Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Zákon a Právo

Stránky: 1 [2] 3 4 5 
Marihuanová politika (legalizace, dekriminalizace, etc..) - Klikni zde pro originální téma
Yarreck
Libi se mi ten napad s tim zapisem gdo pestuje a kazdej zapsanej by byl beztrestnej.. Ale ma to par musek.. Co az se zmeni vlada..?? Se dostanou treba nejaci zgurweni levicaci a hned maj v ruce seznam tech co pjestujou.. Opet hulo zkriminalizujou a za tejden se prijdou kouknout k vam dom jak vam to tam jede.. A sedis.. Dalsi je 10 kytek..?? A jak chces pestovat treba SOG..?? Kdyz uz omezeni,tak asi jen na pestebni plochu.. Nevim,treba max 10m2.. To znamena ze treba 5x2 metry a mas celkem hezkou pestirnicku.. Vic uz je stejne moc velky.. Proste by to chtelo promakat,no.. Ale ja bych do neceho sel.. Gdyz by do toho sel kazdej z grower.cz tak hned mame pres 7000 lidi a gdyby kazdej vzal par kamaradu nebo i celou partu tak hned mame vic jak 35000 lidi.. A to neznamena ze sou tu fsici hulici,ze..?? Myslim ze tech 50000 podpisu by se dalo sehnat,ne..?? Aji vic.. Fandim si tak na 100000.. Co na to rikate..?? Ocekavam konstruktivni kritiku..!! Bojujme za zeleny mir..!!
Fiky-Thc
jestedman:ale to neni jen o koureni konopi vzdyt se z konopi da delat tolik veci ze by jim z toho ve vlade prechazel zrak.Ja bych zlegalizoval jen pestovani a ne aji prodej.
Lachimbasa
Myslím si, že je každého věc, jestli bude hulit nebo pěstovat trávu.
Jsme svoboní lidé, tak ať nás páni z vlády nechají hulit naše jointy.
Pokud by se mělo trestat užívání, či držení, či výrobu drog, tak všech. Včetně tabáku a alkoholu. Tyto drogy podporuje i stát, který by měl být též trestně stíhán.
Toť vše
Rozhodně ne úplná legalizace ale dekriminalizace by byla v poho.Pár kytiček by tenhle alkoholovej stát snad mohl překousnout.Ale je to ve hvězdách a nebo hlavně v našich hvězdách z poslanecké sněmovny.Tyhle hlavy by se nad sebou mohli trochu zamyslet ne?
c8809
No já jsem hlasoval pro úplnou legalizaci, ale myslím si, že i dekriminalizace by byla pro nás velký úspěch. Já si chci jen v klidu pěstovat pár rostlinek tak, abych je mohl mít v klidu na zahradě a hulit, nic víc, nic míň.
Sinuhet
Ja si myslim ze legalizace je proces, nikoliv jednorazova akce. Samozrejme, ze cilem ma byt uplna legalizace vseho, ale to je cil. Ne neco, co se da udelat ostrym strihem ze dne na den. Je treba na to spolecnost postupne privykat. Dekriminalizace marihuany je prvnim krokem na teto ceste.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od PiosOne
tobě by se to líbilo, kdyby si tvoje dcera mohla snadno koupit dávku heroinu (i kdyby jenom kvůli tomu, že by chtěla jenom jednou to vyzkoušet)?


Copak dnes si ji snadno koupit nemuze? Navic rezanou omitkou a v prostredi, kde ji hrozi dalsi rizika?
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od daQuirm
Myslim si sice, ze marihuana neni o moc skodlivejsi nez tabak, ale rakovinu zpusobuje stejnou (az na rozedmu plic). Tak proc rozsirovat pocty lidi co kouri ? At uz tabak nebo travu.


Protoze ty nemas pravo rozhodovat za ne.
BRAINDEAD
Mas recht sinuhet,lip bych to nenapsal:),obzvlast ty citace:)
Brunco
a Bohaty budu bohatsi a chudobny chudobnejsi
a vsetci budu spokojny
breeder
to fiky-thc: jasný, že z konopí se dá dělat spousta věcí a ty zakázaný ale nejsou, může je dělat každej (i když poliši občas zaprudí, než zjistí o co de),
to co je zakázaný je konopí s obsahem THC>0.3%(?asi?), který je vhodný ke zkouření
Ganja
Dokáže si někdo představit ,že by my hulici byli ve vládě hustá představa , to by byla tráva legalizovaná v libovalném množství.. , byl by to stát "GanjaLand " !!
PiosOne
no já bych se rozhodně nikam registrovat nešel a desátek bych taky neplatil. jednak nevidím důvod proč platit desátek, vždyť když si vypěstuješ na zahradě mrkev, tak z ní taky nic neplatíš. a co se týče registrace, tak to už vůbec, nikdy nevím kdo ta data jak použije/zneužije.
ale pro tu dekriminalizaci jsem určitě.
Niga
Na Slovensku je to tak ze ked podpise niekolko 100 tisic ludi peticiu moze byt vyhlasene referendum ak to tusim neodmietne prezident (Klaus aj ... ako sa to vola... aha Gasparovic:crazy: to s istotou odmietnu)
Potom sa v referende musi kladne vyjadrit aspon 50 % obyv.
Nizsia ako 50% ucast na referende a referendum je neplatne.
Takze to my s urcitostou nezmenime - mozno deti nasich deti.:girl:
Zogar_Saag
Krásné by bylo dekriminalizovat úplně pěstování - a s tím držení pro vlastní potřeby. Samozřejmě s vysokými tresty za její prodej.
God_mars
A co takhle nejaka velka petice ,probihajici v mnoha mestech?
Taker
4 Niga
Hm, takle to funguje u vás, takže aspoň nějakou (ikdyž hodně malou šanci na změnu máte), ale u nás sem o ničem takovým zatim neslyšel. Ale zajímalo by mě to, co na to čeští voliči, tipnul bych si že by to možná i v referendu prošlo ale tak 50,0000001 %.

4 God_mars
No právě, ale neni to tak jednoduchý.
Niga
Lahkou matikou dojdes k tomuto:
Pocet obyvatelov deleno 2 + 1 obyvatel k dobru - legalizácia možná
Ak však presvedčíte 4,5 miliona ludí ( pri obyvatelstve 9 mil. )
ste pašáci.
Ja neverím ze niekto presvedci babky demokratky.
Poznam to z vlastnej skusenosti - moju babku neviem uz 2 roky presvedcit ze trava nerobi navyk. Vzdy sa boji.:jumper:
PiosOne
niga: zas o tak lehkou matiku nepůjde, ne všichni obyvatelé jsou dospělí. taky ne všichni dospělí obyvatele můžou k volbám
Krigerdorphus
Ta anketa v úvodu se mi jeví až příliš tendneční. Já nikoho na Sibiř odesílat nechci, spíš bych se ale klonil k tvrdším postihům pro pěstitele a dealery drog. Takže vaší rétorikou asi ke kriminalizaci :)

Vůbec k tématu THC mě napadá, že ono je to jen vzdáleně neškodnější než tvrdé drogy. U tvrdých drog ví každý, že je to špatné. Ví to nezasažený civilista, distributor, ví to uživatel.
O trávě se pořád kecá jako o něčem, co vlastně není škodné, co jen člověka posune za hranice všedních dní, sejme z něj jeho mindráky, otevře mu nové prostory, nechá ho několik hodin čučet na svou ruku a kochat se jí, smát se blbě čemukoliv a vypadat obecně jako debil.
Z té intelektuální břečky, kterou šíří studenti humanitních oborů, obecně frustrovaní svým malým albatrosem (s trávou se jeví tak velký a má tolik barev), pak vyvstává riziko, že si náctiletý king na skejtu, který má problémy mluvit souvisle s kýmkoliv kdo nemá rozkrok u kotníků a zlatý řetěz zařezaný do rachitické plece (natož pak s dívkou), usoudí, že tráva je vlastně dobrá, že ji užívá tolik chytrých lidí, programátoři, umělci ... že je to úplně normální.
Ale ono to normální není. Thc je halucinogen. Čichání toluenu má také halucinogení účinky, je snad normální čichat pod dekou toluen? :)) Ne, to se odsoudí, ale tráva má nádech nějaké vyšší zábavy, pro mě poněkud z neznámých důvodů. V minulých staletích ji holdovali převážně nemocní a ztroskotanci všeho druhu, od umělců až po nijaké umělce, ale nyní skoro všichni.
bounty_killer
BTW Také ne všichni dospělí myslí jako dospělí.
pan houba
legalizace legalizace legalizace,nikoho nezabijim nikoho neokradam a nikoho neomezuji,tak to nedelejte mne.,nebo vas zabiju a okradu.nechapu jak 30% procent lidi muze tolik prudit,co si od toho slibuji radoby intelektualove,proc se to vsude neprodava na co se ceka?Smrt vsem predkum tohohle prizdisracskyho naroda, a polovine vykaleny evropy.Kde jse mazatekove ?kde ste toltekove ?a proc uz nekdo nedrzi muj skalp? vzdyt si to zaslouzim,vy zasrany krestani.dejte mi nekdo kilo heroinu a ja ho pujdu prodavat vasim detem,tak jako vy tem mim prodavate ty vase legalni sracky, a nikdo vam zato ani nic nerekne.Komu vy chcete co zakazovat?
pan houba
petici prosim a zacal bych ze sberem podpisu na czechteku,musime se zformovat a vytvorit fungujici mozek,jako sam neuron nic nesvedu,podepise to pak hrozna hromada lidi,paklize se na to vyhulenci nevyserou, a petice se nekde nezapomenou.
pan houba
muzeme to zkusit neni to zas tak slozite.Staci petici sepsat,umistit na internet ,taktez ji tisknout a rozsirovat dle poptavky usporadat maryjehuanovy tyden po teku a v kazdy vesnici ci malomeste ci v tom nasem jednom velkomeste,vsechny hezky chvilku prosit a informovat a zadonit o podpis.Nebojte zadonit bychom nemuseli.proc ne vdyt je nas tu dost nenechme se sami sebou odradit.
robos
http://www.slobodnavolba.sk/
robos
citujem co sa zacne prveho maja:): Na akcii zacne celoslovenska peticia za dekriminalizaciu drzby konopy pre osobnu potrebu, pridte vsetci a podporte akciu
bounty_killer
Fajn, rád se přidám.
Brunco
Krigerdorphus- neporovnavaj toluen z bylinkou (je to trapne)

a THC je pre teba mozno halucinogen no pre mna nie
ja som z ganji halucinacie este nemal (hribky rulez)
PiosOne
krigel: tráva je halucinogen? od kdy? a že by to bylo něco jako toulen? a že ji užívali jenom ztroskotanci a nicotní umělci? aha, takže třeba beatles ti nejsou dost dobří, chlape odkud jsi vylezl?
Krigerdorphus
BRUNCO: Proč by to mělo být trapné? Je to snat proti konvencím diskuse? :)

Překopírováno z oficiální stránky národní protidrogové centrály:

MARIHUANA
Marihuana má velice špatný vliv na děti. Většina výzkumů dnes potvrzuje, že marihuana může být návyková a má na uživatele negativní mentální, emocionální a fyzický dopad.

V sedmdesátých letech byl obecně uznávaný názor, že marihuana je pouhým přírodním produktem Cannabis sativa. Teprve později se prokázalo, že to je vlastně dokonalá malá chemická továrna. Droga marihuana, která se získává ze sušeného listí a kvetoucích výhonků Cannabis sativa obsahuje 426 chemikálií. Tyto se při kouření promění ve 2000 nových chemikálií. Více než 70 z nich jsou cannabinoidy a nebyly nalezeny v jiných rostlinách.

Jeden z těchto cannabinoidů je delta 9 tetrahydrocannabinol (THC), což je psychoaktivní cannabinoid, který způsobuje ten známý pocit intoxikace či stav podobný opilosti. Síla marihuany je dána množstvím THC, který obsahuje. Čím víc THC je v ní obsaženo, tím se stává silnější a škodlivější.

THC a ostatní cannabinoidy jsou ukládány do tukových tkání jater, plic, mozku, sleziny a reprodukčních orgánů. Chemická polovina THC může být vyloučena z těla v době od tří do sedmi dnů - zbývající polovina je vpuštěna do krevního oběhu pomalu a může být nalezena v moči i sedm až deset dní po vykouření jediné cigarety marihuany. Takže jestli je někdo „běžný“ kuřák (dvě marihuana cigarety za týden po šest měsíců), pak tukové části jeho těla jsou kompletně prosyceny touto drogou a THC může být u něj v těle nalezen i po několika měsících.

Škodlivé efekty marihuany
Ve stavu intoxikace:

marihuana mění chemii v mozku, což může ovlivnit myšlení
může vyprodukovat agresi nebo paniku a úzkost
způsobuje toxickou psychózu, přičemž záleží na síle drogy a kondiciuživatele
při požití ústy je velké riziko předávkování.
Dlouhodobé následky:

snižuje schopnost učit se a způsobuje krátkodobou paměť
vytváří tzv. „flash back“ (zpětný záblesk, kdy se mohou různé
depresivní stavy objevit i po delší době abstinence)
poškozuje tkáně
znásobuje duševní problémy
oslabuje imunitní systém.


-> To je i pro PiosOna a jeho problémy s klouby.
Beatles jsou loseři, podívej se jak skončili.
PiosOne
kriger: já o těch kloubech psal ve smyslu pro svojí babičku (které mast mimochodem pomohla, narozdíl od mastiček z lékárny). beatles jsou loseři? nejúspěšnější kapela světa? tobě by občas nějaký ten záblesk v hlavě pomohl chlapče.
zahulil sis vůbec někdy?
Krigerdorphus
PIOSONE: S tvoji jednoduchou argumentací mne o prospěšnosti thc na rozum uživatele nepřesvědčuješ.

Beatles byli sladcí hošánci poplatní době ve které se hřáli na výsluní. Jejich sladce homosexuální melodie, z nichž byli naměko tak maximálně květinové děti a náctileté fanynky, které ještě nikdy neprotnul žilnatý oř lásky, ve mně nevyvolávají žadné libé pocity. Byla to jen první chlapecká skupina, jakých jsou dnes mraky. Hudebně za moc nestojí a jsou výrazně přežití, ale možná když si obohatíš vnímání nějakým podpůrným prostředkem, tak v nich můžeš najít něco víc, co tam třeba není ... jako někdo tuhle objevil oslavnou ódu na satana v textu Led Zepellin, při převíjení zpět.

Na tvoji otázku bych sice nemusel, přesto na ní odpovím. Já thc neužívám. Já jen zkouřené vynáším do schodů, odtrhávám je od sebe, když se na svůj fet napijí alkoholu a chtějí se prát, vozím je domů a čistím po nich interiér audiny. Je mi na zvracení z lidí, co se živí pěstováním a prodáváním toho shitu.
PiosOne
kriger: já tě ale vůbec k ničemu nenutím. pokud jsi rozumný, tak si přečteš literaturu, najdeš si informace na webu apd.
beatles jsem uvedl jako první co mě napadlo. konopí užívá tolik umělců, politiků, manažerů aj.profesí. docela často jde o lidi na významných postech, často vyučující na VŠ. z toho zcela jasně vyplývá že nejde o drogu nějakých odpadlíků a ztroskotanců.

vážně nemám chuť s tebou řešit tyhle věci. já ti řekl svoje, ty svoje. končíme.
Krigerdorphus
PiosOne: Alkohol také užívá mnoho politiků, kokain také (kdo by si občas neprojel nozdry, když je ve stresu, že?). Já informace mám z reálného života :-)
Každopádně jde ale o drogu a jakmile se člověk začne droze oddávat, stává se loserem. Když už loserem je a začne užívat, tak se z toho asi těžko dostane, spíš mu to vůkol začne být jedno.

BohouR: Přírodu tu vysadila i šeřík a pelargonie. Dokonce i nějaký ten plevel, trávu a koku.
Dude
PANÁČKU NĚJAK SI MĚ NEPŘESVĚDČIL (sorry caps lock:)) - narozdíl od tebe jsem pár studií o mj opravdu přečetl (rámcově desítky) - pod těma byli podepsaný kapacity, nějaký kecy bez uvedení zdrojů ze stránky NPC mě nedostanou....
btw> hele Beatles byli zkurvenej klasickej boyband, než poprvé s Bobem Dylanem zahulili - následující alba už jsou přece jenom na trošku jinej úrovni...
to s Zeppelinama je krawina bez souvislostí...
Brunco
Krigerdorphus - pocuj ked to hulit nechces tak to nehul nikto ta do toho NUTIT NEBUDE ale preco ma nas NIEKTO NUTIT aby sme to nehulili

ked leze horolezec po skalach -moze sa zajebat, ale bavy ho to a roby to a nikto mu to nezakazuje

ked chcem ja hulit (fetovat,fukat,slehat si) tak je to moja slobodna vola a pokial kvoli tomu nikomu neublizim (co nespravim) tak nechcem aby ma v tom niekto obmedzoval

a k tomu toluenu a marihuane - tak toluen zakazany neni a ma hosie nasledky na telo a aj tak som si ho nikdy nedal ? preco asi? ze by sa to volalo zdravy rozum ?
A to je presne vec ktora mi zabrani porovnavat tolune s konope

PS: Krigerdorphus vies ze aj tvoje telo je vlastne chmicka tovaren ???
Tajné
Krigerdorphus: CO VOPRUZUJEŠ???? A proč neřekneš přímo Cartneymu, jakej je to loser? (jen pozor na fanoušky)
Taker
4 Niga
...a taky né fšichni volit pudou, je jasný že u nás nikdy 100% volební účast nebude (spíš to bejvá někde kolem 50% myslim), ale pravda je že i tak je to pořád strašný hafo lidí. Základem by bylo aby šel hlasovat každej co by byl pro (nebo aspoň většina) a nezůstal doma, jinak to nemá vůbec žádnej smysl.
Krigerdorphus
Tajné: Bubububu. Už se bojím těch davů fanoušků té chodící zombie, co byla za fetování kdečeho zavřená déle, než sedí Kájínek.
A obzvlášť se bojím tebe. Když nejsi schopen diskuse, tak nadáváš? Nechceš si uklidnit nerv nějakým fetem? :-))

BRUNCO: To je kec. Stačí že se s vámi člověk baví normálně, jako s přáteli a po pár jointech máte misionářské sklony a chcete své učení trávy šířit. Tady generalizuji na základě vlastních zkušeností a věř mi, že po dvacáté říkat zhulencovi: "Petr s vámi sice půjde, ale nezahulí s vámi, protože nechce!!!" je značně vyčerpávající. Ale spousta lidí si nepamatuje co dělá v rauši.
Toluen se používá jako účinné rozpouštědlo. Naftu třeba taky můžeš použít pro umazání své vesty, když je primárně určena do nádrže.

Dude: S tím capslockem to jde bez problémů vymazat a napsat znova ;-)
S těmi beatlesáky máš paradoxně trochu pravdu. Jejich předchozí sladké unylé melodie bez tváře přešly alespoň v nějaký dílčí výraz.
Škoda že to nedokázali bez drog.

Ukaž mi kapacity, rád se poučím. A za jakého popudu si myslíš, že jedná NPDC? Myslíš že za nimi stojí nějaká zednářská společnost, která má zájem na publikování zcestných informací o neškodném fetu? Nezavání to paranoiu, proč by to dělali? Vždyť změny musíš na sobě pozorovat i ty sám :-))
Krigerdorphus
Brunco: Tebe evidentně pobuřuje už jen to, že je to zakázané. Bude to podobné, jako dvanácti-letí hoši a ten veliký kovboj v reklamě na cigarety Marlboro. Přivádí mě to k myšlence, že kdyby se to tu legalizovalo, tak polovina pubescentů o drogu ztratí zájem a té druhé stejně nikdo nepomůže. Tím jsem ovšem nechtěl říct, že bych pro onu legalizaci byl, klidně si zabíjejte spermie :)

A omlouvám se za tu starost o tvé zdraví, ale znovu ti připomínám, že si podlomenou imunitu a stavy deprese při absenci hulení budou feťáci léčit z mých daní. To je značně egoistické zdůvodnění, ale pro vás by snad mohlo stačit :)
Pokud ne, tak nad rámec ještě dodám, že mi opravdu vadí, když se moji vrstevníci ničí a když mladí lidé vykřikují lež o neškodnosti, či snad dokonce prospěšnosti, tak bych z těch keců zvracel.

Někteří už mají posunuté vnímání, asi jako fanoušek zcestných ideologií si neuvědomuje jejich hrůznost, příjdou mu prostě správné a normální. Vžíjte se do role člověka, který se drží konvencí a nechce porušovat zákon a vidí své bližní, většinu mladých ze své vlastní komunity, jak holdují něčemu, o čemž studie tvrdí že je špatné, že ničí zdraví. Že holdují něčemu, co ničí jeho přátelé, co zničilo několik jeho přátel a způsobilo rozklad jejich osobnosti. Zvažte osobní zainteresování dotyčného a teď, pokud vám to váš rozum dovolí, si představte, že skupina (a dosti početná) mladých lidí začne vyřvávat, že ona droga je NEŠKODNÁ (čili mým přátelům ublížila asi hvězdná konstelace merkuru, či jak?), nebo dokonce PROSPĚŠNÁ a v neposlední řadě, že to NENÍ DROGA!
To už je na hraně výsměchu a kdo má nějaký charakter, tak se proti tomu ozve.
bounty_killer
Mám pocit že tam nikdo nedostane víc jak padesát procent lidí :(
bigfoot
Je zapotreby vysvetlit politikum, ze z toho bude mit stat nemale penize a snizi se prijem dealeru, cim je castecne eliminuji.

A kdo by si radci na akci nedal legel speka nez ilegal cokoli?
bounty_killer
Asi tak. Jenže mám pocit, že neustoupí ani když (Caps Lock) JIM VYSVĚTLÍŠ ŽE DÍKY TRÁVĚ B SE DALO ZAMEZIT KÁCENÍ LESŮ KVŮLI PAPÍRU A VYRÁBĚT MNOHEM DOKONALEJŠÍ LÉKY A TEXTIL, I KDYŽ VÁM VŠEM ASI JDE PŘEDEVŠÍM O HULENÍ, VEZMĚTE, KOLIK BY NAVÍC LEGÁLNÍ TRÁVA MOHLA ZACHRÁNIT ŽIVOTŮ!!! TADY JE NĚKOLIK NEMOCÍ, U KTERÝCH BYLO ALESPOŇ ČÁSTEČNĚ PROKÁZÁNO, ŽE JE TRÁVA UMÍ TLUMIT NEBO LÉČIT ----- ROZTROUŠENÁ SKLER´OZA, KŘEČE, REVMA, ANOREXIE, OPARY, BOLESTI KOSTÍ A RAN PO ÚRAZECH, PARKINSONOVA CHOROBA+ DALŠÍ PSYCHICKÉ I FYZICKÉ NEMOCI!!!
Tajné
citace:
Toluen se používá jako účinné rozpouštědlo. Naftu třeba taky můžeš použít pro umazání své vesty, když je primárně určena do nádrže.



A ty si vážně myslíš že konopí nemá jiný využití než hulení???
Co papír, lana, látky...
bigfoot
A taky asma.

Oni sou ta blby, az to pekny neni. Stat by vykryl diru v rozpoctu a zacal splacet dluhy!!!!! A lidu by se zilo hned lepe a s usmnevem na tvari.
Krigerdorphus
"Tajné": Ano. Na prvním místě je něco, co nenosí užitek, naopak je to nebezpečné -> obligátní umazávání trika naftou. Na druhém místě pak užitečná věc -> plnění nádrže dieselového motoru naftou. Konopné triko je alespoň k něčemu dobré :)
Dude
ahoj kriger>
ad NPC> myslel jsem tim národní protidrogovou centrálu...paranoia zas až tak nemaká:) - koukni na tuhle stránku - http://www.druglibrary.org/schaffer...ies/studies.htm - většinu jsem četl celou nebo alespoň závěry - pak po mě nemůžeš chtít, abych věřil novinové rétorice demagogických argumentů (skoro nigdy se nedočteš odkad vlastně čerpali:rolleyes:
zatim čus:smoker:
Krigerdorphus
DUDE: Zběžně jsem prolétl ty "studie" a vyhledal jsem si práci Jana Miřejovského a Bohuslava Blažka (s poněkud infantilním názvem Čítanka z literatury k evaluaci protidrogových primárně preventivních programů), abych se dozvěděl ->

DRCNet Online Library of Drug Policy
Údajně ”The largest online library of drug policy”. Tlumočí stanovisko zastánců liberalizace
http://www.druglibrary.org/

Moje stanovisko je jednoduché :) Výrazně preferuji nezávislé studie, ale takové většinou nejsou k pěstitelům a konzumentům příliš milé.
Dude
hele ta stránka možná tlumočí liberální větev, ale ne ty studie - ty sou psaný posledních 120 let a Consumers Union report on illicit drugs je jedna z nejuznávanějších studií - prostě ty studie, přečti si kdo je pod nima podepsanej - to nejsou žádný propagátoři drog...
Tajné
Krigerdorphus: Úplně nechápu co jsi mi tím chtěl říct, ale u konopí bylo na prvním místě vždy technické využití,až potom co ho zakázali převážila marihuana. Jedna z teorií proč je vlastně konopí zakázané je že proto aby nedělalo konkurenci papíru z dřeva a umělým vláknům. (papír z konopí je levnější a kvalitnější; konopná lana nehnijí, stejně jako umělá)
JO v Holandsku to tědka zjemnili legal držení na 6 gramů
Wothan
pošleme Klauzovy špeka skéra.....(rači 10 ať z toho má neco aj celí parlament) všichni se nádherně skouří a legalizujou to:smoker:
Fiky-Thc
Ja si myslim ze se marihuana legalizuje az se do vlady dostane negdo jako my nebo az vlada dostane rozum takze nikdy!Ale verim tomu az mi budem stari paprdove tak marihuana bude legalizovana.
Niga
Aj ked by sa niekto( nejaky politik) nasiel kto by mal dost rozumu dat o tom aspon rokovat stale to je len jeden. Sam by sa do vlady nedostal a pod nejakou stranou to stoji za houby. Ja si nad tymto dost lamem hlavu. Chcel by som aspon nieco take ako mate CR - zopar jointov pri sebe neznamena automaticky basu ako u nas.:grrr:
Boze treba s tym uz nieco spravit a necakat na niekoho kto to spravi za nas.
Ale otazka je: Co mame urobit?
Nebulaquest
lidi a je to tady začne boj: Občanské sdružení za legální konopí OSLÍK je připraveno vyhlásit "válku" KDU-ČSL, pokud bude strana trvat na svém návrhu přitvrdit protidrogovou politiku. Řekl to "konopný ombudsman" Marek Jehlička.

Píše se to na komik webu: http://www.novinky.cz/domaci/

Přejme jen ať je výhra na naší straně.
Já jsem alespoň pro dekriminalizaci.Co si budem nalhávat na ganje je závislost určitě.Ale to je i na kafi nebo kole takže BAY.Legalizace-To by bylo moc.Hlavně pro naší další generaci.Ale zase by ubylo na závislosti u jinejch drog.To co si myslí rodiče že je to startovní droga tak to je fakt hukot.alespoň že ty moje už jsou trochu v obraze.Mějte se
Tajné
Nebulaquest: Lidovci by měli dostat co proto, myslim že veřejný mínění bude na naší straně.
Tajné
Tak a severa má utrum! http://www.dropin.cz/zmedii.shtml?x=179047
Taker
Tak konečně oficiálně, ale stejně sem to tušil že to bude nějaká zhovadilost. Předáfkovat se marihuanou, to určitě.
Dude
hele mě to bylo jasný - dycky udělaj nějakou senzaci a potom potichoučku se ukáže, že to byla krawina....nejhorší je, že to dycky proběhne všema médiama a stačí napáchat škody...:rolleyes:
Nebulaquest
je to tak.tyhle podobný keci už napáchaly mnoho škod.Díky takovejm věcem si o nás někteří lidé myslí jaký jsme feťácí.A je to celkem logický.Věří přece ODBORNÉMU ČTIVU!!Ale ten kdo to píše nás chce jen dostat do nižší a nižší pozice.No jo hold ostatním budeme říkat Notoryci když si daj jedno dvě pivka.
CarloSSS
Nejlepší by byla legalizace!!! Chtěl bych si totiž udělat cofeeshop + restaurace kde se vaří s ganji!!!ale to se tady asi nikdy nepovede!!!
delph
1.jmenujte jedinou obecne svetove uznávanou a prevratnou hudebni skupinu, která by nahravala alba resp. vymyslela hudbu uplne cista.
To Krieg: jo s tema Zeppelinama sem to tez slysel, cetl sem před lety takovy zajimavy clanek myslim v RockReportu, který (ve zkatce) pojednával o spolceni ruznych skupin ze Satanem, tyto bludy siril Am tisk v 70.letech. V podstate ti nabozensti fanatikove se pokousely vykladat nazvy,skupin,skladeb,verse atd. tak aby tyto kapely byly zakazane. Vse skrz krestanstvi. Pokud to nekoho zajima prohledam archiv naskenuji a hodim do galerie(ale bude to chvili trvat:).

2. To krieg: Vsad malicek prave ruky proti me hlave ze me nikdy NIC platit nebudes zadne leceni, uz jen proto, ze znam spousty lidi co huli a z toho asi tak jednoho 1-2 který si „podelali život“:( ale nezivis je, normalne makaj akorat sou drobet vymlety.

3. At si kazdej dela co chce viz. ma poznamka pod carou. Aneb jak prohlásil jisty Kurt C.(Heroin-not marijana): mohl sem se sjet jako dobytek, lezet v hotelovem pokoji, pak vstat a obednat nejdrazsi jidlo co tam měli, protože sem mel na konte miliony dolacu…takze kdyz na to mam WARUM NICHT

JInac uz aby to bylo legal
WtF
ja jsem stoprocentne pro legalizaci konopi...

kdyby bylo legalizovano konopi tak by se do toho nehrnulo ani tolik lidi... spousta mladych to dela jen z machroviny a protoze to dela jejich parta... A navic by mohl stat vydelat na danich z coffe shopu co by se tu mohly vybudovat a z masivnich farem na pestovani konopi...
WtF
hlasoval jsem pro "holandsky styl" celkem by se mi to libilo mit kousek od baraku coffeeshop... :P)
Niga
Ale zas na druhej strane by mohli poklesnut trzby vyrobcom alkoholu, alebo tabakovym firmam. A to je prave problem: vyraz Lobing urcite poznas:grrr: Ti spinavci radsej daju par milionov na podplatenie politikov ktory sa na to vykaslu ako keby prisli o miliardove zisky.
A to je len jeden problem legalizacie je tu plno dalsich.:confused:
Kash
jj sem taky pro legalizaci jak jinak ;)
takze estli se bude kutit neco velkyho myslim ze pokud o legalizaci de vsem meli by prijit doma a necekat co se stane... doporucoval bych televizi , protoze nA TV se diva snad 99% lidi v CR a tudiz lide hodne meni nazory a uhel pohledu na veci....ale problem je v tom ze by to TV nejspis vybuc nedovolila vysilat ... jak nekdo rikal "az budeme stari paprdove tak mozna travu zlegalizuji"
Taker
..no tak třeba mě o legalizaci přímo nejde (ale když bude tak proti ní protestovat s transparentama nebudu :)), ale myslim že současnýmu stavu v našem státě by fakt víc vyhovovalo rozdělení drog podle nebezpečnosti a následně dekriminalizovat [šílený slovo - vymyslete někdo lepší alternativu;)] ty nejmíň nebezpečný (čili konopný) drogy pro vlastní potřebu a jejich výrobu (čili pěstění) pro takovej účel...
BRAINDEAD
Ja sem taky pro dekriminalizaci-na plnou legalizaci
podle me nase spolecnost nejni pripravena-i kdyz si hodne zhulenejch lidi mysli,ze jo ale ve skutecnosti si ani nedokazou predstavit jak by to vypadalo.
Kash
... sry ,ale ty si snad dokazes predstawit jak to vypadat bude ? ... Estli widis do budoucnosti ... tak to muzes bejt dost spokojenej clovek ;)
... ale i tak si myslim ze co se da povolit tak i zakazat ...
BRAINDEAD
Kamo do budoucnosti nevidim ale do minulosti jo,podle me plna
legalizace marihuany v tyhle chvili by nam podle me prinesla vice problemu,nez uzitku(ted to tady nebudu rozvadet ale kdybys chtel
napis a ja budu reagovat)
Nase spolecnost na to proste neni pripravena,ve chvili kdy vladni strana navrhuje neustale takovy blitky o kterejch vime svy:)
a jejich volici
jim to zerou-nevedi a nechtej vedet,nechtej svoje
deti chranit pred drogama,cesta prevence je jim proti srsti,represe
je pro ne ok-vsechny fetaky zavrit ne? v tyhle chvily mas pocit ze je cas
pro legalizaci-byl si nekdy v amstru?videls jak to tam vypada-ja tady
proste,milion drogovejch turistu nechci-no nic sem to nechtel
rozvadet-ale tvuj komentar k mojemu prispevku mi prisel
vylozene vtipnej:)
BRAINDEAD
jo ja sem proste pro dekriminalizaci-kazdej pro osobni potrebu-vyhovujici-ne? a az potom legalizace:)!!!!
Kash
heh ..vtipnej ... no tak diky ... pokud nekdo ma cil docilit neceho cemu si mysli ze bude prospesne nebo uzitecne tak proc ho nepodporit ...tohle sem chtel presneji rict. btw: do amstru se urcite chystame letos :D
lordWilliam
TO: Carloss
Mám podobnej nápad ale ne s restauracej ale z čajovnou. Stejně tam polovina lidí chodí zkouřenejch tak proč to komplikovat a nezahulit si přímo na místě (i s mírným ziskem pro majitele ;-°))
Dude
lord William - já mam dva nápady (psst ať mi to nigdo nevyfoukne:D) - buď cukrárna nebo hampejz v orientálnim stylu:pimp:
CarloSSS
to lord: V mojem klubíku by sis potom mohl objednat třeba kuřecí prsíčka na hašišovém oleji nadívané BlueBerrry s hranolkama a konopným pivkem!!!Jen nevím jestli by sis dal po jídle ještě špek z nějakého skunčíku!!!Ale mohla by tam být i vodní faja s....
Stačilo by aby pár čuráků zvedlo ruku pro....LEGAL!!!!!!!!!!
Mr.goldie
Krigerdorphus: Zdrawim
Pečlivě a se zaujetím jsem si přečetl tvoje stanoviska,naprosto souhlasím s "BornToDie" že si velice chytrý jedinec.Jedinec to je to slowo,které je pro tebe z mého pohledu v této debatě zásadní.
Dnes jsme se opravdu snažil hluboce se zamyslet....jistě mi názorově pomohli jak tvoje názory,tak názory všech ostatních zde zainteresovaných.. Tato výměna názorů mi přijde v určitých místehc skoro směšná...ty jako osamělý "hero" v poli se snažím prezentovat svůj názor...chápu to a oceňuji,nicméňě si na stránkách které jsou zasvěcené obhajobě ....požitkářství..klidu...sebezdokonalování...pokořování hranic..a komunikace o věci...tak diskutované jako marihuana je..
Už právě z tohoto hledsika nechápu tvou ,v některých aspektech, přemrštěnou zarputilost ,s jakou tuto diskusy vedeš. Jistě bys dokázal svými silnými slovy dostat pod svá názorová křídla mnoho lidí,ale dle mého tentokrát si narazil na tvrdý oříšek jakým lidi co hulí jsou... Už ten fakt že marihuana je pod zákonem staví tyto lidi do role ,která jim je vlastní i v předchozích názorech. Totiž vzdor oproti právnímu utlaku a postizích za "pár kytiček" Osobně hulim...nyní méně ..dříve tomu bylo ,abych tak řekl přemrštěně....povim ti...opravdu mi marihuana pomohla nalézt nejspodnější patro mě samého....jsem tomu moc rád protože alespoň jedním si jsem jist a to tím...že vím kde ho mám.
Nadruhou stranu ... Většinou lidi kteří jsou zde za aktivní jedince ,jsou lidi kteří sami sebe dobře znají ..tomu věř a proto nemá cenu svými názory zde někoho napadat...Tito lidé nelezou na jiné servery propagovat zelenou barvu....nelezou doprošovat se medií aby uveřejnili hanlivé články o "nehuličích" je to jen trend uměle vyvolaný chtíčem lidí zaintereseovaných v kriminalizaci marihuany.. Lidé co hulí stále...dělají z různých důvodů...ale jeden z nich je a to je i můj názor...že se v podstatě popírám na určování trendu...a tak tomu je.
Ať hulíš ,či ne....je to jen tvá věc...a jak už zde bylo nespočetněkrát řečeno...je to věc jen toho jednoho jedince....pokud nenarušuje okolí...
Mohl by ses stát protidrogovým aktivistou...přemýšlej otom:D
Mr.goldie
Zapoměl jsem se názorovje vylít....dekriminalizace...je můj jendoznačný názor...:D
Už abych mohl přepnout na 12/12:D požmoulat si palcátky..ehmmm:D
Každý svého štěstí strůjce :D pokud tě nesejme vykalenej člověk v nablejskaný audině a neodjede z místa činu....
Kash
njn taky bych spise zvolil "dekrimilizaci" a taky se tesim az to prepnu na 12/12 :D
... good luck vsemu :D
arbi
Když je to vo tý politice... nechci dělat kampaň, ale Strana zelených má v programu dekriminalizaci gunji... škoda jen že drtivá většina huličů, nechodí k volbám :-(
kafevar
Co se tyce petice, tak ta se prece sepisuje kazdej rok na Milion Marijuana March (nebo jak se to pise). Ale lidi se boji nebo jsou proste liny, takze toho neni zas tak presvedcive mnozstvi.
Co se tyce informovanosti politiku, tak v tom nevidim hlavni problem. Vetsina politiku uz dostala urcite tolik informaci, ze jsou ji jasny vyhody dekriminalizace nebo legalizace. (Az na fanatiky jako jsou Lidovci, Komunisti apod.) Prodej drog je vetsinou zdrojem peneze pro mafianske skupiny ktere vam pak poslou antrax. A cim vetsi represe, tim mene malych prodejcu a vice penez pro mafiany.
Problem je v tom, ze je spousta volicu, kteri si porad mysli, ze alkohol je o proti trave bezpecnej i kdyz je to naopak. A kvuli temhle volicum si zadna bezna strana nedovoli vyrazne propagovat myslenku legalizace marihuany. (Krome Zelenych a par odvaznych pravicovych jednotlivcu.)
Takze cesta vede spis presvedcovanim normalnich lidi o tom, ze hulici nejsou zadny zlodusi. V to by bylo opravud dobre zainteresovat NOVU. Nejake to sugestivni obcanske Judo o stihanych malopestitelych a dotoho prostrihnout zaber lidskych trosek z protialkoholickych leceben a je to doma. :) A pokud to cloveku neuskodi (napr vyhozeni z prace), tak se k trave i priznat. Aby si treba lidi z baraku rikali: "Je to sice strasna zkurka, ale ma vysokou skolu, zdravi, tridi odpad a je slusnej, narozdil od toho ochmelky z vedlejsiho vchodu."
Polit. strany se zacnou zabyvat legalizaci, teprve az se zmeni nazor cele spolecnosti a hlavne az se ho nebude spolecnost bat vyjadrit.
Kash
cece mam takovej pocit ze tohle tema se uz uzavrelo davno a vsem je to jedno ...
kafevar
To je prave ten problem, ze je to vsem jedno.
Policie to sice toleruje (krome par nacistickejch zaslepencu), takze je to zdanlive jedno, ale v zakonu je to porad. Takze to vytvari prostor pro mstivy praskace. Jakmile se nekomu nebudes libit, tak misto aby sel na STB jako za starejch casu, tak te napraska, ze si doma neco pestujes, nebo ze te videl, jak nekomu podavas jointa. A jak prijde na policii oznameni, ze jsi to a to, tak se tim proste cajti zabyvat musej. A pak uz ti to asi jedno nebude.
Blackbird
Na diskuznim fóru zelenejch - www.zeleni.cz je aktuální debata o legalizaci (v tématu drogová problematika). Podpořte legalizaci slušně a pádnými argumenty... ;-)
kani
No je to kazdopadne dobrej napad, ale nejsme prvni a zdaleka ne posledni.. staci si precist par vedeckych studii.. nejsou o tom, ze marihuana neni skodliva, ale ze je v nekterych pripadech nezbytnym lekem..
Roztrousena skleroza- nemoc, pri niz se narusuje obal nervovych vlaken v mozku a tim i jejich funkce, vede k porucham koordinace, hodne lidi se v pokrocilejsim stadiu nemoci nemuze vubec pohybovat, svaly vypovidaji funkci, a nejen kosterni, takovy clovek neudrzi moc, nemuze se najist, nedojde sam na zachod... leky existuji, ale s neprijemnymi vedlejsimi ucinky, vysoce toxicke a navykove. Koureni marihuany dokaze tuto nemoc zastavit a dokonce zlepsit nasledky pokrocileho stadia. Zadny podobny lek dosud nebyl objeven.

Glaukom - sedy zakal- v oku je tekutina, ktera zajistuje spravnou funkci nervu a tim i prenosu signalu do mozku, vytvari-li se ji moc, zvysuje se nitroocni tlak a vede ke slepote. Dosud znamymi leky se tahle nemoc neda uplne zastavit, jen castecne potlacit, operace maji minimalni uspesnost a VELMI casto vedou ke slepote. Leky na sedy zakal zpusobujivelke bolesti, rozmazane videni,... Marihuana snizuje nitroocni tlak, normal je tak 10, u pacienta s tlakem kolem 40, ktery vede v kratke dobe ke slepote, dokaze behem nekolika dni snizit na normal. Zadny takovy lek nebyl dosud nalezen.
Nausea- je chronicka nevolnost, zvraceni. Vetsina pacientu s rakovinou trpi po chemoterapii tezkou nauseu a nevolnosti. Pacient zvraci i 12 hodin, a kdyz uz neni co zvracet tak jen davi, pouhy pach jidla u nej vyvolava hodne neprijemnou nevolnost, tento stav muze trvat prerusovane nekolik tydnu. Stavy jsou natolik vycerpavajici a bolestive, ze mnoho pacientu radeji ceka na smrt nez by podstoupili chemoterapii, a tim i jeji neprijemne ucinky. Existuji leky, ale jejich ucinek je minimalni, opet nektere navykove a s neprijemnymi dalsimi vedlejsimi ucinky. 90% pacientu po vykoureni marihuanove cigarety nema po chemoterapii tyto neprijemne vedlejsi ucinky.

...a dalo by se pokracovat hodne dlouho. A verte tomu, ze vlady na celem svete o vsech tech studiich moc dobre vi, jestli mate konkretni vymyslenej plan kam podat co a jak, klidne vam vsechno tohle a vic sepisu i s uvedenim zdroju, lidi co tyhle vyzkumy delali meli moc a moc titulu.. ne ze by na tom zalezelo, ale myslim ze zastupy vedcu o skodliosti a neskodlivosti vedi vic nez nejaky politici co si jen hrejou zadky.
Dude
jenom noticka naokraj - neni glaucoma zákal zelenej? jestli se pletu, tak sory...jináč pravda svatoucí co píšeš:rolleyes:
arbi
Já jsem si nevšim že by se současná KSČM distancovala od minulý KSČ... A taky jsem si nevšim že by tady za rudocha bylo konopí legální :))
Alver
Mno já jsem pro legalizaci, alespoň nad 16 či 18 let. Jak by se vám líbilo, kdyby jste po šli po ulici a viděli 10-ti letého "fracka" se špekem u tlamy? Nic moc hezkej pohled podle mě. Už jsem o tom psal. Viz.: Ptate se proc je Marihuana nelegalni?!
Alver
Ale jestli sháníte někoho do "odboje", jsem tu a jsem ready. ;)
olda
Fuj s komunistama bych se stejne do party nedal,ty uz to tady
40let legalizovali azaz-zname to- by rekli jasne "legalizace" a pak
by prisla diktatura proletariatu -to je stejny jak fasouni
UdL
A ona stejně legalizace nebude! Na to můžem všichni zapomenout. :(Hele - berte to takhle - u nás není problém, aby si nezletilec pořídil chlast a cíga... Buď mu to v klidu prodaj nebo si někomu řekne...

Teď si představte, že by si takhle mohl koupit bambíka... :eek:

Takže pro všechny ty politiky a žvanily to je další strašák.

Až se společnost naučí to, že chlast a cíga dětem do 15 let do ruky nepatřej a skutečně tomu tak bude, tak bude podle mě částečně připravena na legála... Ale to je vše hudba daleké budoucnosti...

A když si přečtete monitoring médií z minulýho tejdne, jak se ministři zahraničí EU dohadovali o lehkých drogách (hlavně pak o naší zelenině), tak bych si raděj ty růžový brejličky sundal... ;)
na_pohodu
Vetsina lidi je lina si udelat svuj nazor a radsi prijme nejakej,co je ji nejvic podstrcovanej.Viz nova:-)
Proto to v diskusich chce nejen toho,co predlozi vsehny padny argumenty,vsechno vysvetli,ale i cloveka,kterej bude jako "zastupce druhy strany" ze zacatku proti,ale diskusi,ktera mu predlozi smysluplny argumenty a fakta nakonec dojde k tomu,ze je to vlastne pravda...
Takovej clovek to muze klidne zahrat a "pomoct" tim lidem,ktery slepe melou to svy porad dokola otevrit oci.Sou to jen ovce (to je mi lito),ktery nazor z argumentu cloveka kterej je na druhy strane neprehodnoti a proto je podle me potreba takovahle nafintena berlicka.
kam to ale aplikovat,to me nenapada
ComeBack
Legalizace je urcite dobra vec,ale nevim,nevim,jak se nam to povede.

Podle me by to chtelo nekolik studiji,ve kterch se pise o kladnych ucincich marihuany,jak je mnohem mene skodliva nez alkohol atd.Pod ni by byl podepsan nejaky dokttor nebo tak neco,takze by ji politici brali vazne.A pak by to urcite chtelo nejakou ekonomickou studiji,ze ktery by vyplynulo,ze legalizace a nesledny prodej marihuany v coffee shopech by byl velky prinos pro statni pokladnu....

Kazdopadne by to chtelo uz konecne neco podniknout!Klidne zacit hromadnou petici.Kdyby par clenu grower z kazdyho mesta zacali shanet podpisy...Myslim,ze by to nebylo marny.Pak by se to poslalo treba carlosovi nebo nekomu a cely by se to poslalo smer vlada!!!!
aspect
Na_pohodu:to je celkem chytrý :)

Ale popravdě,kdyby u nás byla legalizace tak by se sem sjížděly všichni feťáci ze střední a východní evropy!To co by stát získal na prodeji,to by na druhé straně musel investovat do veřejných činitelů,ůklidovej čet a oprav po vandalismu :)
občané naší země NEJSOU psychycky VYSPĚLÝ "natolik",aby unesli takovou tíhu :(!!!!
na druhou stanu vláda nezlegalizuje nic z čeho nebude mít užitek..viz pěstění pro vlastní potřebu!
Killer_Queen
aspect: Uzivatele konopi jsou podle Tebe fetaci?:(
Do holandska se take sjizdeji lide z celeho sveta,nekteri hlavne kvuli huleni.Byl jsem tam nekolikrat,ale nikdy jsem tam nevidel nejakej bordel...Treba jsem mel jen stesti na urcite lokality(Amstr,Rotterdam,Haag+mensi mestecka),nebo proste legalizace s bordelem a vandalismem nema nic spolecnyho...Treba pri ME ve fotbale v Holandsku a Belgii anglicti chuligani ponicili stadion v bruselu,okolni obchody a auta(byli ozraly).......V holandsku probihaly utkani v klidu,zadne vytrnosti....protoze si dali par speku na pohodu a v klidku fandili.... :pimp:

Souhlasim s Tebou,ze vlada nezlagalizuje nic,z ceho nebude mit penize.Proto by mela legalizovat coffee shopy(z dani by vydelavala)+ pesteni pro vlastni potrebu.I treba v minimalni mire....
Toho se tady stejne nese generace nedocka......
rastajohn
mno v holandsku neni cutka legalizovana je akorat tolerovan jeji prodej za celkem prisnych podminek v kazdem kofaci kamery kofac nemuze mit jeden den vic nez pul kila hashise a cutky a zakaznik si v nekterych muze vzit max 5g.Na verejnosti se huli jenom zridka.Ale neni nad to prochazet se ulickama amstru utrechtu maastrichtu atd. a prochazet koface.Tak pred hodinou sem dojel z holandska tak sem zas nadseny :)
BRAINDEAD
Taky myslim ze nase spolecnost neni na plnou legalizaci pripravena.
Dekriminalizace pestovani pro osobni potrebu by mi osobne prozatim
stacila:)
Navic myslim ze vsichni vydíme jaky prasata sedi u nas v parlamentu
Hlavne komunisti a lidovci to je lůza jedna vetsi nez druha s timhle
se daleko nedostanem,mozna ani k ty dekriminalizaci-nejdriv budou
ty stary struktury muset vychcipat,protoze s jejich ignoranci tezko
neco provedem:(
aspect
Killer_Queen: se jen tak říká :)Slovo fet a jemu příbuzné používat na všechno!prostě beru duno jako fet,ale s jiným,opačným, postojem(kladným)

jinak se podívej kde nebo jak je na tom holland a my(i)!Nemyslím jenom morální vyspělost,ale i v jaké části EVROPY.
Do hollandu smetánka a k nám ciGáni ze slovenska a bulharska!
Rexi-x
hodne me na politicich sere to ze se chovaj furt stejne jak za komancu..takovej gross a pribyl..ty delaj to samy akorat v jiny dobe..17 listopad a demonstrace tak je zmaste hlava nehlava, a gross czechtek tak je rozezente. ze by tu byla urcita podobnost
kafevar
V první řadě, feťák není zločinec, ale oběť (ikdyž je těžký zlobit se na dílera, když vám feťák ukradne autorádio). A hlavně jediný čeho se dopustily, bylo zničení louky (né pole s plodinami), kterou už vyhnání stejně nezachránilo. Naopak lidi neměli čas na úklid, protože museli rychle zdrhat. (Minulý czechtek po sobě celkem úspěšně uklidili.)

Sám techno neposlouchám, ale měl jsem možnost poznat skupinku pravověrných technařů a na to jak žijou, jsou to neuvěřitelně slušný lidi. Dokonce u mě byli na chalupě a byla to jediná akce, při který se nic nerozbilo. Ještě dodám, že se na czechteku nikdo vážně nezranil ani nepobil at to tam nebyl jedinej securiťák ale jen 15 000 "chuliganu feťáckých".
A navíc nechyběli ty policajti někde jinde?
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Krigerdorphus
A omlouvám se za tu starost o tvé zdraví, ale znovu ti připomínám, že si podlomenou imunitu a stavy deprese při absenci hulení budou feťáci léčit z mých daní. To je značně egoistické zdůvodnění, ale pro vás by snad mohlo stačit :)


Okamzite vstan od pocitace a bez na vzduch. Nehodlam se svych dani platit tve leceni, ktere te diky sezeni pred pocitacem ceka. Take samozrejme nehodlam platit leceni sportovcu, kteri si samo sve zraneni zpusobuji. Totez odmitam pro obeti autonehod, lidi kteri se prepracovavaji, preziraji, malo pohybuji. Chces-li byt konzistentni zakaz i tyto aktivity. Rekl bych, ze kazda z nich nas stoji mnohem vice nez lecba kuraku marihuany.

citace:
Vžíjte se do role člověka, který se drží konvencí a nechce porušovat zákon a vidí své bližní, většinu mladých ze své vlastní komunity, jak holdují něčemu, o čemž studie tvrdí že je špatné, že ničí zdraví. Že holdují něčemu, co ničí jeho přátelé, co zničilo několik jeho přátel a způsobilo rozklad jejich osobnosti. Zvažte osobní zainteresování dotyčného a teď, pokud vám to váš rozum dovolí, si představte, že skupina (a dosti početná) mladých lidí začne vyřvávat, že ona droga je NEŠKODNÁ (čili mým přátelům ublížila asi hvězdná konstelace merkuru, či jak?), nebo dokonce PROSPĚŠNÁ a v neposlední řadě, že to NENÍ DROGA!
To už je na hraně výsměchu a kdo má nějaký charakter, tak se proti tomu ozve.


Proti cemu? Proti kecum o tom, ze je to neskodne. To ano. Ale tady se bavime o kriminalizaci. Paklize chces kriminalizovat vse, co nici tve pratele, tak bys mohl postavit mimo zakon i maso, tucna jidla, atd... Nebo ne? Tak jak se pak muzes ohanet rozumem? Nejde spise o emoce, nez o rozum?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma