzduchu, když už tak chodívám otvírat okna do té místnosti ? Já myslím, že vzduchu, kyslíku maji dostatečně :)

Jinak 1,2,3 nedávám v poměru, když jsem pěstoval OUT tak jsem si vytvořil svoje ředění a pár vychytávek na které jsem přišel a jak vidím, tak se mi to vyplatilo i teď :)

EC jsem dal teda na 1,35 a PH mam 5,7
Teplota přes noc 19°C (zapínám před spaním radiátor)
Teplota přes den 23°C
Vlhkost den i noc zmenšena na 60%
Lampa asi 45cm nad vršky rostlin
Výška rostlin od 23-26cm.
tupec100
prezraď recept prosím

asi si už všetko vychytal

nene ešte polystyrén a potom to bude všetko OK
mirage
Nevím, možná někdy později. Problém toho, že jsou tak malé na 23den byl ten, že tohle je můj první indoor a 90% věcí jsem dělal tady podle groweru.. A šlo to špatně. Nic proti vám, myslím to obrazně. Když jsem asi 4-5 let pěstoval aktivně OUT, experimentoval jsem hodně a spoustu věci, poznatků, výsledků jsem si zapisoval do knihy. Musím říct, že po těch 5ti letech je už docela hrubá... Kytkám jsem nechtěl dát sbohem, i když bude částka za elektřinu velká, je mi to jedno. Začal jsem zase všechno dělat podle sebe a výsledky se dostavily do 2 dnů...

Proto tady nechci psát moje zkušenosti, poznatky atd. protože tady na groweru je tolik infa a 50% z něho je zavádějící. Takže kdybych to tady napsal, nemělo by to takový význam.

Polystyren už je pryč :) před 10ti minutama jsem to konečně vyměnil ,-)
Mam vždycky pujčený foťák, akorát teď ho nemám, asi to nafotím večer.

Takže bych řekl, že už to je vychtané na 90% :)
Ale PH už drží celkem stabilně, ale pořád cca co 1 den spadne o 0,2, už to není tak strašné, ale na tohle jsem ještě nepřišel.
mirage
Pokud to čte nějaký moderátor.

Chtěl bych poprosit, jestli by šlo přepsat název Big bud na Black widow byl bych moc rád.
mirage
Jinak mám otázečku pro více zkušené. Co vyzkoušeli už nějake hnojiva. Na další kolo chystám jiné hnojiva. Potřebuji poradit, které z nich bude asi nejlepší varianta. Takže přemýšlím o těhhle, s některýma mam zkušenosti v hlíně, ale ne v aeru.

1. Metrop
2. Bcuzz Atami
3. Canna
4. Hesi
5. General Hydroponic
6. Jungle in da Box

a libily se mi doplňky od GROTEK. Tak prosím prosím o radu :)
EDA45
citace:
Původní příspěvek od tupec100
Hlavu si zle pochopil on hovoril o výmene vzduchu v boxe nie v miestnosti.

A v akom pomere potom dávaš 1,2,3

ale určite to môžeš dať na tých 1,4 nemalo by sa nič stať


Mirage to pochopil dobře,špatně to tu chápe někdo jinej..On nepsal že větrá oknem 5x denně v boxu..,ale v místnosti
Mirage jede v boxu kde má odtah 350m3/h,jinými slovy se mu vymění vzduch v boxu 120x za hodinu,když by mu odtah jel při světle nonstop..To že větrá místnost 5x denně je jedině plus..a box tak může nasávat čerstvej vzduch z vyvětraný místnosti..
mirage
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Mirage to pochopil dobře,špatně to tu chápe někdo jinej..On nepsal že větrá oknem 5x denně v boxu..,ale v místnosti
Mirage jede v boxu kde má odtah 350m3/h,jinými slovy se mu vymění vzduch v boxu 120x za hodinu,když by mu odtah jel při světle nonstop..To že větrá místnost 5x denně je jedině plus..a box tak může nasávat čerstvej vzduch z vyvětraný místnosti..


Dík Edo, jsem rád, že se někdo jako ty připojil k mému dredíku.
Aspoň v tom nejsem sám, přesně tak jsem to myslel. A dokonce mam ten odtah zapnutý pořád, takže o výměnu vzduchu fakt není nouze.
Ale co k Hlavovi, zdržím se komentáře.
tupec100
celkom zaujímave čítanie

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=1

ja som za metrop tiež čakám kedy mi dôjdu AH
Eclips
citace:
Původní příspěvek od Madmax
... nejdou mi mazat posty, sry


Nové opatření G.cz - mužeš jen přes MODy
tupec100
ako pokračuješ už je to tip-top teším sa na UP
LonGermaX
jedu canna aqua a ph drzi fest stabilne a slozky jsou vyvazeny A+B rust plus A+B kvet k tomu korenak od canny a pk13/14 a enzymy od ATAMI a nemuzu si stezovat. Doporucuju budes s tim spokojeny po strance ph a vytalite kytek.
mirage
Zdravim lidi

Omlouvám se, že nic nového, kytky se na chvíli stoply, měnil jsem jim pár věcí a bohužel jsem nebyl doma a můj bratr se na to pěkně vysral a nehlídal PH....

Mam jeden dotaz. Kolik mikronu musí mít sítko, aby ním neprorostly kořeny, ale aby voda přetekla ?dík

Hned zítra pokud mi to vyjde dam UP.. :)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od mirage

Mam jeden dotaz. Kolik mikronu musí mít sítko, aby ním neprorostly kořeny, ale aby voda přetekla ?dík



http://www.folie-plachty.cz/?netkane-textilie,19
mirage
Ahoj Hlavo

Po pravdě už nemám moc energie na to něco řešit. Ptal jsem se na něco, čím proteče voda, ale kořeny ne... Četl jsem o te netkane textilii, voda ní opravdu proteče, ale kořeny nevím, nikde to není napsnáno. Pokládá se třeba pod okrasné skalky a pod ní nic neroste jen kvůli toho, že nepropouští slunce ani UV atd.

Mě spíše šlo o to, co mam dát do díry z boxu kde mám kořeny, aby mi nepadaly zbytky kořenu do vody, protože mi pak všude plavou a to já nechci :) Jenže když tam dám nějaké sítko, tak aby mi tím sitkem pak neprorostly kořeny. :)

Jinak dnes jsem dal kytky na roztok čistá voda + florekleen, nechám jeden den. Pak už roztok bez peroxidu s enzymy na pár dní a asi přepínám :)
Okurčák
myslíš že netkanou textilií kořeny prorostou? Schválně zkusim...
WAMParjan
palec nahoru pro nejneduležitější tread na groweru 12 stranek plku a řešení pičovin a kytky ještě ani nejsou přepnuté ? WTF vypadá to spíš jako blog neschopného pěstitele sorry už sem si musel ryjpnout . .první sy postavíš system na piču a potom se divíš že je na piču . . .

PS celý mi to tu pripomíná ic mag :)
Majky-man
plky? Pro tebe mozna jo ale kdo zavcina tak hoo zajima jaky problemy kdo resi jak je resi atd.. System na picu tak se pochlub ty jak by jsi takovy system postavil? Hlavne ze tam vsichni mate ultimate fighter a podobne picoviny ale ze by jsi poradil to by te nekdo musel prosit.
Hopík44
citace:
Původní příspěvek od Majky-man
plky? Pro tebe mozna jo ale kdo zavcina tak hoo zajima jaky problemy kdo resi jak je resi atd.. System na picu tak se pochlub ty jak by jsi takovy system postavil? Hlavne ze tam vsichni mate ultimate fighter a podobne picoviny ale ze by jsi poradil to by te nekdo musel prosit.


Hezky napsáno, ještě líp by to znělo! Palec nahoru
dlouhán
citace:
Původní příspěvek od mirage
Ahoj Hlavo

Po pravdě už nemám moc energie na to něco řešit. Ptal jsem se na něco, čím proteče voda, ale kořeny ne... Četl jsem o te netkane textilii...


netkaná textilie bude dobrá volba. kořeny sice prorostou, ale bude jim to sakra trvat.
good luck ;)
vstane
MESH nerezová filtrační tkanina tou ti to neproroste určitě
mirage
Dík hoši

Zítra nebo ještě dnes bych mohl mít trošku čas na UP. Mám teď osobní problémy, tak nemám na tohle čas. Ale kytkam se daří celkem dobře, trošku je ohýbám a lámu, aby nerostly do výšky a už mi zaplnily skoro celý prostor a maji +- 30cm. Fotky a vše okolo snad večer. Zatim
Hlava
citace:
Původní příspěvek od EDA45


Mirage to pochopil dobře,špatně to tu chápe někdo jinej..On nepsal že větrá oknem 5x denně v boxu..,ale v místnosti
Mirage jede v boxu kde má odtah 350m3/h,jinými slovy se mu vymění vzduch v boxu 120x za hodinu,když by mu odtah jel při světle nonstop..To že větrá místnost 5x denně je jedině plus..a box tak může nasávat čerstvej vzduch z vyvětraný místnosti..



Takže prosim mody aby přepsaly FAQ , stači 5xdenně vyvetrat mistnost ve ktere jsou kytky , super tečka . Když měni 120x vzduch v jedny mistnosti v kterej je box , tak pořad měníš ten samej vzduch bez CO a proto mu to roste přes měsic a ma to 25cm velky . Jo jen tady všem porad , ja jdu na dovolenou...
Hopík44
Hlavo, on to myslel tak že v boxu mění vzduch jak píše ale k tomu ještě vyvětrá oknem místnost kde je box umístěn aby vyměnil vzduch v místnosti a dopřál tak kytkám čerstvý vzduch který nasaje přítah, respektive odtah do boxu.
Asi tak!
mirage
Já nevím. Tak jsem blbec já nebo někdo jiný.

Psal jsem, že box je umístěn v pokoji, v baráku 7+1 s obrovskýma mistnostma, mezi místnostma nemám dveře. Přísun čerstvého vzduchu je permanentní, protože větrám ručně a taky mam pořád otevřené okno v druhé místnosti (ložnici). Já moc dobře vím, proč kytky rostou měsíc a mohu za to sám, ale větrání s tím nema nic společného. Pochybuji, že někdo větrá více než já... O tom už debatovat nebudem. Dnes přidam fotky a popíšu co a jak se udalo, měl jsem velké osobní problémy. Takže se omlouvám těm pár lidem, kteří za mnou stojí a dělám to jen kvůli vás. Takže večer nazdar ! :D
mirage
Zdravičko

Tak se konečně hlásím. Kytkám se už daří docela dost dobře :D po těch špatných začátcích :D. Větví se hezky, listů plno a mezery mezi patry jsou 0,5 - 1cm.
Ph držím stabilně na 5,7
EC se snažím držet na 1,3, protože jsem tam solil 1,5 a na některých listech se projevilo přehnojení.
Lampu mam cca 60cm nad vrchy rostlin.

Před 3mi dny jsem dal kytky na 24 hodin na roztok vody + florekleen.
Peroxid už jsem přestal používat a jedu zase s enzymy.
Postřik davam vždy 2 minuty před zhasnutím.
Už se budu muset vrhnout na vyrobu sítě, nebo koupím nějakou v GS.. :D
Kytky se snažím hodně ohýbat, ale maji už 35-40cm. Takže to asi přepnu, chtěl jsem velké kytky, tak mi to nevadí :)
Přikládám nějake fota. Zvlhčovačku už jsem úplně ubral, jen aby trošku pomahala :D.
tupec100
už si to prepol? daj aspoň jednu fotku prosím


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma