Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie Indoor

Stránky: 1 [2] 
Grow test LED SPECTRA 300W - 500W Home Box XXL air-pots vs normal cocos vs allmix - Klikni zde pro originální téma
Lupus
citace:
Původní příspěvek od growLED.eu
z
2. Ak by niekto pouzije odrodu ktora reaguje na SPECTRA LED panely dobre
vie vdaka tomuto testu a praci moderatora, ze sa moze dostat k
neuveritelnemu vysledku 42x 24 = +- 1008g z 470W !!!
/


Troll maths v praxi :D
Stoned_r41d3r
citace:
Původní příspěvek od growLED.eu
zdravime vsetkych fanusikou G.


Dovolne sa nam vyjadrit k TESTU 300/500:
1. TENTO TEST sa neda brat ako neuspesny ale ani nie ako uspesny...
Co nam to hovory?
Ze nie vsetky odrody posobia pod SPECTRA LED panely tak isto ako pod
HPS/HID /niektore lepsie niektore horsie/.

2. Ak by niekto pouzije odrodu ktora reaguje na SPECTRA LED panely dobre vie vdaka tomuto testu a praci moderatora, ze sa moze dostat k neuveritelnemu vysledku 42x 24 = +- 1008g z 470W !!! / samozrejme moze pouzit aj odrodu ktora nereaguje podla predstav :( (2x42 = 84
/ dalsou vyhodou je ze ak Vas matkar/growshop ma skusenosti s SPECTRA LED , bude vediet
lepsie poradit...ci uz pojde o mnozstvo alebo kvalitu a najlepsie oboje :D
3. Vdaka tomuto TESTU a dalsim inym TESTOM budeme vediet pripravit tabulku podla ktorej
sa bude moct kazdy rozhodnut :D

!!! POZOR,POZOR, nezamienat panely SPECTRA LED s SPECTRABOX a pod.!!!

Cest prace



Tímto zahajuji první ročník marketingové Troll Physics Award a zároveň dovolte, abych Vám jménem především mým předal alespoň touto formou pomyslné žezlo.

Děkujeme.

Čest práci, rukám klid.

r.

Hlava
citace:
Původní příspěvek od r-man
Hlavo mozna jsem to v te hromade prehlidnul, ale zjistil jsi nejakej vliv tech AIR pots? Je v tom rozdil nebo je to jen kec?


Čau , jo můžu řict že rozdil tam nějakej byl , byly více prorostlé kořeny než klasické teku , na IC sem pod tim viděl pár pekelníků s nadhernejma vysledkama a tam sem si všiml že maj ty poty ješte menši , pak sem najdu link DOPLNĚNO VIZ DOLE , jinak je hlavně použivaj na matky ktere jsou nachylné na květ (ST3,AK apd) a Airpotech nebo Garden Bagu jedou lépe než v klasickejch květníkach a tolik na růstu nenakvejtaj . Použiju je asi na matky a ty větši asi na ven :p:



TAK TADY NEJAKY BORCI S AIRPOTS
.....a ješte
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Hlava ....... Na kytkach co bylo nejvíce bylo po 22 a 24g a to na Satori , takže když to hodim do kalkulačky , je to 42kytek x 24g se rovná 1008g . Taky z druhe strany to vemem , nejmene na kytkach bylo po 2,2 a 2g a to na CGxEN pheno II , stejnej vzorec 42x2 je 84g :eek: Sice jsem si predstavoval nejakejch 500g a......


...no sory že jsem si dovolil použít kalkulačku :rolleyes:
Hlava
http://www.youtube.com/watch?v=ec2K...layer_embedded#!

http://www.elektroeden.cz/led-sprch...n=newsletter-38

LED technologie proniká všude :D:D Je libo barevnou sprchu ??
Hlava
...nebo zachodové prkýnko :D:D nebo :D:D3D LED Display


...jo jinak už to 300W LED zase jede report bude...
uniquee
Zdravím Hlavu.Ak sa smiem spýtať.Koľko je priemer 1 diódy v spectra boxe?v mm vyzerá to tak 8-10mm.
Ďakujem.
spartakuss
tu led sprchu jsem mel...vydrzela asi 3 mesice..:(

takze nedoporucuju..navic to huci jako svine XD
Frido
Zdarec, Hlavo píšeš že 300w už zase jede, ale nikde nevidím report. Docela mě to zajímá, díky
Hlava
citace:
Původní příspěvek od uniquee
Zdravím Hlavu.Ak sa smiem spýtať.Koľko je priemer 1 diódy v spectra boxe?v mm vyzerá to tak 8-10mm.
Ďakujem.


Můžeš :p: Asi 5-6mm .

citace:
Původní příspěvek od spartakuss
tu led sprchu jsem mel...vydrzela asi 3 mesice..:(

takze nedoporucuju..navic to huci jako svine XD


Já ji nemám , :p: jen sem na to narazil na tůbu :D

citace:
Původní příspěvek od Frido
Zdarec, Hlavo píšeš že 300w už zase jede, ale nikde nevidím report. Docela mě to zajímá, díky


No všechno jede , já taky report nevidím ?? Čim to bude ?? Že by ho nekdo neudělal ?? Kdepak soudruzi z NDR udělali chybu ?? Krom dalšich 4 testů , selekcí novejch 12drůhu , kterou sem začal v březnu , staráni se o cca 25dalšich druhů (matky) , vyvoje Artificial Seeds , nakřižení nových asi 15kmenů a jejich dalši selekce , to za občasného odpočinku na koncerte skupiny Metalica nebo Depeche Mode při nakládáni kamionů a stavěni či rozebíráni stage , k tomu sem se odstehoval za pha a skoro denně dojíždim ............hele ja ho snad udělám ted....ne dělám si prdel , ale tento rok to asi nestihnu :sun: :smoker: :p: vše bude měj te strpení , díky Hlava

PS: sedim u PM od 22:20h , v půl druhy sem byl se psem , seru na to jdu se zhulit :smoker:
DrAzIWoNE
no nic moc,cekal jsem od toho vic,videl sem co udelali v jinych statech a bylo to o hodne lepsi..ale jel tam 2x 300w...co myslite ze bude lepsi?1x 600w nebo 2x 300w?
fiste
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Nechapu lidi co mi psaly že pod tim bude uplny hovno , řidký palice apd , bud nevěděli nebo mi zaměrně lhali , nevim seru na ně sám sem se přesvědčil ze to jde........
...
Dále , palice byli normálně prorostlí......
...
Takže zavěr tohoto TESTU je takovej že pod tím pěstovat jde , roste to kvete to , kolik z toho vymáčku , pro ty koho ty gramy hrozně zajimaj , se dozvite v prvnim ostrem kole ktere skonči ke konci zaři . Jinak nikomu nic necpu , je to každyho volba co si koupí . :winner:

Děkuji za pozornost Hlava




Takový palice o kterých píšeš jsou ale vidět jenom na vrchních 10 cm kytek. Ono je hezký, že to osvítí tak velkou plochu, jenže kytky jsou 3D, takže by nás měla zajímat i hloubka tý deklarovaný plochy..

citace:
Původní příspěvek od growLED.eu
.....
2. Ak by niekto pouzije odrodu ktora reaguje na SPECTRA LED panely dobre
vie vdaka tomuto testu a praci moderatora, ze sa moze dostat k
neuveritelnemu vysledku 42x 24 = +- 1008g z 470W !!!
/ samozrejme moze pouzit aj odrodu ktora nereaguje podla predstav :( (2x42 = 84
/ dalsou vyhodou je ze ak Vas matkar/growshop ma skusenosti s SPECTRA LED , bude vediet
lepsie poradit...ci uz pojde o mnozstvo alebo kvalitu a najlepsie oboje :D
.....


:D Tak s těmahle počtama bych v přístím kole vypěstoval neuvěřitelných 21x110 = 2310g z 1200W !!!
Nechceš mě sponzorovat? :D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od fiste


:D Tak s těmahle počtama bych v přístím kole vypěstoval neuvěřitelných 21x110 = 2310g z 1200W !!!
Nechceš mě sponzorovat? :D


Jo možná i víc , když čtu , "Criticaly jsem všechny nevážil, ale ze zkušenosti mi 2 kytky 100g daly vždycky. Bylo jich 18, takže počítám 900g." takže Ty ty počty jedeš už nějakou dobu , takže , když se na to svoje podivám znova tak můžu řict že ze zkušenosti mam kolem 200na kytce vždycky . Bylo jich tam 42 tak to je 8400 , no taky super ne ?? Takže jsem ješte blbej ze jsem to hodil na váhu ?? Asi jo aby přišti pokusy byli perfekt , pozvu si nějaky čumily co mi řeknou kolik tam toho je podle voka , super přistup . S tim sponzoringem to nějak nechapu ?
fiste
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Jo možná i víc , když čtu , "Criticaly jsem všechny nevážil, ale ze zkušenosti mi 2 kytky 100g daly vždycky. Bylo jich 18, takže počítám 900g." takže Ty ty počty jedeš už nějakou dobu , takže , když se na to svoje podivám znova tak můžu řict že ze zkušenosti mam kolem 200na kytce vždycky . Bylo jich tam 42 tak to je 8400 , no taky super ne ?? Takže jsem ješte blbej ze jsem to hodil na váhu ?? Asi jo aby přišti pokusy byli perfekt , pozvu si nějaky čumily co mi řeknou kolik tam toho je podle voka , super přistup . S tim sponzoringem to nějak nechapu ?


:D Kde jsi vzal těch 200g? Že jsem všechny nevážil znamená, že jsem vážil některý a mám určitou představu, ale nechápu proč sem taháš Criticaly, když jsem psal o Lion's Starovi.

Nejsi blbej, žes to hodil na váhu. Spíš narážim na to, že nejde vynásobit nejsilnější kytku počtem kytek a prohlásit to za dosažitelnej výsledek. 42 takovejch kytek by se tam nevešlo, stejně jako mě by se nevešlo 21 takovejch Lion's Starů.

citace:
Původní příspěvek od Hlava

No , tak nejdřív bych chtěl poděkovat sponzorovi growLED.eu který mě kontaktoval asi před tydnem s nabidkou vyzkoušení LED světla...


No myslel jsem, že pokud je tvuj sponzor přesvěčenej o tom, že kytka s nejvyššim výnosem x počet kytek = výnos v příštim kole, tak by mě chtěl taky sponzorovat, protože to on píše, že pod jeho světlem jde vypěstovat neuvěřitelnej výsledek. Zatim se ale nikdo neozval :D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od fiste
Kde jsi vzal těch 200g? Že jsem všechny nevážil znamená, že jsem vážil některý a mám určitou představu, ale nechápu proč sem taháš Criticaly, když jsem psal o Lion's Starovi.

Nejsi blbej, žes to hodil na váhu. Spíš narážim na to, že nejde vynásobit nejsilnější kytku počtem kytek a prohlásit to za dosažitelnej výsledek. 42 takovejch kytek by se tam nevešlo, stejně jako mě by se nevešlo 21 takovejch Lion's Starů.

No myslel jsem, že pokud je tvuj sponzor přesvěčenej o tom, že kytka s nejvyššim výnosem x počet kytek = výnos v příštim kole, tak by mě chtěl taky sponzorovat, protože to on píše, že pod jeho světlem jde vypěstovat neuvěřitelnej výsledek. Zatim se ale nikdo neozval :D


No kde sem vzal 200?? No měl sem to na kytce , tak sem se rozhodl ze to nebudu vážit jako ty a hodim oko , ted je to móda , (Cheš-li něco zvážit pošli foto uživateli EDA45 on ti řekne přesny vysledek , fákt podle fotky nekecám) no a je to 200 x 42 je kurva hodně . Proč sem taham criticaly , no protože jsi k nim dal odkaz , asi tak .

Takže ode dnešniho dne , zahazujem váhy a budem vše měřit podle voka , a nejlepší voko má EDA45 , už se bojim že se objeví tady aby mi to zkontroloval a oznámil mi že jsem tam nakonec měl 128,35g , přesně podle voka EDA45 , nova jednotka :p: jedeme dál..........:titanic:
xpapousek
IMHO,

Jak už jsem někde psal, myslím, že ledky mají málo infračerveného světla. Sodík ho má dostatek, a proto to pod ním tak hezky kvete.
Fotosynteticky aktivního světla mají ledpanely dost, ale jak víme, karavana vždy jede podle nejpomalejšího/nejslabšího člena.
Pěstitelům jde o výnos a mohutnost palic, k tomu není potřeba jen hafo fotonů pro barviva. Do výsledku palic se promítá mnoho proměnných a fotosyntézu omezuje nejen množství použitelných fotonů.

Myslím, že v případě ledpanelů je nejslabším článkem voda. Dali jste si někdy ruku pod sodík, jak hezky sálá? To je vyzařovaná energie v podobě elektromag. vlnění, s vlnovou délkou delší než má viditelné světlo. A to má tu vlasnost, že dokáže molekuly H2O hezky vybudit a přinutit k odparu. Tím se cyklus vody v systému zvyšuje a zvyšuje se také mnoštví stavebních prvků doručených do palic.

Jak říkám, jen moje sedlácká teorie, ale všem kdo má doma ledpanel bych doporučil přidat něco takového:
http://www.ecat.lighting.philips.cz...roje/30731/cat/ to se dává i do velkochovů čuníkům, taky po tom lépe rostou... :)
dokktor
citace:
Původní příspěvek od xpapousek
IMHO,

Jak už jsem někde psal, myslím, že ledky mají málo infračerveného světla. Sodík ho má dostatek, a proto to pod ním tak hezky kvete.
Fotosynteticky aktivního světla mají ledpanely dost, ale jak víme, karavana vždy jede podle nejpomalejšího/nejslabšího člena.
Pěstitelům jde o výnos a mohutnost palic, k tomu není potřeba jen hafo fotonů pro barviva. Do výsledku palic se promítá mnoho proměnných a fotosyntézu omezuje nejen množství použitelných fotonů.

Myslím, že v případě ledpanelů je nejslabším článkem voda. Dali jste si někdy ruku pod sodík, jak hezky sálá? To je vyzařovaná energie v podobě elektromag. vlnění, s vlnovou délkou delší než má viditelné světlo. A to má tu vlasnost, že dokáže molekuly H2O hezky vybudit a přinutit k odparu. Tím se cyklus vody v systému zvyšuje a zvyšuje se také mnoštví stavebních prvků doručených do palic.

Jak říkám, jen moje sedlácká teorie, ale všem kdo má doma ledpanel bych doporučil přidat něco takového:
http://www.ecat.lighting.philips.cz...roje/30731/cat/ to se dává i do velkochovů čuníkům, taky po tom lépe rostou... :)

a nestači, když se v roomu adekvátně topí?
xpapousek
citace:
Původní příspěvek od dokktor

a nestači, když se v roomu adekvátně topí?


No právě, to je otázka, já myslím že ne :)
To infračervené záření má blíž k mikrovlnému, které mi v mikrovlnce ohřeje jídlo. Ale jídlo bez obsahu vody se neohřeje, protože ty mikrovlny jsou přesně (tedy uplně přesně ne, jinak by vlny nepronikali dovniř do jídla) naladěny na frekvenci ve které kmitají molekuly H2O. No a to infračervené světlo co má i sodík se k tomuto mikrovlnému blíží.

Takže když zahřívám přímotopem někde v roomu tak se teplo šíří proděním vzduchu a možná nějakým vedením materiálem, nikoliv však zářením. Takže nejdřív musím ohřát vzduch kterej se pak nějak dostane k rostlinám. Mám třeba už vzduch o 30°C, ale molekuly vzduchu při této teplotě nedokážou tak dobře působit na vodu v listech a palicích. Zaprvé se teplo distribuuje do rostliny jen jejím povrchem (pokud neberu v potaz rostlinné dýchání) což je imho na škodu, protože vzniká veký rozdíl vodního potenciálu na krátkém úseku "povrch" <-> "těsně pod povrchem" no a taky se zahřívá celá rostlina jako celek. Voda v kytce se zahřeje na tu teplotu oněch 30°C, ale to není pro odpařování vody zase taková hitparáda. :david:

Naopak když na to peru infračervené světlo zhora tak to má hned několik výhod. Můžu mít mezi kytkama a zdrojem vakuum a teplo se bude stejně šířit...to asi ale moc pěstitelů neocení...Ale hlavně se teplo distribuuje velmi dobře přímo dovnitř do rostliny (to je podle mě dost důležité pro udržení rovnoměrného rozdílu vodního potenciálu krz celej systém medium-kořen-stonek-list-atmosféra). A k tomu ještě molekuly vody toto záření velmi rády obsorbují. Takže molekula vody v listu (palici) si sedí a náhle jí zasáhne foton o infračervný délce, no a když to vyjde tak voda převezme celou energii a přemění "skupenství" v páru a odjde do atmosféry. Na její místo se už ze stonku tlačí další molekula s plným batohem dusíku a říká si "kurva, tady je ale hezké místo pro nový trichom" :leaf:

PS: teorie a praxe je rozdíl, ale teorie mě taky baví... :wink:
alesh
Částečně s tebou souhlasím, že nedostatek IR záření je na škodu, ale vysvětluješ si to dost špatně.
1) IR záření má k mikrovlnnýmu hooodně daleko. Přesněji: Sodík vyzařuje IR okolo cca 800nm, 1200nm a 1600nm. Mikrovlnka používá vlny s délkou 12,24cm. To je, nemýlím-li se, asi 100000x víc. To není moc podobný.
2) Voda zrovna moc dobře IR záření neabsorbuje. A foton ani nemá dostatečnou E, aby se molekula odpařila. Molekula s plným batohem dusíku? Ehm.

Samozřejmě sodík poskytuje IR záření dost, to není na škodu. Ale když není, dostatek světla rostlinu ohřívá (divil by ses jak pálí kvalitní LEDky, který teoreticky ani žádný IR nevyzařují) a silný ofuk směrem dolů taky dost pomůže.


Jo a taky si stojím za tím, že hlavním problémem většiny LED panelů je extrémní nedostatek světla. Viz tenhle thread, kde je na plochu cca 120x120 světlo, který dává stěží půlku toho co 600W HPS (bráno na počet fotonů). Základ je prostě nevěřit výrobcům.

Když si to celkově vemu, tak tu Hlava dosáhl velmi pěknýho výsledku. Vzhledem k mizernosti toho světla.

a.
xpapousek
citace:
Původní příspěvek od alesh

Jo a taky si stojím za tím, že hlavním problémem většiny LED panelů je extrémní nedostatek světla. Viz tenhle thread, kde je na plochu cca 120x120 světlo, který dává stěží půlku toho co 600W HPS (bráno na počet fotonů). Základ je prostě nevěřit výrobcům.

a.


Jako nedostatek světla pro samotnou fotosyntézu? Myslím že nikoliv a u LEDek půjde o nedostatek vyzářeného tepla. Všechen výkon u ledek co nejde do viditelného světla té které frekvence pro kterou jsou vyrobeny jde do tepla na obvodu, nic (hodně málo) se nevyzáří. A to je imho k ničemu, jako s tím přímotopem, sice to hřeje ale blbě. Ve FAR se LEDpanely se sodíkem mohou srvonávat tak dumám čím to že výsledky neodpovídají.

Ad. molekula s plným batohem dusíku: "lži dětem" ;)
alesh
Myslím to tak, že když tady dá 300W LED panel světla asi půlku toho, co 600W HPS, je logický, že se dá čekat asi poloviční výnos. A to je realita těchto čínských panelů. Prostě nedaj víc světla na watt než sodík.
S teplem na obvodu máš pravdu. Ale chce si to uvědomit, že velká část E, která se při dopadu přemění na teplo, je viditelný světlo. Např. pro zemský povrch je asi 1/2 z viditelný světla a druhá 1/2 z IR. Tedy když dorovnáš množství světla, zlepší se razantně i cirkulace vody.
xpapousek
citace:
Původní příspěvek od alesh
Myslím to tak, že když tady dá 300W LED panel světla asi půlku toho, co 600W HPS, je logický, že se dá čekat asi poloviční výnos. A to je realita těchto čínských panelů. Prostě nedaj víc světla na watt než sodík.
S teplem na obvodu máš pravdu. Ale chce si to uvědomit, že velká část E, která se při dopadu přemění na teplo, je viditelný světlo. Např. pro zemský povrch je asi 1/2 z viditelný světla a druhá 1/2 z IR. Tedy když dorovnáš množství světla, zlepší se razantně i cirkulace vody.


Taky bych řekl, že trochou IR by se celkový výsledek u Ledek hodně posunul, no nezbývá než to zkusit.
meda666
citace:
Původní příspěvek od Hlava
Ahoj ve spolek , tak jak sem již avizoval v tomto přispěvku http://grower.cz/forum/showthread.p...850#post951850 otestuji tady LED světlo 300W a aby to nebyla taková sranda nacpal sem do toho test airpot květináčů proti normálním a cocos proti allmixu , ty jsou od Biobizz , pak tady mám nějaký hnojiva ktery sem posbíral na pěstitelskejch výstavách , Plagron , Atami , něco co použivám stále , Biobizz a GHE .

Hardware

Pojede se v Homeboxu XXL 120x200x240 , bude tam pojezd , ufo ruck 400m3 s triakovou regulací , jak sem psal 10x airpot 5L , 32x čtyřhrany teku květnik 3,6L , uhlíkovej filtr ne , jde to rovnou do komína . Stojanovej větrák jako ofuk , ultrazvuková zvlhčovačka sencor s ionizatorem , ionizator a čistička vzduchu bionaire , to vše bude průběžně používáno , jak ?...bude postupně napsáno :p: .
Samo světlo SPECTRA LED 300 teď 500

Osádka

Tak sice sem měl na tento pokus připraveno 40stejnech kusů , ale ty jsem musel dát někam jinam ( blbá story ) takže nakonec mi nezbylo než zariskovat a vybrat mix . Vzhledem k tomu jako matkař musim kontrolovat jestli kvalita nejde do kopru tak je nutné dělat test toho co prodávám , jelikož tuhle selekci sem dělal asi před rokem a půl +/- :D vybral sem 3phena Columbian Gold x El Nino - CSC test pack , od člena Pindulinka , 3 phena Woodo x Chronik z dílny neon [cz] a také od něj 1 pheno C99 x NL od nectar seeds , oboum za to děkuji :rasta: dále klasiku , Sweet tooth 3 - SOL , Hedgehog - Pindulinka , SweetmendoBOG - Dr.Smokalot , Satori - Mandala , Ultimate Power Plant také přes neon [cz] ale odkud to je fakt nevim :p: a Chronic -Serious seeds .

Je jich dohromady 42ks a doufám že se mi tam vejdou , sranda bude , každá kytka poroste/pokvete jinak . Uvidíme nějka se s tim poperu :sun:

Přesné složení a rozdělení

5ks Airpots - Allmix - SA , CH , C99 , UP a WxCH pheno a .
5ks Airpots - Cocos - SA , CH , C99 , SM a WxCH pheno a .
11ks Normal - Allmix - CH , C99 , WxCH pheno a , 2x WxCH pheno b , 2x WxCH pheno c , 2x CGxEN pheno a , 2x CGxEN pheno c .
21ks Normal - Cocos - CH , C99 , UP , SM , WxCH pheno a , 2x ST , 2x HG , 2x WxCH pheno b , 2x WxCH pheno c , 2x CGxEN pheno a , 2x CGxEN pheno c , 4x CGxEN pheno b .
42ks total.

:eek:

Jo to bude jízda .


První dojmy

Je to těžký , no cca 8kilo je hned znát .
Je to ale za co pověsit .
Je to plug-play , vybališ-zapojíš do zasuvky a svítíš .

Po zapnutí .

Světlo hned , cca 1-1,5sec , naskoči .
Svítí hned naplno .
Barvy , všechny , po prvnim zapnutí to je pecka do oči , na výstavách to bylo v prostoru to nebylo tak vidět , v XXL se do toho světla se nedalo podívat , asi hodku si oči zvykali na jiné barvy než na bílou a žloutou .
Jak sem psal , barevná diskotéka :p:

Klady

Stínitko , lampa , balast v jednom kuse + kabel .
Kabel , může bejt dlouhej jak chcete , nejste limitovaný vzdáleností předřadnik - výbojka .
Složení barev . Uvidíme ale jestli pod tim neco bude .
Nemá to tepelnou stopu jako výbojka .

Zápory

Je to hlučný , nečekal sem že to bude dělat hluk jak ufo 400m3 . ( 6x PC větrák )
Vyrábí to teplo , jasně jako každá věc co hodně svítí , zde ale je teplo vyráběno 6ti PC větrákama (opět) které jsou zhora světla a chladí elektroniku a desku . Ohřátý vzduch pak vychází z boku světla .
Takže bych se nebál to srovnat tepelně s 400W , protože jsem 400W nahradil 300W LED panelem a nechal v HB XXL , teploty byly na stejné urovni kolem 24-25stupnů .
Což mě přivádi k dalši věci a to spotřeba , 300W žere 390-391,3W při 1,720A , srovnání s Lumatek 400W 428-433,3W při 1,866A , je to jen okamžitá spotřeba , měřák mám tak to ještě změrim průměrně za hodinu , den apd .
Je to tězky , pověsil sem pojezd viz , na to LED a jelikož mám pojezd jen na 1,3m hliníkové kolejnici , tak se mi pokud dojede pojezd se světlem na kraji , tak se mi to vahou na druhy straně zvedne , to ješte musim pořešit , zatim ale nepotrebuju pojezd v pohybu .

Takže to byli první dojmy . Nic převratného sem asi neobjevil ale pro pořadek .

Klony jsem po pár dnech v kelímkách šoupnul pod LEDku , dal sem ho 40cm nad vrcholky , což nebylo ideální protože i když jeli 2zvlhčovačky tak v u kytek nebyla potřebná vlhkost protože páru od zvlhčovače mi odfukovalo LED světlo , tak jelikož je tam napsáno že neni vodotěsny , nechal sem zvlhčovčky fučet do HB , protože tam ješte v té době byla klonárna s zařivkama takže v boxu bylo mezi 50-80% vlhkosti celkově , stabilně se držela cca na 55% .

Nahodou sem balil klony a ješte když tam byli obě světla se mi povedl vyfotit jeden zajimavej obrázek . viz poslední foto .
Hlava
??


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma