Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Komunita > Síň Slávy

Stránky: 1 [2] 
LED GROW 144W Respectflowers - Klikni zde pro originální téma
snuk1
Tady jen tak pro zajímavost, že to není " jen sem tam oříšek " ... z těch fotek to jde blbě vidět, ale jako některý sou skoro jako ta petka... takže tak no...
snuk1
Já se nevzdám 2 :D
escobar
Myslim, že super, kde jakej sodík ve stejný watáži by ti mohl závidět. Je to mega úroda. Jen poznámka, že v květníkách je méně hlíny a je to test, tak že další grow budou narvaný a ty palice budou praskat ve švech. Světlo je vysoko pro test a i přes další okolnosti, jako krátkej růst je to fakt super úroda bez debat. Možná bych to nechal ještě dýl, 60 dní je pro většinu kytek málo a vyplatí se počkat.
snuk1
citace:
Původní příspěvek od escobar
Myslim, že super, kde jakej sodík ve stejný watáži by ti mohl závidět. Je to mega úroda. Jen poznámka, že v květníkách más málo hlíny.


Ahoj, jsou to 6,5L kvitňáky a já sem tam dal jen 3,5L kokosu...
MK72
Dovolím si tedy little OT, hodím jsem co jsem naměřil u těch panelů 48W.
Zblízka svítí jako ovál, se zvedáním přechází do elipsy a blíží se kruhu, žádný asi překvapení, z metru už je to víceméně bodový zdroj. Měřil jsem hlavní strany té elipsy:
1) ze 30 cm: 42/32 cm
2) ze 40 cm: 50/40 cm
3) z 50 cm: 60/50 cm
4) ze 60 cm: 70/60 cm
Nejde to přesně změřit ale asi tak to dává.
Tj co na RF tvrdí že dají ze 45 cm to mě se jeví až z těch 60 cm.
Mě to prostě ze 30 cm vychází na 12 panelů a to je milión Wattů :)
Nevím Snuku, dal bych další pokus z půl metru 4 panely.
A nebo ze 40 centimetrů je to na 6 panelů (=300W).
Jen tak fantazíruju změřil jsem obrázky na podlaze ale vím dál howno.
Zkusím přidat foto 30 cm a 60 cm.
MK
snuk1
Šlajs: jo kemo opravdu to valí do hloubky... taky sem hleděl... na to ře to mám 90cm nad je to fakt prorostlý do hloubky...

MK72: ok kemo díky moc... no právě já sem to chtěl vědět jestli mi ty 4 budou stačit... ono od těch 30-50cm bude ok... vem si, že to mám 90-100 com nad... a to jako vypadá jak to vypadá... ty nebuly pod jsou fakt krásný... a taky když budu vědět. že tam dám 400W LED a budu mít větší účinnost ve prospěch tady dlouho zmiňovaných g/w tak to bude jedině super... pořád tam je úspora na odtahu, chlazení, ofucích apod. ! Pořizovací náklady jsou sice větší, ale to se opravdu s životností vyrovná.

Já bych musel někomu nechat ten můj panel do menšího prostoru a koupit 4-5 těch menších no... pokud by někdo měl zájem ,tak mi napiště PM. Asi to na hřebík jen tak nepověsím...

Mrknite http://www.youtube.com/watch?v=kcBfl1LvDMw&feature=fvsr
Zdarec growers,
koukam,ze se tu pekne rozjela debata.No uz dlouho sleduju z povzadli a cekam co z toho na konec bude.A jak tak ctu a koukam tak tu kazdy resi jen g/w coz si myslim,ze uz LED prekonali jen si clovek musi vybrat spravnou genetiku.(preci jen to neni oskarek nebo neco s jeho krasne zlatou barvou)
Kazdopadne tenhle tread (diky snuku) me nakopl k tomu,aby jsem si to zkusil taky a myslim,ze nejsem jedinej.

To Snuk : chtel jsem se te zeptat jak velkej dela hluk ten panel.Je urcite osazenej aspon dvema activnima vetrackama
tuffgong1
čau lidi sem koukal na youtube a bylo tam takovy srovnaní :D tady http://www.youtube.com/watch?v=Fh9o...feature=related na 1: 30 je to dobře vydet rozdíl první box led 90w a poslední box hps 400w rozdíl je myslim vydet ( + pro led ) zas tak se to neliší ale když si vezmete tu spotřebu víc jak 4krát menší a kyti je krapek vyšší tak myslim ýže vše hovoří pro led samozřejmne ty dva boxi uprostře s led nejsou tak ok ale to je kvuli vlnové délce takže když se vychytá délka e to luxusní řešení :D pro pěstitele co nechtěj platit za elektryku a mit pěkný kyti :D
WAMParjan
citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
čau lidi sem koukal na youtube a bylo tam takovy srovnaní :D tady http://www.youtube.com/watch?v=Fh9o...feature=related na 1: 30 je to dobře vydet rozdíl první box led 90w a poslední box hps 400w rozdíl je myslim vydet ( + pro led ) zas tak se to neliší ale když si vezmete tu spotřebu víc jak 4krát menší a kyti je krapek vyšší tak myslim ýže vše hovoří pro led samozřejmne ty dva boxi uprostře s led nejsou tak ok ale to je kvuli vlnové délce takže když se vychytá délka e to luxusní řešení :D pro pěstitele co nechtěj platit za elektryku a mit pěkný kyti :D



ale piču !!! to je jasný FAKE ze strany vírobcu . . chiták na duvěřivé (vylízané) growery :D . . .
snuk1
Smallbeatle82: no člověče není to zase tak hrozný, mám to jen v DARKROOMU a prakticky u toho i spím. Zvykneš si raz dva.


tuffgong1: stejně jako wamp si myslím, že to je podvrh, nebo minimálně to je na rajčatech, která maj jiný nároky jako konopí. Určo pro konopí to chce LED níž a osvítít plochu...
tuffgong1
nj ja nwm :D ja žadny zkušenosti s led nemam tak i ten podvrh bych řek že je možnej kdo ví :D
každopádně se mi tvuj pěst moc líbí takže sleduju a k+ :D
citace:
Původní příspěvek od snuk1
Smallbeatle82: no člověče není to zase tak hrozný, mám to jen v DARKROOMU a prakticky u toho i spím. Zvykneš si raz dva.


tuffgong1: stejně jako wamp si myslím, že to je podvrh, nebo minimálně to je na rajčatech, která maj jiný nároky jako konopí. Určo pro konopí to chce LED níž a osvítít plochu...


ho snuk

zrovna jsem psal o reklamním hnusném tahu nějakýho vykutálenýho prodejce než mi zdechl net :D

Jinak koukal jsme na ty tvý kytary a je to teda lepší než jsem čekal,ale i tak...taky se jen tak nedám :)
To osvícení více panely jsem viděl někde na netu ale líp jak ty tvoje teda nevypadaly.
Jak to máš po krajích?
Jsou kytičky stejně kvetlé?
Tam co jsem koukal bylo všech 25 ks "naprosto" stejných...

šišky jsou sice menší ale cukrované jsou nádherně.
To zase uznám.
pic
snuk1
Zdar Simo... no jako na krajích to není takový, ale tam mám HAZE... takže to se taky podepsalo... samo na tom jsou nejlíp ty pod panelem... věřím, že když se dostanu pod 50cm, tak úspěch bude dvojnásobnej... teď prakticky mám jeden panel cca metr vysoko.... když ho rozložím na 4-5ks, tak se dostanu o nějakých 48W výš... ale pořád bych měl být na 192W... uvidím co ukáže teda tohle kolo jak to tady každej chce na vahsonovi, ale podle toho jak jsou tvrdý si myslím, že to nebude nejhorší. Někde sem se díval k někomu na 250ku a nebyl na tom nijak líp... a to 250ka žere přes 300W...
Genestealer
citace:
Původní příspěvek od snuk1
Zdar Simo... no jako na krajích to není takový, ale tam mám HAZE... takže to se taky podepsalo... samo na tom jsou nejlíp ty pod panelem... věřím, že když se dostanu pod 50cm, tak úspěch bude dvojnásobnej... teď prakticky mám jeden panel cca metr vysoko.... když ho rozložím na 4-5ks, tak se dostanu o nějakých 48W výš... ale pořád bych měl být na 192W... uvidím co ukáže teda tohle kolo jak to tady každej chce na vahsonovi, ale podle toho jak jsou tvrdý si myslím, že to nebude nejhorší. Někde sem se díval k někomu na 250ku a nebyl na tom nijak líp... a to 250ka žere přes 300W...


Já si myslím, že je to hodně dobré, na to, že si udělal pár chyb, jak už jsem tu psal a i ty to píšeš je to prvotní test, myslím že budem všeci koukat, nebo přinejmenším uděláme....hmmmmm :smoker:
Ale co tu mám co kecat, su zatím cucák :david: :teef:
snuk1
No ono to nijak netopí ... takže o hajcung strach nemám... a ikdyž třeba dneska bylo extra vedro, tak nejdu přes 25°C ... s tímhle se to dá i přes léto bez klímy naprosto v pohodě. Nepochybuju, že se pod 250 dá udělat... kdybych tam dal chronika, tak su na tom asi taky jinak... proto bych na další kolo třeba hodil stejnej model... to byla asi zásadní chyba, že mám mix a třeba GWS, kterej sem měl pod 4kou, tak na něm bylo tak 10... nějaký divný feno a to sem obsadil i pod LED... čímže se určo zhorší průměr. Sensi haze taky není výnosovka, ale spíš krasavica jak se patří.
Přemýšlím, že bych udělal aerošku nebo klasu hydroton prokapávanej... na menším prostoru...
Genestealer
Čus Snuku,
přesně tak, myslím, že byla chyba:
Moc velkej prostor
Velký mix různých odrůd

Myslím, že tento panel nepatří do metrového boxu, ale myslím, že třeba na mou skříň by to bylo uplně ideální a že tu 250W co mám by to krásně nahradilo + žádný problém s teplotou + menší spotřeba. Až na tu cenu, ale jak tu již někdo psal, bohužel je to "novinka", ne moc profanované řešení, tak hold to stojí víc(tak jako všechno) až se to víc rozšíří pak cena pujde dolů a bude to ještě zajímavější. Ke všemu zase zmiňuju spotřebu...prostě se to vrátí. Toto není pro lidi co to pěstí jednou do roka, ale pro growery co si pěkně pálí celý rok, nějakou menší skříňku(nebo větší s tím že má víc menších panelů), to pak je hooodně zajímavé řešení.

A s tím Chronikem, máš pravdu a možná by to chtělo zkusit, Chronik je profláklá odrůda a spoustu lidí to tu pěstí (teď i včetně mě:)) a ví co od toho může očekávat. A pak se to dá krásně porovnat. Jak co do tvaru a struktury palic, tak do výnosu.

Uff to sem se zas rozepsal:)
Prostě držím Ti palce a sám si myslím, že je to na dlouhé lokte, ale je v tom budoucnost:).

Peace and grow;)

PS: Tímto jenom oznamuju, kdyby mě tu chtěl někdo ukamenovat, že proti Sodě nic nemám:). Hold má perfektní poměr cena/výkon(co se týče pořízení), což tomuto to ještě chybí...

To Simor: Ten avatar byl na mě?Hehe no jak píšeš, je to trefné. Někdy si opravdu připadám jak ten Krteček s lopatičkou, hlínou, šňůrkama, drátkama a vodou :teef:
xpapousek
Menší přehled pokroků na poli LED:

jde pouze o pokusy v laboratorních podmínkách (cca 2-3 roky k pásové výrobě) :)

27.ledna 2007 - Společnost Philips Lumileds oznámila, že se jí podařilo vyrobit výkonnou LED se světelným tokem 136lm při proudu 350mA a účinností 115lm/W při barevné teplotě 4685K. Při napájení proudem 2000mA se výrobci podařilo z této LED "vymáčknout" světelný tok 502 lumenů při účinnosti 61lm/W.

30.srpna 2007 - Japonský výrobce LED Nichia oznámil dosažení světelného toku 145lm/350mA při účinnosti 134lm/W.

Léto 2008 - Lumileds oznámila LED s účinností 140,1lm/W. Podrobnější informace se mi nepodařilo dohledat.

20.listopadu 2008 - Poslední rekord oznámený v roce 2008 patří společnosti Cree. Jejich výkonná LED dosáhla opravdu špičkového světelného toku 173 lumenů při proudu 350mA s účinností 161lm/W a barevné teplotě 4689K.

1. prosince 2009 - V roce 2009 oznámila společnost Cree dosažení světelného toku 197 lumenů při proudu 350mA s účinností 186lm/W a teplotě chtomatičnosti 4577K.

3. února 2010 - První letošní rekord si opět připisuje společnost Cree a zřejmě jako první výrobce prolamuje hranici 200lm/W. Konkrétně se v laboratoři podařilo vyrobit LED s účinností 208 lm/W při napájení proudem 350mA a teplotě chromatičnosti 4579K.

Proložit si ty údaje si každý snad dokáže sám

Zdroje: Ledsmagazine.com a stránky výrobců


já to vzal ocuď: http://www.ledmania.cz/led-diody/re...i-vykonnych-led

dobrý stránky: http://www.ledsmagazine.com/main :help:
dokktor
tak sem to byl včera šohajovi zkontrolovat a musím teda říct, že na to, že je to 144W metr na kytkama je to víc než slušné. pokud nekdo očekává nejaké morbidní gramáže, tak ho asi zklamu, protože ta genetika na to veskrze nemá (já sem s podobnýma věcma od toho samého matkaře dal necelých 400g pod 600w). nicméně kytky sou krásně rostlé, vyvinuté odshora dolu uplně stejně a třeba co se týče sensi haze, jak tu nekdo psal, že to je sem tam oříšek na stonku, ano to je, tak ta kytka prostě roste, ale ty oříšky sou odshora až dolu ke květníku tvrdé doslova jak ořech, možná tvrdší než sem měl sensiskunk pod 600w (a že ty kytky vypadjí hodně podobně, ta sensi větev je tam dominantní). no zkrátka pokud bych to měl přirovnat ke 150W HPS tak mi, slušně řečeno, začínají cukat koutky. s tak vysoko zavěšeným tak slabým sodíkem na takovou plochu si rači nechcu představovat, co by pod tím rostlo za listí ;) jeví se mně, že to světlo má dobrý potenciál ale metr čtvereční to prosstě neosvítí. já su zvyklý na 6kilo, takže na můj vkus sou ty paličky malé :D ale rozhodně to neni žádná řídká mrdka plná listí. ale zas neříkám, že hned zitra pudu kupovat LED panely, i já chcu vidět, jak si to poradí s genetikou, kerá dokáže dělat roury jak předloktí a hlavně chcu vidět jak to bude vypadat, když se to dá 30-40 cm nad vrcholky. jinak co se týče ceny panelu, tak ta je mysim víc než příznivá - zkuste enom sehnat 144 ledek v techto vlnových délkách za 10k :D dál už sou to enom takové banality, jako úspora na ventilaci, kdy nemusíte chladit ani přes léto apod. ale to už zavání reklamníma kecama a já ten panel neprodávám.

ps: málem bych zapomněl, orosené to je jak p****, až sem měl chutě jeden ten oříšek odloupnout a slupnout :D
snuk1
Zdar dakto, tak dík, že si to tady nějak tak všem potvrdil a nejsem za vola co lže...! Sám si to viděl a minimálně dík za to, že si to tady nevěřícím přiblížil i ty z tvýho pohledu... uloupnutej oříšek Tě nemine :D ! Můžeš ho aj sežrat :D

A taky si mě nakopl k tomu, že nejspíš opravdu zkusím dva stejný roomy akorát jeden z 50cm a druhej ze 30cm... abych tak nějak poznal rozdíl a zkusil to za co nejkratší dobu, protože 3 metry jsou 3 metry... no a pak možná kdyby byl flek, tak jeden aero nebo hydro...
snuk1
64. DEN 12/12 THE END

Tak dnes to byla opravdu fuška, ptotože sem se tak nějak snažil vše zachytit, ale bylo to těžký s těma ulepenýma rukama... tak tu máte posledních pár fotek z posledního dne
snuk1
Next...

1-4. foto SENSI HAZE
5. NEBULA
snuk1
Next two...

NEBULY...

3. foto je SENSI STAR
snuk1
Next three...

1. NEBULA

Ostatek jsou SENSI HAZE
snuk1
Next for... poslední... tak to vypadá na novinách... jeto celkem na hromádce, tak to musím ještě rozdělat...vpadá to hrodně krutě... nejlíp na tom byla NEBULA, ale nejhezčí a nejtvrdší byl asi SENSI HAZE.
SaMoLeBKa
Proboha proč to takhle děsivě sušíš???????

Takhle se suší seno a né lahodné konopí,to ses zrovna měl vysrat na flushing......
snuk1
už to mám pověšený kemo.. bylo to jenom na foto dával sem si to na noviny no... ale neboj...
darxtar
nabuduce sus kytky v celku aj s korienkami ;)
snuk1
To bych udělal, mít na to místo, ale nějak je ho málo... a já sem to oddělil na haluze a nechám to tak.. dělám to tak vždycky a dělá to tu tak skoro každej... s kořínkama to je ok v hydru.. to sem dělal v aeru, ale ten kokos bych z toho vyplachoval 14dní a nebo bych s ním zaprášil všechny šišky a bylo by to jenom olepený kokosem... a jestli chcete, tak můžem tipovat o K+ kolik toho bude.. sám sem zvědavej.. já bych řekl okolo 150, ale fakt nevím no... je to hodně tvrdý, ale zas nevím jak to ztratí
guerilla
Hm, moc pěkné, přeci jen je v tom možná budoucnost:)

Jinak dovolil jsem si udělat pořadí tipujících

1. psychonaut 151
2. krasus 150
3. 3g rozdíl bodlis 149 a šapša 155
zagg911
Já si myslim že je to hodně dobrej vysledek, kdyz si vemete jak to mel vyoko nad vrcholkama atd... i tak se dostal nad 1g/w a to pod sodíkem stejné, nebo o řadu větší wattáže (150-250w) dáte asi těžko.. takže můžete protestovat že je to neefektivní za ty prachy, ale až se doladěj všechny detaili tak z toho klidně může bejt i těch vysněných 2g/w ;-) až budu mít prachy tak do toho určitě půjdu! Si borec žes to testnul a těšim se na jaky výsledek se dostaneš až použiiješ víc menších panelů, se kterými se dostaneš blíž ke kytkam :-) K+ a dik za tenhle test
Walla
Předně díky za zajímavý pokus, který mě ale jen utvrdil v tom, že současné LED panely v žádném případě výbojky nenahradí. Ještě nenastal jejich čas.
Proto je nesmysl utrácet 11tis za panel, který má sice skvělou životnost 7let, ale jeho účinnost bude za pár let mnohonásobně překonána a za nižší cenu.
Nechci v žádném připadě hanit tvuj test grow, ale rozčiluje mě to přehnané vychvalování drahých LED panelů, pod kterými máš po několika měsíčním snažení a šlechtení cca 15g řídkých minipaliček na 1 kyti. Navíc se obávám o to hlavní aby to dávalo a chutnalo..
Až pozdě zjistíte, že lákavé kecy prodejců na netu jsou úplně zcestné, že jste vyhodili kupu peněz za něco co úplně tak nefunguje. Diody se hodí max. na růst, a to je za tu cenu trošku málo.
Revoluce se tedy zatím nekoná, doufám ale že nás nenechá dlouho čekat...
dokktor
walla: jak tě mohlo přesvědčit neco, cos očividně vubec nečetl? :mutant: vidím, že o káčka se ti postarali jiní, já tě nechám žít :)
snuk1
Všem díky za zájem a podporu.. fakt si toho cením a budu se snažit udělat další počin... domluvil sem se s MODama, že to tu promažeme a já to nové kolo potom hodím za to... tímto doufám, že se na mě za to nikdo nebude zlobit...

Walla: Ahoj... dokktor ti to řekl jasně a stručně... líp bych to nedokázal asi... nezlob se, ale v tomhle se musím zastat firmy, od které panel mám... protože mi nikdo nic nevnucoval.. dokonce se mi věnovali mnohem víc než sem čekal... prakticky byli vemi ochotní... taky jinak ano.. mají tam napsáno, že panel usvítí plochu, která není pro naše účely reálná, ale to mi hned napsali, když sem panel kupoval, že pro konopí, je potřeba o něco víc než na co to používají ostatní kupující ... a to na masožravky ( a na ty to prej jede dost dobře ).

Takže mi nikdo nic reklamně nevnucoval...

Dál na ty modely co sem tam měl, které prakticky nejsou nijak výnosné a ty šišky ani pod 600W nebyly o moc větší bych si dovolil tomu panelu nekřivdit, protože jemu velký dík... sám sem nečekal ani 100 popravdě. Zachránily to nebuly si myslím.

Dál bych podotknul, že je to velice chutný a účinkově stejný jako Senzi haze co sem měl dřív pod 4kilem... takže bez rozdílu. A chuť si myslím záleží na dobrým a včasným průplachu než na světle...

Ještě bych chtěl jednou všem poděkovat za podporu a sledování ! Opravdu to člověka nakopne !

S dalším kolem teď bude chvilku pauza, protože nemám teď moc času, ale doufám, že bude co nejdřív !

Jaká je vize?

Asi 4x48W panýlek nebo 5x48W ( do pětky na kostce ), AMAZON a ověřený S.A.G.E. od pana Haryho !
lapaj
citace:
Původní příspěvek od Walla
Předně díky za zajímavý pokus, který mě ale jen utvrdil v tom, že současné LED panely v žádném případě výbojky nenahradí. Ještě nenastal jejich čas.
Proto je nesmysl utrácet 11tis za panel, který má sice skvělou životnost 7let, ale jeho účinnost bude za pár let mnohonásobně překonána a za nižší cenu.
Nechci v žádném připadě hanit tvuj test grow, ale rozčiluje mě to přehnané vychvalování drahých LED panelů, pod kterými máš po několika měsíčním snažení a šlechtení cca 15g řídkých minipaliček na 1 kyti. Navíc se obávám o to hlavní aby to dávalo a chutnalo..
Až pozdě zjistíte, že lákavé kecy prodejců na netu jsou úplně zcestné, že jste vyhodili kupu peněz za něco co úplně tak nefunguje. Diody se hodí max. na růst, a to je za tu cenu trošku málo.
Revoluce se tedy zatím nekoná, doufám ale že nás nenechá dlouho čekat...


no teda, tak maximálne na rast je to viac ako veľká kopa rečí. na druhej strane idem síce len 250 HPS a dávam na tvoju pravdu, že teplo diódy len nechajú vypŕchať zato čo HPS ho krásne "vypáli" do rastlinária, no práve dať miesto 170W (pri CFL 200 BLUE) na rast dajakých 48W... TO BY šlo, aj by som sa na to dal, aj ma to asi presvedčilo. !Ale dám asi iba na 7watovky maximálne tú 48=eqv. 50HTP/90 pre rast. Bars teda bez komentára kto chce mať rastlinstvo počas zimy ako v lete nižšie 350W ísť je číre blahorečenie o tom čo bude v budúcnosti. Za diody je to fakt hafo praxov. Ale za tú elektriku tiež nie málo. GroWeri držme spolu!
tuffgong1
:D mít peníze tak neváhám a du do led :D nechapu lidi co proti tomu něco maj.................... bych chtěl vydět co by vyrostlo za koštata u stejny vataže hps při této výšce :D a když ete ke všemu připočtu že se nemusim starat o to že se mi kytky usmažej když se třeba pojebe větrák super věc jen ta cena ale určite za čas klesne ................. přeju mnoho štěstí v dalších led growech
snuk1
Ještě sem chtěl podotknout jednu věc... a to je to, že ten panel má takový jiětění, že kdyby se přehřál nebo nastala chyba, celej vypne... kdežto třeba u 6kila po dvou kolech má člověch strach, že se to tím hrčením rozskočí a roztaví... nezapomínejte pořád jednu věc... je to předřadník, lampa a stínítko v jednom jediným panýlku. Toho si na tom cením... a taky se s LEDkama jede líp na dovolenou jak s nějakým 6kilem...
pestouniii
no me osobne po tom co jsem videl u tebe ledky moc nedostaly.... urcite jim fandim a mozna to bude jednou to nej a mozna ze uz je:-) ale nezlob se na me 151g pod 144W ledky je fakt na hovno. tvoje genetika je normalni takze v tom nevidim problem delat kolem g na wat i pod sodikem..... neco to chce zlepsit, at se dari
alpa
pokud v dalsim kole dokazes udrzite vetsi g na w tak tady na groweru a v growshopech nastane LED boom jeste vetsi nez s tema telkama:D


jinak jsem zvedav na dalsi kolo{chceme ho co nejdrive^^} a drzim pesti pro tve stesti:D
fananek7
Snuku klobouk dolů,už jen za tu odvahu to všem ukázat a poučit i sám sebe víc jak gram na w. pod ledkama na prvý pokus je velký úspěch!!!
A K+!
pestouniii ,zajímalo by mně kolik ty pěstuješ G pod W a na kolik tě to vyjde?
Co podle tebe není na hovno? :D
Zítra si přečtu tvoje treedy,abych věděl co stojí za to...
Všem pěstu zdar!!!
Hosi ste jak male decka g na wat???FUCK OFF PEAPLE k cemu ti sou velke sisky kdyz se stoho nezhuli ani tvoje mama... JAH

diodky sou idealni reseni pro nenapadne growery :einstein:

jo a spodobnim osazenstvem dou delat zazraky jen se musi vedet jak na to :david:
snuk1
Jak říká pan Aeroman... ty geny sou síla :D ! Ale myslím, že každej ví, že haze nejsou bomby jak nějakej chronic, ze kterýho se nezhulí ani Aerova mama ! :D
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od snuk1
Jak říká pan Aeroman... ty geny sou síla :D ! Ale myslím, že každej ví, že haze nejsou bomby jak nějakej chronic, ze kterýho se nezhulí ani Aerova mama ! :D


tahle věta nedává smysl :D ale to neva.

mě by jenom zajímalo, jakej byl GE index. protože to vaše g/w je uplně naprd údaj.

ge index: http://grower.cz/pestovani/navody/...tirny/3.html#21
snuk1
To bys nebyl ty abys neměl nějakej problém :) ... takovej věčnej rýpal .. navíc mně ta věta smysl dává a myslím, že snad ani není nejhůř formulovaná.

A za ty tvoje věčný prupovídky si ten GE ndex spočítej sám :) ... dny a vše sem tu poctivě zaznamenával...

Až bude svátek věčných prudilů, pošlu ti paličku ... nebuď načučenej, dneska je pěkně :)
Tayem de Tox
citace:
Původní příspěvek od snuk1
To bys nebyl ty abys neměl nějakej problém :) ... takovej věčnej rýpal .. navíc mně ta věta smysl dává a myslím, že snad ani není nejhůř formulovaná.


"haze nejsou bomby-jako chronik-kterej nezhuluje" to mi nedává smysl no. ale to je vedlejší přece. mě by zajímal ten GE index.. (jakej já sem rejpal?- podle mě g/w je uplně zcestnej údaj, tak se ptám na ten GE. nic sem nehodnotil, svůj názor si tu nechávám pro sebe...čili nerejpu, ne?).
snuk1
Kemo ono to pochopí asi jen Aeroman... protože sme se onehdá bavili jak vyhodil chronika, že to nehulí... takže ono to bylo spíš mezi náma... a taky mu musím dát za pravdu, že ten jeho SH má oproti chronicu mnohem větší sílu a taky je 4krát víc osypanej...

Musím letět, ale jak bude čas, tak to klidně spočítám takto jak chceš na GE index. Ale i tak si myslím, že když sem pod 4kilem dal 320 ... a pod 144W sem dal 152 je pro mě jasná...
zmetek
vyrostlo to fakt pekne, to jo, vic nez sem si myslel, LEDky maj urcite smysl, jen je jeste hodne lidi shazuje a neveri jim, to se ale brzy zacne menit.

Jen me zarazi, ze neustale poukazujete na to v jaky vejsce byl ten panel, o to tu ale vubec nejde, ze byl metr nad kytkama, od toho tam sou ty cocky, ze usmernujou tok svetla do uzsiho kuzelu, zatimco sodik sviti do 360st coz je dost neefektivni a stinitko tomu pomuze jen trochu, rozhodne min nez ty cocky na LEDkach. Ale tim, ze nekdo pouzije panely 4, ale mensi, aby je mohl dat bliz uz jejich ucinnost nezvetsi, jedina vyhoda je v lepsim rozprostreni svetla a eliminaci neosvetlenych mist. Tzn 144W z metru bude stejne ucinny jako 4 mensi panely s celkem taky 144W z 40cm. Palice uz vetsi nebudou, protoze jak sem psal, neni to jako u sodiku kterej sviti do vsech stran a tudis mu se vzdalenosti mnohem vic klesa intenzita svetla a ma dalsi ztraty v odrazech od sten.
MK72
To Zmetek, pravdu máš že 144W bude zase 144W ale ty 4 lampy mají 192W
Tzn už to nebude 144W/m2 ale 192W/m2 a to víc je :)
Tím panelem 144W se musí svítit z metru aby se pokryla plocha, blíž se dá jít za cenu že se zmenšuje box (a zvyšuje intenzita svědla na plochu a tedy i prosvit do dolních pater...). Ty 4x48W půjdou odhadem z nějakých 50-60 cm a ten metr pokryjou.
Dlaší nevýhoda z metru je že ta osvícená plocha nemá rohy, jsou zaoblený s velkým poloměrem, když dám světlo na polovinu, poloměr zaoblení bude poloviční.
To všechno mluví pro víc malejch světel i kdyby měly mít stejnou wattáž.
Ale nebudou, na jeden metr to asi v současných Respectflowers chce 200W a víc. Neboli tu 400HPS nahradit 250LED
Jinak Snuk nesvítil 144W ale tuším 172W a se 4 menšíma světlama to bude mít 220W (má ještě 4x7W do těch rohů)
Čau snuku,

parada, sice pod mym tipem,ale parada,jen kdyz to tak vezmu ze, mas neco vic nad g/w tak, je to uz lepsi nez u sestikoule a to je nahodou dobre, jak nekteri uz psali, tak jen shrnu: mene panelu nez jeden velkej=docili se tim snizeni ,,lampy´´ na tech 45cm= pokud se dobre prostrihaji i listy nad nizsima palicema(bocacky) tak rozhodne svetlo nespadne nazmar na zem, ale primo pujde do jindy nedostupnych casti kytky=teplota, LEDky topi jako vsechno, ale je to smerem dolu oproti jinym(viz LCD s trubicema nebo LED :D,svitilny,bodovky). I slusny plechy,vetraky, diky tomu budeme mit zadarmo malej rodmychvac vzduchu :D . A taky LED se mi zdaji ze jdou ruku v ruce s CO2, pokud budu vychazet s mistni growerske bible (FAQ- doufejme ze je tam mnoho pravd :D), tak vzduchotechnika ma jediny ucel, privod CO2 a odtah tepla pryc, za cenu nekdy i poradnych MIXVENTU nebo podobne(+pachace na to). Takhle se mnohem zmensi takova potreba a opet(+napr.zvlhcovacky :D). Tam by dokonce ani hodiny nemusela chodit vzduchotechnika, CO2 by zacalo mit konecne smysl(nebylo by vycucano + CO2= vice gramu ci kvalita. No moc jsem se rozepsal, tak to je zatim shrunti pristupu k LEDkam, pokud nekdo furt protestuje s cenou nebo LED pokrokem(za rok budou lepsi, tak to by jsme jeste asi zustali u svicek vsichni :D.

Jinak sam zamyslim vybavit XXL 8x96w panely s CO2 a popripade s TAG a myslim, ze ikdyby to melo jen g/w tak nebudu muset resit ze je toho malo, nebo ,ze musim pestovat nejaky slaby model, jen pro vynosnost :D

P.S.: PEPŘ od Hlavy mi teleportoval do palice armadu smajliku, takze sorry za nesmysly :D. cus a at to roste :D
van blade
citace:
Původní příspěvek od IPX

parada,jen kdyz to tak vezmu ze, mas neco vic nad g/w tak, je to uz lepsi nez u sestikoule a to je nahodou dobre


mm tak tohle je nesmysl, který se tady bohužel často opakuje..

takže GE index tohoto growu vychází na 0,7-0,75 podle vstupních údajů-výnos 150g, spotřeba panelu 150w

když započítám 40 dnů růstu a 64 dnů květu (uvedeno v tematu) vychází 0,69 tzn 0,7

když budu hodnej a odčtu těch "10" dnů seklýho růstu (už je to trochu neobjektivní) tak to hodí 0,76

tyhle hodnoty dosáhne 6tikilo při stejným květu a 14ti denním růstu (což je až dost) při výnosu 450g


jinak je to určitě dobrá varianta k nízkowattážním sodíkům nebo k CFLkám..
zmetek
MK72: ja to tak chapu, de o to, ze z predchozich prispevku to tak zrejme neni kdyz nekdo rika, at to skusime srovnat se sodikem 150W svicenyho taky z metru nad kytkama, protoze takovy srovnani neni vubec objektivni, kazdy svetlo ma jiny vlastnosti, nehlede na to, ze pri takovy vzdalenosti musi byt i mnohem vyssi box, coz taky neni ideal, proto si taky myslim ze 4x48W bude lepsi, ale uz ne o moc a bude lepsi hlavne z prakticnosti


van blade: jasne, je zajimavy ze GE index neni treba tak vysokej jak bysme si prali, ale nesmis zapominat, ze pokud pestujes pod diodama chce to trochu jinej styl nez pod sodikem, zarikama atd, a jelikoz je to jeho prvni takovy pest, snuk teprve zjistuje jak se ma co delat aby to bylo idealni, a to bude jeste chvily trvat, ten kdo je zvyklej jet pod 150 a prejde na 600 treba, se s tim musi taky naucit vyuzit ten potencial

ty 7W bych tam uz ale nedaval, podle me snizujou celkovou ucinnost, ted meli svoje opodstatneni, ale s tema 4 panely uz asi moc mit nebudou, kazdopadne, uz se tesim na dalsi kolo, verim, ze bude jeste o dost lepsi nez tohle
dokktor
ergo nemá smysl pěstovat nic, co kvete dýl jak 60 dní a měl sem to víc jak týden na vegetu? OMG :mutant::teef: tak to su pěkně vprdeli a zbytečně plýtvám eletriku :D:D proč na hpsky používáte stínítka? připravujete se asi o třetinu světla :eek: nehledě na to, že od začátku fóra sem tu neviděl, že by tu nekdo počítal nejaký GE index? :D nj, kdo chce psa bít, hůl si najde. já sem to viděl na vlastní oči, tak si myslím svoje :)
MK72
Zmetek: jo asi jsou ty 7W zbytecny a tech 48W by to chtelo 6ks a ne 4, taky myslim ze se 4x48W bude to zlepseni maly.
van blade
citace:
Původní příspěvek od dokktor
ergo nemá smysl pěstovat nic, co kvete dýl jak 60 dní a měl sem to víc jak týden na vegetu? OMG :mutant::teef: tak to su pěkně vprdeli a zbytečně plýtvám eletriku :D:D proč na hpsky používáte stínítka? připravujete se asi o třetinu světla :eek: nehledě na to, že od začátku fóra sem tu neviděl, že by tu nekdo počítal nejaký GE index? :D nj, kdo chce psa bít, hůl si najde. já sem to viděl na vlastní oči, tak si myslím svoje :)


hehehe sem si říkal, kdy se ozveš :teef: ale díváš se na to špatně :D nechcu bít psa, náhodou docela dobrej pokus o průkopnickou uličku :)
já sem reagoval na nesmysly typu g/w - jakžtakž objektivní měřítko je GEindex - že to nikdo nepočítá, za to nemůžu :teef:
Tvoje "očitý svědectví" je důvod, proč se k tomu vůbec vyjadřuju..každej má jiný priority při pěstování, z mýho pohledu to prostě 6kilo nenahradí. a výpočet GE indexu měl doložit, že efektivita je obdobná..(a tady musím podotknout, že pálky z příspěvků 160-163 mě nijak nenadchly, taky absence měřítka nepřispívá k pozitivnímu hodnocení)

jinak 250soda bo cfl produkujou stejný množství materiálu při vyšších provozních nákladech, ovšem s výrazně nižší pořizovací cenou..ale to už je zde asi OT

jo a :D stínítka tam máme, aby to svítilo dolů, neasi :teef: jo a fakt sem názoru, že pěstovat cokoliv, co kvete výrazně víc než 2 měsíce moc cenu nemá..proto taky nemám v bedně geny typu rhöner dröhner :teef:
tornado12
Ahoj Skunku a ostatní.
Líbí se mě jak se tu hádáte.
Je to jako by ste si stoupli vedle sebe s baterkou a ledkovou baterkou a hadali se komu to svítí líp.

Skunk má moje požehnání a K+.

jo a hodím Vám sem z ICMagu odkazy. Je jednoduchá je najít a je tak podrobnější pěst 205W LED a 400HPS:
https://www.icmag.com/ic/showthread...=160147&page=18
popřípadě další 126W LED a výsledek 119g:
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=151290
fananek7
citace:
Původní příspěvek od tornado12
[B]Ahoj Skunku a ostatní.
Líbí se mě jak se tu hádáte.
Je to jako by ste si stoupli vedle sebe s baterkou a ledkovou baterkou a hadali se komu to svítí líp.


Jojojo,jako malé děti,že,ale odvahu si to vyskoušet jen tak někdo nemá co? :D
snuk1
Zdarec všem... tak sem tu dýl nebyl a zase to tu je jak na bojišti :D ! Rád bych podotknul, že od těch čtyř nebo pěti panelů na metru si slibuju dvojnásonej výsledek... to sem nikdy neřekl, že když mám panel metr vysokom bude to stejný jako z 50 cm... právě teď sem ho měl metr vysoko abych jedním osvítil tu plochu metr na metr... neměl sem tam z poloviny extra výnosný modely, tak nemůžete čekat extra výnos.

Potom HPS/LED to je o názoru.. nikdy to nebudu srovnávat takto, ale jediný vím, že mi je nějakej GE index u prciny... když sem měl 6kilo a udělal sem třeba 450... teď sem si zkusil LED a udělal sem 152 při fakt minimální spotřebě... jenom ty 4 klipsny co jedou celej den a odtah na plnej knédl je dalších 200W navíc... takže jestli sem měl spotřebu nějakých 830W a udělal 450 třeba, tak to není zas nic extra pro sodík.

Tímto si myslím, že ty LED nejsou špatná věc... jede to fakt dobře a myslím, že s dobrýma genama se pod tím bude dát udělat pěkná mela !

To IPX: kemo ty přemýšlíš fakt podobně jako já... CO2 byl můj sen po tom co sem si vyzkoušel různý wattáže... ale pak sem začal přemýšlet jak ho tam udržet abys ho nemusel hned odvětrat... no a coolzubu bych nebral... to je shit. Tak mě napadly LEDky... to sme začal hledat po netu a podobně... pak sem narazil na to co mám a jako mylím si, že schopnej člověk by z toho dokázal sestavit hodně krutej systém... já si to zatím v tom Darkroomu ne,ůžu dovolit.. chce to utěsněnou bednu a prat to tam pod parou... prakticky bys přes den měl spotřebu jen panelů a sem tam ten elektroventil bys načasoval, ale to je zanedvatelný.... potom pokud by byla pravda, že s CO2 se dá udělat o cca 30% víc by znamenalo, že pod 100W LED bys dal třeba 110... a s co2 už 143... to je si myslím ok...
Spsemi
RE: GE index

Aky by asi bol, ak by clovek siel povedzme Nevilla????? To by bolo tiez zavrhnutia hodne? pre dnesnu dobu neskutocne neefektivne, no fuj, nikdy viac? omg, ved nemusi byt vsetko len o cislach a tom aby sme mali co najvjac, za co najmenej. Alebo musi? Aha vlastne musi, ved nam to tlacia do hlav od narodenia
snuk1
citace:
Původní příspěvek od Spsemi
RE: GE index

Aky by asi bol, ak by clovek siel povedzme Nevilla????? To by bolo tiez zavrhnutia hodne? pre dnesnu dobu neskutocne neefektivne, no fuj, nikdy viac? omg, ved nemusi byt vsetko len o cislach a tom aby sme mali co najvjac, za co najmenej. Alebo musi? Aha vlastne musi, ved nam to tlacia do hlav od narodenia


Vidím to naprosto stejně... nějakej GE index je sice hezká věc, ale podle mýho poměr 600W HPS/300g a 172W LED/152g je jasnej důkaz a nemusím ani nic počítat, postačí mi jen tento poměr...
dlouhán
citace:
Původní příspěvek od pestouniii
no me osobne po tom co jsem videl u tebe ledky moc nedostaly.... urcite jim fandim a mozna to bude jednou to nej a mozna ze uz je:-) ale nezlob se na me 151g pod 144W ledky je fakt na hovno. tvoje genetika je normalni takze v tom nevidim problem delat kolem g na wat i pod sodikem..... neco to chce zlepsit, at se dari


jo, g/w pod ledkama je fakt na hovno :rolleyes: chjo, mi to ukaž pod 150W sodou ty joudo!

snuk1 - gratulace, K+ a přání hodně úspěchů v budoucích pokusech

jseš frajer!
fiste
Nejdůležitější je GeIndex, řekne ti, jak efektivně přeměníš energii na trávu. Fakt se směju všem, co počítaj g/W, protože 1/1 je jenom orientační poměr, co by měl každej vypěstovat, ale už nekouká na to, jak. Chyťte se za hlavu a styďte se. Klidně na to můžu svítit rok a pochlubit se, že jsem splnil g/W=1/1, že jsem pod šestikilem vypěstoval 600g. No a co? Stylem g/W si vyberte výbojku, ale od tý doby je vám naprosto k ničemu.. Jestli se má něco objektivně porovnat, tak jedině pomocí GeIndexu. A netvrďte mi, že je vám jedno, za kolik si vypěstujete g. Když si spočítáte GeIndex, tak se možná dozvíte, že vás vyjde levnějc trávu kupovat :D
MK72
fiste, fiste :) vy kluku. Zapomněl jste mu napsat chlapče, že kdyby pod ty ledky hodil Heatshield, tak měl výnos dvakrát takovej :)
Ano kdo chce znát kolik ho stojí gram, ten musí počítat přesně, a kdo nechce, tak ten nemusí, NE-MU-SÍ. A hlupáci ať se mu smějou, já kromě pěstu jezdím na motorce a je mi totálně fuck jakou to má spotřebu a jestli jsem si 50 km nezajel a že Castrol je nejdažší, tak nějak jezdim pro radost a jestli mi někdo bude vykládat že to dělám špatně, budu se smát já jemu. Nezapomínejme taky ovšem, že není gram jako gram, ani u tý stejný genetiky, ani náhodou, to prostě nejde, no nejde.
fiste
MK72, kamaráde.. Moje kritika směřovala obecně proti všem, kdo tady vytahujou g/W. Kdo nechce počítat, ať nepočítá, ale kdo chce něco srovnávat, tak se tomu nevyhne. Se zbytkem souhlasim..
Pohroma
citace:
Původní příspěvek od fiste
Nejdůležitější je GeIndex, řekne ti, jak efektivně přeměníš energii na trávu. Fakt se směju všem, co počítaj g/W, protože 1/1 je jenom orientační poměr, co by měl každej vypěstovat, ale už nekouká na to, jak. Chyťte se za hlavu a styďte se. Klidně na to můžu svítit rok a pochlubit se, že jsem splnil g/W=1/1, že jsem pod šestikilem vypěstoval 600g. No a co? Stylem g/W si vyberte výbojku, ale od tý doby je vám naprosto k ničemu.. Jestli se má něco objektivně porovnat, tak jedině pomocí GeIndexu. A netvrďte mi, že je vám jedno, za kolik si vypěstujete g. Když si spočítáte GeIndex, tak se možná dozvíte, že vás vyjde levnějc trávu kupovat :D

Toz nejdriv ses mi pozdaval jako normalni clovek, ale ted mam pocit ze jsi normalni pica. Za
a) je mi fakt fuck na kolik me vyslo G. Delam to pro radost a ne pro prachy.
b) jestli jeste nekam napises tu kokotinu s heatshieldem, tak ti naparim minimalne trestny body za inzerat mimo bazarovy tema, bo ty jsi snad oficialni zastupce A-wingu a teho bazmeku pod vybojku...
Dlouho jsem si rikal, ze nebudu na ty tvoje vyzblechty reagovat, ale pohar trpelivosti pretekl.
Mej se pekne a preju ti at se proberes.....
Dolfa
Snuku promiň, že zasírám, ale fiste na Tebe jsme tady opravdu čekali. Pobavíš i zítra? Věřím, že ano.

Edit: už zareagoval i Pohroma tak asi nepobavíš. No sláva. Taky se mi nechtělo číst po osmé o HS.
fiste
citace:
Původní příspěvek od Pohroma

Toz nejdriv ses mi pozdaval jako normalni clovek, ale ted mam pocit ze jsi normalni pica. Za
a) je mi fakt fuck na kolik me vyslo G. Delam to pro radost a ne pro prachy.
b) jestli jeste nekam napises tu kokotinu s heatshieldem, tak ti naparim minimalne trestny body za inzerat mimo bazarovy tema, bo ty jsi snad oficialni zastupce A-wingu a teho bazmeku pod vybojku...
Dlouho jsem si rikal, ze nebudu na ty tvoje vyzblechty reagovat, ale pohar trpelivosti pretekl.
Mej se pekne a preju ti at se proberes.....



Za A) nepochopil jsi význam GeIndexu. Když tě to nezajímá, tak to nepočítej, ale kdo by chtěl porovnat svojí efektivitu práce s někym jinym, tak si ho spočítá..

Za B) Jakej inzerát? Kde jsem co prodával nebo pomáhal prodávat? Jenom jsem informoval, jak funguje jedna z věcí, která volně dostupná na trhu!!! Spíš si připadám, jako že jsem znova objevil ameriku. Když pozoruju ty výpěstky s přepálenym středem a nedosvícenym krajem, tak prostě poradim, co s tim, když to nikdo jinej nedělá. Na tu 150W výbojku to asi moc vhodný nebude, ale to jsem pak uznal..

S přáním toho samého fiste.
MK72
Fiste fakt jsi hodně negativní, proto ty reakce ostatních, dej si pauzu a vrať se za týden a PEACE.
A svůj GE index třeba na Wdovu můžeš porovnávat s GE indexem na Wdovu někoho jiného, ale pokud on jede PPP, co chceš srovnávat? A pokud tedy vypěstíte stejnou genetiku, neni důležitějši chuť než výnos? Můžeš třeba zkusit hnojit na EC 2.0 do poslední sekundy před kosou, třeba se ti zlepší GE, co myslíš?
Já si to GEčko spočítám, ale spíš mi to řekne kterej model víc nesl než jestli jsem měl maximální výnos, to budu spíš vědět podle chyb který vypozoruju během pěstu, škůdci, nemoci, přesvícení, přehnojení, brzké přepnutí a tak...
Tedy nám vysvětli význam GE indexu a fakt nezapomeň že co model to jinej výnos.
Mnoho zdaru všem
fiste
Máš pravdu, akce vyvolává reakci a já už potřebuju trochu vychladnout.

Určitě je důležitější chuť. Nejde o to, závodit mezi sebou, kdo vypěstuje víc přehnojenýho Power Planta. Jde o to, že když už umim vypěstovat dobrou trávu, tak se snažim o to aby jí bylo co nejvíc za co nejmíň. Každýho přece potěší, když vypěstuje o 20g víc a účet za elektřinu bude třeba o 1000,- menší. Proč mít nabouranýho trabanta, když můžeš mít Ferrari?

GeIndex ti řekne, jak efektivní je tvůj pěstební prostor, jaký byly tvoje náklady na elektřinu a kolik jsi vypěstoval. Pak si to můžeš objektivně porovnat s předchozim kolem a nebo s ostatníma. Daj se tak porvnávat třeba 4 m2 pod 2x1000W v hlíně s 1 m2 pod čtyřkilem v hydru. Stačí přičíst spotřebovaný hnojiva, měřáky atd. Vyjde ti přesný číslo, jak je kterej setup efektivní. Samozřejmě musíš zohlednit model a výslednej produkt, jestli jsou srovnatelný. Pak řekneš, sice mi to sežralo víc proudu, ale sativy mám prostě radši..
Ke GeIndexu snadno přičteš jakýkoli náklady na upgrade(nákup CO2, spotřebovaný hnojiva, měřáky atd.), takže zjistíš a dáš vědět ostatnim, jestli se to vyplatilo.
Cílem je najít něco jako Ferrari mezi skříněma.

Počítat g/W je pitomost a slouží jenom k orientaci. Vlastně se ani moc nemusí počítat.. Výnos se počítá na plochu a ne na watáž výbojky. Má to sice trochu souvislost, protože plocha musí bejt dobře osvícená a to si určitou watáž vyžaduje, ale jakoby se nepočítá s jinými zdroji světla a vůbec se nezohledňuje zbytek skříně. S g/W můžeš říct, že sis dobře osvítil plochu a že jsi sklidil víc protože asi.... Ale už neříkáš, kolik navíc jsi zaplatil, takže ostatním moc nepomůžeš.
snuk1
Fiste, nevím co tě přiměl se dostat do tohoto thradu, ale budiž. Já zastávám trochu jinej názor než do svýho koníčku tahat matematiku. Možná z toho srší obří komerce? Myslíš, že modelář co lepí letadýlka počítá kolik mu na to modelávní prosvítí žárovka po večerech a kolik ml lepidla spotřebuje na ten daný model? :D ! To je přece absurdní blbost, které se tady všichni snad zasmějí ne? Navíc tohle sem opravdu nepatří, protože už se to tu řešilo. Kdybys pozorně četl, tak si mylsím, že nemůžeme srovnávat něco z čeho doslova chčije několik desítek tisíc lumenů a něco z čeho jich jde pár set ... čímž myslím LED systémy. A taky se podívej na výsledek...

A teď ti to vysvětlím podle tvýho gusta:

Kup si box o rozloze 1 metr čtvereční a do jednoho dej 150W sodík a do druhýho dej 144W LED panel. Ani nemusím počítat nějaký tvoje GE indexy a ohánět se systémama abych věděl už teď, že se ta 150ka na té ploše zdaleka nechytne ;-) ! To ti tady řekne snad každej co měl 150ku :) !

A potom to tvoje srovnávání ... no nevím... jako hydro má jinou účinnost jako kupříkladu hlína, ale zase rozdíl bude zakopanej jinde. Přírozený médium je odjakživa hlína a v té bude výchozí materiál si myslím nejchutnější... potom záleží kdo má jaké priority. U tebe je vidím jasně v množství aby se to vyplatilo, nebo jak si to výš psal :D !

Takže prosímtě mi to tu nezasírej... chtěl bych snad do budoucna rozjet znova a tohle mě moc nepodpoří, ale ve skrytu vím, že to tu pár lidí zajímá.

S přáním hezkého dne

Snuk1 :)
r-man
mno chlapci neda mi to nez se do toho vlozit. fiste to jiste mysli dobre a kdyz si ty prispevky prectete pozorne jeste jednou a bez nutnosti se hadat, tak na to prijdete taky.

Zapomelo se ale na jednu dulezitou vec, a to je rozpocitani ceny led svitidel do vice kol pesteni, jelikoz maji mnohem vetsi trvanlivost. Tzn. ty naklady na jeden grow, kdyz uz se teda pocita GEindex, jsou ve skutecnosti nizsi.
smeal
mna kazdopadne ten grow presvedcil - hned ako dam dokopy nejake peniaze idem do toho
matkaren + nepretrzity NFT box s tymto panelom
asi_sem_moc
Čau, parádní thread, mě to určitě přesvědčilo, o parádní funkčnosti, o úspoře ani nemluvím... Jen teda ta cena.. Je to vcelku dost.. Chtěl bych se zeptat, jaká je velikost toho panelu.. Sice jsem to četl cely, ale nejsem si jistej, zda to někde padlo.. Pravděpodobně našetřím nějakej cash a jdu do toho, ale panel bych asi koupil na e-bay, řekl bych, že úspora bude 100%!! Mrkněte na: http://cgi.ebay.co.uk/225-LED-Red-B...=item41530774a5
Piep town
Citace :

''Vidím to naprosto stejně... nějakej GE index je sice hezká věc, ale podle mýho poměr 600W HPS/300g a 172W LED/152g je jasnej důkaz a nemusím ani nic počítat, postačí mi jen tento poměr... ''

Já Ti do toho nechci kecat, ale třebas já udělam na 600k světlu 600g a myslím že je zde miliony lepších co daj ještě mnohem víc.
DrNi
.. snuk1 dobra prace.. tesim se na pokracovani..
..jen mi prijde, ze je fakt naprd aby bylo svetlo 50cm nad kytkama(kdyz to v porovnani s HPS hreje fakt jen maloucko) ..jak jsem pochopil, tak tenhle panel musis dat 50cm nad kyti, jinak neosvitis porebnou plochu. ..osadit panel tema diodama ridceji, tak jich pouziju stejnej pocet, akorat mi to z mensi vejsky osviti vetsi plochu.. proste svitit s tema diodama 10cm nad kytkama.. a urco by to bylo lepci.. to je jen muj nazor..
MK72
To Dr.Ni: taky mi vrta hlavou proč se ty panely nedělají jak píšeš.

Dalši diskuze na téma LEDky pokračuje tady , tohle je o snuk1 pěstu , Hlava
travodlak
jestli tohle někoho nepřesvědčilo...já zkusim těch 48w
BloodyBeer
Tak jsem byl poucen na icmagu ze obe tyto svetla vypadaji jako dobra zlodejna ... predevsim to prvni. Tzn si budu muset jeste par let asi pockat .... holt to vypada na ten sodik no :)
Apetyt
Zdravim konecne zajimave tema...
Moc se mi to libilo, jde videt, ze Led technologie zase kus pokrocila.
Chtel jsem jenom podotknout ze jsem cekal asi vice gramu!! Srovnavate to tu se 6kilem nechapu proc ?? Dva indoory dozadu co jsem jel tak jsem z 250w Sodik dostal 154g sucheho a ted jedu taky 250w a myslim si ze to bude asi nastejno..
Chci tim rict ze odber to ma o neco mensi nez 250w soda ale ta porizovaci cena se mi zda celkem dost !!!! Zustanu priznivcem jeste Sodiku mozna za rok za dva budem nekde jinde ..

Dik za konecne dobre tema K+
snuk1
citace:
Původní příspěvek od Apetyt
Zdravim konecne zajimave tema...
Moc se mi to libilo, jde videt, ze Led technologie zase kus pokrocila.
Chtel jsem jenom podotknout ze jsem cekal asi vice gramu!! Srovnavate to tu se 6kilem nechapu proc ?? Dva indoory dozadu co jsem jel tak jsem z 250w Sodik dostal 154g sucheho a ted jedu taky 250w a myslim si ze to bude asi nastejno..
Chci tim rict ze odber to ma o neco mensi nez 250w soda ale ta porizovaci cena se mi zda celkem dost !!!! Zustanu priznivcem jeste Sodiku mozna za rok za dva budem nekde jinde ..

Dik za konecne dobre tema K+


?? nikdo to snad se 600W nesrovnával... jen se to tu řešilo z důvodu prodejců, kteří udávají tyto hodnoty ( 100W LED je jako 600W HPS a podobně, ale všichni víme, že žádná reklama není pravdivá ). Je to daný druhem rostlin a podobně.

Co bych dodal dál je to, že 250ka je nejhorší watáž jakou můžeš jet... tuším, že bere nějakých 325 W v reálu... potom 400W bere 430 a 600W taky cca 630W.

A to tento box měl nějakých 180 komplet s odtahem ofukama, zvlhčovačkou a podobně... takže se zdaleka neblíží tvojí dvěpade...

Tak jenom abys věděl...
Hlava
citace:
Původní příspěvek od snuk1



Co bych dodal dál je to, že 250ka je nejhorší watáž jakou můžeš jet... tuším, že bere nějakých 325 W v reálu... potom 400W bere 430 a 600W taky cca 630W.

A to tento box měl nějakých 180 komplet s odtahem ofukama, zvlhčovačkou a podobně... takže se zdaleka neblíží tvojí dvěpade...

Tak jenom abys věděl...


Jojo je to tak , tady je to pěkně popsané , čau Hlava
kokodc
Snuk: cawes chlape, fakt moc hezky thread, sice jsem nesledoval, ale precetl jsem a je velmi poucny. Nicmene mam par veci o ktere bych se s tebou podelil:
1) Ofuk- rozhodne ho tam mej, uz od zacatku, kytky jsou mnohem vytalnejsi, silenejsi a proste opravdu je to znat.
2)Svetlo co nejbliz k lampe, ale cetl jsem ze to uz mas v planu
3)pristi kolo muzes jet klidne tu samou selekci, akorat musis vedet kdy a jaky strain prenout a samozrejme sklidit. Nesklizel bych takle vetribenou selekci v jeden den, to je blbost, kazdej z nich ma jinou dobu zrani. Ja jsem si koupil treba takovej rucni mikroskop za cca 250-300kc, kterym vidim kdy a co je a neni zrale.
Bohuzel ale par kytek musis vypodlozit, to me taky nebavi.
4) Cetl jsem o CO2 a nasich milaccich a tak jsem to pubnul a cele kolo ktere tedka jedu jim davam do hliny v zalivce rozmichanou co22 tabletu. Vysledek rekl bych je znatelny. Dulezity je ale, ze tu zalivku musim delat jedine chvilku pote co se rozsviti lampa, protoze vsichni vime proc.....
O nejake plynove bombe a trukama s plynem jsem tedy este neuvazoval...:)

Kazdopadne blahopreju, pekne kolo a velmi zajimavy thread, konecne, preju este lepsi pristi kolo.
pan Hankey
mě by konecne zajimalo,kdy nekdo uvede nejake presne informace o tech diodach.Vzdyt jde jen o pocty a vlnove delky.Osobne budu zkouset nejake sestavy sestavit a dam vedet,ale taky bych uvital jeden poradny POST o Led,kde bych cerpal nejake informace.Zatim znam jen par nepodstatnych informaci,ale uz se mi to rysuje.Dalsim nemilym prekvapenim bylo sehnat ty diody.....booze,to byla tortura.Velka cast se da sehnat na strankach farnell,ale hafo jich nemaj skladem (za import z USA je poplatek 680kc).
Taky nesouhlasim stim,ze je blbost to delat doma.Neni! a proc? protoze ty same komponenty sezenu za zlomek ceny (teda pokud jsou skladem) a na nejake HI-TECH provedeni..........no promin,ale do roomu se asi moc lidi divat nebude!navic neni problem to aspon nejak obstojne zbastlit.
Moje sestava pojede z cervenych,modrych,oranzovych,fialovych,bilych a IR diod (modre a cervene budou slozene z dvou vln. delek) celkem 120ks na jeden panel.Jo a taky budu zkouset ty panely nenechavat jen navrchu kytek,ale zkusim je rozmistit parabolicky.Ale otom az ve vlastnim postu.
Jinak moc fandim tobe i Led-grow vubec!!
p.s. jsem slepy nebo jen neumim hledat? nenasel jsem totiz skoro nic o home-made stavbe Led.
snuk1
citace:
Původní příspěvek od pan Hankey
mě by konecne zajimalo,kdy nekdo uvede nejake presne informace o tech diodach.Vzdyt jde jen o pocty a vlnove delky.Osobne budu zkouset nejake sestavy sestavit a dam vedet,ale taky bych uvital jeden poradny POST o Led,kde bych cerpal nejake informace.Zatim znam jen par nepodstatnych informaci,ale uz se mi to rysuje.Dalsim nemilym prekvapenim bylo sehnat ty diody.....booze,to byla tortura.Velka cast se da sehnat na strankach farnell,ale hafo jich nemaj skladem (za import z USA je poplatek 680kc).
Taky nesouhlasim stim,ze je blbost to delat doma.Neni! a proc? protoze ty same komponenty sezenu za zlomek ceny (teda pokud jsou skladem) a na nejake HI-TECH provedeni..........no promin,ale do roomu se asi moc lidi divat nebude!navic neni problem to aspon nejak obstojne zbastlit.
Moje sestava pojede z cervenych,modrych,oranzovych,fialovych,bilych a IR diod (modre a cervene budou slozene z dvou vln. delek) celkem 120ks na jeden panel.Jo a taky budu zkouset ty panely nenechavat jen navrchu kytek,ale zkusim je rozmistit parabolicky.Ale otom az ve vlastnim postu.
Jinak moc fandim tobe i Led-grow vubec!!
p.s. jsem slepy nebo jen neumim hledat? nenasel jsem totiz skoro nic o home-made stavbe Led.


No jak myslíš, ale já sem psal, že tě to stejně výjde na balík. Zajímalo by mě jestli máš opravdu vysokovýkonové LED třeba Luxeon nebo Osram ( nějak takhle vypadají ty na tom panelu http://www.gme.cz/cz/l-aculed-vhl-red-p511-290.html ). Protože ty stojí tak od 100,- /ks a to při hodně velkým odběru ... potom práce, napájení a všechno tohle mě od nějakýho stavění hódně odradilo. A pokusů a omylů tu je požehnaně... možná už to admini promazali třeba...

No ale přeju hodně zdaru :) ...
pan Hankey
no uvidime jak dopadnu.ty panely jsou jistojiste paradni vecicka,ale tolik penez......nejsem Ročild.
Treba ten muj pokus selze,ale taky nemusi....to se prave musi vyzkouset.Ty 5mm diody nemaj velky vykon,ale zato docela slusne sviti.Z roboty jsem šlohl 56 bilych 3mm ledek a pozapojoval je do bloku.Cely system zere asi nula cela nula nic štrumu (3.36W)a sviti vice jak 75W zarovka (opticky).Nevyhoda ale je uhel vyzarovani svetla,tak se mi zda ze to sviti spiše bodově..........a to prave u boxu vyuziju! Jinak napajeni led je banalitka...bud spinany zdroj,nebo rovnou počitam ubytky na ledkach a doplnim jen malym rezistorem (naklady i s plošnakem cca 100kc a u spinaneho zdroje jeste plus 100kc).Ale dost o mě!!
Budes jeste testovat dalsi kola pod Led?? Moooc ti fandim.
Muzes napsat jestli maji hnojky nejaky vliv na kvetiny,kdyz pouzivas Ledky??preci jenom jsou ty ledky jinak barevne vyvazene a sodik to taky neni.tak by me zajimalo,jestli sis nejak nedoupravil davkovani atd..
p.s. mozna jsem lama,ale jsou BIO hnojky to same jako Bio produkty v obchode??myslim jestli to pochazi taky z komponent z ekologickeho zemedelstvi?!
asi_sem_moc
to pan Hankey: jojo, bio jako bio... :)
snuk1
Pan Hankey: zdar.. nene normálně sem jel Canna coco a spokojenost... asi nej hnojka do kokosu ;-) ! ! ! A to sem jich pár zkusil... a určo zase LED zkusím, ale nemám teď čas ani prostor.

Vy všichni vidíte jen ty špatný věci a to pořizovací náklady.... spousta tady grouvících sou jenom konzumenti a jdou po co nejlevnější věci... všechno co nejlevněji... to je ta podělaná česká nátura. z 90% lidí to tady je vidět. A těm zbylím 10%tům tady děkuju za to, že to tady drží, protože ti nehledí na nějakou korunu, ale na to aby měli pěknej systém, pěkný výsledky a ne za co nejmín co nejvíc.. vzpamatujte se materialisti :D ! ! !

A pak si uvědomte, že když si nekoupíte nejlevnější výbojku a nejlevnější předřadník, tak to je taky palba... pořádný stínítko, elektronickej předřadník a kvalitní výbojka taky stojí love.... životnost toho panelu je roky... výbojku někteří srdcaři mění po kole... u těch co tady všechno rozebítají na korunky, tak věřím, že už mají jednu vyšroubovanou z pouliční lampy doma roky :D :D :D

Už to tady nezasírejte pořád dokola stejnýma debatama ať můžu pokračovat až bude čas ;-) ... dík moc
Hlava
citace:
Původní příspěvek od snuk1

Vy všichni vidíte jen ty špatný věci a to pořizovací náklady.... spousta tady grouvících sou jenom konzumenti a jdou po co nejlevnější věci... všechno co nejlevněji... to je ta podělaná česká nátura. z 90% lidí to tady je vidět. A těm zbylím 10%tům tady děkuju za to, že to tady drží, protože ti nehledí na nějakou korunu, ale na to aby měli pěknej systém, pěkný výsledky a ne za co nejmín co nejvíc.. vzpamatujte se materialisti :D ! ! !

Už to tady nezasírejte pořád dokola stejnýma debatama ať můžu pokračovat až bude čas ;-) ... dík moc



Přesně tak , za málo peněz , hodně muziky . To je fakt , naprostej souhlas , pak ti to tady zase projedu a vymažu OT a jine .... měj se Hlava
jurys
Snuku máš to moc hezké,mě jsi určitě přesvěčil.akorát zvažuju jakou koupit watáž a počet na plochu 1.2x1.2 . nepřemýšlel jsi třeba nad pojezdem?
snuk1
citace:
Původní příspěvek od Hajles
us vypada to dobre na kolik te to svetlo vyslo


Nevím jestli to tu někde je, ale na ledgrowligt.cz je ceník

TO Jurys: no tohle už je dost velká plocha já sem chtěl nebo chci do budoucna jak bude čas a místo koupit 4 nebo 5 ks těch malých 48W panýlků na 1x1M DARKROOM. Ten malej by měl zvládat 30x30cm

Sice to bude pálka, ale životnost a spotřeba Ti to mile vrátí. A taky co by kdo neudělal pro koníčka. Jeden kupuje tenisovou raketu za tisíce, druhej kopačky a třetí LED panely no :D
Hlava
citace:
Původní příspěvek od FrYnK
cumel jsem na ty odkazdy na icmag,,, ten typek pod tim mel docela pekny palice.. ale taky mel ty lampy kousicek nad kytkama...chapu ze ty potrebujes isvetlit celej ten prostor, ale myslim si ze velikost a tvrdost palic pujde silne dolu kdyz to enchas takhle vysoko


Hele , je tam ješte ?? , nedavno byla kompet smazaná LEDgirl na IC , jak sem psal měla tam pěkny palice , připoužití 8LED panelu á 300W :D:D

citace:
Původní příspěvek od Hlava



Přesně tak , za málo peněz , hodně muziky . To je fakt , naprostej souhlas , pak ti to tady zase projedu a vymažu OT a jine .... měj se Hlava


citace:
Původní příspěvek od snuk1

Sice to bude pálka, ale životnost a spotřeba Ti to mile vrátí. A taky co by kdo neudělal pro koníčka. Jeden kupuje tenisovou raketu za tisíce, druhej kopačky a třetí LED panely no :D


Jinak sem to promazal od tipováni a dal sem to do tvýho prispevku a ten sem pak omylem smazal , mohl by jsi prosim napsat znova ten výsledek , díky Hlava

Hlava
citace:
Původní příspěvek od dokktor
ergo nemá smysl pěstovat nic, co kvete dýl jak 60 dní a měl sem to víc jak týden na vegetu? OMG :mutant::teef: tak to su pěkně vprdeli a zbytečně plýtvám eletriku :D:D proč na hpsky používáte stínítka? připravujete se asi o třetinu světla :eek: nehledě na to, že od začátku fóra sem tu neviděl, že by tu nekdo počítal nejaký GE index? :D nj, kdo chce psa bít, hůl si najde. já sem to viděl na vlastní oči, tak si myslím svoje :)


http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=21251 tady je neco o g/W a GE indexu .
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=112
fellina
Kamarade, nejsem nejakej zkusenej grower. Mam za sebou par kol pod 400hps. Abych se priznal, ikdyz budu odsouzenej hromadou lidi, nejednou sem dopadl mnozstevne hur nez ty. Libi se mi novy smery, souhlasim s Vama v tom ze standartni zajem je „co nejlevneji, co nejvice”. Kurva lidi jezis, chequevara nebo treba budha taky hledali novy smer a jak jsou na tom dnes. Zna je cely svet!! Diky za inspirujici T, doufam a preji pristi kolo bez chyb aby sme videli ceho je led-system schopny. Smoke-up
Fellina
sil3nt kill3r
tiez idem pod ledkama.149 watt + 2x125 watt cfl a ,ozem powedat ze som nadmieru spokojny...a led su definitiwne swetlami buducnosti...
sil3nt kill3r
tiez idem pod ledkama.149 watt + 2x125 watt cfl a ,ozem powedat ze som nadmieru spokojny...a led su definitiwne swetlami buducnosti...pripajam fotky....northern light x big bud auto..
sil3nt kill3r
az na to ze newiem kde tie fotky poslalo...sorry som tu nowy :D
Persie
nazdarek mas to moc pekne... a fotky si si hodil do galerie tam ich mas ja som spravil tu istu chybu :D ak davas fotku do prispevku musis ju hodit do toho praveho okna v lavom mas galeriu :)
nesmysl
Dá se na tom udělat 1g/w ?


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma