Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 
Domácí hašiš přes led - Klikni zde pro originální téma
FrantaOkurka
Nakonec jsem tvolil látkovej kapesník a projel jsem to tim asi 5x možná vícekrát, stejně tam nějaké ztráty budou.
Dnes jsem dělal znovu a zjistil jsem že sáčky do vysavače jsou udělané též z filtračního papíru, tak jsem použil je :)
Mard
To je teda prasárna maximální filtrovat skuff přes sáček do vysavače. Ty sáčky jsou plný chemie, používaj se zdraví škodlivá lepidla, brrr :-( Trochu uvažovat by opravdu občas neškodilo!
Mr.Sordo
citace:
Původní příspěvek od Mard
To je teda prasárna maximální filtrovat skuff přes sáček do vysavače. Ty sáčky jsou plný chemie, používaj se zdraví škodlivá lepidla, brrr :-( Trochu uvažovat by opravdu občas neškodilo!


Tady na foru se snažíme radit,ne snižovat někomu IQ.
FrantaOkurka
Jako myslíš že to mažou chemií rozpustný ve vodě??...to asi těžko, dal sem si pozor a dřív než sem přez to filtroval tak sem to prolil vodou a ta vytekla absolutně čistá. Jestli se do toho něco rozpustilo tak je to v tak malem množství že ot neni vidět. a co oko nevidí to srdce nebolí ;)
RoyalHarvest
Tak to je bomba - člověk se po šesti letech znovu zaregistruje a zjistí, že jeho vlákno stále "jede". Příjemné:)

Jinak, abych nebyl OT - metodu používám stále stejnou, jen jsem přišel (samozřejmě omylem, jako spousta užitečných vynálezů :D ) na vychytávku, jak si vyrobit tzv. plastik. Jakmile se při schnutí materiálu na povrchu vytvoří krusta, tak dejte haš do zipperu (takový ty sáčky s uzavíráním) a pořádně mačkejte. Sáček otevírejte jen pro odvod vlhkosti, rádo to chytá plíseň. Tento postup několikrát zopakujte a poté můžete mít plastik klidně i mimo sáček, třeba v krabičce, a je stále tvarovací. Mě takto vydržela jedna kulička asi tři roky v mrazáku, kdy se pokaždé, když jsem ji vytáhl a zahřál, dala pěkně mačkat.
Morgan
2016
!ZAU!
Krasna prace..
Jen se chci zeptat: jak moc vlhky si to mel nez si to zacal tvarovat?Udivuje me ten vzhled.Podle fotek to vypada,ze to je dost tvarovatelny.Ja to mam jak beton.A nevim jestli to je tim ze sem to nechal moc uschnout..
kubok
citace:
Původní příspěvek od Morgan
2016


fuuu krása, kolko g? kolko materiálu bolo použitého?
Morgan
citace:
Původní příspěvek od !ZAU!
Krasna prace..
Jen se chci zeptat: jak moc vlhky si to mel nez si to zacal tvarovat?Udivuje me ten vzhled.Podle fotek to vypada,ze to je dost tvarovatelny.Ja to mam jak beton.A nevim jestli to je tim ze sem to nechal moc uschnout..



zdravice,

jo je to poměrně čerstvé. Jak beton je v pořádku : ). Pro lepší/rychlejší schnutí se mi osvědčilo viz foto. Šance na plíseň minimální a pak to zase spojíš dohromady. A samozřejmě vymačkat co nejvíc vody.

Co se množství týče, napadlo toho procentuálně ke vstupu nejvíc za posledních deset let. Asi prostě dobrý ročník : ).
!ZAU!
Prave plisne sem se bal nejvic.Proto sem to nechal schnout 2dny(nadrcene)A to se mi zda dlouho.Pak mi to slo blbe spojit.Ale i tak je to pro me lepsi nez metoda nez BHO.Uplne se tesim na venkovni sklizen :) Jeste jedna otazka.Kolikrat si mixoval material?
Morgan
citace:
Původní příspěvek od !ZAU!
Prave plisne sem se bal nejvic.Proto sem to nechal schnout 2dny(nadrcene)A to se mi zda dlouho.Pak mi to slo blbe spojit.Ale i tak je to pro me lepsi nez metoda nez BHO.Uplne se tesim na venkovni sklizen :) Jeste jedna otazka.Kolikrat si mixoval material?


Bez plísně rozhodně lepší než s ní . . ). Já osobně preferuju po uschnutí nespojovat, máš to na drobný částice už nadrcený a dobře se s tím pak přikládá do kamen, někdy to hoří až do rána. Mixovačka první den cca 10x a pokaždé rozšlehat na pěnu. Kdyžtak pm. Ať se daří.
A štastný nový !
mlhos
cau borci potrebuju radu. udelal jsem hasik a nechal jsem ho pri suseni na malinky kousky , musel jsem odjet a hasis uplne uschnul a nevim jak ho mam roztavit abych ho vytvaroval. delano pres led.
Mard
dáš do toho trochu vody a zabalíš do celofánu a necháš nahřát na horké konvici nebo hrnci a pak to rukou promneš, nebo ti stáhneš ve svěráku a spojí ti to tlak.
Mr.X
Zdravím,, pročetl sem to celé ale síto od maminky mi nepříjde jako dostačující info. byl by nekdo ochotnej mi poradit? Mam dost materialu z in... nejlepe do pošty děkuji,,,
crazyben
https://www.youtube.com/watch?v=kr0X-C2C_3g
Mr.X
Akorat mícham jak vzteklej :) a když vyndam promoceny material.. a ješte ho proleju vodou abych z toho vytahl co nejvíc bude to mít náký vliv? crazyben,,, doraž někdy na chat...
crazyben
ja ten chat moc nesleduju... kdyztak napis pm.

To co vyndas vodou neprolejvej... dej to do jinyho kyble, dej tan znova led s vodou a michej znovu. Ja takhle "vyperu" vstupni material minimalne 3x a pokazdy z toho neco je... ikdyz s kazdym vypranim o neco mene.
karlos120
Zdravím,

dělám hašiš mokrou cestou s ledem v Ice hash bags. Je to velice snadné i pro začátečníky. Dělám to jednou ročně v zimě. Jelikož mám listí z celého roku a to i z outdooru, tak bych toho ledu potřeboval moc a proto ho nechám zmrznout venku v petkách. Míchám vodu ,led, listí cca 15 min a pak přecedím přes jednotlivé pytle a to opakuji asi 3x až 4x podle nálady. Množství na fotce je z jedné várky z cca 500g listí. Vlevo je 25 mikronů a vpravo 75 mikronů. Hašiš je po vyschnutí hezky tvrdý. Doporučuji všem kdo má rád hašiš :D

Jediná rada: Dělám to jako placku, jelikož už mi to jednou vevnitř zhnilo, když jsem to udělal jako hrubý váleček.
crazyben
citace:
Původní příspěvek od karlos120
[B] Hašiš je po vyschnutí hezky tvrdý.


Dobra prace... ja nechtel utracet za pytle no :D

Zkus jak to bude schnout, dat to do nakyho alobalu nebo peciciho papiru a co nejdele "hnetat" (promackavat, valet atp.)

Az nebude na dotyk mokry, ale porad ne proschly tak dej do sacku... par dni by pak mel vydrzet tvarnej.

(nesnasim kdyz to musim strouhat :D radsi valim hady na suchace, tak sem si osvojil tuhle fintu... jen je treba tomu nakej cas dat, cim vic si vyhrajes, tim vic plastickej bude)
honesss
Přesně tak hlavně že to funguje :D
Jendaaa
Zdravím,
Taky už to nějaký pátek zkouším. Moje metoda byla přes led nebo přes sníh. Na začátku jsem používal mixer s metličkama a na časovač abych u toho nemusel dřepět ale to je tak 5 led zpátky začátky byli Krušné:) další verze byla že jsem tu jednu metličku dal přímo na vrtačku bylo to určitě lepší mychal jsem to ve 40 litrových kýblech. Jelikož v tu dobu jsem byl ještě chudý student tak jsem si koupil jenom jeden pytel 25L od funnybag který měl 240 mikronu což byl ten základní zelený. Přes nej jsem to vždycky přelil nechal odstát a Vyčerpal jsem vodu hadíci. Zbytek co zůstal na dně jsem rozlil na sklo a dal na topení. Poté jsem to nožem se škrábl buď jsem nechal v práškovém stavu nebo jsem to s pečícím papírem a kulmou na vlasy trochu před varoval. Tato metoda už mě celkem omrzela protože jsem u toho mrznul v garáži. Nyní zkouším se suchým ledem síto 160 mikronu.

https://youtu.be/GJCT7ZHS9Mw
Jendaaa
Další.
Jendaaa
...
crazyben
Na vrtačku si kup metlu na míchání barev za pár korun... se divim že ti v ní vůbec přežila metlička z mixéru :D

jinak místo kulmy na vlasy si s tim příště zkus pohrát jak to bude pomalu vysychat. Válej, mačkej, hnětej... čim dýl tim líp. Vydrží pak pár dní plastickej, místo aby se drobil na prach nebo si to musel strouhat.

BTW. Já když už přemejšlel o tom nejemnějšim (červenej?), a vždycky mi přišel zrovna ten zelenej zbytečnej, jen tě zbaví bordelu.... to zvládne i párkrát přeložená záclona (taky sem na nich šetřil :D )
Mamboo
Presne , jsme stroje jsme lidi. Hlavne ze to facha.
Jendaaa
Zdar
Tak jelikož jsou svátky takže zbyl čas na nějakou tu vánoční čokoládu.
Jelikož jsem v září a říjen marodil s nohou tak jsem začal vymýšlet blbosti, abych si zkrátil dobu léčení a co mě nenapadlo udělám si pollinator. Rychlejší a jednodušší způsob zpracování čokolády než mokrou cestou. Začal jsem brouzdat po netu, všude je toho plno. Základ mého polinatoru je nerezové síto s oky 160 mikronu (chtěl jsem 150 mikronu, ale nebylo zrovna skladem) to jsem koupil zde:http://screenservis.cz/ cena byla nějakých 1600 Kč za 1x1m. Chtěl jsem nejprve nylonové síto, bohužel to neměli na metráž. Konstrukce je ze dřeva, kterou mě udělal kamarád, dva kruhy(ovály, jak chcete) ze dřeva s průměrem 30cm a tloušťkou 18mm, které se spojili dvěma závitovymi tyčemi (aby se materiál promíchával). U jednoho kruhu vyřízl otvor ať se tam dá sypat materiál. A udělal ještě jeden kruh ať se vejde do otvoru jako špunt. Všechny řezné rány dřeva se natřeli silikonem ať to dřevo chvíli vydrží. Na dřevěný špunt se dal kulatý plast, aby to těsnilo. Síto se po krajích stáhlo kovovými páskami. Konce válce(výška válce) jsem pájel cínem s příměsí stříbra a kapalinou na nerez. Další věc, co jsem potřeboval, byl pohon. Motorek, který jsem objednal z alliexpressu za par korun 14w a 110RPM. Motorek je zbytečně rychlý, stačí 70 otáček za minutu. To celé je zakomponováno v plastové bedně. Vše, co jsem potřeboval, jsem našel v Hornbachu nebo Ferocentru jelikož jsem z Olomouce.
Jendaaa
No když už jsem měl bednu hotovou, stačil suchý led. Já jsem si koupil peletky 10mm. Materiál jsem ještě rozemlel, ale myslím, že to bylo zbytečné.
Množství rozemletého materiálu byla 5 litrová nádoba od křupek, počítám tak 400-500g. Malé paličky a listí z outdooru.
Jendaaa
...
Jendaaa
Výsledek je 190g čokolády, mám to rozdělené, protože některé paličky byly rok starší a měli jinou barvu nebo ještě podle druhu venku.
Jendaaa
..
Jendaaa
Nechávám to v sypkém stavu, když chci udělat kostku nebo hada na sucháč, není problem. Vezmu kulmu, pečící papír, trochu vody a chvilku to válím v rukách.
Hambas
Zdar! Dělám to tak už dlouho..ale jak jsem tu u vas videl ty mixery a vrtacky..to mi ten vyslednej produkt vždycky zkurvi..dostane se do toho i neco jinyho..je to pak lehčí a ne tak kvalitní..stav trva krátce..nekdo zkušenosti?
crazyben
nejlepsi sou "michacky na barvu"... v podste vrtacka, ale ma maly otacky.

Jak to vrtackou nebo mixerem rozjebes na kasi tak to fakt neni vono a misto krasnyho tmavyho plastickyho shitu je to s bordelem svetly az zeleny a po uschnuti se droli ikdyz si to hnetl a uplacaval...
Hambas
Jojo..povedlo se mi to i varečkou posrat..🙂 každopádně ještě bych se pozastavil nad tím kolik se toho dá udělat.. mně přijde že je toho vzdycky skoro stejně..kvalita materiálu.. množství ledu..to skoro nehraje roli.. někdy je toho z listí víc jak z palic..taky to tu už nekdo psal.. zajímavá marihuanová záhada 😀
Pítr90
Ono asi hodně záleží na tom, jak je vlhký/suchý vstupní materiál. Z čerstvého to jde i míchadlem, sušší je lepší míchat opatrnějc.
Chlapi, jak děláte hašík teď v teple??? Jaký led? Rozdrcený, nebo třeba jen s hodně chladnou vodou?
V zimě používám sníh, ale jak teď??
Hambas
Ja delal předevčírem zrovna..🙂 normálně dam hrnec s vodou do mrazáku..led vyklepnu do uterky..kladivem rozbiju na drť a jede se 🙂
Šmoulí Prd
citace:
[i]
V zimě používám sníh, ale jak teď?? [/B]


Zkoušel jsem použit sníh a nedoporučuju to, protože sníh dělá hrudky - zůstane v něm materiál i s pryskyřicí. Led hrudky neudělá !

To,že je sníh plný nečistot z ovzduší je taky dost podstatné.

Led dělám takto: Naplním pet lahev vodou >nechám zmrazit. Zmraženou petku pořádně zmlátím kladivem/gumovou paličkou. Rozříznu petku vejpůl a ledová tříšť je hotová :)

Maxeaux
Lad kupujem na OMV :D
lukapa
Chlapi čím čistíte síta ? Zkoušel jsem líh, sodu a žádná sláva...Je možné že po určité době to prostě nejde vyčistit ? Je tu ještě někdo kdo dělá pytle ? díky
Maxeaux
@lukapa - daj tie sita do mrazaku, az to zamrzne, suchaj ich takym tym stylom ako keby si pral ruco :) Na zbytok bordelu mydlo + studena voda
lukapa
špica, zkusím díky moc
marko48952
Neviem kto prišiel s názorom čím tmavší, tým lepší... Keď robíš buble hash cez vrecia zmraz materiál, lepšie sa kryštáli oddelia. Do vreca daj vrstvu ľadu, vrstvu materiálu, ďalšiu vrstvu ľadu, zase vrstvu materiálu a na vrch ľad. Nechaj odstáť pol hodiny, zalej studenou vodou a rozmixuj vŕtačkou. Mixuj 10 min nech to pení. Potom to scediš a nemačkajte to. Materiál s ľadom dajte bokom odkvapkať do ďalšieho kybla a venuj sa extrakcii cez ďalšie vrecia od 190um - 25um. Keď všetko vyseparuješ ideš druhé kolo, len pridaj ďalší ľad a znova miešaj mixérom 10 min nech pení. Potom znova prebehnes cez vrecia a zbieraš hash. Takto isto to opakuješ aj tretí krát. Materiál musí byť miešaný vždy studený, žiadne fény ani tepla voda. Čím svetlejší výsledný materiál tým lepšie. Keď ho mate zelený je to z dôvodu že materiál bol teply a uvoľňoval sa z neho chlorofyl. Takže žiadne mačkanie a veľa ľadu. GL
marko48952
Vrecia najlepšie čistiť Isopropyl alkoholom, propanol, Isopropyl, IPA je to všetko to isté. Lieh obsahuje úplne iné molekule, nieje vhodný a nieje čistý. Isopropyl zohnať 99.6%++
nikolajmorozov
zdar!
nudim sem se v tejdnu tak sem cokoladoval.. pokazdy sem delal z bordelu co sem mel v krabici od bot(cca 170g) a bylo z toho od 8 do 12g.. az do ted😃😃

voda, led, stary prusvitny triko od vietnamcu, v petkach si to “sedne”, kavovy filtry, vymackat vodu a pak uz si s tim jenom hrat.. valel sem to dohromady asi 7 hodin😃😃

edit: posilam z telefonu tak se omlouvam za otoceni
nikolajmorozov
po tejdnu sem se zas nudil, tak tu jsem zas :D a opet se cokoladovalo.. stejnej zpusob jako predtim(http://grower.cz/forum/showthread....296#post1244296).

tentokrat ze dvou krabic od bot :D bordelu bylo dohromady 574g, takze predchozi pocin z prispevku č.144 nebylo 170 ale minimalne 250 - 300g smeti..
nikolajmorozov
plastik z trimu, nejmensich palic a cca pul kytky(klon) cn haze od dna gen. z roku 2019.. ostatni material(osypane listky a mini palicky z)- 2x mango sapphire, bubba’s gift, bubba kush 2.0, chemdawh(hso) a nejaka strawberry(klon, stejne jako cn haze).. je to mix vseho.

edit: bylo toho tusim kolem 400g suchejch palicek, listku a "bordylku".. divim se ze mi to furt tak funguje.. vzdycky koupim nejlevnejsi triko u vietnamcu a pres to to delam, jasny ze mam na tom "triku" po precedeni bordelu treba 5g skafu/hashe(ten vzdy nadrolim nebo smeju do zbytku materialu na cedeni a zas precenim ale furt tam neco zustane) ale vysledek se mi zda furt super, ne?! po zahrivani zapalovacem to nezacina horet, bubla to tak parada))


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma