Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Komunita > Síň Slávy

Stránky: 1 [2] 3 
85w CFL / 250W HPS poprve - Klikni zde pro originální téma
darxtar
krasne ruzicky :)
darxtar
Najvyssi vrcholcek SSH
darxtar
makro sisky
darxtar
A tu nejaky detail na strukturu stonky SSM
darxtar
Struktura stonky SSH
mikael
Už se těším na tvé další fota krásně se ti to větví, když je poohýbáš krásně se prosvítí to se ti holky odvděčí. Moc pěkné. Pěstu zdar!
ham.pavel
cus chlape,máš to fakt pekné...Trochu se tu zorientovávám učim se posílat foto.Jen ty řízečky porát nic prej až ve středu mohl by mi tu někdo z okolí praglu helpnout???rád přijeduuu.Se tak těšim.Z nouze sem zkousnul posadit pár gut semen,ale.
Tak růstu zdar.
darxtar
Vsetkym dakujem za podarovanu karmu, som rad, ze sa niekomu serial paci. Bohuzial nemam nabity fotak a fotky z telefonu vyzeraju ako cez zaluzie co znacne degraduje krasu rastliniek, takze nedockavcov poprosim o chvilku strpenia kym porobim zas nejake kvalitnejsie foto. Rastlinky sa maju fajn, ked nepocitam to, ze kazdy den oberam zopar suchych listov zo spodnych poschodi. Palicky kazdym dnom naberaju na objeme a uz teraz sa v plnej krase vynimaju bielaste chuchvalce na vrcholkoch. :) Rastlinky som poohynal, akurat som podcenil mnozstvo kolienok a 15ks zdaleka nestacilo, ale po 1dni rastlinka drzi tvar a kolienka som prehodil na zvysne palicky, na ktore v prvom kole nevyslo.
Dalej sa musim priznat, ze sa s kolienkami pracuje celkom krkolomne, aspon v tejto faze, ked rastlinky maju uz celkom pevne stonky a podarilo sa mi dva vrcholce nalomit. Jeden bol uz na druhy den OK, rana sa zacelila, zhrublo miesto zlomu a vrcholcek v klidku, ale druhemu sa nejako nechce zregenerovat a palicka je v jednom mieste oslabnuta a tenka, zo strany zlomu dokonca je vidiet hnedu skvrnu. Dufam, ze to nezacalo hnit alebo nechytilo stonkovu plesen, lebo prist o jeden z hlavnych vrcholcov SSM by som velmi nerad.

Tak coskoro pridem s foto, nech sa dari zeleni nadsenci!
LUMBERJACK
vyplatila se mi pri ohybani kombinace dratku a kolinek.pripevnim dratek na vetsi vetev,ohnu a druhy konec dratku prichytim za okraj kvetinace.na tu vetev nabehnu s kolinkama,ktere si jeste vselijak nuzkama upravuju,protoze se mi zdaji byt v puvodnim stavu velmi omezujici.snad ti to pichne
darxtar
tak slubene foto
darxtar
makro SSM
darxtar
SSH v popredi
darxtar
White Rhino
darxtar
white rhino makro
darxtar
SSH
darxtar
Nalavo White Rhino napravo SSM
darxtar
vrcholcek SSH
darxtar
a posledna pohlad z dialky
Noobs
malo hnojiš !! pridej fosfor a dusik.....v nakem pomeru
darxtar
od prepnutia som daval v poradi 1ml grow + 2ml bloom, potom 2ml + 2ml, dalsia nasledovala 2ml + 3ml a zajtra dostanu 2ml grow + 4ml bloom + 2ml topmax. Takze postupne pridavam a uz dve posledne zalivky prekrocili doporucenie vyrobcu (pre all mix). Ale stale asi nemaju dost, nadruhej strane vsetky nove vyhonky a listky su syto zelene. Tie starsie listy sice dalej nezltnu, ale ani nezozelenali. Nechcel som tomu naraz pridat vela, aby som ich nestresoval a nespalil, ale ocividne mozem kludne pridavat.

pH z odtoku je 6.4, zalievam o hodnote 6.5

Vdaka za reakcie a ze to tu niekto sleduje ;)
Noobs
jj dobry hnojeni ale proste asi naka ta genetika žere vic ,a to je spiš dobře ,K leti.. budu sledovat
darxtar
dakujem ti. Ono vies jak to je, moja prva skusenost (v indoor) a trochu naivita co sa tyka substratu royalty mix, vraj predhnojeny na 5-6 tyzdnov... A este som ho tesne pred prepnutim dodaval kazdej rastlinke +3 litre cerstveho nevycerpaneho, tak som to s hnojkami neprehanal. Poucil som sa a som aspon mudrejsi.

Dobra sprava je, ze tu mam konecne setik s 400w plantastar, takze dalsi den bude v znameni silnejsieho svetla. :) Urcite poreferujem, ako som sa popasoval s teplotou, tipujem, ze bude viac ludi zaujimat ako uchladit 400w s PC vetrakmi v skrinke malej 120x80x60. :D

tak pestu zdar!
darxtar
No rozdiel vo svite je teda markantny, v noci postnem nove foto, s teplotou napodiv ziadne problemy, tienidlo slo o cca 15cm vyssie pri zachovani teploty (ovsem pridany dalsi AC fan na odtah, dokopy su uz 3ks). Chcem mat rezervu, tak pridam casom este 4. kus.

Dnes po zhasnuti zaliate roztokom: 2.5ml grow + 3ml bloom + 2ml topmax + 1ml phytamin
darxtar
chladenie, na odtah pride este 4. fan a dole pasivny pritah zvacsim
darxtar
3x AC Fan 12 PWM
darxtar
cez zadny otvor fanu
darxtar
top vrchol SSH
darxtar
pohromade z boku
darxtar
pohromade z vrchu

/edit: jo a je to 3 tyzdne na kvete
darxtar
Pozrite sa prosim na skrutenie listov patrne na fotografii prispevku 129. Co vam to pripomina? Popis by hadam aj sedel na prebytok dusika, co sa mi zase znacne kryje s vasou teoriou, aby som holkam prihnojil viac (kvoli zltnutiu listov, ktore sprevadza rastlinky bohuzial stale), kazdym dnom oberam asi 10-15 zoschnutych a opadanych listov, prevazne zo spodnej casti rastlinky. Nove vyhonky a listky si tmavozelene, no tie starsie a dospelejsie stale zltnu.

Druhy problem na ktory vyzor sedi, by bol preliatie, avsak to mi pride velmi malo pravdepodobne. Uz asi mesiac davam rastlinkam rovnake mnozstvo (3dc kazdej) a dodrzujem preschnutie substratu...

Asi pockam a ak by to bolo preliatim, tak sa to do kratkej doby spravi samo, ak to bude dusikom, tak ho budem musiet z dalsieho hnojenia vynechat a pridavat uz len bloom a zvysne boostery.

A co s tymi zltnucimi listami? Nejaky napad?
loner_x
Dáváš 3dc na jakou velikost květináče? Jestli to je ten klasickej 6,5l tak 3dc je hodně málo..v květu zalívám do těchto květníků přesně 1l ob den..a už tak jedu 6 grow takže to mám opravdu vysledované, je to akorát..

Spálení dusíkem to není..to si buď jistý, byli by i další listy hodně zelené až do černa..
Takhle z fotek těžko soudit, ale můj tip je špatné PH vody zálivky, nebo špatné PH zálivky s hnojivem( POZOR některé hnojiva prudce ph zvyšují(nebo snižují) a to aqua testem nezměříš, protože se u něj rozhoduješ podle barevného spektra a většina hnojek vodu barví do hněda popř. oranžova) , já tohle nevěděl např. u hnojky Plagron Start-up(prudce zvyšuje PH), do té doby než jsem koupil digi PH metr..
Takže můj tip na žloutnutí tvých rostlinek je vysoké PH, + popř. nedostatečné zalévání (tedy pokud je to jak jsem psal, protože do 6,5L květníku je 3dc opravdu málo..)

Čus a ať to úspěšně dojedeš do konce..vypadá to jinak pěkně..
darxtar
dik, tak skusim potvrdit ci vyvratit i tvoju teoriu, ale 3dc mi prisli akurat, voda je mokra, nie bahnita a drzi vlhkost 3dni, kym preschne, mozno i 4. A skoro vzdy mi zopar kvapiek pretecie zo spodnej perforacie a nie dosledkom stecenia vody po stenach kvetinacov, nato si davam bacha a zalievam ku RW kocke.

Takze najblizsie im dam 6dc vody kazdej a vyziva bude 2ml grow + 4ml bloom + 2ml topmax a uvidime, co to spravi. pH experimentalne znizim na 6.0 (aspon podla Ben testu), etraz davam svetlozeleny odtien co reprezentuje 6.5pH. Viem, ze je zalivka cerveno-hneda, ale nie je to natolko vyrazna farba, zeby mala nejak extra ovplyvnit stupnicu merania, obzvlast zlltkastu alebo zelenu. Kazdopadne znizim pH a uvidime. Dik za reakciu
darxtar
kytky zaliate 1.5ml grow + 5ml bloom a tak, ze mi pod kvetinacmi vznikla potopa :) pH zalivky 6. No som teda zvedavy, co to spravi
darxtar
Aby som vylucil stres z tepla, vsetky vetraky zivim miesto 12V 14.5V co zvysilo celkovy prietok snad na dvojnasobok + som umiestnil medzi vrcholky a vybojku dalsi fan, ktory pomaha znizovat teplotu pod lampou ako aj samotnu lampu.

fotos samozrejme prikladam
darxtar
next one
darxtar
...
darxtar
dalsia
darxtar
lampa + ventilacia
darxtar
detial 1
darxtar
SSH
darxtar
makro
marie
Nevím, jestli je to zdání, ale od začátku na všech fotech se mi zdají slabý stonky. Zřejmě absencí venťáku. Záleží na genetice, ale mně se kytky ohýbaly pod vahou palic i pod 150 W. Navíc předpokládám - silnější stonek - silnější rostlina.
darxtar
marie: I do my best. Absence vetraku to veru nebude, mam tam celkom 6ks fanov, kazdy s prietokom 100+m3/hod a kyticky pod vplyvom ofuku tancuju, odtah 400m3/hod zrejme tiez nebude malo.

Stonky nie su nejak extra hrube, ale po prepnuti sa rastlinky vytiahli rychlo, takze zhrubnutie, si myslim, ich este caka.

aeroman: vdaka. myslis, ze otocenie tienidla bude mat zmysel? Ako chapem, pri 250w lampe som riesil znacne rozlozenie svetla, bud som mal lampu nizsie a poriadne osvetloval iba stred priamo pod vybojkou, alebo som ju povesil vyssie, svetlo bolo rovnomerne, ale vzhladom na vysku rastliniek nedostatocne. Par stran dozadu som to riesil - dilema vymeny svetla. Mam plochu 80x60, prevladal tu nazor, ze 250w na tuto plochu staci (ideal aj podla FAQ). Vyriesil som to po svojom, posilnil chladenie niekolkonasobne a zamenil lampu za 400w. To je na 80x60 si myslim az az. Lampa teda sla na najvyssiu moznu poziciu a taku intenzitu aku som mal predtym iba kolmo pod vybojkou, mam teraz vsade, takze co sa svetla tyka, maximalna spokojnost. Presvetlene to je naozaj silne, uz obycajny pohlad na rastlinky sposobuje bolest oci z tej intenzity svetla. Nizsie lampa v ziadnom pripade nemoze ist, mam vysku 120cm -20cm kvetinac -20cm tienidlo zhora a ostava 80cm medzi vybojkou a povrchom hliny. Velmi tazko by som to uchladil bez cooltuby alebo skla v tychto stiesnenych priestoroch. Uz tak som velmi rad, ze tuto wattaz som schopny chladit v izbe (23st) a to nepouzivam ziaden niekolko tisicovy ufac, ale 100 korunove PC vetraky.
darxtar
lenze ja mam tam uz 400w plantastar 58500lm :) a keby som dal rastlinky 30cm pod vybojku, tak mam z vrcholcov cookies :D
darxtar
Kytky zaliate 2ml grow + 4ml bloom + 2ml topmax / liter. Tentokrat som kazdy kvetinac vzal do plastovej nadoby a zalial 1l tejto zalivky a pockal, kym prebitok vytecie. Kazda rastlinka si takto vzala skoro 1 liter, fakt moj doterajsi sposob zalievania stal za hovno, pretoze v pode sa pravdepodobne vytvorili skary, cez ktore zalivka hned vytiekla a v substrate sa toho vela nezachytilo. Nadruhej strane som zalieval vzdy, ked som videl ze je potreba, ale odteraz to budem robit takto, ze to poriadne zlejem, necham odtiect (vytok zachytim, odmeram pH a nasledne zrecyklujem) a zopakujem az poda riadne preschne.

Tienidlo o tych 90st. pokusne otocim a budem pozorovat zmenu rozlozenia svetla i to, o kolko lepsie sa to bude chladit (bocny "otvor" tienidla, klemba, bude hned pri vetrakoch na odtah). Ak sa mi to bude pozdavat, zmenu necham. Nizsie ho davat neplanujem, rastlinky este stale mierne rastu, akurat som tie nizsie kusky podlozil tak, aby sa vyska vrcholcov cca rovnala (mierne nizsie v strede, mierne vyssie po bokoch) a zaroven som rastlinky poprehadzoval a pootacal a niekotre vetvicky i poohynal aby vyplnili novozniknute diery. vzdialenost vybojka-vrchy teraz cini 30-40cm v zavislosti od rastlinky a miesta.

Prikladam klasicky fotoupdate cerstvo cvaknute..
darxtar
tych listov jej mnoho neostalo :(
darxtar
next one - WR najmensia
darxtar
pokope obe
darxtar
next one
darxtar
another one
darxtar
..
darxtar
pokope vsetkych 6 (alebo skor 5.5 :-D)
marie
Hlavně už tam nech ty listy. A podle mě - mám to vysledovaný - když to proteče, nech to chvilku bejt. Však vona si to ta suchá půda natáhne. Samozřejmě s rozumem.. Ale uvidíš..
darxtar
Myslis, ze tie listy davam dole z vlastneho presvedcenia? Nie, no nemam na vyber a opadavaju sami. Zalievam ako pises, kvetinac vlozim do plastoej nadoby, prelejem nim 1l zalivky, cca 0.5l pretecie von, ale kvetinac v tom este chvilu stoji a vezme si z toho litra tak 6-8dc. Odteraz to budem robit tak.

Budem informovat..
darxtar
Prinasam update, fotene pred chvilkou, rastlinky maju akurat mesiac 12/12
darxtar
haze
darxtar
white rhino
darxtar
najvyssi salam SSH :)
darxtar
SSM
darxtar
next one (lava strana)
darxtar
makro SSM
darxtar
makro WR (mini kytka)
darxtar
makro ssm
darxtar
dalsie makro
darxtar
SSH vrcholcek - makro
darxtar
makro White Rhino (tentokrat vacsia sestricka)
darxtar
makro SSH
darxtar
makro na krystaliky
Banány
Hezké, kolikrát za týden postřikuješ Phytaminem? Btw. myslim že + - 100G máš jistejch :)
darxtar
momentalne ani raz, neviem ci tym mozem este striekat palicky :/

Dnes som zalial 1ml grow + 5ml bloom + 4ml topmax a pH upravil citronovou stavou. Podla tunajsich merani to zmiernuje EC tvrdej vody a ja tu tvrdu vodu mam, tak som to skusil. S citronom sa pracuje fakt dobre :D

Dalsiu zalivku (o 3-4dni) planujem ciste preplach, nemam EC merak a bojim sa presolenia pody, posledne dni im tlacim dost hnojek a boh vie, ake EC tam mam. Moj plan je teda dalsou zalivkou aplikovat preplach za pomoci Atazyme od Bcuzz + topmax stimulator, takze makroprvky vynecham. Aky je vas nazor na aplikaciu enzymov spolu s kvetovym stimulatorom a pripadne i hubami Biomagix ? Nezabiju ich tie enzymy? Mam to radsej aplikovat oddelene?

Dik za pochvalu :)


/Upresnujem, rastlinky su 31. dni na fotoperiode 12/12
darxtar
pridam jednu zaujimavost, toto kolienko vzniklo 3 dni po nechcenom zalomeni stonky :)
darxtar
rastlinky opat poohynane a dnes dostali preplach - prevarena voda, pH 6.5 znizene citronovou stavou +2ml/l Atazyme od Bcuzz, ktory by mal pomoct preplachnut a ocistit substrat. Kazdu som prelial poriadne 1.5l zalivky. Dalsiu zalivku dam 1ml grow + 4ml bloom + 4ml topmax + 2. aplikaciu Biomagix. Foto dam najblizsie
darxtar
taaakze, mame tu nejaky update 42. den 12/12
darxtar
next
darxtar
dalsia
darxtar
a dalsia
darxtar
next one
darxtar
sisticky
darxtar
makro
darxtar
kym haze-om chybal fosfor, WR prejavili znamky spalenia :( teraz sa uz o to stara atazyme od Bcuzz, vyzeraju po preplachu lepsie

/postreh 1: WR (indiky) omnoho nachylnejsie na vsetko, ako jedine prejavili znaky chlorozy z presvetlenia

postreh 2: WR nachylnejsie na presolenie

postreh 3: nabuduce jedine rovnaka genetika :)
darxtar
dalsia WR...
darxtar
Nemam na vyber, dalsie zalivky budem pripravovat osobitne kazdej odrode. WR dostanu nabuduce atazyme 2ml/l + 4ml topmax + 1ml phytamin a haze okrem toho este 4ml bloom.

Co je este zaujimavejsie, 3 kyticky vyzeraju uplne rovnako (SSH) a iba jedna sa od nich odlisuje (SSM) a to povodne na rezkoch bolo vidiet pekne rozdiel 2 a 2 a 2, tak nechapem tu podobnost tej "druhej" SSM s tymi SSH. Ved posudte sami.
darxtar
A koho by zaujimalo, co sa stara o poriadny prietok, tak tu to zachycuje foto. Prietok je 400+ m3/hod. Odtah 4x AC Fan 12 PWM 1500ot. + Noctua 12 FLX, vsetky fany zivene 14.5V
Banány
Proboha na co tolik větráků :D ja mám 150W sodík a mám jeden na odtah kterej jede na 3/4 svýho max. napětí a teplota 23-26°C.
awSirius
Taky si říkám, že ten odtah je trochu předimenzovanej :D
darxtar
No chlapi 150w je 150w. Toto je 400w v priestore v akom mavaju ostatny 150-250w (80x60x120), pokial ste si nevsimli. :) Len si to skuste taku lampu uchladit bez cooltube ci skla 30cm od vrcholcov, nie je to zase taka sranda. ;)

pri vrcholcoch mam cca 30st.
Odeos22
cawko prosiim ta pomohol by si mi ??..... skladam skrynu .. a potreboval by som pomoc ozvy sa mi na email Odeos22@azet.sk dakujem ti!..
Odeos22
cawko prosiim ta pomohol by si mi ??..... skladam skrynu .. a potreboval by som pomoc ozvy sa mi na email Odeos22@azet.sk dakujem ti!..
darxtar
rad ti pomozem a k tomuto ucelu sluzi aj tato komunita, takze ak mas otazku, kludne ju poloz verejne alebo mi napis sukromnu spravu o co ide. ;)
darxtar
foto na dennom svetle
Banány
wow bomba, někde sem psal že máš 100G jistejch, to sem ještě nevěděl že jedeš čtyřkilo, tohle bude přes 150 G :)
darxtar
dakujem, ale nepredbiehajme ;) Nemam to na velkej ploche a vidis, ze vynos z tych dvoch WR bude iba symbolicky. Zvysne 2/3 plochy su ale pokryte celkom slusne.
awSirius
citace:
Původní příspěvek od darxtar
Toto je 400w v priestore v akom mavaju ostatny 150-250w


Tak to jo, já se orientoval podle názvu threadu. :)

Keep growin' :D
darxtar
no ano,s pravne by sa tema mala volat "30W on grow/250w on preflowers/400w on blooming"

...kedze modra usporka, pod ktorou som pestil, na moje pocudovanie ma realnu spotrebu 30W :D, prve tri tyzdne to kvitlo na 250w a potom som lampu vymenil za 400w s ktorou to uz dokoncim.

pridavam makro jedneho maleho vrcholku z najspodnejsich poschodi SSH, co ma po zafajceni najviac prekvapilo, bola chut. Napriek tomu, ze to bolo strihnute a rychloususene v obdobi najsilnejsieho hnojenia, tak ta chut bola priatelna uz teraz, co ma osobne potesilo. Sfajc z toho bol tiez, taky nakopavaci, zivy usmievavy, nedokopalo to cloveka. Smoke reportu sa ale zatial zdrzim, pretoze je este skoro sudit.
darxtar
mensi update 50. den kvetu (15dni do kosy)
darxtar
dalsia
darxtar
next..
darxtar
Takze rastlinkam pomaly uberam, dostavaju v tomto obdoby polovicne davky hnojiva, grow hnojku som vyradil uplne, kazdou zalivkou davam aj atazyme, cim pripravujem pomaly process preplachu. Zaliate boli dnes 2ml bloom + 2ml atazyme + 4ml topmax, dalsiu zalivku dam uz len 2ml atazyme a 2ml topmax a 13.3., co bude 60ty den kvetu, zacina cisty preplach vodou s atazyme a uvazujem, ze prilejem i trosku vinka. :) 16.-18. budu tri dni v uplnej tme a bez akejkolvek vody, co bude predmetom isteho stressu na zaver. Co sa tyka luny, tak mi to vychadza tak, ze to zo zeme vyberiem v obdobi plodu a schnut hore korenmi to bude akurat pocas fazy kvetu, konkretne v Blizencoch.

Ak mate nejake cenne rady na zaver, ako uspesne zavrsit toto dielo, tak nevahajte a piste. ;)
darxtar
Zaliate posledny krat (pravdepodobne) 5 litrami s atazyme 2ml/l a mame teda poslednych 7 dni do zubatej. Prinasam aj nieco pre potesenie oka
darxtar
makro 1


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma