Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

 
Skleník - základy pěstování, rady, tipy - Klikni zde pro originální téma
SSSuper SSSkunk
Nazdárek....
Tak jaképak máte zkušenosti s pěstováním INOUTDOOR???co děláte proti plísni????? jakpak vychytáváte výšku????mám na zahradě foliovníček a je to príííma a co vy?????
AwS
Ja sice nevim, ale docela bych rad vedel jestli je lepsi sklenik nebo foliovnik. Co myslite?
SSSuper SSSkunk
No tak to nevim,ale asi je lepší skleník....já mám foliák jenom kvůli tomu že nejsou love..jakmile budou,tak postavim určitě skleník:-)
COBBA
Ja bych rek ,ze foliovnik a to hlavne proto ,ze je to bezpecnejsi - nejni tolik videt ,co v nom roste.
carlos
Cobba, to mi vysvětli... já bych řek, že ohledně bezpečnosti to vyjde na stejno. Oboje je průhledný...

U fóliovníků vidím největší potíž s horkem. Za parnýho dne se tam udělá neskutečný vedro, takže foliovník je třeba pravidelně checkovat a případně odkrývat celý stěny. Pak je taky obvyklý, že kytky se úplně vymknou kontrole a tvá naprojektovaná výška nestačí :)...
SSSuper SSSkunk
s to bezpečností...na foliovníku mám neprůhlednou folii= nejni tam vidět pomalu ani člověk když je uvnitř...a myslím že by to šlo vychytat aji se skleníkem.....s vedrem..mám tam udělaný otevírací okna na střeše sou skoroi celý léto otevřený..takže je to v pohodě(ale než sem je udělal tak mi zhnila půlka ůrody,ale chybama se člověk učí.....s tou výškou si nevím moc rady zatím štípu vo sto 6 a pak to ohejbám,ale chcu letos zkusit hodit nějaký kytky do květináčů...třeba ty vyjde.........
AwS
Takze kdyz neco hodim pod folii tak se nemam bat a hodne strihat? Kamos ma kyticku cca 7cm vysokou a uz tam jsou ctyri patra (Belladonna). Ptal se jestli to ma zastrihnout i kdyz je tak malicka. Co myslite? Sorry ze tady s tim votravuju, vim ze zastipovani je popsany jinde.
řekl bych že zašipovat nad třetím-pátým patrem poprvé....pak asi tak po 3 tejdnech sestříhnout všechny vrcholy,a pak zase po 3 tejdnech...je možno i po dvou....tak bych řekl že je to nej..ale asi je to možný i dřív,ale mně docela dlouho na kytkách trvá než se zase spamatujou a začnou zase růst .....to je asi tak 6 dní.......nevím já pěstuju outdoor...ale jak říkám zaštipování zde,tak je to pro skleník...tak asi optmimální....no mnoho uspěchů...
Dr. Lecter
V skleníku sa mi darilo so značkou FLO, ale aj EUFORIA bola dobrá a v Bratislave sa o nej hovorilo ešte viac než rok a bol to príjemný pocit dozvedieť sa o nejakej supertráve od niekoho cudzieho a len ty vieš že to bola tvoja produkcia. ALE! Môj fóliovník mal výšku asi 4 metre a keby mal 5m ešte stále by bol malý! Potom to musíš lámať a priväzovať a je s tým koooopec problémov. Skleník nedoporučujem, radšej použi Agrofóliu s UV stabilizátorom. Zabezpeč kvalitné vetranie kvôli plesniveniu vo veľkom teple a vlhku. A hlavne sa neboj strihať, to rastie doslova pred očami, aj keď zo začiatku môžeš zapochybovať o tom raste. A medzi rastlinami nechaj medzery kľudne aj dva metre. Myslím, že to ku koncu rastu oceníš. Ja som nechal len meter a bez mačety som sa tam ani nepohol. Dva metre od teba si ma mohoj počuť, ale vidieť určite nie. Prales. Zameraj sa na nízke odrody, v záhrade mi to bežne dosahuje 4,5m a to strihám! A nikdy nepestuj niečo neznáme a bez mena, to je strata času. Ja sa zameriavam na ohlasy z Cannabis Cupov. Hnojím sračkami z holubníka, žiadna chémia.
Aštar Šaran
já jsem ve skleníku dopěstoval včera mati dělala čístku a vyškubala mi všechny kiti co jsem měl připravený na outdoor. Takže můžu pěstit zas a zas od začátku.
Aštar Šaran
je to no name- (tak jsme si to pojmenovali "NAŠE"). Docela to kopří.
sandoz
Skleník jsem skoušel dvakrát, ale vždycky jsem měl problem s molicema. Tak sem vzal kytičky pěkně na vzduch, ofouknul je chemkou a bylo po problému. Outdoor je lepší.
sandoz
A když už ve skleníku, tak se vyvaruj pěstovat s čimkoliv jiným - plísně!!!
sandoz
Zaštipuj! Zaštipuj! Zaštipuj! Omez přísun hnojky.
Jeliman
ALe záleží na odrůdě, protože druh je dán a když roste tak budtě rádi že neumíra, no třeba když už je hodně velká tak ustrihnout cást větve, takové jsem měl problémy minulý rok.
shwit
mam na ukazku par fotek skleniku a jeho obsahu.
sklenik je naprosto jednoduche konstrukce z peti skel a a nekolika kusu dreva+hrebiky a lepenka

uvnitř je bb,bebe a gws
shwit
a takhle to vypada z blizka.to sko jeste nabarvime,aby svetlo propoustelo,ale neodrazelo:)
ali_01
Jestli je někdo z Jirkova a má tady někde outdoor tak má asi po něm...Včera sem byl na zahrádce,mám 1 kytí ve skleníku(už se ohýbá o strop a jěště nevylezly paličky...) a začala nehorázná bouřka s kroupama jak pingpongový míčky,vítr jak prase...Nevíte jestli to bylo i v Chomutově???
kernelerror
me jde sklenik suprove... :D jako kazdej rok... ;)
v podpise je odkaz na letosni sadbu... :D :D
Kristl
molice sou sviňuchy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
takže spíš venku
lister
ja pestuju letos ve skleniku podruhy a s vysledkama sem docela spokojenej :) Moje postrehy jsou zatim ty ze je potreba fakt zastrihovat, ale to zas zalezi na odrude. Ja mam skusenosti jen s Hererem a OrangeBudem ;) Kazdopadne to chce vetrat nebo ja to mam vyreseny tak ze je mam u otevrenyho bocniho (ne stresniho) okna takze kdyz fouka vetrik tak je to pekne ofukuje...
hexamin
skleniky su ook:-)
http://www.overgrow.com/article/21/2
wolverin
2 hiddenkiller - ja pestujem v skleniku, mam v nom celkom velke mravenisko ale mravce zatial rastlinu nechali napokoji, tak neviem..
2 WtF - hnojil som kuracincami a ziadne musky sa netvorili a ani mi nic neozrali :) jedine co mi vadi ze som mal asi slabe vetranie - klasicke bocne dvierka. ked som chcel nejaku stonku ohnut hned praskla, niektore tensie boli ako zo skla :( skusim buduci rok dat dnu aj nejaky ventilator..ma s tym niekto skusenost?
onrejblesk
jo lidi taky sem si dal 5 kyticek no namy do skleniku ale muzu mit only small misto jenom roh skleniku jinak mi to fotr vyhodi tak sem dal 5kyti ny 1x1m a pocitam ze tam necha jen jednu samici jestli vyjde
(n)owar
zdraviiim vas...chtel jsem se optat, kdy sazet..?asi drive, ze?
rela
No já už jsem zasadil... Ještě nevylezly, ale bydlí :-)
onrejblesk
2 All: try skleniky soáu vase a neboi se o ne podilite s rodinymym prislusniky??ma nekdo skusenosti s fanatickym fotrema kterej pestuje okurky a takovy ty picovinky a ze skleniku uvolnu jenom mistecko 1x1m??
Norton
Vubec nechapu jak nekdo muze sklenik nedoporucit! je to naprosto hustej mazec.
Pepan
To Norton.: Přesně tak. Já už jedu skleník 2 roky a je to nejlepší co znam. Když prší-pohoda a když ne tak taky,navíc je v něm pořád teplíčko. Akorát pozor na vlhkost-Tvoří se plíseň. Jinak skleník vřele doporučuju...
onrejblesk
jo jen je tam jedina newyhoda ale to asi ve wsem outu pac kdyz se mi kytka velikosti listku(fakt posycho ve skleniku) lehla tak vsechny listky polezeny na zemi mi nekdo bo neco sezralo
Finwee
tak sem letos taky dal poprve do skleniku, a je to fakt BOMBA.
Mel sem doma od zacatku brezna kyticky na predpestovani a pak mi je mamina dovolila dat do jejiho greenhousu :D . Uplne se tam rozjely a po zastrhnuti mi delaj pekny kericky :love: . Nejvestsi pecka ale byla kdyz mi moje 80 leta babka rekla ze si tu marijuanu mam dat k ni aby ji tam ve skleniku nekdo nenasel. Kam na to ty seniori chodej?<:p:
Tubba
Cusz busz all, hele mel bych dotaz....chci rozjet mensi foliovnicek (tak 5,6 kytek) u sebe na zahrade...rad bych vedel co si mysli zkuseni pestitele o pouziti pouze prusvitny folie ( nee takovyty klasicky zahradkarsky pruhledny,ale spis matny), ponevadz pruser je v tom, ze je to docela videt vod sousedu a tak bych nerad, aby mi to sklidily chlupaty, aniz by sely. Myslite, ze budou mit dostatek svetla? Senx for help....
2not
Jsem tady nowej tak me napadlo pridat hned nejakej uzitecnej prispevek/--->Jak se zbavit ruznych skudcu ve skleniku?
hledejte odpoved na
http://www.zahradkari.cz/czs/rady/b...a%20rostlin.htm

Doufam ze to nekomu pomuze cau

:afro:
2not
To me taky((: zkusim to nekde zjistit taky jedu ve skleniku...

Zajimalo by mne jestli by mohl kytkam prospet foliovnik za oknem.Ma s tim nekdo nejakou zkusenost? Z hora bych jim poustel co2 podle
----> http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=1536
je fakt malickej melo by to kytkam stacit...
onrejblesk
tak tu mam novy fota ze skleniku je to foceny tak pred 3 tejdnama ale to je jedno aspon neco jo a ustipavam to skoro kazedj obden a je to kytky jako krava HALUZ
V tomto thredu se pokusím popsat základy pěstování ve skleníku..:)

Předně je třeba říci něco o sklenících všeobecně. Je to velmi užitečný nástroj pro pěstování (nejen konopí), který má však svá daná pravidla, která je nutno dodržovat..

Skleník se obvykle jednou ročně před zimou řádně přeryje, vysíří sirnými knoty, nebo vykouří tabákem a zároveň by se také mělo aplikovat vápno (nebo Dursban) posypem proti půdním škůdcům. Skleník je dobré udržovat čistý, bez hnijícího materiálu a nánosů prachu na skle z venku i zevnitř..

Tohle je nejzásadnější pasáž od člena Tibeth, který se problematikou skleníků zabývá ve svém threadu a vesměs se vším souhlasím, až na tu část o tom, že kytky v květu potřebují minimum zálivky, spíše méně až minimum zálivky bych napsal. Je to dost o povětrnostních podmínkách a celkové vzdušné vlhkosti. Například já jsem letos moc nezaléval v růstu, aby to nerostlo jak blázen a stejně to rostlo jako blázen. V létě bylo deštivě a studeno, čili dostatek vzdušné vlhkosti a málo odpařování, zato babí léto, kdy 2. října bylo 25 stupňů, bylo neobvykle teplé a kytky chlastaly jak o život..

Každopádně na konci květu (poslední 4 týdny) dávat zálivky opravdu jen nutné minimum..

Převzato od Tibeth: "Ve skleníku je udržení nízké vlhkosti v době květu nejdůležitější věc.
Skleník samozřejmě nevětrá tak dokonale, jako když venku fouká
vítr, ale zato do něj neprší. Jediným regulátorem vlhkosti jsi Ty sám.
Pricip je velice jednoduchý - přestat včas zalévat.
Jakmile se totiž kytka přepnena květ, spotřebuje již minimum vody.

V období růstu udržujeme hlínu stále mírně vlhkou, protože když se
do skleníku opře letní slunce a je velice vysoká teplota květiny se
vypařováním vody ochlazují a spotřebují jí více. Hlavně potřebují
mnoho vody pro transport živin a ke stavbě nového pletiva. Voda
se váže na horký zduch, který ji neustále odvádí ze skleníku.
Z rozpálené hlíny se voda velice rychle vypařuje. Přez léto nebyl
problém narvat i 8 konví vody na jedno zalití a to obden. Nyní
zalévám půl konve na týden a to jen rostliny, které jsou teprve
v ranné fázi květu. Jako Safari Mix.

Nejdůležitější je vystihnout, kdy rostliny přechází z růstové do tkz. klidové doby. Mají již plně vyvinutý kořenový systém, a vlivem fotoperiody, pohlavní dospělosti a změnou počasí se začnou připravovat na květovou fázy. V tu chvíli je přímo nutné zmírnit zálivku. I to květinám pomáhá, aby co nejlépe vykvetli a zachovali svůj rod. To platí téměř u všech rostlin. Některé rostliny, jako třeba hořec, je přímo nutné nezalévat, aby přepnul do květové fáze potřebnou pro jeho reprodukci. Naše milovaná rostlina je teplomilná a tudíž na méně vody vybavená. S příchodem podzimu se už přebytečná voda ze skleníku mnohem hůře odvětrává, proto se musí začít včas. Počítej tak kolem půlky srpna. Když už víš, že bude jen pár dní horko (nebo hlásí špatné počasí) je třeba přestat zalévat úplně. Tak aby hlína stačila vyschnout a později tak pohlcovat přebytečnou vlhkost. Funguje jako houba. Největší průser je, když Ti voda kondenzuje na stropu skleníku a kape dolů na rostliny. To je špatné i za horka, kdy se vlivem kapek na listech rostlina spálí, ale mnohem nebezpečnější když Ti kápne do již kvetoucích kytek. Minimální pohyb vzduchu + vysoká vlhkost = základ plísně. Všechny stěny uvnitř skleníku musí být na dotyk suché. K podzimu se zvyšuje relativní vlhkost vzduchu, která je dostatečná pro výživu kvetoucích rostlin i bez mokré hlíny. Pokud má květina vody málo začne ji využívat nejprve ze větších spodních listů, které začnou zloutnout a opadávat. Není to na škodu. Naopak. Je to známka toho, že rostlina přestává vodu vypařovat, ale začne ji transportovat do vývinu květu. Květiny tak v boji o přežití nasadí na co nejlepší paldy, pro zachování druhu a co největší množství účinné pryskyřice, která brání dalšímu odpařování. Mám vyzkoušeno, že konopí bez vody v květové fázy prostě jen tak nezvadne. Mám na mysli samozřejmně outdoor. A je sto krát lepší, jim když tak nějakou vodu občas přilít, než mít ve skleníku velkou vlhkost. V takovéto fázi podzimu, je nejlepší zalévat za slunečného počasí, když je trochu vítr a mít otevřené co nejvíce ventilace. Tedy dveře, okno i průduchy. Květiny si vezmou tolik vody, kolik potřebují a zbytek se odpařuje a ihned mizí ven.

Rostliny by měly mít kolem sebe prostor, tak aby mohl kolem nich
co nejlépe proudit vzduch z větracích otvorů. Které je dobré mít
v protilehlých částech skleníku. Vždy kromě deštivého počasí
větrat. Hlavně pokud fouká vítr, rostliny posílíte a ještě se
odpařuje přebytečná voda. Bylo by ideální mít ve skleníku
el. větrák, ale to je pro většinu lidí přebytečný přepych.
Proto takto.

I já měl ve skleníku jiné druhy rostlin, rajčata, okurky, papriky a tak.
Z čehož samozřejmě nejnáchylnější na plíseň jsou okurky. Je dobré
napadené listy neustále likvidovat, aby se tak co nejvíce prodloužil
její život. Okurková plíseň, ale na konopí nepřejde. Samozřejmně čím je větší počet rostlin ve skleníku, ať už jakéhokoliv druhu, zvyšuje se množství vypařované vody, nutnosti zalévat a snižuje se proudění vzduchu. Proto je lepší většinu užitkových rostlin zlikvidovat ještě před plnou květovou fází konopí. Pravda je však taková, že se mi nikdy nepotvrdilo, že by se ostatní rostliny nějak negativně na trávě podepsaly.

Snad nemusím zdůrazňovat, že v takovém to počasí a květové
fázy je nevhodné čímkoliv palice stříkat, či se jich dotýkat.
Vlhké a slepené listy k sobě jsou pak živnou půdou
pro věškeré plísně."
Závěrem si to trochu shrňme, pro pěstování ve
skleníku jsou podle mě nejdůležitější tyto faktory :

1) později sadit - toto je základní pravidlo pro pěstování ve skleníku, podle výškového potenciálu odrůdy se dá vysadit od června přes červenec až do srpna!! pro všechny nedočkavce, AF můžete samozřejmě dříve:)
2) s rozumem hnojit..
3) sledování vlhkosti, včasné snížení zálivky..
4) maximální větrání v dobrém počasí a při větru...
5) udržet prostor mezi rostlinami..
6) odstranění všech přebytečných věcí a rostlin, které vylučují vodu
(kýbl s otrhanými listy, plevel, plná konev vody, jiné rostliny)..
7) odstraňování suchých či napadených listů
8) zabránit dotyku se sklem a nedotýkat se palic...
9) raději nezaštipovat (nebo pak ošetřit štěpařským voskem),
v zaštíplé části a listnatých palicích se tvoří plíseň nejčastěji...
10) vhodné jsou i lapače hmyzu, tzv. lepové pásky určené do skleníku (indikátor napadení a zároveň účinný zabiják hmyzu)..
11) chytře zvolit genetiku, která se hodí do skleníku
12) kdo má možnost a peníze plácat elektrikou, tak stojanový ventilátor je neocenitelný pomocník (zhutňuje větve a rozhání vlhkost)..
13) pohybový alarm ve skleníku a zámek na dveřích je dobrá investice do 500 Kč (já jsem měl návštěvu tak 3.týden květu, poté, co jsem těm pár lidem, co o skleníku věděli, řekl, že tam je nově zámek a alarm, už se nikdo neukázal (nechtěl jsem načapat a mlátit kámoše a většinou to je kamarád !!, cizí člověk má strach a nezná situaci, když to není sprostý zloděj, nebo někdo na tip)..
14) důležité je promyslet, jak svítí přes den slunce (jestli něco dělá stín, atd..) a podle toho zasadit.. V podstatě sázet co nejvíce na sever a ohýbat na jih. Já jsem kytky směroval opačně a tu hlavní část jsem pak měl odpoledne v polostínu, protože jí stínily zadní kytky, které nešly nikam ohnout..
15) schopná genetika se neuvěřitelně rozroste, proto je potřeba na to myslet předem a nechat mezi kytkami dostatečný prostor (ideálně 1-2 metry)..

Rád bych zdůraznil důležitost PREVENCE proti plísním (polyversum, bud rot stop, atd.) a proti sviluškám a jiným škůdcům (lepové desky, BAC, biool, nebo nějakou chemii jako Omite OD!!! počátečního stádia rostliny..

Také je nutno zopakovat, že důležité je vysadit kytky do skleníku až někdy koncem června, začátkem července (stejně to přeroste..). Mně to přerostlo neuvěřitelně, kytky by opravdu měly kolem 4 metrů, kdybych nezastříhával..

Protože ve skleníku moc nefouká, větve jsou často slabé a neunesou tíhu palic v pozdějších fázích květenství, proto vázat nebo používat podpůrnou síť.

Plíseň je největší nepřítel, proto co nejméně zaštipovat (poraněné místo je více náchylné k plísni). Já bojoval polyversem, bud rot stopem, všechna okna i dveře dokořán, stojanový ventilátor jel nonstop a stejně to začalo hnít jak blázen posledních pár dní květu (nutno dodat, že jen jeden model ze dvou, druhý byl odolnější, ale také lépe situovaný, vepředu u dveří, kde foukal vítr i ventilátor). Při 100 procentní vlhkosti se moc nezmůže (ceresit nefunguje, možná nějaká brutální odvlhčovačka by něco zmohla, ale ta stojí od 5 tisíc výše a žere nesmysl). Zásadní je samozřejmě také zvolená genetika, spíše indiky to vydrží)..

Závěrem bych vše rád shrnul. V podstatě se vše točí kolem správného (pozdějšího) zasazení, aby kytky nepřerostly a udržení nižší vlhkosti v květu (stejně to bude plesnivět, jde o to kolik..). Skleník je prostě specifický instrument pro pěst a často dost zákeřný, protože plíseň a výskyt škůdců je téměř 100%, nicméně když se to uhlídá, tak výnos a kvalita je bezkonkurenční..
r-man
Vim ze je to starej thread, ale mozna by na to odvetravani a rizeni klimatu ve skleniku pomohlo: http://grower.cz/forum/showthread.p...680#post1059680


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma