Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 2 3 [4] 5 
Marihuanová politika (legalizace, dekriminalizace, etc..) - Klikni zde pro originální téma
Dude
spamming :D - hlasujte zde pro pro Vás optimální variantu ;)
http://grower.cz/forum/showthre...=&threadid=5998
Landrover
Kurwa ze ty fizli nevedia pochopit ze to nieje droga!
Dude
landrover - ale jo, je to droga :p: jako dalsi desitky (stovky?) latek, ktere bezne pouzivame :wink:..
kolumbijec
ja si dekriminalizaci predstavuju ze si kazdej bude moct pestovat brko pro sebe "a nejblizsi okoli" (-citace paroubka). a abych se nebal vyjit ven s filmakem brka.
legalizace by znamenala prodej jako v holandu nebo ve svycarsku. drogova turistika. kazdej by si to mohl jit koupit do shopu jako ciga.

2dushit:
"Jako idealni se mi jevi svycarsky model - specializovane prodejny( vazane specialni povoleni na pesteni i prodej) vstup od 21 a pouze obcanum CR, tresty za poruseni." - ale o tom se bavim. aby se brko nedostalo mezi kazdyho. prece si nemyslis ze kdyz zakazi prodej lidem pod 18 tak ze si to lidi pod 18 nemuzou koupit????? at uz diky "hodnymu" prodavaci nebo proste reknou starsimu kamosovy. (viz ciga a alkohol)
adihash
Souhlas s Kolumbijcem. Stačilo by jen, aby pěstování pro vlastní potřebu nebylo trestný-nemusí se to hned povolit k distribuci. I když je hulení společensky málo nebezpečný, přeci jen by jeho legalizace nutně nějaký problémy přinesla.
sklerotik
Proč legalizace? => Od jistý doby jsem přesvědčenej že kriminalizace drog vznikla jako nápad dyleru(budoucích) a mafie podle jednoduchýho vzorce => lidi drogy chtějí a budou chtít a kriminalizací stoupne jejich cena + odstraní se veškerá konkurence => strašák drog už nikdy nedovolí je legalizovat a z toho plyne jednoduchej závěr => věčný příjem pro maf....:o
Co se stane když legalizujeme? => zarazíme jim ty příjmy peněz což bude good
A hloupé obavy, že se všichni zfetujou domrtě? Hmmm už se vidím jak si du do lékárny pro perníček a ničím si zdraví jenom proto že můžu:crazy:
sklerotik
A vo děcka se kuva starjí rodiče a pokud nedokážu dát fakanovi pořádně přes hubu že dělá něco co by ve svejch letech dělat neměl tak bych měl bejt kuva zavřenej že si vůbec dovolím děcka mít...
DuShit
Dekriminalizace by v podstate znamenala, nezmineni konopi v zadnem zakonu, napriklad jako salvjej divotvorna, bylo by to takove oficialni privreni oci nad marihuanou, nemela by zadny pravni statut, jako napriklad v soucasnosti prostituce. A to o neni zadne dlouhodobe reseni, jde o to pomyslne podivat se sami sobe do tvare a priznat jak to ve skutecnosti u nas chodi. Napr jako To kolumbijec: dnes at je samo drzeni protizakonne stejne se kdokoliv, kdo chce, k huleni dostane ( na tom ostatne nic nezmenis, pokud to bude za penize, vzdycky se najde nekdo, komu bude stat za to porusit zakon i moralni hledisko). Osobne si domnivam, ze v dnesni dobe je u mnoha lidi jakasi "zasada" ,nebo "moralni hledisko" silnejsi nez oficialni pravni buzerace.
Sinuhet
Nebylo-li by konopi zmineno v zadnem zakone, byla by to podle me legalizace a ne dekriminalizace. V zakone neni zmineno stourani v nose a tudiz je tato cinnost legalni.
DuShit
Jde o pravni starnku veci. Ciste formalne je dekriminalizace podmnozina legalizace. Prave legalizace znamena vytvoreni pravniho ramce. Predstavte si osu na ktere z leva v zapronych hodnotach je zakaz urcite substance ( pravne existuje), uprostred nula dekriminilizace ( pravne neexistuje), v pravo v pozitivnich hodnotach legalizace (pravne existuje) Zakon je jedna vec, dalsi dulezita vec je vyklad zakona. I kdyby nebyla zminena, neznamena to ,ze urcity zpusob nakladani s ni by nebyl pravne postihnutelny. Dekriminalizace v takove podobe jak ji zminujete napr. Judubabka dnes v podstate existuje: je stanovene mnozstvi, ktere je tolerovano pro osobni potrebu a nedela se z neho problem ( konkretne je to myslim kolem 3 gramu- zalezi na obsahu THC, timhle mnozstvim si ale vazne nejsem jisty, proto me neberte za slovo ). Problem tohoto pristupu je zrejmy, nikdo nesmi pestovat, nikdo nesmi dealovat a odkud se vsechno to koureni bere?! :)
K trafikantkam. Pokud dnes nekdo prodava travu je v ocich zakona stejny jako kdyby prodaval piko, heroin nebo cokoliv jineho. Mozna pokud budete mit osviceneho soudce, zohledni ze ste prodaval jen zelene. Jakou ma motivaci clovek, ktery riskuje trestni sazbu za dealovani, neprodat mladistvym ( i kdyz je to chapano jako pritezujici okolnost)?! A jakou ma oproti tomu motivaci neprodat mladistvym clovek, kteremu by hrozila ztrata licence ( zivobyti), penezita pokuta a mozna i trestni stihani?! K tomu myslim neni co dodavat.
DuShit
Sorry tohle je skutecne pouze formalni zalezitost, zbytecne podrobne rozpitvana.Neni dulezite jak to nazveme, dulezity je obsah (ktery sice lze vystopovat ale neni zrejmy)!
Negativni dopady legalizace by mohly byt:
1. zvyseni uzivani konopi - z toho mozne plynouci negativa: zvyseni nemocnosti fyzicke/ psychicke, snizeni dovzdelanosti obyvatelstva, rozsireni uzivani tvrdsich drog (podle onoho znameho " konopi je vstupni brana k tvrdym drogam" )
- toto podle meho nazoru nehrozi ( kazdy kdo navstivil holandsko muze posoudit, podle mych osobnich zkusenosti tomu tak neni), samozrejme by bylo potreba takove tvrzeni podporit fakty, prohrabat se statistikama atd. , na to ale bohuzel ted ve zkouskovem nemam cas, ale urcite se na to nekdy chci podivat
2. rozsireni dostupnosti konopi mladistvym
- ma argumentace k tomuto v mem predeslem prizpevku v tomto foru
3. vznik tzv. drogove turistiky
- cemuz by se dalo zabranit zakazem prodeje cizincum, jako ve svycarsku ( tento bod by mohl byt chapan i jako pozitivum, z ekonomickeho hlediska jednoznacne, je obecne znamo ze, obzvlast praha, je cilem vikendovych chlastacich zajezdu, a nikdo nic nenamita ;)
Spsemi
newiem ci je na to spolocnost pripravena.... ja som na to pripraveny uz davno, uz len preto, aby som sa nemusel kazdu jesen bat jaq troska ci ma zatvoria teraz, alebo az o rok , a vobec som isiel vcera do skoly na intrak vo vaku som mal bongo, nohavice pollitrovku trafky, a n a jednej zastavke pridu do busu fizly ze colna kontrola a ze comam vo vaku? nastastastie sa na to vysral a len taq ho poklepal, ten vak..... som sa skoro posral, ved som mu anui nemal okrem neprijemnych veci co ukazat..

dekriminalizace yo yo y oy oy oy yo yo y oy oy yo oy oy
Hnědojed
citace : Chce to změnu Příspěvek č. 24

Co se týče hlasování tak sem vybral dekriminalizaci. Bylo by to hodně v klidu kdyby každej mohl pěstovat pár rostlinek na zahrádce a vyměňovat vzorky a tak. Teď je to na hovno. Musí se to schovávat a nebo pěstovat někde kde na to nikdo nepřijde. No a když na to nekdo narazí tak je to všechno na nic. Buď sklidí za vás a nebo to napráská chlupatejm.

No to jsou ale všechno jenom takový řeči který asi všichni znáte. Každopádně jsem chtěl říct, že pokud s tím nězačneme něco dělat a budeme si tady o tom jenom psát tak se nic dít nebude.... MMM byl určitě dobrej počin.... dík všem co se na tom podíleli a co tam byly. Ale chce to další akce a další zviditelnění týhle problematiky.

Už se přece musí začít něco dít!!!!!!!!

Tak přemejšlejte jak...................

a když na něco přijdete tak sem s tím.................


Napadlo me treba rozsazovat kyti ruzne po meste treba samce (ikdyz ty vetsinou rezu) a nebo proste chodit a naky no name zasivat ruzne u kasen a tak nebo primo nainstalovat nejakou pjeknou kyti (tak metr dva) napr na k nake renesancni sose na fasade nakyho divadla nebo tak neco. To by mohlo byt zajimave ...
Hnědojed
a vubec myslim ze v podstate uz dekriminalizovana je pac kdyby po tom sli pecky tak by uz vsichni co tu foti svy skrine davno sedeli. Nebo se pletu ?
Hnědojed: osobně si myslím, že se pleteš, že sice se tuším výrazně snížil "hon" policie na marjánku, na druhou stranu to, že se TEĎ nic moc neděje, mi nedává pocit klidu, že se to ZÍTRA nestane. Dá si trochu víc práce Komorous, Vacek, jehovisti, adventisti a kdovíkdo ještě... vysadíš hafo kytek, samců, aby byli lidem na očích... lidi uviděj tu hnusnou, zlou drogu.... protože sice jim ji někdo strčil pod nos, ale nepřidal VYSVĚTLENÍ, INFORMACE. No jak tak znám pár starých lidí (z debat s nimi), tak by to pro ně byl důkaz, že ta droga už se fakt rozmáhá všude, ohrožuje naše vnoučata a teda fuj, pryč s ní, holt chvíli přitvrdit a to by v tom by čert, aby se nám to zase neuklidnilo

no prostě IMHO informace, informace, informace... ne žádný "jedna paní povídala", ale hledat - studie, texty odborníků...........................
Hnědojed
Jooo virivy advenstiste sedmeho dne !! :)

ano to co pisesh sem samo uvazoval jde prave o to aby se dozvedli ze ta vec je uz prorostla dnesni mladezi a ze je bezna a neco o ni zjistili aby se o ni mluvilo .... zlo je v nevedomosti.A jak ty lidi k tem studiim chces pritahnout ? !!! Tolerance u nas je vseobecne dost mala a mozna az se budou setkavat se zelim na ulicich a ne jen v nakych silenych klubech a ten jejich svet se jim nezhrouti tak to bude ta zmenat to co myslim.

. Co si asi pomysli normalni makajici dvojice lidi ve strednich lete dyz se podivaj na reportaz z MMM? Uvidi bandu besnicich "manicek" na koncertu.

Staci kdyz se podivam doma na reakci nasich :)
katuš
ja legalnich celkem dost drog proc ne konopi, myslim ze nektery legalni drogy sou mnohom horsi:mad:
wolverin
stretol som kamosa ma 30rokov a robi pravnika a tiez hulil, teraz vraj uz nie kvoli praci...kto vie:D ale to je jedno. pytal som sa ho na to ako by som dopadol podla neho pred sudom keby u mna policajti nasli jednu obrovsku rastlin -trebars 2,5m alebo 100 malych 30cm.
tak mi povedal ze pri tej jednej by som dostal podmienku a bol by som na tom lepsie ako pri tych 100 malych. te by boli uz na basu.:(aj ked z tej velkej by som mal urcite viac gresu ako z tych malych a rozhodne by bol ten gres aj silnejsi ako z tych malych ale vraj by to bolo tak. .....sme sa ho tam snazili 3 presvedcit ze je to predsa blbost ale on povedal ze taky je zakon a on ho nezmeni...
Breinwolf
Legalizace!
Hnědojed: sorry, koukám, že buď mi Tvoje odpověď kdysi nedorazila, anebo jsem ji přehlídla :(. No ty studie musíš mít přečtený Ty, abys mohl adekvátně reagovat na předsudky lidí, sice marjánka je prorostlá mládeží, ale jednoduše řečeno - to byli kulaci taky a jak jsme s nima zatočili :mad:. Aspoň tak soudím z reakcí starších lidí, s kterýma jsem o tom mluvila - že prostě stačí jen si stát na svým, mně policie nic neudělá, já jsem slušnej člověk, no a ty mladý sice budou mít teď problémy, ale proto, aby ještě horší neměli potom. Represe jim vlastně chrání spokojenej život :(. Proti tomuhle může k něčemu být jen adekvátní argumentace - i když, bohužel, myslím, že moc lidí kvůli ní nezačne měnit názor, stačí,l aby to byl jeden - ten pak třeba změní názor někoho jinýho, ti dva pak dalších dvou atd. atp. sice za hodně dlouhou dobu, ale mohlo by se to šířit dál. Njn, vím, jsem utopista :D.
Jedubabka:
Změna se musí začínat vždy od spodu aby byly opravdu učiné.
Navíc utopie je krásná věc...
tipuju, že "níž" než já už je tak moje morče, takže odspodu jsem začala sama se sebou :)
taky proto občas do growerů reju, že by taky měli začít u sebe, když teda volají po šíření informací :) šířit je dál :)

nebudu dělat novej příspěvek, nenašla jsem to tu ještě, před chvílí mi to přišlo do mailu, snad jsem blbě nehledala :(
http://www.drogy-info.cz/article/articleview/2067
Holanďané chtějí pro marihuanu stejnou regulaci jako pro tabák
Breinwolf
Změna od spoda už se děje. Npvý zákon je známka,že malý paprseček té změny dolétl až k zabedněným hlavám parlamentu a to je obrovský ůspěch!!!!!!!!!
Tajné
No a co?
Sinuhet
Marihuana: Vyloučený maturant s odvoláním na kraji neuspěl
http://www.ceskobudejovickelisty.cz...0511000006.html
Dobrman
ja sem pro dekriminalizaci aby se prostě zbytek světa nenarval sem. Ikdyž těch 10 kytek nebo kolik celkem i stači pro vlastni spotřebu
dfblbec
Som jednoznacne pre dekrimi, lebo z legalizacie by bol len bordel...

proste dekrimi... imagine situaciu... >
Dobry den pan obcan, zbezna prehliadka, mozem vas poziadat, vylozte veci z vackov blablabla...a ja by som vylozil vsetky pitchoviny co po vackoch mam, 5g makaku, neaky ten aparat ako fajka abo shluk pripadne papieriky... a Bengo by ma presacoval, zistil ze nic nemam vo vackoch, a nechal by ma ist...

a ja by som potom prisiel domov, pohladkal svoje rastlinky ktore by boli na balkone tak aby ich videla cela ulica, prip. v zahrade pri plote pri ceste... (aj tak ich dam do skrine nech je to chemicky skunk :D)

treba PREVENCIU, nie REPRESIU
FlickerBird
White House Watch: THC madness

The drug war blunders on: The DEA is cracking down on hempseed oil in tortilla chips


http://www.post-gazette.com/forum/2...edann1209p5.asp
Toxikoman
ja si myslim ze dekriminalizacia je prvorada...=))
Celý článek zobrazíte kliknutím na následující odkaz:
http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v...svetaa&c=604902

__________________________________________________
18.10.2006 - strana 8

UDÁLOSTI

Haag - Nizozemský soud včera povolil člověku, který trpí roztroušenou sklerózou, aby pěstoval konopí k osobní potřebě s cílem mírnit bolesti spojené s nemocí. Je to první podobné povolení v zemi. Nizozemci u sebe smějí mít 30 gramů marihuany pro osobní potřebu. Pěstování a obchod s touto drogou jsou zakázány.

(ČTK)
sanobano
Musím sa Vám priznať s jednou vecou.
Nedávno som hľadal na nete recept na výrobu pervitínu, a naďabil som na v celku pozoruhodný článok ohľadom nedrogovania spoločnosti, ako celku.

Celkom prirodzené mi pripadalo zapojiť svoj názor, prípadne postrehy ktoré som získal za tieto roky skúseností.

Riešenie mi vcelku pripadá ako
Tajné
co?
brambora
ja teda hlasuju pro pana premira
arbi
http://aktualne.centrum.cz/domaci/p...phtml?id=435750
Zedy
Teď mě zajímají vaše názory :-) Jasně že si každej myslí že JO! A že tak každej budete reagovat i v tomdle tématu.
K jeho založení sem se dostal při zrodu mého podpisu a po dotazu na něj od dovu lidí, hlavně to napadlo moji přítelkyni.
Začnu od začátku kdy je marihuana pobírána jako droga, teď se podívejme na legalizované drogy: alkohol a cigára => dnes už je jejímy konzumenty skoro každý z nás, někomu dělají problémy, někomu ne, někdo je na nich závislý, někomu zkurvily život, dnes už je spíše trend když člověk nekouří a nepije, každý na ně máme spoustu názorů a tak se nad nimi zamyslete jaké má výhody a nevýhody konzumace alkoholu a cigár. Teď si tyto myšlenky přeneste na marihuanu a představte si jak by probíhala asi její legalizace, nejdřív obrovské nadšení a poté nástup monopolních společností, které by se pustily do nekonečného pěstování na nekonečných plantážích za cílem výdělku peněz, všude nekonečné reklamy s marihuanou, které už by nás spíše štvaly, tolik lidí by ji začalo veřejně konzumovat, že by se rozšiřovala mezi každého z nás, umíte si to představit? A teď si uvědomte jak je to teď, kolik z vás mělo problémy se zákonem, při svém pěstování pro sebe, pro svoji radost, u mě by se třeba s legalizací nic nezměnilo, hulil bych pořád stejně a pěstoval taky pořád stejně, myslím si že takle je to lepší, pěkně ve starejch kolejích a bez problémů. Je to jen můj názor a zajímají mě vaše?
Asi o tom víš, ale DNES pěkně ve "starejch kolejích" pěstovat legálně NEMŮŽEŠ;)
Imho byse legalizací nic zásadního nezměnilo, huliči by tu byli pořád, pěstovalo byse taky pořád a že by sem přišly óbr společnosti toho se taky nebojim, v Hulandu taky nic podobnýho není...

Já zastávám názor - nejdřiv legalizovat ve stavebnictví, vědě, technice, zdravotnictví a dekriminalizovat pro kuřáky a časem to podchytit úplně...
Soul Rebel
Me by stacilo, kdybych se nemusel bat mit doma lampu a par kytek a taky, abych se nemusle bat dat si na namesti spek, nebo mit trochu koureni v kapse, kdyz me chytnou benga...
nepotrebuju zadny obrovsky spolecnosti ani reklamy
A to ze se lidi kvuli alku a cigam nicej? To je ale jejic vec, jsou dospeli a meli by vedet co muzou a co ne, takze starat se o par milionu lidi tim, ze jim reknu : tohle nekurte, tohle nepijte - zabije vas to, nema smysl.
Zedy
BobekMarley:

No jo ty óbr společnosti tam nejsou, protože ty óbr společnosti by samotný Holandsko neuživilo, ale představsi že by sme byli takovým mostem k legalizaci do dalších zemí Evropy a začalo by legalizovat např.: Španělsko, Francie, atd... a čím víc zemí -> tím víc konzumenzů -> tím víc peněz -> tím víc óbr společností který se na Holandsku neuživí, chápeš?

Soul Rebel:

No jo ale mě de o to, že by to došlo možná až tak daleko, kam by nikdo z nás nechtěl, že by se nám marihuana sprotivila.
THE_GAME
Až přijde legalizace , postavím v Ostravě první cofeeshop a nazvu ho prostě Coffeshop... otevře se v česku úplně neprozkoumaný trh. Což je podle mě výhoda i pro státní rozpočet.
Soul Rebel
tak to proste udelat tak, ze by legal by prodej semen a pestovani, prodej by treba nebyl trestanej, ale nesmely by byt velky koface
Všechno záleží na huličích, ne na obr společnostech, když si hulič doma vypěstuje, nebude mít potřebu si někde kupovat gramy, chápeš;)
Záleží na tom, jak se to podchytí v zákonech, mě osobně by taky stačila dekriminalizace, doma 10 kytek beze strachu...
Zedy
THE GAME, BobekMarley:

jenže se na tom spoustu lidí bude snažit nahrabat prachy. Podel mě se určitě najdou lidi, který začnou tak že to rozjedou ve velkým, dobrý modely za dobrej peníz a ne každej si bude chtít dělat práci s pěstěním, kterýmu se musí věnovat a tak radši koupí a už se to poveze, zamyslete se?
Zedy
Locus:

zajímavá myšlenka, ale je to realizovatelný? Teď se stojí hlavně za legalizací se vším všudy a to se mi honí hlavou, třeba by na tvůj názor lidi přistoupili, ale musíš ho prosadit tam kde se dá uplatnit ;-)
Stoned_r41d3r
Tenhle topic uz tu je, urcite ano, do hledani staci zadat ,,dekiminalizace, legalizace'' nebo tak neco.. Ostatne by se dalo logicky odvodit, ze podobu existence serveru uz podobnou otazku nekdo polozil...

Ad tvuj podpis: Jako clovek co nekouri a nechlasta to povazuju za zcela irelevantni argument.

Ale jak uz jsem rekl, duplicita, modalert a taak..
2Zedy: Můžeš se honit za ziskem jak chceš, ale když budou lidi rozumní, tak si nic nekoupěj..Když někdo nebude nakupovat v kofíšopech, tak nebudou ani vydělávat a osobně si myslím, že v Česku po kofíšopech moc poptávka nejní...

Locus: Asi tak nějak
Papek
Já myslím, že kdyby se to legalizovalo, tak by asi moc huličů nepřibylo. :) Věřím, že by to už asi nebylo ono pěstovat trávu jako teď, když to je zakázaný - to bychom pak mohli rovnou pěstovat třeba ředkvičky vedle ní. :D:D Asi pro growery by ty óbr společnosti časem byli dost dobrý, protože by se hodně snížily ceny.... :)
Zedy
Stoned_r41d3r:

v tomdle tématu se snažím rozebrat spíše nevýhody legalizace, než výhody. Klíďo to smázněte pokud se vám to nelíbí.
Taky nekouřím a piju příležitostně, ale sleduju závislé okolí na těchto věcech.

BobekMarley:

Když budou lidé rozumní, první kámen úrazu, neříkám že nejsou, ale víme sami jak to je. Nepůjde o kofíšopy, ale o klasickej tabák, kde se budou prodávat ubalený jointy v krabičkách, nebo matroš v kapsičce jak se dneska prodává tabák.

No nic já už se klidím, musím jít, ale sem zvědavej na vaše další názory, který si přečtu jak nejdřív to půjde a hned odpovím ;-)
THE_GAME
BobekMarley: No ale musíš si uvědomit, že ne každej člověk si pěstování doma může dovolit... jasně groweři jako studenti, obecně mladí lidé, svobodní atd. si určitě budou pěstovat sami, ale pochybuju že budou pěstovat rodinky s dětma, časově vytížení lidé jako manažeři atd, to se prostě nedá... A pro tyhle lidi tu budou coffeshopy, kde budou parádní skunky za rozumnou cenu. Ne každý člověk si taky troufne na pěstování... chci tím říct, že proč pěstovat, když si pohodlní lidé mohou zajít do schenku pro sakl s 5 modelama..... ?
Zedy
Jedubabka:

Je škoda mazat téma, které se dále rozvíjí, nemyslíte?
Proto prosím, pokud není možné téma ponechat když lidé diskutují?

Ne marihuana je společností pobírána, tak že se k legalizaci dostane jen velmi obtížně .
A doby kdy si alkohol a tabák budovali tradici ve společnosti už nikdy nenastanou a proto to marihuana nebude mít lehké, ale ja zde rozebírám situaci která nastane při legalizaci.
Nikde sem se nezmínil, že je marihuana brána jako normální součást života.

Omlouvám se, ale Vacka neznám, jestli se jedná o nějakého politika, tak naši scénu nesleduji a mám svoje nynější pěstování a konzumaci marihuany natolik RÁD, že sem schopen se zamyslet do budoucna co by s takovou legalizací nastalo.

Zedy
THE_GAME:

JO! To je přesně ono čéče, konečně někod pochopil! Jen někdo si bude moct dovolit věnovat tolik času pěstování opravdu dobrých modelů když už to bude legální, ale co to zbývající procento lidí, kteří na to čas mít nebudou? No? Prostě koupí a v případě většího a většího zájmu o materiál se to rozvine, tak kam sem se zmiňoval výše, konkurence, monopol, atd... OK?
Sinuhet
zedy: Sam rikas, ze pro tebe by se nic nezmenilo, takze nevidim duvod proc by ti legalizace mela vadit.
Predvadis sobecky pristup kdy preferujes nesvobodu ostatnich jen proto ze tobe to tak vyhovuje.
Gucspeed
..zakazane ovocie najlepsie chutna... :)
Zedy
Sinuhet:

psal jsem ti pm, protože jsem myslel, že mé téma bude zrušeno. Ale moc dobře se o něj postarali a připojili ho sem, tímto vám děkuji.

A tak ti můžu znovu odpovědět a pro změnu přímo sem.

Ve svých příspěvcích jsem se nikde sobecky nevyjádřil, špatně jsi pochopil mé vyjádření a tak tě žádám, ať si je znovu přečteš, předem děkuji.

Gucspeed:

jo jo, přesně tak, něco na tom bude ;-)
Sinuhet
Ja jsem tve prispevky pochopil tak, ze si prejes aby vsichni byli omezeni zakonem na sve svobode pestovat, nebot tobe osobne soucasny stav vyhovuje.
Zedy
Sinuhet:

Když píšeš omezeni zákonem, tak máš na mysli nynější situaci? Já si nepřeju, aby byli všichni omezeni zákonem, protože mě to tak vyhovuje. Já se tady snažím nastínit svoje myšlenky při úplně legalizaci marihuany u nás, jen myšlenky jak by to probíhalo a zajímají mě vaše pohledy do budoucna.
Sinuhet
Po legalizaci by to pravdepodobne bylo tak jak rikas. Postupny nastup komercnich subjektu, reklamy, atd...
Zedy
Ano, to je to co myslím a bojím se toho, že v případě takové legalizace by se marihuana, tak jak ji známe dnes pomalu, začala ubírat jiným směrem, směrem který by už nemusel být, tak přijatelný pro ty kteří ji tak rádi konzumují, rozumíme si?
Sinuhet
Nerozumime. Nevim jak ma konzumace souvisi s tim co si o marihuane mysli jini lide.
Jsem-li milovnik kvalitnich vin nijak mi prece neprekazi ozrali pivari. Stale mohu popijet svou kvalitu bez ohledu na to co si do hlavy liji oni.
Zedy
Ne ne, nemyslím konzumaci, ale vliv nekonečných reklam, všudypřítomného prodeje a konzumace na můj pohled, je to moje myšlenka, nepíšu zde, že to tak máš i ty Sinuhete, jsou to jen mé názory, které se mi honí hlavou a já je zde ukládám. Na začátku této diskuze mě zajímaly vaše pohledy na legalizaci marihuany a tím zapříčiněné následky.
Sinuhet
Kdyz na muj pohled nema vliv aktualni antikampan, nemela by ho mit i ona budouci prokampan.
Zedy
No tak to seš za vodou. Mě by právě třeba taková prokampaň štvala, no nic sem rád že sme došli k nějakému závěru, měj se.
1. v holandsku neni trava zcela legalni, ale regulovana, a reklama na ni je zakazana
2. sinuhet ma pravdu, a i s nim souhlasim, mnely by byt legalni vsechny latky, alerozhodne ne hnet, dnes by vetsine lidi stacila dekriminalizace to by byla marihuana kontrolovana a byl by urcen pocet rostlin ktere muzes drzet a pod.

Byl by to jeden z prvnich kroku k legalizaci a svobodne spolecnosti.
Otazka ovsem je jestli smerujeme ke svobodne spolecnosti. Pochybuju o tom.b
l.tajomny
Zdravím - Legalizácia so zdravou reguláciou reulaciou!

A za okamžitú dekriminalizáciu

A PROSÍM .....................................SPOJTE SA VYSTÚPTE Z ILEGALITY

POTREBUJEME PODPISY, PODPISY, PODPISY

- SLOBODNÁ VOĽBA. SK

OŽIVENIE - l. tajomny@centrum.sk

Podpisy z celej EURÓPY, KONOPNÝCH SPOLOČNOSTÍ V EU A VOBEC, AUTOROV PUBLIKÁCII, LEKÁRSKYCH INŠTITÚCII, atd, atd, atd,

NEBOJTE SA.........................................!
FAKTY DEMAGÓGIU ZLOMIA ABY SME SA NEMUSELI BÁŤ!!!!!!!! O SVOJU PRÁCU A UM - ŠIKOVNOSŤ - OPROTI - SLOBODNÝM NIKOTÍNOVÝM A ALKOHOLICKÝM FEŤÁKOM

l.tajomny
Sinuhet
Doporucuji mene velkeho pisma, mene tecek a mezer, jinak je vysledkem text poukazujici na nervovou poruchu pisatele. Doufam teda ze nelezis nekde na luzku a nepises tycinkou, kterou drzis v puse, protoze nemas ruce a nohy.
l.tajomny
Ahoj, dnes som zistil, že Slobodná voľba na Sk nefunuje a potvrdil mi to jej zakladateľ tejto or.

Ste ochotný hovoriť v počte na kameru?

Je potreba sa prestať báť, a hovoriť fakty
Začať solídnu nenásilnú žiadosť s petíciou.

Nie rebéliu!

18.6. 2007 - Na nSk - zomier 80 000 ľudí do 30 rokov na cirhózu z Alkoholu!!!!

Ahoj
arbi
No já nevim, já třeba nejsem pro legalizaci. Jako nic si nenalhávejme, tráva, ať chceme nebo ne, tak má svoje škodlivý účinky. Samozřejmě můžem spekulovat o tom o kolik jsou horší či slabší oproti dnes legálním drogám, ale taky můžu říct - Máme tu dvě legální drogy a máme s nima obrovský problémy, ať už se jedná o alkohol za volantem, miliardy utrácený za léčbu zdravotních poškození v důsledku konzumace alkoholu a tabáku atd. atd., takže proč k tomu legalizovat ještě něco dalšího.
Jsem spíš pro to, aby se zpřísňovali podmínky především pro reklamu a užívání alkoholu a tabáku a zároveň se uvolňovali podmínky pro trávu - tedy jakási dekriminalizace, až do té míry, kdy ty drogy budou tak nějak nastejno (v tom represivním smyslu). Určitě jsem pro, aby si každej moh vypěstovat nějakou tu kytku, beztrestně si zapálit jointa, tam kde se smí kouřit ale určitě jsem tvrdě proti, kouřit jointa (nebo cígo) na ulici plný lidí, nabízet jakoukoli z těchto látek lidem mladším 18ti let apod. Prostě všeho s mírou, kdo chce ať hulí, kouří chlastá, ale nikdo nemá právo s tím obtěžovat někoho, kdo je abstinent a nekuřák... tak asi tak.
Zedy
citace:
Původní příspěvek od arbi
Máme tu dvě legální drogy a máme s nima obrovský problémy, ať už se jedná o alkohol za volantem, miliardy utrácený za léčbu zdravotních poškození v důsledku konzumace alkoholu a tabáku atd. atd., takže proč k tomu legalizovat ještě něco dalšího.


Přesně tak, souhlasím;)
Cicmon
Vy si myslite, ze dospelym lidem ma byt povolovano nebo zakazovano cokoliv co chteji delat na zaklade sve svobodne vule a neskodi tim nikomu proti jeho vuli :eek:?

A reci typu "... Máme tu dvě legální drogy a máme s nima obrovský problémy, ať už se jedná o alkohol za volantem ..."
LOL ale to je fakt absurdni - sice alkaci sou pomalu horsi nez lidi na heraku, ale rizeni pod vlivem neovlivni legalnost pesteni (ba dokonce i legalni prodej)

nebo "... miliardy utrácený za léčbu zdravotních poškození v důsledku konzumace alkoholu a tabáku atd. atd., takže proč k tomu legalizovat ještě něco dalšího. ..." tak treba u tabaku tusim pri 9 mld Kc vydanych na lecbu si stat nahrabal 16 mld Kc na danich z cigaret., takze kuraci sami sobe ubiraj zdravi, ale taky si sami "predplacej" lecbu

koureni travy ma negativni i pozitivni ucinky (napr. pri studii nekuraci/kuraci tabaku a mj/ kuraci tabaku vysli s onemocnenim rakoviny kuraci mj skoro stejne jako nekuraci a kuraci tabaku nekolikanasobne vic...

nehlede na to, ze kdyz je trava nelegalni, tudiz veskery obchodovani s ni nepodleha danim, tak v pripade negativnich nasledku si kuraci nezaplatili na lecbu "navic" ani k, takze je lepsi ilegalita no jo :D

"...určitě jsem tvrdě proti, kouřit jointa (nebo cígo) na ulici plný lidí, nabízet jakoukoli z těchto látek lidem mladším 18ti let apod ..."

Samozrejme souhlasim, ale jakto proboha souvisi s legalizaci?? Pokud by byla trava legalni, tak se samozrejme nebude smet prodavat <18, ci kourit v nekurackych prostorach ;)
Zedy
Dokážete se zde vyjádřit v 10ti kladných bodech pro legalizaci marihuany?
Tajné
??
Zedy
Nekapiš?

Tak jinak, zkuste napsat 10 svých kladných tvrzení pro obhajobu legalizace marihuany;)
v 10 bodech?
1. každy má pravo měnit si zpusob vnímání látkou která mu vyhovuje
2. kriminalizace umožnuje likvidaci nepohodlnych lidi
3. současný stav zpusobuje, že lide radeji spachaji prestupek (drzi male mnozstvi ktere si koupili) nez aby se samozasobili coz by vyrusilo znacnou cast prijmu lidi kteri obchoduji s jinyma vecma
4. uživatelé by nebyli zahrnování do jednoho pytle spolu s pernikari a pod, coz je poskozuje
5. rozsireni vyuzivani lecebneho potencialu
6. odrudy konopi ktere nejsou technicke maji vetsi zemedelskou vyteznost (vice semene, vlakna, oleje na stejnou plochu)
7. pochopení u starší generace
8. napravení staré křivdy
9. otevřenejsi rozvoj umení rozšíreneho drogou
10. musim jit pryc Spousta tech boudu se da rozepsat, nektere jsou hodne obecne.

Nemas pravo komukoliv zakazovat uzivat cokoliv co on sam uzna za vhodne.
Zedy
Moc hezky praxer! :bravo:

Víc lidí se nenajde?
Tajné
a co kdybys ty sepsal deset bodů proč ne?
Zedy
OK, jedná se 10bodů pro legalizaci a ne dekriminalizaci jo ;):

1) pěstování bez jakéhokoliv postihu a s tím následně daleko méně problému pro pěstitele
2) po legalizaci by mnoho neznalých lidí seznámilo s marihuanou a konečně by si mohli vytvořit opravdový názor
3) konec veškerého nelegálního dealování marihuany a s tím i konec problémů odvíjejících se od toho
4) s legalizací by přišel u mnohých nekuřáků marihuany úplně jiný a podle mého kladný přístup k jejím konzumetům
5) určitě by po legalizaci mohlo vznikat daleko více projektů pro seznámení s marihuanou, jak pro mladé školáky, tak i pro důchodce, prostě pro všechny
6) rozšíření výroby blahodárné konopné masti a dalších konopných výrobků do zdravotnictví, které by mohly pomoci tolika lidem
7) velká úleva pro všechny pěstitele a uživatele, kteří se tolik bojí jakéhokoliv postihu ať už ze strany okolí, nebo zákona
8) možné objevení dalšího využití této rostliny
9) rozšíření tvorby spojené s marihuanou na trh, ať už v umění, textilu, apod...
10) prostě daleko méně problémů a úleva pro společnost

už fakt nevím, možná se nějaké body prolínají, nebo jsou spolu nějak vzpjaté, protože to opravdu není jednoduché si to obhájit a tak mě právě zajímá co napadne vás;)
tak se ukaž Tajné:)
třeba se to bude dát někdy použít k nějaké propagaci až budeme stát na Václaváku a křičet tydle hesla:D
Tajné
no počkej, to sou body proč jo. Já nevim, proč bych měl sepisovat něco pro legalizaci, když zatim nevidim žádnej důvod proč nelegalizovat
Zedy
No dyť jo čéče, když se podíváš o pár příspěvků výše, tak tam píšu: zkuste napsat 10 svých kladných tvrzení pro obhajobu legalizace marihuany;)
Já sem je napsal, tak teď ty ne.
Tajné
No nejdřív bys ty měl dát nějakej důvod proti ne? Proč bych měl vymejšlet důvody pro, když neni nic proti? To nerozumíš co píšu?
Zedy
Jejda já se tady snažím rozvinout svoji myšlenku a ty od ní neustále odbíháš, tak jestli se ti o tom nechce přemejšlet, tak to napiš hned a zbytečně to tady nebudeme rozvádět ne.
Tajné
Tak proč je takovej problém pro tebe zamyslet se proč jsi proti? Když já se mam zamejšlet proč sem pro? Už počtvrtý to po tobě chci a ty pořád odpovídáš nesmysly.
Zedy
Já sem tě nenutil ty se můžeš jen zamyslet a když si přečteš pár příspěvků zpátky, tak se dočteš proč bych se bál legalizace a můžeš to brát jako proti;) Viz. můj podpis.
Tajné
tak dobře, a co takhle vymyslet 10 důvodů proč nezakázat výrobu Barbín?
DEVIATIO
jej,ste videli nejakej film z nehoz jste usoudili ze jste panove psychologove?
Rekni duvod pro,ne ty rekni proti,ne ty pro.-D tomu se jen smeju.-)
Jsem si jistojistej ze tu na groweru bude nekdo kdo to studoval,tak se obratte na nej a on vam doporuci publikace k precetni.

A ted uz zase pokracujte vazne v tomhle threadu...

peace DEViANT
Zedy
citace:
Původní příspěvek od DEVIATIO
jej,ste videli nejakej film z nehoz jste usoudili ze jste panove psychologove?
Rekni duvod pro,ne ty rekni proti,ne ty pro.-D tomu se jen smeju.-)
Jsem si jistojistej ze tu na groweru bude nekdo kdo to studoval,tak se obratte na nej a on vam doporuci publikace k precetni.

A ted uz zase pokracujte vazne v tomhle threadu...

peace DEViANT


Dyť jo máš pravdu;) mě je to ukradený, teď to došlo někam, kde o tom už nemám vůbec chuť diskutovat:D
Tajné
deviato cože? jaký psychologové?
DEVIATIO
no comment typci.-) ja myslel ze kdyz tu pisete ze se bavite o necem novem co nam politici prinesli,ale ono nic,takze dejte vedet az bude nejakej pokrok...
Javaanse
Já si myslím, že "zákazy" nám spíš přibydou, než aby ubývaly (např. legalizace). Člověk "svobody" jen tak nedosáhne, ledaže by byl na světě sám.
toos
jsem pro legalizaci :wink:
cannabis má léčivé schopnosti, dosti mi pomohla...

velmi by se mi ulevilo kdyby tupci (alias politici) zapojili mozky a nechlastali levnej chlast co tam maj a neusínali při hlasování a omylem nemačkali špatné tlačítka...

- cannabis není návyková, kouřím jí občasně už několik let a když není, tak prostě není, sem v klidu, neklepu se jako kuřák cigaret mající absťák nebo alkoholik majíc taktéž absťák svíjejíc se v křečích...
já sem vklidu a pohodě.. :wink:

- jako malý sem trpěl opary (např, celý horní ret.. nemohl sem pít,jíst,mluvit a vypadal jak kačer... :D )
díky cannabis, jež zabíjí virus Herpes (způsobující opary) již opary nemám a když se nějaký objeví tak malilinkej a hned je pryč.
takže mám klid :)

- má mnoho léčivých schopností, které znali lidé skoro 4tisíce let před naším letopočtem... a i já je oceňuji a využívám... :wink:

- mám za to že za drogu se má považovat něco, na co si člověk navykne a potřebuje to k životu.. (cigarety-kuřáci-vysoce návykové=>leadři tabákových společností si jen mnou ruce... milióny...)
o alkoholu ani nemluvě, jsme pivní národ, podle spotřeby sme v top 5, čož je co říct... :D
drogou však je třeba i kafé, někteří lidé den prostě bez něj nezvládnou...
drogou se může stát i rychlá jízda autem...
drogou se může stát i televize..rádio... atd...
prostě nejen látky ale i věci na které si navykne..

prostě droga=návykovost,potřeba to mít...

ale jakto, že je cannabis droga, když návyková není?!
(do těla se dostávají totiž látky, které již naše tělo a tělo všech organismů obsahuje! snad krom hmyzu..)

ano je určité mizivé % lidí jež sou psychicky labilní a trpí neustálou depresí(nevím jak se ta nemoc nazývá) a právě kouřením cannabis se jim uleví, ale jakmile už dohučí nechcou depku a hulí zas...
ale to jsou už dávno odepsaní lidé... :(

samozřejmě bych to viděl 18+, aby se neřeklo...
švýcary sou hold švýcary.

-kdyby naši politici uvažovali, zjistili by že v tomhle trhu je mnoho a mnoho $money$ a DPh je DPh...
byli by to jen prachy do státní pokladny... zanikli by dealeři...
a ti co by chtěli by si pěstili pro sebe...

-ono v tom není nic zlého ani nelogického, vypadá to jasně a čistě.
prostě chce to myslet..

jenže zase si vemte, že sou proti tomu lidé, kteří o této pradávné bylině vědí ho*no a kecají blbosti jak je škodlivá atd... a přitom melou samé ho*na... ano my víme že to sou ubožáci různých věkových skupin.. jež se nechají ovlivnit snadno řečí nějakého tupce...
aniž by o ní něco věděli(tím myslím pravdivého)

my si řekneme mno a co to je nic, ale politici sou na tom zas jinak bojují o koryta... a rozhodnout se jestli legalizovat či dekriminalizovat jim přinese více voličů, než o které by přišli...
atd..
je to složitější..

avšak co se demokracie a svobody mysli týče, měli by být pro..
je každého věc jestli si bude dávat:
denně 3litry alkoholu
5 šálků café
10 piv
40 cigaret
15h sledování kabelovky
......
nebo si zakouří cannabis a jde se čumět na filmy, nebo se bavit z přáteli... :wink:

:rasta: :rasta: :rasta:
free mind :wink:
free body :afro:
free cannabis :bong:
:rasta: :rasta: :rasta:
pitko
Učiteľka dávala vlastným deťom marihuanu, aby ich chránila pred dílermi.

24.09.2007 14:30
LONDÝN – Britská učiteľka zvolila skutočne zvláštnu stratégiu, ako ochrániť svoje deti pred dílermi drog. Aby mala istotu, že sa pouliční priekupníci drog jej deťom na kilometre vyhnú, fajčila štyridsaťročná žena marihuanu s vlastnými deťmi a sama im zaobstarávala zásoby.

Po zatknutí sa pedagogička polícii zverila, že sa snažila chrániť deti pred kriminalitou. Podľa nej by sa aj tak snažili nejakým spôsobom zohnať a vyskúšať drogy a pritom by sa mohli zapliesť do trestnej činnosti. Taktiež sa obávala, že by mohli siahnuť aj po tvrdých drogách a začali by kradnúť.

V jej dome neďaleko juhoanglického mesta Bury St. Edmunds našla polícia 116 gramov marihuany. Takéto množstvo stojí na tamojšom trhu 200 libier (takmer 10 000 Sk).

„Nepochybne je to veľmi liberálna matka. Sama sa priznala, že deťom dávala drogu, ale že s tým začali samé,“ povedal obhajca Kevin McCarthy denníku The Mirror. Ak ženu odsúdia, skončí vo väzení.

Zdroj: Famous
Rákosníček
já bych cannabis zařadil co se legality týče do stejné skupiny jako tabák a alkohol. Klidně ať se prodává jen v několika málo coffee shopech v čr, ale ať je legální to pěstovat. Klidně třeba max. 10 rostlin. Stejně by z toho měl stát akorát hafo prachů což by mu dost pomohlo. Toť můj názor
Mozdik
http://www.novinky.cz/domaci/topola...7114_bcbgj.html
Caligula
Keď v UK je trhová cena za gram 86 Sk

to loneman:
jakejch 86 sk v UK? co je to za blbost, kupoval si tam nekdy???
Pflusik
Tohle je docela dobrý http://www.lidovky.cz/milost-pro-ko...5_ln_nazory_svo
Až sněmovna příde na to jak za naše bylinky dostane z nas daně pak nastane........ radeji na to nebudu myslet:FUJ.
Zombaj
podle me by se kaca čr vznesla o par stupnu vejš když jsme v EU 2. nejvědší spotřebytel mariuhany .státu by to prospělo péstitelum taky .... a zbavyli by sme se konečně ty narkomafie ... pěstovalo by se na zahrádkách pro zábavu a ne pro peníze :-) to by byla nadtera ale ! máme naše politiky a co neni morální nemuže bejt kvalitní jinak Pflusik peknej přízpěvek ... plně s nim souhlasim .
DEVIATIO
ale houby
Breinwolf
Stávajcí stav je pokrytectví. Dekriminalizace je krok sporávným směrem. Legalizace je konečné a správné řešení.
Pepavirgin
Nechápu a snad během celého svého života asi nebudu schopen pochopit, proč je ve většině evropských zemích, u kterých se dá očekávat určitý stupeň pokroku, jak je možné stavět marihuanu na úroveň drog, které jsou svým "stupněm nebezpečí" nad úrovní alkoholu a cigaret. Nidkdy jsem se nesetkal, aby někdo výhradně po trávě zvracel, vrávoral, padal, atd. Podívám-li se na pravidelné, časté konzumenty alkoholu, nemusím ho pít, aby se mi nedělalo špatně z nich samotných. Nebudu-li kouřit týden, pokud to vydržím, zatočí se mi škeble, jako by mi do ní někdo tvrdě udeřil, nehledě na to, že závislost, kterou jsem si na tabáku vytvořil, je velmi těžko odbouratelná a následky z kouření stojí zdravotnictví nejedné země nemalé peníze. Nemalé peníze stojí i mnohé země boj se skupinami pěstitelů, kteří vyrábí konopí ve velkém a stejně tak ho i prodávají. Ti, kteří si ho od nich kupují, tak činí jen ze strachu ze zákona. Marihuana je tady delší dobu než chlast a cigára a každý, kdo marihuanu užívá, si je vědom, že není schopna z člověka udělat takovou trosku jako výše zmiňované. Páni politici s tlustými pupky, narvanými kapsami úplatky, by si měli všichni dát jointa. Je to jako s rodiči, kteří často selhávají, jakmile zjistí, když jejich dítě bere tvrdé drogy, selhávají kvůli neznalosti. Nejsem naivní a nevěřím, že žádný z politiků trávu nekouří, ale podotýkám, že stejně jako selhávají rodiče v řešení závislosti svých dětí, stejně tak selhávají politici v tématice marihuany. Bohužel se nění čemu divit. Politici selhávají nejen v otázce marihuany, ale i v Kosovu, Iráku a jiných atraktivních destinacích. Bohužel nás politika celé historické dekády učí zvykat si na to, že politik zklame a hlavně klame téměř vždy. Nežijeme v demokracii, ale pseudodemokracii, kde existují určitá pravidla a pravidlo nejhlavnější je, jak říká školní inspektor v Simpsnech, důležité je kvalitně děti připravit pro zařazení do výrobního procesu. Důležitým faktorem je tedy zařadit všechny, kteří nejsou součástí stáda nebo z něj vybočují zpátky do stáda apatických sobců, kteří pokračují ve své cestě, jen aby se napásli a mohli být spásáni. Přeji všem hezký den a vyjadřuji všem podporu v boji za legalizaci této neobyčejně krásné, voňavé a chutné rostliny.
Antikristus
Přijde mi divný že by mi něakej zákon směl zakázat zasadit semínko do země a zalejt vodou i kdyby z toho mělo vyrůst cokoliv co je přiroda.
Obvzlášť divný mi to přijde divný když jde o léčiva.
Pak se jen nabízí otázka jaký IQ má asi dotyčnej kterej takový zákon vymyslí a nebo schválí ?
Se svým IQ 120 mi to přijde jako naprotá tupost politiků.
Pravda nejsem schopen posoudit jak to vidí někdo s IQ 150 a víc.
Podle mně je do toho každýmu houby co si zasadim a pěstuju.
Pflusik
Tohle nemá s IQ co dělat v politice prostě každej (skoro) sleduje vlastní zájmy a potom paradoxně čím višší je jeho IQ tím víc si uvědomuje, že podpořením ,,kontroverzního" zákona by se mohl zdiskreditovat, což by mohlo mít nechtěné důsledky... Zkrátka je jim u prd..e jestli je marihuana dobrá nebo špatná, protože kdyby se řídili tímhle nebyly bysme tam kde sme teď. Nikdo zkrátka nechce vybočovat z davu


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma