Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor > Galerie Mikropěstování

Stránky: 1 [2] 3 
Beginner. Prva skrina, prvy mini-indoor - Klikni zde pro originální téma
Syrokrem
Ajsi:
Dík. Len taká poznámka, heh. Odo mňa sa učiť je, ako keby slepý učil hluchého posunkovú reč :D Takže odporáčam prečítať trejdy skúsenejších growerov a tým mojim sa moc neinšpirovať, lebo z toho može byť aj totálny :death:, hehe.
Ale nech sa ti darí a aj kytičkám, keď to dáš to finále a odšartuješ!

No a ja dodám ešte pár fotozs. Len pre porovnanie, ako mi mršky začali znova rásť, keďže prežili kvalitný shock po presadení. Od posledného fotoapdejtu to vyzerá teda nejak takto:

Zasa v porovnaní so zapíkom....
Syrokrem
Fotky len tak pre porovnanie, vid. brzda-rozjazd po šoku.... Ďalšie dodám zasa až tak po 5. dňoch, týždni....Keď sa bude dať, tak v pravedelnej perióde po celú dobu growu.
Syrokrem
..
Syrokrem
...
Syrokrem
....
Syrokrem
.....
Syrokrem
......
Syrokrem
No a final picture zo skrine. Tiež len na porovnanie...Ja, so svojim vyhuleným úsudkom, to tipujem ešte na rast do konca septembra. Plus nejake rezerva, cca prvý otóbrový týždeň a pak prepínam do kvetu...Budeme uvidieť : )...Odrbal som sa o cca 1 týždeň rastu, ale čert to ber. Som rád, že sa odpichli a idú : )
Syrokrem
No a final picture zo skrine. Tiež len na porovnanie...Ja, so svojim vyhuleným úsudkom, to tipujem ešte na rast do konca septembra. Plus nejake rezerva, cca prvý otóbrový týždeň a pak prepínam do kvetu...Budeme uvidieť : )...Odrbal som sa o cca 1 týždeň rastu, ale čert to ber. Som rád, že sa odpichli a idú : ) .
alal
citace:
Původní příspěvek od Syrokrem
to tipujem ešte na rast do konca septembra. Plus nejake rezerva, cca prvý otóbrový týždeň a pak prepínam do kvetu..


pocuj, ale ja by som to tak na dlho nevidel, pamataj, ze oni tak cca 2x tolko narastu, ja by som siel len podla velkosti, nie datumu .. :)

p.s. vyzieraju pekne, dufam, ze zaxvilu , tie svoje klony zasadim do zeme ..
Syrokrem
Práveže vychádzam z toho, ako rastú doposial a mám v tom zakalkulovanú aj samotnú výšku boxu a dodatočný rast po prepnutí na kvet.
Vyrátané mi to teda vychádza cirka tak, jak som písal.
francox
heh fakt pozor aby ti to neprerastlo... ked som kukal ine thready tak som kukal ako tela na nove vrata ako moc sa este vytiahnu niektore odrody...
Syrokrem
francox:
Zmrzačíme, pozohýbame :injured: : ) Uvidím. Každopádne do konca septembra budú stopro v raste, šak sú ešte krpaté, keď to porovnám s výškou boxu a priestorom, ktorý majú.

No a zasa nejaké news:

Včera som kompletne vydezinfikoval box. Poumývaná každá stena boxíku, len tak v jarovej vode, ale poctivo. Zo skrine mi začal vychádzať nie moc vábny smrad. Stuchlina. Hneď ma napadlo, že to bude tými handrami, ktoré su neustále ponorené vo vode v zaváracích pohároch. Tie som tiež komplet vyumýval, handre som prepral a vysušil. Vyumýval som aj podkochlíkovníky : ) alebo jak sa tie tácky pod kochlíkom nazývajú : ) Hneď je to lepšie, yop!

V posledných dňoch som sa začal zaoberať výrobou smradofiltra. Asi to bude blbé riešenie a pomerne neúčinné, ale to sa uvidí až v nasadení do praxe. V skratke: odpadová rúra, navŕtané otvory, obalená uhlíkovým filtrom do digestorov. Prípravu a fotos dodám, až to budem mať hotové....

Moje milášenky:
Zatial sa majú celkom dobre. Rastú. Ale nie moc do výšky, skôr sa rozťahujú do širky a celkovo sú mohutnejšie. Rastie mi to viacej v podobe nových výhonkov od stonky. Je to prevažne indica, táto moja odroda, takže to aj odpovedá tomu rastu.

K hnojeniu a zalievaniu: keďže mám malé kvetináče (3l), na každú zálievku mi stačí 0,5-0,7L vody na tie moje 3 kytíze. Nechcem to moc prelievať a zasa na druhej strane nechcem, aby to bolo moc vyschnuté. Tento pomer sa mi zatial zdá v pohode. Polievam každý druhý- tretí deň, podla pocitu...
Dve zálievky mali s kristalonom start. To som dal fakt opatrne, asi 2ml/L, čiže dve zálievky 0,5L s týmto hnojom.
Včera mi prišli "normálne" hnojky, viď Plagron Grow, tak dnes, pred chvílou dostali odporúčanú dávku, teda 4ml/L (ale zaliate len 0,5L hnojovej vody na tri kvetináče, čiže v podstate 2ml hnoja na 0,5L zálievky, ktorú som im dal).

V balíčku som mal aj ph test. Tak som ho hneď aj otestoval : ) Odstáta studňová voda: ph cca 7,1-7,2 čo je kurva dosť. Proste tvrdá studňová voda : / Mno. Asi to budem musieť v najbližších dňoch poriešiť. Kvetiny si zatial nesťažujú, ale do budúcnosti to môže byť problém...


Grow box data:
Teplota den: cca 28-29C
Vlhkost den: cca 40-45% furt slabé

Teplota noc: 19-21C
Vlhkost noc: 60-65%

Merané v predchádzajúcich chladných dňoch.

Foto dodám asi až v nedelu. Dúfam, že aj s hotovým pacháčom.
Syrokrem
Akurát som došiel z worku. Natešený na pohlad na kytišky. Ale čakalo ma prvé zklamanie v mojom first-ovnom indoor growe :(

Najsilnejšia kytíza asi začína ukazovať gule, fok! Ešte to nemám nastopéro potvrdené, ale vyzerá to tak, že to bude ženochlap :/
Ostatné dve majú zatial ženské pistils, ale u tejto tretej mi začína vyrastať niečo...Niečo hnusné, čoho som sa aj obával, čiže chlapské vajca. Hnusné gule, fok!

Nechcem robiť zbitočnú paniku, ale asi budem musieť :titanic:
Na foto to ešte nie je, ale určite cvaknem a ukážem, jak to vyzerá, až sa bude dať urobiť nejaké schopné makro.

Neviem, čím to môže byť, odhadujem to na ph zálievok, ktoré mám od začiatku growu uplne nahovno....

Dosť panických stresov. Určite ma to sere, ale uvidím, čo bude v najbližšich dňoch....
Syrokrem
Okejdokej.

Nové správy. Poplach bol planý, zbytočne stresujúci. Aj keď dosť ma to vytočilo, vid. vyšší príspevok...

Aby som to objasnil. Na tej rastline mi ozaj vyrašili gule. Ale len medzi druhým a tretím poschodím. Z každej strany naproti sebe dve gule. Počkal som ešte dva dni. A bolo jasno. Hneď som ich pinzetou uštípol. Odvtedy mám pokoj. Nič nežiaduce tam už nerastie, takže som urobil nádych-výdych...A je to ok : )

Foto je zle, ale "hento" v krúžku tam aj tak nemá čo robiť, a už tam aj tak robiť nemá čo, heh : )
Syrokrem
Mal som plnú pi.u roboty, tak som to tu zanedbával...

Medzičasom som si vyrobil pacháč. Videl som tu na fóre niečo podobné, tak som to odkukal. Neviem už, koho topic to bol, ale pamatám si z toho, že to nie je moc účinné riešenie. Ale ja predpokladám, že do pivnice to "možno" bude stačiť. Time will tell...

Nechcel som do toho už moc investovať. Všetko potrebné som mal doma. Kúpil som iba uhlíkový filter do digestorov za 5€.

Foto 1:
Stará odpadová rúra o priemere 10 cm v užsom konci. Presne mi to sadne do diery na skrinový odfuk, takže s týmto problémikom som sa nemusel babrať.

Foto2:
Po celom obvode rúry navŕtané direry 16mm vrtákom. Dosť sa mi ten plast trhal pri vŕtaní, vid. foto. Ale to sa mi podarilo len na štyroch dierach. Je to jedno aj tak, ako som písal v začiatkoch, nejde mi o estetiku ale o funkčnosť : )

Foto 3,4: Ako dekel som použil kýblik od horčice, ktorý mi tam dobre sadol. Odrezal som ho na úrovni konca rúry.
Syrokrem
Foto 5:

Do spodku kyblika od horčice vyrezanýotvor. S okrajmi, aby mi tam aj vošiel vyrezaný filter a nevpadol do vnútra tej rúry.

Foto 6:
Presne som si rozmeral filter na rozmery rúry. Obtočil a zaistil sťahovacími plastovými páskami. Každý tomu hovorí inak: binderky, sťahovačky... Vieme o čo ide aj tak : ) Rozmerané tak, aby mi nechránený plast rúry presne sadol do odfukového otvoru v skrini.

Foto 7:
No a na ten horčíčak som vykrúžil kus filtra. Pár mm som mu pridal, aby tam vošiel na tesno. Naschvál som na tomto konci nechal poriadny otvor, keďže ten fan by to nemusel prefúknuť priamym naporom....
Ak by bol moc smrad, tak tam mám ešte rezervu na jedno "kolečko" filtra, ktoré predsuniem pred to koncové, ktoré je vidieť na foto.

Foto 8:
Finish. Inštalované na skrini. Netuším aký to bude mať účinok. Ale držim sa hesla zajtra je múdrejšia večera : )
Syrokrem
Kytíšky a všetko okolo:

Hodnoty v skrini stále tie isté, keďže je krásne teplé počasie...

Akurát dnes som povyhadzoval handre z pohárov. Je to nahovno riešenie zvýšenia vlhkosti. Handre po čase tuchnú, doslova hnijú v tej vode, takže neodporúčam...Do budúceho growu niečo iné...

Hnojenie poriešim inokedy, som dosť out, a tie cifre kedy čo a jak by ma asi zabili : )

3 dni dozadu som začal zohý bať. Vrcholce. Nech bočné výhonky dostanú svetlo a rastú.

Foto 1:
BM1
Zohnuté hlavný vrchol. Listy som tiež poupravoval, nech to svieti hlavne na tie nové výhony.

Foto 2:
BM2
....podobne....

Foto 3, 4:
BM3
Toto je mr. mrzák.
Malá, slabá, moc sa jej nechce rásť. Navyše pri ohýbaní som jej zlomil vrcholec. Len tak na pol. Vyviazal som ju, a vyzerá, že sa dá dokopy. Ale bude to krpec aj tak.

Ostatné kytíz už majú cca 20 cm. Len chcem vyplniť a využiť celý box, takže ohyb.
Som to tipoval na cca koniec septembra, prvy otobrovy tyžden. Aj som to asi dobre tipol. Este pohybam a prepnem asi tak jak som planoval. Asi...

Heh, sorač, ale už mam dost end.
Syrokrem
Posledná z boxu:

Priestoru na rast habafuk....
alal
zdrawim, som zvedavy, ci ti ten pachovy filter bude fungovat, ten sedy molitan, to je ten uhlikovy filter do digestorov? mne sa to celkom rozbehlo, budem aktualizovat, mal som patalie z vodou, prdla mi trubka pod kupelnou, mno haluz. 280 kubikov vody v kanaly tj. cca. 300e... ma ide jebnut ...
alal
terazxy pozeram, ze mame tusim ten isty merak teploty aj vlhkosti, odfot ho pls. bo ja som zistil, ze musim kupit nieco normalne ...
Syrokrem
Čauko kolego! Dúfam, že problémy s vodou už máš vyriešené. Voda je strašná sviňa. Mám tiež svoje skúsenosti z minulého roka, keď sme mali celé leto vyplavenú pivnicu... síce bez finančnej ujmy, ale hrozné problémy....

Pacháč som zvedavý aj ja, čo prepustí. Uvidíme. Pri čuchnutí do boxu už je kytíze trochu cítiť, ale úplne nicotne zatial. Videl som to tu jednemu userovi a vraj to aký-taký účinok má...Time will tell...

Teplouš mám HAMA TH200, čo sa ti na ňom nepozdáva? Hm?
alal
mno ja mam z bazara, stali ma 8e a vyziera presne tak isto ako ten tvoj, len tam nema logo hama.... a co ja viem, viac by sa mi lubil taky, ktory meria 2 body, bolo by to lepsie, a v mojom pripade mam pre istotu aj klasicky ortutovy teplomer, bo tomu uplne neverim.... no name .... kupil som 2 a z toho jeden sa mi zda ze je na prd hned od rozbalenia, aj displej vypovedal a to som si myslel, ze to je baterkami.. D inak moje kyticky sa zacanaju brutalne polepsovat, som spokojny, dneska som to zase nestihol pofotit za tmy a zo skrine ich vytiahnem az ked bude treba ...
Syrokrem
Inak ja tento teplomer tiež nejak moc neodporúčam. Mám podobnú vadu ako ty, viď. ten displej. On sice funguje, ale ako vravíš, zobrazuje strašne slabo a doble viditelný je len pod dosť ostrým uhlom. Takže to bude asi nejaký číňanský zmetek a je na ňom len nalepené logo Hama. Čiže je možné, že mi ten displej tiež odíde do večných lovíšť po nejakom čase.
Ale zasa teplotu meria dobre. Skúšal som ho oproti dvom ortuťovým teplomerom. Jeden v pivnici a jeden vonkajší balkónový, ale bola medzi všetkými tromi odchýlka 1-2 stupne, co je v norme.

Uvažoval som tiež nad dvojbodovou sondou, ale kúpil som toto. Keď som nakupoval, zdalo sa mi to zbytočné, ale dnes by som stopéro bral teplomer s dvomi čidlami.

Na fotky sa teším, už by som chcel vidieť konečne, ako to rastie tebe...Ja dodám nejaké fotečky ešte asi dnes. Možno. Keď nebudem darebný : ) Ale moc spokojný niesom, keďže som pokazil pár vecí... ale však bude aj koment dajaký...
Syrokrem
Tak. Update.

Sme v 39. dni rastu od vyklíčenia.

Teplota:
Deň: cca 26-27C na spodku skrine.
Noc: cca 18-19C tiež na spodu
Vonku sa už pomaly ochladzuje, takže mi to aj zrazilo teploty oproti prvotným hodnotám.

Hnojky:
Hnojím dva krát do týždňa Alga Bloom. Odporúčané 4 ml na liter. V ďalšej zálievke kytišky asi nakopnem vačšou dávkou, nech sa dobre nažerú, resp. napijú :beer:
Dneska na obed hnojené s tým, že som pridal 1 ml Alga Grow. Viem, že je na kvet, ale len tak preventívne som tam ten mililitrík šupol. Nič zlé sa myslím stať nemôže a môže im to len prospieť, tých pár nových živín.

Ph:
Snažím sa stále dávať si pozor. Polievam poriadne odstátou vodou a ph zrážam na hodnoty okolo 6, keďže voda zo studňe je viac zásaditá, ako som už dávnejšie písal. Používam nejaké obyčajné PH- kvapky zakúpené v záhradkárstve.

Vlhkosť:
Stále tie isté slabé hodnoty.
Deň: cca 40-45%
Noc: cca 60%
Ale snažím sa ich aspoň často striekať rozprašovačom.

No ale poďme na samotné foťky a koment k mojim failom:
Syrokrem
Bejbiny stále ohýbam, vyvezujem, ťahám k zemi, presvetlujem výhonky.
Táto kytiška, keby rastie priamo rovno, by mala už asi cca do 30 cm. Takto sa mi podarilo zraziť výšku na nejakých 15 cm k najvyššiemu hlavnému vrcholu.
Syrokrem
Táto moja kámoška si brouká podobne dobre. Výška bez ohybu by bola tiež do tých 30 centi. Viac nemám čo dodať.

Jáj, tie zažltnuté spodné listy. To sú tie, čo mi zažltli ešte keď kytíze boli v plenkách. Nechal som ich tam. Stále rástli, ale s viditelným poškodením. Čiže nemá to nič spoločné s nejakým aktuálnym problémom...
Syrokrem
Tejto kytíze by som najradšej "naplácal na zadek" :girldevil. Od začiatku sa jej nejak nechce byť aktívna. Nechce sa jej rásť. Je celkovo riedka, hubenejšia, nie moc vitálna.

Ale z časti je to aj moja "zásluha"... takže pár faciek by som si zaslúžil aj ja, heh :baseball: Podarilo sa mi je celkom efektne zmrzačiť :injured:

1: Z vrchného pohladu vyzerá dobre. Ale fotky klamú.

2: Bočná. Viditelne je nejaká chcíplá a ani výšku nemá optimálnu oproti svojim dvom kolegiňám.

3: No a tu prichádza na rad, keď som jej prvý krát ublížil. Pri prvom ohybe som ju zlomil :mad: Ešte stále mám výčitky svedomia a štve ma to. Na foto obrázok, ako sa zlom zacelil a kytíza si urobila kolienko.

4: Ďalšie moje mrzačenie :injured: : ( Čerstvá rana, len z pred nejakých 5 dní. Podarilo sa mi zlomiť hlavný vrcholec. Stále sa z toho spametáva, čiže rast na nule a hojí si ranu...

5: Časť vrchola úplne uschol a začina ho odhadzovať. Čo už... Ale ona to rozchodí. Je to taká slečna na vozíčku, ale bojovnica. Už jej dám pokoj. Nebudem ju vyvezovať, nech si rastie, tak ako sama chce. Možno ma vo finále ešte prekvapí...
Syrokrem
Mno. Vyzerá to dobre, ale ešte som sa nezmienil o tom, že mi kvetiny skoro skapali :hanged: Totiž bol som preč 4 dni. Keď som odchádzal trošku som ich ešte polial, ale fakt len kúsek. Mal som sa vrátiť domov o dva dni, tak som si myslel, že pohoda, polejem, pohnojím, keď pridem. Len sa mi nejak zkomplikovali veci a domov som prišiel až o 5 dní.

Ako prvé po príchode kuknem do boxu a skoro ma jeblo. Doslova. Kvetiny uplne zoschnuté, som myslel že čistá vysmiata smrť :death:. Poriadne som polial a chvalabohu sa začali po pár hodinách chytať. Len to rozdýchávali asi 3-4 dni. Dnešné foto sú už po úhone, teda zotavené kytíze. Ale čo chcem povedať. Zasa som sa pripravil asi o týždeň zdravého rastu.
Keď to celkovo za celý grow zrátam, prišiel som celkovo o nejaké slabé dva týždňe zdravého rastu. Prvá chyba bola pri presádzaní, viď. niekde v prvotných príspevkoch. A druhá chyba teraz, aj keď nechcená.

Škoda tých dní, ale seru na to. Hlavne som rád, že rastlinky sa dali dokopy.

Keďže situácia je taká, aká je, budem pokračovať v raste naďalej cca ďalšie dva týždne. Priestoru v boxe mám dosť. Radšej ich nechám ďalej rásť, nech sa mi trocha ten box zaplní.
alal
neviem ci tam mas preklep ale BLOOM je kvet a GROW rast ... nedavas to opacne??
alal
inak toho zmrzacenia by som sa nebal, su tu na growe techniky, ktore vychadzaju z takeho mrzacenia (super cropping)....
inak to mas pjekne, ja sa k digi zrkadlovke dostanem az tak za tyzden tak hodim teda zatial normal kompakt fotoze ....


http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=49013
Syrokrem
Jj, je to zamenené. Neviem, na čo som myslel, keď som to písal. Samozrejme grow na rast a bloom na kvet, ktorého som dal spomínaný 1 ml.

O tých technikách viem, aj som k tomu už čo to prečítal. Len tu je to cielené, kďežto ja som ju dvakrát zlomil tak, že až moc : ) a nebol to môj úmysel chudinku kytišku takto polámať.
Syrokrem
Ešte mám jednu otázku, priatelia.

Posledný update bol síce včera, ale fotené bolo predvčerom. Už vtedy som si všimol, že mi špičky lístkov strácajú farbu, idú do žlta. Nejak som si to nevšímal, ale dnes vidím, že špičky sú už skoro celé žlté a začínajú uschínať, teda už naberajú hnedú farbu.

Prehnojenie? Myslím si že jo. Ale chcem sa uistiť, takže sa mi na to pls. pozrite. A to som im v budúcej zálievke chcel dopriať ešte o ml hnojky viac.
Ono by to tak aj mohlo byť, pretože kytky mi rastú v predhnojenom substráte, čiže živín by asi mali dostatok, aj keby som na hnojive ubral.

Foto: najviac zasiahnuté špičky, ale je to v podstate skoro u každého listu a aj na nových výhonkoch. Takže????

//edit: Snorím, ňuchám informácie tu na fóre, čim by to mohlo byť. Narazil som aj na možný problém s prelievaním... By aj mohlo byť, viď. môj problém s uschnutím kvetín. Je pravda, že som im dával viacej vody v posledných dňoch. Len mi to nepasuje s tým, aký substrát používam. Rašelinový, pre kaktusy, prevzdušnené perlitom. Celkovo je to vzdušná pôda. Keď zalejem, cca. do pol hodiny mi prebytočná voda odteká do misiek pod kvetináčmi. Tak neviem, hmm...Ale netuším, čo sa deje so zeminou na spodku kvetináča. Možno je tam pôda dostatočne vlhká a najspodnejšie korene na nadmiernu vlhkosť reagujú týmto mojím "problémikom".
Ďalšia vec, za tých pár týždňov som nabral pár skúseností aj s preliatím. Vždy keď som im dal moc chlastu, akoby sa zvesili k zemi, ale po vysušení sa zas postavili do pozoru.... Fakt neviem. Každopádne po preliatí mi ešte nikdy nezačali popísané príznaky....
podle mého názoru jde o přehnojení
Syrokrem
Ja si tiež myslím. Skúsim teda znížiť dávky a uvidím.

Ešte jedna vec by ma zaujímala. Ide o vyvezovanie a ohýbanie. Včera som robil v poradí tretie vyvezovanie. Všimol som si takú vec, že vždy keď ich poupravujem, na druhý deň sa mi trochu zvesia dolu, niečo podobné, ako keď nemajú dostatok vlahy. Skrátka celé tak trochu povednú. Chcem sa spýtať, či je to normálny stav. Mne sa to moc nezdá.

Ja si to vysvetlujem tým, že pri ohyboch vlastne hýbem celou rastlinou, teda určite aj s najbližšími vrchnými koreňmi od stonky. A celkovo úprava vrcholcov, ohýbanie, vyvezovanie atd...

Takže vás poprosím o vyjadrenie, keďže ja s týmto nemám vôbec skúsenosti. Je to teda v pohode alebo mám byť opatrnejší pri "tuningovaní" ?

//ide mi hlavne o to, že vždy pozorujem spomalenie rastu, resp. kytíze asi musia vydať energiu na zotavenie po mojich "zásahoch".
Vždycky, když kytku nějak ohýbáš, lámeš nebo něco podobný, tak zbytek dne je taková pochroumaná, ale další den už si zase jede to svoje, to je normální stav. A to zpomalení růstu do výšky, to je přece to, o co nám při těhlech technikách jde. A kdyby tebe někdo lámal nebo ohýbal podle svých představ, tak by ses taky na to moc netvářil, stejně tak kytka potřebuje chviličku, aby se s tím srovnala. Takže je to úplně normální a neboj se kytku zaštipovat, ohýbat a lámat podle svých představ, aby jsi co nejvíce zaplnil skříň ;)
Syrokrem
Díkes za odpoveď, scorpicco. Takéto odpovede na moje otázky si vážim. Čiže máš u mňa pivčo :beer:, len také virtuálne ale aj tak : )

Mám síce za sebou 2 outdoor amatérske pokusy, vcelku vydarené. Ale opakujem AMATÉRSKE, od zasadenia až po kosu. Čiže s ohýbaním, lámaním, vyvezovaním, zaštipovaním mám nulové skúsenosti...Proste som to nechal rásť...

Pred týmto mojím in-first-growom som rozmýšlal nad zaštipovaním, hlavne FIM. Ale netrúfam si na to. Nechám to asi až do ďalšej rundy. Chcem nabrať nejaké skúsenosti. Takže v prvom kole len obyčajné vyvezovanie a ohýbanie...

Update:
Včera pohnojené, ale len 2ml/L Alga Grow. Pred chvílou som zasa vyvezoval, ohýbal. Teplota, vlhkosť, ph na rovnakých hodnotách.
V nedelu by som už chcel prepnúť na kvet. Nie že chcel, ale určite prepínam. Teda po cca 50. dňocha rastu. Foto teda až niekedy v dobe prepnutia periódy.

Zatial prajem každému vela štastia pri growe a hlavne, nech zdravo a k spokojnosti rastú!
alal
Na FIM niet co pokazit, bud sa ti zadari a vyrastu bud 2 vyhonky alebo 3 a viac.
Tiez len ohybam, nepotrebujem zastipovat, bo ma dost vyhonkov, nepotrebujem ich viac
Syrokrem
Pánbú pozdravuj, growers.

Po dlhšej dobe aktualizejšn kytkejšn.

Sme v 8. dni od prepnutia na kvet. Milášky sa majú dobre. Papáme zatial tie isté pomery hnojek, ale už budem upravovať pomer viac na Bloom. Ostatné hodnoty v skrini stále tie isté. Akurát sa nám možno viacej ochladilo v boxíku o nejaký ten stupeň. Prikúrime ? :flamer: : )
Urobil som aj nejaké tie úpravi dizajnu, teda mierne som prestrihal a hlavne oholil spodné listy a výhonky, ktorým sa aj tak nedostávalo skoro žiadneho svetla.

Foto:
Syrokrem
Blue Mystic 1

Toto je najmenšia herečka. Zvrchu, zboku a hlavný vrcholec. A ejha, už je tam aj nejaký ten chlp vidieť. Takže zo slečien sa pomaly ale isto začínajú stávať ženy :girldevil
Syrokrem
Blue Mystic 2

Stredne velká, ale silná. Všetky sa snažím viazať do kríčkov. Rozťahovať bočné vetvy na celú plochu kvetináca a vrcholec tlačiť čo najviac k zemi.
Syrokrem
Blue Mystic 3

90-60-90 jebačka :D

Najkrajšia Merydžejn. Stále rastie jak splašená kráva.
Syrokrem
Tutok na porovnanie v boxíku. Počítam, že než budeme vo finiši, ešte sa to raz tak vytiahne, čo by bolo úplne ideálna velkosť vzhladom na výšku skrine a hlavne vzdialenosti výbojky od kvetín.

A to je fše pšátelé, tády tády dá. Ďalší apdejt zasa bohviekedy niekedy. Čao!

:bandit:
alal
pekne ti to rastie, nemas problem s teplotou, ked sa takto ochladilo? Ja by so potreboval teplotu zdvihnut, mam uz skoro vsetko uzatvorene, co sa da a potreboval by som pridat takych 8C .... :(

btw. uz mas nejake preflowers???
Syrokrem
Popravde, problémov s teplotou sa tiež obávam, ale zatial je to v klude. Horšie to bude, až zanedlho udrú "tuhšie" celodenné teploty a až pak sa uvidí, ako to budú zelinky znášať.
Pri nedávnych prvých prízemných mrazoch som mal najspodnejšiu teplotu v boxe cez noc /noc ako vypnutá lampa cez deň/ cca 17C. Pri svietení /cez noc, keď bumbám v pelechu/ asi tých 24C. Teraz, keď sa trošku zasa oteplilo mám asi 18-19 a 24-26. Asi máš v pivnici chladnejšie ako ja. Neviem, kolko C mám teraz v priestoroch, nemeral som. Ale ja to mám pichnuté v takom výklenku, ktorý som odizoloval polystyrénom, takže to mi dá nejaký stupeň navrch /viď. prvé príspevky pri stavaní boxu.../. Navyše v tej miestnosti, kde mám "vchod" do boxu je plynový kotol, ktorý dá pri aktivite tiež nejaké to teplo...
Neviem, aké máš podmienky v pivnici, ale zaráža ma, že ten tvoj mrazák by mal mať v podstate ideálne termoizolačné vlastnosti, určite lepšie, než moja zbúchaná pičovina z drevotriesky...
A ešte na margo. Videl som tu pár zaujímavých growov pri hardcoretermo podmienkach a vcelku to tým hošikom aj išlo...Po tomto growe by som chcel hneď rozbehnúť ďalši a to hlavne za účelom zistenia, či aj pri extrémnych teplotách pre rastliny sa bude dať niečo vypestovať. Ale asi nepôjdem z drahých semien zo seedbanky. Plánujem tam nahádzať len nejaké semená z gresu, ktorý sa mi dostane časom pod ruku...Myslím, že to bude zaujímavé, teda čo sa týky obdobia a teplôt. Cca koniec decembra chcem začať ďalši, tento pokusný grow. Čiže teplotne najchladnejšie obdobie január-február-marec.
Syrokrem
Ďalej. Preflowers. Myslíš ako preflowers alebo pistils, resp. len prvé chlpy po prepnutí???
Preflowers som začal pozorovať už asi v treťom týždni rastu, teda keď sú preflowers to, čo si myslím:
Syrokrem
Ak mysíš prvotné pistils, alebo prvotné ochlpenie, tak to som na tej najmenšej kytke zbadal 7. deň po prepnutí na kvet. Teraz, už ich vidím na všetkých ženách /11. deň po prepnutí/.

Ak si mýlim preflowers a pistils, tak ma kludne opravte...
MDe_
Je to žena :) Jnak ale ten drát nenechávej odizolovaný na stonku, """ VŽDY S OCHRANOU ŠPRCKOU:D """ jinak není co dodat , krásné, silné, zdravé a vitální rostlinstvo :) Jen tak dál.
Syrokrem
Ešte jedna. Takto sa mi to košatí v boxe. Výbojku mám cca tých 35 cm od vrcholov.
Syrokrem
Tutok bližší pohlad, jak mi to rastie v mojom miláškovom boxíku.
Syrokrem
MDe_

Servus. Prečo nie odizolované? Na fóre stále šmejdím, učím sa, ale na takéto niečo som ešte nanarazil...

Btw. dikes.
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Syrokrem
MDe_

Servus. Prečo nie odizolované? Na fóre stále šmejdím, učím sa, ale na takéto niečo som ešte nanarazil...

Btw. dikes.


tohle nehledej na G, nýbrž zkus použít selský rozum ;)
nehledej za tim žádnou vědu, néasi..když ho tam dáš odizolovanej, tak tu kytku nejspíš zraníš, nebo ti do ní zaroste apod...
Syrokrem
I tak... Ja som skôr myslel niečo v tom zmysle, že kontakt rastliny s meďou jej numusí nejak pasovať... Zraniť alebo poškodiť rastlinu nemám ako. Vyvezujem to asi rak raz za týžďen, takže dráty stále mením, zarastenie nehrozí. Navyše stonky neobtáčam, len z odizolovaného drátu urobím háčik a pritiahnem ku kvetináču, takže fakt sa im nič stať nemôže. Totiž ide o to, že keď som to dával s izoláciou, moc pevne mi to tie stonky neuchytilo a vždy sa mi to za pár dní z toho odjebalo.

Ok, dík za poznámku.
Syrokrem
Dnes vyvezovanie a prestrihanie listov... Tento sa mi hodil na foto...
alal
oproti mojim maju krasnu farbu, parada, skus spravit taketo foto este raz, len skus prekrit tu ziarovku tenkym bielym papierom, ale asi to uz bude potom malo svetla na takuto foto, ta ziarovka tam posobi rusivo
Syrokrem
19. deň na 12/12

Only one foto. Nejaký alien sa mi votrel do skrine. Neviem a ani netuším, čo to je za zmrda, ale zdá sa mi, že ide po kvitnúcich paličkách, zjebek jeden! Len má kupu štastia, že to čo odpaluje, nie je z mojích kytíz!!! Zatial!

On to bude asi taký ňjaký Mr. Snoric...
Franzo
citace:
Původní příspěvek od MDe_
Je to žena :) Jnak ale ten drát nenechávej odizolovaný na stonku, """ VŽDY S OCHRANOU ŠPRCKOU:D """ jinak není co dodat , krásné, silné, zdravé a vitální rostlinstvo :) Jen tak dál.


mam otazku trochu OT

tym, ze ma byt drat zaizolovany myslis, ze by sa mohli kovy uvolnovat do kyticky? myslis, ze to moze mat nejake zle nasledky pre rastlinu?
lebo takto ich mam prichytene aj ja - s odizolovanym dratom, tak ze ci to mam zaizolovat alebo co s tym...

diky moc
Syrokrem
Prečítaj si aj pár príspevkov nižšie, odpoveď tam nájdeš ;)
Franzo
citace:
Původní příspěvek od Syrokrem
Prečítaj si aj pár príspevkov nižšie, odpoveď tam nájdeš ;)

asi som trochu debil... ďakujem, nevšimol som si to...
Syrokrem
: ) Nejak ma tá fixka začala baviť :bravo:

Vonku stále prijatelné teploty, čo sa odráža aj v mojom boxe. Stále pohoda.









Vlhkosť tiež myýslím pohoda. Ale asi čoskoro dám nejaký pohár s vodou preč, nech to kapánek klesne.




Hnojím dva x týždeň. Aktuálne 1 ml Alga Grow a 2 ml Alga Bloom/1L
Pri ďalších hnojoch nechám stále 1 ml growu a skúsim zvýšiť bloom na 3 ml/L...
Syrokrem
Boksssíííkkk a kytíííízzzz....











Ňejak sa mi sekol rast šišiek, pozorujem.... Neviem čo za tým je...











Aktuálna foto vrcholov sa rovná stavu cca. stavu 5-6 dní dozadu.... : ( A furt to isté, hmmm....
Syrokrem
28. DEŇ OD PREPNUTIA NA 12/12

Presne štyri týždne od prepnutia na kvet, takže by som to celé nejak zdokumentoval a urobil menšiu oslavu, že kytky stále žijú a majú sa vcelku fajn :wink: :beer:

Nejaké data:

Vonku sa už kurefsky ochladilo, Martin sice nenasnežil, ale zasa prituhlo. Takže sa to odrazilo aj na teplotách v boxe:

Deň: cca 22-23 C
Noc: 16,8 C, najspodnejšia teplota, ktorú som za celú dobu growu nameral. Odhadujem to tak, že v dobe, keď budem kosiť, teplota cez noc sa bude v boxe pohybovať okolo 10-12 C /čo by malo byť cca o 5 týždňov, keď už bude panovať tuhá zima a vianočné obdobie../

Vlhkosť:

Deň: cca 33-37 %
Noc: cca 30%
Tu sa mi to zdá bez problému...

Hnoje:

1 ml Alga Grow/1L
3 ml Alga Bloom/1L

Zvýšil som dávku Bloomu o 1 ml na liter oproti 2 ml, ktorými som hnojil doteraz. Zdá sa to byť v pohode, takže asi pritvrdím na odporúčané 4 ml/1L zálievky + ponechám v každej zálievke 1 ml Growu. Myslím, že tolko dusíku v tejto fáze im bude už postačovať postačovačne :)
No a ešte k periéde zalievania. Zalievam 3x3dni. Čiže v 9tich dňoch 2x hnojenie a medzi nimi len čistá voda. Samozrejme odstáta a s upraveným ph. Ph už sekám na hodnoty okolo 6, doteraz som sa pohyboval okolo 6,5. Aha, ešte čosi. Možno som to tu už spomínal, neviem teraz. 1L zálievky na trio kytíz, čiže každej cca 330 ml.

Lec gou na nejakú tú fotoreportáž:
Syrokrem
Toto je prosím pekne slečna najpanovačnejšia. Od klíčku až do prepnutia celý rast nejak bojkotovala, bola darebná, neochotná splupráce. Proste mi ukazovala :flick: Navyše som jej pár krát ublížil pri vyvezovaní a hlavne pri presadení do velkých kvetináčov. Taká tejraná kytka :) Takže aj moja chyba, ale ako vidieť, valí jak gula a po prepnutí na kvet si chrotá spokojnosťou a blahom.

1. Vrch

2. Bočné foto

3. Neajaké to marko hlavného vrcholu

4. Tutok môj prvý zlom. Ale dala to v pohode...

5. A celý vrcholec. Tento nechám rásť tak, ako je. U ostatných to mám zohnuté...
Syrokrem
Druhá z tej istej genetiky. Blue Mystic číslo 2.

Nabudúce si kvetináče nejak oštítkujem, jelikož sa mi to prehadzovaním pod lampou nejak pomiešalo a identifikovanú mám len tú prvú kytku podla zlomu, viď. vyššie.
Syrokrem
Blue Mystic 3

No comment...
Syrokrem
A ako vždy celý box + jeden kontrolór :)

Vec, ktorej sa budem chcieť vyvarovať pri ďalšom growe je vyvezovanie. Resp. nie samotného vyvezovania ale toho, ako ich budem znižovať ku kvetináčom. Totiž som to posťahoval ozaj moc a to hlavne kvôli obavám, že po prepnutí na kvet mi to ešte o dosť porastie. Ono sa tak aj stalo, ale stále som to viazal. Tým mi ale vznikol moooc hustý krík /keř/, v ktrom síce mám hlavné šiškoidné vrcholce presvetlené, ale spodok rastliny trpí : / a celkovo sa s tým zle manipuluje, či už pri polievaní, prestrihávaní, vyvezovaní a vlastne aj celkovej vizuálnej kontrole...
Foto napovie: mám tam stále priestor vo výške cca 20 cm, a to som lampu včera zdvihol o 5 cm vyššie, na dnešných 20 cm od stropu boxu... Takže priestoru habafuk fšelibárskolko...

No a ešte taký postreh... Neviem, či je to len taký môj subjektívny dojem, ale zdá sa mi, že tie paličky nejak moc nejdú. Ale to je len také moje pozorovanie. Možné je, že je to normálny stav k aktuálnemu dňu na kvete. Možno je to modelom, hnojením, svetlom, teplotou atd... Ale oproti borcom s celkovo podobnými podmienkami growu ako mám ja, sa mi to zdá kapánek zabrzdené... Mám za sebou 2 Out-y, ale tam je kontrola nie každodenná a keď príde človek na políčko po týždni-dvoch, otvára papulu, ako to ide : ).

Môj pomocník : ) Vždy to len očekuje, zatrasie hlavou, odkýchne a pak už len sleduje z dialky, čo to tam vlastne v tej skrini stváram : ) Asi mu to smrdí, takže huliť ho asi nenaučim : )
grady589
Podle mne ti to de skvele, jen bych se zamneril na tu teplotu v noci, 16 stupnu = vubec to neroste. Neskusi tam pridelat na noc nejaky topitko ? Nejaky malo watazni, do akvaria nebo tak.
alal
ja myslim, ze 16 je v pohode, ved ked sa pestuje outdoor tak v koncom septembra byva tak 10 vonku a menej, ja mam v boxe cez noc cca 12 a v pohode rastu... :)
Syrokrem
Ahoooj chlapáci growerový!

V prvom rade ďakujem za Káčka! Je to pre mňa polichotenie a fakt si to vážim. Poteší ;)

Teda. Lec gou tu riport. Po 10. dňoch dám taký rozsiahlejší report. Snáď vás to neunaví, keďže to bude kapánek dlhšie a rozsiahlejšie...

Než začnem, vyjadrím sa:

grady589: Servus chlape! Naviažem na alala. Tiež si myslím, že 16C je ešte v pohode. Jakože nechcem kecať, ale podla môjho sedláckeho rozumu mi to tiež vychádza tak, že kytíze znesú túto teplotu bez problému. Jak vraví alal, porovnaj si teploty pri out-e napr. koncom septembra... Určite to nie je idálne, ale kytky rastú aj tak... Čo narobíš, keď už máme takéto hardcore podmienky po pivnichiach/sklepeních...
A grady589... O nejakej vyhrievacej podložke som už uvažoval, mám to niekde vyššie aj spomenuté. Ale momentálne nebudem aplikovať. Možno až v ďalšom cool growe, tiež som sa o tom už rozpisoval. Ale skôr nie. Chcem si urobiť taký test, ako to pôjde pri extrémnych teplotách, ale len z nejakých obyčajných semien, ktoré sa mi dostanú pod ruku.... To je ešte ďaleko...

Oky, ideme na to, ready? : )
Syrokrem
Otázka je, načo sú starému somárovi farbičky?-) Resp. čo vznikne z farbičiek, kúsku dreva, nejakého hoblovacieho a frézovacieho vrecajku??? No napríklad takáto pičovina : D











GANDŽAMETR :banana:

Proste keď sa nudím a mám čas na nudu, tak vymýšlam chobotiny : )
Syrokrem
Ale okrem pičovin, mám aj jeden krutý problém:

Toto je "tejraná kytka", kto mi to tu sleduje, tak vie o čo ide...

Wo co gou:
Kytka mi začína zhadzovať listy. Začína to celým zožltnutím a následným odhodením listu od rastliny. Pozorujem to cca 5 dní dozadu, kedy som aplikoval hnoj 1ml Alga Grow, 4 ml Alga Bloom/1L zálievky. Postupuje to od stredu rastliny vyššie, viď. foto. Zasahuje mi to už aj vyššie vrcholce...
Netuším, čím to môže byť, keďže ostatné milášky milované to dávajú s prehladom a s pohodou : /

Zaráža ma, že všetky 3 herečky majú tie isté podmienky a táto suka sa nejak zkurvila... Netuším, čo jej môže byť. Môj názor je taký, že to je možno len taký zmetek náchylný, keďže od začiatku rastu počnúc klíčkom s ňou boli problémy...

Foto 1: V priebehu pár dní od hnojek, mi to urobilo totok. Zažltnuté listy, úplne ich odhadzuje.

Foto 2: ide to stále vyššie a chytá to aj bočné vetvy : /

Foto 3: Ďalšia vec, kytka vôbec "nepaličkuje". Proste zásek, furt ten istý stav + tento problém....Navyše u nej pozorujem hnednutie chlpov zo dňa na deň... Čo si myslím že tiež nie je in ordnung, keď to porovnávam s ostatnými kytičkami...

Foto 4: Gandžametr v akci : )


No, asi prúser... Keby sa mi k tomu vedel niekto vyjadriť, budem vďačný...thx
Hy3nA
já si myslím, že to hnědnutí některých chloupků zas takovej problém není..
Syrokrem
Uuuups... Ešte dve fotky z prvej BM.

Tutok som oholil tie žlté listy.














A tu je, čo som sumdal...



Z fotiek je to na hovno vidieť, ale ta rastlina ozaj nejak stráda. Vyzerá jak metla/koště, mierne ovisnutá a uplný zásek.... Neviem, jak jej pomôcť : /
Syrokrem
Blue Mystic 2

Foto 1: Bez problému. Dáva to v cajku. Ale tiež pozorujem žltnutie a odhazovanie listov. Len toto je prirodzený vývin, keďže mi zhadzuje úplne najspodnejšie až stredové listy nepresvetlené listy...

Foto 2: vrch...

Foto 3: nejaké to makro hlavnej šišky...
Syrokrem
Blue Mystic 3

Najkrajšia, najzdravšia... pekné kompaktné pevné šišky... taktiež nemám čo dodať. Proste rastie a palice kvitnú...

Foto 1: Gandžametr :D

Foto 2: Vrch...

Foto 3: trochu rozmazaná, ale ukazuje hlavný šiškoidný vrcholec...

Foto 4: makro hlavného huliva...

Foto 5: stonka. Nechápačky, v priemere do 2 cm, a keď kecám, tak nech mi nedajú nažrať! : D Uplná brutka.
Syrokrem
No píšem to jak cocot na záver... : )

38. deň kvetu...

Hodnoty:

Teplota:

Den: 20-22 C
Noc: 16- 17 C najspodnejšia 16,2 C

Vlhkosť:
Deň: cca 35%
Noc: cca 27-30%

PH:
Ph hnojenej zálievky cca 6-6,5. Čistá voda medzi dvomi hnojenými zálievkami. Len odstáta voda zo studne, ph má okolo 7.

Sumasumárum:

Vcelku som spokojný. Teda až na tú jednu mršku problémovú, s ktorou teda fakt netušim, čo mám urobiť. Neviem čo jej chýba. Štve ma to, neviem ako jej pomôcť, keďže sama mi to asi nevykecá :mad:

Sám, s mojími chabými vedomosťami jej určite nepomôžem, takže rád by som sa obrátil s prosbou o pomoc na skúsenejšie osadenstvo tu na fóre!

/// ešte jedna poznámka. Kytíz krásne voňajú. Zatial taký klasický kvitnúci "smrad", ale už v tom identifikujem nejakú ovocnú vôňu, niečo ako jahodovú, malinovú vôňu, ale s ostrým voskovým nádychom...
Inak pacháč mám už dávno vyrobený. Ale ešte nebude treba nasadiť. Cez noc, keď nesvieti lampa je to fajn, čistý vzduch, ale jak sa zapne výbojka, pachové molekuly už dávajú vedieť, že zemáky mi pod tým nerastú :D. Ale stále pohoda a nohy v teple. Počítam, že pacháč namontujem asi až tak koncom kvetu....
Syrokrem
citace:
Původní příspěvek od Hy3nA
já si myslím, že to hnědnutí některých chloupků zas takovej problém není..


Čau brachu. Až teraz som si všimol, že si mi sem prispel...

Aby som to objasnil. Tá kytka mi začala robiť popisovaný porblém a pri tom som si aj všimol pomerne velké hnednutie chlpov. Tak som si to hneď spojil s tým žltnutím a zhadzovaním listov. Ostatné dve kytky nemali ešte ani náznak hnednutia, tak som dostal trochu strach...
Dnes už pozorujem viditeľné hnednutie aj u týchto dvoch slečinkách. Veď. keď si uvedomím, tak dnes som už v 40. dni kvetu a do harvestu mi podla tejto genetiky zostáva nejakých 20, maximálne 30 dní, takže už majú nárok : )

Inak problémová kytka sa mi zdá byť stále seknutá, ale žltnutie už nejako výrazne nanapreduje. Zajtra mám hnojkový deň, tak jej skúsim pridať trošku dusíku do žranice naviac. Aj keď nemyslím si, že by to bolo nedostatkom N. V tom bude iná kuleha :einstein:
Hy3nA
citace:
Původní příspěvek od Syrokrem


Čau brachu. Až teraz som si všimol, že si mi sem prispel...

Aby som to objasnil. Tá kytka mi začala robiť popisovaný porblém a pri tom som si aj všimol pomerne velké hnednutie chlpov. Tak som si to hneď spojil s tým žltnutím a zhadzovaním listov. Ostatné dve kytky nemali ešte ani náznak hnednutia, tak som dostal trochu strach...
Dnes už pozorujem viditeľné hnednutie aj u týchto dvoch slečinkách. Veď. keď si uvedomím, tak dnes som už v 40. dni kvetu a do harvestu mi podla tejto genetiky zostáva nejakých 20, maximálne 30 dní, takže už majú nárok : )

Inak problémová kytka sa mi zdá byť stále seknutá, ale žltnutie už nejako výrazne nanapreduje. Zajtra mám hnojkový deň, tak jej skúsim pridať trošku dusíku do žranice naviac. Aj keď nemyslím si, že by to bolo nedostatkom N. V tom bude iná kuleha :einstein:


přesně, už na to maj nárok

hele a nemáš zbytečně moc vysoko to světlo? klidně bys ho mohl dát níž..když dáš nad vrcholky ruku a ucitíš jen příjemný teplo, né horko nebo pálení, tak je to ok (samozřejmě metoda baj voko, ale funguje) takhle se obíráš o lumeny :)
Syrokrem
alal: Díky K potešilo : ) Inak daj nejaký celkový riport, nejak sa v tvojom topicu nevyjdrušej že čo a jak...

Hy3nA: Presne metódu bajočko používam :sun: Asi vychádzaš z tých boxových fotos. Ono tá perspektíva zkresluje. Mám to asi 25 cm od najvyššieho vrholca po spodok výbojky a je to tak akurát.
Dva dni dozadu som odstránil dráty, teraz už viazanie nemá zmysel, kytky majú svoj tvar, navyše mi to bránilo prestrihávaniu, polievaniu atd... Už len chcem, nech sa celé trochu zrovnajú a dozrejú, nech je čo kúriť :bandit:

Keď už čmáram tak k problémovej kytke:

Dnes som asi zistil problém. A som si na 80% istý, že to tak bude... Permanentne preliata...
Mám pod ňou velmi malú tácku /alebo jak sa to volá, skrátka tá pichovina pod kvetníkom../ Sedí presne na spodok kvetníka a keď zalejem, vždy mi tam zostane asi 1-1,5 cm vody. No a dnes kukám na spodok celého kvetináča, korene už prečuhujú von z odvodných dierok.... Skrátka vela vody... Ale nač kecať, fotky...:

Foto 1: Malá tácka doslova upnutá na kvetníku a po zálievke sa vnej stále drži asi 1-1,5 cm vody. Prebitočná zálievka sa nemá kam odviesť, resp. vypariť... Korene nemôžu dýchať, zemina si stále ťahá vodu.... ....


Foto 2: Široká podtácka. Prebytočná voda má kam uniknúť, odparí sa, nezaťažuje koreňový systém... Myslím, že je to jasné....

Je to taká banalita, ale aj takéto drobnosti /asi/ vedia urobiť porblém. Určite sa k tomu ešte vyjadrím v najbližších dňoch, podla toho akú reakciu bude mať kytka na vysušenie, vymenenie podtácky a následné zálievky.
alal
jj report bude, len v sobotu mam svadbu, tak az potom :D
Syrokrem
A ejhelehou :banana:

Teda blahoželám! Hlavne nech vám to vyjde, ten svadobný deň : )

A jasne že prajem vela šťastia v manželstve, málo problémov, vela pohody... A aj nejaký ten chehták navyše.... Havne... hlavne vela zdravia pre vás a aj pre deti! : )

Gratulujem! A nech ti "rastie" okrem kytíz aj to všetko vyššie spomínané :bravo:
alal
diki ti moc, verim, ze sa vsetko vyplni a budeme sa mat ako politici.... :D :D

ale hlavne v zdravi .... ;) :beer:
Syrokrem
Yop! Yop! Yop! Slavíme priatelia, máme jubileum! 50. deň kvetu, okrúhle čislo, takže zvem vás na rundu :shots: na mňa :)

BOX DATA:

vlhkosť:
stále okolo 30 %, ideál...

teplota:
neobvykle mierne a stále teploty vonku po celú dobu od jesene až po dnešný deň, takže žiadne rozdiely v teplote...
Deň: 21-22 C
Noc: 15-17 C
Najspodnejšia nameraná: 15,6 C
Vrchná denná teplota: 22,8 C

hnoj:
Furt rovnako, akurát v sobotu t. j. 3. 12. som kytkám dal poslednú nálož žranice v podobe: 2ml/1L Alga Grow a 5 ml/L Alga Grow. Od dnešného dňa stopujem hnojky a flush... Do harvestu mi teda zostávjú cirka 2 týždne...


Foutou:
Syrokrem
BM 1= problémová kytka

Prelievanie...Potvrdzujem, bola kruto prelievaná vďaka tomu podkvetníku....


Dnes už plne zdravá, zotavená a je viditelný rast a dozrávanie paličiek, ale zaostáva ...odhad asi tak 6-8 dní... vidím to na stavbe paličiek, kompaknosti, chlpoch, živici/pryskirici...



Foto 1: Vrch po prestihaní...




Foto 2: Hlavný vrchol...



Foto 3: Makro....
Syrokrem
BM2

Vrch, šištica, makro
Syrokrem
BM3

Nay, Nay, NaY kytka!

Foto 1: nudaaaaa, zas len topfoto.....


Foto 2: hlavný šiš

Foto 3: makro

Foto 4: ešte jedna makroidná, do filajovomodra : ) ...to len taký fotooptický nepodarok...Na Blue Mystic, zatial u mňa nič do modrého, ale tak uvidíme, počkáme....
Syrokrem
Všetky kytky som prestrihal, presvetlil.... listy...
Syrokrem
Box v kvete...

















Ja to tu zajtra ešte editnem a upravím, bo čul som dosť high, a aj keď zvládam ale myšlienky mi utekajú čírim splavom...kto vie kam....
alal
Pekne ti to rastie, skusim dat moje postrehy, trocha som pohulil, takze ma pri pohlade na foto, info napadlo dal by som niz svetlo, ked maju cae den cca23, myslim ze moze ist nizsie, aj ked by bola mensia vlhkost, uz im to nezaskodi si myslim a teplota by im porastla, co by im asi aj prospelo, prave preto chcem skusit dalsi grow V-Scrog, bo za zimnych podmienok, to vyziera byt teplotna parada .. :beer:

Krasne su pocukrovane, zajtra by som rad hodil aj ja nejaky foto update.
Bolo by fajn nejake foto aj zo zapikom, resp. cigaretlamy, konopomerac je fajny, ale skor si predstavim zapik. :) alebo cigaretle :)

Odkial si? keby si bol niekde z okolia NMnV mohli by sme pomenit hulivo :) alebo pohulit spolocne vysledky :hug:
Syrokrem
No chcel som dneskaj ešte nejaké obkecy doplniť, ale nechce sa mi : )

alal:
Niekde vyššie už to mám spomínané. Výška lampy nad kytkami je akurát. Totiž ja merám teplotu na spodku skrine. Nad vrcholcami len podla pocitu tepla na ruke. Nižšie už to nechcem dávať kvôli teplote, vysychaniu šišiek, spáleniu... Je to ok, to len tie fotky zkreslujú reálny pohlad.
NMnV je odomňa kurefsky ďaleko a nemám ani cestu, takže asi nič. Keby mám cestu, ozvem sa : )

Daj teda fotky aj ty a skús nejaké to makro slušné aj.


No. Na dva týždňe končím s apdejtami. Už to nemá význam, snáď len keby bolo niečo mimoriadne alebo takňák. Čiže fotky a koment až v deň keď zmačknem OFF na lampe a zabuchnem skrinu. Nech sa vám teda zatiľ darí, priatelia!
Syrokrem
Zbaví vás nohy, v porive vetra odfúkne vás ako stoh slamy...
Zbaví vás kože, nikto z vás sa chuti najesť už nepremôže...
Zbaví vás slnka, ťažká bude vaša posledná chvílka...
Zbaví vás dychu, bez nádychu, nenapneš už svoje plúca k čerstvým vlnám vzduchu...
Zbaví vás reality, všedných dní našej podstaty, budeš to ja, on aj TY!!!

Zbaví vás...ŽIVOTA...aj keď na chvílu ešte bude vo vašich žilách prúdiť miazga života...


"SMRŤ"
Syrokrem
Hehe, no dosť morbidností : ) Dnes vražda, smrt, zabití. (inak asi uhádnuť, kerá Smrtka má ráda kočičky pre vás asi nebude nejak moc ťažké, že...?-))

63. deň kvetu podstúpili kytice popravu. Rovno sa pustím do fotos:
Syrokrem
BLUE MYSTIC 1

Už z predošlých záznamov, nie moc životaschpná, ale to aj "vďaka" mojej zásluhe... Chcela by ešte asi 5-7 dní...smola, už je neskoro :death: ... Aj by som jej doprial, ale namám na to podmienky. Sušiť budem v boxe, takže....

Foťky: zasa klasika, nejak si to preberte, viď. celková kytica, s gandžametrom, hlavná šiška, makro....
Syrokrem
BLUE MYSTIC 2
Syrokrem
BLUE MYSTIC 2
Syrokrem
BLUE MYSTIC 3
Syrokrem
Kytice mali dva dni tmy, v deň zatmenia : ) som ich oholil o hlavné listy. Nemám rád chlpaté ženské :D

No a dnes final depilation. Musel som ich ostrihať až na konzumnú podobu. Šišky sú kurva husté, pevné, hutné a bojím sa, že by mi to začalo pri sušení plesnivieť. Suším v tom istom boxe v sklepe, ale mám tu dosť slušnú vlhkosť: cca 56%. Po dvoch predošlích sušiarňach (ale out) už mám s plesňami skúsenosť, takže, radšej "na ostro" : D a nech to v boxe s ofukom a odfukom dobre preschne.

//všetky foťky sú aktuálne, k dnešnému dňu...
Syrokrem
Trio čerstvo oholených Marjánek...
Syrokrem
Koreňový systém... rovnaký u všetkých kytiek. Možno len u tej nasieraciej BM1 boli korene menej prerastené...
Syrokrem
Celý koreňový systém....zhruba rovnako u každej kytky.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma